Javier Mascherano

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.26. 11:55:44

palesz77 írta:
Bob_Marley írta:Nagy hiba volt és valóban voltak még hátul,de azt tegyük hozzá hogy szinte lehetetlen volt levédekezni.

Kicsit off, és lehet, hogy rosszul láttam. De Masch hogy az istenbe nem ért oda arra a labdára, ami előtte ment el? Szerintem kegyetlenül elszámolta magát, ráadásul pnot a legrosszabb ütemben forgatta a fejét, és emiatt "lekésett" arról a pillanatról, amikor kivághatta volna a csatár elé guruló lasztit. És még mielőtt ennél többet látna bele valaki, nem Bartrát akarom ezzel mentegetni, szimplán egy észrevétel, de szerintem az a gól levédekezhető lett volna.
Szerintem esélytelen volt, mert mint írtam is labdakihozatalra készültünk és Mascherano két ember közé helyezkedett háromszögbe. Labdavesztés és rögtön ember mögül indult és ki volt véve a játékból azért nézelődött jobbra-balra hogy próbálja felmérni azt a területet, hol tudja levédeni a kapu és a labda közti sávot, de kettő passz volt és annyira gyorsan jött a dolog, hogy szerintem ezt fejben lejátszani baromi nehéz. Kettő másodperc volt kb az egész és ebben az intervallumban egy ilyen váratlan helyzetet lereagálni.....És miután a passzolónak több opciója is volt szerintem lehetetlen, de nyilván hogy Mascherano sokkal jobb futballista mint én voltam valaha, de egész egyszerűen a passz is nagyon jó volt és rohadt hirtelen jött a támadás. Én nem hiszem, hogy lelehet fogni úgy a területet, hogy váratlan helyzetben másodpercenként (mert az a két passz 1-1 másodperc) kell döntsél és nagy a rés és több opciója van a támadónak. Olyan szitu volt, ami neked való, hihetetlen jó kiugratás volt.

Nyilván van olyan eshetőség, hogy valami bravúr kategória, s egy jó becsúszás, de egész egyszerűen gyorsan jött a dolog és úgy kellett korrigálni, hogy közben több emberre figyelt mert ha pl nem jön a passz visszafelé, akkor neki az első passz utáni emberre ki kellett volna lépni, mert akkor Alba átvehette volna a támadót és Pique is és neki a labdás körül kellett volna szűkíteni a területet. De jött a kényszerítő és akkor megint más helyzetbe került és a kiugratás pedig két ember köz ment miközben a támadó előre fele a védő hátra fele megy, nagyon nehéz ezt kivédekezni szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.26. 08:48:08

Nem sikerült lefizetni a Clasicora a bírót, hát lefizetik az összes többit.
A Fifa egy szégyen
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.26. 08:20:09

A jegyzőkönyv szerint emberünk állítólag a bíró anyukáját szidta, ezért állították ki. Az év egyik legnagyobb vicce lesz, ha egy beszólásért 2-nél több meccsre eltiltanák. #-o Főleg, ha tényleg mást adnak a végén a szájába, mint amit mondott.

Szerk.: Közben most azt olvasom Twitteren, hogy abban a kontextusban, amiben ő használta azt a bizonyos kifejezést, inkább csak egy káromkodásnak minősül, semmint a bíró inzultálásának.

Szerk 2.: Luis Enrique: "Mascherano said that what he said was to himself, not directed to linesman. We should learn from this."
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.26. 00:25:46

Dani Garcia (Eibar): "The Argentines in our team say what Mascherano said a 1000 times every training. A red card for that, don't know..."

Plusz: Állítólag jóval később adták ki a jegyzőkönyvet, mint szokták. Azért ez is sejtet valamit.

szerk.: Tv images confirm insult mentioned in referee report is not correct. The mistake or lie by the referee could make his report invalid. [cope]

Mondjuk ha ez igaz, akkor annak komoly következményei lesznek.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2015.10.26. 00:22:42

Szerintem az Eibar gólja előtti kiugratást elkanalazhatta volna a csóka elől(azért igen jó passz volt az el kell ismerni), legalábbis Busi tuti kihúzta volna.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.26. 00:08:33

palesz77 írta:A partjelzőt inzultálta a kisfőnök, 4 meccset is kaphat akár. Csak gratulálni tudok neki, remélem meg is kapja mind a 4 meccset, nem érdekel milyen szűkösen leszünk addig keret szempontjából, Ini úgyis most térhet majd vissza. Vicc komolyan, nem hiszem el, hogy nem lehet kibírni, hogy ne szóljon oda. Ráadásul itt még vissza se fogta magát, ha rögtön piros lett belőle..

Villanovense, Getafe, Villarreal, Madrid amiket ki kell hagynia, ha 4 lesz belőle. Okos ügyes Masch.. =D>
Reméled? Ez most komoly?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.10.25. 23:59:13

Ismét bebizonyosodott sajnos, hogy a legtöbb focista nem az eszéről híres. Frusztráltság nem mentség nálam. Egy veszélyes belépőért lehet pirosat kapni, az lehet "véletlen", de ez...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.10.25. 22:40:08

Bob_Marley írta:Sokadik olyan, hogy pofázásért kapunk ez rohadt nagy baj. Ha huszadjára játsszuk el akkor is ugyanaz lesz a vége...És egy félpályánál történő szabálytalanság után sikerült kidumálnia a pirosat (és sárga is volt az ellenfélnek), óriási felelőtlenség. Egy ilyen rutinos embertől ezt nem is értem. Első és legfontosabb szabály, hogy a bíróval nem packázunk mert kiszór és több meccses eltiltás....
Frusztrált a csapat és a játékosok is, nem is csodálom, elnézve a játékunkat. Ő pluszban a bírósági ügyei miatt is az lehet, ez a felszín, amit mi látunk.
Örök életemben ugattam a pályán, de próbáltam ésszel tenni, h ne állítsanak ki, feltételezem, ez egy klasszis játékostól sem túl nagy elvárás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.25. 22:29:46

Sokadik olyan, hogy pofázásért kapunk ez rohadt nagy baj. Ha huszadjára játsszuk el akkor is ugyanaz lesz a vége...És egy félpályánál történő szabálytalanság után sikerült kidumálnia a pirosat (és sárga is volt az ellenfélnek), óriási felelőtlenség. Egy ilyen rutinos embertől ezt nem is értem. Első és legfontosabb szabály, hogy a bíróval nem packázunk mert kiszór és több meccses eltiltás....
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.10.25. 22:23:33

Állítólag nyomdafestéket nem tűrő szavakat mondott a játékvezetőnek. Ha ez igaz, akkor hatalmasat hibázott.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.25. 20:37:11

A partjelzőt inzultálta a kisfőnök, 4 meccset is kaphat akár. Csak gratulálni tudok neki, remélem meg is kapja mind a 4 meccset, nem érdekel milyen szűkösen leszünk addig keret szempontjából, Ini úgyis most térhet majd vissza. Vicc komolyan, nem hiszem el, hogy nem lehet kibírni, hogy ne szóljon oda. Ráadásul itt még vissza se fogta magát, ha rögtön piros lett belőle..

Villanovense, Getafe, Villarreal, Madrid amiket ki kell hagynia, ha 4 lesz belőle. Okos ügyes Masch.. =D>
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2015.10.20. 22:37:58

Ha valaki véletlen talál róla egy képet jó minőségben, ahol rajta van a csapatkapitányi karszalag(a mai meccs utolsó feléből), az linkelje már. Köszi. :D
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.30. 21:11:33

visca el barca írta:nálam ma ismét ő volt a leggyengébb láncszem, a 80 percig, biztos volt vagy 10 eladott labdája
Miért veszed el ezt a címet Mathieu-től? :mrgreen:

Amúgy meccsek óta folyamatosan egyre gyengébben teljesít. Nem tudom hol van az a tavalyi ellentmondást nem tűrő védő, aki még a labbdákat is jól játszotta meg.
Remélem Vermaelen lassan felépül és ott folytatja, ahol abbahagyta, akkor talán leteszi padozni LE.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.29. 22:43:31

visca el barca írta:nálam ma ismét ő volt a leggyengébb láncszem, a 80 percig, biztos volt vagy 10 eladott labdája
Valóban. Megint volt jópár bizonytalankodása a védelemben. Főleg meccs elején. De legalább van rutinja. :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.29. 22:40:37

nálam ma ismét ő volt a leggyengébb láncszem, a 80 percig, biztos volt vagy 10 eladott labdája
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.29. 13:31:34

Én komolyan gondolom, hogy semmi közük az egészhez, és nem csak azért mondom mert Barca játékosok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.29. 13:10:48

Nero. írta:Én se tudom elképzelni hogy szándékosan csaljanak adót, pláne nem olyan típus emberek mint Casillas, Messi vagy Masche, arról nem is beszélve hogy olyan szinten megvan mindenük hogy semmi esetre sincsenek rászorulva ezekre a pluszpénzekre.
Ezek az emberek még iskolába se nagyon jártak, nemhogy majd még a könyveléshez bármi közük lenne vagy érdekelné is őket. Szerintem ezekben az esetekben a kedves könyvelő a hunyó mindig, mégha hivatalosan nem is.
Jó oké, de azért gondolom ezt te se gondoltad komolyan. :) Ugyan már, elég egy kis csibészség hozzá, hogy valaki ezt megcsinálja. Bár így se érthető, minek, tele vannak, mint kutya bolhával.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.29. 11:55:34

Én se tudom elképzelni hogy szándékosan csaljanak adót, pláne nem olyan típus emberek mint Casillas, Messi vagy Masche, arról nem is beszélve hogy olyan szinten megvan mindenük hogy semmi esetre sincsenek rászorulva ezekre a pluszpénzekre.
Ezek az emberek még iskolába se nagyon jártak, nemhogy majd még a könyveléshez bármi közük lenne vagy érdekelné is őket. Szerintem ezekben az esetekben a kedves könyvelő a hunyó mindig, mégha hivatalosan nem is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.29. 10:31:44

Normandia írta:
recrea írta: Eddig is értettem, amit írsz, csak nem értek vele egyet.

Azért ne meki szintű céget képzelj el, egy mezei Kft. alkalmas erre. Többet gondolsz bele, mint ami. Csinálni egy céget egy kezdvezőbb adózású országban és oda utaltatni bárminemű szponzori pénzt aprópénz, bejegyzéssel együtt pár nap alatt megvan és még ész sem kell hozzá. Vagy egy kamucéggel beszámlázni magadnak, nem befizetni a megfelelő összegű adót szintén. Ezekhez nem kell könyvelőzseninek lenni :D

Érdekes, elméleteted alapján több ezer, a múltban több tízezer focista/edző/futball közeli személy van adócsalásnak kitéve, közben meg nagyjából 15 eset került elő az elmúlt 25 évben. Igaz, a legtöbb esetben semmi nem lett, Casillas, Ramos, Iniesta, Piqué, Xavi ellen is folyt eljárás, szóval nem nagy dolog egyébként.
Ok, túl van ez spilázva. Szerintem nem folynak ezekbe bele ilyen szinten, egyszerűen helyettük intézkednek, de nem akarok ebből vitát. Nem mindenkiről beszéltem, hanem az igazán jól keresőkről.
Ok, megbeszéltük, elfogadom.

Ennél sokkal nagyobb probléma, h nincs formában, bár szerintem világ életében rosszul helyezkedett, sajnos ez megint látszik.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.29. 10:12:08

recrea írta: Eddig is értettem, amit írsz, csak nem értek vele egyet.

Azért ne meki szintű céget képzelj el, egy mezei Kft. alkalmas erre. Többet gondolsz bele, mint ami. Csinálni egy céget egy kezdvezőbb adózású országban és oda utaltatni bárminemű szponzori pénzt aprópénz, bejegyzéssel együtt pár nap alatt megvan és még ész sem kell hozzá. Vagy egy kamucéggel beszámlázni magadnak, nem befizetni a megfelelő összegű adót szintén. Ezekhez nem kell könyvelőzseninek lenni :D

Érdekes, elméleteted alapján több ezer, a múltban több tízezer focista/edző/futball közeli személy van adócsalásnak kitéve, közben meg nagyjából 15 eset került elő az elmúlt 25 évben. Igaz, a legtöbb esetben semmi nem lett, Casillas, Ramos, Iniesta, Piqué, Xavi ellen is folyt eljárás, szóval nem nagy dolog egyébként.
Ok, túl van ez spilázva. Szerintem nem folynak ezekbe bele ilyen szinten, egyszerűen helyettük intézkednek, de nem akarok ebből vitát. Nem mindenkiről beszéltem, hanem az igazán jól keresőkről.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.29. 07:41:52

Normandia írta:
recrea írta:Ezeknek én nem is állítottam az ellenkezőjét, nyilván nem ő kezeli ezen cégek pénzügyeit, olyat se írtam, h apuci vagy anyuci...csak azt mondom, h naivság azt hinni, h erről nem tudnak a játékosok.
Az adócsalás elkerüléséhez nem kell könyvelőzseninek lenni.
De én meg pont ezt próbáltam megértetni, hogy nem tud róla.:-D
nem érdekli, nem ért hozzá stb.
Úgy elképzeltem, hogy év végén az igazgató-tanács beszámolója között ott van az is, hogy "spóroltunk 5 millát adócsalással" cìmű fejezet.:-D
Eddig is értettem, amit írsz, csak nem értek vele egyet.

Azért ne meki szintű céget képzelj el, egy mezei Kft. alkalmas erre. Többet gondolsz bele, mint ami. Csinálni egy céget egy kezdvezőbb adózású országban és oda utaltatni bárminemű szponzori pénzt aprópénz, bejegyzéssel együtt pár nap alatt megvan és még ész sem kell hozzá. Vagy egy kamucéggel beszámlázni magadnak, nem befizetni a megfelelő összegű adót szintén. Ezekhez nem kell könyvelőzseninek lenni :D

Érdekes, elméleteted alapján több ezer, a múltban több tízezer focista/edző/futball közeli személy van adócsalásnak kitéve, közben meg nagyjából 15 eset került elő az elmúlt 25 évben. Igaz, a legtöbb esetben semmi nem lett, Casillas, Ramos, Iniesta, Piqué, Xavi ellen is folyt eljárás, szóval nem nagy dolog egyébként.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.29. 07:05:06

recrea írta:Ezeknek én nem is állítottam az ellenkezőjét, nyilván nem ő kezeli ezen cégek pénzügyeit, olyat se írtam, h apuci vagy anyuci...csak azt mondom, h naivság azt hinni, h erről nem tudnak a játékosok.
Az adócsalás elkerüléséhez nem kell könyvelőzseninek lenni.
De én meg pont ezt próbáltam megértetni, hogy nem tud róla.:-D
nem érdekli, nem ért hozzá stb.
Úgy elképzeltem, hogy év végén az igazgató-tanács beszámolója között ott van az is, hogy "spóroltunk 5 millát adócsalással" cìmű fejezet.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.29. 00:28:23

Normandia írta:
recrea írta:Szerintem meg az a naiv, aki azt gondolja, h erről a bevalló (ez esetben a játékos) nem tud, mivel a bevallás tartalmáért ő felel, bizonyos összeghatár felett pedig napközi jár érte. Egy focista bokros teendőibe ennek jogszerű kivitelezése belefér, ha egy vállakozónak igen.

A könyvelőnek/irodának ebben semmi biznisz nincs, mivel rajta keresztül - vélhetően - nem megy pénz, maximum ha van családban/cégben pénzügyi felelős, akinek van joga a pénzeket kezelni/utalni/pénzhez hozzáférni.

Az igazi naivság meg az, h aki sokat keres, az nem akar többet....ugyan.

Megúszni az egészet pedig nem pénz, mind inkább kapcsolat/protekció kérdése, amit nem feltétlenül lehet pénzért venni.
Biztos vagyok benne, hogy nincs tisztába vele a játékos, ha csak nem könyvelőzseni másodállásban.:-D. Persze ettől még ő felel annak tartalmáért, akkor is ha nem ért hozzá.
Ezen a szinten külön pénzügyi szakembert alkalmaznak. Ilyen pénzeknél kevés az apuci, anyuci hozzáértése. Te sem gondolod komolyan, hogy ők végzik. Az N&N egy vállalkozás, ahol pénzügyi vezető is van. De, bármelyik ezen a szinten lévő focistának vállalkozásai vannak az annak megfelelő alkalmazottakkal. A napi ügyeket nagy valószìnüséggel nem Masch végzi.
Ezeknek én nem is állítottam az ellenkezőjét, nyilván nem ő kezeli ezen cégek pénzügyeit, olyat se írtam, h apuci vagy anyuci...csak azt mondom, h naivság azt hinni, h erről nem tudnak a játékosok.
Az adócsalás elkerüléséhez nem kell könyvelőzseninek lenni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.29. 00:05:53

recrea írta:Szerintem meg az a naiv, aki azt gondolja, h erről a bevalló (ez esetben a játékos) nem tud, mivel a bevallás tartalmáért ő felel, bizonyos összeghatár felett pedig napközi jár érte. Egy focista bokros teendőibe ennek jogszerű kivitelezése belefér, ha egy vállakozónak igen.

A könyvelőnek/irodának ebben semmi biznisz nincs, mivel rajta keresztül - vélhetően - nem megy pénz, maximum ha van családban/cégben pénzügyi felelős, akinek van joga a pénzeket kezelni/utalni/pénzhez hozzáférni.

Az igazi naivság meg az, h aki sokat keres, az nem akar többet....ugyan.

Megúszni az egészet pedig nem pénz, mind inkább kapcsolat/protekció kérdése, amit nem feltétlenül lehet pénzért venni.
Biztos vagyok benne, hogy nincs tisztába vele a játékos, ha csak nem könyvelőzseni másodállásban.:-D. Persze ettől még ő felel annak tartalmáért, akkor is ha nem ért hozzá.
Ezen a szinten külön pénzügyi szakembert alkalmaznak. Ilyen pénzeknél kevés az apuci, anyuci hozzáértése. Te sem gondolod komolyan, hogy ők végzik. Az N&N egy vállalkozás, ahol pénzügyi vezető is van. De, bármelyik ezen a szinten lévő focistának vállalkozásai vannak az annak megfelelő alkalmazottakkal. A napi ügyeket nagy valószìnüséggel nem Masch végzi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.28. 23:32:56

Szerintem meg az a naiv, aki azt gondolja, h erről a bevalló (ez esetben a játékos) nem tud, mivel a bevallás tartalmáért ő felel, bizonyos összeghatár felett pedig napközi jár érte. Egy focista bokros teendőibe ennek jogszerű kivitelezése belefér, ha egy vállakozónak igen.

A könyvelőnek/irodának ebben semmi biznisz nincs, mivel rajta keresztül - vélhetően - nem megy pénz, maximum ha van családban/cégben pénzügyi felelős, akinek van joga a pénzeket kezelni/utalni/pénzhez hozzáférni.

Az igazi naivság meg az, h aki sokat keres, az nem akar többet....ugyan.

Megúszni az egészet pedig nem pénz, mind inkább kapcsolat/protekció kérdése, amit nem feltétlenül lehet pénzért venni.
Lezárt