Bajnoki Mérkőzések 10-11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz az új idénytől?

Könnyed címvédés
67
13%
Kiélezett versenyfutás, tavalyi eredménnyel
362
72%
Real Madrid bajnoki címet
40
8%
Európa Liga szereplés
4
1%
Biztos bennmaradás
29
6%
 
Szavazatok száma: 502
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.10.24. 12:42:32

Egyébként nem hiszem el,hogy ez az Özil gyerek nem lett volna nálunk is megoldás
Ezt én is így gondolom. Egy másik topicban is felvetettem, h hibának tartom, h nem igazoltunk egy kreatív középpályást. Értem én, h Fabregas volt a cél, de lehetett volna egy B-terv, ha ő nem jön össze. Özil sztem nagyon jó, és passzolt is volna ide. Persze lehet, h aztán nálunk nem vált volna be, de a semminél biztos jobb lett volna.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.10.24. 11:43:40

Kalap1988 írta:
albicelesteX írta:Nem tudom,engem aggaszt,hogy a megváltó csatár nem lő gólt.Egyedül Messi az aki ténylegesen veszélyes a kapura,ha nincs Ő akkor sz.rban van a haza hacsak Xavi vagy Ini nem menti meg a csapat becsületét!Nem kívánom,hogy elzavarják még csak azt sem,hogy lemondjon,mert nincs krízis még,de egy annyit minimum elvárnék,hogy jó akkor fiam megállj van egy szakmai stáb az eldönti kit hoz és kit nem dolgozz azokkal mivel úgy tűnik nem tudsz bánni ezekkel a dolgokkal,ha nem tetszik meg mehetsz.Én attól félek hosszú távon ez a csökönyös fafejű hozzáállása leamortizálja a keretet.És szerintem idén a Madrid igen is komoly ellenfél lesz és lehet nem azért mert annyit erősödött,hanem mert mi Pep miatt lettünk kevesebbek,a BL-t nem is említem szerintem idén sem jön össze!
Így már mindjárt más a leányzó fekvése. Az a baj, hogy nem így szoktatok fogalmazni. Ez egy vita alap lehet. Igen, szerintem sem igazol jól, sőt abban is egyetértünk, hogy idén minden eddiginél erősebb ellenfele lesz a Pep-teamnek a Madrid. Viszont az igazolásba a klubvezetésnek és a szakmai stábnak kellene beleszólni. Idén erre sok esély nem volt, mert az elnökváltás, átadás-átvétel ezt technikailag lehetetlenné tette. Reméljük jövőre vagy már a télen, kicsit nagyobb ráhatással lesznek Pepre. Nem ultimátumokban és fenyegetésekben gondolkodnék a helyükben, hanem a média elé nem vitt észérvekben, beszélgetésekben. Akár Cruyff bevonásával. Hiszen, ha valakinek a szavára ad Pep, az épp a holland. De erről mi ne tudjunk, mindez a színfalak mögött lenne jó, csak az eredményét lássuk. A gólérzékenységben pedig a magam részéről hiszek hogy változni fog. Pedroban és Villaban tudjuk, hogy benne van a potenciál és talán még Bojanban is.
elég optimista vagy ha azt látod hogy Pedróban van potenciál(mostanában) ui. éppen az itt a baj, hogy ő még Villához viszonyítva is harmat gyenge, vagy ami előttem érthetetlen mintha átprogramozták volna, nehogy kapura törj!!! minden neki adott labdát ösztönösen vissza ad, így a támadás eleve lelassítva!
gondoljatok csak bele, Villa és Pedro lenne nálunk Higuain és CRonaldo!!??
sajna most egy kissé messze vannak ezektől, és ez a mi bajunk igazán!
BarcaBaku
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:39:23

2010.10.24. 11:36:33

Nem tudom nem lesz ez így jó!Pep nagyon fafejű mindig ugyanazt játsszuk Messi és Xavi nélkül nem lennénk több egy Sevillánál!
Sztem is szűk a keret Özilt el kellett volna hozni és nem átadni őt a Realnak mer nagyon megy neki.Ha már Fabregas nem jött és Özil sem kellett akkor legalább Thiago és JDS játsszon már ne csak Keita aki alibizik oldalra hátra és szevasz!Ettől sokkal több kell ha tényleg ott akarunk maradni a világ tetején nem lehet mindig nyerni de ebben a csapatban még sokkal több van!
A tegnapi meccsről annyit h ugyanaz van mint tavaly a kaputól 25 méterre fenn akadunk középen több mozgás és gyorsabb játék kéne..!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.10.24. 11:28:30

Nem voltam elégedett a csapat tegnapi mutatott játékával.
Messi egyedül aki lövöldözi a gólokat.
Helyzetkihasználás egy 0.
játszani sem játszott jól a csapat.
első félidő olyan unalmas volt, h majdnem elaludtam....
bár a második sem volt sokkal jobb.
Nemtudom mi van a csapattal de ebben az évben egyedül a Sevilla otthoni, a Pana elleni, Racing elleni és a Vale elleni második félidőre mondom azt, h az tényleg jó volt.
Eredménnyel még nincs nagy gond, de ha az is elveszik az már baj lesz. :roll:
Avatar
simonyitibi
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.10.17. 20:26:35
Tartózkodási hely: Kelebia

2010.10.24. 11:23:40

Elszúrtam,a hsz-em ott van a tied, PUYOL alján!
Avatar
simonyitibi
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.10.17. 20:26:35
Tartózkodási hely: Kelebia

2010.10.24. 11:21:57

P.U.Y.O.L. írta:
simonyitibi írta:Hát igen,szerintem csak részben Pep érdeme az elmúlt évek sikeressége,mert az ütőképes,egymást leckéből ismerő játékosokat java részt Riijkard rakta össze,Pep learatta velük a győzelmet!!Kétség kívűl ő is kellett hozzá,de nem akkora edző,mint sokan képzelik,nagyon rossz szeme van a játékosok kiválasztásához,mert vele szinte csak rosszul igazultunk,ami anyagilag,és játékilag is gyengítette a csapatot!
Pep amikor átvette a csapatot, fényévekre volt attól, amit utána a következő szezonban nyújtottak vele! Ráadásul elküldte Ronaldinhot és Decot (2 alap pillért) ami azért papíron a keret gyengülését jelentette. Az igazolásairól már rengeteget beszéltünk és leírtam többször is, hogy melyeket tartom a rossz igazolásainak. Ezt most nem részletezném, azonban minden éremnek két oldala van. Messze nem csak rossz húzásai voltak. Ő hozta ide Dani Alvest, Piquét, Maxwellt, felhozta Busquetset, Pedrot és most jött Villa és Mascherano. Mascherano eddig kifogástalan, Villán pedig látszik, hogy jól beleillik a játékba. (a gólok pedig majd jönni fognak. Ebben kell bízni minden Barca drukkernek.)[/quot Dani Alvest,aki az első szezonját kivéve nagyobb színész mint játékos!Maxvell,mi benne a különleges,mert én nem láto,lehet vak vagyok,de nem tudok róla,Mascherano,habár javul,mecsről mecsre,de akkor is egy favágó,de valószínűleg vele nem lövünk bakot!A többiek,akiket említesz beváltak,elismerem!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.24. 11:15:32

simonyitibi írta:Hát igen,szerintem csak részben Pep érdeme az elmúlt évek sikeressége,mert az ütőképes,egymást leckéből ismerő játékosokat java részt Riijkard rakta össze,Pep learatta velük a győzelmet!!Kétség kívűl ő is kellett hozzá,de nem akkora edző,mint sokan képzelik,nagyon rossz szeme van a játékosok kiválasztásához,mert vele szinte csak rosszul igazultunk,ami anyagilag,és játékilag is gyengítette a csapatot!
Pep amikor átvette a csapatot, fényévekre volt attól, amit utána a következő szezonban nyújtottak vele! Ráadásul elküldte Ronaldinhot és Decot (2 alap pillért) ami azért papíron a keret gyengülését jelentette. Az igazolásairól már rengeteget beszéltünk és leírtam többször is, hogy melyeket tartom a rossz igazolásainak. Ezt most nem részletezném, azonban minden éremnek két oldala van. Messze nem csak rossz húzásai voltak. Ő hozta ide Dani Alvest, Piquét, Maxwellt, felhozta Busquetset, Pedrot és most jött Villa és Mascherano. Mascherano eddig kifogástalan, Villán pedig látszik, hogy jól beleillik a játékba. (a gólok pedig majd jönni fognak. Ebben kell bízni minden Barca drukkernek.)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 11:11:42

albicelesteX írta:Nem tudom,engem aggaszt,hogy a megváltó csatár nem lő gólt.Egyedül Messi az aki ténylegesen veszélyes a kapura,ha nincs Ő akkor sz.rban van a haza hacsak Xavi vagy Ini nem menti meg a csapat becsületét!Nem kívánom,hogy elzavarják még csak azt sem,hogy lemondjon,mert nincs krízis még,de egy annyit minimum elvárnék,hogy jó akkor fiam megállj van egy szakmai stáb az eldönti kit hoz és kit nem dolgozz azokkal mivel úgy tűnik nem tudsz bánni ezekkel a dolgokkal,ha nem tetszik meg mehetsz.Én attól félek hosszú távon ez a csökönyös fafejű hozzáállása leamortizálja a keretet.És szerintem idén a Madrid igen is komoly ellenfél lesz és lehet nem azért mert annyit erősödött,hanem mert mi Pep miatt lettünk kevesebbek,a BL-t nem is említem szerintem idén sem jön össze!
Így már mindjárt más a leányzó fekvése. Az a baj, hogy nem így szoktatok fogalmazni. Ez egy vita alap lehet. Igen, szerintem sem igazol jól, sőt abban is egyetértünk, hogy idén minden eddiginél erősebb ellenfele lesz a Pep-teamnek a Madrid. Viszont az igazolásba a klubvezetésnek és a szakmai stábnak kellene beleszólni. Idén erre sok esély nem volt, mert az elnökváltás, átadás-átvétel ezt technikailag lehetetlenné tette. Reméljük jövőre vagy már a télen, kicsit nagyobb ráhatással lesznek Pepre. Nem ultimátumokban és fenyegetésekben gondolkodnék a helyükben, hanem a média elé nem vitt észérvekben, beszélgetésekben. Akár Cruyff bevonásával. Hiszen, ha valakinek a szavára ad Pep, az épp a holland. De erről mi ne tudjunk, mindez a színfalak mögött lenne jó, csak az eredményét lássuk. A gólérzékenységben pedig a magam részéről hiszek hogy változni fog. Pedroban és Villaban tudjuk, hogy benne van a potenciál és talán még Bojanban is.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.10.24. 11:05:40

Nem tudom,engem aggaszt,hogy a megváltó csatár nem lő gólt.Egyedül Messi az aki ténylegesen veszélyes a kapura,ha nincs Ő akkor sz.rban van a haza hacsak Xavi vagy Ini nem menti meg a csapat becsületét!Nem kívánom,hogy elzavarják még csak azt sem,hogy lemondjon,mert nincs krízis még,de egy annyit minimum elvárnék,hogy jó akkor fiam megállj van egy szakmai stáb az eldönti kit hoz és kit nem dolgozz azokkal mivel úgy tűnik nem tudsz bánni ezekkel a dolgokkal,ha nem tetszik meg mehetsz.Én attól félek hosszú távon ez a csökönyös fafejű hozzáállása leamortizálja a keretet.És szerintem idén a Madrid igen is komoly ellenfél lesz és lehet nem azért mert annyit erősödött,hanem mert mi Pep miatt lettünk kevesebbek,a BL-t nem is említem szerintem idén sem jön össze!
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 10:54:46

albicelesteX írta:Viszont egy meccset gólokkal lehet megnyerni,nem szép játékkal és több tucat kihasználatlan helyzettel,győztes meccsért járnak a pontok amivel pedig bajnokságot lehet nyerni illetve az sem mindegy a Madridot látva,hogy nem ártana ezeket a kis csapatokat megszórni mivel nekik +18-as már most a gólkülönbségük 10-el több mint nekünk a nagy helyzet kialakítóknak,és ez a végelszámolásnál sokat érhet majd,mert lehet itt magyarázni a bizonyítványt,hogy mert eddig csak kis csapatokkal játszottak ne de majd,ha ellenünk jönnek...és?Ez nem a régi madrid itt izony lehet meglepetés,ha az meglepetés,hogy esetleg megvernek bennünket?!A másik rész persze,hogy Pep felé megy a támadásom!Miért kifelé menjen?A játékosokat nem akarom bántani,mert nekem Ők!! hozták a 8 kupát és nem az edző,ráadásul túl vagyunk egy VB-n ami szintén nem jött jól ezeknek az amúgy is túlterhelt játékosoknak.Elsősorban Pep a felelős,hogy enervált a keret.Nem ő mondta a nyáron,hogy rövid a keret,de bivaly erős??De!Nem ő nem akart igazolni játékos?Csak Fabregas és senki más?DE!Nem azt mondta,hogy vállaja a felelősséget?DE!Akkor most vállalja!Másik kérdés jót tenne,ha idén nem nyernénk semmit!Ő eddig még csak nyert és nem tapasztalta a bőrén milyen érzés veszíteni.Jó lenne pedig!Kíváncsi leszek a madrd elleni meccsre,mert őket kell megverni,pontosabban Mout!Ráadásul szerintem mióta ő formálja a keretet azóta látványosan gyengült,főleg az utóbbi két nyáron!
A helyzetkihasználás kapcsán egyetértünk. Írtam, hogy ezen változtatni kell, de hadd kérdezzem már meg, hogy melyiken egyszerűbb változtatni? Ha egy csapat nullát játszik és abból kell várat építeni, vagy ha egy csapat nem lövi be a helyzeteit? Valszeg egyetértünk, hogy az utóbbin egyszerűbb. Ha így marad nem nyerünk semmit, abban egyetértünk, de miből gondoljátok, hogy így fog maradni? Az is természetes, ha Pepet éri kritika, de ti nem kritizáljátok, hanem már temetitek az egész csapatot és az ő teljesítményét nullának állítjátok be szinte. Azért van különbség, ha valaki azt mondja, hogy hiba volt Özil meg nem szerzése, vagy Toure eladása (ha szigorúan ezt az igazolási időszakot nézzük), de ettől még sok minden szép várhat ránk. mint, ha azt mondja valaki, amit ti. Csak ezen gondolkodj el. Mit kellene szerinted Pepnek tennie? Lemondani mikor nem rossz a játék és az eredmények sem annyira vészesek? Vagy milyen felelősségre gondolsz? Zűrös a felfogásotok azt hiszem épp ezért, hiszen ti sem tudjátok, hogy minek örülnétek. Edzőket nem szoktak ilyen eredmények és játék után csak úgy elküldeni...
Egyébként én is sokkal inkább a játékosoknak tudom be a sikereket, de addig örüljünk, amíg nem a taktika nyeri nekünk a meccseket, mint Mourinho csapatainál :D Ez utóbbi félmondatot ne vegyétek komolyan.
Sokkal inkább a játékosok érdeme a cím, de ehhez kell egy edző és eddig még nem adott okot rá, hogy temessük. A kritikára igen, de arra, amit ti csináltok nem. Van egy kis szemantikai különbség.
Avatar
simonyitibi
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.10.17. 20:26:35
Tartózkodási hely: Kelebia

2010.10.24. 10:53:14

Hát igen,szerintem csak részben Pep érdeme az elmúlt évek sikeressége,mert az ütőképes,egymást leckéből ismerő játékosokat java részt Riijkard rakta össze,Pep learatta velük a győzelmet!!Kétség kívűl ő is kellett hozzá,de nem akkora edző,mint sokan képzelik,nagyon rossz szeme van a játékosok kiválasztásához,mert vele szinte csak rosszul igazultunk,ami anyagilag,és játékilag is gyengítette a csapatot!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.10.24. 10:46:43

Viszont egy meccset gólokkal lehet megnyerni,nem szép játékkal és több tucat kihasználatlan helyzettel,győztes meccsért járnak a pontok amivel pedig bajnokságot lehet nyerni illetve az sem mindegy a Madridot látva,hogy nem ártana ezeket a kis csapatokat megszórni mivel nekik +18-as már most a gólkülönbségük 10-el több mint nekünk a nagy helyzet kialakítóknak,és ez a végelszámolásnál sokat érhet majd,mert lehet itt magyarázni a bizonyítványt,hogy mert eddig csak kis csapatokkal játszottak ne de majd,ha ellenünk jönnek...és?Ez nem a régi madrid itt izony lehet meglepetés,ha az meglepetés,hogy esetleg megvernek bennünket?!A másik rész persze,hogy Pep felé megy a támadásom!Miért kifelé menjen?A játékosokat nem akarom bántani,mert nekem Ők!! hozták a 8 kupát és nem az edző,ráadásul túl vagyunk egy VB-n ami szintén nem jött jól ezeknek az amúgy is túlterhelt játékosoknak.Elsősorban Pep a felelős,hogy enervált a keret.Nem ő mondta a nyáron,hogy rövid a keret,de bivaly erős??De!Nem ő nem akart igazolni játékos?Csak Fabregas és senki más?DE!Nem azt mondta,hogy vállaja a felelősséget?DE!Akkor most vállalja!Másik kérdés jót tenne,ha idén nem nyernénk semmit!Ő eddig még csak nyert és nem tapasztalta a bőrén milyen érzés veszíteni.Jó lenne pedig!Kíváncsi leszek a madrd elleni meccsre,mert őket kell megverni,pontosabban Mout!Ráadásul szerintem mióta ő formálja a keretet azóta látványosan gyengült,főleg az utóbbi két nyáron!
Kép
Avatar
simonyitibi
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.10.17. 20:26:35
Tartózkodási hely: Kelebia

2010.10.24. 10:43:10

Hiányzik egy nagy gólvágó a csapatból,Villa elméletben az,de nállunk ezt még nem bizonyította,és hát rajta kívül ki? Bojan,én soha nem szerettem,ez az én személyes véleményem,de nem való a Barcába! Pedró,aki nagyon nem találja azt a cipőjét,amivel tavaly a gólokat szerezte!Messi az,aki hál Istennek megőrizte a formáját,de az ő játéka sem olyan hatékony ,mint eddig volt,mondom ezt annak fényében,hogy tudom,hogy kettesével rugdossa a gólokat! Szóval,nem olyan hatékony a gépezet ,legalább is helyzet kihasználásban,mint eddi megszoktuk.Tudom,ilyen játékkal is lehetünk bajnokok,de 60-40% inkább a jelenlegi periódusban a real végső győzelmére az esély! Ha valaki megtalál a hsz miatt,közlöm,nem vagyok divat szurkoló,18 éve vagyok Barcás,és nem is szeretem ezt a szót,mert valahol mindenkinek el kell kezdeni! én is anno a szép játékuk miatt kedveltem meg őket ! Sztojcskoval,Laudrup-pal,Koeman-nal ,Guardiolával,Amoral a csapatban!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 10:43:02

Szörnyű, hogy ennyire klikkesednek egyébként a Barcelona szurkolók. Van egy kör, aki jól érzékelhetően az eredmények ellenére Pep ellenszurkolói és van egy másik, akik viszont mindent elnéznek neki. Észre kell venni a hibákat persze, Özilre szükség lett volna, Toure és Eto'o esete is hibának mondható, de ettől még a Barcelona az Barcelona és még mindig jól játszunk, tavaly jöttek is az eredmények, reméljük idén is ez lesz. Találjuk meg az aranyközéputat. Nem szabad csak személyes ellenszenv miatt Pep ellen beszélni, már pedig AlbicelesteX vagy Csababarca, illetve mondjuk Fecoo (és még sokan mások) mind ezt teszitek. Persze ti tudtok örülni a sikereknek és higgadtabbak vagytok, nem mentek el addig, mint szkeptikus06 vagy Blaugranaroc, akik szerint kiesünk idén kis túlzással az első osztályból :D Viszont őket nem is tartom vitapartnernek, mert komolytalanok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.10.24. 10:43:49-kor.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 10:35:41

csababarca írta:
Kalap1988 írta: Csak annyi, hogy tavaly szinte teljesen ugyanígy kezdtük a bajnokságot.... A bl meg sokkal rosszabb volt. Akkor is gólínség volt az elején, de kevesebb volt a helyzetünk is. Ezért nem aggódnék. Ezért mondom mindig, hogy utólag megszépíti a dolgokat az idő, hisz bajnokok lettünk és a bl is elég közel volt... De így kezdtük a szezont ahogy most. Sőt! Játékban szvsz rosszabbul.

Azért beljebb voltunk +4 ponttal,ami nem mindegy szerintem. És főleg nem kaptunk ki egy Herculestől,hazai pályán.
Viszont sokkal kevesebb helyzetünk volt és gyengébben játszottunk. Persze én is várom, hogy változzon a mostani a helyzet, de veletek ellentétben nem valamiféle negatív érzelmi töltet (Pep irányába, ezt kár is tagadnotok) miatt vagyok pesszimista, hanem bízom a srácokban teljes mértékben. Számomra fontosabb a játék képe, mint a 4 pont. Egyébként biztos vagy benne, hogy megnyertük az első 8 meccsünk tavaly? Nem emlékszem pontosan, de a plusz 4 pont ugye azt jelenti....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.24. 10:31:02

Kalap1988 írta: Csak annyi, hogy tavaly szinte teljesen ugyanígy kezdtük a bajnokságot.... A bl meg sokkal rosszabb volt. Akkor is gólínség volt az elején, de kevesebb volt a helyzetünk is. Ezért nem aggódnék. Ezért mondom mindig, hogy utólag megszépíti a dolgokat az idő, hisz bajnokok lettünk és a bl is elég közel volt... De így kezdtük a szezont ahogy most. Sőt! Játékban szvsz rosszabbul.

Azért beljebb voltunk +4 ponttal,ami nem mindegy szerintem. És főleg nem kaptunk ki egy Herculestől,hazai pályán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 10:28:12

albicelesteX írta:De ne játsszon már Messi védekező középpályást,ez miért jó?Mikor nem tud ott érvényesülni???Ez a csapat érdekeit szolgálja?Az,hogy folyton a saját akaratomat és gondolataimat erőltetem rá valamire ami ráadásul nem működik az miért jó???Ezt nem tudom felfogni,nem azt,hogy próbál variálni,de ilyen elképesztő ötletek,hogy a leggólerősebb játékosom a középpálya leghátsó felében legyen labdaszerző az nonszensz.A VB-n ezért kritizálták itt csomóan Maradonat.Kérdem én miért vannak emberek akikkel kivételt tesztek?Miért van az,hogy amit az egyiknek csípőből elnéztek a másiknak a dolog feléért mennie kell még csak a városból is???
Azért elég erős túlzás, hogy vkp-ét játszott. Néha megkapta ott a labdát és onnan indult, de ettől még nem azt játszott. Mindenesetre valszeg nem volt jó húzás visszavonni őt erre az egy meccsre, de ez nem jelent semmit. Hogy miért teszünk kivételt? Mert Pep már 8 kupát nyert a csapattal és az eredményei őt igazolják, míg Maradona nem csak emiatt hihetetlen gyenge edző. Kritikán aluli. Lehet kritizálni Pep-et, sőt kell is, de túlzásba nem kell esni. Ha futunk egy olyan szezont, ahol sem a játék, sem az eredmények nem jönnek, úgy lehet arról beszélni, hogy krízis van és talán Pep alkalmatlan, hogy újra csúcsra vigye ezt az együttest. Itt nem tartunk azt hiszem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.10.24. 10:26:39

albicelesteX írta:De ne játsszon már Messi védekező középpályást,ez miért jó?Mikor nem tud ott érvényesülni???Ez a csapat érdekeit szolgálja?Az,hogy folyton a saját akaratomat és gondolataimat erőltetem rá valamire ami ráadásul nem működik az miért jó???Ezt nem tudom felfogni,nem azt,hogy próbál variálni,de ilyen elképesztő ötletek,hogy a leggólerősebb játékosom a középpálya leghátsó felében legyen labdaszerző az nonszensz.A VB-n ezért kritizálták itt csomóan Maradonat.Kérdem én miért vannak emberek akikkel kivételt tesztek?Miért van az,hogy amit az egyiknek csípőből elnéztek a másiknak a dolog feléért mennie kell még csak a városból is???

Pontosan.

Itt annyira elvakított sokakat a 6 kupa,hogy már az egyértelmű hibákat sem veszik észre,vagy nem törődnek vele.
A hat kupa szép volt,jó volt,megismételhetetlen volt,de elmúlt.
Itt egy sovány keret,akkor legalább amég bírják szuflával játszanak a normális helyükön az emberek. Egyébként nem hiszem el,hogy ez az Özil gyerek nem lett volna nálunk is megoldás. Főleg,hogy hiába van Xavi-Iniesta kettősünk,Keita mindig lehetőséget kap. Ami szintén szomorú egy ilyen klubban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.10.24. 10:23:51

Léfe írta:Néztem a Real meccset is és feltünt, hogy bár kitömik az ellenfelet ott a kiscsapatok nem állnak be bekkelni, mint ellenünk. Nem is értem ott nem félnek a nagy zakótol. Más. Bár tényleg el voltunk kényeztetve, de látni a külömbséget. Tavaj és elötte örömfoci volt, sokszor gólszorás, látszott, hogy a játékosok élvezik a játékot. Mint akik szórakozásbol csinálják. Most nehezen születik az első gol, még nehezebben a második, és hol a harmadik
Csak annyi, hogy tavaly szinte teljesen ugyanígy kezdtük a bajnokságot.... A bl meg sokkal rosszabb volt. Akkor is gólínség volt az elején, de kevesebb volt a helyzetünk is. Ezért nem aggódnék. Ezért mondom mindig, hogy utólag megszépíti a dolgokat az idő, hisz bajnokok lettünk és a bl is elég közel volt... De így kezdtük a szezont ahogy most. Sőt! Játékban szvsz rosszabbul.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.10.24. 10:20:42

De ne játsszon már Messi védekező középpályást,ez miért jó?Mikor nem tud ott érvényesülni???Ez a csapat érdekeit szolgálja?Az,hogy folyton a saját akaratomat és gondolataimat erőltetem rá valamire ami ráadásul nem működik az miért jó???Ezt nem tudom felfogni,nem azt,hogy próbál variálni,de ilyen elképesztő ötletek,hogy a leggólerősebb játékosom a középpálya leghátsó felében legyen labdaszerző az nonszensz.A VB-n ezért kritizálták itt csomóan Maradonat.Kérdem én miért vannak emberek akikkel kivételt tesztek?Miért van az,hogy amit az egyiknek csípőből elnéztek a másiknak a dolog feléért mennie kell még csak a városból is???
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.10.24. 10:18:15

A meccs elején nagyon dühös voltam, olyan tipikus labdakezelési hibákat vétettek, ami szerintem mentális okokra vezethető vissza. Messi újra duplázott, nem semmi amit művel, Villa meg jól osztogatott, bár neki inkább a góllövés kellene. Nagyon nehéz szezon lesz, esélyesebbnek látom jelen pillanatban a Realt, de ez meccsről meccsre változhat, és optimista vagyok: fog is változni :D
Hajrá BARCA !
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.10.24. 10:12:19

A csapat formájához képest egy jó meccs volt. Domináltunk, mindenki arra várt, hogy ha most nem pörköl oda a Zara a Barcelona orra alá, akkor sose nyernek. Hát nem tették meg. Jól kontráztak, de a Koppenhágánál nem voltak jobbak, pedig őket is kikapcsoltunk, igaz, szenvedősebb is volt az a meccs. Messi óriási volt, akkor lőtt gólt, amikor nagyon kellett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.10.24. 10:03:11

ElBartimaeus írta: 2.: Alves egyáltalán nem jobbhátvéd volt, a szélen egész kevésszer tűnt fel.
3.: Messi elég sokszor tűnt fel a védekező középpályás posztján támadás építés során. Nem éppen egy legelső támadósorban lévő ember helye. Főleg, hogy középen Villa játszott, jobb oldalon meg Pedro, Alves meg nem tudom hol.
4.: Iniesta bal szélső volt, ahol csak töredékét tudja nyújtani önmagának.
2: Alves játékát tegnap én sem nagyon értettem. Egyrészt nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, másrészt meg tényleg nem tűnt fel sokszor a szélen. Ami feltűnő hogy fejben nem nyújtja a maximumot, de nem tudom miért. Pl amikor hozzá kerül a labda a szélen és megvan a beadás lehetősége, akkor be is adja csak vagy telibe találja az emberét vagy totál rossz helyre megy a labdája. Hiányolom a váratlan megoldásokat tőle is. Egy lövőcsel vagy akármi. A rúgótechnikája remek, de a szabadrúgásai mégis pocsékak. Ezt is azzal tudnám magyarázni hogy nem eléggé koncentrált.

3-4: Tegnap Xavi hiányában nagyon rossz megoldást választott Pep szerintem. Hátrább vonta Messit egy kicsit hogy szervezze a játékot, ahelyett hogy Iniestának adott volna teret középen, és a támadósorunk is képlékenyebb lett volna ezáltal. Pedor és Villa sem nyújtott elfogadhatót tegnap.

Összességében nem gondolom hogy a csapat 2 sikeres év után hanyatlóban van. Szó sincs erről! Mint látjuk a tabellán másodikak vagyunk. A védelemmel nincsenek gondok. Ha középre visszatér Xavi és mellé Iniesta sokkal másabban fest majd az egész. Elől pedig továbbra is klasszis támadóink vannak. Messi ezt eddig bizonyítja is, persze ennél még többet is tud. Villát sem szabad leírni. Sokkal jobban jártunk vele mint Ibravál, ég akkor is ha Ibra tavaly ilyenkor több gónál tartott. Villával az égvilágon semmi probléma nincs "csak" a gólhiány. azért írtam hogy csak mert tudjuk hogy ő egy igazi gólvadász. Ibráról is tudtuk csak éppen ő nem illet a kezdettől fogva a játékunkba. Villa ellenben ide illik és ha megjönnek az első gólok, biztos vagyok benne hogy onnantól nem lesz megállás. Amit hiányolok az a kreativitás, és az a kiszámíthatatlanság amivel eddig simán nyertük a meccseket. És ez a kreativitás még mindig ott van a srácokban, Pep pedig majd előhúzza! :)

Tudom hogy nem ide tartozik, de pár szó a Madridról: Idén nagyon jók. nem gondoltam volna hogy ilyen hamar ennyire jók lesznek majd. Ezért minden elismerést megérdemelnek. Idén már nem sokkal nehezebb dolgunk lesz. nekik is lesznek hullámvölgyeik, ugyanakkor már most látszik hogy egy CSAPAT van alakulóban a Reálnál. Ami nem jobb mint a miénk, és bízom benne hogy ez ösztönzőleg fog hatni ránk.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.10.24. 09:56:53

Néztem a Real meccset is és feltünt, hogy bár kitömik az ellenfelet ott a kiscsapatok nem állnak be bekkelni, mint ellenünk. Nem is értem ott nem félnek a nagy zakótol. Más. Bár tényleg el voltunk kényeztetve, de látni a külömbséget. Tavaj és elötte örömfoci volt, sokszor gólszorás, látszott, hogy a játékosok élvezik a játékot. Mint akik szórakozásbol csinálják. Most nehezen születik az első gol, még nehezebben a második, és hol a harmadik
Fecó
Avatar
simonyitibi
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.10.17. 20:26:35
Tartózkodási hely: Kelebia

2010.10.24. 07:59:16

Hogy miért várunk gyözelmet feforgatott csapattal,talán mert mi vagyunk a Barca,aki mindig a győzelemre játszik!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha nem lenne Messi,akkor mi lenne velünk,ki rúgna gólt? Mert csak rá támaszkodhatunk,Villát véditek,persze meg kell neki adni a bizalmat,de azért már betalálhatna! Tavaly Ibra ilyenkor már góloknál járt,mégis elküldtük,Villával is ez lessz?
Lezárt