Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.04.30. 14:54:37

Mikaos írta:Engem sokkal jobban zavar, hogy a meccsek egy-egy periódusában úgy érzem, hogy kicsit el van telve magától.
Ennek egyértelmű jele szokott lenni, hogy "elalszik", és ezeknél az alkalmaknál gyakran labdavesztéseket okoz, vagy nehéz helyzetbe hozza a társakat.
Amúgy ügyes, tehetséges játékos, csak még kicsit súlytalan (érthető) és helyenként kicsit nagyképű (nem érthető).

A táncról meg az a véleményem, hogy az élet minden területén meg kell mutatni a különbséget a Real Madridtól: legyen az a FOCI; a sportszerűség; a tiszta, nem alattomos játék kérdése; és ehhez tartozik a nagyképűség esete is, részünkről pedig egyértelműen NEMet kell mondani erre.
Sztem a második bekezdés úgy hülyeség, ahogy van. Felejtsük el végre azt a gyerekes valahára azt, h Real Madrid a rossz oldal, mi pedig a jó!
Néha simán belefér egy kis nagyképűség tőlünk is, persze nem szabad túlzásba sem esni.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.30. 14:18:46

Eazzy írta:
Mikaos írta:ehhez tartozik a nagyképűség esete is, részünkről pedig egyértelműen NEMet kell mondani erre.
Ezzel egyetértek, de ettől még mindig nem értem, hogy ebben mi a nagyképűség, hogy táncolnak? Roncika közönségcsitítása az volt, de ugyanmár. Ennek semmi köze ehhez, ahogyan azt Daniék twitteren meg is írták.
Szerintem is fel lett fújva - ezért is írtam, hogy jobban zavarnak más dolgok a játékában.

Csak tudod, az a baj az ilyen ártalmatlannak tűnő táncokkal, hogy ez egy újabb lehetőség arra, hogy belénk kössenek (ami rossz), és összehasonlításokat alkossanak velünk a Madriddal (legrosszabb, ami lehet).
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.04.30. 14:16:05

Mikaos írta:ehhez tartozik a nagyképűség esete is, részünkről pedig egyértelműen NEMet kell mondani erre.
Ezzel egyetértek, de ettől még mindig nem értem, hogy ebben mi a nagyképűség, hogy táncolnak? Roncika közönségcsitítása az volt, de ugyanmár. Ennek semmi köze ehhez, ahogyan azt Daniék twitteren meg is írták.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.30. 14:13:15

Engem sokkal jobban zavar, hogy a meccsek egy-egy periódusában úgy érzem, hogy kicsit el van telve magától.
Ennek egyértelmű jele szokott lenni, hogy "elalszik", és ezeknél az alkalmaknál gyakran labdavesztéseket okoz, vagy nehéz helyzetbe hozza a társakat.
Amúgy ügyes, tehetséges játékos, csak még kicsit súlytalan (érthető) és helyenként kicsit nagyképű (nem érthető).

A táncról meg az a véleményem, hogy az élet minden területén meg kell mutatni a különbséget a Real Madridtól: legyen az a FOCI; a sportszerűség; a tiszta, nem alattomos játék kérdése; és ehhez tartozik a nagyképűség esete is, részünkről pedig egyértelműen NEMet kell mondani erre.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2012.04.30. 13:38:11

ez fel lett fújva.... semmi bántót nem csináltak...

ehhez képest az a nyomoronc c.ronaldo mit művelt miután gólt lőtt nekünk most a camp nou-ban? na az vétlázító, igen... mondjuk nem is vártam tőle többet!
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.04.30. 12:05:13

gergo9 írta:0-6nál nem túl sportszerű főleg nem a hazai tábor előtt táncolni. Meg amúgy is elég groteszk helyzet egy hét alatt veszítettük el a bajnokságot,blt, edzőnket ezek meg táncikálnak :mrgreen: . Nah lényeg hogy nekem sem tetszett. :wink:
Jah, tényleg az a megoldás, hogy ha olyan veszteségek érnek minket, mint amiket leírtál, hogy leülünk, és sírunk egy évig. Nem is értem miért nem gyászfeketében játszottunk. Hihetetlen mekkora gondot tudnak csinálni egy egyszerű gólörömből. Idénre ez maradt, legalább ezt élvezzék már.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.30. 12:02:18

0-6nál nem túl sportszerű főleg nem a hazai tábor előtt táncolni. Meg amúgy is elég groteszk helyzet egy hét alatt veszítettük el a bajnokságot,blt, edzőnket ezek meg táncikálnak :mrgreen: . Nah lényeg hogy nekem sem tetszett. :wink:
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.04.30. 11:53:22

Eazzy írta:Bírom ezeket a táncokat:
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... WxO2Tq9X6k

Érteném ezért miért kell bocsánatot kérni...vicc.
Most komolyan kérdezem mi ebben a bántó???
Thiago gólt szerzett a Barca nagy csapatában és megünnepelte azzal aki a gólpasszt adta.Tényleg nem értem nem minden meccsen nyer a Barca 0-7re idegenben... :roll:
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.04.30. 10:42:06

Bírom ezeket a táncokat:
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... WxO2Tq9X6k

Érteném ezért miért kell bocsánatot kérni...vicc.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.23. 08:25:10

Cooltiszo írta:
sjd írta: ...
Nem épp a topichoz tartozik, de ezzel nem értek egyet. A 4 kreatív kp nem sokra megy, ha nem tudjuk széthúzni az ellenfelet. Én mindenképpen kezdetném Cuencát és Alexist a két szélen alapból, mögöttük Messi szabadon, de feltoltabban mint eddig, és mögöttük a Busi-Ini-Thiago-Cesc négyes, hátul pedig Piqué, Puyol, Alves. Busi játszaná a szokásos puffer szerepet, Thiago meg lenne a fő osztogató.
Akkor már inkább Xavi, mint Fabre. A passzolással egyiküknél sincs gond, de mostanában, ha Fabre ziccerbe kerül, már előre örülök, ha szöglet jön, és nem kirúgás vagy bedobás.
Egyébként elég jó felállás, amit írtál.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.22. 21:08:33

sjd írta: Én most pont Fabregast nem raknám ki, csak ne engedjük ziccerbe kerülni (mert egyébként osztogatja jobbnál jobb labdákat). Viszont sem Xavit, sem Iniestát nem raknám ki a kezdőből egy Chelsea ellen.
Talán egy 3 védős felállással és Pedro kihagyásával mind a 4 kreatív kp-nk felférne a pályára, amire azért szükségünk lesz az antifoci ellen
Nem épp a topichoz tartozik, de ezzel nem értek egyet. A 4 kreatív kp nem sokra megy, ha nem tudjuk széthúzni az ellenfelet. Én mindenképpen kezdetném Cuencát és Alexist a két szélen alapból, mögöttük Messi szabadon, de feltoltabban mint eddig, és mögöttük a Busi-Ini-Thiago-Cesc négyes, hátul pedig Piqué, Puyol, Alves. Busi játszaná a szokásos puffer szerepet, Thiago meg lenne a fő osztogató.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.22. 19:46:26

Gareth Tello írta:Szerintem is a csapat egyik, ha nem a legjobb játékosa volt Thiago tegnap. Chelsea ellen mindenképp kezdetni kell, Xavi vagy Fabregas helyett.
Csak így tovább!
Én most pont Fabregast nem raknám ki, csak ne engedjük ziccerbe kerülni (mert egyébként osztogatja jobbnál jobb labdákat). Viszont sem Xavit, sem Iniestát nem raknám ki a kezdőből egy Chelsea ellen.
Talán egy 3 védős felállással és Pedro kihagyásával mind a 4 kreatív kp-nk felférne a pályára, amire azért szükségünk lesz az antifoci ellen
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.22. 19:40:37

Szerintem is a csapat egyik, ha nem a legjobb játékosa volt Thiago tegnap. Chelsea ellen mindenképp kezdetni kell, Xavi vagy Fabregas helyett.
Csak így tovább!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.04.22. 16:37:50

Thiago sztem egyértelműen MOM volt tegnap. Ő sem volt rest eladni labdákat, de általában vissza is szerezte őket, rengeteget futott, szívét-lelkét kitette a pályára, a kp-n általában megverte az emberét, szép cselekkel került előre, okosan és gyorsan járatta a labdát. Számomra most bizonyított úgy igazán először, hogy mekkora érték lehet később!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.04.22. 16:35:15

Véleményem szerint az egyik legjobbunk volt tegnap, kár hogy a többiek mélyen maguk alatt teljesítettek.. Az első 15 percben ugyan nagyon sok labdát eladott, de ezután Ő összekapta magát. Thiago volt az, aki felhozta a labdát, ment állandóan elkérni a védőktől a labdát, utána meg gyakran verte meg a madridiakat 1vs1-ben.
Szerintem nem volt rossz ötlet Guardiolától őt berakni, hiába olvastam több helyen is hogy Tellot és Thiagot hiba volt kezdetnie. Kedden is kezdetném Xavi helyett, Ini mellett.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.04.22. 12:05:01

Cooltiszo írta:Túl sok labdát szórt el, de igazából az összes középpályásunk. Az ő megindulásai legalább vmi színt vittek a középpályára szerintem, plusz a Tello-s gólpassz meccset érhetett volna... Látszik rajta még, hogy fiatal, de az ilyen meccsektől tanulhatja meg igazán a játék csínját-bínját.
Ez így van, tegnap ő volt a legveszélyesebb, legagilisebb a csapatból. Nem rajta múlott, még akár nyerő ember is lehetett volna..
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.22. 12:01:22

kilibarca írta:Eddig valóban jó formába volt de tegnap hihetetlen mennyi labdát elszórt, amikor feljavult volna meg elfáradt (volt hogy feküdt a földön egy labda vesztés után ). Félek tőle hogy elszáll magától elég sok dolgot megenged magának amit nem egy madrid ellen kellene.

Fabregas nagy csapatok ellen sokkal stabilabb még mint Thiago csak mostanában 5mről nem képes eltalálni a kaput.
Túl sok labdát szórt el, de igazából az összes középpályásunk. Az ő megindulásai legalább vmi színt vittek a középpályára szerintem, plusz a Tello-s gólpassz meccset érhetett volna... Látszik rajta még, hogy fiatal, de az ilyen meccsektől tanulhatja meg igazán a játék csínját-bínját.
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.04.22. 11:34:19

MessiFan írta:Csend van körülötte. Pedig ő az, aki az utóbbi 2 hónapban az összes meccsén szvsz kifogástalan a teljesítménye. Én lassan úgy érzem, hogy Fabregas lesátorozhat a kispadnál, mert Thiagoval sokkal jobban mozog a csapat.
Remélem tartja a formáját, és kedden is kezdő lesz majd, aztán amit még jobban remélek, hogy a döntőben is!
Így tovább!
Eddig valóban jó formába volt de tegnap hihetetlen mennyi labdát elszórt, amikor feljavult volna meg elfáradt (volt hogy feküdt a földön egy labda vesztés után ). Félek tőle hogy elszáll magától elég sok dolgot megenged magának amit nem egy madrid ellen kellene.

Fabregas nagy csapatok ellen sokkal stabilabb még mint Thiago csak mostanában 5mről nem képes eltalálni a kaput.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.22. 11:28:06

MessiFan írta:Csend van körülötte. Pedig ő az, aki az utóbbi 2 hónapban az összes meccsén szvsz kifogástalan a teljesítménye. Én lassan úgy érzem, hogy Fabregas lesátorozhat a kispadnál, mert Thiagoval sokkal jobban mozog a csapat.
Remélem tartja a formáját, és kedden is kezdő lesz majd, aztán amit még jobban remélek, hogy a döntőben is!
Így tovább!
Azt túlzásnak érzem hogy kifogástalan a teljesítménye, de azt ki merem jelenteni hogy a legjobb formában lévő középpályásunk. Vannak olyan periódusai a meccseknek, ahol nem az igazi, de szinte minden meccsen vannak meccsdöntő villanásai (tegnap Tellonak a passz, a folyamatos megindulások). Kíváncsi leszek az ő szerepére a jövőben, nem csodálkoznék ha már jövőre több percet játszana mint akár Xavi.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.22. 11:24:03

Csend van körülötte. Pedig ő az, aki az utóbbi 2 hónapban az összes meccsén szvsz kifogástalan a teljesítménye. Én lassan úgy érzem, hogy Fabregas lesátorozhat a kispadnál, mert Thiagoval sokkal jobban mozog a csapat.
Remélem tartja a formáját, és kedden is kezdő lesz majd, aztán amit még jobban remélek, hogy a döntőben is!
Így tovább!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.16. 15:18:40

Pavel írta:Az a sarkazás nekem is bejött. :D
Nem volt rossz. :D Végre videót is találtam róla: http://www.youtube.com/watch?v=ncYgplRvW0Q.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.15. 00:10:43

Az a sarkazás nekem is bejött. :D
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.15. 00:03:24

Mostanában különösen figyelem a játékát, és egyre több finomságot veszek észre. Ma, ebben a kiélezett szituációban is megengedett magának egy olyan labdaátvételt, amit nem sokan mernének. Sarokkal tette maga elé, és lepattanás nélkül levette. Valahol a 70-80. perc között lehetett, nem tudom pontosan. Elképesztő ez a srác, élmény a játéka.
Pimasz kölke! :D
zozó
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.04.16. 10:05:57

2012.04.14. 08:25:52

Thiago világ legtehetségesebb játékosa maga posztján
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.04.14. 01:22:51

áthozom ide a véleményem az igazolások topikból.

érdemes amúgy ezt a whoscored statisztikai oldalt nézni tényleg, én is beakartam már írni, hogy konkrétan thiago az első nálunk labdabiztosságban. lehet azért nem tűnik fel, mert ő elég feltűnően szokott labdákat veszteni, mint az első szezonjában busquets. megpróbál egy cselt, nem jön be, aztán jön a kontra. pedig tényleg csak úgy folynak át a lábán a labdák.

ami még szemmel látható vele kapcsolatban, hogy mennyire agresszív, mennyit védekezik, pedig elvileg ő ilyen művész alkat lenne. nála több szerelést meccsenként csak mascherano, alves és busquets mutat be. ez azért sokatmondó. plusz átadásokat is csak busquets fülel le többet a középpályások közül. ez biztos visszarántja valamennyivel a kreatív teljesítményét, de ez nem is baj, ő egyelőre harcoljon minden játékpercért.

amúgy szerintem ha egy olyan csapatban játszana, ahol ő lenne az első számú irányító és nem kellene védekeznie biztos jobban villogna meccsről meccsre. csak azt kellene csinálnia amihez a legjobban ért. cselezgetnie, kényszerítőznie és adni a nagyobbnál nagyobb labdákat.
Lezárt