Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.16. 22:00:04

Sanama írta:érzi a srác, de csak engem zavar, hogy amit ballal kéne passzolnia azt rendszeresen jobb külivel adja? itt a mecs végén, volt a szitu, mikor adhatta volna Ininek, de jobb külivel nem tudta odatenni, pedig vihette volna a kapusra.
Általában azért odatesz külsővel is. :D Ez az egyik, ami nagyon jellemző rá.

Amúgy összességében tetszett a játéka, pontosabb volt, mint múltkor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.02.16. 21:51:39

érzi a srác, de csak engem zavar, hogy amit ballal kéne passzolnia azt rendszeresen jobb külivel adja? itt a mecs végén, volt a szitu, mikor adhatta volna Ininek, de jobb külivel nem tudta odatenni, pedig vihette volna a kapusra.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.02.11. 11:08:11

A mostani meccs után sztem külön kiemelendő az önzetlensége, amiért leadta azt a két lasztit, ami talán ellőhető lett volna am is, de mégis inkább letolta a társnak, aki még jobb helyzetben volt. Ez nagy erény lehet és sokat kamatoztathatunk belőle, h a joga nem viszi el magával és nem a maga szórakoztatására játszik.

Nagyon bízom benne, h kerülik a sérülések és töretlenül fejlődik tovább. Ez esetben pár éven belül a nevétől gyakran lesz hangos a Nou Camp 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2013.02.11. 02:01:42

Cesc ide, vagy oda egyértelműen benne látom a jövő Xavi-ját. A technikás megoldásai káprázatosak és ami a legfontosabb, hogy ezek a csapatjátékot sem hátráltatják. Az egyetlen baj az, hogy nem kap elég játékpercet. Ha végigjátszana egy egész szezont stabil kezdőként, meggyőződésem, hogy magára szedne annyi rutint, ami elég egy stabil jó teljesítményhez. Szerintem a legfontosabb kulcs az ő klasszissá éréséhez a türelem, mert minél többet játszik, annál magabiztosabb. Érzésem szerint a jövő Barcelonájának meghatározó tagjává érhet és ehhez minden adott is számára.
Kép

"No kérem szépen, ha most ez cirkusz lenne, akkor lenne egy csomó bohócunk."

-Hajdu B. a Barcelona-Arsenal (4-1) meccsen Messi 4. gólja után.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.11. 01:23:41

sokkal több labdát adunk el,ha ő játszik !
tavaly asszem volt egy olyan stat, hogy majdnem ugyanolyan a passzolási százaléka, mint xavinak.

amúgy meg lehet, hogy szertelenebb, de a csapat is egy fokkal lendületesebb, ha ő van a pályán, és ez nekem tetszik.
még ha nem is biztos, hogy kifizetődő minden esetben.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.02.10. 12:56:52

Nagyon szeretem a srác játékát,a jövő legnagyobb klasszisa lesz szvsz,de még rengeteget kell fejlődnie,nagyon sok labdát ad csínybe,sokszor veszélyes helyen cifrázza feleslegesen túl.és sokkal több labdát adunk el,ha ő játszik ! Ez szerintem mind csak a koncentráció hiánya miatt van,mert technikailag amit ő nem tud,azt nem is érdemes !
Kapja össze magát végre,ennél ő sokkal többre képes !
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.27. 23:11:18

maki írta:Csak nekem tűnt úgy, hogy hátrébb játszott, mint Xavi? A kezdő alapján arra számítottam, hogy végre több szerepe lesz az előrejátékban, ehhez képest inkább Xavi játszott közelebb a kapuhoz.

Szerk.: közben úgy látszik, nem csak én láttam így :)
Nem, én is így láttam. Szerintem nem is voltak olyan pengés megoldásai most, persze ott annyira nem is lehet villogni. Továbbra is tartom hogy meg kéne próbálni szélsőként, vagy valahol ahol nagyobb hangsúlyt kaphat a technikája.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 22:17:09

Csak nekem tűnt úgy, hogy hátrébb játszott, mint Xavi? A kezdő alapján arra számítottam, hogy végre több szerepe lesz az előrejátékban, ehhez képest inkább Xavi játszott közelebb a kapuhoz.

Szerk.: közben úgy látszik, nem csak én láttam így :)
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.27. 22:14:46

nekem egy ilyen tipikus xavis teljesítménynek tűnt. kérte a labdát, kapta a labdát, aztán adta is tovább. a legtöbbet passzolta a csapatban, de nem ő adta a kulcspasszokat, rajta csak keresztülfolyt a labda. volt egy helyzete, azt jól oldotta meg, meg egy kapuralövése, de amúgy semmi különös.

amúgy hibátlan teljesítmény, de őt nem ezért szeretjük. ezen kívül annyi, hogy kapott ismét kilencven percet, a többiek meg pihentek.
Avatar
Lolyta
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.12.26. 21:11:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.27. 22:12:36

Gareth Tello írta:Na, pont egy ilyen meccsről kellett lemaradnom... :lol:
Hogy játszott Thiago?
Á csak a szokásos, zseniális cselek meg passzok :D néha kicsit még bizonytalan szerintem, de majd a meccsrutinnal jobb lesz. Ami külön tetszik az, hogy mer távolról is lőni, meg olyan kifliket rak a labdáiba, hogy CR is csak nézne :D

Meg a 10. perc körül volt egy nagyon durva labdalevétele majdnem gólt is rúgott belőle, látszik a brazil vér :)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.01.27. 22:09:20

Elég szürke volt, nem vállalt túl sokat, egy-két összjáték, de semmi extra. Komolyabb hibájára nem emlékszem, szóval nem adta el a labdát a saját térfelünkön stb. Ami még észrevehető volt, hogy elég sokszor beindult a védelem mögé, bal oldalt az Osasunás jhv-kh között. Ebből akadt egy veszélyes helyzete, még a meccs legelején, két védő szorongatta, de megtartotta a labdát ,kapura is tudta lőni, de védte a portás. :)
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.27. 21:51:20

Na, pont egy ilyen meccsről kellett lemaradnom... :lol:
Hogy játszott Thiago?
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.17. 16:56:51

sjd írta: És még csodálkoznak egyesek, hogy az új arcok pár hsz után el vannak küldve a sunyiba....
Na jó nem veszem magamra :)


Egyébként meg ez a hiba részemről még bele fért a meccsbe mint Thiago mind Pinto részéről.
Tipikus Barcás "védelmi" megingás volt, 1000 ilyet vagy ehhez hasonlót láttunk már.
Igazából szerintem még mindig nem ezen múlott a tegnapi meccs hanem a szánalmas helyzetkihasználásunkon.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.17. 14:15:02

Barcaman1993 írta:Igazad van, de nem is. Abban teljesen, hogy nem szabad tökölni a labdával, de a pali nem lát a háta mögé. Viszont Pinto látta, hogy 2-3 ember Thiago felé ront, míg Puyol a jobbosán tök üresen állt.
Lehet ebben is valami persze, de nem úgy van hogy ezeket a gyerekeket már a bölcsiben megtanítják arra, hogy mielőtt átveszi a labdát már tudnia kell azt, hogy ki merre hány méter? Vagy ezt csak Xavi tudja? :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.01.17. 14:10:14

lui1698 írta:Most ezen nem tudom mit lehet vitázni.
Elvesztette a labdát a gyerek, utolsó emberként, ezt nem kell a kapusra fogni, meg senki másra, neki kell az ilyen helyzeteket felmérni és látni, hogy lehet tökölni a labdával, vagy esetleg ki kell vágni/vissza a feladónak stb.

Szeretem a játékát, de nagyon sok dologban kell még fejlődnie.
Igazad van, de nem is. Abban teljesen, hogy nem szabad tökölni a labdával, de a pali nem lát a háta mögé. Viszont Pinto látta, hogy 2-3 ember Thiago felé ront, míg Puyol a jobbosán tök üresen állt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.17. 14:08:52

sjd írta:Legfőképpen és elsősorban ezt Thiagonak kellett volna megoldnia, a több már csak magyarázkodás.
Ez számomra is egyértelmű, egyszerűen figyelmetlen volt, ha pedig húsz méterre visszafut a kapussal szembe, akkor számítson a kapott labdára, meg azzal is legyen tisztában, h nem Xavitól jön a zsuga.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.17. 14:07:24

Most ezen nem tudom mit lehet vitázni.
Elvesztette a labdát a gyerek, utolsó emberként, ezt nem kell a kapusra fogni, meg senki másra, neki kell az ilyen helyzeteket felmérni és látni, hogy lehet tökölni a labdával, vagy esetleg ki kell vágni/vissza a feladónak stb.

Szeretem a játékát, de nagyon sok dologban kell még fejlődnie.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.17. 13:51:04

szszabolcs19 írta:Elgondolkodtató, hogy olvasni nem tudsz, vagy csak értelmzeni a hozzászólásomat... de lehet, hogy csak egyszerűen a hsz számát akartad bővíteni.
És még csodálkoznak egyesek, hogy az új arcok pár hsz után el vannak küldve a sunyiba....
szszabolcs19 írta:Nem tudom, hogy ezt honnan vetted az én írásomból, de még köze sem volt ehhez.
Miután az egész írásod arról szólt, hogy miért volt ez Pinto hibája (részben vagy egészben), nem tudom mit kellett volna levennem belőle, feltételezem olyan nagy metaforák nem voltak benne.
szszabolcs19 írta:Mint ahogy mondtam Thiago is választhatott volna jobb megoldást, de ha alapból normális labdát kap Pintótol, akkor helyből nem lenne ez a hsz.
Sőt, ha Pintonak nem adják haza, ha Iniesta nem Messinek passzol, ha 10 perccel előtte Sanchez berúgja stb. stb.
Legfőképpen és elsősorban ezt Thiagonak kellett volna megoldnia, a több már csak magyarázkodás.
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2013.01.17. 13:32:37

sjd írta:
szszabolcs19 írta:Sajnálom, hogy ezt a gólt CSAK Thiago nyakába varjátok...
Azért a ló túloldalára sem kell átesni. "Pinto hibája az egész, mert 10 centivel odébb ment a labda és különben sem neki kellett volna adni" stb.
Egész egyszerűen egy ilyen helyzetben körül kell nézni először, és nem igazítani a labdát, hanem egyből visszatenni a kapusnak. Puyol, Xavi, Busquets kapott ennél százszor rosszabb labdákat Valdestől élete során, és mindig megoldották. (Nyilván Pintot sem fogják megdicsérni, hogy ennyire kockázatos labdát adott, de ezt akkor is meg kellett volna oldani)
Elgondolkodtató, hogy olvasni nem tudsz, vagy csak értelmzeni a hozzászólásomat... de lehet, hogy csak egyszerűen a hsz számát akartad bővíteni.
Azért a ló túloldalára sem kell átesni. "Pinto hibája az egész, mert 10 centivel odébb ment a labda és különben sem neki kellett volna adni" stb.
Nem tudom, hogy ezt honnan vetted az én írásomból, de még köze sem volt ehhez. Hozzátenném, hogy az a 10 centi most egy gólt ért:S Pont tegnap este a teremben történt, hogy nem tökéletesen lábra raktam a labdát, és máris elveszett az adott helyzet.
Mint ahogy mondtam Thiago is választhatott volna jobb megoldást, de ha alapból normális labdát kap Pintótol, akkor helyből nem lenne ez a hsz. Úgy hogy egy masszív 50-50% tuti benne van.
Egész egyszerűen egy ilyen helyzetben körül kell nézni először, és nem igazítani a labdát, hanem egyből visszatenni a kapusnak.
Nem mondanám, hogy a kapus olyan nagyon megjátszható lett volna abban a pillanatban.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.17. 13:10:36

szszabolcs19 írta:Sajnálom, hogy ezt a gólt CSAK Thiago nyakába varjátok...
Azért a ló túloldalára sem kell átesni. "Pinto hibája az egész, mert 10 centivel odébb ment a labda és különben sem neki kellett volna adni" stb.
Egész egyszerűen egy ilyen helyzetben körül kell nézni először, és nem igazítani a labdát, hanem egyből visszatenni a kapusnak. Puyol, Xavi, Busquets kapott ennél százszor rosszabb labdákat Valdestől élete során, és mindig megoldották. (Nyilván Pintot sem fogják megdicsérni, hogy ennyire kockázatos labdát adott, de ezt akkor is meg kellett volna oldani)
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2013.01.17. 12:08:19

http://www.youtube.com/watch?v=fe1IPezphDA

Sajnálom, hogy ezt a gólt CSAK Thiago nyakába varjátok... Ugyan annyira hibás volt Pinto is. Jól látszik a felvétel utolsó mozzanatán, hogy thiago alapból jobbra mozgott kicsit, de Pinto kicsit balra adta a labdát, és így éppen csak el tudta érni, amire a támadó lecsapott.
Ezen felül jobb szélen teljesen üresen állt Puyol...

Tény, hogy Thiago elrúghatta volna a fenébe rögtön a labdát, vagy egy laza bokamozdulattal jobbra lefordulhatott volna egyből, de attól még rossz helyre adta a labdát Pinto sajnos:S
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.01.17. 11:34:18

Az ő gólja volt tegnap, de iszonyat nagy penge a srác. Imádom a mozgását. Meg azért a szögleteket hogy tekeri már be. Akkora kiflik vannak benne hogy öröm nézni. :shock:

A lazasága meg a technikája lenyűgöző, nagy kedvencem lesz, csak kapjon elég lehetőséget.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2013.01.17. 10:50:02

Egy hiba- nem katasztrófa! Ez benne van a játékban. Ettől az esettől függetlenül jól teljesített!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.17. 10:02:18

sjd írta:Az a helyzet, hogy Thiagonak sztem ez a játékára jellemző (mmint nem a hiba, hanem a kockázat) Ma is látszott, hogy belement 1v1-ekbe, kockázatosabb passzokat adott, ami Xavi posztján nem feltétlenül előny. Egy sokkal visszafogottabb játékot kellene mutatnia, ha ezen a poszton akarná megállni a helyét. Én már annak sem örülök, ha Messi visszajön a felezővonalig, mert annak is elég sokszor labdavesztés a vége (és nem is egy gólt kaptunk így). Pedig egy komplettebb játékosról van szó, csak az közös bennük, hogy felvállalják a párharcokat, és direktebben játszanak. Ez viszont ennyire hátul nem engedhető meg.
Ezzel maximálisan egyet tudok érteni! Pontosan a leírtak miatt nem lenne ildomos Thiagot Xavi posztján játszatni. Nem szabad az ő laza, és sokkal szabadelvűbb játékát eltékozolni és emellett a csapatnak is más típusú játékosra van szüksége (majd!) Xavi pótlására. Thiagot továbbra is vagy a szélen tudnám elképzelni, vagy az Iniestáéhoz hasonló szerepkörben, de Ini-t onnan nem lehet és nem is kell kirobbantani a közeljövőben.

Mindenképpen ki próbálnám szélső támadóként.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.17. 01:47:21

azért az ő hibája, mert rosszul vette át a labdát. ezt a helyzetet előtte, meg más meccseken is tízből tízszer megoldja. most rosszul csinálta. hátra se nézett labdaátvétel előtt, mint ahogy szokott, meg a többiek is abban a pozícióban (xavi, busquets) és még egy tőle szokatlan technikai hiba is jött.

ettől függetlenül az első félidőben jól tette a dolgát, de mint ahogy a kezdetekben busquetsnél is, nála is nagyon lehúzza a teljesítményt egy ilyen szitu.
Lezárt