Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 11:47:56

mindorokke_barca írta:
Nincs itt semmi félreértés, egyrészt belement a klub egy olyan üzletbe, amiben a kivásárlási árát a játékpercekhez kötik. Másrészt nem játszatják annyit, h a eredeti kivásárlási ára (70 M) megmaradjon, holott november óta +10 ponttal vezetjük a bajnokságot. Szóval miért volt tehetetlen?
Ennek semmi köze ahhoz, ami miatt itt többen felszólaltatok. Nem erről volt szó. Ez egy másik történet. Te ezt írtad:
eladunk egy fiatal tehetséget, aki pár éve már Európában játszik, ismeri a klubot, a stílust, 17 M fontért, aprópénzért.
Ennek pedig nincs valóságalapja, mert mi nem adjuk el, kivásárolják. Arról viszont inkább lehet beszélni, hogy hibázott-e a vezetőség amikor ilyen szerződést kötöttek.

A szerződéssel továbbra sem lett volna semmi probléma, ha a gyerek eleget játszik. Ezért pedig inkább Titóékat látom felelősnek. Sőt nekem inkább az volt az érzésem, hogy a szezon végén csaptak a fejükre, hogy b..... , nem teljesítették a szerződésben leírtakat. Ami elég amatőr hiba mindkét fél részéről (vezetőség, edzők) egyaránt.
Gyakorlatilag egyről beszélünk, az, h más nem így érti a dolgot, az ő baja. Én azt írtam, hogy ekkora a kivásárlási ára, arról a vezetőség tehet. Ebből következik a többi dolog.

Egyébként, ha valami a Te tulajdonod és megvásárolják, akkor ezt Te eladod.

Amúgy ha lesz egy nagyon jó szezonja a MU-ban mondjuk, akkor simán kiviheti VdB a vb-re, ahol akár még lehetőséget is kaphat. Ebből a szempontból érthető.

Parttalan vita, h mi a jó megoldás, de hogy a mai taktikus, gépiesített, atletikus fociban üde színfolt a gyerek, azt kár vitatni. Nekem ezért tetszik, nézhetem a PSG, Milan elleni passzolgatós semmit vagy őt, aki esetleg váratlant tud húzni, ki-ki döntse el, melyik tetszik neki jobban. Xavi és Ini visszavonulása után fogunk még ilyen játékos után sírni. Hacsak nem jobb az öccse...állítólag ő is finom darab. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2013.06.21. 11:49:20-kor.
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.06.21. 11:47:07

Nem értem, hogy sokan miért kongatják a vészharangot a távozása miatt?!?!?!...mintha Messi távozna (jó azért ez erős túlzás)

Tehetséges...igen, de nem nyújtott még igazából semmit ami miatt hiányozna a barcából.
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2013.06.21. 11:35:46

A kivásárlás is csak akkor működik, ha a játékos menni akar. Innentől kezdve pedig nincs miről beszélni :roll:
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2013.06.21. 11:33:20

Nincs itt semmi félreértés, egyrészt belement a klub egy olyan üzletbe, amiben a kivásárlási árát a játékpercekhez kötik. Másrészt nem játszatják annyit, h a eredeti kivásárlási ára (70 M) megmaradjon, holott november óta +10 ponttal vezetjük a bajnokságot. Szóval miért volt tehetetlen?
Ennek semmi köze ahhoz, ami miatt itt többen felszólaltatok. Nem erről volt szó. Ez egy másik történet. Te ezt írtad:
eladunk egy fiatal tehetséget, aki pár éve már Európában játszik, ismeri a klubot, a stílust, 17 M fontért, aprópénzért.
Ennek pedig nincs valóságalapja, mert mi nem adjuk el, kivásárolják. Arról viszont inkább lehet beszélni, hogy hibázott-e a vezetőség amikor ilyen szerződést kötöttek.

A szerződéssel továbbra sem lett volna semmi probléma, ha a gyerek eleget játszik. Ezért pedig inkább Titóékat látom felelősnek. Sőt nekem inkább az volt az érzésem, hogy a szezon végén csaptak a fejükre, hogy b..... , nem teljesítették a szerződésben leírtakat. Ami elég amatőr hiba mindkét fél részéről (vezetőség, edzők) egyaránt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mindorokke_barca 2013.06.21. 11:36:54-kor.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.21. 11:23:31

A Marca arról ír, hogy Zubizarreta személyesen fog találkozni Thiagoval, hogy meggyőzze a maradásról, egy új szerződés is előkerülhet. Szintén a Marca szerint Thiago nagyon tiszteli Zubit, lehet neki sikerül meggyőznie.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.06.21. 11:22:39

http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... ir-2255617

Hatalmas tehetséget kótyavetyél el megint a vezetőség. Nagyon sajnálnám, ha menne, de ugyanakkor megértem. Szerintem komoly gondok vannak fejben mostanában a vezetőségnél.
Aztán figyeljétek meg, megint az lesz a szitu mint Fabregas-nél. Pár év műlva visszavesszük horror áron... :(
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.06.21. 11:14:29

Azt hiszem keresztet vethetünk rá. Mondanám, hogy megértem, ha így lenne. De nincs így. Ha tényleg komolyan gondolja, hogy kiszoríthatja a Vb keret kezdőcsapatából Xavit, Init, vagy Fabregast, és ezért megy el... hát... no comment. Mert gondolom nem a padról akarja végignézni a spanyolok vébé szereplését. (mondjuk kétségtelenül jobb mint tévéről, no de akkor is...)
Mindegy, ez van. Nyilván a faterja tényleg hatással van a döntésére, ahogy azt lentebb is írtátok, ezért meg nem okolhatjuk Thiagot. Aki kinőtte már a lázadó kort, az ad az ősök szavára.
Amúgy elég esélyes, hogy most megveszik 18 milláért, és majd pár év múlva visszavesszük 40-ért. De sajnos ez ilyen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2013.06.21. 11:37:37-kor.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.21. 11:14:24

Charlie írta:Menjen, gyanítom, hogy apuka nagyon erősen befolyásolta. Idióta ügynököket nem bírom, Ibránál se bírtam az ukránt. Igazából 2-3 éve itt van Thiago és azonkívül, hogy párszor bemutatta, hogy jól bánik a labdával semmi emlékezetes meccse nem ugrik be. Gólokat nem igazán lőtt. Ebben az idényben is sok meccsen pályára lépett, melyekről leginkább az ugrik be, hogy a butaságából sokszor kaptunk majdnem gólt vagy kaptunk is.

Szeretne a VB keretbe beférni? Egyelőre előtte van még mindig és lesz is 1 év múlva is a barcelonai különítmény + Mata, Javí Martinez, Silva, Navas, Cazorla szóval akik eddig is.

Sajnálom, ha elmegy, mivel megnéztem volna mi lesz vele pár év múlva nálunk. Ettől függetlenül jóval nagyobb nevek is mentek és fognak is elmenni tőlünk és túléltük/túléljük.
C.
így van, páran túlreagálják kicsit itt a dolgokat. egy az, hogy a vezetőséget dilettánsnak és sátánfajzatnak címkézni elég megalapozatlan. korrektek voltak, megmondták, hogy mennyi játékidőre számíthat jelenleg a világ legjobb középpályáján, nem tetszett neki. mert ő kint akar lenni a VB-n úgy, hogy kb 0 meccse van eddig a nagy válogatottban és nem csak iniesta, xavi, fabregas van előtte ott is. hát oké, ha ezt szeretné, akkor hajrá.
másrészt az asztalra nem tett le annyit, hogy köteleket kelljen itt készíteni felkötni magunkat...tehetséges, nem vitatja senki, de azért ne őrüljünk már meg. valszeg jó lesz a MU-ban is, de ide most nem fér be, pont. nem akartuk eladni, ő el akar menni. jó, sok sikert!
a pénz meg jól fog jönni, így nagyobb az esély legalább egy klasszis védőre, amit mindenki akar. ha meg az nem jönne össze, akkor azért menne a sírás-rívás. a vezetőségnek a következő szezonra kell készülni, nem a 3 évvel későbbire, amikor thiago már meghatározó lehetne, és most kell a pénz. mert ha a kövi szezon is ilyen lenne mint a mostani egy nulla védelemmel, akkor a fórum lenne legjobban felháborodva, hogy mi az, hogy 2 éve nem nyertünk Bl-t...

alig várom már majd az "én megmondtam" című hozzászólásokat ha ad egy gólpasszt...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2013.06.21. 11:23:41-kor.
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.06.21. 11:13:00

Csak nehogy Bojan sorsára jusson. Most nem azért, de ha nem látja át azt, hogy a válogatottba sem fér be, mert akkor is ugyanazok lesznek előtte, akkor nem tudom mit fog várni ezután. Hiába a klub neveltje, nem látszik abszolút.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.21. 11:12:59

kudu írta:A Marca szerint Zubizarreta személyesen akar találkozni vele, hogy maradásra bírja.

Remélem sikerül neki...
Meglepődnék rajta. Ez már eldőlt. Hú de most mennyire várom az előszezont, de annál is inkább, hogy Sergi Roberto robbantson! Persze ezt nem lehet elvárni, de ez lenne az igazán nagy pofon a türelmetlenkedőnek. Remélem erre sor fog kerülni.

Most meg az jut eszembe. Az előszezonban néztük, hogy Dos Santos milyen jól tolta. Egész évben nem játszott semmit, várható volt. Erre az az ember elmegy, aki előtte volt. 1 év alatt 2 tehetséges játékost buktunk el. Meg egy rakás pénzt... Song és Sergi Roberto kapja meg majd a gyerek idejét és nem lesz itt semmi gond. Nem alapemberről beszélünk, nagy tehetség, de ha menni akar, menjen amerre lát!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2013.06.21. 11:08:25

A Marca szerint Zubizarreta személyesen akar találkozni vele, hogy maradásra bírja.

Remélem sikerül neki...
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 11:04:10

Gareth Tello írta:A kötelet már előkészítettem, amint hivatalossá válik a transzfer, keresek egy jó fát magamnak...

Még reménykedem. Talán mégis marad.

Ha nem, nagyon hiányozni fog.
A Bale mezedet majd rám hagyod?
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.06.21. 11:00:06

Nem fogja beverekedni magat a spanyol valogatot kezdojebe, viszont hulyere keresi magat a vilag legnepszerubb klubjaban. Nem lehet hibaztatni, mert lelep, 3× annyi loveert, +alairasi bonuszokert hulye lenne maradni. Majd a barca ugy is visszaveszo, ha szuksege lesz ra, ermesztesen a mostaninal meg jobb kondiciokakkal...

Ha tenyleg igaz, hogy a kivasarlasi ara leesett a keves jatek miatt, akkor az edzo szarta el...a szerzodest a klub es a jatekos koti ugyan, de nyilvan a jatekos diktal, oket kar basztatni.

Sok sikett az unitednel, regota szukseguk vam egy jo kozeppalyasra. Mondjuk azt nem bannam, ha rooneyt meg mi hoznan el toluk.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2013.06.21. 10:52:48

A fejétől bűzlik a hal, ahol a fej jelen esetben az agyatlan apja. Volt már pár szimpatikus megnyilvánulása az öregnek, ami azért a braziloktól nem ritka..
(Tényleg, nekik genetikailag jutott kevesebb ész? lásd: Pelé, Mazinho, R10 sem egy akadémikus etc...)

Szóval ne gondolja a kisgyerek, hogy az ő s.ggéből jön a passzát szél. Igaz, hogy óriási tehetség és nagy potenciál van benne, de párszor már megmutatta azt is, hogy kezdőként és "fő" teherviselőként még nagy rá az a bizonyos ruha. 21 évesen egy Barcelonanál még semmiről sem késett le, ráadásul korszakos zseniktől tanulhat, ami szintén nem elhanyagolható. Egy játékmester, fazonszabász nem 20 évesen lesz meghatározó játékos.
Ezt ő és az apja vagy nem tudja és akkor ők a hülyék,
vagy tudják és akkor szerintük a Barcanál hülye mindenki.
A lényeg mindkét esetben ugyanaz: nem való ebbe a csapatba!
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2013.06.21. 10:48:54

kláljljáljlájálkkékkklkklá :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.21. 10:48:27

A kötelet már előkészítettem, amint hivatalossá válik a transzfer, keresek egy jó fát magamnak...

Még reménykedem. Talán mégis marad.

Ha nem, nagyon hiányozni fog.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 10:46:35

mindorokke_barca írta:Páran eléggé félreértik a helyzetet.

Nincs szó eladásról. Mi nem eladjuk Thiagót, hanem kivásárolják a szerződéséből és a kettő nagyon nem ugyanaz. Így a klub teljesen tehetetlen, csak a játékoson múlik a váltás ha leteszi valaki érte a kivásárlási árat.
Nincs itt semmi félreértés, egyrészt belement a klub egy olyan üzletbe, amiben a kivásárlási árát a játékpercekhez kötik. Másrészt nem játszatják annyit, h a eredeti kivásárlási ára (70 M) megmaradjon, holott november óta +10 ponttal vezetjük a bajnokságot. Szóval miért volt tehetetlen?

Nem mondom, h minden áron meg kell tartanunk, de (akkor nem sportszakmai szemmel nézve) az egyik legjobb pénzügyi befektetésünket herdáljuk el.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.06.21. 10:44:04

Menjen csak, viszlát!
azok közé a fiatalok közé tartozik aki felnőtt csapatban semmit sem bizonyított mégis világsztárnak van tekintve.Ettől függetlenül simán benne van, hogy az lesz, és kívánom neki, hogy legyen az, mondjuk az Mu-ban, ott jó helye lesz.
Viszont tartom, hogy sokat akar a szarka...bárki összetenné a két kezét, ha ennyit játszhatna a Barcában, mint Ő az elmúlt két évben.Hiába akar ott lenni a Vb-n, nála jobb(vagy inkább kiforrottabb) focisták(más nemzetiségűek) se kerülnének kezdő közelébe se ebben a spanyol csapatban.
Bár jogos amit alattam írnak, semmivel se jobb mondjuk Isco mint ő, de biztos vagyok benne, hogy a vezetőség ezt már régebb óta tudja, hogy ő nem akar maradni(ez a lényeg emberek, hiába szidjuk a vezetést) és nem véletlenül nem lépett pályára az utolsó meccsen.asszem pont annyi hiányzott, hogy ugorjon a kivásárlási ár.megegyezett a vezetéssel és elbúcsúzik.
nem bánom, nem fog feltűnni a hiánya, sőt lehet ezáltal, bár furcsán hangozhat, jobban beépül a Song(bár szerintem év vége fele már elkapta)Cesc(akitől sokkal de sokkal többet várok) páros, mivel kettejük között fog eloszlani az a kb 2000 perc amit kapott.

És az a 20 mihály mehet a védőre.aki nagyon remélem, hogy Thiago Silva lesz.vagyis szinte biztos vagyok benne, hogy Ő lesz, aki csökkentene a fizetésén és velünk szóba hozzák általában itt köt ki. 8)
lényegében maradna egy Thiagonk.

szóval menjen csak.nem fogjuk megérezni a hiányát.max mondjuk 5-6 év múlva.de én nem érzem őt olyan jónak, hogy ez teljesüljön.Szerintem
Forca Barca
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2013.06.21. 10:34:35

Páran eléggé félreértik a helyzetet.

Nincs szó eladásról. Mi nem eladjuk Thiagót, hanem kivásárolják a szerződéséből és a kettő nagyon nem ugyanaz. Így a klub teljesen tehetetlen, csak a játékoson múlik a váltás ha leteszi valaki érte a kivásárlási árat.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.21. 10:31:26

Addig reménykedek, amíg nem lesz hivatalos... Ha tényleg 1,5 millióról 5-re emelkedik a fizetése, az is egy elég erős érv, plusz az a pfej apja is. Áh...
"And my heart will leave you never."
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2013.06.21. 09:58:13

Semmivel sem tartom rosszabb játokosnak Isco-nál vagy mondjuk Götze-nél, nézzük meg, mennyi az ára ezeknek a játékosoknak.
Nem az a bajom, hogy eladjuk ( mert ha menni akar egy játékos, akkor nincs mit tenni) hanem az, hogy mennyiért.
Sajnos megint beigazolódik az, hogy mi vásárló klub vagyunk, nem pedig eladó.
Sajnálni fogom, mert nagy potenciál van benne, csak nehogy úgy járjunk majd 4-5 év múlva, hogy megvesszük majd vagy 50 millió euróért.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 09:34:50

Tehát ha jó értem: veszünk egy fiatal tehetséget Brazíliából 57 M euróért és eladunk egy fiatal tehetséget, aki pár éve már Európában játszik, ismeri a klubot, a stílust, 17 M fontért, aprópénzért.

Óriási üzlet, gratulálok!

Közben játszatjuk a sokak által (ami amúgy baromság szerintem) lassúnak, körülményesnek, öregnek tartott Xavit, és a pályán bújócskát játszó Fabregast, hogy Pedroról már említést se tegyek, aki (szegény) megutáltatta magát a fél fórummal azért, mert érthetetlen módon Tito mindig pályára küldte, holott nettó emberhátrányt jelentett.

(Ibrának olasz ügynöke volt, nem ukrán, Mino Raiola.)
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.06.21. 08:29:16

Menjen, gyanítom, hogy apuka nagyon erősen befolyásolta. Idióta ügynököket nem bírom, Ibránál se bírtam az ukránt. Igazából 2-3 éve itt van Thiago és azonkívül, hogy párszor bemutatta, hogy jól bánik a labdával semmi emlékezetes meccse nem ugrik be. Gólokat nem igazán lőtt. Ebben az idényben is sok meccsen pályára lépett, melyekről leginkább az ugrik be, hogy a butaságából sokszor kaptunk majdnem gólt vagy kaptunk is.

Szeretne a VB keretbe beférni? Egyelőre előtte van még mindig és lesz is 1 év múlva is a barcelonai különítmény + Mata, Javí Martinez, Silva, Navas, Cazorla szóval akik eddig is.

Sajnálom, ha elmegy, mivel megnéztem volna mi lesz vele pár év múlva nálunk. Ettől függetlenül jóval nagyobb nevek is mentek és fognak is elmenni tőlünk és túléltük/túléljük.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2013.06.21. 08:22:44

matador írta:Graham Hunter spanyolországi Sky-riporter szerint az éjszaka folyamán megegyeztek a személyes feltételekről a MU-val.

Az még délutáni hír volt, hogy Thiago ügynöke Manchesterben van.
"Manchester United are on the verge of signing Barcelona midfield star Thiago Alcantara in a £17million deal.

The Premier League champions have stolen a march on rivals Manchester City by agreeing personal terms of £5m-a-year with Thiago, 22, and his father Mazinho.

They still have to finalise a deal with Barcelona and sources say that it is unlikely there will be any announcement on Friday, but discussions between the two clubs will continue over the weekend..."
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2013.06.21. 08:04:53

Graham Hunter spanyolországi Sky-riporter szerint az éjszaka folyamán megegyeztek a személyes feltételekről a MU-val.

Az még délutáni hír volt, hogy Thiago ügynöke Manchesterben van.
Lezárt