Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.06.21. 13:38:59

recrea írta:
Replay írta:A klubot lehet hibáztatni, hogy miért nem figyelt a kivásárlási opciót csökkentő játékpercekre, de ez már megint kényes kérdés szakmai okokból. Másrészt Thiago-ban valószínűleg nem a szezon végén született meg a gondolat, hanem mikor nem játszott a Madrid v a Milan elleni meccseken, vagyis elképzelhető, hogy "érdekelt" volt abban, hogy olcsó lehessen a nyáron (bár ez részemről vádaskodás már).
Sjd pont leírta pár hsz-el lejjebb, h egyáltalán nem erről van szó, ennél kuszább a (háttér)történet.
Remek. Vagyis akkor ebben az esetben a klub rossz időpontra lőtte be a kivásárlási ár emelkedését, a szakmai vezetés pedig ebben az esetben nem hibázott.

Végülis a lényeg akkor is az marad, hogy Thiago garanciákat kért, amit egy ilyen klubnál nem fog megkapni. Emellett persze az is igaz, hogy azért jó néhány esetben jobb választás lett volna, mint a fáradtan mozgó Xavi, Iniesta.

De még egyszer mondom, Thiago-ban nem most érett meg a távozás szándéka. Márpedig 22 évesen kezdőtagságért követelőzni egy Barcelonában nem akármi (és persze lehet, hogy teljesen más okok vannak a háttérben).

Ha távozik, akkor a jövőre nézve súlyos veszteség éri a csapatot, ugyanis ő azért az egyik esélyes jelölt, aki a kiöregedő sztárokat képes lehet pótolni.

Megint más kérdés, hogy miből gondolja, hogy a felnőtt válogatottba, ha bekerül, többet fog játszani.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.06.21. 13:38:27

Kötelezővé tenném az összes Barca játékos számára, hogy csak egy bizonyos menedzserrel köthetnek szerződést:

Azzal aki (nem tudom hirtelen fejből a nevét) Portóban a szertárost is aranyáron tudja eladni más csapatoknak.

Talán kicsit jobban állna a szénánk az átigazolási politika terén. :roll:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 13:32:00

Replay írta:A klubot lehet hibáztatni, hogy miért nem figyelt a kivásárlási opciót csökkentő játékpercekre, de ez már megint kényes kérdés szakmai okokból. Másrészt Thiago-ban valószínűleg nem a szezon végén született meg a gondolat, hanem mikor nem játszott a Madrid v a Milan elleni meccseken, vagyis elképzelhető, hogy "érdekelt" volt abban, hogy olcsó lehessen a nyáron (bár ez részemről vádaskodás már).
Sjd pont leírta pár hsz-el lejjebb, h egyáltalán nem erről van szó, ennél kuszább a (háttér)történet.
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.06.21. 13:24:47

Először is: a klubnak el kell engednie a kivásárlási árért, nem tud mit tenni.

Thiago az U21 EB előtt beszélt Titoval, aki nem tudta azt mondani, hogy igen, többet fogsz játszani, netán kezdő leszel. Ez lényegében zsarolás.

Thiago kb. 2 éve panaszkodik, nem most kezdődött, a világbajnok apjával együtt.

Emellett Thiago fizetési igényei óriásiak, lehet, felborítaná a kényes egyensúlyt a csapaton belül, de ezt a pénzt megkaphatja a PL-ben.

A klubot lehet hibáztatni, hogy miért nem figyelt a kivásárlási opciót csökkentő játékpercekre, de ez már megint kényes kérdés szakmai okokból. Másrészt Thiago-ban valószínűleg nem a szezon végén született meg a gondolat, hanem mikor nem játszott a Madrid v a Milan elleni meccseken, vagyis elképzelhető, hogy "érdekelt" volt abban, hogy olcsó lehessen a nyáron (bár ez részemről vádaskodás már).

Hétvégén fog még találkozni a klub és a játékos képviselője.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.06.21. 13:23:19

zola8787 írta:Jövőre végzek a ME-n, mint műszaki menedzser, de szívesen elhagyom a műszaki pályát és leszek a Barcában az átigazolásokért felelős menedzser.
Hihetetlen mennyire analfabéta emberek ülnek ott. Csoda, hogy veszteségesek vagyunk, hát átigazolásból semmilyen pénz nem folyik be.
Ibra, Csigri, Hleb...
Milito, Henry, Eto'o (mínuszért :D), Márquez, Abidal, majd VV tök ingyen.

Ezek után meg Thiago-t eladjuk 17 milláért? :D Sok pénz, de a mostani igazolások után basszus kérjünk már el érte vagy 60-at legalább. (Neymar volt 57, hát akkor Thiago is ér minimum 60-at). Ja, hogy a Barcának senki sem fizet ennyit, mert tudják, hogy ökrök ülnek a vezetésben. Szánalmas....

Yaya-t kihagytam, Annyi pénzért max a lenőtt körmeit adtam volna el a Citynek.
17 milla a kivásárlási ára, ha vki azt kifizeti, többet nem kérhet a Barca! :)

A MU meg az év igazolását hozza ezzel össze! ;) 4 év múlva meg visszavásároljuk 50 millióért! :)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.06.21. 13:14:22

Jövőre végzek a ME-n, mint műszaki menedzser, de szívesen elhagyom a műszaki pályát és leszek a Barcában az átigazolásokért felelős menedzser.
Hihetetlen mennyire analfabéta emberek ülnek ott. Csoda, hogy veszteségesek vagyunk, hát átigazolásból semmilyen pénz nem folyik be.
Ibra, Csigri, Hleb...
Milito, Henry, Eto'o (mínuszért :D), Márquez, Abidal, majd VV tök ingyen.

Ezek után meg Thiago-t eladjuk 17 milláért? :D Sok pénz, de a mostani igazolások után basszus kérjünk már el érte vagy 60-at legalább. (Neymar volt 57, hát akkor Thiago is ér minimum 60-at). Ja, hogy a Barcának senki sem fizet ennyit, mert tudják, hogy ökrök ülnek a vezetésben. Szánalmas....

Yaya-t kihagytam, Annyi pénzért max a lenőtt körmeit adtam volna el a Citynek.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.06.21. 13:12:32

davi10 írta:Mi leszünk a világ kóklerei, ha elengedjük...
el akar menni, nem elengedjük, óriási különbség...
hisztis kis kölyök, megérdemli, hogy eltűnjön...
Forca Barca
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.21. 13:06:06

Mi leszünk a világ kóklerei, ha elengedjük...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.21. 13:00:52

az is lehet egyébként h sergi roberto mellett thiago tesojat is felhozzák a nagyokhoz. remélem öcsi valamivel türelmesebb típus.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Dr.Dre
Capitá del Barça
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.08.23. 17:04:58
Tartózkodási hely: Szerbia,Vajdaság (Szaján)

2013.06.21. 12:51:10

http://www.hatharom.com/2013/06/21/a-ba ... terbe?sl=1

Mostmár kezd biztos lenni a távozása.
17 millió font, az úgy 20m eu. Én sem hullajtok érte könnyeket, ha ennyire nem bir a fenekén maradni, hát menjen Isten hírével.
Kép

Titi - The Legend!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 12:47:33

sjd írta:
recrea írta: Most akkor tegyük helyre a dolgokat, mert én nem értem. Nem arról volt szó, h a kivásárlási ára 90 M alapból, ha nem játszik egy bizonyos mennyiséget, akkor lemegy 18 M-ra, majd augusztustól újra 90 M lesz?
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=15014
"A kivásárlási áráról rosszul értesült a média. Nem 90 millió euróról csökkenhet 18 millió euróra, hanem 18 millió euróról növekedhet 90 millió euróra, amennyiben az adott idényben pályára lép a meccsek meghatározott százalékán."
Az augusztust máshol olvastam, de azt meg abból gondolom igaznak, hogy jelen pillanatban nem 90 millió a kivásárlási ára, annak ellenére, hogy pályára lépett a 60%-on.
Értem, ezt a cikket nem olvastam. Akkor viszont életbe lép az, h hogy a túróba egyezhettünk meg ilyen alacsony kivásárlási árban?! Gondolom ezt ők (Thiagoék) kezdeményezték, ill. ezért maradhatott viszonylag alacsony a fizetése, mert szerintem a másfél millió ez kevés. Az egyébként érthető, ha játszani akar és ott lenni a vb-n, de az is, h nem érzik még felkészültnek, h többet játsszon.

Őszintén mondom, nem tudom, mit lett volna/lenne a megoldás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.21. 12:39:20

könnyeket nem hullajtok érte (annak ellenére h sokat játszott, kb egy meccset nem tudok mondani amin vezér lett volna) de a mai árak mellett ez a 18 millio euró sajnos vicc, sejteni lehetett h még a spórolós klubok is kitesznek mellényzsebből ennyit egy játékosért.

gondolom sergi roberto veszi át a helyét a nagyok között, nem hinném h veszünk kp-t. sokat nem láttam a srácot, de abban a 2-3x 30 percben amikor játsozz ugyesen tolta a bőrt.

remélem az érte kapott pénzt jol használjuk fel és nem torres félékre megy.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 12:37:20

recrea írta: Most akkor tegyük helyre a dolgokat, mert én nem értem. Nem arról volt szó, h a kivásárlási ára 90 M alapból, ha nem játszik egy bizonyos mennyiséget, akkor lemegy 18 M-ra, majd augusztustól újra 90 M lesz?
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=15014
"A kivásárlási áráról rosszul értesült a média. Nem 90 millió euróról csökkenhet 18 millió euróra, hanem 18 millió euróról növekedhet 90 millió euróra, amennyiben az adott idényben pályára lép a meccsek meghatározott százalékán."
Az augusztust máshol olvastam, de azt meg abból gondolom igaznak, hogy jelen pillanatban nem 90 millió a kivásárlási ára, annak ellenére, hogy pályára lépett a 60%-on.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.21. 12:35:23

B. Tamás írta:
Ez tény. Ezzel nem is vitatkoznék.

Viszont nyilván a játékos kérésére került be egy olyan opció, hogy alacsony legyen a kivásárlási ára még ennyi játékperc esetén is. Itt pedig már megint oda jutunk, hogy Thiago nem elégedett a helyzetével, azzal, hogy 22 évesen a meccsek kb. 60%-án pályára lép. Aki nem elkötelezett teljesen a klub iránt, azt egy szerződéssel sem éri meg itt tartani.

Ha meg a klub nemet mondd erre az opcióra, akkor - ismerve az édesapját - nincs új szerződés.
Igen. De attól függetlenül, hogy Thiago nem elégedett egy ilyen 18 milliós opciót nem kellett volna beletenni. Bár már nem lep meg, csak hozza a vezetőség a szokásos szintjét.

Thiagóval kapcsolatosan már leírtam a véleményemet. Disznótor nem erőszak, ha menni akar, akkor menjen. Kedvelem, nagy tehetség, de kicsit elszaladt vele a ló. Ezzel nem is lenne baj, ha emellett a pályán is bizonyítani olyan szinten, mint amekkorák az igényei.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.21. 12:35:15

B. Tamás írta: Ez tény. Ezzel nem is vitatkoznék.

Viszont nyilván a játékos kérésére került be egy olyan opció, hogy alacsony legyen a kivásárlási ára még ennyi játékperc esetén is. Itt pedig már megint oda jutunk, hogy Thiago nem elégedett a helyzetével, azzal, hogy 22 évesen a meccsek kb. 60%-án pályára lép. Aki nem elkötelezett teljesen a klub iránt, azt egy szerződéssel sem éri meg itt tartani.

Ha meg a klub nemet mondd erre az opcióra, akkor - ismerve az édesapját - nincs új szerződés.
Teljesen jogos, amit írsz, és egyébként teljességgel fedi az én véleményemet is. Miszerint itt ebben az ügyben a legnagyobb mozgatóerő nem a szerződés, nem az alacsony kivásárlási ár, hanem maga Thiago. Világos, hogy ha ezt ő komolyan így gondolja, akkor minden előzetes várakozás felesleges volt vele szemben, mert nincs meg benne a "Barca DNS", lélekben legalábbis semmiképp. És ez szerintem legnagyobbrészt az apjának köszönhető, de ebbe ne menjünk bele.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.06.21. 12:30:51

Stalkyard írta:A vezetőség évek óta baromságot baromságra halmoz.
Ez tény. Ezzel nem is vitatkoznék.

Viszont nyilván a játékos kérésére került be egy olyan opció, hogy alacsony legyen a kivásárlási ára még ennyi játékperc esetén is. Itt pedig már megint oda jutunk, hogy Thiago nem elégedett a helyzetével, azzal, hogy 22 évesen a meccsek kb. 60%-án pályára lép. Aki nem elkötelezett teljesen a klub iránt, azt egy szerződéssel sem éri meg itt tartani.

Ha meg a klub nemet mondd erre az opcióra, akkor - ismerve az édesapját - nincs új szerződés.
.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.21. 12:30:20

sjd írta:
mindorokke_barca írta: A szerződéssel továbbra sem lett volna semmi probléma, ha a gyerek eleget játszik.
A szerződéssel volt a probléma, semmi mással. Mert a gyerek eleget játszott (megint nem értem, hogy honnan képzeli mindenki, hogy nem játszott eleget, 60 meccsből 36-on a pályán volt, az pont 60%), csak éppen augusztus végével fog megnőni a kivásárlási ára.
Most akkor tegyük helyre a dolgokat, mert én nem értem. Nem arról volt szó, h a kivásárlási ára 90 M alapból, ha nem játszik egy bizonyos mennyiséget, akkor lemegy 18 M-ra, majd augusztustól újra 90 M lesz? Mondjuk már eleve ez egy vicc. Mert ha most lement 18 M-ra, akkor mégsem játszott eleget a szezonban. Ill. még mindig azt mondom, játékperc és játékperc között óriási különbség van.
sjd írta:Ez szerintem valami egészen ökör megoldás, hogy akár végig is játszhatja a szezont, zseniálisan, az átigazolási időszakban még vihető aprópénzért.
Ha ez így van, akkor ezzel kár vitatkozni. Tehát, amit Te írsz, az tényleg a legnagyobb ökörség lenne.
dmar
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2005.06.02. 20:42:39
Tartózkodási hely: Csongrád

2013.06.21. 12:29:57

Cooh írta: Tehetséges...igen, de nem nyújtott még igazából semmit ami miatt hiányozna a barcából.
Nem nyújtott, de tuti, hogy ellenünk fog majd....
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.21. 12:25:37

A vezetőség évek óta baromságot baromságra halmoz ( főleg eladások terén) szóval már meg sem lepődtem ezen. Teljesen nevetséges ez az amatörizmus egy ekkora klub élén. Thiago meg legyen boldog, legyen ott a következő VB-n a tarcsik között, ha ez minden álma.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
PesFan2
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.08.11. 15:37:17

2013.06.21. 12:23:41

Ha az MU kifizeti a kivásárlási árát, akkor a vezetőség már visszavásárlási opciót nem is szőhet bele?
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 12:19:35

mindorokke_barca írta: A szerződéssel továbbra sem lett volna semmi probléma, ha a gyerek eleget játszik.
A szerződéssel volt a probléma, semmi mással. Mert a gyerek eleget játszott (megint nem értem, hogy honnan képzeli mindenki, hogy nem játszott eleget, 60 meccsből 36-on a pályán volt, az pont 60%), csak éppen augusztus végével fog megnőni a kivásárlási ára. Ez szerintem valami egészen ökör megoldás, hogy akár végig is játszhatja a szezont, zseniálisan, az átigazolási időszakban még vihető aprópénzért.
Arról nem is beszélve, hogy miért kellett alapból mondjuk 18 millióról indítani a dolgot. Nyilván hagyták, hogy Thiagoék ezt kisírják, mert ha végigpadozza az évet, akkor a kutyának sem kellett volna 90 millióért, de ez is igazán nagy baromság volt.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.06.21. 12:18:37

Ez a vezetőség sok mindent elszúrt, de ezt konkrétan nem. 22 évesen, ilyen játékosokkal előtte mégis mennyit kellett volna játszania? Arról nem beszélve, hogy az eladott labdáiból, ami szintén a fiatalságához köthető, nem egy gólt kapott a csapat.

Az ugyan a személyes véleményem, hogy nem Xavi szerepkör, hanem inkább Iniesta, de ha már ott kapta a lehetőséget, akkor igenis várnia kellene, mert még nem forrott ki annyira, hogy teljesen rá lehessen bízni mindent. Az EB-döntőbe is belenéztem, kapásból egy középre belőtt labdára emlékszem, amiből jöhetett a kontra. Ilyet a BL-elődöntőben, döntőben nem lehet csinálni. Márpedig ha akarja a karmesteri pálcát, akkor ott kell helytállni.

Az ő esetében az a gond, hogy a realitás és az igényei nem találkoznak. Ő már többre vágyik, ám még nem tart ott, hogy többet kaphasson Barcelonában. Ráadásul ahogy olvastam, nem ez az első nyár, hogy győzködni kell a maradásról, ilyen hozzáállás meg egy idő után unalmassá válik.

Ha távozik, Sergi Roberto az első keret tagja lesz valószínűleg, akit a Xavi szerepkörre sokkal alkalmasabbnak tartok. Thiagóval veszít a klub egy nagy tehetséget, de aki máshol képzeli el a jövőjét, az menjen.

Ui.: olvastam valahol, hogy párhuzamot vontak Xavi-Pep és Thiago-Xavi szituáció között. Annyiban nem jó a párhuzam, hogy akkor nem bíztak a fiatalokban annyira a klubnál, mint most, így Xavi joggal mérlegelhette azt, hogy jobb lenne a távozás esetlegesen. Thiago előtt viszont csak az idő van, ám úgy néz ki, nem képes várni. Ez is egy döntés, csak nem ugyanaz a két szituáció azért.
.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2013.06.21. 12:15:39

Egyébként, ha valami a Te tulajdonod és megvásárolják, akkor ezt Te eladod.
Tényleg a szavakon akarunk lovagolni? Nálam az nem jelent eladást ha az akaratán kivül szabadítják meg a tulajdonától, függetlenül attól, hogy pénzt kap érte vagy sem. Egy adás-vételhez mindkét félnek rá kell bólintania. Nah, most minket ebben a történetben senki sem kérdezett. Leteszik a kivásárlási árat és csak a játékoson múlik minden. Ebben a körben nekünk nem osztanak lapot.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2013.06.21. 11:52:31

barca0417 írta:De ha már megy, akkor lehetne Jonathant is játszatni. Csak benne nem bíznak, pedig jó játékos szerintem. Valószínű hogy mindketten mennek. Thiagot sajnálom nagyon, szeretem a játékát, talán majd az öccse befut helyette idővel nálunk.
Addig meg Sergi Robertot láthatjuk legalább. Ő sem rossz játékos.
valahogy nem tudom megérteni hogy JDS miért nem szimpi itt senkinek.. amikor játszott, nagyon nem volt rossz. nem volt kiemelkedő meccse? talán azért mert lehetőséget sem kapott.. tavaly ha jól tudom nyilatkozta, hogy nagyon szívesen maradna akár a B csapatban is, csak hogy itt játszon.. de szerintem simán fel lehetne hozni, főleg ha megy tijágó :roll:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2013.06.21. 11:49:06

De ha már megy, akkor lehetne Jonathant is játszatni. Csak benne nem bíznak, pedig jó játékos szerintem. Valószínű hogy mindketten mennek. Thiagot sajnálom nagyon, szeretem a játékát, talán majd az öccse befut helyette idővel nálunk.
Addig meg Sergi Robertot láthatjuk legalább. Ő sem rossz játékos.
Kép
Lezárt