Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2013.06.22. 16:42:18

shutterisland írta:
nehogy már a világ egyik legnagyobb klubja alázkodjon meg egy ilyen taknyos előtt
szerintem semmi extra nincs abban, ha berezelnek, hogy (a mai piacon) relatíve olcsón elhappolnák, és új szerződés, és több játéklehetőség ajánlásával itt tartják.
a saját nevelésekkel amúgy is kivételezik a klub, ez egyértelmű.
Xavi a maga nemében a valaha volt egyik legjobb irányító. Az ő pályafutása lefelé ível, és jelenleg a keretben egy valaki lehet képes pótolni őt, ez pedig Thiago. Régebben nem hittem volna, hogy képes lesz Xavi posztot betölteni,sokkal inkább tekintettem rá mint Ini alternatívája, de idén többször is bizonyította ,hogy talán a Xavi poszton képes a legmeggyőzőbb produkcióra. Őszintén szólva nagyon megjárhatja az egész csapat 2 éven belül, ha nem lesz Xavinak utódja, márpedig sem Ini, sem Cesc nem az.

Egyébként meg 21 éves, ereje teljében van, ki akar bontakozni, nem lehet hibáztatni hogy játszani akar, felfedezni önmagát és a határait. Most kell egy kicsit nyugtatni és megmutatni neki az utat, hogy 2 éven belül a világ egyik legnagyobb klubjának karmestere lehet 10 évig, és ez a klub a családja.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.06.22. 16:37:53

az egy dolog, h milyenek a mostani mutatói, milyen szinten nyomja a korosztályos válogatottban stb, vki írta lentebb krkicset, ő is király volt a fiatalok között, az olaszoknál pedig megették reggelire.
egy valami hiányzik ebből a gyerekből és az az alázat. lehet akármekkora spíler, képtelen alárendelni a saját érdekeit a Klub érdekeinek, akkor nem tudom, mekkora hasznára lehet a későbbiekben a brigádnak.
nem jók az ilyen hülyíthető, diktálgató gyerekek. engednie kellene az arcból és beállni a sorba, mert nem róla szól az fc barcelona. ha ez nem menne, akkor tényleg jobb lenne öltözni és költözni.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.06.22. 16:25:15

visca el barca írta: nehogy már a világ egyik legnagyobb klubja alázkodjon meg egy ilyen taknyos előtt :?
Vannak azért elég sokan a csapatban, akikkel kivételezik a vezetőség klubon belül, és meglátásom szerint lehetséges hogy ők fele annyit nem érdemelnének meg.Van aki a jövőre ingyen távozna, miután még egy évig jól megfizetik a bankszámláját, és ez mégis megfelel a vezetők elvárásainak.És persze olyanok is akadnak akiknek momentumuk ha akad egy szezonban, mégis megelőgezik nekik folyton a kezdőtagságot. Bezzeg egy fiatal srác aki tehetséges meg minden, az mehet amerre lát, azzal nem kell foglalkozni.:roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.22. 15:41:35

nehogy már a világ egyik legnagyobb klubja alázkodjon meg egy ilyen taknyos előtt
szerintem semmi extra nincs abban, ha berezelnek, hogy (a mai piacon) relatíve olcsón elhappolnák, és új szerződés, és több játéklehetőség ajánlásával itt tartják.
a saját nevelésekkel amúgy is kivételezik a klub, ez egyértelmű.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.22. 15:37:53

visca el barca írta:nehogy már a világ egyik legnagyobb klubja alázkodjon meg egy ilyen taknyos előtt :?
Nem mondanám ezt megalázkodásnak, de elég nagy ígéret ahhoz, hogy megpróbáljuk megtartani. Eddig nem szólt semmi arról, hogy magán az ötleten kívül tettünk is volna valamit azért, hogy ne menjen el. Most talán megörtént ez. Nem a 3., 4. ajánlat, amit adunk neki, hanem az első. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.22. 15:33:12

mahitoo írta:
Replay írta:ESPN szerint a Barca most már mint Xavi-utódként tekint rá, új szerződést ajánl és több játéklehetőséget, valamint hogy fokozatosan átvehetné a nagy vezér helyét.

Rosell is találkozott az apjával tegnap.
Nagyon remélem, hogy meg tudják győzni. Nem szabad elengedni.
haj, kap majd egy zsiros szerzodest oszt tesz az egészre :D

jó páélda lesz a fiataloknak. sirsz egy-két évet és máris lesz szép, csilivili uj auto.

ugy elhajtottam volna mint a huzat.

nehogy már a világ egyik legnagyobb klubja alázkodjon meg egy ilyen taknyos előtt :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2013.06.22. 15:28:20

Replay írta:ESPN szerint a Barca most már mint Xavi-utódként tekint rá, új szerződést ajánl és több játéklehetőséget, valamint hogy fokozatosan átvehetné a nagy vezér helyét.

Rosell is találkozott az apjával tegnap.
Nagyon remélem, hogy meg tudják győzni. Nem szabad elengedni.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.06.22. 15:03:37

ESPN szerint a Barca most már mint Xavi-utódként tekint rá, új szerződést ajánl és több játéklehetőséget, valamint hogy fokozatosan átvehetné a nagy vezér helyét.

Rosell is találkozott az apjával tegnap.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.06.22. 13:54:15

Aki nem akar itt játszani, az menjen. Nem kötelező. Van még a La Masíában olyan játékos, aki később fontos szerepet tud majd betölteni a csapatban. Már volt róla szó, ha Thiago megy, akkor Sergi Roberto kaphat majd több szerepet a felnőtteknél. Nem őérte van a Barça, hanem (egyelőre) ő a Barcelonáért. Nem akkora zseni, hogy nagy érvágás legyen a távozása. Menjen isten hírével és csak azt az egyet tudom kívánni, hogy nem lesz a jövőben olyan vezetőségünk, aki majd 50-60 millió eurókért visszavásárolja, lásd Fábregas...
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.22. 13:40:46

Megérdemelten lett az U21-es Eb legértékesebb játékosa, egytől egyig minden mérkőzésen fantasztikusan játszott. :)

A főoldali cikkben részben lefordított UEFA-indoklás teljes egészében:
"As captain of the title winners, Thiago displayed leadership qualities on and off the pitch and, throughout the tournament, was an influential figure in his team's performance with impressive box-to-box work; exceptional ball control even in the tightest of situations; ability to dictate the tempo of play; intelligent ball-winning based on anticipation rather than tackling; and outstanding playmaking skills based on a wide variety of short and long passing. His three goals in the final represented a unique individual achievement and reward for his contributions to his team's success."
http://www.uefa.com/under21/news/newsid=1966169.html
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.06.21. 18:11:22

Tobias88 írta:Mellesleg Xavi 4213 perc alatt a szezonban adott 13 gólpasszt és 8 gólt lőtt, ehhez képest Thiago 2527 perc alatt a szezonban adott 10 gólpasszt és 6 gólt lőtt, azaz mindkettőben jobban áll. Xavi sajnos már nagyon gyenge és Thiago legtöbbször az ő helyén játszott, szóval az összehasonlítás itt él (nem úgy mint Fabregas vs Thiago esetben, mert Fabre feljebb játszik)
Azért ha nagyon korrektek akarunk lenni, akkor érdemes azt is megvizsgálni, hogy ezek a statisztikák milyen eloszlásban és milyen kaliberű ellenfelek ellen jöttek össze. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy valaki gurít 3 gólt egy Granada ellen, vagy adott esetben BL-továbbjutást érő gólt szerez az utolsó percben. Persze tény, hogy Xavi-nak nem ez volt élete szezonja, de még ezzel együtt sem lehetett érezni Thiago-n, hogy inkább neki lenne már helye a pályán a húzósabb meccseken az öreg helyett.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.21. 17:54:56

visca el barca írta:a piac szabja meg az árat. mindenhol igy mukodik. tökmind1 mi mennyit ér.
És ezzel ki nem értett egyet? :D Most jelented ki te is, hogy van egy mennyit ér és mennyibe kerül oldal. Én csak ennyit mondok, és épp most írtad alá te is, szóval nem értem a problémát :D

De mindegy, hagyjuk. Attól még hogy mennyit fognak érte kifizetni, én személy szerint teljesen reálisnak tartom azt, hogy ha most megy el, akkor 20körül adjanak érte.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 17:51:43

[quote="Sanama"][/quote]
Az a probléma, hogy még mindig nem tudsz egy objektív szempontot mondani, ami meghatározza, hogy egy játékos mennyit ér. Már alapvetően az is, hogy mennyit "ér", egy teljesen szubjektív dolog (ld. rezervációs ár).
Hasadra csapsz, és azt mondod, hogy nem normális a 30 millió, de ennyi erővel pont annyira normális, mint az 5 millió vagy a 100 millió.

Objektív szempontként csak és kizárólag a piacot lehet felhozni, a piac viszont messze nem 18 millióra árazza be, mint ahogy azt már korábban leírtam.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.21. 17:44:02

a piac szabja meg az árat. mindenhol igy mukodik. tökmind1 mi mennyit ér.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.21. 17:41:21

sjd írta:
Sanama írta:18 misi szerintem teljesen reális a srácért. Azért gondoljátok hogy nem mert repkednek évek óta a 40millás árak.
Márpedig pont ezért nem reális. Most az a reális, hogy a brazil bajnokságból szalajtott srácokért fizetnek 40-50 milliókat, akár egy évvel a szerződésük lejárta előtt is. Most az a reális, hogy egy James Rodriguez 45 millióba, egy Fernandinho 40 millióba kerül. De csak hogy ne menjünk messzebb Manchesternél, 6 éve 31 milliót adtak a 19 éves Andersonért. Illetve még megközelíthetjük a 18 milliót úgy is, hogy tegnap adott a West Ham Carrollért 17,5-et.

Vagy mi alapján mondod meg, hogy mi a reális? Az alapján, hogy 4-5-10 éve mennyit adtak egy focistáért? Mert az meg a 80-as évek árai alapján nem reális, a 80-as évek árai meg a 60-as évek árai alapján nem reálisak.
Az hogy mennyit "ér" és mennyibe kerül nem egyenlő egymással.

Az alapján monodm, hogy szerintem nem normális ami évek óta megy, hogy 20-22éves gyerekekért fizetnek 30-60milliókat, szimplán ennyi. Mit tettek le, hogy ennyibe kerülnek? Semmit. Egyszerűen ígéretek.
van 1 kg almád, gondolsz egyet, kiülsz vele a piacra. utközben eltervezed h 100 ft-ot kérsz érte, majd mire kiérsz látod, h ugyanaz az alma mindenkinél 200 ft.
Attól még az alma nem ér annyit...
flecksd
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.03.29. 19:40:18

2013.06.21. 17:13:22

[/quote] Mellesleg Xavi 4213 perc alatt a szezonban adott 13 gólpasszt és 8 gólt lőtt, ehhez képest Thiago 2527 perc alatt a szezonban adott 10 gólpasszt és 6 gólt lőtt, azaz mindkettőben jobban áll. Xavi sajnos már nagyon gyenge és Thiago legtöbbször az ő helyén játszott, szóval az összehasonlítás itt él (nem úgy mint Fabregas vs Thiago esetben, mert Fabre feljebb játszik)[/quote]

Tobias Te tisztában vagy vele h most azt a Xavit fikázod aki 1üli barcelonai játékosként a tiszta statisztikák alapján bekerült a BL csapatába? XAVI ról beszélsz aki sztem még mindig a világ legjobb irányítója. Jelenleg 10 Thiago sem ér fel vele. Thiago a jövő embere lehetne, de kétlem h lesz belőle bármi is, a mentalitása nem kvalifikálja rá még ha a technikai képessége igen is. Vicc ez az egész ha menni akar menjen, ha gránátvöröskék a vére akkor leszarja h mennyit keres és mennyit játszik kivárja a sorát. Ezt hívják a klubbal szembeni alázatnak és hűségnek. Na ez hiányzik belőle. Fabréban ez is megvolt.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.06.21. 17:10:14

ferninho írta:T
nagy hiba, hatalmas nagy hiba és itt hiába írogatjátok a nyugtató szövegeket meg menjen stb...
egy ilyen embert ennyi pénzért elveszteni egy hülye szerződés miatt...
Menjen csak, ha nem bírja kivárni a sorát. Ezt mondanám, ha ugyanezt tenné a kivásárlási opció nélkül. Itt az emberek kisebb baja, hogy megy. Itt amit írsz, az árral van a probléma. Ilyen balfék vezetői réteg a világon nincs, mint nálunk. Folyton panaszkodik évről-évre a vezetőség, hogy keveset tudunk költeni... Persze, ha az embereinket ingyen engedjük el, vagy a nagy tehetségeinket fél áron.

Röhej, hogy egyet kell értenem egy madridistával. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.06.21. 17:04:25

Thiago 18 milliós ára egy vicc, lazán 30at is megér... sőt...
csak hogy megfelelő példát hozzak Isco ára is nagyjából ez a 25- 35 millió jelenleg...
18 millióért ez az ember ajándék és nagyon nagy hiba a Barca részéről, hogy így eligazolhat tőlük egy játékos...

én örülnék természetesen ha elmenne a Barcából... Realban is szívesen látnám, de ennek kb semmi esélye sincs, pöppet necces lenne.

nagy hiba, hatalmas nagy hiba és itt hiába írogatjátok a nyugtató szövegeket meg menjen stb...
egy ilyen embert ennyi pénzért elveszteni egy hülye szerződés miatt...

már-már vetekszik Valdes +1évével. sőt... nehéz eldönteni melyik a nagyobb "okosság"....
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.21. 16:56:19

Sanama írta:Most komolyan nem értem, hogy direkt nem olvassátok el, amit írok? :)
Direkt odaírtam, hogy azért tűnhet kevésnek, mert a sok pénzes csapat kiad 30-50 milliókat a játékosokért, miközben fele annyi sem lenne a reális áruk.

Most jöhettek itt hogy X 35, Y 275, de fent épp erról írtam.
értem én h mit irsz, de hulyeseg.

van 1 kg almád, gondolsz egyet, kiülsz vele a piacra. utközben eltervezed h 100 ft-ot kérsz érte, majd mire kiérsz látod, h ugyanaz az alma mindenkinél 200 ft.

ha ennek ellenére is 100-ért adod el, akkor többet ne menj piacra árulni :D

(az most persze más kérdés h ez kivásárlási ár, és nem lehet aljudozni)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.21. 16:52:55

Sanama írta:18 misi szerintem teljesen reális a srácért. Azért gondoljátok hogy nem mert repkednek évek óta a 40millás árak.
Márpedig pont ezért nem reális. Most az a reális, hogy a brazil bajnokságból szalajtott srácokért fizetnek 40-50 milliókat, akár egy évvel a szerződésük lejárta előtt is. Most az a reális, hogy egy James Rodriguez 45 millióba, egy Fernandinho 40 millióba kerül. De csak hogy ne menjünk messzebb Manchesternél, 6 éve 31 milliót adtak a 19 éves Andersonért. Illetve még megközelíthetjük a 18 milliót úgy is, hogy tegnap adott a West Ham Carrollért 17,5-et.

Vagy mi alapján mondod meg, hogy mi a reális? Az alapján, hogy 4-5-10 éve mennyit adtak egy focistáért? Mert az meg a 80-as évek árai alapján nem reális, a 80-as évek árai meg a 60-as évek árai alapján nem reálisak.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.21. 16:52:53

Neymartól megkérdezték, hogy mit szól ahhoz/mi a véleménye, hogy a Barcelona 56 millió eurót fizetett érte?
Azt felelte: Nem gondolom hogy ennyit érek, de köszönöm a Barcelonának a lehetőséget, hogy valóra válthatom az álmomat, és náluk játszhatok...
Szóval mindenki tisztában van azzal hogy a játékosok már a valós értékük, -sokszor-többszöröséért kelnek el...
De ez így megy már régóta... sajnos...
Thiago 18 misiért szinte ingyen van a Unitednek...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.06.21. 16:52:32

Neymartól megkérdezték, hogy mit szól ahhoz/mi a véleménye, hogy a Barcelona 56 millió eurót fizetett érte?
Azt felelte: Nem gondolom hogy ennyit érek, de köszönöm a Barcelonának a lehetőséget, hogy valóra válthatom az álmomat, és náluk játszhatok...
Szóval mindenki tisztában van azzal hogy a játékosok már a valós értékük, -sokszor-többszöröséért kelnek el...
De ez így megy már régóta... sajnos...
Thiago 18 misiért szinte ingyen van a Unitednek...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.06.21. 16:51:35

Sanama írta:18 misi szerintem teljesen reális a srácért. Azért gondoljátok hogy nem mert repkednek évek óta a 40millás árak.

Egy tehetség, egy ígéret a gyerek, miért érne többet?!
Azért egészen más, hogy mi az ésszerű realitás, és mit diktál a piac. 18 millió rendben van, ha racionálisan végiggondoljuk, hogy mit ért el eddig, mennyit és hogyan játszott. De annak fényében, hogy a piac teljesen felborult, és 40 millák röpködnek a hozzá hasonló, vagy esetleg tőle elmaradó kaliberű játékosok kapcsán, el kell szakadnunk az ésszerűségektől. Nem az számít, hogy racionálisan mennyit adnál valakiért, ha senki nem követi ezt a mércét a világban... Mindig a piachoz kell alkalmazkodni, ha jó üzletet akarsz csinálni, és a jelenlegi piacon ez a 18 millió nagyon silány összeg egy ilyen szintű tehetségért.

Kár, hogy valószínűleg elmegy, én bírom a srácot, főleg a stílusát. De annyiban igaza van sokaknak, hogy ha ennyire türelmetlen, akkor menjen csak, nincs értelme annak, hogy havonta olvasgassuk a Mazinho nyilatkozatokat, hogy éppen hova viszi a gyerkőcöt, mert itt nem azt kapja, amit érdemel.

Arra pedig irtó kíváncsi vagyok, hogyan kerül be a válogatottba a vb-ig, ha a nálánál jóval többet bizonyított, és kipróbáltabb játékosok, mint Mata vagy Cazorla évek óta a padot koptatják, vajon melyiküket szorítja majd ki? Ha nem lesz sérülés, és nem hoz le egy tényleg parádés szezont (új közegben, ismeretlen ligában, ismeretlen játékostársakkal, ismeretlen országban, életvitellel, ételekkel és különböző egyéb apróságokkal...), akkor továbbra is esélytelen lesz. Úgy, hogy közben hasonló korú játékosok ugyanazt szeretnék elérni, mint ő (Isco). Meglátjuk.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.21. 16:39:40

visca el barca írta:
Sanama írta:18 misi szerintem teljesen reális a srácért. Azért gondoljátok hogy nem mert repkednek évek óta a 40millás árak.

Egy tehetség, egy ígéret a gyerek, miért érne többet?!
oscar miért ért 35 milliot a cselzinek?
Most komolyan nem értem, hogy direkt nem olvassátok el, amit írok? :)
Direkt odaírtam, hogy azért tűnhet kevésnek, mert a sok pénzes csapat kiad 30-50 milliókat a játékosokért, miközben fele annyi sem lenne a reális áruk.

Most jöhettek itt hogy X 35, Y 275, de fent épp erról írtam.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.21. 16:37:02

Sanama írta:18 misi szerintem teljesen reális a srácért. Azért gondoljátok hogy nem mert repkednek évek óta a 40millás árak.

Egy tehetség, egy ígéret a gyerek, miért érne többet?!
oscar miért ért 35 milliot a cselzinek?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt