Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2013.07.14. 22:52:48

Ne felejtsétek el, hogy anno Xavi is majdnem Milan játékos lett, mert előtte volt egy bizonyos Guardiola... Viszont ő elment, és megnyílt a tér előtte.

Ini is hasonló cipőben járt, csak nála nem merült fel az, hogy elmegy, ugyanis ő szezonról szezonra növelte a játékperceit, hiába volt előtte Xavi-Deco. Viszont ő igazi 12. kezdő volt, nem volt olyan meccs amin ne lépett volna pályára. Jelenleg Thiago nagyon messze állt ettől, ugyanis aki most a 12. ember szerepét tölti be az Cesc, hiába nem szolgált rá a játékával. Anno én is ettől féltem, hogy ez Thiago kárára fog menni, és sajnos így lett. Ami tetézi a bajt, hogy Fabregas messze alulmúlja a várakozásokat, nem láttam még nagy meccsen jól játszani sajnos nálunk.

Elég ködösnek látom a jövőt, ugyanis Xavi pótlásáról körülbelül most kellene gondoskodni, mert nem tudni mikor fog beütni a krach, lehet idén, lehet 2 év múlva. A keretben most nincs olyan játékos aki pótolni tudja és sajnos a fiatalok között se látok jelenleg olyan tehetséget, aki ezen a poszton kiemelkedő. Én Rafinha-ban nagyon sokat látok például, csak ő meg sokkal támadóbb, mint Xavi, az ő posztja Inié. Sergi Roberto jó játékos lehet, de ki merem jelenteni hogy nem lesz belőle soha a Barca karmestere. Most kijelentem hogy a jövő nyár nagy slágere a középpályás keresés lesz, ami súlyos 30-50 millióba fog fájni és lutri is lesz ráadásul. Gündogan például ügyes srác, de sokkal rizikósabb mint Thiago lett volna teljesen ingyen....

Sokan írjátok hogy menni akart, az ő hibája. Valamilyen szinten ez igaz, azonban ezt valahol a klub és Tito rontotta el, ha tavaly többet játszik, akkor nincs ez a kivásárlási ár és nincs probléma sem, mert látta volna a potenciált. A másik opció az lett volna, ha szépen felvázolják neki a helyét, anno Pep mellől nem hiszem hogy elment volna, mert tudott volna rá hatni. Az hogy legyél türelemmel nem marasztaló erő sajnos...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.14. 22:40:53

palesz77 írta: u.i.: Tudom hogy nem ez a topic, de nem akarok újat írni a Barca fiatalok topicba. Szóval szerintetek Dos Santos így maradni fog? Így több lehetőséget kapna nagy eséllyel
....ha nem Tito lenne az edző. Szerintem Montoya, Bartra stb. esetéből kiindulva nyugodtan számolhatunk azzal, hogy ha Xavi eltöri a lábát és átmegy rajta egy úthenger, egy negyedosztályú csapat ellen esetleg Valdes-t felküldik a középpályára, de nem fog pályára lépni dos Santos.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.14. 22:39:17

ugy sírtok itt mintha messit adtuk volna el. tehetség az tény, de én nem láttam benne a potenciált h hosszútávon ő lesz a megoldás.

ha guardiolának ennyire kellet biztos játszatja, csak azt nem tudom h a kp közepéről a 4-1-4-1-ben kit fog kiszoritáani... a bayern münchen ikonját vagy a német labdarugás legnagyobb tehetségét? :lol:

25 jó pénz, jöhet rúúúúni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.07.14. 22:24:20

connor írta:
Így van. Ugyabolyan türelmetlen, mint Gai volt vagy G. Dos Santos. Nagyon nagyon remélem, hogy arra a sorsa is fog jutni mint az utóbbiak. Megérdemelné... hogy jövőre már pl. a Düsseldorf-ban vagy a Hull city-ben játsszon. :roll:
Sőt, vesszen minden marhája meg földje is, aztán kolduljon majd a Nou Camp előtt a megélhetésért, mert ott merte hagyni a Barcelonát.. :roll:

Én vagyok az egyik legcsalódottabb hogy elmegy, Iniesta mellett a kedvencem volt a csapatból, és már nagyon vártam hogy együtt lássam a pályán Neymarral. De hát el kell fogadni, hogy nem minden labdarúgónak az álma az, hogy a Barcában padozza végig a szezonok fontosabb meccseit - kb még 4 éven keresztül.. Nem akkora culé mint Xavi vagy Iniesta volt, ez van, nem lehet minden saját nevelésnek gránátvörös-kék a szíve. Tudom hogy ez felháborító, és hihetetlenül hangzik, de így van. Más kérdés, hogy sanszos hogy a Münchenben sem lesz akkora ember mint ő szeretne, de hát az ő döntése. Aztán lehet Pep olyan szerepet szán neki, amiben úgy berobban hogy pár éven belül aranylabda esélyes lesz.. Majd az idő eldönti. Mindenesetre én drukkolok neki, amennyi München meccset meg is nézek ha tudok. Remélem még visszatér hozzánk, bár nem látok rá sok esélyt. :?

Viszont a +25 misiből akkor hozzuk el Párizsból a névrokonát - vagy David Luizt, én valamiért neki jobban örülnék -, nehogy ilyen félmegoldás legyen a vége.. Sergi Robertonak meg sok sikert, őszintén kétlem hogy megüti a szintet, de drukkolni fogok neki.

u.i.: Tudom hogy nem ez a topic, de nem akarok újat írni a Barca fiatalok topicba. Szóval szerintetek Dos Santos így maradni fog? Így több lehetőséget kapna nagy eséllyel, és ő inkább Xavi stílusú játékos mint Roberto.. Kíváncsi leszek amúgy a következő szezonra, imádkozzunk hogy Ini ne sérüljön le, mert akkor nagyot bukhatunk ha az idei Xavi-Fabregas duó fog középen játszani, egyikük se élete szezonját tolta le, amikor meg együtt játszottak végképp nem brillíroztak - már ha jól emlékszem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 22:23:37

azért amikor ilyeneket olvasok, hogy többen (nem csak feltétlen itt, hanem fészen is) szidják, lemajmozzák, vagy a bukását kívánják a jövőben, komolyan elgondolkozom, hogy ez most egy rossz vicc, vagy tényleg ennyire gyökerek az emberek ?

nem kötelező sírni utána, sőt, még csak sajnálni sem kell a távozását, biztos van, akinek egy cseppet sem fog hiányozni.
de ez akkor is [auto_cenzúra] szánalmas, amit pár ember negatív irányban leművel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2013.07.14. 22:25:05-kor.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.07.14. 22:12:29

bali 15 írta:
ebben a szezonban már be fogja tölteni a 23-at.
23? Kb. 2 évvel néztem kevesebbnek....Messinek ilyenkor már megvolt az aranylaszti.
91 áprilisi, szóval a szezon vége felé tölti be a 23-at. Ettől függetlenül tényleg nem "olyan nagyon" fiatal már (pl több mint egy évvel idősebb Götzénél), h csak tehetségként legyen kezelve.

Többekhez hasonlóan én is nagyon sajnálom, és hatalmas hibának érzem a mi részünkről, h így alakult. Anno nagyon nem akartam, h Cesc visszajöjjön, mert féltem h Thiago-tól veszi majd el a játékperceket. Tulajdonképpen így is lett, de azt nem mondhatjuk, h Thiago nem volt türelmes, tekintve h Cesc két éve itt van. Ezalatt bőven volt ideje felismerni, h még akkor is csak tingli-tangli meccseken kap fontosabb szerepet, ha történetesen +10 ponttal megyünk a bajnokságban.
És ugye nem lehet mindenki J. Dos Santos, valaki inkább játszani akar. (Hogy a Bayernbe mennyire fog, más kérdés, ritka az olyan, h vki játék hiányra hivatkozva elmegy egy erősebb csapatba)

Ja és így már kevesen vagyunk kp-n. Ebben a helyzetben nem lenne hülyeség megtartani Afellayt, nálunk úgy is jobban mozgott kp-n, mint szélen. Merthogy Thiago perceit nem fogja egy az egyben megkapni S. Roberto, abban biztos vagyok.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.07.14. 22:07:28

Menni akart értsük már meg. A 25millió meg nagyon jó ár érte.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.07.14. 22:07:26

Sanama írta:Hagyjátok már abba ezt az ELENGEDÉS témát.
Nem elengedték, MENNI AKART.
Így van. Ugyabolyan türelmetlen, mint Gai volt vagy G. Dos Santos. Nagyon nagyon remélem, hogy arra a sorsa is fog jutni mint az utóbbiak. Megérdemelné... hogy jövőre már pl. a Düsseldorf-ban vagy a Hull city-ben játsszon. :roll:
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2013.07.14. 22:07:26

üdv. na vége lett végre a Thiago ügynek. kicsit sajnálom h elmegy, de azért könnyeket nem hullajtok miatta. bírtam a srác játékát, de aki 22 évesen a világ legjobb csapatába lejátszik 36 meccset egy szezonban és arra panaszkodik h nem játszik eleget, az jobb is ha szedi a sátorfáját, mert bár tény és való h voltak nagyon jó meccsei, de azért könyörgöm jelenleg az ő legjobb szintjét is tudja hozni Xavi egy rosszabb napján (ezért biztosan sokan le fognak szólni, de akkor is így van). ha elment hát elment, lesz ilyen jó játékos a Sergi Roberto is csak még keveset lehetett játszani látni a nagy csapatban. azt meg h pár év múlva visszavesszük abban nem lennék biztos mert addigra bőven beérik a Roberto, Rafinha kettős és akkor meg már miattuk nem nagyon lenne helye a csapatban. sok sikert neki (bár szerintem jövőre még nem viszik ki a VB-re).
mvik
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.14. 22:00:51

Hagyjátok már abba ezt az ELENGEDÉS témát.
Nem elengedték, MENNI AKART.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.07.14. 21:56:13

Régóta tisztában voltunk ezzel a ténnyel, hogy megy... most mégis dühös vagyok rá... nagyon.... Rosell rezesbandájára nem különben...
Értem az ok-okozatot, és nem hibáztatom, de mégis ott van bennem a keserű csalódás... ezt nem vártam volna tőle... nem divat ez Barcelonában... :evil: :cry:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.07.14. 21:49:16

Kép
Ennyit erről a helyzetről.Elképesztő fejetlenség van, nem tudom mit gondolnak magukról a jelenlegi szakmai stáb tagjai. :roll: Ilyen tehetséget elengedni.Ez elképesztő. :oops:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 21:45:37

épp ezért nem értem, mi az, hogy várja ki a sorát.
tudom, volt aki már megtette, de ez itt egy hosszú és szinte reménytelen harc.

3 középpályással játszunk, abból 1 vkp (busq) egy pedig adott, iniesta.
ő még jópár évig betonkezdő, érthető okokból.

marad egy hely....

xavi bárki bármit mond, amíg játszik, és barca dns edző van, alapember.
ez nem azt jelenti, hogy mindig játszik, de a meccsek nagy arányában ott kell lennie a csapatban.
nem hiszem, hogy xavi 2 éven belül visszavonulna.
mellette ott van cesc, aki szintén nagyon sok játékpercet kapott, és fog is kapni.
a többi fiatal (rafinha,roberto) is kopogtat a nagyok kapuján.

én abszolút megértem, hogy nem kockáztatja be, hogy még 25 évesen is kiegészítőember legyen cescék mögött.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.07.14. 21:32:34

ebben a szezonban már be fogja tölteni a 23-at.
23? Kb. 2 évvel néztem kevesebbnek....Messinek ilyenkor már megvolt az aranylaszti.
Csak magunkat hibáztathatjuk. És most engem rohadtul nem érdekel az, hogy ő többet akart. Xavi már csak a neve miatt kezdő....simán oda lehetett volna tenni őt...

3 év múlva meg majd vissza fogjuk vásárolni csillagászati áron. Bravo...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.14. 21:32:02

bali 15 írta:Megértem, hogy elment. Bár még ilyen fiatalon, szerintem nincsen joga rinyálni, de simán játszhatott volna a két alibikirály (Xavi,Fabregas ) helyett...

De nem hiszem, hogy a Bayernben jobb dolga lesz...itt csak Xavival kellett volna verekednie a kezdőért akit már egybe lenyelt volna...nem vágom, hogy Münchenben miért lenne jobb dolga...
Nem tudom, ebben az átigazolásban én egy ilyen odadörgölőzök a csorda legerősebb bikájához effektust látok...
jó, hát nálam nagyobb thiago fant nem nagyon találsz errefelé, én már megfordítottam volna a szerepüket a következő évben, hogy thiago legyen a kezdő, xavi meg a csere, de a kiemelt részeket túlzásnak érzem. xavinak a legjobb szintje még mindig jobb, mint a thiagoé. viszont annyira túlterhelt, hogy nem tudta folyamatosan hozni a szintet, csak egy-egy meccsre. úgy tudnám kifejezni, hogy thiago jelenleg minden meccsen tol egy nyolcat tízből, xavi meg hatokat, heteket, aztán néha kilencet, tízet.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.14. 21:26:07

még ilyen fiatalon
ebben a szezonban már be fogja tölteni a 23-at.
a MAI FOCIBAN, az már nem annyira fiatal, mint ahogy sokan gondolják.
nem csoda, hogy ennyi idősen már focizni akar.
(ezt pedig nyilván megígérte neki pep, másképp nem ment volna oda.)

persze, ülhetett volna még pár évet xavi-cesc-iniesta mögött, tehát nyilván az hibája is, de sokkal inkább rosszkor volt rossz helyen, és túlságosan is befolyásolható még apuci által.
az öcsike van szerencsésebb helyzetben, mert mire ő befut, addigra tényleg ki fog menni xavi.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 21:19:39

Nagyon sajnálom, hogy elmegy, tényleg sokan Xavi utódként tekintettek rá.
Nagyon benne volt a brazilos mozgás a srácban, ezért is szerettem nézni a játékát, de hát ez van.

Azt én se értem, hogy miért kell mindenkit fáklyagyújtogatásal elüldözni, aki nem itt akarja tölteni az egész karrierjét.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.07.14. 21:17:23

Mindig is nagyon bírtam Thiago játékát, ő volt az, aki a legjobban emlékeztetett a nagy kedvenc Ronaldinhóra. Sajnálom, hogy elment, sokkal szívesebben láttam volna, mint Fábregast mondjuk, de tiszteletben kell tartani a döntését.

Érdekes lehet az, hogy milyen szerep jut majd neki a Bayernben. Mert a MU szerintem jó választás lett volna, ott simán kezdőbe is beverekedhette volna magát.
A Bayernnél más a helyzet. Itt tudásban szerintem többen is előtte vannak, mintsem hogy kezdő lehessen. Az egyetlen garancia a játékára Guardiola személye, nyilván ha ő nincs, nem is igazol oda. Kíváncsi vagyok, hogy milyen szerepet szán majd neki.

Mindenesetre remélem, hogy nem fog eltűnni a süllyesztőben, mert remek játékos lehet.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.07.14. 21:16:00

Megértem, hogy elment. Bár még ilyen fiatalon, szerintem nincsen joga rinyálni, de simán játszhatott volna a két alibikirály (Xavi,Fabregas ) helyett...

De nem hiszem, hogy a Bayernben jobb dolga lesz...itt csak Xavival kellett volna verekednie a kezdőért akit már egybe lenyelt volna...nem vágom, hogy Münchenben miért lenne jobb dolga...
Nem tudom, ebben az átigazolásban én egy ilyen odadörgölőzök a csorda legerősebb bikájához effektust látok...
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.14. 21:13:43

Ahhoz képest, hogy elvileg 18 millióért vihető volt, ez a 25misi nem is rossz.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.14. 21:10:45

Kép


:x


Sajnálom, hogy elment Thiago... Egyik nagy kedvencem volt a Barcában... Hatalmas spíler.

Sok szerencsét kívánok az új csapatában.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2013.07.14. 21:14:14-kor.
KépKép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.07.14. 21:09:44

Jól tette hogy elment,minek maradt volna? Hog padozzon Xavi és az alibiző Cesc mögött?
Majd 3 év múlva vissza akarjuk szerezni,mert rájön a vezetőség hogy nem olyan egyszerű pótolni Xavit.
Nah mindegy,25 millió reálisabb érte,mint a 18, jó helyen lesz Münchenben. Simán kezdő lehet,ilyen Kroosokat ne említsünk már vele egy lapon,meg Müllert, náluk biztos előrébb lesz a rangsorban. Nálunk meg Xavi is akármilyen gyengén játszik hetekig,akkor is kezdő,nem csoda hogy beleunt.


Ezt a 25milliót meg szépen bele lehet ölni Thiago Silva leigazolásába.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.07.14. 21:01:45

Hiányozni fognak a megmozdulásai. Viszont annak én is örülök, hogy lezárult az ügy. Az nyilvánvaló, hogy nem akart itt maradni, akkor pedig nincs mit csinálni. Bár úgy néz ki, hogy a többet akarok játszani, ott akarok lenni a vébén projekt sem a legjobb irányba halad.

Kíváncsi vagyok, hogy Pep mit kezd vele, mennyire számít rá. Bár, ha kivizettek érte, egy viszonylag nagy összeget, akkor gondolom valamikor játszatni akarja. A kérdés, hogy mikor.

Sok sikert neki, remélem nem áll be az eltékozolt tehetségek népes sorába.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.07.14. 20:55:33

Rinku írta:Így becsülte meg ezt, szembeköpte a klubot és az egész nevelését. Takarodjon innen és soha többet ne tegye be ide a lábát.
ahogy olvasom manapság barcelonában mindenki szembeköp mindenkit, thiago a klubot, a klub abidalt. tiszta nyálas lesz itt mindenki :(
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.07.14. 20:49:28

Örülök, hogy pont került a dolog végére. Aki nem akar itt játszani, az ne is legyen itt koloncnak. Szép summát kap érte a csapat így is, nem vagyok csalódott. A 25 már jobban hangzik. Egy hálátlan kis majom, menjen is, ahova akar. Itt mindent megkapott volna, többet kapott ennyi idősen, mint amiről a legtöbb játékos álmodni merne. Xavi hamarosan már tartalék szerepkör lesz, Fabregas meg nem vezér. Lehetett volna ő. Így becsülte meg ezt, szembeköpte a klubot és az egész nevelését. Takarodjon innen és soha többet ne tegye be ide a lábát.
Football, bloody hell. /SAF/
Lezárt
cron