Thiago Alcántara

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.02.23. 18:59:03

Örömmel látom, hogy jól megy neki a játék Münchenben, bírom a srácot. Kár azon filózni, hogy mi lett volna ha itt marad és "nem engedjük felelőtlenül el". Nyilvánvalóan nagy játékos lesz belőle és már az is, de nyáron mindhárom fél logikusan döntött. A Barca nem tudta garantálni neki a játéklehetőséget, nem mondhatta azt, hogy "fiam! kezdő leszel!", ezért belementek abba, hogy elengedik. Thiago meg akar menni a VB-re és játszani akar. Nem könnyű Busi-Inesta-Xavi-Fabregas sorából kettőt kiszorítva kezdővé válnia. S örökké nem is várhat. Szóval jól tette, hogy elment, további sok sikert. :D
més que un club
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.02.23. 18:10:42

Utazni fog a világbajnokságra. Most nézem a Nürnberg elleni meccset, és nagyon jól játszik ezúttal (is). Jól mozog, jól passzol, nagyon motivált és a kapu előtt is igencsak feltalálja magát.

Cazorlánál jobb, Silvával pedig szerintem csúcsformában azonosan magas szintet képvisel, bár ugye ezt még azért bizonyítania kell most tavasszal. Koke és Mário Suárez esetében pedig utóbbinál mindenképpen hasznosabb, előbbinek annyi előnye van talán, hogy a védekezésben jobban használható. Isco kerülhet még szóba, de ugye ő meg nem játszik.
.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.03. 10:58:35

Bocs a dupláért.

A Frankfurt elleni bajnokin 159 passza és 185 labdaérintése volt - mindkettő Bundesliga-rekord.

185 touches, 159 passes (93% accuracy), 22 long balls (90% accuracy), 5 dribbles, 4 interceptions and 3 tackles. World-class midfield performance from Thiago.

Még a Stuttgart elleni meccsükhöz:
Thiago Alcántara vs Stuttgart • Individual Highlights
http://www.youtube.com/watch?v=YUTKpYDSvRk" target="_blank
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.01. 20:21:55

Messa írta:Hagyjuk már srácok, ha ő itt lenne akkor is kikaptunk volna. Nem is értem miért téma ez, ugyanúgy nem váltotta volna meg itt a világot, ahogy most a Bayernben sem teszi.)
Kép

:mrgreen:

Igazad van, hagyjuk, és bízzunk Rafában. :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.02.01. 20:05:19

Hagyjuk már srácok, ha ő itt lenne akkor is kikaptunk volna. Nem is értem miért téma ez, ugyanúgy nem váltotta volna meg itt a világot, ahogy most a Bayernben sem teszi.

Majd jön az öcskös jövőre remélem. 8)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.02.01. 19:41:50

Gareth Tello írta:
neobarca írta:Sztem nyugodtan el is felejtheted. :mrgreen: Ideje túllépni és új szerelem után nézni. :P
A remény hal meg utoljára, nem igaz? :mrgreen:

Remélhetőleg a kis Alcántara feledtetni tudja majd velünk Thiago hiányát. [-o<
Thiago egy tehetseges de zold fulu futbalista volt es egyenlore meg most sem erett focista ugy hogy most sem osztana es nem szorozna ha itt lenne.
Barca Barca Baaarca
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.01. 19:35:17

neobarca írta:Sztem nyugodtan el is felejtheted. :mrgreen: Ideje túllépni és új szerelem után nézni. :P
A remény hal meg utoljára, nem igaz? :mrgreen:

Remélhetőleg a kis Alcántara feledtetni tudja majd velünk Thiago hiányát. [-o<
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.02.01. 19:31:54

Gareth Tello írta:Hiányzol, te gyerek. Nagy szükségünk lenne most rád. :?

Azért remélem, visszajössz még ide.

Mondjuk most nyáron. :mrgreen:
Sztem nyugodtan el is felejtheted. :mrgreen: Ideje túllépni és új szerelem után nézni. :P
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.01. 18:14:10

Hiányzol, te gyerek. Nagy szükségünk lenne most rád. :?

Azért remélem, visszajössz még ide.

Mondjuk most nyáron. :mrgreen:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.30. 17:42:08

Általában egyezni szokott a véleményünk, de most nem tudok veled egyet érteni.

shutterisland írta:1. nem hiszem, hogy írtam volna például én, hogy elűztük vagy elkergettük.


Nem is neked címeztem, de voltak alább akik így állították be. Nekem is hatalmas kedvencem (nem véletlen az avatár:)) és nagyon lelombozott, hogy elment (szinte megkönnyeztem azt a napot), de ez legalább annyira (főleg apuci), sőt, az ő "hibája" mint a klubé.
A VB szerintem sajnos így se lesz meg neki, maximum a keretben lesz, ha nem történik valami nagy változás. Egy év kellett volna még neki.

shutterisland írta:2. roberto mennyit játszik ? kérlek szépen, egy bő fél szezon alatt 779 percet játszott úgy, hogy egyrészt messi sérülése miatt cesc sokat játszott a támadóhármasban (ergo felszabadult egy hely kp-n), másrészt pedig azért ebből a 779 percből is a nagy része csak a 70-80. perc körüli becserélés, vagy a tegnapihoz hasonló, tét nélküli sörmeccsek.


Igen ennyit játszik SR. Egy olyan játékos, aki most került fel a "nagyokhoz" sajna nem is egy kimagasló tudású és teljesítményű focista. Valaki említette is hogy a cipőjét se köthetné be Thiagonak. Akkor több, mint valószínű, hogy spanyol-brazil nem annyit játszana.

shutterisland írta:3. xavi lassan kimenőben van ? szerinted igen, szerintünk igen, de nagyon úgy néz ki, hogy még jövőre is itt lesz, az sem lepne meg, ha az után is.
azt meg senki ne képzelje el, hogy majd olyan szerepkört kap itt xavi, mint most roberto, hogy nagyjából negyedik számú kreatív középpályásként kap 1000-1200 percet a szezonban..


Itt nem csak Xaviról lenne szó. Ott van Ini, Cesc, Xavi kb. akik jó eséllyel előtte lettek volna. Abból Cesc sokat játszik elől, Ini sérülékeny és Xavi is egyre kevesebbet bír. Ez szerintem főleg tavasszal fog kijönni, és Tata is rotál azért. Amúgy meg nem mindegy kivel rotálhat. Egy sergi Robertoval vagy egy Thiagoval.
A sérüléshullámokról ne is beszéljünk.

shutterisland írta:azt meg csak úgy hozzátenném, hogy thiago most tavasszal már 23 éves, azért nem egy 17-18 éves kiskamasz, akinek még bőven van ideje a lócán ülni, és várni a sorát.

na mindegy, részemről ennyi volt a thiago téma, mert ebben sosem fog egyezni a két álláspont.
van, aki szerint ő a gyökér, menjen isten hírével, nem hűséges, amiért nem várt, stb, szerintünk meg ha valóban beígérte neki pep, hogy ő számít rá, és az apja felől is volt nyomás, ráadásul játszani akart és a vébére is szeretne menni, akkor abszolút érthető, bármennyire is sajnálom.

majd a kicsi rafinha kárpótol minket, ha már alcantara.


22 évesen ment el. Szerintem ez nem egy olyan kor, amikor még nem lehet várni az embernek a sorára, úgy hogy előtte két posztra van 3 ember, akiből az egyik ráadásul 34 éves.

nem hiszem, hogy olvastál tőlem olyat, hogy gyökér, menjen Isten hírével, nem hűséges stb.
Persze, hogy volt benne ráció, hogy elment, sose állítottam az ellenkezőjét, de legalább annyi lett volna szerintem, ha marad.
Amúgy szerintem, ha Mazinho-papa nem olyan, amilyen, Thiago még mindig nálunk játszana, de inkább szorítsunk a kicsinek, amit eddig művel a Celtaban az nagyon ígéretes. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.30. 17:40:09

Lement a szezon fele és van 1060 játékperce tétmeccseket nézve. Persze sérült volt, de ez nagyjából az a szint, ami itt is volt.
már most legalább 5 meccsel többet hagyott ki sérülés miatt, mint tavaly a barcában az egész szezont tekintve, mégis csak 800-850 perccel van neki kevesebb idén, mint tavaly összesen.
ha a szezon végéig nem sérül le, akkor a tavalyi 1900 játékpercének a másfélszeresét is elérheti úgy, hogy mint írtam, többet is volt sérült, mint az előző szezonban.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.30. 17:29:20

Sanama írta: Nekem összességében az a véleményem, hogy türelmetlen volt, Bayernben sem játszik sokkal többet.Sőt megkockáztatom, hogy itt Tata alatt többet játszana.
Amikor nem volt sérült, akkor 14 tétmeccsből legalább fél órát játszott 12-n. Az a két meccs, amikor nem cserélte be Pep, a kupa első fordulója volt valami megyei csapat ellen, meg amikor visszatért a sérüléséből.
Ennél többet nálunk kb. csak Messi szerepel.

Egyébként most olvasgattam vissza, hogy konkrétan kiröhögtetek, amikor nyáron leírtam, hogy Pepnél alapkezdő lesz, de azért most már a tényekkel nem kéne vitatkozni. :wink:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.30. 17:13:29

Sanama írta:Nekem összességében az a véleményem, hogy türelmetlen volt, Bayernben sem játszik sokkal többet.Sőt megkockáztatom, hogy itt Tata alatt többet játszana.
Vilanova ha jól emlékszem le is nyilatkozta, hogy amikor egészséges volt, akkor ahhoz képest, hogy előtte van Xavi Ini Cesc 3mas, bőven eleget játszott. Amikor pedig játszott, azért annyira nem kápráztatott el senkit, hogy rögtön kezdőbe követeljék. Szóval egy ígéretes tehetség volt, aki láthatta (ha van esze), hogy Xavinak már nincs sok, Fabregas gyakran csatárt játszik, Iniesta sérülékeny... Ehhez többet nem fűznék hozzá.

A pontjaidhoz a következőket fűzném hozzá:
1. Most a klub miért lenne sáros? Mert nem kínált be egy 22éves gyereknek 10millió fizut, illetve garantált kezdőtagságot? Azért nem egy Neymar szint Thiago (egyelőre, mert benne van).
2. Roberto miért játszik ennyit? Két dolog. Sérülések, és Tata Martino. Egyik sem nagyon volt tavaly.
3. Xavi kimenőben van. Nyugodj meg ő lesz az első, aki szólni fog, hogy nem vállalja a játékot, ha érzi, hogy nem tud segíteni a csapatnak.Idén sem játszik már annyit, azért ezt látjuk szerintem.

Thiago meg igen, 23éves, nem 18. De akkor erre én meg azt mondom, hogy miért nem nyújtott olyat, hogy követeljük a kezdőbe? Mármint, remélem abban egyetértünk, hogy nem fért be tavaly a kezdőbe. Iniesta,Xavi a 2 legjobb példa. Iniesta kb. Pep első évében lett stabil kezdő, ha jól emlékszem, akkor volt 24 éves, és semmivel nem késett el, Aranylabdát is kaphatott volna.
Xavira már ennyire pontosan sajnos nem emlékszem, de azt tudom, hogy ő sem 22évesen került kezdőbe, szóval megint "nem nyitotta ki a szemét" Thiago.
A VB-n meg így sem fog játszani, ezt akkor is mondtam, hogy ez nagyon rossz duma.
Xavi-Iniesta-Busi-J.Martinez-Mata-Navas-Silva-Cesc, bőven előtte van mindenki. Nem tudom kit akar kiszorítani. Esetleg egy sérülés szólhat közbe szerintem.
Xavit lassan kiszoríthatná, de nem az a poszt a srác, illetve VdB kedvence Xavi, nem fogja kitenni.

Összegezve, nem szeretem a srácot, mert szerintem nagyképű és flegma a játéka, viszont sajnálom hogy elment, mert most kicsit "lyukas" a középpálya, és remélem kicsit sajnálja ő is, mert Tata alatt rengeteget játszhatott volna, de ő nem bírt várni.

UI. Azért hozzáteszem, hogy azt nem láthatta előre, hogy itt most mennyit játszana idén. Másik meg,hogy tavalyi kivételes szezon volt, mert Iniesta-Xavi azért halványan játszottak, sérülés nem nagyon volt. Viszont ezekkel együtt tartom a véleményemet, csak hozzáteszem ezt is, hogy ez nem Thiago hibája.
Ez akár én is írhattam volna, a példák is nagyon jók. :)

Lement a szezon fele és van 1060 játékperce tétmeccseket nézve. Persze sérült volt, de ez nagyjából az a szint, ami itt is volt. És azért olyan hatalmas nagy teljesítményt nem tett le nálunk az asztalra, szóval érdemei szerint megkapta a játékidőt.

Mondjuk ha lelép Kroos a Unitedhez, azzal jól fog járni, de itt azért valóban úgy tűnik, hogy túlzottan nagy előrelépést nem csinált, és ezért a helyzetért inkább ő a felelős, mintsem a Barca.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.30. 17:02:36

csababarca írta:
Bocsánat, de ezt nehezen emésztem meg, hogy nem tudtuk megtartani, egyszerűen öröm nézni ahogy a gyerek hozzáér a labdához, a mostani kp-ink közül Iniesta aki így ér hozzá,senki más.
Még ennyit hozzáfűzök a témához, többet nem.
Nehéz azt a játékost megtartani, aki menni akar.

Menni akart, mert nem tudott várni addig, ameddig Xavi, Iniesta is várt, ezt kár túlbeszélni szerintem. Ha egy Iniesta tudott várni a fenekén 24éves koráig, hogy kezdő legyen, akkor Thiagonak is kell itt várni.
A másik pedig, hogy lehet egy Oscar, Lucas stb. más csapatban kezdő, és alapember, de ez a Barcelona.
Harmadrészt pedig Thiago Pep egyik kedvence, azt pedig azrét beláthatjuk, hogy ez is benne van abban, hogy a Bayernben játszik amennyit játszik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.30. 16:36:10

Ha abba a bazi erős Bayernben megállja a helyét,és nem lóg ki, akkor nálunk is simán játszhatna.
Nyilván nem fog várni arra,hogy a kedvencek 40 évesek legyenek,és kedvük legyen visszavonulni.
22 évesen is egy Hazard,Oscar,Lucas is alapembernek számítanak jó csapatokban, hogy csak a hirtelen eszembe jutottakat említsem. Helyet kellett volna neki csinálni, nem pedig eladni, meg kellett volna győzni hogy maradjon. Persze pech,mert a totál erélytelen Tito volt itt,akinek egy szava nem volt semmiben, tőle nem várhattuk hogy be merje tenni.

Na mindegy, elmúlt,elment sajnos, pedig Messi és talán Busquets óta messze a legtehetségesebb neveltje a klubnak. De nem baj,majd 3-4 év múlva,mikor Xavi visszavonul,elkezdjük kajtatni óriási pénzekkel.

Bocsánat, de ezt nehezen emésztem meg, hogy nem tudtuk megtartani, egyszerűen öröm nézni ahogy a gyerek hozzáér a labdához, a mostani kp-ink közül Iniesta aki így ér hozzá,senki más.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.01.30. 16:17:08

shutterisland írta:
Chino írta:De hagyjuk már ezt, hogy elkergettük, elűztük, kirúgtuk stb.
A papa is elkezd követelőzni meg fenyegetőzni. Normális dolog ez? Nézd meg Sergi Roberto mennyit játszik. Egy évet nyugodtan várhatott volna. Ráadásul tudni lehet, hogy Xavi lassan kimenőben van és egy 50-60 meccses szezonban lett volna annyi ideje, hogy folyamatosan kezdje a helyét megtalálta a csapatban.
ezzel csak 3 gondom van. :mrgreen:

1. nem hiszem, hogy írtam volna például én, hogy elűztük vagy elkergettük.
viszont a klub és a körülmények legalább annyira sárosak ebben, mint amennyire őt lehet okolni, hogy jajjdenemvártakiasorát.

2. roberto mennyit játszik ? kérlek szépen, egy bő fél szezon alatt 779 percet játszott úgy, hogy egyrészt messi sérülése miatt cesc sokat játszott a támadóhármasban (ergo felszabadult egy hely kp-n), másrészt pedig azért ebből a 779 percből is a nagy része csak a 70-80. perc körüli becserélés, vagy a tegnapihoz hasonló, tét nélküli sörmeccsek.

3. xavi lassan kimenőben van ? szerinted igen, szerintünk igen, de nagyon úgy néz ki, hogy még jövőre is itt lesz, az sem lepne meg, ha az után is.
azt meg senki ne képzelje el, hogy majd olyan szerepkört kap itt xavi, mint most roberto, hogy nagyjából negyedik számú kreatív középpályásként kap 1000-1200 percet a szezonban.

azt meg csak úgy hozzátenném, hogy thiago most tavasszal már 23 éves, azért nem egy 17-18 éves kiskamasz, akinek még bőven van ideje a lócán ülni, és várni a sorát.

na mindegy, részemről ennyi volt a thiago téma, mert ebben sosem fog egyezni a két álláspont.
van, aki szerint ő a gyökér, menjen isten hírével, nem hűséges, amiért nem várt, stb, szerintünk meg ha valóban beígérte neki pep, hogy ő számít rá, és az apja felől is volt nyomás, ráadásul játszani akart és a vébére is szeretne menni, akkor abszolút érthető, bármennyire is sajnálom.

majd a kicsi rafinha kárpótol minket, ha már alcantara.
Nekem összességében az a véleményem, hogy türelmetlen volt, Bayernben sem játszik sokkal többet.Sőt megkockáztatom, hogy itt Tata alatt többet játszana.
Vilanova ha jól emlékszem le is nyilatkozta, hogy amikor egészséges volt, akkor ahhoz képest, hogy előtte van Xavi Ini Cesc 3mas, bőven eleget játszott. Amikor pedig játszott, azért annyira nem kápráztatott el senkit, hogy rögtön kezdőbe követeljék. Szóval egy ígéretes tehetség volt, aki láthatta (ha van esze), hogy Xavinak már nincs sok, Fabregas gyakran csatárt játszik, Iniesta sérülékeny... Ehhez többet nem fűznék hozzá.

A pontjaidhoz a következőket fűzném hozzá:
1. Most a klub miért lenne sáros? Mert nem kínált be egy 22éves gyereknek 10millió fizut, illetve garantált kezdőtagságot? Azért nem egy Neymar szint Thiago (egyelőre, mert benne van).
2. Roberto miért játszik ennyit? Két dolog. Sérülések, és Tata Martino. Egyik sem nagyon volt tavaly.
3. Xavi kimenőben van. Nyugodj meg ő lesz az első, aki szólni fog, hogy nem vállalja a játékot, ha érzi, hogy nem tud segíteni a csapatnak.Idén sem játszik már annyit, azért ezt látjuk szerintem.

Thiago meg igen, 23éves, nem 18. De akkor erre én meg azt mondom, hogy miért nem nyújtott olyat, hogy követeljük a kezdőbe? Mármint, remélem abban egyetértünk, hogy nem fért be tavaly a kezdőbe. Iniesta,Xavi a 2 legjobb példa. Iniesta kb. Pep első évében lett stabil kezdő, ha jól emlékszem, akkor volt 24 éves, és semmivel nem késett el, Aranylabdát is kaphatott volna.
Xavira már ennyire pontosan sajnos nem emlékszem, de azt tudom, hogy ő sem 22évesen került kezdőbe, szóval megint "nem nyitotta ki a szemét" Thiago.
A VB-n meg így sem fog játszani, ezt akkor is mondtam, hogy ez nagyon rossz duma.
Xavi-Iniesta-Busi-J.Martinez-Mata-Navas-Silva-Cesc, bőven előtte van mindenki. Nem tudom kit akar kiszorítani. Esetleg egy sérülés szólhat közbe szerintem.
Xavit lassan kiszoríthatná, de nem az a poszt a srác, illetve VdB kedvence Xavi, nem fogja kitenni.

Összegezve, nem szeretem a srácot, mert szerintem nagyképű és flegma a játéka, viszont sajnálom hogy elment, mert most kicsit "lyukas" a középpálya, és remélem kicsit sajnálja ő is, mert Tata alatt rengeteget játszhatott volna, de ő nem bírt várni.

UI. Azért hozzáteszem, hogy azt nem láthatta előre, hogy itt most mennyit játszana idén. Másik meg,hogy tavalyi kivételes szezon volt, mert Iniesta-Xavi azért halványan játszottak, sérülés nem nagyon volt. Viszont ezekkel együtt tartom a véleményemet, csak hozzáteszem ezt is, hogy ez nem Thiago hibája.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.30. 10:24:25

Azért ezt a mozdulatot nem sokan vállalták volna be a fél perccel a vége előtt, döntetlennél. De neki a vérében van. :) Attól még, hogy a bajorokat választotta, továbbra is az egyik nagy kedvencem marad. Az utóbbi években szerintem nem sok ilyen játékossal áldotta meg a sors a futballvilágot. Minden mozdulatáról süt az ösztönös zsenialitás és ezt csípem a legjobban egy játékosban. És folyamatosan fejlődni fog, pláne Pep kezei alatt.

Azt viszont meg lehetett érteni, hogy nálunk nem kapott elegendő lehetőséget. Ő azért jóval nagyobb kaliber annál, hogy a súlytalan meccseken játsszon kizárólag, vagy 10 percekre beálljon egy egy nehezebb ellenfél ellen is. Neki nagyon kell a játéklehetőség, hogy minél inkább ki tudja használni a benne rejlő potenciált. Ezt viszont nálunk nem kapta és értelemszerűen nem is kaphatta volna meg, mert pechjére itt van egy Xavi,Iniesta,Fabregas hármas. Érthető, ha váltani akart, bár szerintem, ha még erre az idényre maradt volna, jóval többet játszott volna és nem csak a könnyebb meccseken. Tata jóval bátrabban nyúlt volna hozzá, mint mondjuk Sergi Robertohoz, akiről egyelőre süt, hogy nem mer kockázatot vállalni és kissé bátortalan, ami sosem jó pont egy edzőnél.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.30. 07:34:42

Chino írta:De hagyjuk már ezt, hogy elkergettük, elűztük, kirúgtuk stb.
A papa is elkezd követelőzni meg fenyegetőzni. Normális dolog ez? Nézd meg Sergi Roberto mennyit játszik. Egy évet nyugodtan várhatott volna. Ráadásul tudni lehet, hogy Xavi lassan kimenőben van és egy 50-60 meccses szezonban lett volna annyi ideje, hogy folyamatosan kezdje a helyét megtalálta a csapatban.
ezzel csak 3 gondom van. :mrgreen:

1. nem hiszem, hogy írtam volna például én, hogy elűztük vagy elkergettük.
viszont a klub és a körülmények legalább annyira sárosak ebben, mint amennyire őt lehet okolni, hogy jajjdenemvártakiasorát.

2. roberto mennyit játszik ? kérlek szépen, egy bő fél szezon alatt 779 percet játszott úgy, hogy egyrészt messi sérülése miatt cesc sokat játszott a támadóhármasban (ergo felszabadult egy hely kp-n), másrészt pedig azért ebből a 779 percből is a nagy része csak a 70-80. perc körüli becserélés, vagy a tegnapihoz hasonló, tét nélküli sörmeccsek.

3. xavi lassan kimenőben van ? szerinted igen, szerintünk igen, de nagyon úgy néz ki, hogy még jövőre is itt lesz, az sem lepne meg, ha az után is.
azt meg senki ne képzelje el, hogy majd olyan szerepkört kap itt xavi, mint most roberto, hogy nagyjából negyedik számú kreatív középpályásként kap 1000-1200 percet a szezonban.

azt meg csak úgy hozzátenném, hogy thiago most tavasszal már 23 éves, azért nem egy 17-18 éves kiskamasz, akinek még bőven van ideje a lócán ülni, és várni a sorát.

na mindegy, részemről ennyi volt a thiago téma, mert ebben sosem fog egyezni a két álláspont.
van, aki szerint ő a gyökér, menjen isten hírével, nem hűséges, amiért nem várt, stb, szerintünk meg ha valóban beígérte neki pep, hogy ő számít rá, és az apja felől is volt nyomás, ráadásul játszani akart és a vébére is szeretne menni, akkor abszolút érthető, bármennyire is sajnálom.

majd a kicsi rafinha kárpótol minket, ha már alcantara.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.01.30. 06:02:32

Nem kergette el innen senki. Több játéklehetőségre vágyott, ennyi.
Lesz egy világbajnokság ahová ki szeretne jutni, mert a szülőföldjén rendezik, szerintem ez óriási motiváció. Ne írja azt senki, hogy lehet ki sem viszik, mert lehet igaz, de Thiago fejében ez meg sem fordul nyilván, mindent megtesz azért, hogy ott legyen. Ez mire lesz elég, majd látjuk.

Pep anno megmondta, neki nincs szíve Xavit a kispadra ültetni. Meg kellett volna tenni.
Az, hogy Thiago nem volt türelmes stb.. szerintem hagyjuk is. Mire kellett volna még várnia?
Kész játékos, bárhol, bármelyik kezdőben megállná a helyét. Hiba volt elengedni, meg kellett volna találni a helyét, akár Xavi játékpercének a kárára is.
Sergi Robertóval meg ne hasonlítsuk össze, nincs bajom vele, de a cipőjét sem vihetné Thiagónak.
Ennyi tudással és mutatott játékkal, persze, hogy csendben van és kivárja a sorát(ha lesz egyáltalán neki olyan).

Tegnap gyönyörű gólt rúgott. Jó formában van, megkapja a kellő játékperceket is, így lehet fejlődni ebben a korban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.30. 00:44:44

Nekem az egyik kedvenc játékosom, függetlenül attól, hogy hol játszik, szóval nem lehet elfogultsággal vádolni.
De hagyjuk már ezt, hogy elkergettük, elűztük, kirúgtuk stb.
A papa is elkezd követelőzni meg fenyegetőzni. Normális dolog ez? Nézd meg Sergi Roberto mennyit játszik. Egy évet nyugodtan várhatott volna. Ráadásul tudni lehet, hogy Xavi lassan kimenőben van és egy 50-60 meccses szezonban lett volna annyi ideje, hogy folyamatosan kezdje a helyét megtalálta a csapatban.
Azt azért ne várják már el, hogy alig kerül fel a B-ből és kezdőtagságot akar.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.30. 00:28:20

bírom ezt, hogy nem volt türelmes.

cesc ereje teljében van, világklasszis középpályás, a posztja egyik legjobbja, nagyjából saját nevelés, alapember évekig.

iniesta csakugyan, bár lassan korosodik, de még papíron évekig alapkezdő.

xavi nyugdíjig itt lesz, ha már a teljesítménye nem lesz elég, akkor is, és nyilván nem 4. vagy 5. számú kreatív középpályás lesz, aki kis túlzással csak időhúzó csere.

thiagonak valami elképesztően kimagasló teljesítmény kellene, hogy ezeket a neveket túlszárnyalja.
ez még azért nincs benne, benne lehet, pár év múlva, de csak rendszeres játéklehetőséggel lehet fejlődni, az itt ezek miatt nem lett volna adott.

ezzel szemben pep nyilván beígérte neki, hogy számít rá a bayernnél, a papa is befolyásolhatta, ennyi a történet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.30. 00:23:38

csababarca írta:
kristop írta:gólpassz + meccset eldöntő gól, miért mentél el hüjegyerek :cry:
elhajtottuk, nem kellett. igaza volt, világ minden csapatában alapkezdő szint a gyerek, nekünk nem kellett...okos húzás.

Ja, pisztolyt fogtak a fejéhez. Türelmetlen volt, papa meg intézkedett.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.30. 00:18:58

kristop írta:gólpassz + meccset eldöntő gól, miért mentél el hüjegyerek :cry:
elhajtottuk, nem kellett. igaza volt, világ minden csapatában alapkezdő szint a gyerek, nekünk nem kellett...okos húzás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.01.30. 00:04:33

gólpassz + meccset eldöntő gól, miért mentél el hüjegyerek :cry:
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.29. 21:59:49

http://www.youtube.com/watch?v=wW04Pu9gEqs" target="_blank

We miss you.
Lezárt