FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.31. 16:38:30

Nagyon durva áprilisunk lesz. 3 napos terminusokban lehozni a Sevillat idegenben, kétszer a PSG-t,egy bombaformában lévő Valencia-t, utána pedig az örök mumus Espanol az El Prat-ban.
Pihentetni nem lehet, pedig már most nem ártana, és akkor ott vannak még a sérülések is. Albaról se tudni mikor lesz 100%-os, Messi is nagy kérdés most és még el sem kezdődött derbisorozatunk.
Én is úgy vagyok, hogy, ha májusban még a tabella élén leszünk, átverekedjük magunkat a PSG-n én "csupán" egy királykupával is sikeresnek könyvelném el a szezont, hiába nem nyerjük meg a bajnokágot vagy nem jutunk be a BL-döntőbe .
Persze, ha mondjuk az elődöntőben a Real kétszer átmegy rajtunk más lehet a leányzó fekvése.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.31. 01:07:06

BarcafanTomee írta: 5 nagyon komoly meccset kell játszani 14 nap alatt, ráadásul két bajnoki is 4 órás meccs lesz. Okosan kell majd forgatni a csapatot. Ráadásul már rögtön a Celta ellen sem lesz könnyű idegenben, válogatott szünetet követően mindig tompák vagyunk.
Ezt ha lehozzuk úgy,hogy továbbjutunk a bl-ben,és még a bajnokságot is vezetjük,az óriási eredmény lenne.
Nekem a Celta tűnik a legnehezebb meccsnek a sevillai kirándulás mellett, többinél győzelmet várok (PSG ellen továbbjutást).
Persze bármi lehet, de ha Lucho jól csinálja, márpedig miért ne csinálná,akkor nem lesz baj.
Védelem adott kell,hogy legyen, csatársor is, a kp-t kell valahogyan frissen tartani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.03.31. 00:09:43

Eröltetett mentet lesz az április:

Kép

5 nagyon komoly meccset kell játszani 14 nap alatt, ráadásul két bajnoki is 4 órás meccs lesz. Okosan kell majd forgatni a csapatot. Ráadásul már rögtön a Celta ellen sem lesz könnyű idegenben, válogatott szünetet követően mindig tompák vagyunk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.03.27. 17:16:37

B.Tamás cikkéhez:
próbáltam megérteni, bevallom nem egészen sikerült...
Dominancia... kontroll...labdabirtoklás ezek a kulcsszavak és az, hogy nincs még teljes kontroll...?!
csak halkan mondom, teljes kontrollt a világ egyik legjobb csapata fölött?? de jó is lenne!! állítom: nincs olyan csapat a Ligában amely felett 90 percen át teljes kontrollra lehetne képes akár a Barca akár a Madrid. ez egy törekvés lehet de sohasem fog teljessé válni.
a dolog talán úgy áll, hogy minél tovább képes vagy kontrollálni egy meccset annál nagyobb az esélyed a végső győzelemre.
a Madrid fáradtságáról (pontosabban arról, hogy nem így láttam) már kifejtettem, a véleményem, csak annyit hozzá, hogy maga Ancelotti is cáfolta és meg is mondta a valódi okot: mentális csőd.(a második gólunk után) ez nem zárja ki azt hogy néhány ember elfáradt a meccs utolsó harmadára.
a középpálya: a meccs előtt is elmondtam most is evidens, a Kroos-Modric-Isco középpálya erős...nagyon erős...abban is egyetértek, hogy az a bizonyos dominancia többnyire a középpálya erején, aktivitásán múlik, de ha itt az erőviszonyok annyira kiegyenlítettek mint pl. a Clásssicón akkor bizony a dolgok mégsem itt dőlnek el.
..hanem pl.ott amit Messi szerepéről írt a cikkíró. LE. törekvése, hogy nem ad át annyi területet az ellenfélnek pontosítok:egy erős kontraképes csapatnak, nagyon jó gondolat, de ez óhatatlanul magával hozza, hogy többet kell védekezni - kvázi - kevesbb lesz a dominencia...
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.03.27. 14:10:34

Chino írta: Azzal viszont nem értek egyet, hogy "kiismerték" azt a játékot és azért nem hatékony. Ez egy hatalmas és -legalábbis szerintem- téves közhely. Ha olyan szinten tolnánk, mint akkor, tehetnének bármit akkor sem tudnák hatékonyan levédekezni.
+1

Csak ez a középpálya nem alkalmas erre és a közeljövőben nem is igen lesz:( Bár így is elég tetszetős focit tolunk, de az nekem mindig is a szívem csücske volt.

Ennek ellenére minden tisztelet mind LEnek, mind azoknak a játékosoknak, akik hosszú évek sémáin túllépve képesek voltak megújulni, ha nem is ment gyorsan, de csak összeérik (összeért).

Főleg Ininek, h egy, tőle teljesen idegennek gondolt feladatkörben képes majdhogynem tökéletesen játszani. =D>
Ennyit a játékintelligenciáról, ő azon kevesek közé tartozik, akiket bárhova tehetnél, legfeljebb a fizikális adottságai korlátoznák, alázata és egyéb képességei lehetővé teszik az univerzitást.

Csendes figura, de néha éppen ez szükséges, hogy a tiszteletet ne kikiabálja magának, hanem csendben elismerje mindenki.

Így kell áldozatból hőssé avanzsálni vkit:D
Na elég a seggnyalásból, mert a végén még összekevernek Ramossal:D (lásd Ini topic:D)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.27. 13:58:47

Szerintem is vannak jó dolgok abban a cikkben, összefoglalja a dolgokat. LE ebben alkotta a legnagyobbat, felismerte, ebben a formában ez a kp már nem tud úgy funkcionálni és ami még fontosabb, hogy nem a biztosra ment, hanem mert változtatni. Ehhez azért kellett bátorság és rizikó is volt benne. 10-ből 7-8 edző szerintem maradt volna a réginél és azt erőlteti. Mint mondjuk tavaly Tata. Nagyban köszönhető ennek a stílusnak, hogy nem kapunk annyi gólt, illetve a védelmünk is feljavult.
A Madrid ellen mondjuk Iniesta egy nagyon más szerepkörben tolta, nem is gondoltam, hogy ez megy neki. lehet, hogy nem ad gólpasszokat, de úgy letámadta és leütközte a madridiakat, hogy csak néztem.

Ha tényleg Unzué felelős a pontrúgások "begyakorlásáért" emelem kalapom, nagyon jól sikerült. Már nem rettegek minden egyes szögletnél, ráadásul a mieinkben is egyre több veszély van.

Bármennyire is tisztelem Cruyff-ot, játékosként és edzőként is rengeteget tett a csapatért, de neki is meg kellene értenie, hogy nem megy az, amit meghonosított és végigvertük vele a világot. Viszont nem tűntek el maradéktalanul azok az elemek. Megmaradtak a gyors háromszögelések és labdakihozatalnál is van még a "régi" stílusból.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy "kiismerték" azt a játékot és azért nem hatékony. Ez egy hatalmas és -legalábbis szerintem- téves közhely. Ha olyan szinten tolnánk, mint akkor, tehetnének bármit akkor sem tudnák hatékonyan levédekezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.03.27. 13:11:39

Tetszik az új cikk a főoldalon. Jó rávilágít az idei csapatra. A védelem egész jól összeállt, a tamádó trió még jobban, viszont a középpálya elég silány. Iniesta 1 éve nem adott gólpasszt... Xaviról tudtam már korábban, hogy kevés ehhez a taktikához ennyi idősen, de azt hittem Iniestában is több van még. Lehet szidni Busquetset(nem is akarok belemenni a vele kapcsolatos örök vitákba), de ő itt lesz kiöregedésig. A Clasico is bizonyította, hogy Mascherano hiába tanár, de a Barca VKP pozícióban elég gyenge, a nagycsapatok ellen, kis csapatok ellen elfér ott.

A kp erősítése nagyon fontos feladat lesz. Karaktert kell kapnia a középpályának, erős középpályások kellenek, megfelelő technikával. Rakitic nagyon jó erre, de mellé kell valaki, aki komolyabban irányít. Az hogy Koke, Verratti, Pogba, az majd kiderül, de kell egy új generációs kp. Iniesta még 1-2 évig megkapja azt a szerepet, amit idén Xavi, aztán ő is mehet levezetni egy kis apróért az arabokhoz, vagy ahová akar.
Férreértés ne essék, Xavi is Iniesta is legenda, és örökké a Xavi-Iniesta duó lesz a kp ideálom, de haladni kell a korral, és ők már kevesek ide.

Jövőre a transzferban miatt egy fél évig biztosan ez a csapat lesz, azért is kell Alvesre 1 évet ráerőltetni, mert ő még 1 évig azért hasznosabb lehet, mint Montoya vagy Douglas.

De ez még odébb van, még mind3 kupáért harcban állunk, bízzunk a legjobbakban.

VISCA BARCA!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.19. 09:11:52

MQuCsabi írta:Számomra akkor sem lesz gáz, ha nem jön BL, bajnokság. A BL mindig lutri, nicns eegyértelmű esélyes, a bajnokság nagyon szoros. Akkor csalódnék, ha a kupát sem sikerülne elhódítani.
A BL valóban lutri, főleg úgy, hogy Pep valamivel jobban ismeri a Barcat, mint LE a Bayernt. De a bajnokság a jelenlegiek szerint csak fegyelmezett csapatjáték kérdése, ha valami rémes sérülés - sorozat be nem következik.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.19. 08:47:06

"And my heart will leave you never."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.17. 08:50:05

A mondandóm nem tartalmazott olyat, hogy nem bízom a csapatban, s, hogy nem szeretnék triplázást. Bennem nyíltan is felmerül az, hogy ez idén meglehet.

Annyit írtam, hogy a BL azért sok mindenen múlik, a bajnokság pedig nagyon szoros, tehát nem lehet "egyértelmű gyász"nak nevezni akkor sem a szezont, ha több fronton is 'elbuknánk'. :wink:

szerk.: NEhéz ez a szövegértelmezés dolog " =D> :mrgreen: :twisted: "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MQuCsabi 2015.03.19. 08:50:00-kor.
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2015.03.17. 08:43:14

MQuCsabi írta:Számomra akkor sem lesz gáz, ha nem jön BL, bajnokság. A BL mindig lutri, nicns eegyértelmű esélyes, a bajnokság nagyon szoros. Akkor csalódnék, ha a kupát sem sikerülne elhódítani.
:lol: :lol: :lol:

Ezt máskor,máshol ne nagyon hangoztasd, jó? =D> :mrgreen: :twisted:

Komolyan nem értem az embereket. :D

Nálunk játszik Dél-Amerika 3 legjobb támadója, az egyik a világ legjobbja, a kp stabil, a védelem közepe top3 formában, az egyetlen gyenge pont Alves, és Te elégedett lennél egy spanyol kupával, amit kb 2 év múlva mindenki elfelejt csak egy triplázásnál számít, csak így marad meg kb.

Szurkoljunk már bizalommal a csapatnak. :lol: :twisted:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.17. 07:37:18

Számomra akkor sem lesz gáz, ha nem jön BL, bajnokság. A BL mindig lutri, nicns eegyértelmű esélyes, a bajnokság nagyon szoros. Akkor csalódnék, ha a kupát sem sikerülne elhódítani.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.17. 07:21:08

A csapatnak most még mindenre van esélye. De megjósolhatatlan, hogy az év végén egyértelmű diadal lesz-e, vagy egyértelmű gyász. A köztes mérlegben nemigen hiszek.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.16. 23:02:57

Non-injured players who trained on their day off today: Ter Stegen, Alves, Pique, Bartra, Mascherano, Mathieu, Alba and Messi #fcblive [md]

Az biztos, hogy motiváltak a játékosok, aminek nagyon örülök.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2015.03.15. 18:31:51

Az utóbbi időben nem sokat játszott Munir, ahhoz képest hogy hogy bekezdett a szezon elején, kéne játszatni hátha berobban! :D De persze nem a city, reál meccsekre..
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2015.03.13. 12:51:57

Sanama írta:Tudja valaki mi ez a fekete top szerű cucc a játékosokon?
https://www.youtube.com/watch?v=xi_H7_dOVU8
És hogy miért van rajtuk? Ha jól látom az elején szépen le van ragasztva valami felirat, szóval még nem is reklám. Elég furán néz ki szerintem, de várom a tippeket.
Nekem már az év elején feltűnt, hogy az edzéseken a mez alatt van valami mellény. Most is van szerintem (ahogy Dani barátunk kicsit terminátoros mozgását elnézem),csak mot páran kívülre húzták. Szerintem ezzel valamilyen méréseket végezhetnek (pulzus, stb), hogy ki mennyire pörög edzésen és talán el is raktározzák az adatokat, így láthatja az edzői stáb hosszú távon, hogy ki-hogyan teljesít az edzéseken. Aztán lehet, hogy csak az én elme szüleményem. Mindenesetre,ha nem így van írok egy mail-t a barca-nak innovációs ötlet gyanánt! :lol:
yasofix
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2007.05.06. 21:44:13

2015.03.13. 12:42:08

Sanama írta:Tudja valaki mi ez a fekete top szerű cucc a játékosokon?
https://www.youtube.com/watch?v=xi_H7_dOVU8
És hogy miért van rajtuk? Ha jól látom az elején szépen le van ragasztva valami felirat, szóval még nem is reklám. Elég furán néz ki szerintem, de várom a tippeket.
Tippre vmi szívvel kapcsolatos mérőeszköz lehet beleépítve, a hátulján látszik egy kis kütyü is.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.13. 11:58:10

Tudja valaki mi ez a fekete top szerű cucc a játékosokon?
https://www.youtube.com/watch?v=xi_H7_dOVU8
És hogy miért van rajtuk? Ha jól látom az elején szépen le van ragasztva valami felirat, szóval még nem is reklám. Elég furán néz ki szerintem, de várom a tippeket.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.11. 15:42:04

danianevem írta:Lassan hivatalosan is a csapat legeredményesebb triója lehet a mostani. Hát ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a "botlábú Lajos" október végéig csak külső szemlélő volt...

A piros a meccsszám, sárga a gólok száma.
Ez is mutatja, amit már érezni lehetett, hogy Alexis nagyon jó volt tavaly, barcelonai legjobb idényében küldték el. De már nem lehet visszacsinálni, most már Suárezt kell elfogadni és beépíteni a csapatba. Az MSN továbbjavíthatja ezt a statisztikai listát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.11. 11:26:26

Lassan hivatalosan is a csapat legeredményesebb triója lehet a mostani. Hát ha még azt is figyelembe vesszük, hogy a "botlábú Lajos" október végéig csak külső szemlélő volt...

A piros a meccsszám, sárga a gólok száma.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.09. 23:25:48

Everton are interested in Barcelona players Martin Montoya (23) and Sergi Roberto (23), and B-team players Adama (19) and Munir (19). [star]

Ha igaz akkor talán ki lehetne sajtolni 2 kölcsönt, Montoyára pedig rábiggyeszteni egy opciós visszavételi jogot. Robertót semmi pénzért nem engedném el, ő a vezér.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.03.03. 18:23:44

Chino írta:Neymarnak amúgy nem 8 assist-ja van?
A transfermarkt-on igen, de a csapat hivatalos oldalán 4-et írnak. Bár ott meg külön van assist és goal assist is, ami nekem kínai...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.03. 18:15:39

Neymarnak amúgy nem 8 assist-ja van?
mess2009 írta:éppen a Madridi x után erősödött meg bennem, hogy a ..."hosszú még a szezon".. nem üres frázis a lehetőségeink ahogy írjátok adottak, sőt a kupában nem túlzás azt mondani, hogy több is valamivel.
egy dolog aggaszt: állítólag újra lábra kapott az öltözői balhé körüli találgatás! igaz, hogy a konkrét forrás egy (Goal.com) de egybehangzó Spanyol lapértesülésekre hivatkoznak benne...! hallottatok valami konkrétabbat? esetleg más forrásból?
Mindenki a Goal.com-ra hivatkozik, ő meg valami egyes források szerint, vagy valami hasonló. Szóval ennyire komoly.
Forca Barca!!!!
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.03.03. 18:07:40

S.Agüero írta:
Petr írta:Most assists for Barcelona this season: Messi 18 - Suarez 13 - Rakitic 6 - Alba 6 - Iniesta 5 - Pedro 5 #fcblive [via @barcastat]
Nem úgy volt, hogy Iniestának nincs is?
Vagy ezt az ötöt a BL+kupa kombóban hozta össze? :D
Igen , kupa + Bl. Bajnokságban egy gólja , egy gólpassza sincs. Idén nagyon halovány , egyszerűen egy nulla. Hiába próbálom elfogultan nézni a játékát , még úgy is értékelhetetlen. Megy kifele ő is , sajnos az a baj , vagy csak nincs mellette Xavi , de kizártnak tartom , hogy ez lenne a gond.
Suárez meg =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.03. 17:40:25

Petr írta:Most assists for Barcelona this season: Messi 18 - Suarez 13 - Rakitic 6 - Alba 6 - Iniesta 5 - Pedro 5 #fcblive [via @barcastat]
Nem úgy volt, hogy Iniestának nincs is?
Vagy ezt az ötöt a BL+kupa kombóban hozta össze? :D
Lezárt