FC Barcelona 14/15

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány trófeát nyerünk az új szezonban?

1
69
34%
2
42
21%
3
60
30%
Egyet sem
32
16%
 
Szavazatok száma: 203
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 14:02:31

MQuCsabi írta:DE akkor mi az, amit nem értesz? :mrgreen: Vagyis inkább, milyen választ vársz? :wink:
Hát reméltem kapok valami extra infót, miért kihagyhatatlan. Ingyen szezonbérlet, találkozás Messivel stb :lol:
De ezek szerint semmi extrát nem tartalmaz. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 13:39:07

DE akkor mi az, amit nem értesz? :mrgreen: Vagyis inkább, milyen választ vársz? :wink:
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 13:31:07

MQuCsabi írta:
Access to exclusive videos for fans only

Take part in prize draws and contests

Receive fans newsletter. DON'T MISS ANYTHING ABOUT BARÇA !

No shipping costs in Barça online store

And much more :mrgreen: Néhány extra, amiről előbb utóbb úgyis értesülsz, cska itt összeszedve kapod. Akkor célszerű, ha kint is laksz, vagy sok meccsre mész, mert nyilván kedvezmények is vannak.
Köszönöm a ctl c ctr v-t, ezt én is láttam. :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 13:12:33

Egy olyan kérdésem lenne, h itt kinek van acc-ja a hivatalos honlapunkon lévő Barca fans menüpontnál? Többször is látom mennyire reklámozzák, mit tud?
Access to exclusive videos for fans only

Take part in prize draws and contests

Receive fans newsletter. DON'T MISS ANYTHING ABOUT BARÇA !

No shipping costs in Barça online store

And much more :mrgreen: Néhány extra, amiről előbb utóbb úgyis értesülsz, cska itt összeszedve kapod. Akkor célszerű, ha kint is laksz, vagy sok meccsre mész, mert nyilván kedvezmények is vannak.
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 12:54:28

Egy olyan kérdésem lenne, h itt kinek van acc-ja a hivatalos honlapunkon lévő Barca fans menüpontnál? Többször is látom mennyire reklámozzák, mit tud? :D
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.06.11. 12:41:30

Normandia írta:
Stalkyard írta:A liga vizsgálatot indított, mert a gyanú szerint bunda volt az utolsó meccs. Lopo meg le is nyilatkozta(!! :lol: =D> ), hogy megkérte Xavit 2-0-nál, hogy vegyenek vissza. Így ilyenkor bevett eljárás, hogy több meccset is meg fognak vizsgálni.

Most erre megint óriási szükség volt, komolyan... egy utolsó r.hadt meccset kell pont elbundázni, ráadásul ennyire látványosan, ez az idióta meg még le is nyilatkozza. :lol: Tényleg történelmi sikerek után most marha jó lesz egy bundaügyi vizsgálat. Nem értem miért kell magunkat mindig sz.patni.
Most őszintén, ki tudja ezt bizonyìtani? Nyilván a Xavi, ha töredelmesen bevallaná, hogy elhangzott a kérés, akkor lenne alapja, egyébként meg hogyan. Ezt feltételezésre nem lehet alapozni. Van egy állìtás, semmi több.
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ot-2419143" target="_blank
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.06.11. 12:11:47

Stalkyard írta:A liga vizsgálatot indított, mert a gyanú szerint bunda volt az utolsó meccs. Lopo meg le is nyilatkozta(!! :lol: =D> ), hogy megkérte Xavit 2-0-nál, hogy vegyenek vissza. Így ilyenkor bevett eljárás, hogy több meccset is meg fognak vizsgálni.

Most erre megint óriási szükség volt, komolyan... egy utolsó r.hadt meccset kell pont elbundázni, ráadásul ennyire látványosan, ez az idióta meg még le is nyilatkozza. :lol: Tényleg történelmi sikerek után most marha jó lesz egy bundaügyi vizsgálat. Nem értem miért kell magunkat mindig sz.patni.
Most őszintén, ki tudja ezt bizonyìtani? Nyilván a Xavi, ha töredelmesen bevallaná, hogy elhangzott a kérés, akkor lenne alapja, egyébként meg hogyan. Ezt feltételezésre nem lehet alapozni. Van egy állìtás, semmi több.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.06.11. 11:44:17

visca el barca írta:
azért kiváncsi vagyok, h a bundamaffia mennyivel tud megkenni egy olyan játékost, aki évi 3-4-5-6 mrd ft-ot keres. :D
Thiago Silva nekem ebből a szempontból gyanús... :mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.06.11. 11:40:40

bence-barca írta:Így legalább lesz mire fogniuk az irigyeknek, h miért mi győztünk már megint. :lol:
Komolytalan hír szerintem, szimplán vmi lejárató kampány akar lenni.
Hozzávehetjük Messi adócsalását, a Ney-transzfert, az igazolásokból való kizárást és így tripláztunk. Mi lett volna, ha rendben van minden? :O
Más kérdés, hogy a realosok (Marca, stb.) nagyon nem bírják elviselni, hogy a real már évek óta nem nyert bajnokságot...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.11. 11:10:16

bence-barca írta:Így legalább lesz mire fogniuk az irigyeknek, h miért mi győztünk már megint. :lol:
Pedig mi azt elvileg pont leadtuk. :D Amúgy nem tudom látta-e a vizsgálóbizottság azt a meccset, a Depor 2 olyan szerencsétlen gólt hozott össze, hogyha az bunda volt, akkor eszméletlen profik benne.. :lol: Ráadásul Messi még rúgott egy meg nem adott "lesgólt" is, szóval a bírók is benne voltak.. :? :D
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2015.06.11. 10:59:11

danianevem írta:Pep első szezonja vs. Enrique első szezonja. Azért elég durva, hogy a kupák számát leszámítva minden mutatóban jobb volt az idei csapat...
Azt hiszem erre nondják, hogy mindig van hova fejlődni. :) És tényleg...
Én mondjuk személy szerint sosem gondoltam volna hogy lesz "jobb" a 6 kupás teamnél, de látjuk hogy jobb a csapat, legalábbis statban...

Ez a botrány meg nevetséges! Azt hittem már a csapat már offolt a bl aranyak visszaadásával, de a liga mindig ott leselkedik! juhéééjjj :roll:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.11. 10:53:19

Így legalább lesz mire fogniuk az irigyeknek, h miért mi győztünk már megint. :lol:
Komolytalan hír szerintem, szimplán vmi lejárató kampány akar lenni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.11. 10:42:16

Stalkyard írta:...
azért kiváncsi vagyok, h a bundamaffia mennyivel tud megkenni egy olyan játékost, aki évi 3-4-5-6 mrd ft-ot keres. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.06.11. 10:17:49

A liga vizsgálatot indított, mert a gyanú szerint bunda volt az utolsó meccs. Lopo meg le is nyilatkozta(!! :lol: =D> ), hogy megkérte Xavit 2-0-nál, hogy vegyenek vissza. Így ilyenkor bevett eljárás, hogy több meccset is meg fognak vizsgálni.

Most erre megint óriási szükség volt, komolyan... egy utolsó r.hadt meccset kell pont elbundázni, ráadásul ennyire látványosan, ez az idióta meg még le is nyilatkozza. :lol: Tényleg történelmi sikerek után most marha jó lesz egy bundaügyi vizsgálat. Nem értem miért kell magunkat mindig sz.patni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.06.11. 09:10:58

Srácok... Tud valaki spanyolul? :(
http://cadenaser.com/ser/2015/06/10/dep ... 80387.html" target="_blank
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.11. 08:25:51

Pep első szezonja vs. Enrique első szezonja. Azért elég durva, hogy a kupák számát leszámítva minden mutatóban jobb volt az idei csapat...
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.06.09. 00:18:48

Úgy érzem tartozom egy szezonzáró írással, vártam pár napot, hogy felfogjam és megemésszem a történteket, illetve hogy az érzelmek ne befolyásoljanak a dolgok megítélésében. Hosszú lesz... előre szóltam. :D

Nem vártam ilyen szezont a fiúktól, voltak is a szezon első felében arra utaló jelek, hogy akár csúnya is lehet a vége, hogy LE ideje korán távozni kényszerül, a pletykalapok örültek ennek a legjobban, jöttek is a Messi-Enrique konfliktusról szóló cikkek ( ki tudja mi igaz, mi nem az egészből, a lényeg, hogy úgy látszik rendeződött). Sok hiba volt ősszel, és tavaszra sem lett tökéletes a játékunk, nem is lehet 100%-os, milyen unalmas is lenne, ha nem lennének egy meccsen hibák sosem látnánk gólokat.

Nagyon nagy pozitívumként éltem meg, hogy sikerült jelentőset előrelépnünk az előző szezonokhoz képest, ez több dolognak köszönhető. Az első félévben kerestük az arcunkat, sok volt a rotáció annak is köszönhetően, mert nem volt Suarez, annak is mert kereste LE a legjobb felállást és annak is, hogy tavaszra frissebbek legyenek a lábak, szerencsére nem ütött vissza, hiába nézett ki rosszul a helyzet ősszel, sokan akkor még a fejét követelték volna.
A feljavulás okai:
-Taktikai előrelépés a korábbi évekhez képest
- jó igazolások:

Suarez érkezésével, és beépülésével, (bár reméljük jövőre fokozza ezt), és ezáltal Messi szélső kiindulópozíciójának köszönhetően támadásban talán soha nem látott alternatívák nyíltak meg, Luis nagyon jól köti le a védők figyelmét, ha azonban mégis a két szélsőnkre fekteti valaki a hangsúlyt, akkor előjön a könyörtelen énje, főleg az elején sok helyzetet puskázott el, de ahogy a legnagyobbak, úgy ő is a legfontosabb pillanatokban tudott villanni. Emellett olyan passzokat adott, és olyan helyzetekben volt kivételesen önzetlen, amiről álmodni sem mertem, nem véletlen a neve mellett ez a sok gólpassz, ami annak tudatában pedig döbbenetes, hogy első szezonját futotta és ki kellett hagyni sok meccset az eltiltása végett. Jövőre többet várok tőle, tavaszi játékát hozza, a szezon nagy részében (nyilván nem lehet végig fenntartani a maximum teljesítményt), de most már nem lesz beilleszkedési szakasz, illetve eltiltás sem, bár a válogatottbeli eltiltása kapóra jön nekünk, pihenhet a nyáron. 3519 perc 25 gól 24 gólpassz

Rakitic a szezon elején bekezdett, hozott egy hasonló játékot, amivel a Sevilla támadójátékát eléggé meghatározta, de támadásban jött egy kis visszaesés. Ez jelentette az idei pluszt, szerencsére volt olyan intelligens valaki az edzői stábból és ő is, hogy belássa, nem azzal használ nekünk a legtöbbet, ha ő lövöldöz távolról (bár ezt a szokását a jó lövőkéje miatt újból erőltethetné, egy-kettőt eltenne távolról akkor már az ellenfelek is készülnének rá, ami egy kis terhet venne le a triónkról), illetve ha ő adja a kulcspasszokat. Ehelyett ráhagyta a támadás lényegi részét (főként) Messire (hisz az ő oldalán játszott), és nagyon sokat robotolt, ha kellett, és kellett, akkor rendre visszazárt Alves helyére, és egy olyan stabilitást adott a csapatnak ezzel, aminek köszönhetően nem tudtak a korábbi évekhez képest (főleg Alba érkezése óta, ha mindkét szélső védőnk fennragadt) kb. 2-3 passzal átjátszani minket, és lendületből vezetni a védőinkre. Suarez és Rakitic olyat tett hozzá a csapatvédekezésünkhöz (Luis a letámadással, Rakéta az előbb említett dologgal, plusz az eszméletlen mezőnymunkájával feljebb is), ami elősegítette ezt a kevés kapott gólt, illetve védőink főleg Piqué feljavulását is. Ezek mellett tudta hozni azért azokat a labdákat meccsenként, néha meccsenként többet is, amik gólpasszal értek fel (esetleg azok is voltak), vagy egy-egy gólhelyzet nélkülözhetetlen elemei voltak. Ezentúl korábban Xavival az volt a bajunk. hogy sokszor feleslegesen lelassította a támadásokat, amikor mehetett volna egy-egy kontra, ő ezeket egyből teszi tovább, és futógyorsaságban és magasságban is javultunk vele. 3333 perc 8 gól 10 gólpassz

Douglas a szezon igazolása, egyértelműen annak köszönhető Dani feljavulása, hogy vele edzhetett, illetve motiválta őt. Nem tudtam, nem tudom mire vélni az ő leigazolását, bár a vezetőség elárulta nekünk azt a titkot, hogy ő jövőre fog nagyot dobbantani, kíváncsian várom. 264 perc 0 gól 1 gólpassz

Mathieu dohányos túlárazott cula :twisted: , lehet, hogy sokat fizettünk érte, lehet, hogy nem tökéletes, de tisztában van a képességivel, sokan kételkedtünk de bevált, amikor szükség volt rá hozott extrát védekezésben, hozott fontos gólokat, hozott egy variációs lehetőséget a védelembe az érkezte, LE jól használta ki, amikor kellett, hogy erőben ott legyünk, akkor bedobta, amit meghálált, Bartra bánatára. 2771 perc 3 gól 0 gp

Vermaelen szurkoltam neki, reméljük túl van a sérülésén, van ideje kiheverni, ha nem sérül le, végig tudja nyomni a srácokkal az alapozást akkor ő ténylegesen erősítést jelenthet, akár Masch kárára, vagy feljebb küldését okozva. Sok sikert neki, az elkövetkezendő évekre. 62 perc 0 gól 0 gp, ennyi kellett neki a triplázáshoz, csináljátok utána =D>

Rafinha új igazolásnak tekintem, hiszen úgy tért vissza kölcsönből, kisebb csapatok ellen tudta bizonyítani, hogy mit is tud, szeretnénk ezt látni a fontosabb meccseken is, lehet, hogy nem kapott annyi játéklehetőséget a legnagyobb meccseken, de szerintem nem is érdemelte ki. Látok benne potenciált, bízom benne, jövőre viszont több kell tőle. 1695 perc 2 gól 3 gp

Bravo jöjjenek a kapusok. LE kérésére érkezett, nem tartottam, és nem is tartom egészségesnek a kialakult helyzetet, valaki sérülni fog belőle, megérdemli az idei teljesítménye miatt az elismerést, magabiztos vagyok, ha ott van a kapuban, de én mégis a németet favorizálnám. Mindemellett sokat köszönhetünk neki, lábmunkája is kielégítő, bravo Bravo! 3330 23 kapott gól nélküli meccs, 19 kapott gól.

MAtS van benne évente egy-két lepke, de olyan reflexekkel és védésekkel kompenzálja, hogy a lábmunkáját ne is említsük, abban világklasszis. Jövőre remélem több lehetőséget kap. 1890 perc 10 gól nélküli meccs 16 kapott gól

Masip tavaly kiemelkedő tagja volt a B csapatnak, tudja ő is, hogy itt nincs jövője, ameddig marad szívesen látom, ha beáll hajrá neki. 180 percére jutott szerencsétlennek 3 kapott gól

Az eddig meglévő játékosokról röviden írnék, mert már így se fogjátok sokan elolvasni.
Piqué hajrá papa, nem gondoltam volna, hogy ilyen szintre visszajön, ha elhagyja a hülyeségeit (és ez meccsen kívül is legyen igaz :!: ), akkor top védő, idén igazi vezérré tudott válni, a legkritikusabb pillanatokban is, és baromi eredményes szezonja volt, a gólokat tekintve. =D> 3899 perc 7 gól 1 gp

Mascherano Szerintem hozta, amit korábban megszokhattunk tőle, nyáron nagyot villantott eredeti posztján, idén többször is játszhatott ott nálunk is, de védőként is nagyon hasznos tagja volt a csapatnak, földön nagyon jól kiegészítve Piquét. 3869 perc 0 gól 2 gólpassz

Bartra idén reméltem, hogy több lehetőséget kap, amikor beállt, én elégedett voltam vele, folyamatosan fejlődik, de jobbat tenne neki, ha kölcsönadnánk, vagy opcióval eladnánk, a folyamatos játéklehetőség miatt. 1850 perc 1 gól 4 gólpassz

Alves a szezon második felére jelentősen feljavult, el se tudtam képzelni, hogy újra láthatom ilyen szintet játszani, gratula hozzá, vannak érdekes megnyilvánulásai, én ennek ellenére szeretném, ha egy évet maradna, erre egyre kevesebb esélyt látok, de azt szeretném a legjobban ha végre lezárulna a hercehurca. 3927 0 gól 11 gólpassz

Alba hozta a jó szintet, az tetszett, hogy idén nem mindig bohóckodott fenn, megtudta találni az arany középutat a védekezés és támadás között, neki is megvannak a hülyeségei, az ellenfél drukkereit megértem ha nem szeretik, de én kedvelem. Még évekig jó szolgálatot fog tenni nekünk. 3768 perc 2 gól 8 gólpassz

Adriano egy nagyon jó kiegészítő ember, tudta amikor idejött, azóta is eltűri, fog ő még hiányozni nekünk, ha nem lett volna ilyen sérülékeny jóval több percet kicsikarhatott volna nálunk. Ha be kell állni, akkor lelkiismeretesen odateszi magát. 1416 perc 2 gól 2 gólpassz

Montoya szerencsétlenben sokan Alves utódját láttuk, ilyenkorra azt hittük, hogy alapkezdő lesz, nem így lett, nem is hiszem, főleg az új igazolás tudatában, hogy már betudja majd verekedni magát a kezdőbe. Jót tenne neki is a váltás, kisebb csapatban ki tudna teljesedni. 910 perc 0 gól 3 gólpassz

Sergi Roberto a mi Robinknak idén megtalálták a helyét, volt neki több ígéretes meccse, valószínűleg ha marad is, hosszútávon ennél sokkal nagyobb szerep nem fog rá hárulni, ettől függetlenül szimpatikus gyerek, én nem tartozom azok táborába akik kiüldöznék a világból is. 926 perc 2 gól 1 gólpassz

Busquets voltak neki ritka gyenge meccssorozatai az idényben, voltak olyan meccsei ahol szépen odatette magát. Fejben vannak nála gondok, kicsit jobban kéne motiválni, nem tudom mivel, egyébként elengedhetetlen a gördülékeny kp-nkhoz egy jó Busi, azok a cselek és passzok amikkel a labdakihozatalt segíti nagyon jók, csak jövőre elvárnánk egy kiegyensúlyozottabb teljesítményt. 3588 perc 1 gól 3 gólpassz

Xavi nagyon nagy húzás volt a marasztalása, és a nagyjából 12. embernek tétele. Stabilitást tudott hozni az öreg, sokszor pedig ő volt az akinek a beállásával jöttek az extrább megoldások, ennyi idősen, a tavalyi szezon után álmodni se mertem tőle egy ilyen szezonról, persze mindent a körülményekhez kell mérni. Köszönetet mondani meg nem lehet elégszer neki azokért amiket a klubbért tett, sok sikert neki, az biztos, hogy fogjuk még a Barca padján ülve nézni =D> 2199 perc 2 gól 10 :!: gólpassz

Iniesta sokan nem voltak vele megelégedve, hiányolták a régi énjét, amit meg is csillogtatott tavasszal pár meccs során, csak azt nem vették észre, hogy a kp átalakulásával és Xavi kiválásával az ő feladatköre megváltozott, de ezt is nagyon jól megoldotta, forgatta a csapatot ha kellett, és a kulcspasszok előtti passzok voltak idén az igazi feladatai, nagyon jól eljuttatta a támadósorhoz a labdát, még ha sokan húzzuk is a szánkat, hiszen lehet, hogy lenne még benne több támadásban, de nem szabad lesajnálni ezt a teljesítményt. Ő se mai kölyök már, lassan el kell kezdeni gondolkodni az ő pótlásán is. 2908 perc 3 gól 8 gólpassz

Pedro ritka jó csere, hosszabbított így maradni fog még legalább egy évig, habár más csapatokban joggal kaphatna fontosabb szerepet, mégis elfogadta (ideig óráig) ezt a szerepet, és becsülettel hozza azt amit tud, ami néha alibipasszok formájában is jelentkezik. Kisebb csapatok ellen, illetve 20-30 percekre beállva nem tudnék elképzelni jobbat, aki elvállalná ezt a szerepet. 2219 perc 11 gól 9 gólpassz

Neymar helyenként klasszis teljesítményt tett le az asztalra, megtörtént az előrelépés az első évhez képest, ez részben neki is köszönhető részben a taktikai dolgoknak is, hagyott ki helyzeteket bőven, de ő is akkor tudott villanni amikor a legfontosabb volt. Hajlamos eltűnni, hajlamos hülyeségeket csinálni, könnyen megadni magát, úgyhogy bőven van hova fejlődni, de nagyon komoly teljesítményt tett le idén az asztalra. =D> 4088 :!: perc 39 :!: gól 11 gólpassz

Messi rendbe tette az étkezését, gyorsult, védekezésben, mezőnymunkában javult, többet lép vissza, és jobban kiveszi a részét a szervezésből, szélről indulva és Suarez térnyitásának köszönhetően több területe van, újra aktívan komponálhat Dani barátjával. Eszméletlen sok szólót, gólpasszt és gólt hozott, újra aranylabdás formában láthattuk, szerintem a valaha volt legjobb játékos, még ha sose volt a kedvencem, de ez a véleményem. Ha nem láthatom élőben nagyon mérges leszek magamra. =D> 5060 :!: :!: perc 58 :!: gól 31 :!: gólpassz

Sandro+Munir két mondatot ők is megérdemelnek, amíg kellett odatették magukat, nyilvánvalóan nem képviselik még ezt a szintet. Előbbi: 273 perc 4 gól 0 gólpassz Utóbbi: 817 1 gól 3 gólpassz

Enrique a bizalmat mindenképpen kiérdemelte egy ilyen szezon után, ez nem lehet mindig elvárás, olyan magasra tette a lécet, és mi szurkolók mégis minden évben követeljük az összes kupát. A sérüléseket se fogjuk mindig ilyen szinten elkerülni, a szerencse se lesz mindig a mi pártunkon, de látok esélyt egyként a BL duplázásra is, de ahhoz az idei szezont felül kell múlni. Van hova fejlődni, én legfontosabbnak azt érzem, hogy középpályán jobban tudjuk uralni a játékot. Ha megnézzük a Real, Juve és Bayern kp-ját, még van hova fejlődnünk.

Mondtam, hogy hosszú lesz, talán senki se veszi a fáradságot, hogy elolvassa. Száz szónak(1942 :mrgreen: ) is egy a vége, ha végigolvastad és valamivel nem értesz egyet, akkor idézz és írd le a véleményed, ez a lényege a fórumnak, hogy vitázzunk. Még lehetne bővebben belemenni több dologba is, de nem akartam ennél jobban szaporítani a szót, azért most egy egész szezont értékeltem, így van miről beszélni.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.06.08. 23:09:01

Óriási évet hoztunk le, amiben közrejátszott tudás, profizmus, kitartás, bizalom és persze szerencse is. Az év elején, az első bajnoki meccsünk után 2 trófeát tippeltem be, remélve, hogy az előző évi 0 kupás szezon után hozunk egy minimálisat, bajnokság + kupa, BL-ről nem is álmodoztam. Nem vagyok olyan rég óta Barca drukker, 2010-ig még csak a focit sem szerettem, aztán a VB-n megismertem az argentin válogatottat, és Lionel Messit, akinek játékstilusa és hozzáállása egyből megfogott, ami vicces, hiszen Messi ezen a VB-n csúfos kudarcot vallott, mégis szerettem. Amikor meg kiestek a németekkel szemben, a sírás keülgetett és itt már tudtam, hogy ez nem lehet véletlen, bár C. Ronaldorol előbb hallottam és láttam játszani, nem különösen izgatott, ekkor még nem utáltam :D Engem az "isten" is Barca szurkolónak teremtett, és nem szégyenlem, nem lehet mindenki Van Gaal éra óta drukker, bár az ők véleményükre mindig is sokat adtam és adok is a mai napig. Sírtam 12-ben, a Chelsea elleni vereség után, sírtam, mikor a Bayern alázott meg minket, és sírok most is, amiért Xavi elmegy, de örülök is, hiszen az idei év számomra a legkülönlegesebb, először élek át triplázást, sokan közületek másodjára, irigyellek is érte titeket. Remélem nem néztek le engem azért, amiért nem szurkolok a csapatnak X éve, lassan 6 éve, amire büszke vagyok. Kash voltam, és köszönöm meg a csapatnak az idei évet, különleges volt :)
Kép
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2015.06.08. 22:44:08

Köszönöm ezt az évet is:FC BARCELONA
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.06.08. 22:22:07

http://www.hatharom.com/2015/06/08/igy- ... la-masiaig

Egy jó kis írás, amit érdemes elolvasni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 14:38:46

herlius írta:Érdekes szezonon vagyunk túl. Ez a csapat megélt mindent az idén, elég mélyről jöttek vissza. Ami viszont a legfeltűnőbb, hogy, bár nagyon sok meccsen nem volt meg az a szintű dominancia, mint Pep idejében, mégsem éreztem azt, hogy bárki is egyértelműen megtalálta volna a játékunk ellenszerét. Annak idején azért akadtak olyan ellenfelek, akik szinte tökéletesen meg tudták folytani a játékunkat, most viszont ezt csak 1-2 meccs néhány rövidebb periódusában éreztem (Real elleni első félidő 30 perce, Valencia elleni hazai bajnoki egyes periódusai, BL-döntő 15-20 perce). A meccseink döntő részében a mi akaratunk érvényesült és főleg a BL-ben volt feltűnő az a könnyedség, amivel vettük az akadályokat. Az eredmények alapján egyértelműen a legsimább, legegyértelműbb BL-győzelmünk volt, annak ellenére, hogy a csapat játékán mégsem érződött az a fajta dominancia, ami korábban jellemző volt rá.
Egyetértek, és ennek főleg az is az oka hogy több stratégiánk is van...
Van a szokásos" tiki-taka" féle, a hagyományos, van amikor direktebbre vesszük, és van amikor pedig nem megyünk bele az adok-kapokba hanem inkább magunkra húzzuk kicsit az ellenfelet, területet adunk nekik ezáltal kinyílnak és szét tudjuk kontrázni őket.
Főleg buszos csapatok ellen szoktuk ezt az utóbbit, vagy pedig amikor nagyon erős KP van az ellenfélnél.

Egyetlen ellenszer az lehet, ha valaki el tudja szeparálni a KP-tól az MSN triót, Messit kikapcsolni, és megakadályozni hogy Neymarék labdákat kapjanak...
Ezt próbálta Guardiola a 3-0-s Meccsen 3 védős, 5 KP-s felállással, de nem jött össze és Iniestáék sorra tömték az MSN-t labdával, meg Messi is vissza jött sokszor osztogatni.

Egyetlen esély tényleg az ha a KP-nkat megfogják,ezért is kéne kicsit erősíteni, bár bízok hogy Vidallal Rakitic több levegőhöz jut
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.06.08. 13:27:52

Érdekes szezonon vagyunk túl. Ez a csapat megélt mindent az idén, elég mélyről jöttek vissza. Ami viszont a legfeltűnőbb, hogy, bár nagyon sok meccsen nem volt meg az a szintű dominancia, mint Pep idejében, mégsem éreztem azt, hogy bárki is egyértelműen megtalálta volna a játékunk ellenszerét. Annak idején azért akadtak olyan ellenfelek, akik szinte tökéletesen meg tudták folytani a játékunkat, most viszont ezt csak 1-2 meccs néhány rövidebb periódusában éreztem (Real elleni első félidő 30 perce, Valencia elleni hazai bajnoki egyes periódusai, BL-döntő 15-20 perce). A meccseink döntő részében a mi akaratunk érvényesült és főleg a BL-ben volt feltűnő az a könnyedség, amivel vettük az akadályokat. Az eredmények alapján egyértelműen a legsimább, legegyértelműbb BL-győzelmünk volt, annak ellenére, hogy a csapat játékán mégsem érződött az a fajta dominancia, ami korábban jellemző volt rá.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.08. 12:52:18

kfranky írta:
ZBarca írta:
TiTiHenry írta:Remélem Lucho marad jövőre és nem lesz baj, hogy nincs egy Xavi az öltözőben, mert akkor szép lehet a 2015-16-os szezon is .
Szerintem Xavi egy rendezett öltözőt hagy maga mögött, ahol sikeresen "rendet rakott". :D
Xavi azt nyilatkozta, hogy Busi az utódja szellemi téren.
Piquéből lehetne még szellemi vezér, de ő még egy hatalmas gyerek! :D
Nem tudom ki hogy van vele, de harmadik számúnak és leginább Mascheranot tudnám elképzelni. Csak hát ő nincs olyan régen a klubnál, nem saját nevelés.
Forca Barca!!!!
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.06.08. 11:13:21

ZBarca írta:
TiTiHenry írta:Remélem Lucho marad jövőre és nem lesz baj, hogy nincs egy Xavi az öltözőben, mert akkor szép lehet a 2015-16-os szezon is .
Szerintem Xavi egy rendezett öltözőt hagy maga mögött, ahol sikeresen "rendet rakott". :D
Xavi azt nyilatkozta, hogy Busi az utódja szellemi téren.
Piquéből lehetne még szellemi vezér, de ő még egy hatalmas gyerek! :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.08. 10:43:08

Why the Rakitić-Alves-Messi trio is the engine of Lucho’s Barça
http://www.totalbarca.com/2015/opinion- ... hos-barca/" target="_blank

Jó kis cikk, régóta vártam már egy ilyesmi írásra ebben a témában.
Lezárt