Cesc Fábregas

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.05. 23:37:51

A tehetsége adott volt, de a hozzáállása nem volt elég profi a klasszis szinthez. Nem egy szimpatikus figura, ha jól tudom a Chelseanél mindkét edzőbuktatásnál a fő lázítók egyike volt, és mintha a válogatottnál is lett volna vmi öltözői cirkusza, de lehet, hogy keverem vkivel.
adaml182
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.08.08. 20:34:45

2019.01.05. 23:07:18

Cesc elbúcsúzott a Stamford Bridge közönségétől a mai FA kupa meccsen lecserélésekor, valószínűleg megy korábbi csapattársa keze alá a Monacoba tüzet oltani (és kulcsszerepet betölteni).
Kicsit sajnálom, hogy nem tudott olyan világklasszis szintet elérni, amilyet Arsenal CSK korában prognosztizáltak neki - nekem nagy kedvencem volt, még Fábregasos mezem is van (a Senyera színű), de kétségtelen, hogy jól jártunk, hogy 14-ben lecserélték Rakiticra - még ha sok kritikát is kap mostanában a horvát, azért ő sokkal többet tett le az asztalra katalán kollegájánál.

Kis fun fact, hogy visszaolvasgattam itt a topikban pár megjegyzést vele kapcsolatban, amikor leigazolta a Chelsea, és többen írták, hogy jó lenne, ha érkezne helyette Vidal... Erre tessék, kívánságotok valósággá vált - igaz, 4 évvel később :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.20. 05:36:45

Gratula Cescnek, mint az angol kupagyőztes egyik kulcsjátékosának. Meghálálta a bizalmat.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.30. 18:24:08

Most álltunk bosszút az Arsenalon Fabregas ekcsábításáért: elhoztuk vkp. üdvöskéjüket, Marcus Mc Guanet. Hogy megfogtuk-e vele az isten lábát, vagy még egy felesleges játékossal bővítettük a már így is agyonvásárolt B-t, az majd kiderül. De hogy O. Busquetsnek ma fekete napja van, az biztos.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.14. 18:07:28

Ha jól emlékszem a 2 meccsen összesen volt vagy 5 kapufánk is. Akkor tényleg nem akart semmi se összejönni.
Vagy nézhetjük a Chelsea oldaláról, az egész egyenes kiesés szakaszban rohadt nagy mákjuk volt, teljesen valószínűtlen volt, ahogy behúzták a sorozatot. Bár én nem sajnálom tőlük, mert korábban ők szívtak nem egyszer úgy, hogy nem voltak rosszabbak az ellenfélnél.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 16:58:55

Igen, már az odavágót egy hatalmas Sánchez felsőléccel kezdtük az első percekben, ehhez képest kikaptunk 1-0-ra, mert a félidő hosszabbításában már az öltözőben voltunk :(

Erre most nagyon kell figyelnünk, remélem Valverdének valahogy sikerül beleverni a srácokba hogy ne aludják végig az első félidőt, mert itt már gondok lehetnek.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.01.14. 16:42:45

MessiNeymarSuarez írta:
Nero. írta:Szimpatikus interju. “Orulok” hogy még mindig ennyire emlékszik a Chelsea elleni kiesésre, és ennyire megviselte. Az tényleg az elmúlt évek egyik leghidegesebb kése volt.
Teljesen meg is értem, szerintem mindenkiben megragadt és azóta bennük van. Remélem a srácokban benne lesz, és ezért úgy mennek ki Iniestáék a pályára hogy törlesszenek a Chelsea ellen.

Nem csoda, emberelőny, 2-0-s vezetés, magabiztos egykapuzás, és a döntő már csak 45 percre volt, erre hirtelen bekapunk egy hatalmas nagy gólt, amit simán meg lehetett volna akadályozni egy taktikai szabálytalansággal.
Ha jól emlékszem a 2 meccsen összesen volt vagy 5 kapufánk is. Akkor tényleg nem akart semmi se összejönni. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.13. 16:40:16

Nero. írta:Szimpatikus interju. “Orulok” hogy még mindig ennyire emlékszik a Chelsea elleni kiesésre, és ennyire megviselte. Az tényleg az elmúlt évek egyik leghidegesebb kése volt.
Teljesen meg is értem, szerintem mindenkiben megragadt és azóta bennük van. Remélem a srácokban benne lesz, és ezért úgy mennek ki Iniestáék a pályára hogy törlesszenek a Chelsea ellen.

Nem csoda, emberelőny, 2-0-s vezetés, magabiztos egykapuzás, és a döntő már csak 45 percre volt, erre hirtelen bekapunk egy hatalmas nagy gólt, amit simán meg lehetett volna akadályozni egy taktikai szabálytalansággal.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.13. 15:24:50

Szimpatikus interju. “Orulok” hogy még mindig ennyire emlékszik a Chelsea elleni kiesésre, és ennyire megviselte. Az tényleg az elmúlt évek egyik leghidegesebb kése volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.27. 09:12:55

Tromort77

2016.11.09. 19:46:19

Fábregas karrierjében valami megtört. Régebben sokkal alázatosabb volt. Nem feltétlen emberileg, hanem a pályán is többet harcolt. Aztán a Barcába való visszatérés megtörte őt, vagy ő nem viselte elég jól a nyomást. Esélytelen, hogy megtaláljam, de évekkel ezelőtt olvastam egy remek elemzést róla és arról, hogy mennyire csődöt mondott itt a döntő helyzetekben. Nem véletlen az sem, hogy az itt léte alatt kevesebb kupát nyert a csapat. Persze nem lehet egy emberre fogni, de meccsenként ki volt elemezve, hogy a BL egyenes kiesési szakaszban pl volt olyan, hogy oda vissza játszott és a két meccsen nem szerzett labdát, illetve szerelési kísérlete is 0 körül volt.
Ha lesz több időm próbálom megkeresni a cikket, vagy hátha így beugrik valakinek. De valamilyen elképesztően negatív statisztikákat produkált. Sosem a védekezéséről volt híres, de a modern foci megköveteli. Amit adni tud támadásban az kevés. Mellé még jön az, hogy baromira nem tudja fenntartani a jó formáját és sokkal hektikusabb mint ami ide elvárás. Az igazán nagyok pedig nem csak 10 baromi jó meccset tudnak lehozni egy szezonban.

Ugyan ez a kategória Thiago is. Örülök, hogy most úgy tűnik jól megy neki és a sérülések is elkerülik. De ismerve, hogy mennyire sérülékeny és a formája milyen ingadozó, teljesen a vezetőséget igazolja az eladása. Maximum az ára volt baj. De eddig semmi olyat nem tett le az asztalra amiért foghatnánk a fejünket. Illetve látjuk, hogy Iniesta még hála a jó égnek még mindig kihagyhatatlan tehát ez azt jelenti, hogy Thiago még most sem lehetne kezdő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.09. 19:03:41

Én sajnálom, hogy csak ennyit hozott ki a pályafutásából. Sokakkal ellentétben én szerettem a játékát, emlékszem a 13/14-es szezonban se volt olyan rossz tavasszal, mint amilyennek be van állítva. A szezon végén rendre felpörgette a csapatot amikor Xavi helyett beállt, de mindegy ez most, utólag nem jártunk rosszul az ő eladásával, sőt.. Az ő hozzáállása is szörnyű volt - meg most is az -, ráadásul játszott itt mindent, hamis 9-est is, ami baromira nem az ő játéka lenne alapból, az se segített sokat.

Tehetségre viszont bőven lett volna itt helye, én naivan baromi boldog voltam amikor bejelentették, azt hittem Thiagoval jól elosztják 4-en a perceket, és meglesz a Xavi-Ini duó pótlása még hosszú időre - Pep alatt így is nézett ki mondjuk. Hát nem épp jött be.. :D Kár nagyon, manapság aranyat érne +1 ilyen szemmel rendelkező játékos a középpályánkon - ez a gólpassza nálam az all time top3-ban tuti benne lenne -, csak sajna nem Rakitic mentalitásával született. Pedig gondoljatok belel, a horvát munkamorálja és hozzáállása, és Cesc tehetsége egy játékosban összegyűrve, mekkora középpályás lehetne már - ez Verratti. :mrgreen:

Azt meg, hogy áruló, mert a Chelseabe ment, nem feltétlen mondanám. Tény, hogy elég képmutató dolog elsőre, de elmondta akkor is, hogy ő az Arsenalhoz menne vissza ha tehetné, csak Wenger nem akarta megvenni, angliából meg nem volt más kérője tudtommal. Na mindegy, sok sikert neki bárhova is megy - 99% szerintem, hogy lelép -, nekem az utólag nem túl jó szájíz ellenére rengeteg szép pillanatot szerzett anno. Remélem még azért 1-szer valahol játszik legalább 1 szezont csúcsra pörgetve, azt szívesen megnézném.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.11.09. 02:17:04

Mondjuk ebben a taktikai átállásban igazad van, csak pont ebben a felállásban nem látom az ő helyét.ACben neg vannak jó meccsei hébe-hóba de középpályán olyan körülményes tetű lassú, hogy fáj nézni...[/quote]

Busquets-nél így is gyorsabb, főleg a mostani formájában.. :D sajnos
Conte már az elején sem számolt vele és Matic-ot erőltette a helyén, akit minden Chelsea szurkoló el akart üldözni Ivanovic-al és Cahill-el együtt. Eddig ez a taktikai váltás bejött, de kiderül meddig tart ez a lendület.
Szvsz Conte-nál is megkapja még a lehetőséget, hogy bizonyítson, ha nem ,akkor pedig lesz komoly kérője.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.09. 00:10:43

pep71 írta:
LG írta:Azért annak csak van oka, hogy mi is, és a Chelsea is sokkal jobb lett nélküle. Gólokban, gólpasszokban tényleg erős, cserébe fél szezonokat alibizik.

Azért meg tett bőven, hogy ne szeressék itt, de szerintem alapból nem sokan szerethetik, napjaink egyik legantipatikusabb labdarúgója.
A Chelsea jobb lett nélküle?? Most azért lettek jobbak, mert átálltak 3-4-3-ra ő pedig sérült, de előtte amikor bukdácsoltak, akkor sem volt kezdő és a Chelsea szurkolók ezt szóvá is tették...
nem miatta volt gyenge a Chelsea, a javulás pedig egyértelműen a 3-4-3-ra való átállás okozta és várjuk ki a végét meddig tart..Hazard javult amúgy óriásit és Costa is jó formában van, de a védelemben Cahill életveszély, Arsenal ellen és több meccsen is osztotta a gólpasszokat az ellenfélnek, bármikor visszaeshet a formája neki is és a csapatnak is.
Costa-t nem szeretik sokan, Fabregas-t szerintem inkább sokan Özil-hez hasonlítják, ha van kedve és kijön neki a lépés, akkor nagyon megy neki, de, ha már küzdeni, hajtani kell és nem úgy megy, akkor nulla a teljesítmény.
Mondjuk ebben a taktikai átállásban igazad van, csak pont ebben a felállásban nem látom az ő helyét.ACben neg vannak jó meccsei hébe-hóba de középpályán olyan körülményes tetű lassú, hogy fáj nézni...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.11.08. 23:36:44

LG írta:Azért annak csak van oka, hogy mi is, és a Chelsea is sokkal jobb lett nélküle. Gólokban, gólpasszokban tényleg erős, cserébe fél szezonokat alibizik.

Azért meg tett bőven, hogy ne szeressék itt, de szerintem alapból nem sokan szerethetik, napjaink egyik legantipatikusabb labdarúgója.
A Chelsea jobb lett nélküle?? Most azért lettek jobbak, mert átálltak 3-4-3-ra ő pedig sérült, de előtte amikor bukdácsoltak, akkor sem volt kezdő és a Chelsea szurkolók ezt szóvá is tették...
nem miatta volt gyenge a Chelsea, a javulás pedig egyértelműen a 3-4-3-ra való átállás okozta és várjuk ki a végét meddig tart..Hazard javult amúgy óriásit és Costa is jó formában van, de a védelemben Cahill életveszély, Arsenal ellen és több meccsen is osztotta a gólpasszokat az ellenfélnek, bármikor visszaeshet a formája neki is és a csapatnak is.
Costa-t nem szeretik sokan, Fabregas-t szerintem inkább sokan Özil-hez hasonlítják, ha van kedve és kijön neki a lépés, akkor nagyon megy neki, de, ha már küzdeni, hajtani kell és nem úgy megy, akkor nulla a teljesítmény.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.08. 23:16:25

Stalkyard írta:Engem csak az zavar, hogy ezzel a Fabregas transzferrel végül elszórakoztuk Thiagot is. Bár az is igaz, hogy a gyereknek egy évet kellett volna még a s.ggén maradnia, és talán még mindig itt lenne.
Akkor Thiago nem tudhatta, hogy csak 1 év lesz. Vele amúgy az a baj, hogy nagyon sokat volt sérült az elmúlt 3 szezonban, szóval nem nagyon lettünk volna vele beljebb, ha marad. Viszont mikor egészséges, akkor mutatja, hogy mennyire tehetséges, szóval vhol mégis sajnálom.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.11.08. 23:05:39

Engem csak az zavar, hogy ezzel a Fabregas transzferrel végül elszórakoztuk Thiagot is. Bár az is igaz, hogy a gyereknek egy évet kellett volna még a s.ggén maradnia, és talán még mindig itt lenne.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.08. 22:54:36

Azért annak csak van oka, hogy mi is, és a Chelsea is sokkal jobb lett nélküle. Gólokban, gólpasszokban tényleg erős, cserébe fél szezonokat alibizik.

Azért meg tett bőven, hogy ne szeressék itt, de szerintem alapból nem sokan szerethetik, napjaink egyik legantipatikusabb labdarúgója.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.11.08. 22:42:37

pep71 írta:....
Voltak jó meccsei és rossz hónapjai...
A kicsik ellen villogott ő és rendre csak a a szezon őszi felében. Amikor igazán kellett volna tőle a klasszis játék, még csak az alapvető igyekezetet sem mutatta... Persze amikor az egész csapat hengerelt, ilyen 4-5 gólos győzelmeknél akkor élt ő is rendre. Nyugodtan nézegetheted a statokat, de abban a 3 szezonban amit nálunk lehúzott nem nyújtott maradandót, ha pedig azt veszem, hogy tulajdonképp neki kellett volna szép lassan Xavi helyét átvenni akkor kudarcot vallott. Bár azt hozzátenném, hogy ez nem csak az ő hibája, mert Xavi pótlására nem őt kellett volna már eleve kiszemelni.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.11.08. 22:04:40

Nagy szeretetnek örvend itt a fórumon, az biztos :D
Szerintem pedig messze nem volt olyan gyenge itt, mint amiket itt írnak róla.
Gólerős, assistokban messze a legjobb volt, Ini és Xavi mellett is, ő sem kapta meg soha azt a lehetőséget, hogy biztos kezdő ember legyen, akárcsak Thiago sem.
Chelsea-ban annyira besült Mou alatt, hogy majdnem megdöntötte a PL assist rekordot és első évben a bajnokcsapat legfontosabb tagja volt Hazard-al. Most pedig sérült, ez a cikk amiből pedig indult az egész társalgás, elég nagy kamu lehet :D
Válogatottban is nagy szerepe volt a sikerekben. VB döntő Ini-nek gólpassz, előtet az EB-n olaszok ellen büntetőpárbajban utolsó tizi stb..de amikor Messi kidőlt és ő játszott a helyén akkor is sokat köszönhettünk neki, volt mesterhármasa is, de a válogatottban is ment neki hamis 9-esként, az olaszok elleni EB döntőben is nagyot játszott.
Egyébként a mostani Barca kp-ről, így , hogy nincs Ini, nagyon hiányzik egy ilyen kreatív ember(Thiago is bőven elférne), mert Rakitic ebben nagyon messze van tőle, igaz, hogy amikor melózni kell abban a horvát sokkal jobb. Nem sok játékos lát úgy a pályán mint ő és azok a beívelt labdái elmény számba mennek.
Én nem féltem, mert ilyen játékos nagyon sok komoly csapatba elférne és ha távozik Londonból, talál még jó csapatot.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.11.08. 21:40:03

Magának köszönheti. Pár évtizeddel ezelőtt a világ legjobbja lenne, de egy olyan korban, amikor a fontos meccseken még Messi is széthajtja magát persze h nem tud megélni. Szerencse h nem vesztettünk rajta, mert a következő igazolásánál az is meglepne ha a 20-at elérné az ára.
A Fifa egy szégyen
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.11.08. 20:24:28

Szegény nagyon leépült.

:(
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.11.08. 14:54:37

LG írta:Én már a leigazolását sem támogattam,.
Kevesen voltunk pedig ezzel így. Én sem támogattam mert az ő leigazolásával kicsit magunkat hazudtoltuk meg. Mert saját nevelésként reklámoztunk egy 40 millás (nem emlékszem de drága igazolást) és hogy fiatalok meg barca meg mittudomén. Közben itt állt sorba egy Thiago Alcantara aki pokoli tehetséges volt, és inkább rajta is túladtunk, mert akkor még Xavi, Iniesta után még Fabregast is maga előtt látta.

Én már jobban is örülök a mostani koncepciónak hogy Denis, Rafinha, mellé mondjuk Nem Thiago hoztuk hanem Andret. Aki türelmes úgyis itt marad és ha valóban ez a klub a szíve lelke akkor több pofon után is feláll és kiharcolja a helyét.

Sergi Roberto(rengeteg szívecskés szemű emoji)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.11.08. 12:33:32

Én már a leigazolását sem támogattam, már az Arsenalban is jellemzően félszezonos játékos volt, és hajlamos volt olykor teljesen félvárról venni a meccset. Nem is csodálom, hogy ez meg lett elégelve a Chelseaben is.
Kellő alázattal tényleg klasszis lehetett volna, de igy meg a jobb időszakjai mellett is inkább kerékkötő a csapataiban.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.08. 12:04:20

Igazából folyamatosan igazolja miért lett eladva.Körülményes, darabos, 1 jó meccs után mindig van 2 rossz.Szerintem ő fejben nem lesz soha összerakva.Az ilyen heptikus játékost pedig Conte nem igazán szereti.De legyünk őszték, Pep is LE us Mou us befürdött vele.A megcsókolgatás után meg a Chelsea... Ember.Meg is értem, hogy az Arsenal fanok köpködnek rá.
Kép
Lezárt