Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.17. 22:06:24

noname írta:Vilanova Barcája sokkal szórakoztatóbb focit játszik, mint Pep-é az utóbbi időben. Látszik ez most is a Zara ellen. Pörög a meccs, vannak hibák, de ezek általában az előre játszásból erednek.
Akkor én nem értek a focihoz vagy "csak" nincs ízlésem. Szerintem ezzel a meccsel vallatni lehetne, annyira unalmas volt, tele hibákkal, dekoncentrációval, semmi helyzettel. Nem vagyok hajlandó elfogadni, h így játszik a csapat egy Zaragoza ellen. Nem igazán tudom, mi a célunk ezzel, az attraktív, gólra törő, minden helyzetből a kaput támadó, hajtós csapat nálam eltűnt. És nem érdekel a demagóg duma, miszerint ennyi meg ennyi meccset megnyertünk.

Kíváncsian várom a BL-t, hogy megtudjuk, hol tartunk az európai fociban, mert nálam az egy óriási kérdőjel.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.11.17. 21:29:07

Vilanova Barcája sokkal szórakoztatóbb focit játszik, mint Pep-é az utóbbi időben. Látszik ez most is a Zara ellen. Pörög a meccs, vannak hibák, de ezek általában az előre játszásból erednek.
Mostanában sokkal jobb meccseket játszunk, még ha nem is tűnik annyira legyőzhetetlennek a csapat.(bár ez csak a látszat) :wink:
A Fifa egy szégyen
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.11. 21:15:44

A Barca keretének Barca-története alapján a következő fő csoportok adódnak:
-a nagy öregek, akik megszenvedték a Rijkaard előtti eredménytelen korszakot, majd részesei voltak a Rijkaard féle csapat és utána a Pep-team sikereinek. Ide tartozik Xavi, Puyol, Valdes, és Iniesta. A 3 csk. nem véletlenül az első három!
-Fiatalok, akiket Pep "talált ki", a Pep team sikereinek részesei. Piqué, Pedro, Busquets.
-Idegenlégiósok, a Pep team sikereivel. Adriano, Villa, Alves.
-Fiatal sikeréhesek, akiket Pep már próbálgatott az utolsó, "sikertelen" idényben. Montoya, Tello, Cuenca, Bartra
-Messi...:)
A Pep-féle aranyBarca tehát vissza nem hozható múlt, nem lehet a mostani csapat mércéje. De a nagy öregeket még egy-két évig "tartani" kell.
Tito feladata hogy a fiatalok dinamikáját vegyítse az érett, sőt néha túlérett klasszisok tudásával. Ezt a nehéz feladatot eddig megoldja az idei fő szempont, az eredményesség elérésével. Csak így tovább.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.11.11. 20:41:10

nálam most érthetetlen volt ez a középcsatáros taktika és főleg a jobbszélső nélküli játék. lenne benne fantázia, de ahhoz egy olyan alves kéne, aki full erőnlétben van. így semmi értelme, alvesnek és a csapatnak is hátrány volt, cserébe kaptunk egy villát pluszba előre, aki semmit se csinált.
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.11. 20:33:59

csababarca írta:Nem látok olyan elemet,amit ő rakott volna hozzá, viszont a védekezésünk romokban hever.
Nah mindegy,amíg jönnek az eredmények nem nagyon lehet piszkálni,de nagyon nem tetszik amit látok idén.
Mi lenne itt ha nem klubrekorddal nyitott volna Tito...:) Többszörös bl, bajnok, világ-és európa bajnok játékosokkal ugyan mit is lehetne "újitani"? Győzzenek! És ez eddig megy. Ez, a tavalyi idényhez képes fejlődés.
Tényszerűen játékelemek:
-Érezhetően gyakoroltatja a szabadrúgásokat, mint a jogosan számonkért távoli lövések legtisztább formáját. Xavi és Messi hány gólnál tart szabadrúgásból? Ezenkívül pluszban hány gólnál tart a csapat 16-oson kívülről lőtt góllal?
-Song leigazolásával "újramotiválta" Busquetset, aki most legjobb formáját hozza.
-Adriano, Alba, Montoya játszatásával van mélységből felfutó támadó hátvéd.
Az pedig, hogy az egész eddigi idény nagyon nem tetszik, komolytalanná teszi a hozzászólást, mert tények helyett indulatból fakad. Pl. Sevilla elleni utolsó tíz perc, Messi 30 méteres szabadrúgásgólja, a sakk-mattra kijátszott gólok a Celtic, Real Madrid, Rayo ellen a klub arany pillanatai közé tartoznak.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.11. 20:31:10

Nyerünk nyerünk, de mindenki látja hogy problémák vannak, sok intő jel van már és elég komoly baj van a fejekben. Csak akkor hajtunk ha már ránk nézve kedvezőtlen az eredmény.
Tavaly ilyenkor 4 kapott gólnál jártunk azelőtt meg 8-nál, idén már 14-nél.
Oké a védelmünkben sérülés sérülést követ, de az egész csapatjáték szét van esve.
Elől Messin kívül senkire nem számíthatunk 2 egymáskövető meccsen sem, hátul meg aztán tényleg senkire.
Szeretném már látni, hogy Tito kezdi összeszedni a csapatot.
Találkozunk egy futballozni tudó és akaró csapattal félek, hogy olyan nagy leckét kaphatunk, hogy házi feladatnak is jut még belőle.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.11.11. 20:25:22

daffy írta:volt gond is,mert pep is elment valamiért. ő sem tudott már mit tenni
pep nem ezért ment el. pontosan megmondta, hogy miért, és évekkel azelőtt megmondta, hogy miért FOG elmenni. ahogy az történt is.

nem értem, ezek a mítoszok honnan jönnek.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.11. 20:25:10

csababarca írta:Azt ki mondta hogy Tito hibája komolyan?
beírsz egy negatív értékelést a tito topikba,ahol megnevezed negatívumként a sok kapott gólt. mégis mire kellett volna gondolnunk? :roll:
amiket az edzői stábnak kéne elmondania.
honnan tudod hogy nem nézi és nem elemzi a meccset,amely után ezt megteszi? az biztos nem lehet,hogy a védők gyengék? mint alves és valdes is. mascherano luftot rúg,a többi meg azt sem tudja hogy hol van. a kp sem szűr úgy,xavi sem kiemelkedő. fabregas most talál magára és még lehet sorolni. meglepne,ha edzői kérés lenne az eddig jól működő szerkezet felbontása
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2012.11.11. 20:25:59-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.11. 20:20:52

Azt ki mondta hogy Tito hibája komolyan? :roll:
Egy ténymegállapítás volt,hogy gyenge a védelem. Pep-nél sem volt világverő,de ott csapatszinten legalább jó volt a védekezés.
Miért nem lehet pl Piquénak elmagyarázni,ha nem tudja magától,hogy középhátvédnek az ellentétes oldalra,ahol ketten vannak már eleve,nem kell kisegítenie?! ezek alap dolgok,amiket az edzői stábnak kéne elmondania.
Ha egyszer egyszer előfordulna,akkor nem szólnék,de ez egy jellemző szokássá vált,bárki a középhátvéd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.11. 20:17:33

csababarca írta:
daffy írta:tito nem tehet a sérültekről,alves és valdes bénázásairól
ennek semmi köze ahhoz,hogy folyamatosan elcsúszik a védekezés
az is a védők sara. miért csúszik el,mert tito kéri?

abban egyetértek,hogy sokat nem tett hozzá és volt gond is,mert pep is elment valamiért. ő sem tudott már mit tenni és jelenleg azt gondolom,hogy tito sem tud,de a gólokat nem az ő nyakába varrnám.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.11.11. 20:15:44

csababarca írta:Pepre mondták,hogy kapott egy csapatot,mindenki nyert volna velük,blabla. Pepnél ezt ferdítésnek tartottam,tartom,de Titonál eddig úgy tűnik áll ez. Egyenlőre viszi a csapat, ez a szerencséje,de a játék kritikán aluli. Nem látok olyan elemet,amit ő rakott volna hozzá, viszont a védekezésünk romokban hever. Bárkitől képesek vagyunk gólt kapni,ráadásul ilyen óvodásakat, mint amilyet a Mallorca rúgott. és rengeteg ilyet kaptunk idén,hogy a védekezésünk elcsúszik,hosszún meg érkezik valaki.

Nah mindegy,amíg jönnek az eredmények nem nagyon lehet piszkálni,de nagyon nem tetszik amit látok idén.
erre csak egy gálvölgyi poént tudok idézni. áll a cola automatanal, mögötte kilóméteres sor áll, és folyamatosan dobálja be az érméket. rászól a mögötte lévő: jó ember ne haladna már? - kuss, amig nyerek iszok.

az h tré a védelem az tény, de idén nm játszottunk még kétszer ugyanabban a felállásban

volt már

piqué-puyol
piqué-masche
puyol-masche
masche-song
masche-adriano
masche-bartra

és mindezt kb 15 meccsen

és ehhez add hozzá h alves szinte semmit nem védekezik, nulla lett az az ember

szóval sztem a sok gol nem tito hibája.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.11. 20:14:57

daffy írta:tito nem tehet a sérültekről,alves és valdes bénázásairól
ennek semmi köze ahhoz,hogy folyamatosan elcsúszik a védekezés
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.11. 20:14:08

csababarca írta:Pepre mondták,hogy kapott egy csapatot,mindenki nyert volna velük,blabla. Pepnél ezt ferdítésnek tartottam,tartom,de Titonál eddig úgy tűnik áll ez. Egyenlőre viszi a csapat, ez a szerencséje,de a játék kritikán aluli. Nem látok olyan elemet,amit ő rakott volna hozzá, viszont a védekezésünk romokban hever. Bárkitől képesek vagyunk gólt kapni,ráadásul ilyen óvodásakat, mint amilyet a Mallorca rúgott. és rengeteg ilyet kaptunk idén,hogy a védekezésünk elcsúszik,hosszún meg érkezik valaki.

Nah mindegy,amíg jönnek az eredmények nem nagyon lehet piszkálni,de nagyon nem tetszik amit látok idén.
tito nem tehet a sérültekről,alves és valdes bénázásairól
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.11.11. 20:09:39

Pepre mondták,hogy kapott egy csapatot,mindenki nyert volna velük,blabla. Pepnél ezt ferdítésnek tartottam,tartom,de Titonál eddig úgy tűnik áll ez. Egyenlőre viszi a csapat, ez a szerencséje,de a játék kritikán aluli. Nem látok olyan elemet,amit ő rakott volna hozzá, viszont a védekezésünk romokban hever. Bárkitől képesek vagyunk gólt kapni,ráadásul ilyen óvodásakat, mint amilyet a Mallorca rúgott. és rengeteg ilyet kaptunk idén,hogy a védekezésünk elcsúszik,hosszún meg érkezik valaki.

Nah mindegy,amíg jönnek az eredmények nem nagyon lehet piszkálni,de nagyon nem tetszik amit látok idén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.11. 20:02:17

Ennyit jelent, ha egy igazi bunkerfoci (Celtic) után egy gyengébb változat az ellenfél. Az első félidő sima 3-0. Cserélni szünetben kellett volna, Alves , Mascherano, Cesc le, Montoya Bartra Iniesta be. Ezt a hibát megbocsátjuk:) elvégre Tito 10gy 1d bajnoki mutatója rekord, és otthon a Zaragoza ellen valószínűleg marad a veretlenség. Vamos Tito team!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.11.11. 18:22:36

hihetetlen, hogy tito egy az egyben ugyanazt mondta a celtic elleni meccsről, mint amit én írtam. én 90%ot, ő 95%ot írt, de a többi stimmel, még az elégedettség is.
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 10:55:46

miihii írta:
remontada írta: Sokszor tényleg kényelmesen passzolgatnak.
Én meg inkább ennek a feljavításában látom a megoldást.
Vhogy az az érzésem az ilyen "busz" elleni meccseken, h kényelmesebbre vesszük a figurát, mert felbillen a pálya, előbb-utóbb úgyis jön a gól, pláne ha majd elfárad az ellenfél. Igen ám, de a fárasztáshoz sokkal gyorsabban kellene járatni a labdát, több elmozgással, stb.
Egyetértek. Ilyenkor a nagy sztárjaink már inkább csak gurigáznak. A Celtic ellen egy Montoya-Bartra-Song-Alba Sergi Roberto-Rafinha-Dos Santos Pedro-Cesc-Tello csapat garantáltan jobb meccset, és valószínűleg jobb eredményt hozott volna. Ez lehetne a másik út: a bunkerfoci ellen felküldeni a fiatal csikókat, az öregek beszállnak a végén 20-30 percre.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.08. 10:46:47

remontada írta: Sokszor tényleg kényelmesen passzolgatnak.
Én meg inkább ennek a feljavításában látom a megoldást. Tegnap is rá lehetett fogni, h mindent megpróbáltunk, amit csak a fociban lehet, de össze kell hasonlítani az első 83 percet meg az utolsó 10-et. Ég és föld volt a tempóbeli különbség és máris összezavarodott a skót védelem.

Vhogy az az érzésem az ilyen "busz" elleni meccseken, h kényelmesebbre vesszük a figurát, mert felbillen a pálya, előbb-utóbb úgyis jön a gól, pláne ha majd elfárad az ellenfél. Igen ám, de a fárasztáshoz sokkal gyorsabban kellene járatni a labdát, több elmozgással, stb... Meg akkor sanszosabb, h tényleg átmegyünk rajtuk menet közben. Viszont itt vannak a szigetországi csapatok. Tőlük várjuk, h elfáradjanak a védekezésben? Amilyen fizikumuk van, asszem arra egy hétig is várhatnánk. És ugyan ott van még, h fejben fáradnak el, de ahhoz is gyorsabb játékra van szükség.

Tehát sztem az is megoldást jelenthetne, ha legalább a meccs bizonyos periódusaiban egy-egy ritmusváltással egy 10-15 percekre megpörgetnénk, aztán kicsi altatás esetleg és megint adj neki. De amíg nagyrészt csak az altatás fázis van meg és egy-két percekig pörgünk kellő sebességgel, addig tehetetlenek maradunk ezekkel szemben. Pláne ha még bónuszként megfejeljük az egészet azzal, h összeügyeskedünk egy-két gólt a riválisnak.

Ez Pepnél is gond volt, most láthatóan Titonál is így van. Persze benne van az is, h sokkal nehezebb ez ellen játszani, ezért van ez a lassú víz partot mos dolog. De nagyban megnehezítjük a saját dolgunkat azzal, h a lassú víz az tényleg csak csordogál közben...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 10:10:55

sjd írta:Eto'o és Villa sem volt az, mégis szerinted működött akkor a játék.
Működött, de a Chelsea ellen már akkor sem működött:) Eto, Villa a nyíltabb brit csapatok ellen (Arsenal, ManU) villogott. Azóta pedig a bunkerfoci csak fejlődött.
Xaviéknál az a "baj", hogy érezhetően erkölcsi győztesnek érzik magukat, ha az ellenfél bebunkerezi magát. Sokszor tényleg kényelmesen passzolgatnak. De ez az ellenfelet nem érdekli:)
Szóval jelen állás szerint a bajnokságban eredményes a csapat, de a tavaszi Bl-re ki kell találni valamit. Forlán is jó!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.08. 09:58:33

remontada írta:Megoldás szerintem nem az önmegtagadás, azaz a bunkerfoci, hanem a támadójáték erősítése. Kell egy erős középcsatár, aki Messi mellett/előtt játszik a védekező brit (olasz) csapatok ellen, és aki a tegnapi Alves beadásokból egyet-kettőt befejel, belő.
(Először is hadd jegyezzem meg, hogy nem kell minden topikba beírni ugyanazt szó szerint, elsőre is megértettük)
Hasonlóan gondolkozom egyébként, de nem erőcsatár kell. Eto'o és Villa sem volt az, mégis szerinted működött akkor a játék. Egy lesipuskás kell, akinek egyetlen feladata a góllövés, erre pedig vannak a jelenlegi keretben is alkalmas emberek. (Villa, Sanchez, akár még Messi is, Bojant már meg sem merem említeni).
Tegnap is lehetett volna nem egy gól abból, ha Alba/Alves beadásaira nem a 16osnál helyezkedik mindenki, hanem tudatosan készül valaki az elfutásaikra az ötösnél.
remontada
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2012.10.12. 12:58:28

2012.11.08. 09:27:11

recrea írta:Szerintem nem elfogadható, h a Barcelona kikap a Celtictől.
Szerintem sem. A Celtic a jó nemzetközi másodvonal képviselője, tehát minden szempontból osztálykülönbség van a két csapat között. És ez nem egy kicsúszott vereség, a Celtic következetesen végigvitte az akaratát. Vagyis a taktikájával képes volt áthidalni az osztálykülönbséget. Ha tehát a Barca Bl-t akar nyerni, lépnie kell. Szerintem tegnap Tito és a csapat végigvette a jelenlegi repertoárt, sikertelenül.
Megoldás szerintem nem az önmegtagadás, azaz a bunkerfoci, hanem a támadójáték erősítése. Kell egy erős középcsatár, aki Messi mellett/előtt játszik a védekező brit (olasz) csapatok ellen, és aki a tegnapi Alves beadásokból egyet-kettőt befejel, belő. Ja, és akinek a "művész urak" is adják a passzokat - hát ez a legkényesebb edzői feladat, rávenni Xaviékat hogy egy "idegent" kiszolgáljanak.
Az aranyBarca akkor nyert Bl-t, amikor Messi mellett volt középcsatár - Etoo, Villa. De a Chelsea-Inter-RealM-Celtic vonulat ellen ma már "erőcsatár" kellene, nincs mese. Csak a példa kedvéért Llorrente, Drogba, Negredo, Dzeko, Hulk stb.
Meglátjuk, télen lesz-e igazolás.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.11.08. 07:35:46

Szerintem nem elfogadható, h a Barcelona kikap a Celtictől, bár a vereség ez esetben belefér, de a játékunk mindkét meccsen minősíthetetlen. Mindkét meccsen a hosszabbításban lőttünk gólt, ami egy oda-visszavágón érdekes lett volna, és biztos vagyok benne, h ha 10x játszunk ellenük, akkor 10x ugyanez a történet.

Nem értem, h egyszer, csak egyszer, mert most tényleg mindegy volt, miért nem csinálja meg azt Tito, h átadja a területet az ellenfélnek?! Láthatta múlt meccsen, h ügyesen kontráztak, ésszel, erős focisták, beadások szokásos, miért nem lepjük meg őket, h gyertek srácok, itt a labda, a pálya, nézzük mit tudtok. Labdaszerzésnél meg odaverünk nekik.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.11.08. 00:32:56

kennyke04 írta:
Capon írta:Nem az a bajom, hogy egy bunker focit játszó csapat ellen nem tudunk túl sok mindent kezdeni, mert másoknak sem megy/menne. Túl sok jó megoldás nincs erre. Ami van és használható lenne azt meg nem játsszuk és nem is tudjuk játszani. Ugye a kontrára gondolok.
Szerintem bőven elég lenne az is, hogy 20-25ről az első percekben mindenki lövöldözzön, több okból is jó: beakadhat 1és akkor már játszhatjuk a szokásosat, ha meg nem, megzavarja oly módon a védekezést, hogy 2-3 védő tuti ki fog lépegetni és majd ekkor jöhetnek a lövőcselek, befutások, lögybölések. Mindegy lenne, ha nem is ér kapuig a rúgás, de ki fognak lépni a védők és ez lenne a lényeg, ez nem stílus váltás lenne részünkről, csak hátrányba ez a gyorsabb útja a gólszerzésnek szvsz... legutóbbi BL döntőnk tökéletesen példázza, hogy tudjuk ezt és célravezető.
Igaz ezt kifelejtettem, bár ma is az összes lövésünk ami ugye nem volt sok, de azok is rendre elakadtak az első védőkben. Mikor már a kapu elé vannak szorítva 10 akkor már nehéz átlőni. Plusz 100 ilyen lövésből 5ször találunk kaput a többi 95-höz meg mentőt kell hívni a nézőtérre.
De ettől még én is hiányolom az átlövéseket és lehetne többször próbálkozni hátha. Sajnos ez is nagy hiányossága a csapatnak.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.11.08. 00:32:11

kennyke04 írta:Szerintem bőven elég lenne az is, hogy 20-25ről az első percekben mindenki lövöldözzön, több okból is jó: beakadhat 1és akkor már játszhatjuk a szokásosat, ha meg nem, megzavarja oly módon a védekezést, hogy 2-3 védő tuti ki fog lépegetni és majd ekkor jöhetnek a lövőcselek, befutások, lögybölések. Mindegy lenne, ha nem is ér kapuig a rúgás, de ki fognak lépni a védők és ez lenne a lényeg, ez nem stílus váltás lenne részünkről, csak hátrányba ez a gyorsabb útja a gólszerzésnek szvsz... legutóbbi BL döntőnk tökéletesen példázza, hogy tudjuk ezt és célravezető.
Egyetértek. Ez volna a megoldás szerintem is. Dirr-durr mindenhonnan. Ha Xavi és Iniesta nem is, de Alves, Villa, Messi távolról is tud veszélyes lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ziipp 2012.11.08. 00:35:07-kor.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2012.11.08. 00:27:31

Capon írta:Nem az a bajom, hogy egy bunker focit játszó csapat ellen nem tudunk túl sok mindent kezdeni, mert másoknak sem megy/menne. Túl sok jó megoldás nincs erre. Ami van és használható lenne azt meg nem játsszuk és nem is tudjuk játszani. Ugye a kontrára gondolok.
Szerintem bőven elég lenne az is, hogy 20-25ről az első percekben mindenki lövöldözzön, több okból is jó: beakadhat 1és akkor már játszhatjuk a szokásosat, ha meg nem, megzavarja oly módon a védekezést, hogy 2-3 védő tuti ki fog lépegetni és majd ekkor jöhetnek a lövőcselek, befutások, lögybölések. Mindegy lenne, ha nem is ér kapuig a rúgás, de ki fognak lépni a védők és ez lenne a lényeg, ez nem stílus váltás lenne részünkről, csak hátrányba ez a gyorsabb útja a gólszerzésnek szvsz... legutóbbi BL döntőnk tökéletesen példázza, hogy tudjuk ezt és célravezető.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Lezárt