Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 13:09:59

Én nem kívánom nagy hanggal soha egyik játékosunk leváltását sem,de engem Tito egyáltalán nem győzött meg,az tény,hogy az őszünk pokoli jól sikerült,de azért ott is volt rengeteg szenvedős,utolsó percben megnyert meccs,azért ha visszaolvasgatsz nagyon sokan,(én spec pont nem) kongatták már akkor is a vészharangokat,és nem voltak megelégedve a mutatott játékkal egy-két meccset leszámítva,csababarca vagy shutter is jó példa erre,és sajna úgy néz ki,hogy nekik lesz igazuk... :roll:
Nekem tetszett az,hogy láthatóan jobban erőltettük a hosszú passzokat,voltak direkt,gyors oldalváltások,és így nem 7passzból hanem egyből váltott oldalt a labda,így az ellen védelme nehezebben tudott tolódni,de ezenkívül semmit nem tudnék Tito mellett felhozni,mint taktikai húzást,mert Pep örökségéből él azóta is,azért Guardiolanak voltak más erényei is,pl. beépítette a csapatba Busit,egy akkor még remeklő Pedrot,vagy épp kihozta a maxot Piquéből,sztem senki nem kérdőjelezi meg,hogy micsoda pedagógiai érzéke volt neki!


Egyébként most teszek egy olyat,amit nem szoktam,bemondok egy nevet akit szívesen látnék pár éven belül: Frank De Boer,ismeri a csapatot,a filozófiát,az Ajaxal nagyszerű és látványos focit játszat évek óta,mindezt úgy,hogy minden nyáron elviszik a legnagyobb tehetségeiket,nálam az ő neve is felmerülhetne Bielsa,vagy Pelle mellett...de ezek csak fikciók természetesen..
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.05. 13:02:43

B. Tamás írta:Azért ez az őszi menetelés nem akkora pozitívum, a Real Madridon kívül európai elitbe tartozó ellenféllel nem találkozott a Barça, ellenük 1 vereség, 1 győzelem, 1 döntetlen, ráadásul csak attól nem kapott gólt a csapat, aki nem lőtt kapura.
Oké, de olyanért nem vonhatod felelőségre amit nem ő követett el. tavaszi szezon.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.05.05. 12:59:57

Azért ez az őszi menetelés nem akkora pozitívum, a Real Madridon kívül európai elitbe tartozó ellenféllel nem találkozott a Barça, ellenük 1 vereség, 1 győzelem, 1 döntetlen, ráadásul csak attól nem kapott gólt a csapat, aki nem lőtt kapura.

Az meg, hogy Guardiola nem tudott változtatni az együttes játékán, szimplán nem igaz, mert a 3-4-3-as felállásban legyőzte a csapat a Madridot, az akkor még Ibra/Thiago Silva kombóval felálló Milant, és a Chelsea ellen is ledolgozta a hátrányát, amikor bosszantó egyéni hibák miatt végül kiesett az együttes.

Ebben igaza van Vilanovának, nem kell alapjaiban változtatni a rendszeren, de hogy semmi probléma vele, na az baj, ha így látja. Ez a sajtótájékoztatós kijelentés pedig megint nem volt szerencsés a részéről, hívja be az irodájába, és öntsön rá Piquére egy vödör vizet, de minek a sajtónak beszélni belügyekről.
.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.05.05. 12:54:34

Az emlékek megszépülnek, ez kétségtelen. Amikor Pep idején nem ment jól a csapatnak, akkor is PONTOSAN ugyanezek a hangok voltak. Most hirtelen visszasírják Guardiola-t. De ha jönne egy új edző, aki még bajnoki címet se nyerne, akkor máris Tito lenne a zseni. Így megy ez.

Nekem sem Guardiola-val, sem Tito-val nem volt akkora problémám, hogy edzőváltásért kiáltsak. Eszembe nem jutott, hogy egy idegen edző, akinek fingja nincs az itteni körülményekről, majd idejön és felforgatja az egész csapatot taktikástul, és azzal garantáltan csodákat fog elérni.
Úgy látom, még mindig nem teljesen világos az embereknek, hogy a Barca sajátos taktikát játszik, amelyre évek (évtizedek?) óta nevelik a fiatalokat. Továbbá olyan edzői stáb működik szintén évek óta, amely pontosan tudja ennek az alapjait és az alkalmazását.
Nem kellenek gyökeres változások, nem kell gyökerestül kitépni ezt a közel tökéletesen működő rendszert. Finomhangolni viszont kell, ez nagyon is világos. Remélhetően, nyáron lesz erre lehetőség és elegendő pénz. (Leginkább egy átlövőnek örülnék, jelenleg ez az egyik nagy hiányosság a taktikai repertoárunkban.)

Lényegében ez évben az történt, hogy a német utánpótlás-képzés fantasztikus teljesítményt produkált, amire egyelőre SENKI nem talált hirtelenjében választ. És még azt se mondanám, hogy "fű alatt" történt ez, mert jól látható a válogatottjukon is ez a szemlélet. A régi, szokásos harcias, hatalmas küzdeni akarást vegyítették a technikával, és ezzel egy (jelenleg) borzasztó ütőképes vegyületet alkottak. Ezt nem feltétlenül rónám fel Tito-nak. Vagy akkor az egész világnak kénytelen vagyok felróni.
(A spanyol kupában történteknek pedig nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget, egyértelmű hullámvölgyben voltunk akkor, amikor a Madrid túljutott rajtunk. A legrosszabb meccseink voltak, és ez nem tőlük függött.)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.05. 12:53:28

Mezner2 írta:
Varatrix írta:
Vilanova hirtelen utálata számomra csak azt bizonyította hogy Pepnek mekkor szerencséje volt. Tito taktikailag semmivel sem tud kevesebbet, csak a körülmények változtak.
Azért Pep az akkor még világ legjobbjának tartott Jo5é fenekét párszor véresre paskolta taktikailag is,milyen érdekes,hogy neki sikerült meccs közben átállni 4-3-3ról 3-4-3-ra,amivel kb. megnyerte nekünk a meccset,talán Király kupa meccs volt,de erre nem esküszök meg. Alvest feltolta egyszer a meccs kezdetén szélsőnek (nem is kellett védekeznie),lássanak csodát az is bejött! Messinek a 2-6 előtt kitalálta a hamis 9est,kicsit ült csak a dolog,egy történelmi jelentőségű győzelemmel megspékelve! Ő össze tudta mindig rántani a csapatot ha gubanc volt...Nem tudom,hogy ezzel szemben pl. Tito mit tud felmutatni,szerintem nem sokat,szóval egy választ szívesen várnék arra,hogy Tito mivel is mutatta meg,hogy ő egy taktikai zseni,vagy akárcsak meg is közelíti Pep szintjét.... :shock:
Két-három meccs, két-három taktikai elem. Merőben nem változott a csapat játéka a Pep érához képest. Pep taktikailag nem volt nagy edző, ezt tavaly bebizonyította. Nem volt képes merőben változtatni a csapat játékán amikor nem ment. Szerintem töbször volt szerencséje mint Vilanovávak ennyi az egész. A szépre emlékeztek Pepről, jelenleg a csúnyára Titotól. Jah és Vilanova fél évig nem volt jelen. Első félévében miért nem kritizáltátok? Csak ezt nem értem igazán. Megérdemli hogy türelmesek legyünk. Legalábbis az első félévet jól zárta, utána volt egy törés a csapatnál.

És igazából jó erről meg lehet győzni hogy Tito egy taktikai borzadály, de magyarázd el. Én csak az őszi szezonra vagyok kíváncsi. Ment a csapatnak, ment Titonak. Akkor csönd volt.

Csalódottságotokban elküldenétek bárkit Messin kívül.

Amúgy meg halott téma, nem küldik el. Én arra is kíváncsi vagyok hogy ez a kérdés máshol, más országokban felmerült e egyátalán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2013.05.05. 12:57:32-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 12:32:47

Varatrix írta:
Vilanova hirtelen utálata számomra csak azt bizonyította hogy Pepnek mekkor szerencséje volt. Tito taktikailag semmivel sem tud kevesebbet, csak a körülmények változtak.
Azért Pep az akkor még világ legjobbjának tartott Jo5é fenekét párszor véresre paskolta taktikailag is,milyen érdekes,hogy neki sikerült meccs közben átállni 4-3-3ról 3-4-3-ra,amivel kb. megnyerte nekünk a meccset,talán Király kupa meccs volt,de erre nem esküszök meg. Alvest feltolta egyszer a meccs kezdetén szélsőnek (nem is kellett védekeznie),lássanak csodát az is bejött! Messinek a 2-6 előtt kitalálta a hamis 9est,kicsit ült csak a dolog,egy történelmi jelentőségű győzelemmel megspékelve! Ő össze tudta mindig rántani a csapatot ha gubanc volt...Nem tudom,hogy ezzel szemben pl. Tito mit tud felmutatni,szerintem nem sokat,szóval egy választ szívesen várnék arra,hogy Tito mivel is mutatta meg,hogy ő egy taktikai zseni,vagy akárcsak meg is közelíti Pep szintjét.... :shock:
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.05. 12:23:58

Legnagyobb edzői húzása az lenne ha rájönne , hogy a TIKI KAKA az ellenfél 5- én belül már nem igazán működik!
Emlékszem még az elején nagyon gyors volt a csapat , nagyon letámadó és rengeteg keresztlabda és átívelés volt... hova lett? Minden elveszett!
Ezért aggódom csak ...mert ha valami egyszer elromlik....
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.05.05. 12:16:14

Varatrix írta: Vilanova hirtelen utálata számomra csak azt bizonyította hogy Pepnek mekkor szerencséje volt. Tito taktikailag semmivel sem tud kevesebbet, csak a körülmények változtak.
ez nem az utálat megnyilvánulása, hanem egyszerűen csak pár vélemény a kialakult szituról. ennyi.
de akármilyen vélemények vannak itt leírva, szinte kizárt, h elküldik.

lehet, h tito taktikailag van akkora, mint pep, de az edzőség, egy csapat vezetése nem csak a taktika felvázolásából áll.
egyébként én nem láttam, h olyan állat nagy taktikai fleshek lettek volna bedobva a bugiba.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2013.05.05. 12:13:00

tegnap leirtam már h olyan nyugodt ez az edző h meg lehetne műteni alapjáraton...4-0nál úgy állt ott mint 1 rakás szerencsétlenség.. én a tv előtt a karfát majdnem leszakitottam olyan ideges voltam....mellette nem tudja a csapatot feltüzelni. Pep-nél bejött a húzás de Tito-nál nem úgy ahogy Luis Enrique-nek sem a Roma...nagy falat volt neki.....7-0ás vereségnél a nyilatkozata is...más edzőnek már a fejét követelték volna.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.05. 12:01:38

ami pepet annak idején kicsit segítette, az titót most hátráltatja. sajnos el kell fogadni, hogy nem minden lehet ott idejében, pontosan és tökéletesen.

a rourás résszel egyet kell hogy értsek, szegény emberen nem látszik, h nagy szaki lenne, bár neki nagy teher szakadt hirtelen a nyakába...

ha edzőváltás lesz soros, akkor a pellegrini-bielsa kettősből kell szemezgetni szerintem. mindegyikőjük neve elhangzott párszor, de csekélyke esélyt látok rá, hogy valamelyikük is itt edzősködjön.
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.05. 11:52:13

Ha maga mellé venné Luis Enrique barátunkat és ezt a nulla Roura-át elküldené a H csapathoz , nyugodtabb lennék és azt mondanám okés még egy év és lássuk meg!
De ha ez a nyugalom , meg ne bántsuk alap , jó így a keret , nagy projekt ingázás jön akkor azt mondom mennie kell! Sajnos beteg szerintem ebbe bele fog roppanni idővel és ez mind az ő és a csapat kárára fog menni , ha kell és muszáj akkor váltani kell!

Szívesen megnézném edzőnek Pellegrinit vagy akár Simeonét...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.05. 11:38:01

Biztos volt róla szó de akik elküldenék Vilanovát, azok kit hoznának? A Heynckesm, Klopp féle baromságokkal kíméljetek.

Vilanova hirtelen utálata számomra csak azt bizonyította hogy Pepnek mekkor szerencséje volt. Tito taktikailag semmivel sem tud kevesebbet, csak a körülmények változtak.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2013.05.05. 10:58:36

Capon írta:
Lionel85 írta:...
Sajnos most visszafele fejlődtünk minden tekintetben.
Ez pedig, hogy Piqué mond valamit Tito pedig a sajtóban válaszol, méghozzá nem is akárhogy... Sajnos nekem ez azt jelzi, hogy már lehet az öltözőben is probléma van. Szinte biztos vagyok benne, hogy Titonak nincsen meg a kellő tisztelete az öltözőben.
Egyébként kicsit sem lennék meglepve ha fegyelmezési problémák lennének egyeseknél.
Jupp Heynckes kellene nekünk!!
Passzolni már tudnak a fiúk, ő megtanítaná őket futni, lőni, meg fejelni...aztán megint verhetetlenek lennénk vagy 5 évig!! :-)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.05. 10:41:58

Lionel85 írta:...
Sajnos most visszafele fejlődtünk minden tekintetben.
Ez pedig, hogy Piqué mond valamit Tito pedig a sajtóban válaszol, méghozzá nem is akárhogy... Sajnos nekem ez azt jelzi, hogy már lehet az öltözőben is probléma van. Szinte biztos vagyok benne, hogy Titonak nincsen meg a kellő tisztelete az öltözőben.
Egyébként kicsit sem lennék meglepve ha fegyelmezési problémák lennének egyeseknél.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.05.05. 10:20:13

Nem csak a pályán vannak gondok a csapattal, hanem a vezetéssel is. Az elmúlt években azért hozzá lehetett szokni, hogy egy jól működő gépezet voltunk, nem csak a pályán, de pl. a sajtó előtt is úriemberként nyilvánult meg mindenki, aki nyilatkozott. Nem voltak üzengetések, nem voltak a másikat lejárató nyilatkozatok, az ellenfelet tisztelve beszélt nálunk akár játékos, akár edző, akár elnök. Most ez sajnos eltűnt. Mióta Rosell az elnök, a nyilatkozatok is másabbak lettek, mióta Tito az edző, pláne.

Amúgy sem szerencsés időszakot élünk, de ezek a nyilatkozatok (a nagy fogadkozás a BL-visszavágó előtt, Piqué nyilatkozata és rá a válasz) mind azt mutatják, hogy most globálisan is káosz van a csapatnál.

Azt, hogy Piqué elmond egy véleményt, majd Tito a sajtó előtt válaszol rá, teljesen elfogadhatatlan számomra. Ilyen Pep idejében nem volt! Azt megértem, hogy védi Fábregast, mert egy edzőnek ez a dolga, de az is biztos, hogy nincs benne igaza. Lehet, hogy világklasszis Cesc, de ezt Barcelonában eddig nem mutatta meg, csak felvillanásai voltak.

Az a kulturált megnyilvánulás a közönség előtt már nem jellemzi sajnos a csapatot és a vezetést, ami régen volt. Szomorú dolog ez, de pont ilyen pillanatban kell kitartani a csapat mellett!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.05. 10:15:40

Tudjátok mitől félek leginkább? Attól, hogy Tito -nak megint ki fog újulni a rákja, mert a rákot nem lehet csak úgy eltüntetni... Ha kiújul megint, akkor félévre el fog tűnni a padról megint, és Roura lesz helyette. S kezdődik megint az egész előröl...
KépKép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 09:34:57

Nálam a leginkább ott szerepelt le Tito,hogy hangoztatta,hogy mindent megteszünk a továbbjutásért,álljanak melléjük a szurkolók,bízzanak bennük,erre a világ legjobbja nélkül küldi fel a csapatot,tul.képpen élből feladva,és szembeköpve ezzel a szurkolókat,arról a lötyögös,alibi semmiről már nem is beszélek amit a csapat hozott,az elmúlt 5év legszégyenletesebb pontja volt a szememben ez az eseménysor,nálam nem lenne maradása,de szerencsére nem én döntök.... (vagy sajnos,nézőpont kérdése...)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.05. 08:21:19

ha már leírtam, hogy Tito nem lesz nagy edző, (lehet hogy nem ebben a topicban) nem is kellene tovább bizonygatnom, de ez a nyilatkozata csak engem igazol. miért? mert későn szólt!!! ebben a szituban az időzítés igenis döntő. Pique illetéktelenül dumált? igen. viszont Tito hallgatott! akinek (időben !!) beszélni kellett volna. így ebből egy nyílt konfrontáció keletkezett, aminek a gyökereit mi nem tudjuk, nem is akarom gerjeszteni de aggaszt.
ami még jobban : Fabregas dicsőítése! ez totálisan ellentétes azzal amit én láttam az itteni teljesítményét illetően ha tehát ő így gondolja akkor szerintem nem lát(jól) ez pedig (nálam) nem egy menő edzői tulajdonság.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.05.05. 08:07:28

JOseppe írta:Méghogyha nem is feltétlenül az ő reszortja is, Rourától és társaitól akik ő mellete vannak azoktól úgysem várhatja az ember, hogy kiálnak a nyilvánosság elé és elmondják a problémákat.
Ebben igazad van..valahol mindig ezt hiányoltam ebből a csapatból..egy olyan tökös embert aki azért be beszólogat bárkinek,mint mondjuk Eto'o vagy Ibra...Sosem felejtem Samu azon sajtótájékoztatóját amikor úgy kellett kivezetni a sajtószobából és akkor is nehezen bírták befogni a száját.Nem azt mondom,hogy balhés játékosokra van szükség,de néha kicsit lehetnének hevesebbek,mert így olyanok,mint a macskafogóban a macskák miután a nagy robotkutya átalakította őket.Nem kell itt mindenkit szeretni,de én inkább azt mondom nyilatkozzon ilyet egy Piqué és utálják ezért,mint színészkedjen és azért legyen közutálat tárgya.Az a baj,hogy úgysem lesz változás,mert a Barca vízvezetékéből is az folyik, hogy itt semmi nem ért véget..és majd figyeljétek meg jövőre még a bajnokság sem lesz meg,na majd akkor azt nyilatkozzák,hogy a szezon végén át kell értékelni a dolgokat.Én nem mondom azt,hogy hozzanak 6 új játékost...Én azt mondom legyen egy kis vérfrissítés,de az első Roura és Tito legyen.
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.05. 07:41:57

tossademar írta:"Amit tenni fogunk, az az erősítés. Az a játékos, aki ezt mondta, nem számolt azzal, hogy ő lehet az egyik olyan, akit lecserélnek, igaz?”


Jómagam is azt gondolom,hogy kicsit elvetette a sulykot. Nem az Ő tisztje és feladata erről nyilatkozni.
Ráadásul nem teljesített jobban mint bármelyik másik játékos a csapatban. Volt egy-két jó meccse, de annyi mindenkinek volt. Szerintem kifejezetten megbízhatatlan, lomha, körülményes játékos, főleg védőként.
Puyol nélkül sajnos erősen középszerű. Az Én véleményem is az, hogy túl sok energiáját leköti élete párja, kissebb koncentrációval és alázattal viseltetik a futball iránt. JA! És az arca sem kicsi. Nem túlzottan szimpatikus játékos nekem, bár ezt már korábban is leírtam.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy megteszik-e, hogy áruba bocsájtják.
Akkor miért nem akarta elküldeni Piqúét, amikor Bl döntőket és rengeteg fontos mérkőzést hozott le magas szinten. 8) Méghogyha most gyengébben is teljesít a megszokotnál,de mint hogyha a többiek nem itt tartanának úgytesz most, azt nem veszi figyelembe hogy a csapat morálja, az ő irányitása alatt a béka feneke alá került.Azért kell elővennie,mert ő legalább kimerte nyitni a száját, és megmerte mondani hogy igenis problémák vannak a csapatnál. :roll: Méghogyha nem is feltétlenül az ő reszortja is, Rourától és társaitól akik ő mellete vannak azoktól úgysem várhatja az ember, hogy kiállnak a nyilvánosság elé és elmondják a problémákat. :roll: Egyébként pedig az a vicces, hogy ha jól tudom Gerrard nem nevezte meg konkrétan villanovát az interjúában felelősnek, erre jött ez a Tito reakció ami én szerintem nagyon sok mindent elmond (hamár a felelősöket keresik). :wink: A fiatalokat is megemlítette, akkor megkérdezném tőle hogy ki játszott több meccset ebben a szezonban Pedro vagy Tello. :wink: Dream teamezhet ide-oda, nála az a probléma hogy a bajnokságban is vergődik a csapat, és hozzáteszem ezért szerintem nem csak Piqúé vagy Alexis vagy Fabre a hibás.A ciklus valóban nem ér véget, csak vele egyenlőre szünetel. :roll:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
tossademar
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013.03.08. 15:57:10

2013.05.05. 06:02:32

"Amit tenni fogunk, az az erősítés. Az a játékos, aki ezt mondta, nem számolt azzal, hogy ő lehet az egyik olyan, akit lecserélnek, igaz?”

Fentieket nyilatkozta (többek között).

Érdekes.

Nem tudom mi lesz Tito Villanovával (vélhetően marad), jómagam is adnék neki még 1 évet, aztán majd látjuk. Lehet, hogy hiba lenne, de ez ugyanúgy igaz akkor is, ha hoznak egy új mestert. Klopp-ot itt már többen írtátok. Szimpatikus figura, de nem tudom, hogy mit tudna elérni egy Barcelonában. Kevésbé simulékony egyéniség, bár lehet, hogy pont ez kellene. Szimpatikus a fickó egyébként, mint ahogyan a Dortmund is az számomra.

Visszatérve fenti nyilatkozatra. Meglepően beszédes a blabla... nyilatkozatok után. Szerintem vezetőség nagyon bedurrant Pique azon kijelentését követően, hogy "nagy változásokra lesz szükség az idény végén".

Jómagam is azt gondolom,hogy kicsit elvetette a sulykot. Nem az Ő tisztje és feladata erről nyilatkozni.
Ráadásul nem teljesített jobban mint bármelyik másik játékos a csapatban. Volt egy-két jó meccse, de annyi mindenkinek volt. Szerintem kifejezetten megbízhatatlan, lomha, körülményes játékos, főleg védőként.
Puyol nélkül sajnos erősen középszerű. Az Én véleményem is az, hogy túl sok energiáját leköti élete párja, kissebb koncentrációval és alázattal viseltetik a futball iránt. JA! És az arca sem kicsi. Nem túlzottan szimpatikus játékos nekem, bár ezt már korábban is leírtam.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy megteszik-e, hogy áruba bocsájtják.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.04. 17:48:42

Az tény, hogy jó lenne ha sokkal határozottabb lenne. Mert amit a kispadon látunk az edzői ténykedéséből az nem túl meggyőző. Pedig most lesz a legnagyobb szükség arra, hogy rendet tegyen a fejekben, ha ez nem sikerül, akkor tök mindegy milyen szerkezeti változásokat fog eszközölni vagy hogy kik fognak érkezni/távozni.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
kardgabesz
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.04.28. 15:05:40
Tartózkodási hely: Bp

2013.05.04. 16:54:33

Szerintem is kellene edzőváltás.
Sajnos Ő beteg, és nem lenne szabad ilyen betegség mellett, ekkora nagy feladattal megbízni. Még egy NB III szinten is egész embert követelő feladat ez, hát még a világ egyik legjobb, legpatinásabb, legnagyobb tradíciókkal rendelkező csapat irányítása. Sajnos, persze, nem lesz edzőváltás, mert a Barca, nagyon sokáig, sokszor túl sokáig ragaszkodik az embereihez. Ezt láthattuk az elmúlt évek során, és mostanában is.
Egy határozott edzőre lenne szükség ennek a szétesőfélben lévő csapatnak, aki megmondja a frankót, keményen, az olyan játékosoknak, akik már huzamosabb ideje csak lébecolnak, vagy hobbyszinten játszanak, pedig, ha a fizujukat nézzük, álomszintű.
Igen, talán mindketten a változások előtt állnak?
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.04. 16:34:44

Lassan már szappanopera-szerű lesz ez az egész herce-hurca. Nem hinném, hogy lenne edzőváltás, habár nem titkolom, örülnék neki. Ti mit gondoltok, lesz-e?

Amúgy ha marad is Vilanova, sokkal vehemensebb és határozottabb kéne legyen. Legyen olyan, mint Klopp, ordibálja szét a játékosai fejét. Agymosás kell. A taktikai érzéke nyilvánvalóan kiemelkedő. :)

Nehéz azért őt kritizálni, a betegsége sokat kivett belőle. Szerintem nagy rizikót vállal azzal, hogy ilyen állapotban is edzősködik. Neki és a csapatnak sem jó. Az ilyen betegségek bármikor visszatérhetnek.
més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.04. 16:25:40

messideco írta:A román digisporton olvastam (fölösleges szerintem most linkelnem), hogy Piqué és Villanova között van nem kevés ellentét. Állítólag a hátvéd a Bl-bukás (igen az...) után fontos, lényegi változtatások szükségességéről nyilatkozott. A vezetőedző válaszolva kifejtette, hogy talán maga a nyilatkozó lehet az egyik fontos változás, vagy hasonló. Hallottatok erről esetleg valamit?
barcastuff ‏@barcastuff 2h
Vilanova: "Player (Pique) saying changes are needed? Guess that player doesn't expect him to be among the changes, right?"
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Lezárt