Olimpia 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted hány arany érmet fog szerezni a magyar csapat?

0-3
21
17%
4-6
53
42%
7-9
35
28%
10 vagy több
17
13%
 
Szavazatok száma: 126
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.07.28. 23:02:48

Vito írta:fel tudtam volna pofozni Borkai Zsoltot, amikor megint jött a "reálisan 3 aranyéremre számítok" dumával, mert valljuk be, a pekingi olimpia nagyon nagy blama volt. viszont simán elképzelhető, hogy csak arról van szó, hogy ők -vezetőként- tisztában vannak vele, hogy a magyar, de szinte már az európai élsport sem veheti fel a versenyt az amerikai és távol-keletivel....
szerintem nem kell vezetőnek lenni ahhoz,h ezt reálisnak nevezhessük. hihetetlenül fogok ünnepelni,és ujjongani ha sikerül 4,vagy akár több arany is, de szerintem is 3 a reális. Nekem jobban tetszik az ilyesfajta nyilatkozat, mint azok amilyeneket anno megszokhattunk a foci válogatottal kapcsolatban...+ ugye nem jelenti azt,h feltett kezekkel mennénk akármelyik sportágra is, csak, hogy képben vagyunk az esélyeinkkel.

viszont természetesen szurkoljunk annak,hogy felülmúlják ezt a sportolóink.

Hajrá Magyarok!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.28. 22:40:22

lui1698 írta:
visca el barca írta:rákerestem erre a 16 éves kiscsajra, 2010 óta nyeri mindkét vegyest orrba-szájba. gondolom 18 éves korára ki is ég :lol:
18 évesen férfi súlyemelő világbajnok lesz. :wink:
lehet :lol:

bakker, tóth krisztára milyen mérges vagyok :twisted: 3-0-ról hogy lehet 4-3-ra kikapni? :?

mai nap vége, örülünk az egy bronznak, lesz ez még jobb is.

sokakkal ellentében nekem az uszok nem okoztak csalodast, mert az olimpia előtt is azt mondtam, h gyurta hoz egyet, és kb ennyi. cseh lacika mellett elúszott a világ, a lányok kis szerencsevel max egy bronzot összehoznak.

berkinek megvan a döntő, maradt az 5. helyen
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2012.07.28. 22:29:46

balinteer írta:Valaki tudna linket adni a női és férfi 400m vegys visszanézéséhez? Nagyon megköszönném.:)
http://olympia.ard.de/london2012/videos/olympia849.html
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.07.28. 22:20:42

visca el barca írta:rákerestem erre a 16 éves kiscsajra, 2010 óta nyeri mindkét vegyest orrba-szájba. gondolom 18 éves korára ki is ég :lol:
18 évesen férfi súlyemelő világbajnok lesz. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
balinteer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2010.10.12. 16:54:54
Tartózkodási hely: Szombathely

2012.07.28. 22:16:32

Valaki tudna linket adni a női és férfi 400m vegys visszanézéséhez? Nagyon megköszönném.:)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.28. 22:16:11

rákerestem erre a 16 éves kiscsajra, 2010 óta nyeri mindkét vegyest orrba-szájba. gondolom 18 éves korára ki is ég :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.07.28. 22:13:24

fel tudtam volna pofozni Borkai Zsoltot, amikor megint jött a "reálisan 3 aranyéremre számítok" dumával, mert valljuk be, a pekingi olimpia nagyon nagy blama volt. viszont simán elképzelhető, hogy csak arról van szó, hogy ők -vezetőként- tisztában vannak vele, hogy a magyar, de szinte már az európai élsport sem veheti fel a versenyt az amerikai és távol-keletivel.
a "hátterük" fényévekre van a mienktől és innentől kezdve kimondatlanul is igaz, hogy a mai élsportban 90%-ban ez számít.
nyilván nem megfelelő az utánpótlás nevelés nálunk, nyilván nem elegendő a pénz, amit sportra költünk, de itt olyan eredendő különbségek vannak például az egyébként végtelenül tehetséges úszóink között, amit sem utánpótlással, sem emberfeletti munkával nem tudsz ellensúlyozni.
ez utoljára csak rocky balboanak sikerült ivan drago ellen.. egy hősfilmben
(apropó! az oroszok is szépen eltűntek az élmezőnyből).
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.28. 22:07:05

ozsimiki írta:Nem írtam,hogy nem nektek van igazatok, számomra is gusztustalan volt Peking, és a mostani se tetszik annyira, VISZONT Ti ennyi erővel teljesen kizárjátok annak a lehetőségét is, és majd egy kalap alá veszitek ezzel az Olimpiával,vagy a 4évvel ezelőttivel, hogy majd az egyik kínai csaj,srác tényleg a zsenije miatt nyer, nem pedig vegyi titkok miatt. Szóval úgy jön le nekem, ha kínai rekord, akkor CSAK IS kémia óra, én még hagyok pár %ot azért arra a lehetőségre is,hogy arra fele is születnek majd zsenik.
Nyilván arrafelé is a nagy számok törvénye alapján (főleg ha ilyen nagy szám,mint ahányan vannak :P ) kell születnie tehetségnek.Viszont éppen a meredek körülményeknek köszönhetik,h az ember él a gyanúperrel,h inkább tenyésztett,mint született zsenik (bár persze kell hozzá érzék,mert engem aztán oltogathatnának akármivel,nem nyernék Olimpiát,laza WR-rel :D ).Ezalatt értem a már említett érdekességet,h lényegében egynyári virágok ők,a semmiből jönnek,villannak egy versenyen űridőket,aztán fekete lyuk.Majd a következő versenyen megint új széria,stb... Hozzátéve,h lényegében olyan sportokban,amikhez lövésük nemigen volt elég régóta.Miután Pekingre ki lett adva az ukáz,h minden létező számot meg akarnak nyerni,amiből elég sokat sikerült is,minő véletlen,h éppen akkorra érett be egy ilyen generáció (a maguk taknyos korukra.... ) ,ami felrakta őket a térképre és olyan számokat uraltak hirtelen,amikben korábban a futottak még kategória voltak hagyományosan. És az ilyen tini brutálteljesítmények ebben a sportban (is) ugye hendi hátrányból indulnak,pláne,h a semmiből jött és a semmibe ment a két testhosszakkal világcsúcsot felállító őstehetség.

És nyilván a kínaiak sem újak a nap alatt,korábban is ugyanígy megvoltak másoknál ezek a kémiaórák,mint ahogy meg is vannak. Mindössze azért van ez most kihegyezve rájuk,mert hirtelen a semmiből álltak elő ilyen eredményekkel,tehetségekkel és ilyen mennyiségben...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.28. 22:04:54

ozsimiki írta:Nem írtam,hogy nem nektek van igazatok, számomra is gusztustalan volt Peking, és a mostani se tetszik annyira, VISZONT Ti ennyi erővel teljesen kizárjátok annak a lehetőségét is, és majd egy kalap alá veszitek ezzel az Olimpiával,vagy a 4évvel ezelőttivel, hogy majd az egyik kínai csaj,srác tényleg a zsenije miatt nyer, nem pedig vegyi titkok miatt. Szóval úgy jön le nekem, ha kínai rekord, akkor CSAK IS kémia óra, én még hagyok pár %ot azért arra a lehetőségre is,hogy arra fele is születnek majd zsenik.
majdha egy következő világversenyen is elindul,és eredményt ér el, nem úgy mint a legtöbb kínai sportoló,akiket az olimpiák után elrejtenek,akkor igazat adok,tényleg zseni. de nem ez az átlag a kínaiaknál,nagyon nem..
persze nyilván nagyobb a merítés,de ott valami nagyon titkos dolgok folynak a laborokban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.28. 22:00:32

visca el barca írta:a 16 éves kínai kiscsaj ha jol szamolom 15 századdal uszott gyengebb utolso százat mint lochte :lol: a sok rizs, meg csodagyökér... :lol:
nem, csak 3 századdal úszott gyengébbet... de pl az utolsó 50-en verte.

http://www.london2012.com/swimming/even ... index.html

http://www.london2012.com/swimming/even ... index.html
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.28. 21:58:18

visca el barca írta:a 16 éves kínai kiscsaj ha jol szamolom 15 századdal uszott gyengebb utolso százat mint lochte :lol: a sok rizs, meg csodagyökér... :lol:
Szegény alul táplált Lochte. :P

Amúgy tényleg több, mint érdekes. DE ez a ki mit, mennyit doppingol kérdést szerintem hagyhatjuk. Ha pl. a kínaiaknak van valami csodaszerűk, ami a többieknek nincs, de ők is ugyanúgy nyomják a szert, ettől a kínaiak nem bűnösebbek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.07.28. 21:56:41

Nem írtam,hogy nem nektek van igazatok, számomra is gusztustalan volt Peking, és a mostani se tetszik annyira, VISZONT Ti ennyi erővel teljesen kizárjátok annak a lehetőségét is, és majd egy kalap alá veszitek ezzel az Olimpiával,vagy a 4évvel ezelőttivel, hogy majd az egyik kínai csaj,srác tényleg a zsenije miatt nyer, nem pedig vegyi titkok miatt. Szóval úgy jön le nekem, ha kínai rekord, akkor CSAK IS kémia óra, én még hagyok pár %ot azért arra a lehetőségre is,hogy arra fele is születnek majd zsenik.

Egerszegi előtt meg 1000edszer is leborulok, pontosan tudom, mekkora úszó volt, és a rekordja még számomra mindig él, ugyanis abban a cápadresszben elért eredményeket én töröltetném a fenébe. Csak is az életkor miatt említettem.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.07.28. 21:56:33

visca el barca írta:a 16 éves kínai kiscsaj ha jol szamolom 15 századdal uszott gyengebb utolso százat mint lochte :lol: a sok rizs, meg csodagyökér... :lol:
nane! :D
az is érdekes, hogy a kínaiak közül nem nagyon van olyan sportoló, aki huzamosabb ideig ott lenne az élvonalban. jönnek, nyernek egy olimpiát, vb-t, aztán a következő világversenyen mindig jön egy újabb fiatal tehetség.
csapatsportban szinte értékelhetetlenek. vajon miért csak az egyéni számokban vannak sikeres kínai sportemberek? :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.28. 21:49:14

a 16 éves kínai kiscsaj ha jol szamolom 15 századdal uszott gyengebb utolso százat mint lochte :lol: a sok rizs, meg csodagyökér... :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.07.28. 21:38:26

Egerszegi hátúszásban verte rommá a világot, mert egészen egyedülálló stílusban úszott. még ma is tanítják és a világcsúcsát is csak cáparuhában tudták megdönteni 18 év után. vegyesben is kiváló volt, de Egerszegi=hátúszás
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.28. 21:32:35

ozsimiki írta:
visca el barca írta:de gusztustalan ez az úszás :?

16 éves kínai csitri, egy testhosszal veri a világcsúcsot 400 vegyesen.

valószínű :? nem lennék meglepve, ha 2 éve még úszni se tudott volna... :roll:
Jó azért eleve előítélettel van már mindenki velük kapcsban, de bőven benne van,h ott is vannak őstehetségek. Gondoljunk csak Egerszegi Krisztinára, Ő mennyi évesen is verte széjjel a világot? Na ugye.
persze, persze hagyjuk már.
nálunk, meg más csóri nemzeteknél van 20 évente van egy olyan klasszis mint egér, ezek meg ész nélkül fossák mindenhol 14-15 évesen a világrekordokat. persze lehet mondani h egymilliárd lakosból megtalálják a tehetséget...
el se kezdődött az olimpia, már van 10 aranyuk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.07.28. 21:30:33

Jól úszott Katinka , 150m-es és a 200m-es fordulásnál ment el sok.
A mell nem volt túl erős , az első 100-150 iszonyat jó volt.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.07.28. 21:29:14

amíg nem változik a szisztéma, addig ne nagyon reménykedjünk aranyéremben világversenyen. legalábbis ami az erőszámokat illeti.
azt ne magyarázza már meg senki, hogy egy 16 éves, 20 kilós kínai lány a tehetsége miatt ver 10 métert a mezőnyre a leggyilkosabb női számban.
bár arra azért kíváncsi vagyok, hogy a szintén "eredménycentrikus" és nagyon hazafias amcsik meddig tűrik, hogy a kínai tinik hülyét csinálnak belőlük az olimpián. a pekingi 51 aranyat meg lehetett magyarázni azzal, hogy hazai pálya, de a konstans veréshez nem szoktak hozzá az amerikai grál lovagok.
Katinkának gratulálok, ő mindent megtett.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.28. 21:28:23

ozsimiki írta:
visca el barca írta:de gusztustalan ez az úszás :?

16 éves kínai csitri, egy testhosszal veri a világcsúcsot 400 vegyesen.

valószínű :? nem lennék meglepve, ha 2 éve még úszni se tudott volna... :roll:
Jó azért eleve előítélettel van már mindenki velük kapcsban, de bőven benne van,h ott is vannak őstehetségek. Gondoljunk csak Egerszegi Krisztinára, Ő mennyi évesen is verte széjjel a világot? Na ugye...

persze a Pekingi Olimpia után érthető,hogy meg vannak bélyegezve,de azért ennyire ne zárjuk ki,hogy arra fele is (azért elég mély keretből lehet kutakodni) vannak zsenik.
Pekingben mi történt, ami miatt meg lettek bélyegezve? Nem emlékszem
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.28. 21:28:05

ezeket többé nem látjuk úszni az is biztos. hazaviszik őket és eldugják valahova ezeket. gusztustalan.
ezt csinálják 5 éve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.07.28. 21:26:54

visca el barca írta:de gusztustalan ez az úszás :?

16 éves kínai csitri, egy testhosszal veri a világcsúcsot 400 vegyesen.

valószínű :? nem lennék meglepve, ha 2 éve még úszni se tudott volna... :roll:
Jó azért eleve előítélettel van már mindenki velük kapcsban, de bőven benne van,h ott is vannak őstehetségek. Gondoljunk csak Egerszegi Krisztinára, Ő mennyi évesen is verte széjjel a világot? Na ugye...

persze a Pekingi Olimpia után érthető,hogy meg vannak bélyegezve,de azért ennyire ne zárjuk ki,hogy arra fele is (azért elég mély keretből lehet kutakodni) vannak zsenik.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.07.28. 21:25:37

na mindjárt jön Gyurta, beaprít mindent, megmutatja miért is volt a barátok köztben 8) az meg nem semmi, hogy egy 16 éves kiscsaj világrekordot döntve nyer
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.28. 21:23:36

Ezek a kínaik honnan és kik? :D
Szép volt Katinka, kár, hogy az érem nem jött össze, de Kis Gergő után ő is pontszerző. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.28. 21:23:32

de gusztustalan ez az úszás :?

16 éves kínai csitri, egy testhosszal veri a világcsúcsot 400 vegyesen.

valószínű :? nem lennék meglepve, ha 2 éve még úszni se tudott volna... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.07.28. 21:22:39

Katinka éppen,h lemaradt az éremről :S, a 16éves Kínai csaj meg mit úszott gyorson... :shock:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Lezárt