Olimpia 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted hány arany érmet fog szerezni a magyar csapat?

0-3
21
17%
4-6
53
42%
7-9
35
28%
10 vagy több
17
13%
 
Szavazatok száma: 126
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.05. 18:44:50

Drigo írta:...
a futásban(amennyiben az amatőr versenyzésbeli tapasztalatom alapján meg lehet állapítani) főként az számít,hogy tisztában legyél a képességeiddel,a formáddal és képes legyél váltani az előzetesen eltervezett erőbeosztáson,ha az ellenfél úgy kívánja. a foci ehhez képest nagyon bonyolult dolog. nekem/nekünk ennyi elég volt az országos versenyig,tovább nem is érdekelt
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.05. 18:44:44

Drigo írta:
REMY írta:
ez a sport azért legalább annyira egyszerű, mint a bot.
Pont annyira egyszerű mint a foci. Ott mi van? van egy labda és rúgj gólt. Ennyi nagy vonalakban.
Az igen. Azért a focit meg a futást semmilyen szinten ne emlegessük egy lapon, ha értenél egy kicsit is hozzá, Te sem tennéd. Nem egy kávéház.

A futásnál mi van? Fuss, fuss, fuss. Ehhez képest a fociban. Ott van pl Fabregas, a top szinthez képest nyugodtan mondhatjuk, hogy csiga lassú. Ehhez képest nézd meg a helyezkedését, a beindulásait.

És itt nem arra gondolok, hogy mennyire vagy ott fejben, mert az mindenhol ugyanannyit számít, hogy mennyire izgulod el.

Igazából külön kéne venni rövid, meg hosszútávra.

13-15 éves korban egy jobb klub top sprintereit megverik egy jobb csapat top játékosai 30-40 méteren simán, de utána is kiegyenlített. Mindezt úgy, hogy eddig a korig labda nélküli edzésről, azaz fizikai felkészítésről még csak nem is hallottak a focisták. Mivel itt lakom, Veszprémet tudom hozni példaként.

Hosszútávon nyilván értelmetlen az összehasonlítás, de mondjuk egy 3-5-10000 méter lefutásához nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, hogy több ész kell, mint egy 90 perces meccs alatt mindig a legjobb döntést hozni.
Jó felesleges ebbe bele menni. Nem érted. Nem élted át. Nem értesz hozzá mármint a futáshoz (ez nem személyeskedés) Gondolom focista vagy vagy voltál.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.05. 18:41:06

REMY írta:
ez a sport azért legalább annyira egyszerű, mint a bot.
Pont annyira egyszerű mint a foci. Ott mi van? van egy labda és rúgj gólt. Ennyi nagy vonalakban.
Az igen. Azért a focit meg a futást semmilyen szinten ne emlegessük egy lapon, ha értenél egy kicsit is hozzá, Te sem tennéd. Nem egy kávéház.

A futásnál mi van? Fuss, fuss, fuss. Ehhez képest a fociban. Ott van pl Fabregas, a top szinthez képest nyugodtan mondhatjuk, hogy csiga lassú. Ehhez képest nézd meg a helyezkedését, a beindulásait.

És itt nem arra gondolok, hogy mennyire vagy ott fejben, mert az mindenhol ugyanannyit számít, hogy mennyire izgulod el.

Igazából külön kéne venni rövid, meg hosszútávra.

13-15 éves korban egy jobb klub top sprintereit megverik egy jobb csapat top játékosai 30-40 méteren simán, de utána is kiegyenlített. Mindezt úgy, hogy eddig a korig labda nélküli edzésről, azaz fizikai felkészítésről még csak nem is hallottak a focisták. Mivel itt lakom, Veszprémet tudom hozni példaként.

Hosszútávon nyilván értelmetlen az összehasonlítás, de mondjuk egy 3-5-10000 méter lefutásához nem hiszem el, hogy komolyan gondolod, hogy több ész kell, mint egy 90 perces meccs alatt mindig a legjobb döntést hozni.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.08.05. 18:33:49

BERKIII. Megkönnyeztem,komolyan mondom,már harmadszorra az olimpián a srácokat.. Három olyan srác nyert eddig itt Londonban akik a legeslegjobban megérdemelték! Ráadásul egyiküket testközelből is ismerem,láttam hogy készül,dolgozik ezért a csodáért.

Berki pedig bosszút állt a 2008ért,amiért nem engedték az olimpián indul,az az olimpiák történetének egyik legérthetetlenebb,és leglogikátlanabb döntése volt!

De most végre meg van,este egy jó Pars szereplés hab lenne a tortán,de meglehet az arany ott is,ha hozza magát 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.05. 18:31:18

Jó hát én se gondoltam komolyan :D Kb olyan hogy mindig azt várom Fradi-Barcelona BL döntő legyen, aztán soha nem jön össze :P :lol: Az a dobogó a szimpátia dobogóm. :D

De Powellnek vagy Gaynek örülnék a legjobban, s reális esély azért van, hogy valamelyikük (vagy mindkettő) legalább a dobogót megcsípi.Mert ha az alap papírformát nézem, Bolt-Blake de bronzra mindenki ott lehet...S akkor Kim Collins is ott lehetne, csak hát őt tudjuk nincsen :D Szóval még ha integetne is zsugabubus Bolt 80 méter után akkora az előnye, mögötte hatalmas a konkurencia, s bárki odaérhet, de én is úgy érzem humorjohnnyt ma megverik. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.05. 18:26:41

Bob_Marley írta:
REMY írta:
Sokat erősödött a mezőny Pekinghez képest. Itt nem lesz idő integetni. Egyrészt jött Blake.... aki akár meg is verheti. Vagy ott a 2004-es bajnok Gatlin. 9.80-at tud az idei évben. Egy jó rajttal akármi lehet. Emellett persze Gayel és Powellel is számolni kell.
És a kiugrás veszélye is benne van a pakliban. Jó lesz !!!
Baileyvel mi a helyzet? Mármint úgy értem őt is belevenném a sötét ló kategóriába, s esetleg ha bejut a döntőbe, akkor ott egy bronzot összetud sétálni.9:88at repesztett tegnap is.
De amúgy tényleg jó a mezőny, s majd az elődöntő után lehet nagyjából látni ki milyen erőben van.Előreláthatólag 3 amerikai 3 jamaicai :D

Álom az Asafa-Gay-Gatlin dobogó lenne számomra. :D
Jogos. Őt kihagytam. Ez 6 ember akik simán nyerhetnek. Hihetetlen. Szerintem ilyen erős 100-as mezőny soha nem volt. 8)

Az álom dobogód meg akkora meglepetés lenne, mintha mi kijutottunk volna a VB-re fociban :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.05. 18:26:01

Bob_Marley írta: Álom az Asafa-Gay-Gatlin dobogó lenne számomra. :D
erre azért nem tenném fel a reggelim árát sem :)
remélem senkit nem kell kizárni,de én valamiért blake-et érzem győztesnek. bolt kicsit tompának tűnt,már amennyire ezt egy hozzá nem értő szemmel meg lehetett ítélni. a rajtja nem volt túl jó és az most nem fér bele,mert izmos a mezőny. ilyen kiegyenlített társaságnál tán még az is számít,hogy kiben mennyi kaja-pia lötyög
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.05. 18:23:19

REMY írta:
Sokat erősödött a mezőny Pekinghez képest. Itt nem lesz idő integetni. Egyrészt jött Blake.... aki akár meg is verheti. Vagy ott a 2004-es bajnok Gatlin. 9.80-at tud az idei évben. Egy jó rajttal akármi lehet. Emellett persze Gayel és Powellel is számolni kell.
És a kiugrás veszélye is benne van a pakliban. Jó lesz !!!
Baileyvel mi a helyzet? Mármint úgy értem őt is belevenném a sötét ló kategóriába, s esetleg ha bejut a döntőbe, akkor ott egy bronzot összetud sétálni.9:88at repesztett tegnap is.
De amúgy tényleg jó a mezőny, s majd az elődöntő után lehet nagyjából látni ki milyen erőben van.Előreláthatólag 3 amerikai 3 jamaicai :D

Álom az Asafa-Gay-Gatlin dobogó lenne számomra. :D


szerk: azért akármennyire nyilván kell mentális felkészültség a futáshoz, így hívnám mint "agynak". Egy labdajátékhoz több intuíció, nagyobb játékintelligencia, nagyobb agy kell. Ez szvsz teljesen egyértelmű.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.08.05. 18:26:13-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.08.05. 18:22:29

REMY írta:
Amúgy ha Bolt nagyképű volt, akkor Greene mi volt? :D Olyan lazán álldogált a rajtnál, hogy az hihetetlen :D
Imádtam a palit, legnagyobb kedvencem volt. 2001-ben milyen csatában verte meg Tim Montgomery-t. Egész szezonban baj volt a térdével, de versenyezni azért tudott, aztán a VB döntő utolsó 10 méterén feladta a térde, de megnyerte. A világcsúcs azonban elmaradt. Aztán 2004-ben, ha 105 métert kellett volna futni, akkor megint olimpiai bajnok. Zseniális volt a pali.

Greene után Bolt lett a kedvenc. Nem meglepő. :D Gay-t nagyon nem csípem (ilyen névvel nem csoda:P :mrgreen: ), remélem most a rajttal nem lesz gond és Bolt megvédi a címét.
Hűű tisztára nosztalgikus hangulatba kerültem. Greene, Ato Bolton, Montgomery, Collins, Asafa. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.05. 18:21:57

Én se értek semennyire hozzá, de azt sejtem, hogy a hosszútávfutáshoz kell agy, legalább az edzőnél.
A futás alapsportág, az, hogy a foci => futás átjárhatóság visszafelé nem lehetséges, az pont annyira triviális, mint hogy Phelpsből nem lehetett volna vízilabdázót csinálni.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.05. 18:20:13

Kell a futáshoz kitartás, nem is kevés, de azon kívül nem sok más.
ha nincs agyad akkor el vagy veszve a FUTÁSNÁL is!
Oda állhatsz egy versenyhez úgy, hogy te vagy az esélyes mert neked van a legjobb egyéni csúcsod, DE ha nem tudsz ésszel taktikázni. Elfutod az elejét, vagy túl hamar kezdesz el hajrázni, vagy nem helyezkedsz jól akkor veszítesz!
Hidd el sok ilyennel találkoztam, hogy sokkal többre vihette volna a gyerek az adott versenyen, de nem volt esze és ez miatt nagyon gyengén teljesített.
ez a sport azért legalább annyira egyszerű, mint a bot.
Pont annyira egyszerű mint a foci. Ott mi van? van egy labda és rúgj gólt. Ennyi nagy vonalakban. DE amikor már nem hobbi szinten hanem versenyszerűen állsz a dolgokhoz akkor jön elő az adott sportág nehézsége. Ez mindennél így van. Ha nem foglalkozik valaki komolyan valamivel akkor azt nagyon lelehet egyszerűsíteni. A versenysport és az amatőr hobbi szintet nem szabad összehasonlítani. :wink: [/quote]
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.08.05. 18:13:04

Gratulálok Krisztiánnak, magasan övé volt a legjobb gyakorlat, az a pontegyenlőség tényleg csak alamizsna volt. Amit viszont nem értek, hogy a 3. helyezett brit sem örült túlságosan. Még a másodikat megértem, de Ő?

Még egy kis adalék a 100-hoz.

"Annyira gyors volt, hogy bármilyen pozícióban tudott játszani, de anélkül, hogy meg akarnám bántani, a futballhoz nem volt agya. Szerintem legbelül mindig is futó szeretett volna lenni."

Volt itt szó a futásról REMY "érintettsége" révén. Anélkül, hogy bárkit is meg szeretnék bántani - jómagam is szeretek futni - ez a sport azért legalább annyira egyszerű, mint a bot. Nem kell hozzá egy nagy adag kitartáson, kis genetikán meg egy jó adag koxon kívül semmi.

Plusz volt szó arról is, hogy ez egy egyéni sportág. Persze, ott, adott pillanatban egy ember kap érmet, de pl az előfutamok során is mondták, hogy a mezőny nagy része együtt készül (2-3-as csoportokban), REMY is mondta, hogy mennyit segített neki, hogy milyen csapattársai voltak.

Megnézve a brit srác példáját, emelje fel az a kezét, aki elképzelhetőnek tartja, hogy valaki, aki gyerek kora óta fut, 20-as éveinek elején átvált a futballra, és fél év múlva a labdarúgó spanyol válogatott VB elődöntőjén kezd. Persze, akinek kis fogalma van a fociról, már a felvetést is nevetségesnek tartja.

Kell a futáshoz kitartás, nem is kevés, de azon kívül nem sok más.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.08.05. 18:11:06

Hát személy szerint hajrá Gay, már csak a neve miatt is :D
Mindegy, hogy ki, csak ne Bolt :twisted:
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.05. 18:09:00

visca el barca írta:nálam még mindig ben szteroid johnson 88-as szöüli vágtája a no1 :D

este sok izgalom nem lesz, max annyi h bolt milyen flegmán futja majd az utolsó 30-at.

sztem már 80 környékén integetni fog.... :lol:

(remelem kiugrik a csába és gay behuzza :lol: )
Sokat erősödött a mezőny Pekinghez képest. Itt nem lesz idő integetni. Egyrészt jött Blake.... aki akár meg is verheti. Vagy ott a 2004-es bajnok Gatlin. 9.80-at tud az idei évben. Egy jó rajttal akármi lehet. Emellett persze Gayel és Powellel is számolni kell.
És a kiugrás veszélye is benne van a pakliban. Jó lesz !!!

Amúgy ha Bolt nagyképű volt, akkor Greene mi volt? :D Olyan lazán álldogált a rajtnál, hogy az hihetetlen :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.05. 18:04:52

visca el barca írta:
(remelem kiugrik a csába és gay behuzza :lol: )
:P Én is remélem :D
Előzetesen egy bronz néz ki Gaynek, de azért 100 méteren soha nem lehet tudni, hátha :D

Közben női kosárlabda, Kína-USA olyan dolgok vannak, ámulok bámulok :shock: Nőkhöz mezőnyhöz képest pláne, de összességben is, nagyon szép játék van a pályán.Kína s főleg a center olyanokat csinál, hogy Dwight pl tanulhatna tőle :D Pozícióból először testcsel majd festék fele bemozgás, gyönyörű horog , majd nagyon kemény zárás, kilépés oldalra tempó, aztán meg duplázásból gyönyörű bepattintott átadás a gyűrű felé mozgónak, nagyon színvonalas játékot mutatott be.
Persze vezet az USA, de szoros meccs, s a kis kínaiak kintről, bentről szépen váltakozva tapadnak, remek meccs.

szerk: na azért elkezdődött itt is ott is, a gondot jelent a labdavezetés című játék :mrgreen: Na ennyi volt, második negyed katasztrofális kínai játék, elől hátul besülések, amcsik el is mentek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.08.05. 18:14:25-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.08.05. 17:56:06

Bob_Marley írta:Közben Eurosporton kanty kedvence, női súlyemelés van :D
Akármennyire is szeretném, de nem tudom nézni. Inkább férfi tollas döntő. Eddig azt gondoltam, hogy tollast csak játszani élmény, de ezen a meccsen rájöttem, hogy nézni is.

Berki Krisztián gyakorlatát sajnos nem láttam, majd lekapom. Gratulálok neki. :)
Este pedig hajrá Juszéjn. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.05. 17:54:27

nálam még mindig ben szteroid johnson 88-as szöüli vágtája a no1 :D

este sok izgalom nem lesz, max annyi h bolt milyen flegmán futja majd az utolsó 30-at.

sztem már 80 környékén integetni fog.... :lol:

(remelem kiugrik a csába és gay behuzza :lol: )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2012.08.05. 17:53:10

Gratula Berki Krisztiánnak, nagyon drukkoltam neki, egyértelmű, h ő a legjobbja ennek a sportágnak, megérdemelten nyert. Végén azért féltem a bíróktól, ne hogy a britnek adják csak a hazai pálya miatt, de szerencsére észnél voltak! :D
Este jöhet a másik Krisztiánunk, remélem ő is hasonló örömöket okoz majd nekünk! :wink:
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.05. 17:41:32

Mivel szinte mindenki a 100 méteres síkfutást várja a legjobban, így egy kis ízelítő az Olimpiai 100 méteres döntőkről.
1936-2008 --> http://www.nemzetisport.hu/olimpiai_szt ... at-2159019
Videó mindegyik futáshoz.

1984-ben Carl Lewis mit futott a 7-es pályán LOL
2000-ben Maurice Greene csak egy kicsit volt laza Kim Collins is ott volt mennyi döntőt futott ő is.
2004 Gatlin, aki most is ott van a mezőnyben és 9.80-at futott idén. Lehet 2x Olimpiai bajnok lesz? meglepetés lenne.

Voltak szép futások. 1936-ban a győztes mozgáskoordinációja brutális volt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.05. 17:35:31

Közben Eurosporton kanty kedvence, női súlyemelés van :D
Átkapcsoltam Zhou Lulu fogadott :D
Kép
Mondhatni masszív a hölgy!
És ha már akaraterőről volt szó tegnap, akkor ez is olyan.140+ kilókat löknek ki, úgy hogy gyakorlatilag felemelni sem tudják.


Ma még Pars is remélhetőleg tudja hozni magát, s nagyon-nagyon szép napot zárhatunk!

szerk: szinkronúszás meg a kettesen :D Iszonyat jó ahogy oldalról veszik, s lehet látni a testüket a vízben, hogy mozognak szimbiózisban.S jók a zenék.
Kép
Kép
Kép
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.08.05. 17:28:38

kíváncsi vagyok, hogy a google-nál meddig lesz első találat ez a nyomorult :lol:

Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.05. 17:25:22

FtcSikiHun írta:bontottam egy sört, de még mindig remegek. 2 Mi atyánkot mondtam Berki előtt. nem hittem,h goy ennyi néző előtt meg merik csinálni a bírók. de a jobb győzött.
Szép volt Krisztián!
Hát pedig mindent megtettek annak érdekében, hogy az angol győzzön. Kapásból a "sorsolásnál" hogy-hogy nem, az angolt "sorsolták" utolsónak. Így tudhatták volna, hogy mennyit kell neki adni, hogy győzzön. De Krisztián egész egyszerűen olyan gyakorlatot rakott oda, hogy ezt nem lehetett megverni. Smith örüljön neki, hogy egyáltalán ennyi pontot kapott a gyakorlatára. Mert nem 1 tizeddel volt gyengébb az övé, mint Krisztiáné, hanem legalább 3-al.


Én azt hittem egyébként, hogy holtversenynél a kiinduló pontszám dönt. Mikor megláttam hogy ő is 16.066-ot kapott, ránéztem a kiinduló pontszámra, és láttam hogy 7.000. Ott rendesen lefagytam, mert azt hittem, hogy így az angolé az aranyérem. De aztán mondták a kommentátorok, hogy "de ezzel csak 2."...akkor felnéztem a helyezésére, és tényleg 2-es volt a piros négyzetben :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.08.05. 17:23:21

Kár volt Hidvégi rontása miatt... Simán pontszerző helyen lehetett volna :S
"And my heart will leave you never."
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2012.08.05. 17:20:41

visca el barca írta:bakker, 2 infarktust is kaptam...

most akkor csak az egy tizeddel magasabb kivitelezés miatt lett ő első? :oops:
6.9 erősségű volt Berkié, 7.0 a brité. Berki 1 tizeddel kapott jobbat a kivitelezésre. szvsz bírói alamizsna az azonos pontszám...
de a lényeg Berki aranyérmes!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.08.05. 17:19:33

Berki 8) óriási grt!

Kapcsolgattam bőszen, de elkaptam a momentumot szerencsére. (többet nem tudok hozzátenni, mert kicsit sem értek az ő sportjához, persze ettől függetlenül nagyon örülök az aranyéremnek :) )

Murray győzelmét is :D

Behúzta 6-2, 6-1, 6-4el az Olimpiát! Nah, méltó visszavágás Wimbledonért, meg az előző 4 vesztett GSért, talán most el tud indulni azon az úton, amelyen már Nadal,Federer,és Djokovic is elindult.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Lezárt