Fórumszabályzat - munkaasztal

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.27. 14:31:24

ozsimiki írta:Írtátok, hogy az NSO legyen tiltva,mert tulképp csak fordít külföldi forrásokból, szerintem meg magyarok vagyunk, és ne legyen elvárás,hogy mindenki ÉLVEZHETŐEN,PONTOSAN megért egy külföldi cikket. Szóval totálisan ellene vagyok eme javaslatnak. SŐT! Megfordítanám:

szerintem azokat a linkelgetéseket, idézeteket tiltsuk be végérvényesen, ahol angolul van a lényeg, ami miatt született maga a hsz. Továbbra is lehessen idézni ilyesmiket, de akkor a hsz írója, szépen írja le alatta magyarul is. Vagy egyszerűbb lenne ha csak magyarul írná le, és hozzáírná,hogy honnan fordította. Kevesebb meló lenne.

Értem én,hogy minimális szinten kb mindenki értené a lényeget, de ne minimumokat tűzzünk ki, hanem azt,hogy mindenki TÖKÉLETESEN megértse miről is szól egy-egy hsz egy MAGYAR oldalon.
Ez szerintem nagyon jó ötlet.

És ezt a magam példájából tudom mondani, hogy pl Usa topikban sokszor linkelgetünk twitterről angolul, majd esetleg később nem tiszta a szöveg mindenkinek, így elkerülhető a később félre értés, ha nem is valósul meg, én személy szerint majd figyelek részemről magyarul legyenek a hírek :D

Illetve Messifan ötletet is szerintem jó, bár az ugye eléggé leredukálná az átigazolási topikban történő beszélgetéseket, de tényleg jobb lenne mint ami néha előfordul, hogy mindenki "öklendezi" be a neveket.
Ami szerintem azért zavaró, mert nincs nagyon megindokolva, arra gondolok, hogy szerintem ha kulturált formában le lenne írva, hogy én arra gondoltam hozzuk ide Kis Pistát, mivel ...És akkor kielemezni erősségek, gyengeségek, akik nem ismerik valami infot kaphatnának róla.De most inkább az van, hozzuk XY-t mert hozzuk.De nagyon nincs mögöttes információ, s ebből keletkezik a galiba, "megsértődések" szerintem.

Illetve az aláírással lesz valami??? :D Továbbra is fent tartom 100 karakter hely nagyon kevés
Kép
Kép
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.07.27. 14:06:58

mellesleg minden inszignifikáns dologba bele lehet kötni, ha már itt tartunk. ne rakjak be 2-3 képet komment nélkül ide-oda, mert bajom lehet belőle? könyörgöm. értem, hogy nem ez a lényeg, de mindent nem kell felfújni; pár ötlet jó volt, mert igaz, néha nagy ökörségek mennek az átigazolásos topicban, ahol megjelenik 1-2 írástudatlan majom és ezerszer leírja (próbálja), hogy kell ide a majomfejű Neymar és reagáltok rá. nem kell visszaírni neki -úgyis azt várják és frissítgetik a fórumot 60x fél perc alatt-, mert jön rá a többi találgatás meg a linkelgetés orrba szájba. a topicocat kellene rendbe rakni, sűríteni, a fölöslegeset törölni; ne legyen olyan, hogy a 2 éve pókhálós részleg csak áll és porosodik tovább. sok hiábavaló szabályt sem kellene hozni, ez eddigiekkel minden rendben, de kár bonyolítani. ide néha-néha kikapcsolódni jár fel az ember, talán elszakadni a gondoktól, ne kelljen mindenre annyira odafigyelnem (ismétlem az eddigi szabályokkal semmi gond, csak kár még jobban kifacsarni), hogy megerőltessen.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.27. 13:48:19

Sanama írta:2- az ilyen komment nélküli kép linkelgetéseket sem szívesen engedném, legalább legyen már megmagyarázva,hogy miért,stb, vagy valami.
Ja, ez mehet, max talán 1-2 topicban marad (humor, stb)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.07.27. 13:48:04

Írtátok, hogy az NSO legyen tiltva,mert tulképp csak fordít külföldi forrásokból, szerintem meg magyarok vagyunk, és ne legyen elvárás,hogy mindenki ÉLVEZHETŐEN,PONTOSAN megért egy külföldi cikket. Szóval totálisan ellene vagyok eme javaslatnak. SŐT! Megfordítanám:

szerintem azokat a linkelgetéseket, idézeteket tiltsuk be végérvényesen, ahol angolul van a lényeg, ami miatt született maga a hsz. Továbbra is lehessen idézni ilyesmiket, de akkor a hsz írója, szépen írja le alatta magyarul is. Vagy egyszerűbb lenne ha csak magyarul írná le, és hozzáírná,hogy honnan fordította. Kevesebb meló lenne.

Értem én,hogy minimális szinten kb mindenki értené a lényeget, de ne minimumokat tűzzünk ki, hanem azt,hogy mindenki TÖKÉLETESEN megértse miről is szól egy-egy hsz egy MAGYAR oldalon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2012.07.27. 13:48:56-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.27. 13:41:16

Drigo írta:Csak hogy szem előtt legyen, hátha valaki még nem látta/akad javaslata.
például most amit láthattunk a barca 12/13 topikban.
1- hülyeség került oda
2- az ilyen komment nélküli kép linkelgetéseket sem szívesen engedném, legalább legyen már megmagyarázva,hogy miért,stb, vagy valami.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.27. 13:36:36

Csak hogy szem előtt legyen, hátha valaki még nem látta/akad javaslata.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.07.27. 00:55:26

Nekem az az ötlet jutott eszembe, hogy az átigazolások topicnál nem lehetne egyetlen egy oldaltól sem linkelni, csak az Eurobarca ehhez kapcsolódó cikkeihez hozzászólni, mert ide úgyis csak olyan hírek kerülnek amelyeknek van alapjuk.
És egyébként én is úgy gondolom, hogy jól jönne a fórumnak egy kis frissítés a topicok terén. Vannak felesleges topicok és olyanok amiket össze lehetne vonni.
+ ami picit zavar hogy a "nap képe" hetekig szokott fent lenni, az eurobarca videóajánló pedig baromi ritkán változik. Nem olyan fontos dolgok, de gondoltam szólok, hisz ez a topic lényege.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.26. 16:02:06

visca el barca írta:- a barca igazolások topicnak én az égadta világon semmi értelmét nem látom. sztem a moderátoroknak is azzal van a legtöbb dolga. hosszú évek óta egy championship manager topichoz hasonlít az egész. nem akarok én senkit bántani, de a kisgyerekek legszabadabb játszóterévé vált. vki beír egy noname brazil gyereket, aztán oldalakon keresztül megy a fantasy football. ha leigazolunk valakit, kap egy tpocit aztán ott lehet írni róla.

- a segítség kéne topicot nem lehetne átnevezni segítség kellene névre?

- a madridistán van egy hozzászólás a hírekhez topic, sztem itt sem lenne rossz ötlet, és azzal meg lehetne szüntetni azt a káoszt ami állítólag a hírek alatti hozzászólásoknál van (én egyszer nem olvastam még ott el egy hsz-t sem, ezért írtam h állítólag).
Valóban az igazolások topic az egyik legkényesebb,de egyszersmind szükségszerű is,mivel a megszellőztetett játékosokról,akik iránt elvileg érdeklődünk,azért lehessen trécselni.Mindazonáltal kell vmi változtatás rajta,szigorítás,mert ezekre a hasból bedobált nevekre és annak folyományaira viszont már semmi szükség.

Ha lenne topic a híreknek,akkor meg csinálnánk egy szemeteskukát,ahol ugyanúgy csak a fröcsögés menne.Felesleges sztem. Aki akar hozzáfűzni valamit,a cikk témájának megfelelően biztos talál topicot,ott megteheti.Remélhetőleg arra meg már lusta lenne a sok agyoniskolázott,h felfáradjon a fórumra ezért...



Az Előd által felsorolt "topicegyszerűsítés/összevonás" is jó ötlet,nagyrészt egyet is értek.Bár a Portrék és az Üzenetek sztem is maradhatna külön.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.07.26. 15:38:46

- a barca igazolások topicnak én az égadta világon semmi értelmét nem látom. sztem a moderátoroknak is azzal van a legtöbb dolga. hosszú évek óta egy championship manager topichoz hasonlít az egész. nem akarok én senkit bántani, de a kisgyerekek legszabadabb játszóterévé vált. vki beír egy noname brazil gyereket, aztán oldalakon keresztül megy a fantasy football. ha leigazolunk valakit, kap egy tpocit aztán ott lehet írni róla.

- a segítség kéne topicot nem lehetne átnevezni segítség kellene névre?

- a madridistán van egy hozzászólás a hírekhez topic, sztem itt sem lenne rossz ötlet, és azzal meg lehetne szüntetni azt a káoszt ami állítólag a hírek alatti hozzászólásoknál van (én egyszer nem olvastam még ott el egy hsz-t sem, ezért írtam h állítólag).
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.07.26. 15:30:19

messideco írta: Labdarúgás: Az Aranylabda topicot csak decemberben nyitnám meg. Sokan az Eb után már tudták a végső sorrendet
Szerintem meg ha valakinek pl. nyáron támad kedve beszélgetni az aranylabdáról az ugyan úgy megteheti mint december és január között.
Nem érzem a különbséget. Lehet akkor aktuálisabb, de ettől még beszédtéma lehet máskor is. Egyébként max. az érintet játékos/ok topickjába lesz leírva ugyan az.

Jó ötletnek tartom, hogy regelés után csak 24 órával lehessen írni a fórumba.
Ezzel pár indulatos hsz-t ki lehetne szűrni egy-egy meccs után.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.26. 15:03:11

messideco írta: Minden más:
A Portrék és az Üzenetek mindenkinek topicot egyfajta Eurobarca közösség néven lehetne üzemeltetni :)
Szerintem ennek nincs sok értelme abból a szempontból, hogy az egy-egy önéletrajz elveszik a 2000 szülinapi jókívánság között. A Portrék (még ha nem is aktív nagyon) jó arra, hogy összegyűjti az emberek bemutatkozásait
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.07.26. 15:01:45

messideco írta:Külön lehetne Kézilanda topic, a többi okés.
Igen, ezt én is javasolnám a Magyar Kézilabda illetve Nagy László topic helyett. Bár lehet, hogy csak én követem a külföldi kézilabdát is.
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.26. 14:58:40

FtcSikiHun írta:Nekem nincs bajom a következő javaslatommal, csak hátha gyorsabbá, vagy egyszerűbbé tenné a fórumot, a fölösleges topicok törlése. Gondolok itt pl. a Puskás topicra, A Barca kosárcsapatán belül egy pár topickra, vagy a Onlinen is belül van egy-két nem használatos topic.

Persze nem tudom ezek törlése/archiválása után lenne valami kisebb változás a fórumon, vagy több hely vagy bármi, csak gondolom felvetem :)
Szóval, mivel unatkozok itt egy pár topic, amelyek aktivitása 0, vagy nagyon gyenge az utóbbi időben:

Barca meccsek: Közlemény: Mérkőzések idején tapasztalt káosz: egy pár moderátori közleményt tartalmaz, 6 éve frissült utoljára

A Barça kosárcsapata: szvsz itt elég egy topic.

Barca kézi csapata: itt is egy elegendő.

Labdarúgás: Az Aranylabda topicot csak decemberben nyitnám meg. Sokan az Eb után már tudták a végső sorrendet
:lol: A magyar válogatott ill. magyar játékosok topicot is össze lehetne vonni talán.

Minden más:
A Portrék és az Üzenetek mindenkinek topicot egyfajta Eurobarca közösség néven lehetne üzemeltetni :)
Sportfogadás, Póker mehetne Szerencsejátékok topicba is akár.
Hungarian Barca Ultras - Újra - barca ereklyék vagy Bolhapiac topic megfelelne erre

Egyéb sportok
Sajnos a Hoki topic elég kihalt... Külön lehetne Kézilanda topic, a többi okés.

OnLine: Cod2 talán fölösleges

Barca Háttér - Múlt és Jövő: itt sok játékos topicja kong az ürességtől lehetne archiválni. Pl. az olyan játékosokét, akik már több éve nincsenek a csapatnál.
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.07.26. 14:38:32

geridoss írta:
Cali írta:Nem teljesen a fórumhoz tartozik, de hsz.ekről van szó a cikkek alatt. Én azt úgy, ahogy van beszüntetném... Nem tudom, hogy azt mennyire ellenőrzitek, de én akár hányszor megnyitom az ottani hozzászólásokat, nem látok mást, csak anyázást, káromkodást, vitákat, stb...
Ráadásul a hozzászólók fele totál értelmetlen, off dolgokról beszél.
Ha nem is megszüntetni, de regisztrációhoz kötni kellene azt is, és egy embert ráállítani, hogy ellenőrizze, csak úgy, mint a fórumot.
Tim bevállalta,h felügyeli a dolgot,de aztán annyi melója volt vele,h feldobta ő is a komment megvonást a cikkeknél. Ezt meg is szavaztuk,aztán azóta is lehet írni oda,de gondolom azért nem lett még hozzányúlva,mert majd az új fórummal aktivizálódik ez is. Aztán lehet,h tévedek,ebben talán Slither a kompetensebb.
Sanama írta:
az ilyen semmitmondó hsz-ek engem is néha zavarnak, amikor 4-5szó a hsz és ennyi, esetleg a végére odatesznek 1 szmájlit. az igazolásoknál én ezt nem tartom gondnak, ott tényleg sokkal több lényeges dolog nincs, viszont a játékosoknál,meccseknél ez néha boszantó
Ezek eddig is tiltottak voltak,igyekeztünk is kiszűrni őket. Pláne,amikor egy-két megrögzött user nyomja így,az feltűnő és igyekszünk eltűntetni a post-ot meg a jelenséget. (Megjegyzem a notóriusok közül többen is egy lépésre vannak a pihitől emiatt a tevékenység miatt.)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.07.26. 14:33:50

Cali írta:Nem teljesen a fórumhoz tartozik, de hsz.ekről van szó a cikkek alatt. Én azt úgy, ahogy van beszüntetném... Nem tudom, hogy azt mennyire ellenőrzitek, de én akár hányszor megnyitom az ottani hozzászólásokat, nem látok mást, csak anyázást, káromkodást, vitákat, stb...
Ráadásul a hozzászólók fele totál értelmetlen, off dolgokról beszél.
Ha nem is megszüntetni, de regisztrációhoz kötni kellene azt is, és egy embert ráállítani, hogy ellenőrizze, csak úgy, mint a fórumot.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.07.26. 14:24:00

Nem teljesen a fórumhoz tartozik, de hsz.ekről van szó a cikkek alatt. Én azt úgy, ahogy van beszüntetném... Nem tudom, hogy azt mennyire ellenőrzitek, de én akár hányszor megnyitom az ottani hozzászólásokat, nem látok mást, csak anyázást, káromkodást, vitákat, stb...
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.07.26. 14:17:33

Nekem nincs bajom a következő javaslatommal, csak hátha gyorsabbá, vagy egyszerűbbé tenné a fórumot, a fölösleges topicok törlése. Gondolok itt pl. a Puskás topicra, A Barca kosárcsapatán belül egy pár topickra, vagy a Onlinen is belül van egy-két nem használatos topic.

Persze nem tudom ezek törlése/archiválása után lenne valami kisebb változás a fórumon, vagy több hely vagy bármi, csak gondolom felvetem :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.26. 14:12:36

Bob_Marley írta:Ja és ami eszembe jutott, hogy van olyan, amikor facebookról linkel valaki képet, azt nem biztos hogy mindenki megtudja nyitni (jelen esetben én voltam már így áldozat :D ) azt a 2 perces műveletet tegyük meg legyünk szívesek, hogy áttesszük egy képmegosztó oldalra.
át sem kell tenni, simán meg kell nyitni a képet új ablakban, és a direkt linket kell ide másolni, ennyi. :wink:

az ilyen semmitmondó hsz-ek engem is néha zavarnak, amikor 4-5szó a hsz és ennyi, esetleg a végére odatesznek 1 szmájlit. az igazolásoknál én ezt nem tartom gondnak, ott tényleg sokkal több lényeges dolog nincs, viszont a játékosoknál,meccseknél ez néha boszantó
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.07.26. 14:07:25

-A nagyméretű (nem fileméret, hanem térbeli kiterjedés) képeket csak úgy linkeljünk, hogy ne húzza szét a fórumot. Sőt, radikálisabb leszek, és azt mondom, hogy sem mozgó- sem statikus képet ne lehessen közzé tenni a fórumon, csak linkként.

-Ami még csípi a csőrömet, az az igazolások topicban: Géza :arrow: Diósd2. És ennyi a hsz... Vagy pl. a linkelt híreknél: link, és vége. Mondjuk ezt én is szeretettel alkalmazom :oops:

-Sok esetben észrevettem, hogy az avatar- és sigméret egyes embereknek (nem írom le, de van egy pár) túllépi a megengedett méretet. Erre is jó lenne felhívni a figyelmet :)

Kb ennyi a részemről :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.26. 14:00:44

Részemről a +1zést is belevenném a semmitmondó kategóriába.

Ha valamivel egyet ért az ember, nem ilyen formában kell ezt megtenni, leírod kiegészíted, illetve alapvetően a fórum azért fórum, mert a legtöbbször pont arra reagál az ember amivel nem ért egyet.Semmi értelme nincsen, beidéz valaki egy hsz-t, odaböki +1 meg lájk, meg az anyám kínja :D

Ja és ami eszembe jutott, hogy van olyan, amikor facebookról linkel valaki képet, azt nem biztos hogy mindenki megtudja nyitni (jelen esetben én voltam már így áldozat :D ) azt a 2 perces műveletet tegyük meg legyünk szívesek, hogy áttesszük egy képmegosztó oldalra.

szerk: nem teljesen a fórum szabályával kapcsolatos, de az aláírás 100 karakternek szerintem kevés, egyszer már írtam pl az én sima idézetem 100+ karakteres, s ezáltal pl nem tudok változtatni semmilyen beállítást a profilomban, miután megkapom a túl hosszú aláírás üzenetet mentésnél :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2012.07.26. 14:17:31-kor.
Kép
Kép
Kép
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.26. 13:47:28

bence-barca írta:Hát ebben az a bökkenő, hogy én szégyen szemre nem tudok spanyolul, így nem tudom belinkelni az eredetit... Most jöhetnek azok a hszek, h de csak kitudod venni, h pl egy Afellyos cikknél a Marca oldalán is Afellay neve olvasható. Csakhogy felesleges fáradtság előkeresni azt (mér ha a keresett cikket találom meg), ha egyáltalán tudom. Illetve, ha belinkelem akkor is a fórumnak csak a kis része fogja megérteni a spanyolt. Szóval elhiszem, h van aki tud spanyolul, de attól még a maradék ember nem fogja megérteni. Ugyanez igaz az angolra is. Azt én megértem és a fórumnak nagyobb része, mint a spanyolt, de van aki az t sem érti.
Lehet, hogy úgy kéne akkor majd, hogy lehet linkelni nso-t is, de megjelölve, hogy kire hivatkozik.

Igazából ennek is az a lényege, hogy az ordítóan nagy butaságokat kiszűrjük, nem az, hogy büntessünk.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.26. 13:42:56

Drigo írta:
sjd írta:Magyar oldalakkal úgy vagyok, hogy végül is nem azt tiltjuk meg, hogy olvassa őket bárki is. De az a helyzet, hogy vagy kitalálnak dolgokat, vagy fordítják őket. A legtöbb magyar cikk is úgy kezdődik, hogy a "sport/marca/elmundo/mirror/sun információi szerint", szóval akkor meg csak nem az NSO-t kell linkelni, hanem az eredetit.
Ez mondjuk jogos. Akkor valószínű, hogy így lesz, aztán meglátjuk mennyire működik.
Hát ebben az a bökkenő, hogy én szégyen szemre nem tudok spanyolul, így nem tudom belinkelni az eredetit... Most jöhetnek azok a hszek, h de csak kitudod venni, h pl egy Afellyos cikknél a Marca oldalán is Afellay neve olvasható. Csakhogy felesleges fáradtság előkeresni azt (mér ha a keresett cikket találom meg), ha egyáltalán tudom. Illetve, ha belinkelem akkor is a fórumnak csak a kis része fogja megérteni a spanyolt. Szóval elhiszem, h van aki tud spanyolul, de attól még a maradék ember nem fogja megérteni. Ugyanez igaz az angolra is. Azt én megértem és a fórumnak nagyobb része, mint a spanyolt, de van aki az t sem érti.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.26. 13:36:21

sjd írta:Magyar oldalakkal úgy vagyok, hogy végül is nem azt tiltjuk meg, hogy olvassa őket bárki is. De az a helyzet, hogy vagy kitalálnak dolgokat, vagy fordítják őket. A legtöbb magyar cikk is úgy kezdődik, hogy a "sport/marca/elmundo/mirror/sun információi szerint", szóval akkor meg csak nem az NSO-t kell linkelni, hanem az eredetit.
Ez mondjuk jogos. Akkor valószínű, hogy így lesz, aztán meglátjuk mennyire működik.

(na, ez a dupla hsz, ilyet ne csináljatok, én is csak azért, mert így könnyebb lesz összegezni a dolgokat.)
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.07.26. 13:34:27

kanty írta:Legfőképp a Barca vs Real topicra vonatkozik:

Főleg a klasszikusok idején, de máskor is előfordul, hogy valakinek eldurran az agya és a Real játékosait és Mourinhot szidja. Most konkrét példát nem keresek, de ez sajnos megfigyelhető. Na már most nem hiszem, hogy az oldal és a fórum szempontjából szerencsés, ha mondjuk egy klasszikus ideje alatt/után felnéz valaki, aki kevesebbszer látogatja az oldalt és azt látja, hogy "Pepe egy vadbarom, Mourinho egy csicska tolmács" stb. Abban a topicban talán szerencsés lenne, ha kicsit szigorúbbak lennétek.

A másik, ami számomra zavaró az a helyesírás. Oké, teljesen helyesen senkitől sem lehet elvárni, hogy írjon. Viszont amikor valaki ír egy mondatot és utána 3 szmájli és 5 felkiáltójel, az eléggé zavaró. Tudom, hogy erre igazán használható szabályt nem igazán lehet találni. Valakit nem lehet kitiltani, csak azért, mert nem fogalmaz eléggé választékosan. Azt sem várható el a moderátoroktól, hogy mindenkire egyenként rászóljanak. Viszont ugye egységben az erő. Ezért szerintem, akár egy "mezei" fórumozó is, ha ilyent tapasztal, akkor NORMÁLIS hangnemben, ÉPÍTŐ jellegű kritikaként megemlíthetné a dolgot. Mert, lehetséges, hogy segít, ha pedig olaj a tűzre, akkor nem kell tovább folytatni a vitát.

Egy-egy nagyobb derbi után hirtelen haragból elég sokan reggelnek és arra is volt már elég sok példa, hogy egyből összeszemetelik a fórumot. Erre szerintem megoldás lenne, ha rögtön regisztráció után nem lehetne fórumozni. Csak például egy napra rá lenne megerősítve, egy nap alatt sokan lecsillapodnának.

szerk:

Sjd!

Ha összes magyar oldal tiltólistára kerül, az csak a fórumon belüli aktivitásra hatna ki. Legtöbben magyar oldalakról informálódnak, ez normális is. Bár az NSO az én szememben is sokat esett, de azért ez még bőven vállalható kategória.
Szerintem a múltkori 1-2-s vereség után elég normális volt a hangulat (kivételesen), ha arra gondolsz, hogy amikor csak a Real játszik, és mi megy ott, az engem is zavar, ezt is belevesszük.

A reg-es dolgot már mi is beszéltük, azt is megoldjuk valahogy.

A helyesírásos dologra annyit, hogy aki nagyon nagy gyökér, hamar kiesik a rostán, de akiben látni az értelmet valóban megéri foglalkozni vele, ez nagyjából eddig is így volt, de ezután igyekszünk rá jobban figyelni.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.26. 13:33:11

Magyar oldalakkal úgy vagyok, hogy végül is nem azt tiltjuk meg, hogy olvassa őket bárki is. De az a helyzet, hogy vagy kitalálnak dolgokat, vagy fordítják őket. A legtöbb magyar cikk is úgy kezdődik, hogy a "sport/marca/elmundo/mirror/sun információi szerint", szóval akkor meg csak nem az NSO-t kell linkelni, hanem az eredetit.
Lezárt