Marc Bartra

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Hány pontra értékeled az idei szezonját?

1
0
0 szavazat
2
1
3%
3
1
3%
4
1
3%
5
9
23%
6
5
13%
7
11
28%
8
8
20%
9
1
3%
10
3
8%
 
Szavazatok száma: 40
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.21. 23:18:06

Feast, pont én is csak Thiagót emelném ki, és Bartrát. Illetve Bojant, de őt Pep kicsinálta Pedróval. Miért játsszon Bartra? Nem mert a mi kutyánk kölyke, hanem mert jó. Matyi Isten lett itt, talán pont mert előtte le volt nézve, de az első 3 meccsén volt annyi hibája, mint Bartrának a kb 18 meccsén. A +250 meccs rutinjával együtt is. Aztán persze összekapta magát, és jó is volt. A kedvencem még, mikor Bartra végre beállhat 5 meccs után, van egy kisebb hibája, és rögtön jönnek a hangok, hogy "na ezért nem játszik". Ja, persze. :D

Megértem az idei év eredménykényszerét, LE-t, Matyi 20 milláját is. A jövő év a sorsdöntő. Lehet megint más edző lesz ráadásul. Csak majd ne menjen a siránkozás, ha Vermaelen nem tud játszani, és 2 védőnk még kidől, hogy "Bartrának ezt meg kéne oldania!!!". Mint a kupadöntőn a Bale esetet, kb 0 rutinnal, kb szezonbeli 5 meccsel, félig sérülten.

Noname! Ezt most komolyan írod? Piquének volt 1-2 hibája meg pár klasszis szerelése? 1-2 hiba? Azon meccsek mehetnek el bakker. :D És pont erről beszélek, a látványos, mindenki számára észrevehető dolgok. Bartrában nem ez a jó. Hrutka meg Mátyus Jani is olyanokat szerelt, hogy bekaksiztál. Aztán kapott a csapatuk 3 gólt róluk. Busi nem hibázott? :D Te nem néztél meccseket??? :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.21. 23:15:22

Bartraval kapcsolatban múltkor s azt írtam most is azt tudom írni, hogy a tökösség, a "rossz fiú" hiányzik belőle. Lehet ezért nem is tud feljebb kerülni, mert nincs meg benne a 120%-os akarat, ezt nem tudhatjuk. Én azért amondó vagyok nem kell vészharangokat kongatni ez az 1800-2000 perc már nem olyan rossz és még csak 24 éves.

palesz77 pedig erre gondolt a Bale esethez hasonló szitu a Levante ellen volt.
https://youtu.be/MRQ8yTlSC68?t=40
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.21. 23:10:57

Én speciel mindig nagyon jónak tartottam Piquet első perctől kezdve. Rendszerint volt meccsenként 1-2 apró hibája, de mindre jutott 3-4 fantasztikus szerelés. Sütött róla a tehetség. Bartránál ezt nem érzem annyira. Busquets pedig hülyeséget nem nagyon csinált, csak az zavarta a népet, hogy unalmas volt vele a kp. Touret mindenki imádta(nekem is a kedvencem volt Puyol után).

Bartra nem egy tucatvédő, valóban tehetséges, de sosem lesz olyan szinten, mint Pique vagy előtte Marquez, de olyan harcias sem lesz sose, mint Puyol. Jó védő lesz, de kell mellé egy zseniális védő, hogy jó párost alkossanak, mert ő maga nem az.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.21. 23:08:34

mahitoo írta:Ki helyett játszon? Első körben kisebb meccseken BÁRKI helyett. És még páran mindig ott tartanak, hogy de Matyi kevesebbet hibázott, vagy Masch magabiztosabb. Igen, a plusz párszáz első ligás meccsüknek köszönhetően! Ha a ti logikátokat követjük, akkor csak 25 felett igazolhatunk majd játékost, és csak klasszist. A fiatalokat dobjuk a kukába, mert vannak jobbak, és rutinosabbak. Egy: ez nem a Barcelona lenne. Kettő: erre akkor sem lesz pénzünk hosszú távon.
Tökéletesen egyet értek azzal, hogy hosszú távon nem tudunk mindig klasszist venni.

De akkor fordítsuk meg a kérdést? Miért játszon Matyi helyett azt leszámítva, hogy Matyi 31 lesz ő meg csak 25? És itt most ne jöjjünk elő azzal, hogy még fejlődhet stb. mert ez a korából adódik. Azért mert a mi nevelésünk? És? Én teljesen a srác mellett vagyok de nem látjuk az edzéseket és azt sem tudjuk, hogy mi az az ok amiért senkinél nem lett meghatározó. Matyi ha most ennyi idős lenne kezdene folyamatosan. Ráadásul 31 évesen Matyi gyorsabb nála, ami megint vicc mert egy nagy cula és van köztük 10 kiló alsó hangon. Ezt a mi kutyánk kölyke dolgot el kéne felejteni. Nagyon jó az hogy ennyire foglalkozunk az utánpótlással, de vegyük sorra, Krkić, Cuenca, Tello, Jeffrén Suárez, Fontas, Montoya a Santos testvérek és még a jó ég tudja ki. Évek óta Thiago volt az egyetlen aki bevállt csak eladtuk. Nem biztos, hogy mindenki azért mert a Barca akadémiáról esett ki Messi, Xavi, Iniesta, Puyol lesz ezt láthatjuk. Lehet neki sem ez jutott. Én nagyon mellette vagyok és nagyon szeretném, hogy többet játszon és az is igaz, hogy egy játékos az ő posztján nehezebben tud kitünni, de a hátteret nem tudjuk. LE-nél játszik a legkevesebbet, eddig. És ha a szívünkre tesszük a kezünk rég kölcsön kellett volna adni, hogy játszon folyamatosan, de ez sem megoldás. Látjuk Deulofeu és Denis Suárez esetében mert ők is csak ülnek.

Annyi biztos, hogy ha marad a jövő évben eldől, hogy az eredménykényszer miatt padozott vagy valami baja van vele.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 23:05:12

noname írta: Busquets megosztotta a játékidőt Touréval, míg belejött.
Piquevell is jobb volt a védelem egyből, mint nélküle.
Mondjuk ezekkel annyira nem értek egyet, eleinte sem Pique sem Busquets nem javított a játékunkon, sok hibával tolták, de folyamatosan nyomatva voltak, és utána kezdett el javulni a szitu.. Bartra fele ennyire se volt tolva szerintem, mint ők ketten. Konkrétan Pique az első évében majdnem 4000 percet játszott, Busi pedig épphogy nem érte el a 3000-et, pedig emlékszem, hogy rengeteg hülyeséget csináltak - Piquenél szintén az volt a baj, hogy nem elég kemény, nem tudom ki emlékszik még -, sokáig szidtuk is őket. De meghálálták a beléjük fektetett bizalmat - amit Bartra még mindig nem kapott meg..
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.21. 23:03:38

Csak gyorsan: Fizikum: Piqué. Puyol: ő marasztalta Bartrát, ez le is lett nyilatkozva, ha ő látott benne valamit, akkor talán igaza is van. És rohadtul nem nonszensz az összehasonlítás, nézd meg a kölyköt egy komoly meccsen, figyeld a gesztusait, vagy mikor van pofája helyreigazítani egy Alvest, vagy Mascheranót. Modern Barca szurkolók: én 92 óta vagyok az. Pénz: igen, egy darabig megtehetjük, de nem érzitek, hogy minket mindig mindenki hülyére vesz vételek és eladások terén is? Matyi ára aprópénz lenne, ha 25 éves lenne. Barca szív: Puyolt ez emelte ki, semmi más, de az nem akármeddig vitte.

És a megoldjuk majd, veszünk mást dologhoz. Mondjatok már olyan középső védőt a közelmúltból, akit megvettünk, és bevált. Matyi igen. 1 max 3 évre. Masch nem annak érkezett. És előtte volt Milito, akinek persze nem bírta a térde, de amíg játszott, remek volt.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára mahitoo 2015.05.21. 23:09:15-kor.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.05.21. 23:02:33

mahitoo írta:Ki helyett játszon? Első körben kisebb meccseken BÁRKI helyett. És még páran mindig ott tartanak, hogy de Matyi kevesebbet hibázott, vagy Masch magabiztosabb. Igen, a plusz párszáz első ligás meccsüknek köszönhetően! Ha a ti logikátokat követjük, akkor csak 25 felett igazolhatunk majd játékost, és csak klasszist.
Csak erre a reszre reagalok, mert a tobbivel egyetertek. A gond az, hogy jelenleg hatalmas versenyfutasra van a csapat itelve, es emiatt a kiscsapatok ellen pont Matyi kellett ehhez a +4 ponthoz. Regen volt lehetoseg beepiteni gyorsabb utemben a fiatalokat, mert a csapat vagy jobban jatszott a szerkezet miatt barkinel, vagy romokban hevert es csak felfele lehetett haladni, sot, a verseny sem volt ekkora. Jelenleg minimalis kulonbseggel dolnek el a bajnoki cimek, nincs lehetoseg mindenkit beepiteni a csapatba, aki nem annyira meggyozo, hogy legalabb elsoszamu csere legyen.
Ha az lenne a helyzet a csapatba kerules kapcsan, amit paran emlegettek en lennek az egyik legboldogabb, de sajnos ez mar nem az a vilag.
A mondandom lenyege az, hogy a jelen sikereit bun lenne bealdozni egy negyedik szamu kozephatvedre, de amennnyiben lesz egy tehetsegesebb jatekos, mint Bartra - tudom, eleg nagy elvaras - annak kell tortennie vele, amit irtal (tehat az elvvel egyetertek, csak a jatekossal nem). Azt hozza kell tennem, hogy a Barca-sziven kivul nem latok Bartraban semmi extrat.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.21. 22:55:14

mahitoo írta:Ha a ti logikátokat követjük, akkor csak 25 felett igazolhatunk majd játékost, és csak klasszist. A fiatalokat dobjuk a kukába, mert vannak jobbak, és rutinosabbak. Egy: ez nem a Barcelona lenne. Kettő: erre akkor sem lesz pénzünk hosszú távon.
Ami azt illeti, bőven lenne erre is pénz. Inkább csak a modern Barca szurkolók vannak annyira "elkényeztetve" a sok saját neveléssel. Még Rijkaard alatt is kevés volt a saját nevelés a csapatban, főleg eleinte. Kezdőben volt Valdes, Puyol és Xavi. Iniesta, Oleguer, Motta, Gabi...nem feltétlen a kezdőbe voltak szánva. Utána jött a nagy roham, amikor rövid időn belül a kezdőbe került Busquets, Ini, Pique, Pedro, Messi.

Nagyon szerencsés helyzet volt, ez tény, de nem azért lettek beépítve a fiatalok, mert mindenáron azt akarta a vezetőség, hogy saját nevelésű kezdő legyen, inkább csak úgy alakult. Mind zsenik voltak és egyszerűen jobban működött velük a csapat, mint mással.

Pedro kiszorította Henryt.
Messi csak a gyenge fizikuma miatt nem volt kezdő Giuly kárára.
Busquets megosztotta a játékidőt Touréval, míg belejött.
Piquevell is jobb volt a védelem egyből, mint nélküle.
Ini is csak azért esett át tanulási időszakon, mert gyenge volt a fizikuma, nem bírt egy egész meccset.

Közös vonás, hogy a játékosok azért kerültek be, mert velük JOBB lett a játék. Bartráról ez nem mondható el, hiszen még a legelvakultabb rajongói is egyetértenek abban, hogy csak a 4. legjobb védőnk(azzal együtt, hogy 4 nagyon jó védőnk van középre). A Barca sosem azért épített be játékosokat, mert azok saját nevelések, hanem azért, mert jók voltak.
Az utóbbi pár év inkább kivétel volt, mint szabály. A Barca esélyt ad a fiataloknak, sokat rájuk fordít, de nem erőlteti a dolgot. Itt a siker a lényeg elsősorban. Nem összekeverendő a Bilbaoval, akik alighanem gazdagabb klub lennének jelenleg, mint a Vale vagy az Atma, ha a fő cél nem egy baszk válogatott létrehozása lenne.

UI: a jelenlegi fociban minden jel arra utal, hogy nem érdemes túl hosszú távra tervezni. Régebben pl 5 éves szerződéseket adtak mindenkinek a klubnál, most gyakori a 3-4 éves szerződés is.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.21. 22:54:08

Puyol és Bartra között is ég és föld a különbség. Mármint szerintem teljesen más karakterek. Puyol képességekben SZERINTEM sose volt a legjobb, de küzdeni tudásban (pl. mikor bekötött fejjel kifejeltem Robi Carlos bombáját, vagy mikor 1v1-ben kivédte azt hiszem Raul ziccerét fejjel), alázatban a legjobbak között volt, és ezt tette őt naggyá. Bartra remélem fele annyi mentális képeségekkel rendelkezik,mint Puyol, és akkor biztos nagy játékos lesz belőle, de kettőjük összehasonlítása számomra érthetetlen,és nonszensz ilyen téren.
Amúgy Matyi ára 20 volt, az a mai viszonylatban aprópénz. Ahol David Luizok 50-ben, Bale-ek és Neymarok 100ba kerülnek, addig örülhetünk a 20nak. Csiga még Perez megalomániája előtt került 25be...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.21. 22:50:28

Nem a potenciállal van gond...Fizikum. Maradok ennél. Valami oka kell hogy legyen annak, hogy csak ennyi szerepet kap. És mivel a játék egyéb elemeiben egészen kiváló adottságai vannak, így én is azt gondolom, hogy egész egyszerűen nem merik többet játszatni -bármilyen furán hangzik is.
Aki űzte ezt a sportot valamilyen szinten, azt tudja miről beszélek.
(Amúgy itt jegyzem meg, hogy nálam pl Botía lett volna az akitől vártam volna a berobbanást...)
Ui: Puyolt ne tegyük ide, színizom volt az ember. Bartra hozzá képest egy kis sportgiliszta.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.21. 22:39:32

Ki helyett játszon? Első körben kisebb meccseken BÁRKI helyett. És még páran mindig ott tartanak, hogy de Matyi kevesebbet hibázott, vagy Masch magabiztosabb. Igen, a plusz párszáz első ligás meccsüknek köszönhetően! Ha a ti logikátokat követjük, akkor csak 25 felett igazolhatunk majd játékost, és csak klasszist. A fiatalokat dobjuk a kukába, mert vannak jobbak, és rutinosabbak. Egy: ez nem a Barcelona lenne. Kettő: erre akkor sem lesz pénzünk hosszú távon.

Hajnesz: páran meg látjuk benne a potenciált, mert nem csak a nyilvánvaló dolgokat nézzük, hogy hogy szerel, mennyire erős, stb. Puyolról alapból a maga 178 centijével ki mondta volna meg, hogy a valaha élt egyik legjobb Barca védő lesz? És nem volt a legtehetségesebbek között sem. De amit képviselt a pályán, és ahogy minden hátránya ellenére játszott, mégis ide emelte. Ebben a kölyökben ugyanaz az elszántság és Barcelona szeretet van meg, és ha látod is a meccseket, nem csak nézed, amikor játszik, a vezér is benne van, annak ellenére, hogy kik a csappattársai.

Matyi: a 20 millión kívül semmi gond sincs vele, az meg nem az ő hibája, sőt elvileg 3-at maga állt belőle. Voltak bizonytalanságai, de ez benne van. De ha a 20 milla mellett Bartra miatta megy el, akkor még 50-et hozzácsaphatsz az árához, mert kell majd vennünk valakit Marc helyére.

Palesz! Csináljunk egy Barca Fans FC-t, és igazoljuk le Bartrát! :D
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.21. 22:31:23

Mert most komolyan, szerinted az, hogy Bartra perceit Mathieu perceivel megcserélnénk, vagy egyenlővé tennénk, akkora pusztítást okozna a csapaton belül, hogy nem nyernénk semmit? Vagy emiatt nézhetetlenek lennének a meccseink, és összeomlana a rendszerünk? Nézd meg a PSG elleni második őszi meccsünket újra szerintem, aztán utána mondd őszintén, hogy Bartra nem érdemli meg a perceket.. Vagy hogy Mathieu magabiztosabb..

Na mindegy, ez a srác rohadt megosztó itt úgy látom, lehet bennem van a hiba, hogy sokat látok a gyerekbe, de ennél a "majd jövőre" szerepnél sokkal többet érdemelne.
Vagy nézd meg Bale elfutását, ha egy meccsről meg lehet ítélni egy embert...
Viccet félretéve, nem azon múlik, arra írtam ezt, hogy nem lehet éveket várni arra,hogy egy játékos beérjen. Nem azt mondtam, hogy ő nem lenne képes hozni Matyi perceit, csak azt, hogy ha megkapja a lehetőséget, akkor maximálisan éljen vele. Azért 2000perc az nem semmi, ahhoz képest,hogy 3an előtte vannak a sorban (2000percet valaki írta előttem,nem néztem utánna).
Mathieu VÉDEKEZÉSBEN magabiztosabb, támadásépítésben kevésbé,mint Bartra, de Pedrot is azért szeretik itt sokan, mert támadó létére jól védekezik. Puyolnak, Xavinak, Iniestának könnyebb dolga volt érzésem szerint, akkor még nem szaladt el ennyire a labdarúgás,hogy minden évben 100+ millát költhessünk. Puyolt még épp azért játszatták a hibái ellenére is, mert láttak benne valamit, amit én épp nem látok Bartrában. De tényleg feleslegesen futjuk itt a köröket, egyik sem tudja meggyőzni a másik oldalt, aztán meg én örülök majd legjobban,ha Cannavaro után egyszer megkapja az Aranylabdát . Szeretném,ha jó játékos lenne, de messze nem tartom akkora spílernek, mint amennyire egyesek azt leírják.
Nem akartam idekeverni, de Varane miért nem játszik többet? Mert nem elég kemény... Neki is meg van mindene a focihoz, de nem védő alkat, nem elég kemény. Aztán lehet,hogy egyszer Varane,meg Bartra lesz a két etalon védők terén...

UI: Mai napig nem értem, hogy Matyit miért útálják ennyien? Elveszi a fiatal tehetségünk elől a helyet,vagy miért? Azért mert dohányzik? Vagy mert nem mi neveltük?
(Ha visszaolvas valaki, én ott voltam az a kevés ember között, aki támogatta az ideigazolását, ahogy Rakitic esetében is,szóval én nem a gólok után szerettem bele,félreértés ne essék)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.21. 22:23:16

Matyit játszatni kell, mert hogy nézne ki az, hogy megvettük 20 millióért és ül a padon. Amúgy meg semmivel se jobb mint Bartra. Mascherano fizikai adottságai (174 cm) miatt nem lehet klasszis kv, és amúgy is érződik rajta, hogy nem ez a rendes posztja. Pique most, hogy fejbe rendbe lett téve tényleg klasszis és Bartrával jópár évig megoldást jelentenének a védelem tengelyében, csak kevés meccsrutinja van Bartrának. És itt jön a képbe a vetezőség töketlensége, mert nem voltak képesek évekig kv-t igazolni azért, hogy kölcsön lehessen adni, hogy a legfontosabb meccsrutint megszerezze.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.05.21. 22:12:25

Bartra-val kapcsolatban az a legnagyobb gond, hogy Mathieu gólt fejelt a klasszikuson meg egy 3 pontot érőt a Celta ellen.... :lol:
Ha ezt a két fejest nem teszi el elől, most senki nem beszélne úgy róla, mint aki jobb Barta-nal.
Mivel pedig védőkről van szó, így két lőtt gól miatt hááátt..... elég hype szaga van.. :roll:
Azt be kell látni, hogy Matyi nem olyan rossz, mint sokan gondoltuk, de azért a klasszis kategóriától messze elmarad.

Ahogy én látom: van jelenleg egy világklasszis védőnk, aki felküzdötte magát a trutyiból: Piqué.
Emellé van egy kb egy szinten lévő Bartra-Matyi páros és egy Mascherano, akit épp be lehet tenni a védők közé is, mert baromi jól tud ott is játszani, de az ő képességei alapvetően másik pozícióban teszik őt világklasszis játékossá (vkp.). És van egy kérdőjeles Vermaelen-ünk.
Piqué-nek MOST jogosan jár a legtöbb játékperc, de Bartra hanyagolása teljesen indokolatlan a matuzsálem :lol: Mathieu-vel szemben. Jövőre Vermaelen-nel nagyobb lesz a khv poszton is a verseny, de Lucho eddig Bartra-t indokolatlanul játszatta keveset. Jövőre én simán kezdenék egy Piqué-Bartra kettőssel aztán teperjenek az "újak". Rotáció miatt úgyis sor kerül majd mindenkire, ha pedig a spanyol olyan rossz, akkor gyorsan kikerül.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.21. 21:59:11

mahitoo írta:Itt páran vagy tényleg nem értik amit írok, vagy a focihoz nem értenek, vagy a gazdasághoz. :D És ki hasonlította Messihez? Vagy Piqué mikor volt egy izomkolosszus? Úristen srácok, menjen ingyen, vegyünk évente 50-60 milliókért LUTRI! játékosokat, aztán nézzük, hogy megyünk le a süllyesztőbe.
Nagyon kár, hogy kb 15 éve még nem nagyon volt net, meg fórumozás, és a jelenlévők sem tudtak ezáltal, vagy koruknál fogva írogatni. Igazán megnézném, miket írtak volna anno leginkább Puyolról meg Xaviról. És teljesen mindegy a játékos posztja, nem az a lényeg. Még egy dolog: Rafinhát meg Montoyát nem védem, vajon miért?
De ki helyett játszatnád, olyan helyett, aki rosszaabb nála? Itt senki sem küldi el, csak egyszerűen még vannak jobbak nála és ha ő ezzel szemben játszani szeretne, akkor bizony menjen a saját érdekében mmáshova. Vagy kivárja a sorát, vagys lelép. Az, hogy katalán még nem jelent biztos kezdőt. Egyébként meg nem rossz játékos és akkor járna jól ő is meg a barca is, ha kölccsön adják, vagy opcióval adják el.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 21:53:38

mahitoo írta:Még egy dolog: Rafinhát meg Montoyát nem védem, vajon miért?
Mert szemét vagy, és kivételezel Bartrával! :cry: :lol:
hajnesz írta:Nem évről-évre beszéltem, csak épp nem mondhatja azt egy edző sem, hogy kedves mozizó közönség, jövőre ne gyertek, mert be kell építeni Bartrát,meg Rafinhát, valamint lassan ideje Messit is lecserélni, ezért Dongou jövőre már a meccsek felén kezdő lesz helyette. De ne essen kétségbe senki! Jövőre, legfeljebb két év múlva beérnek a tehetségeink, és megint 6 kupát nyerünk. Ne vegyetek jegyet, elég lesz jövőre is!
Mert most komolyan, szerinted az, hogy Bartra perceit Mathieu perceivel megcserélnénk, vagy egyenlővé tennénk, akkora pusztítást okozna a csapaton belül, hogy nem nyernénk semmit? Vagy emiatt nézhetetlenek lennének a meccseink, és összeomlana a rendszerünk? Nézd meg a PSG elleni második őszi meccsünket újra szerintem, aztán utána mondd őszintén, hogy Bartra nem érdemli meg a perceket.. Vagy hogy Mathieu magabiztosabb..

Na mindegy, ez a srác rohadt megosztó itt úgy látom, lehet bennem van a hiba, hogy sokat látok a gyerekbe, de ennél a "majd jövőre" szerepnél sokkal többet érdemelne.
LG írta:Puyol helyzete valóban más volt. De ő rengeteget hibázott, mikor felkerült a nagyokhoz, ennek ellenére újra és újra megkapta a bizalmat. Busquets és Pique sem kezdtek túl fényesen, mégis töretlen volt feléjük Pep bizalma. Persze mindhárom esetben bőven meg lehet hálálva a bizalom. Csak egy kicsit zavar, hogy az olyan játékosok, mint pl. Bartra sosem kapták meg ezt a bizalmat.

Ineista pedig igaz, hogy főként csereként, de rengeteget játszott, így tudott bőven fejlődni.

Bartra viszont nem. Évek óta vesztegel, és ezzel egyre inkább nagyobb, és visszafordíthatatlan károk keletkeznek a pályafutásában.
Nem kéne ez a szarakodás. Az ilyen játékosokkal el kéne dönteni mi a szándékunk. Ha tervezünk velük, játszanak, ha nem, adjuk el őket. Nem is értem, miért csinálja velük ez klub. #-o
Ezzel meg teljesen egyetértek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.21. 21:49:08

Puyol helyzete más volt, ő jobbhátvédként indított, és szépen lassan került be középre. Iniesta nagyon sokáig csak csere volt, megkapta a lehetőséget, de Deco mögött padozott elég sokáig.
Puyol helyzete valóban más volt. De ő rengeteget hibázott, mikor felkerült a nagyokhoz, ennek ellenére újra és újra megkapta a bizalmat. Busquets és Pique sem kezdtek túl fényesen, mégis töretlen volt feléjük Pep bizalma. Persze mindhárom esetben bőven meg lehet hálálva a bizalom. Csak egy kicsit zavar, hogy az olyan játékosok, mint pl. Bartra sosem kapták meg ezt a bizalmat.

Ineista pedig igaz, hogy főként csereként, de rengeteget játszott, így tudott bőven fejlődni.

Bartra viszont nem. Évek óta vesztegel, és ezzel egyre inkább nagyobb, és visszafordíthatatlan károk keletkeznek a pályafutásában.
Nem kéne ez a szarakodás. Az ilyen játékosokkal el kéne dönteni mi a szándékunk. Ha tervezünk velük, játszanak, ha nem, adjuk el őket. Nem is értem, miért csinálja velük ez klub. #-o

Guardiola hatalmas edző, de azért sok ígéretesnek induló pályafutás derékba törésében működött közre, jó lenne, ha LE nem folytatná.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.21. 21:42:50

Itt páran vagy tényleg nem értik amit írok, vagy a focihoz nem értenek, vagy a gazdasághoz. :D És ki hasonlította Messihez? Vagy Piqué mikor volt egy izomkolosszus? Úristen srácok, menjen ingyen, vegyünk évente 50-60 milliókért LUTRI! játékosokat, aztán nézzük, hogy megyünk le a süllyesztőbe.
Nagyon kár, hogy kb 15 éve még nem nagyon volt net, meg fórumozás, és a jelenlévők sem tudtak ezáltal, vagy koruknál fogva írogatni. Igazán megnézném, miket írtak volna anno leginkább Puyolról meg Xaviról. És teljesen mindegy a játékos posztja, nem az a lényeg. Még egy dolog: Rafinhát meg Montoyát nem védem, vajon miért?
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.21. 21:11:02

mahitoo írta:Hajnesz. Sikerült összehasonlítanod a 2 legrutinosabb védőnkkel, ez szép öngól, mert pont az lenne a lényeg, hogy végre rutint szerezzen. Meg évről-évre éljen a csapat. Igen, ez sok helyen bejött, az elmúlt kb 10 évben Madridban is.

Fizikum: láttátok már ti meccs után Piquét mez nélkül? :mrgreen: Kell még Bartrára izom, de nem ez a leglényegesebb. Maschot is rekták már le test a test ellen, és még csak nem is szimulált akkor.
Nem évről-évre beszéltem, csak épp nem mondhatja azt egy edző sem, hogy kedves mozizó közönség, jövőre ne gyertek, mert be kell építeni Bartrát,meg Rafinhát, valamint lassan ideje Messit is lecserélni, ezért Dongou jövőre már a meccsek felén kezdő lesz helyette. De ne essen kétségbe senki! Jövőre, legfeljebb két év múlva beérnek a tehetségeink, és megint 6 kupát nyerünk. Ne vegyetek jegyet, elég lesz jövőre is!
Masch-Mathieu párosban még van legalább 3 év nálunk, Vermalen meg itt van jokernek.

Puyol helyzete más volt, ő jobbhátvédként indított, és szépen lassan került be középre. Iniesta nagyon sokáig csak csere volt, megkapta a lehetőséget, de Deco mögött padozott elég sokáig. És kérlek benneteket, ne hasonlítsátok össze Messit Bartrával, mert lassan azt kezdem hinni,hogy tényleg nem egy játékosról beszélünk. Bartrában és Messiben annyi a közös,hogy mindketten saját nevelések, a helyzetük,és a tehetségük is összehasonlíthatatlan.
Bartra egy technikás,jól fejelő, aránylag gyors játékos, de az én értékeim szerint se üti meg azt a szintet,amit egy középső védőnek nyújtani kell fizikális téren. Akárhogy gondolkozok, nem jut eszembe olyan vézna védő, aki annyira top lett volna hosszú ideig, ráadásul meghatározó játékos egy topcsapatnál (biztos van ilyen,nekem nem jut eszembe). Bartra egy jófiú, 5ös tanuló, nők kedvence, mintagyerek, barca szurkolók kedvence, de az én értékrendemben nem ilyen egy középhátvéd. Ha még itt lenne Puyol, vele talán jó párost alkotnának, de mással sajnos nem tudom elképzelni hosszútávon.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.21. 21:09:12

Feast4 írta:Veramaelen ha játsazni kezd szerintem bűn rossz lesz.
Kép

Na, hogy írjak is valami ide illőt: Bartra tehetséges, bőven van benne potenciál, ezt már több ízben is bizonyította. Viszont csakúgy, mint Ter Stegen esetében egyszerűen van egy nála tapasztaltabb játékos, aki a "világért sem akar rosszul játszani". Emellett meg nehéz lesz előre kerülni a ranglétrán. Egyébként szerintem is a jövő év lesz a vízválasztó. LE mindenképpen nagyobb bizalmat fog élvezni (meg remélhetőleg lesz még pár plusz meccs), ergo akár Marc, akár Rafinha esetében több lehetőség nyílhat a bizonyításra.

Legalábbis, ha a stáb számol vele, ha nem, akkor mihamarabb el kellene engedni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.21. 20:48:54

Klaczy írta:Ha okos akkor marad, nyáron nem lesz igazolás és hosszú a szezon.
Hát ahogy korábban előttem elmondta szinte mindenki ugyanazokat a köröket futjuk le vele újra és újra és újra!

Mielőtt bárki azt mondaná, hogy szemét vagyok nem vagyok vele elnéző stb. stb. nem igaz, nagyon szeretem a srácot, de legyünk realisták.

Pár dolgot azt hiszem ki kell emelni. 24 éves. 24 éves korára nemhogy a kezdőbe nem játszotta be, de első számú cserének sem tudta felküzdeni magát. Tény van egy 29 egy 30 és két közel 31 éves védőnk. Veramaelen ha játsazni kezd szerintem bűn rossz lesz. Majdnem két évet hagyott ki és előtte is alig alig játszott. Ez nehezen fog visszajönni, de ha formába lendül simán elé kerülhet. Pique helye biztos. Matyi és Masch pedig felváltva félelmetesen jól oldják meg a posztot.

Úgyanazt tudom elmondani róla Sergi Robertóról és Rafhináról. Itt lennének még ha nincs az átigazolási bann? Látjuk évek után LE az első aki rájött, hogy Sergi Roberto nem irányító hanem vkp. Rafhina meg sem közelíti Thiágót, Bartra pedig még nagyobb konkurenciával rendelkezik mint ők. Mindhármuknak az lehet a szerencséje, hogy ha most kupát és BL-t nyerünk. Akkor jövőre a vezetőség és a szurkolók felől is nagyobb lehet a türelem LE felé kisebb eredménykényszerrel, és lehet idő arra, hogy fiatal játékosokat beépítsen. De kérdés LE is mit szeretne. Nem látjuk edzésen. És egy edzőnknél se stabil kezdő. Nála játszott a legkevesebbet. Be akarja egyáltalán építeni?

És akkor egy új szempont amit szintén figyelembe kell venni: http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... is-elected" target="_blank

Na már most ha Laporta nyer akkor és ez igaz akkor 5 belső védőnk lesz.Valaki megy, Masherano max visszakerül középre, nem szeretném és nem is hiszem, hogy szabad értékesíteni. Viszont ha ez a vétel össze jön az legalább 40 milla. Annyiért padra nem veszünk játékost, tehát megvan egy fix kezdő kh. Matyi és Masch padra szorul. Matyi a koránál fogva nem lesz már jól eladható, Macherano pedig több ponton bevethető és cserének is mindig tökéletes volt. Verameelen nem eladható hacsak nem csinál egy félisten évet. ( Még mndig fél London rajtunk röhög). Ki az egyetlen aki mehet? És ha kezdő akar lenni ha ez az igazolás vagy bármely más kh igazolása megtörténik, akkor már nem csak Vermaelent, Matyit és Macheranot kell megvernie hanem Piquet is. Nagyon nincs jó helyzetben.

100 szónak is egy a vége a következő szezon megválasztja mi lesz vele. Ha nem tud előbbre lépni jövő nyáron legkésőbb távozik.
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.05.21. 20:37:19

Hajnesz. Sikerült összehasonlítanod a 2 legrutinosabb védőnkkel, ez szép öngól, mert pont az lenne a lényeg, hogy végre rutint szerezzen. Meg évről-évre éljen a csapat. Igen, ez sok helyen bejött, az elmúlt kb 10 évben Madridban is.

Fizikum: láttátok már ti meccs után Piquét mez nélkül? :mrgreen: Kell még Bartrára izom, de nem ez a leglényegesebb. Maschot is rekták már le test a test ellen, és még csak nem is szimulált akkor.

Mikor a 21 éves ikonjainkkal hasonlítottam össze, arra gondoltam, hogyha ő is 21 éves kora óta kapná meg a bizalmat. És értem, hogy más szitu, de a Barcán mindig is volt nyomás, és ha se ti, de leginkább az edző és a vezetőség nem érti meg, hogy nem tudunk évente (mai viszonylatokban sajnos már) 200 milliókat költeni, akkor baj lesz. Ha ezt a szupercsapatot összevásároltuk volna (Puyol, Xavi, Busi, Iniesta, MESSI!, és még mondhatnám Valdest, Pedrót, valamint a bagóért visszahozott Piquét) már nem kéne címekben gondolkodnunk.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2015.05.21. 19:54:39

Klaczy írta:Ha okos akkor marad, nyáron nem lesz igazolás és hosszú a szezon.
Másrészről viszont a védelemben egy Vermaelennel többen leszünk, gyakorlatilag olyan, mintha oda jönne egy új igazolás.
Szóval nincs egyszerű helyzetben, ettől függetlenül nagyon remélem, h hajlandó tovább várni és küzdeni.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.05.21. 19:39:20

Ha okos akkor marad, nyáron nem lesz igazolás és hosszú a szezon.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 18:52:23

Rivaldo11 írta:Csak a testi kontaktusra, és annak kimenetelére céloztam. Mindegy, én ezt látom Bartra gyengeségének-mivelhogy egyéb képzettsége alapján akár alapember is lehetne már...
Ez amúgy tényleg nem erőssége, de a Bale szitu szerintem inkább volt a rutin hiánya. Idén még Bob(?) említette egy meccs után - amit én nem láttam, azért nem magam hozom fel példának -, hogy szinte tök ugyanolyan szituban próbált meg elmenni mellette valaki, és most a lelátóig lökte kb.

De amúgy való igaz, hogy nem egy izomtenger a srác - finoman szólva -, viszont ezt más tulajdonságaival javarészt kompenzálni tudja.
Lezárt