Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.11.02. 11:53:15

Itt sikk Piquet szidni. Tegnap nagyon jó volt, míg el nem aludtam. Voltak gyengébb meccsei, de összeségében jvult a formája, a lassúságát jól kompenzálja a helyezkedésével és uralja a levegőt. Mascheranot többet bizonytalankodik, majdnem baj lett tegnap is az első félidőben. Montoya meglepően magabiztos volt, Danit hagyjuk.

A jó védekezésünket én Tata javára írom, csapatszinten javultak fel, tegnap az ellenfél alig tudta megtartani a labdát, szinte mindig visszaszereztük azonnal. Fabregas és különösen Alexis játéka sokat javult, ami szintén örvendetes. Iniesta is összeszedte magát és szerintem Xavival sincs semmi gond. Egyedül Messi lóg ki, szerintem nála ez pszichés dolog, zavarja, hogy már nem csak róla szól minden, hanem van egy Neymar is. A csapat szempontjából sokkal egészségesebb, ha nem csak Leoról szól minden. Inkább legyen Zselé a gólkirály, mi meg a BL győztesek és bajnokok. Persze tudom, hogy Leo - még ha nem is mondja ki - nem szívesen mondana le a gólkirályi címről.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.11.02. 11:15:46

shutterisland írta:de mégis bíztató, hogy nem zörgeti meg a hálónkat boldog-boldogtalan úgy, mint tavaly.

ezt nem tudom, kinek köszönhetjük
Valószínűleg Piqué celebkedik kevesebbett.

Ez előbb emlegetett gyenge Piqué igazából tegnap is MoM lett, szerintem elég jól látható, hogy neki kifejezetten jól jött, hogy többször vagyunk normális csapat, aki egyre többször áll fel normálisan védekezni, ergo olyan feladatokkal néz szembe, mint egy normális védő. Az nem igazán normális, hogy a félpályán állsz, 50 méteres területtel mögötted.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.02. 10:59:35

shutterisland írta:ezt nem tudom, kinek köszönhetjük, valdes jó formája, a védelem kevesebb hibája, vagy tata keze munkája, véleményem szerint mindegyikből egy kicsi, mindenesetre azért ennek örülök.
Nagyban annak is köszönhetjük, hogy tavalyhoz képes, azért kevesebbszer jutnak el a kapunkig az ellenfelek. Ez pedig a hatékonyabb pressziónknak köszönhető, ami tavaly szinte egyáltalán nem működött, míg idén Tata visszacsempészte a játékba, Bár még mindig van mit rajta javítani.

Plusz Valdés remek formája is hozzájárul. A védőké már kevésbé, mert Piqué szerintem idén is gyengén teljesít eddig, míg Mascherano ugyan sokszor tanárian teszi a dolgot, de benne is ott van a hibalehetőség.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.02. 00:36:42

azt hiszem, ebbe a topicba írom, ide illik leginkább.

bár igaz, hogy még a neheze hátra van, de így is túl vagyunk pár nagyobb meccsen (atletico 2x,real,milan) és a tavalyihoz képest meglepően kevés gólt kapunk.

manuálisan számolgattam össze a soccerway alapján :
kapott gólok :
tavaly : 60 meccsen 70.
idén eddig : 17 meccsen 9.

nyilván lesznek itt még nagy meccsek, jön még az atletico, a real is legalább egyszer, ha nem többször, a bl-ben is jönnek majd a nagyobb meccsek, de mégis bíztató, hogy nem zörgeti meg a hálónkat boldog-boldogtalan úgy, mint tavaly.

ezt nem tudom, kinek köszönhetjük, valdes jó formája, a védelem kevesebb hibája, vagy tata keze munkája, véleményem szerint mindegyikből egy kicsi, mindenesetre azért ennek örülök.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.30. 09:43:16

Tata Martino is the first coach in history who does not lose any of his first 16 games with Barcelona.
:arrow:
W - D - W - D - W - W - W - W - W - W - W - W - D - D - W - W :arrow: 12W, 4D, 0L
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.27. 20:51:00

tegnap (bár nem volt nehéz, annyi hibát követett el az olasz) megverte taktikailag ancelottit, amit már említettem, messi szélre dobásával keresztül húzta azt, amire az olasz számított, hogy majd megölik a meccsünket a pepe-varane-ramos hármas messi darálásával, másrészt így marcelot sikerült fékezni, ami sokat visszahúz a madrid támadójátékából.

cesc játszatása szerintem sem volt feltétlen indokolt, de ennek is van egy olyan oldala, hogy mivel a madrid nagyjából ramos-khedira-modric hármassal állt fel, így azzal, hogy cesc is a pályán volt a klasszikus kp hármasunk mellé, még nagyobb fölényt harcoltunk ki itt, ez illarra beállításáig látszott.

a cseréket már említettem, jó érzékkel hozta be az embereket.

felmérte, hogy illarra beállításával erőre kapott a madrid, így song behozatalával próbálta megerősíteni a középpályás védekezést.
annyiból ez is bejött, hogy szerintem busquets sárgával a zsebében nem bírta volna végig a nyomást.
belátta, hogy cesc játszatása nem volt jó ötlet, jött is a chilei melózni a szélre, ráadásul el is döntötte a meccset.
látta, hogy neymar kapott pár csomagot, és kifutotta magát, hozott helyére még egy iparost, 2 gólos vezetésnél nem volt már szükség neymarra, és arra, amit ő képvisel, hanem egy friss, védőmunkában neymarnál valamivel jobb pedrora.

egyébként én összességében is elégedett vagyok vele, vannak apró változások, de érezte, hogy nem kell itt nagyon belenyúlkálni, mert ha felrázza mentálisan ezt a csapatot, és visszahozza a letámadást (akár csak nyomokban is, már az is sokat jelent) akkor vissza lehet nyomni ezt a csapatot a csúcsra.
még akkor is, ha még egy olyan korszakunk ezzel a garnitúrával (és lehet, hogy egy másikkal se) lesz, mint ami guardiolával volt.

ami kisebb negatívum, az az, hogy a rotációt (ami magában pozitívum lenne pedig) néha kicsit túlzásba viszi, de bízom benne, hogy ennek a gyümölcse majd tavasszal érik be.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.10.27. 12:50:23

Vicces,mert mindenhol mindenki elmondja hogy ez már nem az a Barca,és nincs esélyünk a BLre...Azért ezen mosolygok erősen...Kiindulnak a tavalyi védekezésünkből,teljesítményünkből,amikor nem volt edző,Messi a fél csapat sérült volt, a védelmünkben egy friss ifi,és Neymar meg sehol...Azért lehet fel kellene hajtani a napellenzőket,és feldolgozni hogy a valóságot nem az a vágyak határozzák meg...

Mióta itt van Martino,sok minden javult...És jók az elképzelések...Hátul tudunk mit kezdeni a kontrákkal,a beívelésekkel a szögletekkel...Elől nem halunk meg egy felállt védelem ellen sem,Neymar életveszély,és Messi nélkül is képesek vagyunk kiváló focira...Igen Ini még nem tökéletes továbbra sem,de javul,és Xavi kezdi megtalálni régi formáját...Alexis is egyre inkább gólveszélyes,a mezőnymunkájával sosem volt baj...Jah és Valdes védeni is képes...Gyakorlatilag a tavalyihoz képest minden ponton erősebbek vagyunk...Azt kell hogy mondjam edző terén is...Mert képesek vagyunk mást játszani ha kell,pl a classicot a taktikával nyertük meg...Úgy hoztuk eddig a fontos meccseket,történelmi rajtot, hogy rotálunk,tudnak pihenni játékosok...És Messi kb 50%on ha játszik...Sérült volt nem volt,és formán kívül játszott...Kérdem én ha Messi formába jön,a védelem még inkább összeáll,teszem az Puyollal újra lehet számolni...Ini magához tér,és elől Messi-Neymar-Alexis a képességeikhez mérten fog focizni...No akkor mi lesz?Mert ha ez magvalósul arra nem lesz válasza senkinek az tuti...És nagyon úgy néz ki jelenleg hogy jó az irány...

Igen a Bayern előttünk jár...Most...De tavaszra sokat fejlődhetünk,és elnézve a tendenciát fogunk is...Azért még csak most kezdi megszokni Tatat,meg az új taktikát a csapat...Én nem azt mondom nem lesz olyan parádé mint 2009ben,nem gondolom hogy meg lehet ismételni azt a szintet...Az a Barca romhalmazzá verné a mostani Bayernt is az tuti...De igazából nem is kell feltetlen megismételni azt ahhoz hogy megnyerjünk mindent...Tavaly a Blben előttünk volt játékban nyílván a Bayern,a Dortund és a Mou féle Real is...Idén felnőhet a PSG,és a Chelsea Mouval nem lesz gyenge...Deha a mostani szinten tudunk emelni egy 10%ot,ami kb tuti,akkor nem gondolnám hogy nagyobb nehézséget okozna bárki a 2 német csapaton kívül...A Dortmund idén is marha jó,sztem javultak is tavalyhoz képest,de egy 80%os formával már megütjük őket,egyszerűen középpályán és elől is több a klasszis nálnuk,ami nagy meccsen döntő...A Bayern nehéz ügy lesz,ha a döntőben találkoznánk teszem azt kb bármi lehet...2 meccsen talán még nehezebb ügy,ha tavaszra elsajátítja a csapat magasabb szinten a kontrák levédekezését,középpályán megoldjuk a test test elleni harcot akkor megfoghatóak,mert elől erősebbek vagyunk,sokkal...És itt jön képbe Tata,sokkal több elképzelés volt a Real agresszív fizikálisan erős játéka ellen mint eddig,sokkal jobban beleálltunk az ütközésekbe,időnként még fejjel is megvertük őket...Szal jó lesz ez...

Összegezve jó irány ez,Tata jól kombinálja a Barca régi értékeit,az új dolgokkal...Mégha elfelejti Cesct középen hamis 9esként akkor jó lesz ez...Bár ez is olyan hogy negyon nem működik most...De ilyenkor szokott az lenni a nagy edzőknél,hogy hopp egyszer csak bejön és onnatól marhára működni fog...Messi beállítása hamis 9ként is így volt,sokan kritizálták Pep-et hogy középen meg fogják ölni Messit...Azt 4 aranylabda lett az eredménye,meg 300gól kb... :D

A Bl meg sztem mi vagyunk a titkos, - nem is annyira titkos favorit...Ha összeérünk tavaszra simán van esélyünk,mindenesetre én jókat derülök azokon akik leírnak minket...De nem baj írjanak csak le,mint 2009es szezonban is tették mindenhol...Még itt ezen a fórumon is...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.10.27. 11:18:46

DavidsNeD írta:Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ma Leo-t hozhatta volna le inkább Ney helyett. :roll:
Neymar elfáradt, megtette a magáét, 75perc féktelen körhintázást biztosított Carvajaléknak, szerintem a csere elsődleges oka az volt, hogy Tata azt akarta, hogy felállva tapsolja 100.000 néző a kis zsenit.... Nem lehetett rossz érzés =D>
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.10.27. 10:31:17

Bevallom az utóbbi időben kicsit elbizonytalanodtam, de a tegnapi meccs megnyugtatott. Okos ötlet volt Messit kihúzni a szélre, mégha látszólag nem is csinált sokat. Zsigerből a fehérek rá fókuszáltak és közben megnyertük a gamet máshol.

A másik ami ennél is fontosabb volt, hogy sikerült a védekezést összetenni. A két szélső hátúl maradt, elől nem is lett volna helyük. Így pedig bátran magunkra engedhettük őket, amivel nem tudtak mit kezdeni, a Real továbbra is a kontrákból a legveszélyesebb, felállt fal ellen ötlettelenek voltak.

Szóval taktikailag sikerült felülmúlni őket, amihez még segítséget is kaptunk Bale szerepeltetésével. Könnyű ezt Ancelotti nyakába varrni, de gyanítom kész tények elé van állítva, 100 millióért csapatban a helye, akkor is, ha inpotens lesz miatta a játék.

Az külön jó, ha a bíróra fogják a vereséget, mert akkor nem látják a lényeget. Ez a Madrid semmit nem fejlődött tavalyhoz képest (sőt) és Özil eladásával, Isco mellőzsével a Carlo által megálmodott játékos focihoz alkalmatlanok is.

Szép volt fiúk, látszanak Martino elképzelései, így tovább.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.10.27. 07:31:22

DavidsNeD írta:Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ma Leo-t hozhatta volna le inkább Ney helyett. :roll:
Nah azt tuti nem nyelte volna be Messi még úgy is, hogy semmit sem csinált magához képest. Jobb a békesség, jobb volt ez így.

Am nekem egyre szimpatikusabb Tata. Látszik a csapaton a változás. Kellett, mindenképpen kellett. Jó lesz ez srácok. 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.10.27. 03:11:12

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ma Leo-t hozhatta volna le inkább Ney helyett. :roll:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.26. 20:49:12

jól cserélt, songot és pedro és alexis esetében 1-1 szélső védekezésben besegíteni tudó melóst hozott be, amikor kellett a futás, és picit jobb védekezés.
alexis különösen super-sub.
az első klasszikus zsebben. 8)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.10.23. 09:44:19

Azért van a Barcelona keretének annyi játékosa, hogy mindenkire számítson Martino. Nem 11 játékosból áll a keret, plusz a cserék, nem lehet egy egész idényt ennyi játékossal lehozni. Jó a rotáció, mert minden játékos fontosnak érezheti magát, megmarad a versenyszellem és nem lesznek elégedetlen játékosok. Az, hogy a média mit talál ki, pedig más dolog, az ilyen "Song elégedetlen a játékperceivel, ezért januárban új csapatot keres magának" című történetek már unalmasak. Mindenki tudja, hogy előbb-utóbb játszani fog, csak küzdjön az edzéseken és ha látja az edző, hogy nagyon hajt a játékos, akkor sor fog kerülni rá. Nagyon jó mentalitású edző Tata Martino, nekem szimpatikus embernek tűnik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 20:01:14

azért irtam h nem vagyok benne biztos, de nála nem emlékszem ennyire tudatos rotálásra.

közben megjött tata bá nyilatkozata, hát elég semmitmondó :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.20. 16:10:12

visca el barca írta:
shutterisland írta:én a tegnapi x ellenére is pozitívan látom martinot.
lehet, hogy picit túlzásba viszi a rotációt, azt viszont aláírom.
viszont ennek még meg fog jönni az eredménye tavasszal. :wink:
nem vagyok biztos benne, de sztem pep sem rotált szinte semmit, mégis rommávertünk mindenkit májusban...
Azért nézz meg egy-két 08/09es felállást. Én még emlékszem olyan Valencia-meccsre, ahol Hleb és Gudjohnsen kezdett. Ha jól emlékszem, a második fordulóban meg nem más játszott a támadószekcióban (kezdőként!) a Racing ellen, mint a nagy közönségkedvenc Pedro.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 15:52:45

shutterisland írta:ez viszont nem jelenti azt, hogy a MAI barcának sincs szüksége erre.
pedig simán meglehetne oldani hogy nem rotál orrba-szájba mert messze nem a fáradtság/frissesség lesz a legnagyobb gondunk tavasszal. bár nem vagyok profi focista, sőt amatőr sem, de nem hinném h ha valaki 10 meccsből mondjuk 1-2-t kihagy az annyira nagy előny lenne. vmennyit biztos számít, de ami az egyik oldalon plusz (nem játszik, pihen), az a másik oldalon negatív (egy fontos láncszem kiesik az adott meccsről)

nem tudom sanchez mennyire volt kifacsart tegnap, de vétek volt azzal a hármassal felállnunk... neymar 5 perccel a kezdés után a fülén vette a levegőt, a másik kettő helyett meg akár miihii meg én is játszhattunk volna...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.20. 15:33:09

ez viszont nem jelenti azt, hogy a MAI barcának sincs szüksége erre.
én örülök neki, hogy forgatja a csapatot, bár túlzásokba nem kellene esnie, elég lenne pár helyen variálni a csapatot, és maximum egy olyan embert kihagyni a keretből, aki nem vizesfiú.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 15:28:41

shutterisland írta:én a tegnapi x ellenére is pozitívan látom martinot.
lehet, hogy picit túlzásba viszi a rotációt, azt viszont aláírom.
viszont ennek még meg fog jönni az eredménye tavasszal. :wink:
nem vagyok biztos benne, de sztem pep sem rotált szinte semmit, mégis rommávertünk mindenkit májusban...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.20. 15:09:13

én a tegnapi x ellenére is pozitívan látom martinot.
lehet, hogy picit túlzásba viszi a rotációt, azt viszont aláírom.
viszont ennek még meg fog jönni az eredménye tavasszal. :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 13:36:33

igazából az a gond, hogy ugy egyikre se mondanám h 100%

piqué van a leggyengébb formában, de azhért mégiscsak ő a legmagasabb, és egy magas ember kell oda.

bartra nagyon jó formában van, viszont a clasicon vmiért én sem merném játszatni.

puyol az puyol, ha ő fenn van és baj van tud fanatizálni, viszont csak kihagyott fél évet

mascherano meg hát... ha nem lett volna sérült nálam mindkét meccsen övé lenne az egyik pozíció..

tippem szerint milan ellen piqué-bartra, aztán ha jol lehozzák a meccet, akkor a clasicon is ők fognak kezdeni. nem boztos h most kellene variálgatni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.20. 13:11:50

visca el barca írta:minden belső védőnk egészséges, erre vártam, kiváncsi vagyok a milan meg a real ellen kiket fog játszatni. nekem sejtésem sincs, jelenleg melyik tandem lenne a legjobb
Szerintem Songot és Adrianót pihentessük a Milan ellen, hogy aztán kezdhessenek a Clásicón a védelem tengelyében.
:arrow:
Alves-Song-Adriano-Montoya =D>

Sokféle variáció lehetséges amúgy, szerintem Bartrát még nem fogja bedobni a mély vízbe a Real ellen, Milánóban kezdhet, aztán a klasszikuson lehet választani kettőt a Piqué-Mascherano-Puyol hármasból.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.20. 13:06:29

Én a Bartra-Piquét tenné be, de szerintem kockázatosnak tűnhet neki :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.20. 12:18:08

minden belső védőnk egészséges, erre vártam, kiváncsi vagyok a milan meg a real ellen kiket fog játszatni. nekem sejtésem sincs, jelenleg melyik tandem lenne a legjobb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.20. 06:03:43

Andris írta:Tudsz mondani egyet is? :D Hogy ugyan mi oka lehetett? Szükség volt rá, úgyhogy pánikmegoldásként behozta, hogy hajtsa meg és lőjön gólt. Ha a 70.ben be lehetett dobni a mélyvízbe, akkor az elején is.
Pont, mint tavaly tavasszal, igaz?!
Nem egészséges teljesen, ez egy nyomós ok. Meg is látszott a játékán, semmit sem tett hozzá. Majmozol feleslegesen....indulatból.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.10.20. 00:16:43

Van itt egy pár fogalmatlan ember, úgy látom.

Nevetséges, hogy pontot(!) vesztünk, egy alapból olyan csapat elleb, aki évek óta mumus idegenben, és Tata menjen a fenébe, meg ilyenek. Nem tudom elképzelni, mi lenne itt ha madrid szintű eredményeink lennének. Gondolom tömeges öngyilkosság, meg hasonlók.

Egy picit objektívebben is lehetne nézni a munkáját, meg a csapat teljesítményét.



Életemben először raktam tippmixen barcát x-re, jött is 5500.:D
Kép
Lezárt