Gerardo Martino

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Szerinted jó döntés volt 'Tata' kiválasztása

A szavazás 2013.08.22. 13:14:28-kor befejeződött.

Igen
75
86%
Nem
12
14%
 
Szavazatok száma: 87
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.17. 19:29:41

9+2 nem 11?
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.17. 14:23:55

Megvan a győzelem oka:

"A cél az volt, hogy Neymar, Tello és ő végigjátssza a találkozót, ezen túl kilenc másik játékos kezdett a szombati, Atlético elleni csatához viszonyítva.”- mondta Gerardo Martino Messi állapotával kapcsolatban.

Ha egyel többen vagyunk a pályán, jóhogy nyerünk :D :lol:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.12.24. 16:03:23

B. Tamás írta:
Chino írta:Csakhogy ezek a problémák nem újkeletűek, már Pep sem tudott (akart?) változtatni rajtuk.
Pep mindig változtatott. Lehet kétségbe vonni a képességeit, hogy ilyen játékosokkal könnyű, ami ugye azóta tökéletesen kiderült, hogy nem igaz, de egyet nem lehet elvenni tőle: azt, hogy nem akart változtatni.
Az első évben megnyert mindent, majd eladta Eto'ot azért, hogy Messi bemehessen középre kiteljesedni.
A második év után látta, hogy Ibrahimoviccsal melléfogott, hozta Villát, a svéd elment.
A harmadik év után látta, hogy a legjobb csapatok már nagyon megtanulták, mit, hogyan és mikor csinálnak, ezért hozta Fábregast és Sánchezt, valamint a 3-4-3-as játékrendszert. Ez a 3-4-3 egyébként nagy szívfájdalmam, mert pl. a Chelsea ellen végre egy valós alternatíva lett és bevált, hiszen ebben a szerkezetben - és nem a kiállítás miatt - vezetett 40 perc után 2-0-ra a Barça. De ugye abban az évben sok minden más dolog - Tito betegsége, Abidal betegsége, Roselltől kapott támogatása, Villa sérülése - is volt, így végül nem csak a szerkezeten múlt a sikeresség.

Guardioláról azt állítani, hogy nem akarja meglátni a problémákat, és nem akar változtatni, az nem is állhatna messzebb az igazságtól. Azon lehet vitatkozni, hogy tudott-e ténylegesen változtatni, de azon, hogy próbált-e, azon nem. Most Münchenben is módosítja azt a csapatot, ami mindent megnyert nagy fölénnyel tavaly.
Egyetértek.
A Chelsea ellen kiválóan játszott a csapat már idegenben is, volt legalább 3-4 ziccerünk, de lehet, hogy keveset mondtam.A visszavágón is nagyon jó volt a csapat, de ilyen szerencse mint ami a chelsea-nek volt, az már szinte hihetetlen, de mégis előfordul.
Azóte sem láttam olyan meccset, ahol ennyi helyzetünk lett volna betömörülő és komoly ellenfél ellen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.24. 16:00:50

B. Tamás írta:
Chino írta:Csakhogy ezek a problémák nem újkeletűek, már Pep sem tudott (akart?) változtatni rajtuk.
Pep mindig változtatott. Lehet kétségbe vonni a képességeit, hogy ilyen játékosokkal könnyű, ami ugye azóta tökéletesen kiderült, hogy nem igaz, de egyet nem lehet elvenni tőle: azt, hogy nem akart változtatni.
Félreértetted a mondandómat. Én Pep utolsó évéről beszéltem, amikor a "kiismerhetőség" (bár ezt én ebben a formában nem tudom elfogadni, inkább egy berögződés, ami után megy mindenki és gondolkozik el mit is jelentett) már komolyabb problémákat okozott és még ő sem tudta az igazi motivációt fenntartani. Kicsit úgy éreztem -lehet, hogy tévesen- Pep már egy kicsit belefáradt az egészbe.
A 3-4-3 rendszert sem alkalmazták már olyan gyakran és hatásosan. Tito inkább a biztosra ment, az "ami eddig bevált azon ne változtassunk" elvet követte, habár a betegsége sem nagyon engedte meg, hogy sok újítást hajtson végre.
Most Tataval azt érzem valami megváltozhat. Sikeresen ötvözheti a jól működő elemeket kisebb-nagyobb "reformokkal". Hangsúlyozom, azt, hogy mennyi sikerrel teszi, majd a szezon végén derül ki, de eddig nagyon bíztató a munkája.
Azonban ehhez békén kell őt hagyni és nem folyton arról cikkezni, hogy felállítják nyáron a padról, főleg úgy, hogy igazán kivetnivalót nem lehet találni a munkájában. A csapat jól játszik, sok kulcsember, nem utolsó sorban Messi hiánya ellenére is eredményes, kupát nyert és ami nagyon fontos sikeresen abszolválta az első Clasícóját.
Forca Barca!!!!
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.12.24. 15:10:39

Chino írta:Csakhogy ezek a problémák nem újkeletűek, már Pep sem tudott (akart?) változtatni rajtuk.
Pep mindig változtatott. Lehet kétségbe vonni a képességeit, hogy ilyen játékosokkal könnyű, ami ugye azóta tökéletesen kiderült, hogy nem igaz, de egyet nem lehet elvenni tőle: azt, hogy nem akart változtatni.
Az első évben megnyert mindent, majd eladta Eto'ot azért, hogy Messi bemehessen középre kiteljesedni.
A második év után látta, hogy Ibrahimoviccsal melléfogott, hozta Villát, a svéd elment.
A harmadik év után látta, hogy a legjobb csapatok már nagyon megtanulták, mit, hogyan és mikor csinálnak, ezért hozta Fábregast és Sánchezt, valamint a 3-4-3-as játékrendszert. Ez a 3-4-3 egyébként nagy szívfájdalmam, mert pl. a Chelsea ellen végre egy valós alternatíva lett és bevált, hiszen ebben a szerkezetben - és nem a kiállítás miatt - vezetett 40 perc után 2-0-ra a Barça. De ugye abban az évben sok minden más dolog - Tito betegsége, Abidal betegsége, Roselltől kapott támogatása, Villa sérülése - is volt, így végül nem csak a szerkezeten múlt a sikeresség.

Guardioláról azt állítani, hogy nem akarja meglátni a problémákat, és nem akar változtatni, az nem is állhatna messzebb az igazságtól. Azon lehet vitatkozni, hogy tudott-e ténylegesen változtatni, de azon, hogy próbált-e, azon nem. Most Münchenben is módosítja azt a csapatot, ami mindent megnyert nagy fölénnyel tavaly.
.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.24. 14:38:54

shutterisland írta:majd a szezon végén megnézzük, hol tartunk, de egyelőre én is elégedett vagyok vele.

az egy dolog, hogy a hülye is látta, hogy a letámadás és az intenzívebb játék mennyire hiányzik a csapatból, és azt is, hogy a messi függőséggel jó lenne kezdeni valamit.
de az már egy másik kérdés, hogy ki lett volna az, aki felvállalja ezt, és ki az, aki erőltette volna azt, ami jól látható, hogy ÚGY, ABBAN A FORMÁBAN nem ment.
Pontosan erről van szó. Szerintem Tito-nak lehetett volna még egy évet adni, de nem hiszem, hogy sokat változtak volna a dolgok.
De egy dolog felismerni, hogy változtatni és egy másik dolog megvalósítani. Ehhez rengeteg munkára van szükség, és nem mellesleg mentálisan mentálisan is ott kell lenni. Nem elég azt mondani, hogy figyu srácok, egy kicsit intenzívebben kéne letámadni és pikk-pakk minden megvalósul.
A játékosokkal is jó kapcsolatot kell fenntartani, de a tiszteletük megszerzése sem könnyű feladat. Ezekkel a változtatásokkal felvállalta azt, hogy rövid úton akár ki is hajíthatják. Volt töke hozzá, nem a biztosra ment és ez mindenképp bátorságra vall. legalábbis az én szememben
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.23. 23:17:19

majd a szezon végén megnézzük, hol tartunk, de egyelőre én is elégedett vagyok vele.

az egy dolog, hogy a hülye is látta, hogy a letámadás és az intenzívebb játék mennyire hiányzik a csapatból, és azt is, hogy a messi függőséggel jó lenne kezdeni valamit.
de az már egy másik kérdés, hogy ki lett volna az, aki felvállalja ezt, és ki az, aki erőltette volna azt, ami jól látható, hogy ÚGY, ABBAN A FORMÁBAN nem ment.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.23. 21:37:29

socio66 írta:Eddig annyit tett, amennyit azt gondolom bármelyik józan gondolkodású edző megtett volna, a problémák világosak voltak, mi szurkolók is láttuk őket, ettől függetlenül nem lebecsülendő természetesen az eddigi munkássága sem.
Egyértelmű viszont, hogy igazán a Bl-ben fog kiderülni mit tud, hogyan fog erősebb, dominánsabb csapatok játékához alkalmazkodni, bele tud-e nyúlni a csapat játékába nehéz helyzetben, és így tovább. Nekem azért vannak kétségeim, de egyelőre egy intelligens, alapos, jól felkészült szakember benyomását kelti, úgyhogy övé a bizalom.


Csakhogy ezek a problémák nem újkeletűek, már Pep sem tudott (akart?) változtatni rajtuk. Személy szerint nem hittem kezdetben, hogy lesz töke belenyúlni az eddig alkalmazott tiki-takába. Úgy értem meghagyni az egészet úgy és azt nyomatni agyba-főbe. Kevesebb mint egy fél szezon alatt, több új elemet fedeztem fel a csapat taktikájában, mint kis túlzással az utóbbi két évben. (persze hozzájárult, hogy Pep utolsó éve már nem volt az igazi, Titot pedig a betegsége sok mindenben gátolta)
Nem akarom az egekbe magasztalni, főleg mert még rövid ideje van itt, viszont pont ezért nem értem azokat a negatív hangokat. Mi lenne akkor, ha úgy állnánk, mint Carlo odaát. Náluk még egy szóval sem merült fel a menesztése, ami ráadásul ott nem ritka, pedig gyakorlatilag a nagyobb mérkőzéseik többségét a bajnokságban bukták (ATMA, Villarreal X, Clasícó), a harmadik helyen állnak a tabellán és a játékuk is hagy bőven kívánnivalót maga után. Nem fikázni akarom őket, mert ez még nem jelent semmit, csak érzékeltetni szeretném, hogy türelem nélkül nem lehet eredményesnek lenni, főleg, szemmel láthatólag jó munkát végez.
Forca Barca!!!!
socio66

2013.12.23. 20:56:08

Eddig annyit tett, amennyit azt gondolom bármelyik józan gondolkodású edző megtett volna, a problémák világosak voltak, mi szurkolók is láttuk őket, ettől függetlenül nem lebecsülendő természetesen az eddigi munkássága sem.
Egyértelmű viszont, hogy igazán a Bl-ben fog kiderülni mit tud, hogyan fog erősebb, dominánsabb csapatok játékához alkalmazkodni, bele tud-e nyúlni a csapat játékába nehéz helyzetben, és így tovább. Nekem azért vannak kétségeim, de egyelőre egy intelligens, alapos, jól felkészült szakember benyomását kelti, úgyhogy övé a bizalom.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.12.23. 20:37:13

A Sun egyébként mindössze annyit írt, hogy szemmel tartjuk Martinezt, mint egy tehetséges spanyolt, aki majd egyszer talán lehet hogy az edzőnk lesz. A szokásos véletlenül/szándékosan félrefordított Barcanoticias cikk.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.23. 20:35:31

A Sun felejtős, olyasmi, mint a Mirror, a Sunday Express meg a többi, gyakorlatilag biztosak lehetünk abban, hogy ha valamilyen hírt olvasunk az egyik ilyen lapban, akkor annak az ellenkezője fog valóra válni.
Chino írta:Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem eddig kitűnő munkát végez és nem azt érdemli, hogy már a távozásáról hápogjanak.
Abszolút egyetértek, vannak még hibák, hiányosságok, de az irány mindenképpen jó. Éppen ezért én nem is veszem túl komolyan ezeket a pletykákat. Ha így maradnak a dolgok, akkor maradni fog, a 2014-2015-ös szezon erejéig biztosan, aztán meg ki tudja... Ez nem egy olyan állás, ahol el lehet tölteni 8-10 éveket, úgyhogy előbb-utóbb garantáltan itt fog hagyni minket. Mindenesetre eddig nekem nagyon tetszik a munkássága, ha tartani (és még emelni) tudja ezt a színvonalat, akkor örülnék neki, ha minél tovább vezetné a csapatot.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.23. 20:19:21

http://barcanoticias.blog.hu/2013/12/23 ... _uj_edzoje" target="_blank

Nem tudom mennyi hitelt lehet adni ennek, valószínűleg nem sokat ha a Sun-tól származik, de egyszerűen nem értem miért b@szogatják Tata-t. Jó eséllyel kacsa az egész, de több helyről jönnek a hasonló hangok. Nem akarok előremenni, de eddig az a véleményem, hogy ebben az évezredben Pep után ő az a tréner, aki a legtöbbet adta a csapatnak.

Most komolyan, mire lehet panasz? Jó a kapcsolata a játékosokkal , végre úgy néz ki megreformálódik valamilyen szinten a játékunk, színesebb és sokkal direktebb, a taktikai repertoárunk bővül.
Az eredményességre sem lehet panasz, pedig jó ideje Messi nélkül vagyunk kénytelenek játszani, Xavi, aki a korábbi sikereink egyik legnagyobb kovácsa kezd kiöregedni, a védelmünket nyáron nem nem sikerült befoltozni, és Puyollal sem lehet már sajnos igazán számolni.
Ennek ellenére vezetjük a bajnokságot, csoportelsőként mentünk tovább a Bl-ben, a kupában is sikeresen vettük az első akadályt. Össz-vissz két vereségünk van (amiből az egyik majdhogy tét nélküli volt), nyertük a Clasícót. a szuperkupát. Mi a franc baja van az embereknek?
Lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat, de fejlődik a csapat, kezdjük orvosolni a Messi-függőséget és Neymart is új néz ki sikerül beépíteni, ami az egyik legnagyobb feladat volt nem mellesleg fiatalokat is használja.
Nyilván vannak kisebb hibák, de eddig szerintem maradéktalanul elégedettek lehetünk vele, főleg, hogy nulla európai rutinnal, hirtelen érkezett egy olyan klubba ahol hatalmasak az elvárások.
Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem eddig kitűnő munkát végez és nem azt érdemli, hogy már a távozásáról hápogjanak.
Forca Barca!!!!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2013.12.19. 11:29:53

Én elégedett vagyok vele. A pletykákban meg lehet igazság, hiszen ő noname edzőként került ide, lehet nehéz neki felfogni ezt a hírnevet, pörgést, nyomást, ami a Barca kispadjával jár.

Azzal sem értek egyet, hogy a fiatalokat nem játszatja.Bartra, Montoya és Roberto egyre többen játszanak, és még csak december van. Tavaszra lehet eredménye ennek a nagy rotációs dolognak.

Év végre kiderül, hogy mi az igaz, de eddig a hirtelen júliusi beugrásával nem okozott nagy csalódást.
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.12.19. 11:06:53

Barcaman1993 írta:
kadarzsolt85 írta:http://www.mundodeportivo.com/20131219/ ... 58701.html Tata lehet hogy tavozik a nyaron azt irjak hogy nem apol valami jo viszonyt a klub belso embereivel de lehet hogy csk pletyka.Öt valthatja a nyaron Gus Hidink.http://www.mundodeportivo.com/20131219/" target="_blank ... 81470.html nem semmi hirek.
Én is olvastam. Elég csúnya lenne. 4 év 4 edző... Remélhetőleg nem több egy egyszerű firkász képzelgésénél. Hiddink meg minek kéne ide? Realba tökéletes lenne, ide aligha... Inkább Frank de Boer.
Én is sajnálnám ha elmenne szerintem jó szakember az öreg bár csak pletyka lenne.
Barca Barca Baaarca
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.19. 11:00:12

kadarzsolt85 írta:http://www.mundodeportivo.com/20131219/ ... 58701.html Tata lehet hogy tavozik a nyaron azt irjak hogy nem apol valami jo viszonyt a klub belso embereivel de lehet hogy csk pletyka.Öt valthatja a nyaron Gus Hidink.http://www.mundodeportivo.com/20131219/" target="_blank ... 81470.html nem semmi hirek.
Én is olvastam. Elég csúnya lenne. 4 év 4 edző... Remélhetőleg nem több egy egyszerű firkász képzelgésénél. Hiddink meg minek kéne ide? Realba tökéletes lenne, ide aligha... Inkább Frank de Boer.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2013.12.19. 10:53:46

http://www.mundodeportivo.com/20131219/" target="_blank ... 58701.html Tata lehet hogy tavozik a nyaron azt irjak hogy nem apol valami jo viszonyt a klub belso embereivel de lehet hogy csk pletyka.Öt valthatja a nyaron Gus Hidink.http://www.mundodeportivo.com/20131219/" target="_blank ... 81470.html nem semmi hirek.
Barca Barca Baaarca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.10. 13:39:25

Tobias88 írta:Én úgy tudom, hogy ilyen zsíros grill húst nem igazán ehetnének, vagy tévedek? Érdekes volt ez így Martino-tól

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/" target="_blank ... eo-2300779
nincs azzal semmi baj, teljesen okés. van rajta egy kis zsír, viszont mellé kapnak egy akkora adag fehérjét h ihajcsuhaj.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.12.10. 13:05:49

Én úgy tudom, hogy ilyen zsíros grill húst nem igazán ehetnének, vagy tévedek? Érdekes volt ez így Martino-tól

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... eo-2300779" target="_blank
94:39 6 - 1
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.07. 16:31:38

Az, hogy nem bízik a fiatalokban és nem játszatja őket ilyen formában szerintem nem igaz. Tello egy ideje sérült, de ha még nem lenne akkor is Neymar játszik a posztján. Montoya is sokat volt foglalkoztatva az utóbbi időben Alves kiválásával. Én az ő esetében valami nevelő szándékot tudok elképzelni. Nagyon kinyílt a csipája a kölöknek, hogy nem játszik eleget. Persze lehet hogy hülyeség.

Rob is egyre több időt tölt a pályán. Kezdetben tényleg nagyon jegelte, de az elmúlt néhány meccsen bátran bedobta vesztes helyzetben is. Hogy most ez a sérülések miatt van vagy sem azt majd meglátjuk, de azért az is figyelemreméltó, hogy Adamat kinézte magának, aki még csak Juvenil játékos.

A kupavisszavágón már biztos a fiatalok adják majd a csapat gerincét, megvan a biztos előny, már csak le kell játszani azt a meccset.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 16:21:27

Igazából nekem egy szavam sem lehet Tatára, amióta benyögtem, hogy Rob nem játszik eleget, azóta konkrétan minden meccsen lehetőséget kapott a fiatal Sergi - igaz, legtöbbször csak csereként, de szerintem el fog jönni hamarosan az az idő is, amikor végre kezdhet. 8)

Fabregast fals kilencesként való játszatását elfelejthetné már, ahogy a Piqué-Mascherano párost is, ettől eltekintve nincs bajom az eddigi munkásságával. Sőt... :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.07. 15:32:15

montoya játszott most zsinorban egy csomo meccset. jo volt ez így. pique, xavi, ini, ney pihent bőven elég. busi vagy sanchez pihenhetett volna még, de belefért.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.07. 15:05:22

Éreztem, hogy azt a részt ki kéne hagynom, de reméltem hogy nem akadtok fenn annyira rajta. :D Adriano helyett vártam a kezdőbe amúgy, Albát én is most dobtam volna be újra, de ha már valami okból kezdeni nem kezdhetett Montoya, be lehetett volna hozni bármelyikük helyett sokkal hamarabb, azon okok miatt amiket felsoroltam lentebb. Remélem így már átjön mit akartam mondani ezzel.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.07. 14:52:36

hádde' mikor játszassa albát? az a szokás, ha vki felépül, akkor jatszik egyet-kettőt a b csapatban vagy mittomén'. tökéletes alakalom volt ez neki a visszatérésre.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.07. 14:51:09

Azt hiszem, hogy semmi bajunk nem lehet azzal, hogy Albát betette a kezdőbe. Inkább most szokja a labdát - mint, ahogy azt el is mondta a nyilatkozatban - , mintsem élesben a bajnokságban, ahol már teljes gőzzel kell menni. Montoya esetét én sem értem, de azért a falat nem kaparom miatta. Aztán lehet megint szidom, mint tavaly Titot, hogy elfogy a csapat tavaszra.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.12.07. 14:44:53

Chino a Spanyol Kupa & Szuperkupa topicból írta: Számomra az egyetlen amit nem igazán értek, hogy miért nem Montoya kezdett. Ez talány, viszont Albat jó volt újra pályán látni.
Engem egyedül ez zavart a tegnapi meccsbe, és ez igazából úgy all in zavar Tatába. Mert ez nagyjából le is fedte a fiatalokkal való "kapcsolatát". Inkább játszatta Adrianot, aki emlékeim szerint legutóbbi meccsén kicsit meg is sérült, úgyhogy ismét extrakockázat volt játszatni, és Albát, aki meg hetek óta egy percet sem játszott, mintsem Montoyát, aki ép, egészséges, és percekre van szüksége.. Félreértés ne essék, örülök hogy Alba visszatért, meg hogy Adriano is bevethető volt végül, de folyton ez van szinte, hogy amint épphogy felépült állapotba van egy rutinosabb játékos, Tata rögtön padoztatja az ifiket, sokszor ok nélkül - Bartra, Montoya, Rob, Tello az akikre most gondolok, nem Dongouékra. Semmi felelősséget nem mer rájuk bízni. Most volt az Ajax és Bilbao elleni meccs is, amelyek előtt Bartra toronymagasan a legjobb védőnk volt, de egyiken se kezdett ezek közül. Az Ajax elleni még talán érthető lett volna akkor, hogyha pihenteti az utána levő rangadóra, de ott se ő kezdett, hanem a fergeteges formában levő Pique-Masch párosunk - nem az ő számlájukra írnám csak a vereségeket amúgy, azt se mondom hogy Bartrával nyertünk volna, de azért ironikus hogy mindkét meccsen kikaptunk. És a többiekkel is ez van, szinte csak akkor játszanak ők, amikor már nincs más lehetőség akikhez lehet nyúlni, vagy mikor már rég lefutott a meccs, és felküldi alibizni őket Tata. Montoya is, egyre jobb formába került már végre, a legutóbbi meccsen a legjobbjaink között volt konkrétan, erre 3-1-nél merte csak beküldeni, mire biztos volt a győzelem - biztos rajta kaptunk volna gólt akkora roham alatt volt a védelem hogy kockázatos lett volna előbb cserélni..

Ahhoz képest ahogy beharangozták, hogy ő is szeret az ifikhez nyúlni, nekem ez csalódás ahogy idén kezeli őket Martino bácsi. Ezért remélem is amúgy, hogy Rafinha és Gerard D. se jönnek még vissza a kölcsönből, mert most legalább játszanak és fejlődnek jelenlegi klubjukban - habár Deu sem játszott eddig túl sokat, de az edző is megmondta, hogy mostantól fogja egyre többet bevetni, és tartja is a szavát ehhez úgy tűnik. De ha most visszahozzuk őket, akkor az 5 meccsenkénti utolsó 20 perces játékidővel csak megtörnénk a fejlődésüket - szerintem.

Ettől eltekintve bírom az ürgét, sok elképzelése tetszik, de ezeket a dolgait nem bírom felfogni. Mi elvileg olyan klub vagyunk, akik bátran használjuk az utánpótlásunkat, és bízunk bennük, hát idén ez nem nagyon látszik szerintem.. A másik amitől a falat kaparom még amúgy az Cesc "Messi poszton" való játszatása, de most sanszos hogy megint rákap Tata, mert volt ott egy jó meccse ismét - harmadosztályú ellenfél ellen -, de ebbe már kezdek beletörődni. Csak pazarlásnak érzem ezt is, lévén Fabregas kb a legjobb formában levő középpályásunk, már ha ott játszhat ahol tud..
Lezárt