Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.09.05. 12:30:47

recrea írta:Szlovákia mióta nagy bármiben is? :D
Mondjuk amióta 2010-ben elmentek a legjobb 16-ig a vébén. Az azért bika volt. Szűkre kellene szabni a mellényt, mert súlyosan bele lehet arccal zuhanni a lócitromba. :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.05. 11:55:12

Ha verjük az azerieket, illetve a horvátok nyernek a szlovákok ellen, akkor belefér itthon a döntetlen is. Ha előbbi kettőből valamelyik nem teljesül, nyerni kell, hogy kijussunk.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.05. 11:51:52

Ha támadásban is felnövünk megint a feladathoz, hátul pedig nem hozzuk a régi magyar virtust, akkor meg lehet, de sajnos nálunk már sosem elvárás, hogy valakit megverjünk. Nem is merem kijelenteni, mert akkor tuti összehpzzák a blamát :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.09.05. 11:47:35

MQuCsabi írta:Hétfőn jön a meccs a szlovákok ellen. Egy X megint egy nagy lépés lenne, de, ha itthon meg tudnánk verni Szlovákiát, akkor meg lehet levonulna mindenki megint a Deák térre. :twisted:

Egy döntetlen a Szlovák - Horvát meccsen nagyon jól jönne és akár egy azeri győzelem is. Bár erre az utóbbira sokkal kisebb az esély, mint arra, hogy a két nagy leikszel egymással.
Szlovákia mióta nagy bármiben is? :D

Szerintem, ha ki akarunk jutni, akkor el kell őket verni hétfőn (szerencsével ez össze is jöhet), aztán az összes meccsen szurkolni a horvát győzelemnek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.05. 11:10:07

Hétfőn jön a meccs a szlovákok ellen. Egy X megint egy nagy lépés lenne, de, ha itthon meg tudnánk verni Szlovákiát, akkor meg lehet levonulna mindenki megint a Deák térre. :twisted:

Egy döntetlen a Szlovák - Horvát meccsen nagyon jól jönne és akár egy azeri győzelem is. Bár erre az utóbbira sokkal kisebb az esély, mint arra, hogy a két nagy leikszel egymással.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.18. 09:09:13

Nagy Ádám első gólja is megvan a Bristol cityben.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.06.12. 12:45:44

Igaza van Rossi-nak, nem színházban vannak, de valaki ordibalhat, akkor az az edző legyen. Kassai mesélte, hogy befogjak vezetni az edzoknel is a lapokat, ez jó ötlet.

Amúgy nála nem tudnánk jobb edzőt hozni (Dardait max). Szimpatikus ez a válogatott, csak könyörgöm két vereség után ne akarjuk kirúgni a vezetést.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.06.12. 08:27:49

ami bíztató: tovább javul a játékunk. Rossi: remélem jobb edző, mint amilyen az önfegyelme.én úgy látom, a támadó alakzatokra kell még időt fordítani és persze arra is, hogy jönnek majd klasszis támadókkal felálló gyors csapatok jobb helyzetkihasználással.
kezd érdekelni ez a csapat és az jó jel...(nekem)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.06.11. 23:55:19

Itthon hozni kell hat pontot, idegenben valahol hozni egy ikszet és jók vagyunk. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.11. 23:43:57

Nem szégyen külföldi kapitányt választani, nagyon jót tett Rossi kinevezése a válogatottnak. Mennyire jó lett volna, ha nem bohóckodunk Pinyőkkel meg Várhidikkel...

Az megvan, hogy vele a padon itthon 100%-osak vagyunk?
Persze nem szabad elbízni magunkat, de nekem most nagyon szimpatikus ez a válogatott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.06.11. 23:32:21

Ez elég derék volt. Van játékunk, viszonylag kevés a gyermeteg hiba. Remélem nem jön majd ősszel a szokásos x vagy vereség mondjuk az azeriektől :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.06.11. 21:43:55

Viszonylag jól nyomjuk eddig. Holender helyett jöhetne valaki, aztán lőni kell egyet.

Megvan :!: 8)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.25. 09:44:34

Azt kéne elérni, hogy a velünk egy szinten lévő, vagy kicsit talán erősebb (szlovák pl) válogatottak ellen is ez a küzdőszellem állandósuljon.
Akkor fogunk tudni előrelépni, és komolyanvehetővé válni.

Nehéz a csoport mert Wales sem rossz, de ha a hazaiakat be tudnánk húzogatni, akkor...

Az sem lenne rossz ha a horvátok felébrednének és mindenkit megvernek.
Ha ők továbbra is gyengélkednek, és wales-szlovák kettős ellen is beleszaladnak ilyenekbe, akkor komoly matekozás lehet a végén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.25. 08:57:57

nem véletlenül írtam lejjebb, hogy a fociban minden lehetséges.....(még szerencse :D )
de nem gondolom azt sem, hogy vissza kellene vonnom amit a Szlovák meccs után írtam a képzettségről.
tegnap egy gyenge napot kifogó Horvát válogatottat győztünk le - megérdemelten elfogadható játékkal.
a Horvátok már az első meccsükön sem brillíroztak, de legyen ez az ő bajuk. ami jól látható volt, hogy a mieink igencsak felszívták magukat, nem volt baj a hajtással, és a védekezés mellett sokkal bátrabb támadójátékot produkáltunk szerintem elsősorban ez lepte meg a Horvátokat.
én sokáig kedveltem a "kis-kokót" de be kell látnom nem előnyére változott, a kihagyása tegnap jó húzásnak bizonyult.
Szalai: ok. elismerem hogy támogatás híján frusztrált lehet egy csatár, hogy sokat kell brusztolni elől...stb. de ez manapság a kilencesek sorsa. a tegnapi gólja (és az össz. teljesítménye is) dicséretes, a megoldása akkor is klasszis, ha a kapus kivédte volna.
egyébként pedig még sok ilyen győzelmet és nem marad okunk fanyalogni....
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.24. 20:41:13

Ez szép teljesítmény,ha kikaptunk volna is ezt írnám,ment a hajtás mindenkitől,kár hogy ez az akarat nagyon ritkán van meg,ma meg elég fegyelmezett védekezés is volt mellette.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.03.24. 20:37:47

Sajnos ilyen meccseken látszik meg, hogy mennyire ki vannak hajtva ezek a játékosok. Modric pl kis túlzással már lépni alig bír és még hátravan 10 forduló a bajnokságból. És ezt sajnos a szurkolók szívják meg, mert a fáradtság miatt, szinte csak lejátszott meccsek vannak, de látványos jó focit nagyon ritkán látni. Legyen az lassan BL döntő, VB, vagy El Classico.

Korában a játékosok alig érték el a századik válogatott meccset. Most meg már a mi Balázsunknak is megvan ez a szám.
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.03.22. 21:07:52

Kovbal88 írta: Én egy ideje azt látom, hogy nincs is annyira szüksége a játékosnak arra, hogy képzettek legyenek, inkább fizikálisan kell kimagaslónak lenni, erősnek gyorsnak robbanékonynak. Illetve nagyon fegyelmezettnek. Nem véletlen, hogy a brazilok is eltűntek az utóbbi években a porondról, holott korábban mindig esélyesnek számítottak. De lehet csak én látom így.
vagyis a amit mondani akarok, hogy egyre kevésbé számít a tehetség a fociban.
Lehet bármilyen fizikumod ha nem vagy képzett és tehetséges, nyilván nem árt ha jó a fizikum, de önmagában édes kevés.
Ha megnézed az "akkori" brazilokat, rengeteg tehetségük volt és több (fenomén) egy-egy korosztályban, ma közel sincs annyi.

Szerintem a legfontosabb a játékintelligencia, ha ez rendben van, magával hordozza a fejlődést minden téren, technika, taktika stb stb és persze nagyon fontos a közeg amiben éled a mindennapjaid!

Nálunk (magyaroknál) talán a közeg az első ami nem megfelelő, mert azt gondolom, tehetségek vannak csak elvesznek, elkallódnak!
Egy fiatalnak igenis meg kell tanítani: nem a pénz az első (lásd D.Balázs és még sorolhatnám), aztán ott vannak az okos ügynökeink, kiviszik a tehetségeket 10-en évesen ausztriába stb, szóval brutális az egész ami ma megy!

A tegnapi produkciót szőrnyű volt nézni, egy gyenge csapat negyed gőzön lesimázta a mieinket.

Csehek ma 5 kaptak, de minket vernének!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.22. 19:50:24

Kovbal88 írta:
mess2009 írta:azzal nem tudok mi kezdeni, hogy igy, meg úgy is lehetett volna....meg hogy majd itthon....igen a fociban minden lehetséges.
de: abban nincs kétségem, hogy a csapatunk döntő többsége képzetlen és nem érik el az európai élfociban elvárható kvalitásokat.
az is nyilvánvalónak tűnt, hogy nincsenek még összeszokott csapatrészek sem nemhogy egy egységes csapat.
megmosolyogtató viszont az odamondogató "sztárunk" Szalai újabb szájmenése, mivel azt feledni tudta, hogy ő is ott volt a pályán és játékban egyáltalán nem tűnt ki.
Én egy ideje azt látom, hogy nincs is annyira szüksége a játékosnak arra, hogy képzettek legyenek, inkább fizikálisan kell kimagaslónak lenni, erősnek gyorsnak robbanékonynak. Illetve nagyon fegyelmezettnek. Nem véletlen, hogy a brazilok is eltűntek az utóbbi években a porondról, holott korábban mindig esélyesnek számítottak. De lehet csak én látom így.
vagyis a amit mondani akarok, hogy egyre kevésbé számít a tehetség a fociban.
Abban egyet értek, hogy a gyorsaság, fizikum, fegyelmezettség felértékelődött. A tehetség viszont szerintem nagyon is számítana, csak kevés van belőle a mai fociban. A brazilok is azért estek vissza, mert nem jönnek akkora klassziksok, mint régen. Vagy egy Neymaruk, de ő sem Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho szint.

Manapság eg gyors szélső, aki kicsit tud cselezni is, pl. Sané, Sterling, Vinicius már hatalmas problémákat tud okozni a legtöbb védelemnek.

Igazi tehetségből kevés van, de azért van egy minimális képzettség, amit az európai top ligák játékosai szinte kivétel nélkül tudnak. A mieink közül viszont csak nagyon kevesen. És ez nekem is furcsa, tudva, hogy korábban kiváló labdarúgóink voltak, most meg a válogatott játékosaink nagy része alapvető technikai problémákkal küzd.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.03.22. 18:58:25

mess2009 írta:azzal nem tudok mi kezdeni, hogy igy, meg úgy is lehetett volna....meg hogy majd itthon....igen a fociban minden lehetséges.
de: abban nincs kétségem, hogy a csapatunk döntő többsége képzetlen és nem érik el az európai élfociban elvárható kvalitásokat.
az is nyilvánvalónak tűnt, hogy nincsenek még összeszokott csapatrészek sem nemhogy egy egységes csapat.
megmosolyogtató viszont az odamondogató "sztárunk" Szalai újabb szájmenése, mivel azt feledni tudta, hogy ő is ott volt a pályán és játékban egyáltalán nem tűnt ki.
Én egy ideje azt látom, hogy nincs is annyira szüksége a játékosnak arra, hogy képzettek legyenek, inkább fizikálisan kell kimagaslónak lenni, erősnek gyorsnak robbanékonynak. Illetve nagyon fegyelmezettnek. Nem véletlen, hogy a brazilok is eltűntek az utóbbi években a porondról, holott korábban mindig esélyesnek számítottak. De lehet csak én látom így.
vagyis a amit mondani akarok, hogy egyre kevésbé számít a tehetség a fociban.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.03.22. 14:57:10

mess2009 írta:megmosolyogtató viszont az odamondogató "sztárunk" Szalai újabb szájmenése, mivel azt feledni tudta, hogy ő is ott volt a pályán és játékban egyáltalán nem tűnt ki.
Szerintem meg teljesen igaza volt, kimerte mondani az igazságot. Tőle mit vársz, amikor eleve úgy megyünk fel, hogy 5 védő és 3 védekező középpályás. A taktika az, hogy Szalaira üssük a labdát, valahogy brusztoljon a védők között magára hagyatottan, 1 szem csatárként. Ehhez társult, a "próbáljunk Orbán fejére ívelni".
Miután felállunk 113 védekező játékossal, ostoba védekezésbeli hibákat követünk el.
Sokkal hamarabb is gólt lőhettek volna a szlovákok például Orbán miatt az elején.
Legalább, ha erre védekező játékra rendezkedünk be, akkor azt hajtsák végre maximálisan, de még erre is alkalmatlanok voltak. Persze, hogy elgurul a gyógyszere az egy szem csatárnak ettől.

Ez a szlovák csapat ráadásul gyenge is volt, ettől csak erősebb fog jönni az azeriek kivételével.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.22. 13:18:20

azzal nem tudok mi kezdeni, hogy igy, meg úgy is lehetett volna....meg hogy majd itthon....igen a fociban minden lehetséges.
de: abban nincs kétségem, hogy a csapatunk döntő többsége képzetlen és nem érik el az európai élfociban elvárható kvalitásokat.
az is nyilvánvalónak tűnt, hogy nincsenek még összeszokott csapatrészek sem nemhogy egy egységes csapat.
megmosolyogtató viszont az odamondogató "sztárunk" Szalai újabb szájmenése, mivel azt feledni tudta, hogy ő is ott volt a pályán és játékban egyáltalán nem tűnt ki.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.22. 10:40:35

Nero. írta:1.8 van a Horvatokra :D
Külső szemlélőként logikusnak tűnhet.
A horvátok agyon vannak hajtva, tegnap se gáláztak, most idegenbe jönnek egy papíron nehezebb ellenfélhez, akikkel a legutóbbi 3 meccsen csak döntetlent játszottak.

Viszont "belső" szemlélőként ismerjük a fiainkat, úgy nagyon csábító ez az 1,8 :D

Amúgy nem voltak annyival jobbak a szlovákok, itthon simán meg lehet kenni őket, de én még egy jópár évig nem várok semmit a válogatottól. Majd ha a Szoboszlai-Csoboth generáció lesz a kezdő, akkor talán megint lehet valami, de amíg ilyen Kovács-Kalmár-Lang szintű NB1-es meg román elsőosztályú játékosokkal tudjuk feltölteni a kezdőt, addig nem lehet túl sokat várni.
Meg amíg egy Kleinheisler inkább elmegy a lölö csapatába, minthogy építené a karrierjét és szintet lépjen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.22. 09:22:28

1.8 van a Horvatokra :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
perga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2018.03.04. 20:02:24

2019.03.22. 09:01:06

Láttam 2 csapatot akik szaladgáltak össze-vissza, nem is értettem milyen rendezvény van!
Minden évben leül az ember a TV elé, na majd most :) aztán csak azokat sajnálja akik pénzt és energiát nem kímélve elutaznak, szurkolnak!
"Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.22. 08:23:28

Én csak az első félidőt láttam,ott nem voltunk rosszabbak a szlovákoknál,legalább is sok helyzetük nekik sem volt,nekünk viszont egy sem,annyira semmit nem tudtunk felmutatni támadásban. Max ha nem kapjuk meg a gólt a félidő végén,akkor ki tudtuk volna húzni 0-0-al,de ilyen erőtlen támadásokkal nehéz lesz pontot szerezni bárki ellen.
Válasz küldése