Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.06.16. 23:45:47

A kis olaszaim nagyon extrak. Szimpatikus gyors focit jatszanak.
Aki mellettuk extra volt ma,az Bale. Kar a tiziert,de igyis szenzaciosan jatszott.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.16. 23:18:56

Nekem is szimpi ez az olasz csapat, de szerintem még korai a többi nagyhoz hasonlítani őket. Azért elég szerencsés csoportban vannak. Az állítólag nem focizó és időhúzó franciáknál(egyébként csak a kapus húzta az időt,őt az elején egy lappal helyre lehetett volna tenni) nem nagyon volt több helyzetük. És a svédekhez hasonlóan ez az "erős" svájci csapat is hót amatőr társaság, két pontos passz már túlmegy a csúcsteljesítményükön,de legalább megpróbáltak focizni. Lehet szidni a spanyolokat,hogy oldalpassz és lehet örülni az olaszoknak,hogy gyors támadásépítés,de nem mindegy, hogy mindig tizenegy betömörülő védő van előtted,vagy max öt. És az is segít a játékon,ha a kapustól bemegy minden közepesen jó lövés is. Én nem bánnám,ha az olaszok nyernének a végén,elég jó lendületet szereznek a gyenge,de nem bunkerfocit játszó csapatok ellen, de azért egy jó csapat ellen meglátjuk mit mutatnak. Azt nem kívánom,hogy valami svéd csapattal fussanak össze,mert az ugyanúgy csak egy halál szenvedés lenne.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.16. 22:48:43

Az olaszok megmutatják, hogyan is kell játszani ezt a játékot!!! Hatalmas gratula!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.16. 22:47:48

Amugy sztem rohadtul nem fair h egy csomo csapat hazai palyan jatszik. Ez azert eleg nagy elony.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2021.06.16. 22:51:16-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.16. 22:31:04

Már az első meccsen is szembeöltő volt hogy milyen kreatívan, hatékonyan játszanak és 1-0-nál is meneteltek előrefele, totális ellentéte a franciáknak akik minden poszton világklasszisokkal jellemzően élvezhetetlen 0 játékot játszanak, tegnap is már a 20-adik perctől elkezdték az időt húzni.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.06.16. 22:28:20

Messze ők a legmeggyőzőbb csapat eddig, pedig egy komoly játékosállománnyal rendelkező svájci válogatottat iskoláznak éppen. Az önfeledt gólörömöket pedig külön élvezet nézni, sokat elmond a csapategységről, ahogy egy emberként ünnepelnek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.16. 22:24:01

corol írta:
2021.06.16. 22:19:35
Nekem is nagyon tetszik az olasz csapat játéka. Rendkívül gyorsak, lendületesek, kombinativak..
Es kb 3 passzal ott vannak az ellenfel 16osanal. Nincsenek alibi oldal .eg hatrapasszok, rohan 2-3 ember elore oszt' kapjak a labdat... Eddig nalam ok az eb legjobbjai.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.06.16. 22:19:35

Nekem is nagyon tetszik az olasz csapat játéka. Rendkívül gyorsak, lendületesek, kombinativak..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.16. 22:12:29

lehet úgy fiatalítani ahogy a spanyolok, meg úgy ahogy az olaszok.

álmomban nem gondoltam volna hogy egy olasz meccset élvezni fogok, a spanyoloktól meg hányingerem lesz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.16. 15:37:15

sansz írta:
2021.06.16. 15:23:55
Szerintem ez sem jelentene semmit,pontosan tudják a játékosok,hogy ilyenkor lehet ez. Sokkal rosszabb mikor tényleg lefújják,amikor nem is les, franciáknál volt egy ilyen.
Inkább ezt a les szabályt kéne megreformálni. Ezeknek a videós centizgetéseknek semmi értelme, a támadójátékot gyengítik. Régen Puhl azt mondta,hogy a támadó focit kell segíteni,ami nem egyértelműen les,azt engedni kell. Valahogyan ennek a szellemiségében kéne változtatni. Legyen megengedőbb a szabály,vagy csak 16on belül legyen érvényes, nem tudom, de ez nem olyan jó.
Nem az volt a terv hogy ha még valamilyük egy vonalban van, akkor engedik, valaki meg tudja erősíteni? Tehát a mostani ha már valami belóg az les inverze lenne, ha még valami egy vonal, az szabályos. (nyílván nem a kar, hanem láb/váll/fej). Ez akár tényleg jó lehetne, de vajon a gyakorlatban nem pródukálna ugyanennyi kérdéses szitut? Mert kb ugyanazt kellene nézni :D
Más felvetésre nem emlékszem.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.16. 15:23:55

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.16. 10:30:12


Egyetértek. Amúgy miért nincsen valami átmeneti jelzés? Jogos hogy tovább engedik mert ha hibásan fújják be akkor azt már nem lehet visszacsinálni mert megáll a támadás, de bevezethetnék hogy például félig emeli fel a zászlót a partjelző jelezve hogy szerinte potenciális leshelyzet van főleg ha egyértelműen látta?
Ilyenkor mehetne tovább a játék de a gól pillanatában már tudja az ember és nem pedig hidegzuhanyként érné 5-10 mp múlva.
Szerintem ez sem jelentene semmit,pontosan tudják a játékosok,hogy ilyenkor lehet ez. Sokkal rosszabb mikor tényleg lefújják,amikor nem is les, franciáknál volt egy ilyen.
Inkább ezt a les szabályt kéne megreformálni. Ezeknek a videós centizgetéseknek semmi értelme, a támadójátékot gyengítik. Régen Puhl azt mondta,hogy a támadó focit kell segíteni,ami nem egyértelműen les,azt engedni kell. Valahogyan ennek a szellemiségében kéne változtatni. Legyen megengedőbb a szabály,vagy csak 16on belül legyen érvényes, nem tudom, de ez nem olyan jó.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.16. 15:05:48

Csak én látom úgy, hogy a legtöbb meccsen sokat engednek a bírók?
Csomó durva szabálytalanságot nem fújnak le, ha valaki becsúszik, és előbb lábat ér, az se szabálytalanság, kézzel lökik meg rángatják egymást síp nélkül.

Francia-németen ki volt az M4 kommentátor? Kinek a kije vajon?
Semmi köze nem volt a meccshez, de a focihoz sem nagyon ért. Hogy a francba tudnak ilyeneket kiküldeni közvetíteni?

Szerkeszd a hozzászólást, ne írj duplát, ha nem muszáj. Törlöm a másikat.
davi10
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.16. 13:00:52

Nem térdelt senki, nem is volt hatásszünet előtte, úgyhogy RESPECT-re mutatás se volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.06.16. 12:09:47

Úgy láttam, hogy egyik csapat sem.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.06.16. 11:50:04

Nem láttam a meccset, a portugálok térdeltek a sípszó előtt?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.16. 10:30:12

messideco írta:
2021.06.16. 10:10:26
Amikor Schön bevágta, az a pár másodperc többet ért egy-két unalmas hétnél. Ez a foci 8)

Mai tippek?

Finnország - Oroszország 1–0
Törökország - Wales 1- 2
Olaszország - Svájc 1-0
Egyetértek. Amúgy miért nincsen valami átmeneti jelzés? Jogos hogy tovább engedik mert ha hibásan fújják be akkor azt már nem lehet visszacsinálni mert megáll a támadás, de bevezethetnék hogy például félig emeli fel a zászlót a partjelző jelezve hogy szerinte potenciális leshelyzet van főleg ha egyértelműen látta?
Ilyenkor mehetne tovább a játék de a gól pillanatában már tudja az ember és nem pedig hidegzuhanyként érné 5-10 mp múlva.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.06.16. 10:10:26

Amikor Schön bevágta, az a pár másodperc többet ért egy-két unalmas hétnél. Ez a foci 8)

Mai tippek?

Finnország - Oroszország 1–0
Törökország - Wales 1- 2
Olaszország - Svájc 1-0
"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.06.16. 10:09:31

LG írta:
2021.06.16. 09:34:26

Szerintem inkább fejben buktuk el a meccst. A lesgólnál későn jelzett a partjelző, már mindenki ünnepelt, utána jött a hidegzuhany. Én ott éreztem, hogy ennek sajnos meg lesz a böjtje. Aztán a portugálok belőtték az első gólt, amihez nem kis szerencse kellett a megpattanókkal, onnantól teljes szétesés. Ilyen játék a foci, láttunk már hasonlókat. Ezzel együtt le a kalappal a fiúk előtt.
Én is ezt láttam. Baromi nagy ütés volt az, hogy nem adták meg. (Egyébként jogosan, mert les volt sajna.) Kaptunk rá egy megpattanós vackot, megzavarodtunk. Aztán Orbán olyan helyzetbe került, hogy a gyerekkel muszáj volt valamit kezdeni, Çakır amúgy is nekik fújt nagyobbrészt és simán be lehetett inteni a tizit. A harmadik gól pedig már a teljes fejetlenség volt. Kapu sarkához jött a labda nem tudtuk lereagálni.

Egyébként ennek ellenére a védelemre, szerintem nem lehet panasz. Orbán, Botka és Szalai is nagyot ment, Lovrencsics lógott ki egy kicsit, szerintem neki ez a szint mindig is sok volt. A középpályán is valamennyire fel tudtuk volna venni a versenyt, ha Szoboszlaiék nem sérültek. Az igazi gondot én ott látom, hogy egyébként oké viszonylag egy ilyen csapatot is le tudunk védekezni ideig óráig, de baromi nagy nyomást helyeznek ránk, mert nem tudunk támadni és ebből ilyen szinten törvényszerűen jön a hiba.

Az, hogy Szalai Ádám csatárként védekező középpályást játszik és visszafejelgeti a labdát az érkezőknek, meg felíveljük rá aztán valami lesz, abból nem lesz támadójáték. Semmi bajom nincs Szalaival, szerintem kell egy ilyen játékos egy ilyen keretbe, de baker ennyi év alatt nem találtunk egy olyan csatárt aki tud futni labdával és nem pattan el egy ütközésnél. Ez már kicsit kezd nevetséges lenni. Salai meg szétfutja az agyát helyette, mert annyira lassú, hogy a támadások egyszerűen elhalnak nála. Nagyon kéne egy gyors erős csatár. Komolyan ha ennyire nem találunk honosítsunk le egyet, de ez baromi nagy gond.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.16. 09:34:26

Alcantara írta:
2021.06.16. 06:31:30
Második félidő egész elfogadható volt. A meccs ott ment el, amikor mindkét csapat cserélt. A portugálok két cseréje (Renato Sanches, Andre Silva) nagyot dobott a játékukon, a mi két cserénk, főleg Sigér büntetés volt a csapat számára.
Akinek a játéka nekem tetszett, Schäfer és Sallai. Főleg az előbbi volt meglepő, nagyon agilis kis játékos.
Szerintem inkább fejben buktuk el a meccst. A lesgólnál későn jelzett a partjelző, már mindenki ünnepelt, utána jött a hidegzuhany. Én ott éreztem, hogy ennek sajnos meg lesz a böjtje. Aztán a portugálok belőtték az első gólt, amihez nem kis szerencse kellett a megpattanókkal, onnantól teljes szétesés. Ilyen játék a foci, láttunk már hasonlókat. Ezzel együtt le a kalappal a fiúk előtt.

A másik meccs: Hummels nem kicsit esett vissza az évek során. Egy 5 éve még simán odasoroltam volna a top védők közé, ma már messze van attól a szinttől. Kemény csoport ez, sajnos nem hinném, hogy pontot tudnánk szerezni, a tisztes helytálllás lehet a legtöbb, amit elérhetünk.
Első kör ment le, senki nem erőlteti meg magát ilyenkor, főleg, hogy kb 3-4 ponttal tovább lehet menni. Ma már a kieséses szakaszban kezdődik az EB. Minden nagyobb csapat arra tartalékol. A versenylónak a derbi napján kell jót futnia. Ezek még csak az időmérők...
Lucho savazását sem igazán értem. Az utolsó éve nem volt jó, de előtte nagyon jó, gyors focit játszott, sok rövidpasszos játék kombinálva kontrákkal. Én nagyon szerettem azt a csapatot. A válogatottal is jó meccseket játszott, de ezek a csoportmeccsek, főleg az első forduló, kb. barátságos meccs színvonal.
Van igazság ebben, de azért általában világversenyeken, de klubfociban a BL-ben is van egy-két nagycsapat, aki ráfarag a gyenge kedzésre. Persze ez csoportfüggő, valahol belefér egy vérszegény x kezdésnek, valahol pedig ilyen után nagyon kell kaparni.
A franciák a vb-n is csak nyerni akartak, focizni nem, pedig meglenne az állományuk hogy olyan focit toljanak amitől leszakad a pofám. Szerencséje deschampnak hogy ilyen kerete van, máskülönben a csakatuti 1-0 visszaüthetne. Kicsit Valverde flash a tag, de az eredmények őt igazolják
Ma már ilyen tornákon kevés csapat színezi a játékot, főleg a favoritok között, akiken ott az eredménykényszer. 2010-ben a spanyoloknak is brutál keretük volt, de ők is biztonsági focit játszottak, csak más típusút, mint mondjuk a franciák.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.06.16. 09:27:43

A franciák a vb-n is csak nyerni akartak, focizni nem, pedig meglenne az állományuk hogy olyan focit toljanak amitől leszakad a pofám. Szerencséje deschampnak hogy ilyen kerete van, máskülönben a csakatuti 1-0 visszaüthetne. Kicsit Valverde flash a tag, de az eredmények őt igazolják.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.06.16. 08:53:38

a mijeinkhez: a sorsunk a sorsolás pillanatában dőlt el. ami groteszk, hogy az a nyilvánvalóan irányított politikai sunyiság olybá teszi, mintha mi győztünk volna 3 -al.
a Franciák: nekik szurkolok de tegnap egy szégyenletes második félidővel ajándékoztak meg az tény. Benzema egyelőre nem találja a helyét, Mbappé-nak sem a terepe az a bekkelés amit a másodikban nyomtak, Grizi. viszont afféle barcás DeJong teljesítménnyel robotolt. egyilyen egy-félidős játék kevés lesz nekik, remélem javulnak.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.16. 07:33:51

Első kör ment le, senki nem erőlteti meg magát ilyenkor, főleg, hogy kb 3-4 ponttal tovább lehet menni. Ma már a kieséses szakaszban kezdődik az EB. Minden nagyobb csapat arra tartalékol. A versenylónak a derbi napján kell jót futnia. Ezek még csak az időmérők...
Lucho savazását sem igazán értem. Az utolsó éve nem volt jó, de előtte nagyon jó, gyors focit játszott, sok rövidpasszos játék kombinálva kontrákkal. Én nagyon szerettem azt a csapatot. A válogatottal is jó meccseket játszott, de ezek a csoportmeccsek, főleg az első forduló, kb. barátságos meccs színvonal.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.06.16. 06:31:30

Második félidő egész elfogadható volt. A meccs ott ment el, amikor mindkét csapat cserélt. A portugálok két cseréje (Renato Sanches, Andre Silva) nagyot dobott a játékukon, a mi két cserénk, főleg Sigér büntetés volt a csapat számára.
Akinek a játéka nekem tetszett, Schäfer és Sallai. Főleg az előbbi volt meglepő, nagyon agilis kis játékos.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.15. 23:29:31

brownieheaven írta:
2021.06.15. 22:55:34
recrea írta:
2021.06.15. 22:46:53
Egyetértek, baromira túl van húzva ez az egész. Nekem az is visszatetsző, h fél Pesten dugó van amiatt, mert vonultatni kell a szurkolótábort. Mégis minek? Nagy a hype a “semmire”.
Eb-n vagyunk, ráadásul hazai pályán játszatunk, ilyenre nem volt soha példa, nagy sikereket meg úgysem fogunk elérni a közeljövőben, ergo mikor ha nem most. Gondolom.
Meg ha már egyedülálló módon kinyitottuk a teljes stadiont, valamit durrogtatni is kell, nehogy már bénán nézzen ki a rizikóvállalás.
Jogos, csak baromira erőltetett az egész, nekem sokkal jobban tetszett a 2016-os “önszerveződés” a városban, elképesztő hangulata volt, megfogalmazni sem lehet (természetesen ugyanúgy szétcseszte a várost :D). Nyilván más volt a lélektana, egyrészt sikeresek voltunk, másrészt váratlan volt, illetve akkor egyesek rájöttek, h meg lehet lovagolni a válogatott sikereket és a focit Magyarországon. Mondjuk, aki kicsit is figyelt, annak ez már korábban feltűnt, az egyetlen dolog, amiben ez a nemzet összetart, az a magyar sport. Így jobb ezekkel csoportokkal jóban lenni, mint nem. Abban a pillanatban nem számít a poltikai, nemi, faji vagy csapat hovatartozás. Igaz, ugyanaz a két ember, aki a stadionban egymás mellett ölelkezve szurkolt ma, holnap a facen már elküldi egymást a francba egy védettségi igazolványos cikk alatt.

Nagyon várom a napot, amikor a válogatott felér a szurkolótáborához, és nemcsak szóban. Btw, abszolút helytálltunk ma, a második félidő közepén kifejezetten jól mentünk, nem érdemeltünk 3 gólos vereséget, mindezt úgy, hogy a két legjobb játékosunk sérült. Sajnálom nagyon a peches első gólt, miattuk meg miattunk is.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.15. 23:14:56

Rivaldo11 írta:
2021.06.15. 21:37:29
Egészen undorító, amit a franciák futball címen előadónak. Oké, hatékonyak veszettül. De hogy lehet ezt szeretni???
oké,utálod a franciákat, de mondjuk ennek nincs köze a focijukhoz,amit minősítesz.
Szerintem is játszhatnának mondjuk a spanyol edzővel jobban,szebben, de azért nem rossz ez. Többen is nagyon hullámzó teljesítményt nyújtanak(ez amúgy tipikus francia átok), de az első félidőben a pálya minden részén jobbak és stabilabbak,veszélyesebbek voltak, a második félidőben pedig rúgtak egy kapufát, két olyan gólt amin összesen volt vagy tíz centi a les(normál időkben klasszikusan ezt tekintettük egy vonalnak) és nem kaptak meg egy tizenegyest, ahol a támadót hátulról rúgták le,ami mellett csak azt lehetett mondani,hogy a labdát is elérte a végén. Vicc.
A németek viszont a "robot vagyok és megyek előre" dolgon kívül semmit nem mutattak. Ezt se nevezném űrfocinak.
Válasz küldése