Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.06.27. 18:53:20

tegnap az Olaszok hoztak egy parádés elsőt és egy eredményes befejezést de ez a mai Holland dög unalom.
azt hiszem vettünk egy Braithw.II-t leszámítva az egyetlen lefújás előtti megmozdulását(Memphis)még DeJong is gyenge előre, nem tudom mire játszanak de ez 0.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.27. 18:44:49

Azon gondolkodom a meccs alatt, h a hollandoknak ‘88 óta mennyi elképesztő világklasszisuk volt (lakosságszámra vetítve meg pláne) és micsoda csapataik, mégsem nyertek semmit. A ki-ki meccseket sorra elbukták, akkor is, amikor parádésan játszottak vagy egyértelműen jobbak voltak az ellenfélnél. Ha idevesszük a korábban elbukott két (majd a harmadik) VB döntőt, el lehet mondani, h fociban vesztes nép.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.27. 12:21:54

Cseri írta:
2021.06.27. 05:53:39
LG írta:
2021.06.26. 22:15:20
Ahhoz képest, hogy itt már néhányan kikiálltották top favoritnak az olaszokat, most megszenvednek az osztárokkal.
Ha jól látom a szavazáson 4en húztuk be őket végső győztesnek,ez vállalható :) Melyik csapatnak nem volt szenvedős meccse az eb-n? :) Innen sima :) Azért 1100 valahány percet kapott gól nélkül lehozni, nem semmi.
Viszont az egyenéses kiesés más műfaj. Szerintem ide kevés lesz az olaszok rutinja. A többi esélyesnél azért több EB, VB, BL randadókon tapasztalatot szerzett játékos, és ez szerintem döntő lesz.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.27. 05:53:39

LG írta:
2021.06.26. 22:15:20
Ahhoz képest, hogy itt már néhányan kikiálltották top favoritnak az olaszokat, most megszenvednek az osztárokkal.
Ha jól látom a szavazáson 4en húztuk be őket végső győztesnek,ez vállalható :) Melyik csapatnak nem volt szenvedős meccse az eb-n? :) Innen sima :) Azért 1100 valahány percet kapott gól nélkül lehozni, nem semmi.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.27. 00:32:15

Deluigi írta:
2021.06.26. 23:48:26
a mai meccsek margojara:

1. Braithwaite golt lott (vegre), hatha sikerulne eladnunk jo aron

2. Sajnalom, hogy Alaba nem hozzank jott, hanem a Madridhoz :(
1: BW kifejezetten nagyot megy ezen az EB-n(egy gyenge csapatban) szerintem őt egyértelműen nem lesz nehéz eladni.

2: Én meg pont azon gondolkodtam,hogy nem bánom,hogy csórók vagyunk, jó Alaba,de baromira túlértékelt, még az oszták csapatban sem ő volt a legjobb.

Nagy mákjuk volt az olaszoknak és megint egy olyan gólt vett el a VAR,ami klasszikusan egyvonal. Várom azt a szabálymódosítást, amiről beszéltünk,hogy az lesz csak les,ha a támadó minden porcikája előrébb van.
Ez a mostani szabály, a var centizgetéseivel, ahol a s#ggszőr és a fülcimpa helyzetét méricskélik,szembe megy a foci szellemiségével és nagyon a védőknek kedvez. Ha módosul a szabály akkor a támadók előnyben lesznek, több gól lesz,akkor is,ha így is meglesz a centizés.
Ettől függetlenül örülök az olaszoknak, szimpik továbbra is,ha nem is olyan egyértelműen erősek,mint azt többen mondták, még mindig szívesebben nézem őket,mint a lelkes amatőröket(osztákok, dánok stb), pláne mint a lelketlen amatőröket (wales, skócia svájc stb)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1853
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.06.26. 23:48:26

a mai meccsek margojara:

1. Braithwaite golt lott (vegre), hatha sikerulne eladnunk jo aron

2. Sajnalom, hogy Alaba nem hozzank jott, hanem a Madridhoz :(
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.26. 23:34:10

Alcantara írta:
2021.06.26. 09:09:29
A hollandok ága jóval könnyebbnek tűnik az elődöntőig, az olaszoké brutál lesz az osztrák meccs után. Már az EB előtt is olasz győzelmet tippeltem, de a mutatott játék még jobban meggyőzött erről. Egységesek, hátul szinte nem hibáznak.
Az igazi EB viszont a mai naptól kezdődik, sok csapat más arcát fogja mutatni, mint a csoportmeccseken.
Ezen a hétvégén talán a belga-portugált várom a legjobban, brutál meccsnek ígérkezik.
Többekkel ellentétben nekem is tetszenek a digok, bár nagyon nem voltak ma meggyőzők.
A hollandok szinte besétálhatnak a döntőbe, a másik ág viszont nagyon húzós.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.26. 23:02:46

LG írta:
2021.06.26. 22:15:20
Ahhoz képest, hogy itt már néhányan kikiálltották top favoritnak az olaszokat, most megszenvednek az osztárokkal. Hiába, azért az egyenéses kiesés egészen más, itt egy hiba évek munkáját teheti tönkre.
megfordítanám a dolgot. A spanyolokat temették, mert tizenegyen védekeztek ellenük, a helyzeteket meg kihagyták. Pedig mindenki megszenvedett volna pl az undorító svédek ellen.
Az olaszokat meg közben ajnározták,de a sima, jó játékukhoz az amatőr ellenfeleik is kellettek. Se támadni,se védekezni nem tudott senki,tényleg szégyencsoport volt.
Az osztrák csapat ha gyenge is,de nem amatőr,ez a különbség. Ettőlmég továbbra is szimpik az olaszok és még aranyat is nyerhetnek, de nem jobbak sokkal a spanyoloknál.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.26. 22:58:40

Olaszok nagy csalódás, ez az osztrák csapat egy komolyabb csoportból tovább sem tudott volna menni, irtó gyengék.

Dánoknak örülök, nálam EB előtt ők voltak a "sötét ló", de szerintem Eriksen esete "kellett", hogy így felszívják magukat.

ilyen wales féle csapatokból kellett volna nekünk a csoportba, megettük volna őket:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.26. 22:15:20

Ahhoz képest, hogy itt már néhányan kikiálltották top favoritnak az olaszokat, most megszenvednek az osztárokkal. Hiába, azért az egyenéses kiesés egészen más, itt egy hiba évek munkáját teheti tönkre.

A dánok előtt viszont le a kalappal, az első meccs után szépen felálltak. =D>

Szerk: mennek is az osztrákok. Innen pedig nehéz lesz az olaszoknak.
Szerk2: mégsem... lélektanilag pedig látjuk milyen tud lenni egy ilyen annak, akiknek nem adják meg a gólt...

Ennek meg tizinek kéne lennie...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.06.26. 09:09:29

A hollandok ága jóval könnyebbnek tűnik az elődöntőig, az olaszoké brutál lesz az osztrák meccs után. Már az EB előtt is olasz győzelmet tippeltem, de a mutatott játék még jobban meggyőzött erről. Egységesek, hátul szinte nem hibáznak.
Az igazi EB viszont a mai naptól kezdődik, sok csapat más arcát fogja mutatni, mint a csoportmeccseken.
Ezen a hétvégén talán a belga-portugált várom a legjobban, brutál meccsnek ígérkezik.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2021.06.26. 09:01:45

Úgy kellett felnőnöm, hogy a magyar válogatott egy teljesen hamis önképre alapozva próbál meg állandóan valami olyasmit megvalósítani, amihez amúgy SEMMILYEN feltétel sem adott.

Dárdaival kezdődött meg az a folyamat, hogy végre beláttuk azt, hogy nekünk inkább arra kellene törekedni, hogy kevesebb gólt kapjunk be, mert többet lőni egyszerűen nem tudunk. A modern futballban amúgy eleve nem lép senki se úgy a pályára, hogy majd mi úgyis többet lövünk mint a másik csapat.

Nagyon jó volt látni a csapat szervezettségét. Ha ez a csapat még kiegészül 1-2 kreatív emberrel, akik amúgy megvannak csak sérültek, akkor szerintem nagyon jó dolgok sülhetnek ki ebből az egészből. Tudom, hogy nincsen ilyen, hogy "mi lett volna ha" de Szoboszlai & Kalmár nagyon hiányoztak ebből a csapatból. Annyi pozitívuma mondjuk volt, hogy így előléphettek olyanok mint Schafer Andris meg Sallai Roland.

Egy kis statisztika:
- a csoportkör során a magyar válogatott mutatta be a legtöbb szerelést
- a magyar válogatott mutatta a harmadik legtöbb labdaszerzést
- a top 3 labdaszerző játékosból az első kettő magyar (Fiola & Botka)

Ha ebbe a gépezetbe betársul még néhány kreatív ember akkor szerintem van keresni valónk a világbajnokságon.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.06.26. 08:10:19

Peter írta:
2021.06.25. 09:29:31
Olasz - Holland döntőre igazán kíváncsi lennék .... :roll:
Annak a legjobban örülnék én is. Van lehetőség erre. =D>
"And my heart will leave you never."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.25. 19:57:32

csababarca írta:
2021.06.24. 22:50:30
@mess2009-el is egyetértek, de azokkal is, akik most örömmámorban vannak, és hagyják magukat megdumálni, hogy amúgy mi vagyunk az EB győztesek:D persze csak mert a szurkolók így szurkoltak, amúgy 10-0ra kikaptunk volna.

az érem egyik oldalán (számomra ez a fontosabb) ott van a mutatott játék, és a két döntetlen elérése, amik közül egyet be kellett volna húzni, reális esély volt rá.
a másik oldalán meg ott a valóság, hogy 4. helyen kipottyantunk, ilyen szempontból a 2016-os EBnél rosszabbul zártunk. ezek a száraz tények.
aztán innen lehet kibontani, hogy mégis mekkora különbség van aközött meg eközött az EB között, nem csak eredményekben, de pontokban is.

Én megmondom őszintén, egyedül a portugálok elleni meccsen éreztem, hogy túl biztonsági focit tolunk, szerintem ott Rossi csak arra ment, hogy elkerülje, ami végül bekövetkezett, a nagyobb arányú vereséget. Utána már felszabadultabban játszottunk a franciák és a németek ellen is.
Lehet ha újrakezdhetné a portugálok ellen is már más szellemben menne ki a csapat, persze ki tudja.

Még egy gondolat: nem gondolom, hogy 100%-ra vehető, hogy egy gyengébb csoportban is hoztuk volna ezt a játékot. lehet továbbmegyünk, de a lelkesedés, a motiváció nem lett volna ilyen szerintem. sokszor volt olyan a Rossi csapattal is a selejtezőkben, hogy papíron gyengébb ellenfél ellen a mi játékunk is lement az ő szintjükre.

Szép volt, grat a csapatnak, most a pihenő után lehet majd koncentrálni a vb selejtezőkre.
Jó gondolatok, egyáltalán nem biztos, h gyengébb csoportból továbbjutottunk volna. Nekem pl. németek úgy tűntek, mint akik a hátuk közepére sem kívánják a focit. Lejátszottak 60-70 meccset összezsúfolva a szezonban, inkább pihennének.

Szerintem fejben a mostani válogatott sokkal erősebb, pl. 2016-ban borítékolható volt, h kiesünk a belgák ellen, teljesen feltartott kézzel, jól lakva léptünk pályára, most azt érzem, h erősebbek vagyunk és nem fáradtak annyira ki a srácok, mint 5 éve.

Amúgy, én maximálisan megértem azok véleményét, akik nem szeretik a focit, és visszatetsző számukra, ami jelenleg folyik, én pár országban jártam már és elég sok meccset láttam élőben ezeken a helyeken, szeretem a focit, de számomra is nagyon túl van tolva. Bár másban is ennyire összetartozók lennénk. Nagy társadalmi ereje van a focinak, jó lenne, ha a hétköznapokban is megmutatkozna ez, csak sajnos annyira frusztrált, irigy és ostoba nép vagyunk, hogy ennek esélye sincs.

Utánpótlást én nem látok, a tao pénzekkel tömegsporttá vált a foci, akit régen a pálya mellől is elzavartak, az ma játszik, mert apa cége tolja a taot. De amúgy utál focizni, szóval focista nem lesz belőle, de a tehetségből sem, mert az feladja amiatt, mert nem játszik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.25. 09:29:31

Olasz - Holland döntőre igazán kíváncsi lennék .... :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.24. 22:50:30

@mess2009-el is egyetértek, de azokkal is, akik most örömmámorban vannak, és hagyják magukat megdumálni, hogy amúgy mi vagyunk az EB győztesek:D persze csak mert a szurkolók így szurkoltak, amúgy 10-0ra kikaptunk volna.

az érem egyik oldalán (számomra ez a fontosabb) ott van a mutatott játék, és a két döntetlen elérése, amik közül egyet be kellett volna húzni, reális esély volt rá.
a másik oldalán meg ott a valóság, hogy 4. helyen kipottyantunk, ilyen szempontból a 2016-os EBnél rosszabbul zártunk. ezek a száraz tények.
aztán innen lehet kibontani, hogy mégis mekkora különbség van aközött meg eközött az EB között, nem csak eredményekben, de pontokban is.

Én megmondom őszintén, egyedül a portugálok elleni meccsen éreztem, hogy túl biztonsági focit tolunk, szerintem ott Rossi csak arra ment, hogy elkerülje, ami végül bekövetkezett, a nagyobb arányú vereséget. Utána már felszabadultabban játszottunk a franciák és a németek ellen is.
Lehet ha újrakezdhetné a portugálok ellen is már más szellemben menne ki a csapat, persze ki tudja.

Még egy gondolat: nem gondolom, hogy 100%-ra vehető, hogy egy gyengébb csoportban is hoztuk volna ezt a játékot. lehet továbbmegyünk, de a lelkesedés, a motiváció nem lett volna ilyen szerintem. sokszor volt olyan a Rossi csapattal is a selejtezőkben, hogy papíron gyengébb ellenfél ellen a mi játékunk is lement az ő szintjükre.

Szép volt, grat a csapatnak, most a pihenő után lehet majd koncentrálni a vb selejtezőkre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.24. 19:14:26

visca el barca írta:
2021.06.24. 12:49:38
Milyen erdekes a magyar szurkolo 😃 Mindenki ajnarozza a valogatottat, h mekkora kiralyok vagyunk, holott pont ugyanazt a buszt jatsszuk mint egy valladolid vagy huesca, akiket meg egesz evben szidunk mint a bokrot, hogy milyen undorito csapat 😃.
Meccs közben nekem is eszembe jutott, hogy Barca szurkolóként egész évben busz ellen játszunk. Nem hisszük el, hogy nem képes a labda a buszban gellert kapva befelé pattanni....hiányoljuk a Barca kreativitását, esetleg bosszankodunk, hogy bezzeg a Real "úgyis bedarálná"....
Foci szempontjából valóban disszonáns, sőt, inkább ellentmondásos ez a helyzet.
Szurkolói, érzelmi szempontok viszont láthatóan pillanatok alatt felülírnak dolgokat.
Huesca vagy a Valladolid azt csinálja, amit a saját szempontjuk szerint csinálniuk kell.....a Barcán számonkérjük a támadók kreatívitását, ötleteket vagy azt a nyomást, ami hibákra kényszeríti a buszban lévőket vagy olyan taktikai húzást, hogy engedjük kicsit magunkra őket, majd egy gyors ritmusváltással visszaütünk....túl kell járni az ellenfél eszén.... :roll:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.06.24. 14:36:03

visca el barca írta:
2021.06.24. 12:49:38
Milyen erdekes a magyar szurkolo 😃 Mindenki ajnarozza a valogatottat, h mekkora kiralyok vagyunk, holott pont ugyanazt a buszt jatsszuk mint egy valladolid vagy huesca, akiket meg egesz evben szidunk mint a bokrot, hogy milyen undorito csapat 😃


En innentol mar az olaszoknak szurkolok, mancini nagyon osszerakta oket, jo focit jatszanak.
Szurkolsz a hazadnak. Kit erdekel,hogy milyen focit jatszik. Ezt elsosorban nem a futball szemszogebol kell nezni ilyenkor.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.24. 13:36:10

visca el barca írta:
2021.06.24. 12:49:38
Milyen erdekes a magyar szurkolo 😃 Mindenki ajnarozza a valogatottat, h mekkora kiralyok vagyunk, holott pont ugyanazt a buszt jatsszuk mint egy valladolid vagy huesca, akiket meg egesz evben szidunk mint a bokrot, hogy milyen undorito csapat 😃
A viccet értem és tudok ezen nevetni :DD

De a tények:
Nem faultoltunk sokat, nem voltunk alattomosak, nem szemétkedtünk a pályán. Nem húztuk az időt szégyenletes módokon, pláne nem az első perctől. A huescákat nem szoktuk szidni, tülök erre telik, de ha egy nagy klub hasonlóan játszik azokat szoktuk szidni, jogosan mert nagyobb költségvetésből illene szórakoztató támadó focit bemutatni. Aztán ott a Bilbao vagy a Getafa akiknél mindig van egy-két favágó, és úgy játszanak hasonló stílusban hogy az undorító is. Van különbség.

Egyébként ugyanezt a témát én is átgondoltam, egy másik megközelítésből. Tényleg olyan volt mint egy Barca-Huesca, amin a Huesca nyer a Camp Nouban. És ez a trend, nagyon sok ilyen meccs, a franciák ellen is ugyanez volt. Egy jól felkészült csapat ma van olyan fizikális és mentális szinten hogy megtudjon fogni egy erősebb nagy csapatot, így, busszal. A probléma hogy a Barca mindig busszal találkozik, és ha lehetősége lenne gyorsan támadást vezetni akkor se teszi. A többi csapat legyen klub vagy válogatott ugyanolyan tanácstalan a busz ellen, de legalább ha egymással találkoznak akkor megy a ki-ki csapata, és kihasználnak minden lehetőséget gyors helyzetkialakításra. Ebből tanulnunk kell nekünk is.

Köszi Rob888! :)
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.06.24. 12:57:59

Kalapos írta:
2021.06.24. 09:54:12
Nem értem ezt a miért énekeltünk a portugálok ellen és milyen vagyunk ilyen bükszék az utolsó helyünkre mentalitást..

Ki lehet esni utolsó helyen úgy mint Törökország, 1-8-as gólkülönbség és 0 pont, esélyük se volt WALES SVÁJC ÉS OLASZORSZÁG ellen. Vagy Észak-Macedónia..
Meg ki lehet esni 2 ponttal, úgy hogy a lesgólt is nézve minden meccsen mi vezettünk, és csak az utolsó percekben tudtak ellenünk egyenlíteni vagy vezetést szerezni az utolsó három nagy torna 3 győztese! A címvédő EB győztes, a címvédő VB győztes és az azelőtti VB győztes ellen.
Konkrétan pár percen múlt hogy 1et közülök kiejtsünk! Olyan csapatok tovább jutottak 3. vagy 2. helyen akik eredmények alapján gyengébbek mint mi, mert a hasonló nagy válogatottak széttépték őket, mi meg szoros ki-ki meccseket hoztunk ellenük.

Lehet énekelni a himnuszt egy ilyen x után, főleg hogy mennyi sarazást és ocsmány politikai hurrogást kapott a nemzet (senkit se érdekel hogy jogosan vagy sem)..
A fiúk kimentek a németekhez és megmutatták hogy nem lehet minket lenézni és általánosítani. Mert sok külföldi szerint az az alap hogy a magyar bunkó paraszt.

Énekeljék csak a himnuszt, nagyon szép hagyomány, és ilyen esetekben nem csak a győzelemnél van értelme. Legyünk már kicsit büszkék bszki. Ez a válogatott 20-30 évig közröhej tárgya volt, semmire se voltunk jók. Onnan visszajutni ilyen szintre nem nagy dolog hanem óriási.
A portugálok ellen, hazai pályán Budapesten játszottunk, és óriái balszerencse volt hogy 3 lett közte. Konkrétan a portugáloknak tele volt a gatya a 83. percben hogy bizony nekik itt lefőtt. Aztán visszafújták, mi összetörtünk kicsit és egy megpattanóból elmentek ami végleg leküldött minket a padlóra és rövidzárlat. Ez történt.

És miért tudtunk utána még is két X-et összehozni? Mert nem sírtunk meg nyavalyogtunk hanem felemelt fővel bátran szembenéztünk azzal mi történt, levontuk a tanulságot és énekeltük a himnuszt. Szerintetek lett volt 2 pontunk ha nem énekelnek annak a meccsnek a végén? Nem az éneklés miatt lett 2 pontunk, hanem a győztes mentalitás miatt ami magával hozza az éneklést is.
A fiúk nem nyilatkoztak olyat hogy de hát nem is volt les, meg hülye bíró, senki se kérte hogy locsolják fel a pályát, hülye sorsolás, szemét uefa, megpattanó csak a balszerencsén múlt pedig mi voltunk a jobbak... Mi szurkolók mondhatunk ilyet, de korábban ez a mentalitás a játékosoké és edzőké is volt. Ezért voltunk szarok. Most győztes mentalitásunk van, és azt mondjuk hogy hát igen, még keményebben kell edzeni és még erősebbnek kell lenni fejben, legközelebb még jobban küzdünk, nincs mutogatás meg panaszkodás!

=D> =D> =D>

Hihetetlen milyen búval bszott emberek vannak hogy ilyenkor is csak a szánalkozás meg a sarazás megy.

Rossi - Löw... hát igen.. :D
Rápillantottam a fórumra és a cikked miatt megérte!!! Köszi mindenben egyetértek!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.06.24. 12:49:38

Milyen erdekes a magyar szurkolo 😃 Mindenki ajnarozza a valogatottat, h mekkora kiralyok vagyunk, holott pont ugyanazt a buszt jatsszuk mint egy valladolid vagy huesca, akiket meg egesz evben szidunk mint a bokrot, hogy milyen undorito csapat 😃


En innentol mar az olaszoknak szurkolok, mancini nagyon osszerakta oket, jo focit jatszanak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.06.24. 12:27:26

Svédek innen már behúzzák :D

Egyébként a spanyoloknak örülnék, de semmi esélyt nem látok rá.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.24. 11:55:42

Én is a franciákat, és a németeket látom esélyesként. Azt nem szabad elfelejteni, hogy a németeknek szinte minden tornán van ilyesmi meccsünk, legalább egy. 2014ben pl Algéria ellen csak a hosszabbításban mentek tovább.
Az igazi torna most kezdődik csak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.24. 11:43:27

fanbarca írta:
2021.06.24. 11:12:52
Amúgy ti kit láttok leginkább esélyesnek? Olaszország jó eséllyel odaérhet.
Én még mindig a franciákat tartom a legnagyobb esélyesnek, hiába nem parádéztak a csoportban. Masszív, stabil csapat, és még vannak bennük tartalékok, csak annyit fociztak, amennyit kellett nekik. De örülnék, ha olyan csapat érne oda, amelyik attraktívabban futballozik.

A portugálokat és németeket is az esélyesek közé sorolnám. Igaz, hogy a németegnek rezgett a léc ellenünk, de a portugáloknak 16-ban ugyanúgy, a végén mégis odaértak.

Olaszokkal, spanyolokkal, belgákkal szintén számolni kell. Ebből a hatosból szerintem bárki odaérhet.

Angolok, horvátok, hollandok, akik szerintem egy-egy meccsen elkaphatják valamelyik esélyest, ha kijön a lépés, de a végső győzelemre nem fognak odaérni.

A többiek meg szerintem elvéreznek, ha szembejön az első komoly ellenfél.
Én a nyolcba őket tippelem: Dánia, Olaszország, Hollandia, Belgium, Spanyolország, Franciaország, Németország, Svédország.

Ami Lővöt illeti: ott van már egy ideje a német válogatott élén, és szerintem nagyon jó munkát végzett. Az utolsó néhány évre már szerintem is megfáradt, és újítani kellene, de gondolom az eredményei végett ezt az EB-t még megkapta. Utána viszont várok egy nagy megújulást a németektől, és komoly eredményeket.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.24. 11:41:56

Kalapos írta:
2021.06.24. 09:54:12
...
Lehet énekelni a himnuszt egy ilyen x után, főleg hogy mennyi sarazást és ocsmány politikai hurrogást kapott a nemzet (senkit se érdekel hogy jogosan vagy sem)..
A fiúk kimentek a németekhez és megmutatták hogy nem lehet minket lenézni és általánosítani. Mert sok külföldi szerint az az alap hogy a magyar bunkó paraszt.

Énekeljék csak a himnuszt, nagyon szép hagyomány, és ilyen esetekben nem csak a győzelemnél van értelme. Legyünk már kicsit büszkék bszki. Ez a válogatott 20-30 évig közröhej tárgya volt, semmire se voltunk jók. Onnan visszajutni ilyen szintre nem nagy dolog hanem óriási.
...

Hihetetlen milyen búval bszott emberek vannak hogy ilyenkor is csak a szánalkozás meg a sarazás megy.

Rossi - Löw... hát igen.. :D
Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy ez most nagyon jó teljesítmény volt a válogatottól, minden dicséretet megérdemelnek, eredménytől és szerzett pontoktól függetlenül.
Láttuk a küzdést, hajtást, csapatjátékot, amit ki lehetett hozni a keretből, azt kihozta Rossi.

Offtopic:
Én személy szerint rühellem a Himnuszt és a Szózatot is. Depressziós, negatív hangvételű mindegyik, arról szólnak, hogy itt minden mindig sz@r volt, sz@r is lesz, tehetsz akármit, itt döglesz meg a sz@rban. Az mondjuk igaz, jó leképezése a magyar léleknek :D
Én speciel tök örülnék egy új, jóval pozitívabb hangvételű Himnusznak.

Ill: "Mert sok külföldi szerint az az alap hogy a magyar bunkó paraszt" - hát én magyarként ezzel sokszor egyet tudok érteni. Szerintem a külföldről jövő kritika 90%-ban igaz. Meg lehet nézni, hol tartanak azok az országok, akik minket kritizálnak, és hol tartunk mi itt Magyarországon...
Arról nem beszélve, ez a nemzet az elmúlt 1000 évben akkor tudott igazán fejlődni, mikor próbálta a Nyugatot másolni.
Válasz küldése