La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
13
72%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
5
28%
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.23. 20:35:25

Én amennyit láttam a Realból idén, a védelmük nem épp magabiztos :D Mi pl a szuperkupa meccsen megvertük őket a levegőben is többször, na most ez elsősorban nem azért volt mert hirtelen mi lettünk Európa legjobb csapata a levegőben. Bár tény, hogy LDJ nagyon érzi.. de akkor is.

A PSG szezonját hagyjuk inkább, én jelenleg 70-30-ra mondanám, de ha bizonytalan a védelem (ugye ezt mi tudjuk igazán) akkor 2 villanás elől valamelyik sztáról (Mbappé,Messi,Di Maria) aztán kész.

De úgy összességében én is a legjobb 4 közé várom a Madridot,.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.23. 20:05:03

A két verzió között már én is elvesztem :D

Emlékezetes újrahúzás után PSG-Real lesz.
Ha Messi olyan lesz mint az utolsó 3 év klassszikóin, akkor sima Real.
Vini gyerek meg Benzema túl jók, ahogy Mpabbé is, de Neymar csak bohóckodik már amikor nem sérült, Messi meg keresi a világát.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.01.23. 19:38:33

PSG-vel játszanak és szerintem tovább is mennek, A Ligát meg lazán behúzzák.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 19:36:19

Kalapos írta:
2022.01.23. 19:16:31
Madrid már megint, 0-2-ről 2-2 a legvégén.

Nagyon sima bajnokság lesz nekik, és BL-ben is megint lehet egy elődöntő.
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem a cityvel játszanak?
Szerintem nekik két meccsük van hátra BLben, halvány esély sincs következő körre.

Egyébként 4 pontra a Sevilla, egyforma meccsszám, és még 16 forduló. Akár mi lehetséges, főleg így, hogy azért nem túl izmos ez a madrid.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.23. 19:16:31

Madrid már megint, 0-2-ről 2-2 a legvégén.

Nagyon sima bajnokság lesz nekik, és BL-ben is megint lehet egy elődöntő.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.21. 12:55:27

Madrid is megkapta a Bilbaot idegenben a következő fordulóban, és úgy néz ki, hogy a dél-amerikai válogatott játékosaik nem játszhatnak majd. Érdekes lesz. :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.03. 00:16:32

davi10 írta:
2022.01.02. 20:29:03
Nem játszott ma, ki is kaptak. No Vini No Party.

Nyakamat rá, hogy a szuperkupában is kirakja Xavi a jobbosra Araujo-t, érdekes kis párharc lesz az.
Már ha addigra produkál egy negatív tesztet a brazil.
Valóban érdekes lehet. Amikor sokkal csiszolatlanabb és kapkodóbb volt a játéka, mi már akkor is rendre szenvedtünk ellene (szerencsére akkor többnyire még rossz megoldásokat hozozz végül) Jó lenne végre, ha tényleg valaki meg tudná fogni.

Sokat feljődött valóban, de az, hogy ő ma elit játékosnak számít, a mezőny szégyene is.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.02. 20:31:04

bence0330 írta:
2022.01.02. 20:07:13
Vininek nagyobb szerepe van a jelenlegi Reál szárnyalásában.
Ma délután egy kicsit visszafogott volt az a szárnyalás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.02. 20:29:03

Nem játszott ma, ki is kaptak. No Vini No Party.

Nyakamat rá, hogy a szuperkupában is kirakja Xavi a jobbosra Araujo-t, érdekes kis párharc lesz az.
Már ha addigra produkál egy negatív tesztet a brazil.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.02. 20:07:13

Csak érdekesség kedvéért, most volt frissítés a transfermarkton, és a legmagasabb piaci értéke Vinicius Jr-nak lett a Ligában 100 misivel. Szerintem nem is érdemtelenül. Bár a kora miatt előnyben van nyilván egy Benzemával szemben, nem lehet értékben összevetni őket, de talán az egész liga legjobb játékosa a szezonban amúgy is, támadóposzton legalábbis. Benzema remek befejező játékos, nagyot megy, de szerintem Vininek nagyobb szerepe van a jelenlegi Reál szárnyalásában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.12.10. 07:54:49

A sevillai csapatok nagyon jól állnak, a második és a harmadik helyet foglalják el a tabellán. Hihetetlen, hogy a Betis évről évre hogyane erősödik =D> A vasárnapi, Sociedad elleni hazai meccsük csemegének ígérkezik.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.09.22. 07:53:31

davi10 írta:
2021.09.21. 21:20:28
Komolyan nincs idegesítőbb csapat ennél a szemét Atletinél...
Nálam a múltkori 99. percben szerzett győztes gól verte ki a biztosítékot :D Bár nem láttam azt a meccset, nem tudom mennyire volt jogos a 10 perces ráadás, de azért na..
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.21. 22:42:08

davi10 írta:
2021.09.21. 21:20:28
Komolyan nincs idegesítőbb csapat ennél a szemét Atletinél...
Alena kiállíttatja magát, hogy Suarez beverjen 2 gólt. Tényleg csak nevetni lehet már ezeken. Csak a szokásos, megint 1 góllal és megint utolsó percben.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.21. 21:44:26

davi10 írta:
2021.09.21. 21:20:28
Komolyan nincs idegesítőbb csapat ennél a szemét Atletinél...
Esetleg a Koeman féle Barca!?
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.21. 21:20:28

Komolyan nincs idegesítőbb csapat ennél a szemét Atletinél...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.19. 22:37:58

Sonoma írta:
2021.09.19. 21:55:09
Én ugyan válaszoltam a kérdésedre a hozzászólásom végén, bár te semmit nem cáfoltál, amit én írtam.

Szerintem arra van esély, hogy összerak egy versenyképes csapatot, beépít néhány tehetséges fiatalt és és lehozunk egy tisztességes szezont ebben az elcseszett helyzetben, amit ti mindig figyelmen kívül hagytok. Az egész klub válságban van, nincs pénz, nem tudunk (minőséget) igazolni, nincs nyugalom a csapat körül. Ha csak 2-3 fiatalt úgy beépít, mint pl. Pedrit, az már fejlődés lesz. Ha a Balde, Nico, Gavi, Demir, (Garcia) nevekből kiderül, hogy kire lehet számítani a jövőben, az már valami. Nem óriási dolgok ezek, de jelen helyzetben látni kell a korlátokat is. Azt kéne észrevenni, hogy Koeman egy válságban lévő csapatot vett át, nem pedig ő vezette bele a válságba a csapatot. Persze az már valóban körvonalazódik, hogy ő csak egy átmeneti "megoldás" ebben színdarabban, nem pedig végleges.
És igen, ettől függetlenül, ha lenne elérhető jobb edző, akit el tudunk hozni, lesz rá pénz, akkor én is elhoznám. Csak te pl. úgy teszel, mintha lenne egy keretnyi top játékosunk, Koeman meg itt bénáznik, mikor a fél világot el kéne vernünk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.19. 21:55:09

Guille: A géniusz jelzőt idéző jelbe tettem. Szóval ironizáltam. Sajnálom, hogy nem vetted a lapot.

Megint jössz te is a statisztikákkal.
xG mutató: ez is egy érdekes adat, de a futballt még mindig gólra játsszák. Hiába jobb a labdabirtoklás, vagy a kapuralövések száma is, ha nem szerzek gólt. Az AM nem igazán érdekelte egyik sem. Így is megnyerte a ligát.

A tavalyi nagy sorozatunk alatt hány nagy csapattal találkoztunk?
Jött a RM és megszakította...
És a nagy sorozat közben elveszítettük a szuperkupát a Bilbao ellen, és bucira vert minket otthon a PSG. Csakhogy tárgyilagosan legyünk.

Ha már statisztika.
2007-08 szezon óta nem volt 3. a Barca a ligában....
Egymás után 3x nem is emlékszem mikor verték még otthon a BL- ben.
20 éve volt utoljára, hogy nem volt kapuralövésünk meccsen.
Ezeket mind a "mester" hozta össze bő egy év alatt.

De mégegyszer megkérdezném, mert nem válaszoltál a kérdésemre.
Mert ugye te még mindig adnál időt neki, hiába tartod te is gyengének.
Idézem magam:
Nagyon kíváncsi vagyok te miben látod a fejlődését ennek a a jó embernek az elmúlt egy évben? Kérlek írd már le, hagy tanuljunk, mert mi akik bíráljuk valahogy nem látjuk.
Kiegészíteném azzal: szerinted van rá esély, hogy fejlődni fog hirtelen (mert ugye nemsokára megyünk a Benficához még az AM- hoz)? Ha igen miben?
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.09.19. 20:41:20

Guille írta:
2021.09.19. 20:30:38
Azt próbáld megérteni, hogy, aki nem tartja a világ lenagyobb kóklerének, az még nem azt jelenti, hogy szerinte csodálatos géniusz. Vannak árnyalatok.
(ha jól tudom, Chuck Norris épp szabad - ő legutóbb két év alatt két osztállyal feljebb vitte a Southamptont, nem okozhat neki gondot tizenkilenc éves fiatalokat alapemberként beépítve megnyerni a BL-t és a bajnokságot, ráadásul fizetésre se tart igényt, ő fizet, hogy edző legyen)

(nem, Koeman nem jó edző)
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.19. 20:30:38

Sonoma írta:
2021.09.19. 19:00:05

1. Szó szerint nem, de ha valaki cseréért kiállt, egyből megvéditek.
2 Attól, hogy mások is szenvednek a középcsapatoktól nem vigasztal. Az sem, ha a BL- ben ugyanúgy gyenge teljesítménnyel kizúgnak majd (velünk együtt).
3. Egy- két meccs alapján? Egy éve ugyanaz megy! Jön egy erősebb csapat hozzánk és nem tudjuk megverni a bajnokságban. A BL- ben meg már aláznak otthon is minket. Jön az idei évad, és újra ugyanazt látjuk. Semmi szervezettség nincs.
Ugyanúgy a padon ül és várja a játékosoktól, hogy oldják meg maguktól.
Mi változott amiért meg kellene tartanunk?
A legutóbbi BL meccsen már nem volt kaput eltaláló lövésünk se!
Hol itt a fejlődés?
Nagyon kíváncsi vagyok te miben látod a fejlődését a " géniusznak" az elmúlt egy évben? Kérlek írd már le, hagy tanuljunk, mert mi akik bíráljuk valahogy nem látjuk.
1. Nem igaz, olvasd el újra a kommenteket. Mi is cseréért kiáltunk, csak nem bárkire és nem akarjuk még a Camp Nou gyepének minőségéért is őt megtenni bűnbaknak.
2. Ugyanezt írtam én is. Csak közben meg sokan mégis azt írjátok, hogy bárki jobb, és Koeman a legnagyobb kókler edző ever. Ezt azért bőven árnyalja, hogy pl. Simeone rendszere is gyakran ennyire döcög (pedig ők még a mázlival sem álltak hadilábon mostanság, nem beszélve a tavalyi helyzetkihasználásukról - xG mutató pl.)
3. Ez sem igaz így. Tavaly volt egy nagy sorozatunk sokáig, a hajrára estünk szét teljesen. Azóta kicserélődött a csatársor + lesérült elölről mindenki, elment Messi, az új emberek beépítése sem egyszerű, főleg, hogy hetente változott kit adnak el éppen, ki marad, és a helyzethez képest nem játszottunk annyira gyengén eddig, leszámítva a Bayern elleni meccset, de szerintem ne ez legyen már a viszonyítási alap egy ilyen helyzetben, ami a klubnál ment.

Ki mondta, hogy megtartanám? Ki mondta, hogy géniusz? Hányszor írjam/írjuk le, hogy középszerű, gyenge edzőnek tartom és mi is hoznánk egy jó edzőt a helyére? Csak nem "akárkit", "bárkit", azonnal, most rögtön, ennyi a különbség.
Jelenleg nem látom a fejlődést, csak nem is akarom megítélni 3-4 meccsből, amiken nem volt fix kerete, valamint sok kulcsjátékos sérült is volt, így tényleg nehéz csapatot építeni, miközben fiatalítson is. Én adnék neki még időt (ha már egyszer szezon előtt nem küldtük el), mondjuk a szeon feléig és ha addig tényleg folyamatosan gyászos, amit művelünk, akkor pá. Addig pedig nyugodtan lehet keresni a megfelelő utódot, nem pedig kapkodni és idehozni valami Setien féle szerencsétlent.

Azt próbáld megérteni, hogy, aki nem tartja a világ lenagyobb kóklerének, az még nem azt jelenti, hogy szerinte csodálatos géniusz. Vannak árnyalatok.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.19. 19:06:54

Guille írta:
2021.09.19. 14:48:49
...
Amit te írtál az tök oké, de azért a többiek reakciója az Atlético x-re elég kifigurázó volt :D
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.19. 19:00:05

Guille írta:
2021.09.19. 11:57:26
Ki írta itt, hogy mi mennyire jók vagyunk a mesterrel együtt?

De ennyi erővel, akik meg azt mondják, hogy Simeone mekkora top taktikus edző (amúgy nyilván sokkal jobb, mint Koeman), Koeman meg egy tragédia, aki tönkretesz mindent, azokat meg nem zavarja, hogy ők (is) meccsek óta szenvednek kis- és középcsapatok ellen gyenge játékkal?

Továbbra sem ajnározza itt senki Koemant, csak néha már tényleg durva az a fajta kivetítés rá, ami itt megy, 1-2 meccs alapján.
1. Szó szerint nem, de ha valaki cseréért kiállt, egyből megvéditek.
2 Attól, hogy mások is szenvednek a középcsapatoktól nem vigasztal. Az sem, ha a BL- ben ugyanúgy gyenge teljesítménnyel kizúgnak majd (velünk együtt).
3. Egy- két meccs alapján? Egy éve ugyanaz megy! Jön egy erősebb csapat hozzánk és nem tudjuk megverni a bajnokságban. A BL- ben meg már aláznak otthon is minket. Jön az idei évad, és újra ugyanazt látjuk. Semmi szervezettség nincs.
Ugyanúgy a padon ül és várja a játékosoktól, hogy oldják meg maguktól.
Mi változott amiért meg kellene tartanunk?
A legutóbbi BL meccsen már nem volt kaput eltaláló lövésünk se!
Hol itt a fejlődés?
Nagyon kíváncsi vagyok te miben látod a fejlődését a " géniusznak" az elmúlt egy évben? Kérlek írd már le, hagy tanuljunk, mert mi akik bíráljuk valahogy nem látjuk.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.19. 14:48:49

Azért nem kell egyből beleállni a mártírpózba, ha nem teljesen értünk egyet valamiben.
Azt kéne megérteni, hogy nem kinevetjük a kritikusokat, hanem mi magunk is kritikusok vagyunk, amit leírtunk már itt jó párszor, de úgy látszik, hiába tettük. Ezt is leírtuk ezerszer, hogy mi is hoznánk új edzőt helyette, csak az a különbség, hogy nem mindenáron bárkit és nem azonnal. Senki nem mondja itt, hogy de jó edző Koeman (szerintem 1 fórumozótól olvastam ilyet kijelentést az elmúlt fél évben).
Ha most kirúgnák, az kb. annyira lenne fair, mint anno Valverde menesztése. Mindenki tudta, hogy már rég érik, de egyszerűen logikátlan volt az időzítés. Ha már Koeman maradt erre a szezonra, mégis miért dobnák ki 4 meccs után, amin lényegében hozta az elvárt eredményeket? Igen, igen, a játék képe gyenge volt (leszámítva a Soci mecset).
Szóval nem kéne mindent kiforgatni, egyszerűen valaki türelmesebb típus és azt sem tudni, hogy mit engedhet meg magának jelenleg a klub. Nem látunk rá ezekre rendesen.
És továbbra sem a kritikákkal van bajunk szerintem többeknek, hanem az üres, menetrendszerinti fikázásokkal, ami persze nem mindenkire vonatkozik.

A Real "szárnyalását" meg majd szintén hosszútávon lehet értékelni, hogy ne csak off legyek. Engem személy szerint nem nyugtat meg, hogy a többi spanyol élcsapat is gyenge az elmúlt években, csak azért érdemes látni, hogy a szomszédban évek óta összeszokott, bejáratott rendszerben játszó tényleg jobb edzővel rendelkező csapatok is ugyanúgy szenvednek, mint mi. Tehát, bár - mondjuk el ezredszerre is - Koeman valóban gyenge edzőnek tűnik, nem olyan 1 bites téma ez, hogy rúgjuk ki azonnal, hozzunk bárkit és meg van oldva minden.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.19. 12:08:13

Akkor nyugodjatok meg a címvédő biztos rosszabb mint mi, és a Real is trágya, elvileg Ancelloti-t is szidta mindenki amikor kijelentettem hogy edzők tekintetében leghátul állunk a top3ban..
Aztán jönnek a meccsek, azt látjuk hogy a Real szárnyal, még idegenben is, mi még otthon is képtelenek vagyunk egy egyáltalán elfogadhatót nyújtani tök mind1 hogy Getafe vagy BM, képtelenek vagyunk játszani bármit, az Altécio meg gyengén kezdett de takarózzatok és nevessétek ki a kritikusokat nyugodtan. A kritikákban feltűntetett érvekre és tényekre úgy se reagáltok sokat, szóval legalább más csapat kérdéses eredményein lehet nevetni.
1-2 meccs alapján. 1 szezon van mögötte, és 1 előszezon +1 hónap. Nem 1-2 meccs alapján, hanem az irány alapján. De majd 3 meccs múlva meglátjuk.

Koemanban az a legszebb hogy nem az a kérdés hogy ki kell-e rúgni, hanem hogy azonnal vagy évvégén...

Egy jó edző, rossz kerettel, jó focit játszik, kicsiben.
Egy rossz edző, jó kerettel, rossz focit játszik, nagyban.
Ezen gondolkozzatok el.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.19. 11:57:26

Ki írta itt, hogy mi mennyire jók vagyunk a mesterrel együtt?

De ennyi erővel, akik meg azt mondják, hogy Simeone mekkora top taktikus edző (amúgy nyilván sokkal jobb, mint Koeman), Koeman meg egy tragédia, aki tönkretesz mindent, azokat meg nem zavarja, hogy ők (is) meccsek óta szenvednek kis- és középcsapatok ellen gyenge játékkal?

Továbbra sem ajnározza itt senki Koemant, csak néha már tényleg durva az a fajta kivetítés rá, ami itt megy, 1-2 meccs alapján.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.19. 11:30:34

Azért bírom, hogy egyesek a Tico döntetlenezésekor nem azt a következtetést vonják le, hogy ők is gyengék, hanem mi milyen jól vagyunk a mesterrel együtt.
Ha a Bilbao felveszi (felvenné) a versenyt a bajnoki címért a nagyokkal, az minket minősít ( meg a madridiakat).
Válasz küldése