Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.11.17. 20:39:20

bence0330 írta: Ügyes volt pl. Gera, de ha elvonatkoztatunk a romantikus "régenmindenjobbvolt"-tól, akkor Szoboszlai már most sokkal magasabb szinten van
Remélem ezt csak viccnek szántad. Szoboszlai a cipojet nem kothetne be a szipusnak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.17. 16:17:11

Deluigi írta:
2022.11.17. 13:23:16
basszus, egyedul en szavaztam ra :)
Én vacilláltam Orbán és közte, de végül nem rá nyomtam első körben, még egy évet talán adtam volna, de a mostanival is teljesen egyetértek.

Szerintem ő olyan szinten emelkedik ki a válogatottból minden téren, amilyen az én életemben megközelítőleg sem volt. Ügyes volt pl. Gera, de ha elvonatkoztatunk a romantikus "régenmindenjobbvolt"-tól, akkor Szoboszlai már most sokkal magasabb szinten van, jóval erősebb csapatban. Húzza is a válogatottat (és a Lipcsét is) a meccsek többségén, főleg a fontosakon, sorra döntötte el őket az EB előtt egyéni gólokkal, török, izland, stb, soha az életben nem jutottunk volna be, ha ő nincs.
Nagyon megérdemli, és ez ha még lehetséges, csak extra motivációt adhat. Van még egy-két tök jó Orbán, Fiola, Szalai, Nagy féle munkásemberünk, akik közül a lgerősebb személyiség akár megkaphatná, de szerintem jó helyre került.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.17. 13:23:16

basszus, egyedul en szavaztam ra :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.11.17. 12:07:05

Szoboszlai lett az új csk. Sokakkal ellentétben nekem nincs bajom a sráccal, de szerintem (még) abszolút nem kapitánynak való.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.10.06. 07:57:59

Jobbulást, Gulácsi! :(

Most már csak barátságos meccsek várnak a válogatottra. Dibusz bizonyíthat első számú hálóőrként, november 17 : Luxemburg, november 20: Görögország. Lehet kísérleteznie is Rossinak, pár alapembert pihentethet, főleg azokat, akik európai kupasorozatban is szerepelnek. Bolla, Vancsa Zalán, Kecskés Ákos, Baráth Péter stb remélem megkapja majd az esélyt, legalább a törpeállam ellen.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.10.01. 13:37:13

Én nem adnám (még) Szobonak a karszalagot, szerintem fiatal még hozzá. Inkább Fiola, vagy Orbán lenne az én választásom, utánuk jöhet majd Domi egy pár év múlva.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.09.30. 21:28:28

Az, hogy én kire adom a voksomat, valójában irreveláns.
A lényeg, hogy kit fogadnak el a csapat társak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.30. 20:55:30

Fityó vagy Orbán jöhet szóba.

Szoboszlai komolytalan erre, Gulácsi halvérű és bizonytalan is.

A Szoboszlais véleményemet tartom, ez nem jelenti azt hogy nem tartom jó játékosnak, magyar szinten extra is.
De a kettő nem függ össze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.30. 13:32:11

Hát ez magánvélemény, de én sose egy fazonra vágott playmakernek adnám a csapatkapitányi karszalagot, nálam az mindig inkább a keményebb, sokat hajtó emberre kerülne. És ez nem csak itt, hanem bármely csapatnál, mert jó eséllyel általában nem ők a csapat vezérei.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.30. 10:42:22

brownieheaven írta:
2022.09.30. 10:08:47
Ti miként mérnétek Szoboszlai megkomolyodását? A haját csak havonta vágassa menő fazonra, és az Instagramos képein csak egy drága órát viseljen és ne kettőt?

Szerintem amit a pályán látunk tőle, az hozzáállás szintjén több mint rendben van. Az olasz és a német meccseken is gyakran láttuk őt visszazárni védekezni, és ő volt az, aki a legtöbbet segítette Nagyot meg Schäfert a labdakihozatalokban saját térfélen, pedig inkább támadó játékos.
Szerintem itt sokan várnánk tőle olyasfajta villogást amit sokszor mutatott Salzburgban, meg néha Lipcsében. Minekután ezt a válogatottban riktábban kapjuk meg tőle, elkezdjük a személyiségét püfölni, hogy flegma meg hasonlók.
Tökre egyetértek.

A CSK kérdésben nehéz mit mondani, ennyire nem ismerem a személyiségüket, de az legyen, aki vezér tud lenni és a többiek is így tekintenek rá. Szoboszlai szerintem (még) nem alkalmas erre, Orban talán, de mondjuk tippre Fiolát mondanám, csak ő meg ki tudja, meddig lesz még.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.09.30. 10:08:47

Ti miként mérnétek Szoboszlai megkomolyodását? A haját csak havonta vágassa menő fazonra, és az Instagramos képein csak egy drága órát viseljen és ne kettőt?

Szerintem amit a pályán látunk tőle, az hozzáállás szintjén több mint rendben van. Az olasz és a német meccseken is gyakran láttuk őt visszazárni védekezni, és ő volt az, aki a legtöbbet segítette Nagyot meg Schäfert a labdakihozatalokban saját térfélen, pedig inkább támadó játékos.
Szerintem itt sokan várnánk tőle olyasfajta villogást amit sokszor mutatott Salzburgban, meg néha Lipcsében. Minekután ezt a válogatottban riktábban kapjuk meg tőle, elkezdjük a személyiségét püfölni, hogy flegma meg hasonlók.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.30. 09:58:07

A 16-os EB óta Fityó a kedvencem a csapatból. Tényleg meghal a pályán, vért izzad a csapat sikeréért, többségén jó teljesítménnyel rukkolva elő. Nem tudom, mennyire vezéregyéniség, de úgy látom, hogy képes ellátni a feladatot, a Vidiben is ő lett a csk.
"And my heart will leave you never."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.30. 09:30:17

Először Orbánra szavaztam, aztán átraktam a szavazatot Fiolára, mert ő tényleg magyar, és a válogatottnál ez szerintem fontos.
Deluigi írta:
2022.09.30. 09:28:10
egyertelmuen Szobi

lehet, hogy megkomolyodna, most is elerzekenyult, amikor o kapta...
Én ezt fordítva érzem, először komolyodjon meg, és legyen vezér, aztán lehet ő a csk.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.09.30. 09:28:10

egyertelmuen Szobi

lehet, hogy megkomolyodna, most is elerzekenyult, amikor o kapta...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.30. 09:03:25

Ebben a pillanatban még Orbánra szavaztam, de már határon voltam, hogy odaadjam Szoboszlainak. Még 1-2 év.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.30. 08:47:09

Új szavazás :)

Az NSO is megkérdezte, kíváncsi vagyok a fórumtársak véleményére.
"And my heart will leave you never."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.09.29. 05:49:27

Én is sok meccset Lipcse meccset nézek a magyar vonal miatt, de én máshogy látom! Egyrészt csak a jobb lába miatt ilyen szinten nem fog valaki játszani! Másrészt azért a foci edzők/szakértők akik sok “sztárt” vagy nagy tehetséget láttak van érzékük eldönteni, h….

Tedesco alatt kb egy játékosnak sem volt meg több meccsen keresztül a fix posztja (mindig változtatott) lehet picit elfogult vagyok Dominikkal kapcsolatban, mert kicsi kora óta ismerem őt és faterját is, de eme dologtól elvonatkoztatva is mondanék róla 1-2 dolgot;
Soha nem volt gizda vagy elszállt! A kellő “csibészség” mindig is megvolt benne ami szerintem nem rossz dolog( kizárólag a focira értem) az edzésen mindig ő volt az első és utolsó, mindig plusz munkát végzett és amíg a többiek buliztak vagy akármi ő akkor is edzett( nyílván az apja keze is benne van..edző..) na számomra ez màr alázat.
A lipcsei játékára kitérve, azért meg kell nézni a statisztikáját és 1,5 szezon alatt egyáltalán nem rossz az, ha hozzávesszük azt, h Tedesconál kevesebb lehetőség jutott neki.
Én is csatár mögött tudom ő elképzelni ugyanis érzi az ütempasszokat, jól passzol, jól érkezik és fantasztikusan lő! A gond, h Lipcsében sajnos Nkunku van azon a poszton ( nálam ő csatár lenne..)
Még annyit hozzáfűznék, h védő munkája is bőven javult mind válogatott mind klub szinten..
Én is szorítok neki és nem értek egyet azokkal akik szerint nem fogja meg ugrani a szinteket, eddig is megmutatta, h igenis megtudja csinálni!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.09.28. 21:14:40

Szerintem az ő posztja a center mögött lenne. Hasonlóan, mint mondjuk Dybala vagy Griezmann esetében. Ott nem kell túl sokat se védekezni, se irányítani.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2022.09.28. 21:00:23

Szoboszlainak elvileg mindene megvan, hogy klasszis legyen. De nem tudom, valaha az lesz-e. Én az összes Lipcse meccset néztem idén, és rengeteget tavaly is. Amit a Lipcse játszik, abban Szoboszlai helyét nem találták meg, és azt sem tudom, mi lehetne az. De máshol sem tudom. Nem igazi szélső, nem igazi irányító, nem igazi középpályás, aki védekezik is. Test a test ellen vagy gyenge, vagy nem teszi oda magát. Ha ad egy jó passzt, nem megy a támadással, nyugtázza, hogy ez [auto_cenzúra] volt, aztán sétálgat. Sebessége megvan, de nem használja ki sokszor. Ha nem lenne ilyen kegyetlen jó a jobbosa, nem nagyon kapna lehetőséget a Lipcsében. Olyan érzésem van vele kapcsolatban, mint kézilabdában Gulyás Petivel a Veszprémből, hogy évekig nem tudták eldönteni, hogy lövő, vagy szélső legyen. Így is jó játékos volt, de nem lett klasszis. Szoboszlaival is kéne valamit kezdeni, mert vagy ütni kell, hogy még erősebb legyen, vagy hagyni neki, hogy irányíthasson, vagy megtanítani, hogy mit, és miért csinál egy szélső. Az, hogy technikás és nagyon jó lába van, kevés lesz komolyabb szinthez, és sajnos őszintén én ennyi meccs után azt látom, egy Lipcséhez is.

És félreértés ne essék, én rettenetesen drukkolok neki, nem hiába nézem a Lipcse meccseket. Nem érdekel a sérója, a tetoválásai. Tőlem sminkelhet is meccsek előtt, csak ideje lenne előre lépnie, mert hiába fiatal, ez kevés lesz egy igazán komoly szinthez. Pedig benne lenne a srácban.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.28. 10:44:10

Régebben én is éreztem, hogy túl nagy az arca, de az utóbbi kb. 1 évben szerintem ez abszolút megszűnt, sőt.
Teljesen jól csinálja ezt a szervező szerepkört, de egyáltalán nem viszi túlzásba önmaga erőltetését (mint pl. Dzsudzsák tette). Látszik rajta a rutin, irányít, védekezik, hajt a csapatért. És azért nyilván az ellenfél is tudja, hogy rá kell a legjobban készülniük.

Szerintem kezd beérni, pedig még mindig fiatal, de én mostanában semmilyen allűrködést nem láttam rajta.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.28. 09:43:33

Nekem nem jött le ez az alázat hiánya. Nem tudom pontosan visszaidézni, de már a Lipcsénél nyilatkozta valaki róla, hogy az egyik, ha nem a legerősebb unkamorálú játékos a csapatban. Most nekem az, hogy belövi a haját, vagy mittudomén, nem jelent semmit. Egészséges önbizalma van szerintem, annál több, mint amit egy havernál kellemesnek éreznék, de annál nem több, mint amit egy focistának kell. KDB esete jut az eszembe, aki már Genkben nem volt hajlalndó labdát szedni, mondván, hogy ő a csapat legjobbja, szedje más. Na az egész más szint, CR is egész más szint, és lett is belőle valaki... őt amúgy Dominik korában még össze-vissza dobálták kölcsönben.

És azért Szoboszlai csak-csak kezdő, és meghatározó játékos már egy top4 szintű német csapatban (még ha jelenleg nincsenek is ott). Szerintem fog ő igazi top klubba kerülni, nem is túl sokára. A Salzburg után egyébként centikre volt a Milantól, végül ő dobta vissza a lehetőséget, túl nagy lépésnek gondolta a nyilatkozata alapján. Nálam ez is alázatot jelent, hogy lépésről-lépésre akar haladni, mint akár Haaland, pedig utóbbinak neem biztos, hogy szüksége volt rá...

Az meg, hogy a válogatott jobb lenne nélküle? Ő lőtt ki minket az EB-re eleve. Akkor még elég homály volt a csapatunk, ő meg 30 méterről vert gólokat meg szólók után a 90+ percekben. Az EB-n meg skkal gyengébbek voltunk játékban és eredményben is, mint most az NL-ben. Szerintem vagy 5-6 ponttal lenne kevesebbünk még ebben a mikiegér kupában is nélküle, hiába védekezünk jól, ő az egyetlen átmenetünk a támadásokban, és nem is akármilyen. A Lipcsében szerintem is jobb kicsit, de azért van is körülötte csapat, és az ő elegáns játékához, meglátásaihoz nem árt, ha vannak társak, akik fogadják is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.09.28. 08:23:47

csababarca írta:
2022.09.27. 10:58:42
Tudása megvan, feje megvan a top szinthez, de alázat nélkül nem megy.
Ezt a viselkedést amit ő előad egy Benzema, Messi, Modric vonal sose engedte meg magának a pályán.
De megendte fiatalon is egy Neymar, Ibrahimovic, Mbappé vonal. Mondjuk ők nem aranylabdások, de talán ezt nem is várjuk Dominiktől.

Én is észreveszem ezeket Szoboszlain, de nekem valahogy az jön le, hogy talán kell is ez. Azért sok magyar játékosoból hiányzik az önbizalom. Nálam azért nem nagyon volt olyan húzása, amin így megbontránkoztam volna. Szerintem azért tudja, hogy milyen szintetn van és hol vannak a határok az önbizalmom és nagyképűség között.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.28. 01:22:45

Igazad van csababarca. Nagyon fiatalon elkezdték hypeolni (de utálom az anglicizmusokat...) a gyereket, és ezzel párhuzamosan nőtt az egója is. Olvastam valahol egy erős megfogalmazást róla, lehetett facebook komment is csupán, nem emlékszem, az írta, hogy Szoboszlai nélkül jobban játszik/teljesít a válogatott. Példának az Eb-szereplést említette emberünk. Nem adtam igazat, de azóta másképp tekintek a pályán rá...

Nagy talány számomra Gulácsi. Nem tud stabil jó teljesítményt nyújtani a válogatottban. Nem hiszem, hogy Dibusz pl. annyival gyengébb kapus lenne, hogy ne kapjon egy esélyt. Szögletnél az a kiejtett labda... hát akkor már korán eldőlt volna (Donnarummának is volt hasonló).
Nagy Ádámot is nagyon kritizálták sokan, semmivel nem tűnik ki a csapatból, posztját tekintve nem is nagyon lehet. Nagyon sajnálom, hogy a Vida Máté - Kalmár Zsolt páros nem tudott kiteljesedni elhibázott klubváltás illetve sérülés miatt.

A kedvencem Fiola. Az a játékos csendben teszi a dolgát, sohasem tízes, de mindig egy hetes. Hogy egy klasszikust idézzek. Egy Bundesliga alsóházi csapatban elfért volna szerintem...
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.27. 10:58:42

Szoboszlaiból nekem egy dolog hiányzik, az alázat.
Legalábbis ez nem jön át.
Piperkőc viselkedés, felhajtott gallér, páváskodás, ezt látom rajta.

Tudása megvan, feje megvan a top szinthez, de alázat nélkül nem megy.
Ezt a viselkedést amit ő előad egy Benzema, Messi, Modric vonal sose engedte meg magának a pályán.


Na mindegy, a válogatott szereplése dicséretes, felülmúlták az előzetes várakozásokat. Kár, hogy pont ettől a roncs másodvonalú olaszoktól kaptunk ki oda-vissza, és hogy tegnap az első félidőben kicsit megremegtünk a téttől.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.27. 08:46:31

bence0330 írta:
2022.09.27. 00:21:25

Szoboszlai 20 évvel ezelőtt lehet, hogy már világsztár lenne 22-3 ées korára. De kell más is hozzá, nem csak a láb, a játékintelligencia, ami régen elég volt.
Nekem Szoboszlairól Détári jut eszembe, mindene meg van, hogy húzó játékos legyen, de a válogatottban gyakran flop. Persze még nagyon fiatal.
Mindenkinek más tetszik, de nekem ez, az egyre inkább fizikális foci nem annyira. Engem a cselek érdekelnek, a finesz, a gól, ha futó versenyt akarok nézni, akkor atlétikára váltok.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Válasz küldése