Switch to full style
Foci a Barçán kívül
Hozzászólás küldése

Ki nyeri a döntőt?

Horvátország
9
35%
Franciaország
17
65%

Szavazatok száma : 26

Re: Világbajnokság - 2018

2018.07.23. 15:56:08

"I am German when we win, but I am an immigrant when we lose."

2018.07.23. 12:30:58

Kellett egy bűnkbak, Özil beleillik a profilba. Nem is csodálom a döntését.

Statjai:

92 caps
23 goals
40 assists
5 German player of the year awards
1 World Cup

2018.07.23. 12:11:27

https://index.hu/sport/futball/2018/07/23/hoeness_ozil_evek_ota_szar_volt/

Jó nagy arca van a csávónak még akkor is ha van benne igazság. A Bayernben is fel lehetne sorolni pár német játékost aki kritikán aluli volt a VB-n.

2018.07.18. 20:58:51

Szerintem alapvetően a feketék alkalmasabbbak a fizikai sportokra genetikailag erosebb/gyorsabb stb. mint bármelyik más rassz.

Valószínűleg azért nincsenek vidéken focipályák, mert a kapu azonnal lelenne adva a MÉHbe, a kispad meg ellene tüzelve, a pálya meg a biozás törzshelye lenne.

Profi futballisták az akadémiákról kerülnek ki, csakhát jobban kéne működniük.

http://m.nemzetisport.hu/foci-vb-2018/vb-2018-pogba-oltozoi-beszede-lehengerlo-volt-video-2648029?utm_content=buffer9ae57&utm_medium=page&u ... aign=nsofb

Továbbra is túlértékelt játékosnak tartom de ezen a VBn nagyot ment és fejben is elég erős a pali.

2018.07.18. 20:37:09

MichaaBee írta:Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.

Azért van ennyi ügyes feka játékos Franciába mert mondjuk 10ből9 fehér gyerek ügyvéd,vállalkozó és orvosként szeretne és tud karrieirt csinálni. A szegényebb rétegeknek meg csak foci van, így minden srác, aki nem díler lesz, az megy grundra.

Pl. nem értem itthon miért nem basszuk teli kis focipályákkal a szegény vidéki falvakat, jó pár tehetség kikerülhetne onnan.

2018.07.18. 19:51:39

Nem az eurobarcára gondoltam :mrgreen:

2018.07.18. 19:42:22

messideco írta:Ha valakit érdekel, akkor a kedvenc internetes oldalunkon elérhető a torna összes mérkőzése, egy helyen :)

Én ott nem találom. :-$

2018.07.18. 19:35:50

Ha valakit érdekel, akkor a kedvenc internetes oldalunkon elérhető a torna összes mérkőzése, egy helyen :)

2018.07.18. 12:13:52

MessiNeymarSuarez írta:
Azon felnyerítettem hogy a hivatalos legjobb 11-be Neymar került be és nem Coutinho :lol:
Sokkal több pontot köszönhetnek Coutinhonak mint Neymarnak, persze a marketing/hype miatt be kellett rakni Neymart is.

CR-t és Messit még igazán benyomhatták volna. :lol:

2018.07.18. 12:05:10

Whoscored-es sokkal jobb összeállítás.

Azon felnyerítettem hogy a hivatalos legjobb 11-be Neymar került be és nem Coutinho :lol:
Sokkal több pontot köszönhetnek Coutinhonak mint Neymarnak, persze a marketing/hype miatt be kellett rakni Neymart is.

2018.07.18. 11:48:57

MichaaBee írta:Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.

De miért ne feltételezzük? A rögbihez nem értek, de nem egy sportban figyelhető meg, hogy egy adott rassz kiemelkedik a többi közül. Illetve nem csak sportokban, hanem bizonyos foglalkozásokban, hobbikban, művészetekben is. Nem azt mondom, hogy ennek kizárólagosan genetikai okai vannak, de úgy gondolom, igenis fontos tényező.
messideco írta:A Whoscored csapata egész jól fest, szvsz eddig ez a legreálisabb. Bár a középhátvédeket lecserélném a Maguire-Varane párosra.

Csak az kérdés, nem akarunk-e vmi életszerűbb felállást, mert a középpályás védekezéssel akadni itt probléma. :lol: Én biztos, hogy raknék vkp-t, ha nem is klasszikusat, de olyan kp-t igen, akinek kiemelkedő a védelmi munkája. Napjaink labdarúgásában ez kulcs. Szóval Kantét, esetleg Pogbát beraktam volna.

2018.07.18. 10:08:29

A Whoscored csapata egész jól fest, szvsz eddig ez a legreálisabb. Bár a középhátvédeket lecserélném a Maguire-Varane párosra.

2018.07.17. 13:24:44

MichaaBee írta:....

Teljesen egyetértek annyi kivétellel, hogy legalább annyit finomíthatnának egy ilyen törvényen vagy kijelentésen, hogy akkor 30-50%-a kisebbségi rasszból kell származnia. Mert ugye ez alapján Dél-Afrika elmehet egy 100%-ig színes bőrű csapattal, de nem mehet el egy 100%-ig fehér csapattal.

Bárhonnan nézem ez faji megkülönböztetés ...

2018.07.17. 12:45:34

Azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha egy országban 10-ből 9 ember adott bőrszínű és nem feltételezzük, hogy az adott sporthoz az egy rassz génállománya alkalmasabb, akkor mégis miért van az, hogy a válogatottban 10-ből csak 1 ember származik a többségi rasszból.

Nyilván egyrészt a rögbi egy hagyományosan inkább fehérek által űzött sportág (hiszen ők vitték oda Dél-Afrikába), de ez sem magyarázhatja az arányok ilyen mértékű felborulását. A probléma szerintem ott van, hogy az utánpótlás edzők valószínűleg tudatosan vagy tudat alatt előnyben részesítik a fehér rögbizőket, így felnőtt korra gyakorlatilag teljesen eltűnnek a színesbőrű játékosok, ezzel legitimálva, hogy a felnőtt válogatottba csak behívják a legjobbakat bőrszíntől függetlenül. Ettől viszont még egy létező probléma, hogy a rendszer diszkriminálja a lakosság egy részét (jelen esetben 90%-át), és ezen változtatni kell valahogy. Nyilván arról lehet vitatkozni, hogy ezt feltétlenül a felnőtt válogatott szintjén kell-e elkezdeni, de egyikünk sem elég jártas a dél-afrikai rögbiben, hogy itt egyből "kamuliberalizmusról" beszéljünk.

A nem otthon született horvát/francia játékosokkal (akár 2-2, akár 4-2 az arány) csak azt akartam szemléltetni, hogy ha az ember becsukja a szemét, akkor ugyanannyira "bevándorló" a horvát válogatott is, mint a francia. Csak míg Rakitic és Kovacic fehér, addig a franciáknál Umtiti és Mandanda (és sokan mások) nem, úgyhogy nagyobb visszhangot kapnak az európai sajtóban. Pedig egyébként vákuumban semmi különbség nincs, mindenki annak a nemzetnek a csapatában játszik, amelyikhez vallja, hogy tartozik.

2018.07.17. 10:10:36

Varatrix írta:Kis érdekesség a Rögbi világából, tudom ez a sportág kevésbé hozza lázba a többséget, de maga az eset szerintem rendkívül tanulságos hova vezet a PC, és témába vág:

A Dél-Afriaki rögbiben történt, ez tudni kell, hogy rendkívül jók, tehát állandó esélyesek:

"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."

Kellett teljesítenie! Tehát törvényi szinten határozták meg. Kérdem én nem visszás, ha egy válogatottban nem a legjobbak játszanak pusztán faji megkülönböztetésből?

Vagy a rasszizmus definíciójába beletartozik, hogy amit fehérekkel szemben követsz el az nem rasszista?

Lassan az jelenti az egyensúlyt, hogy két véglet van. :roll:

Apartheid, csak most más húzza a rövidebbet.

Na szép =D>
Igen tudjuk, csak a fehérek lehetnek rasszisták, ha mondjuk a fehérek ellen kell valamit csinálni az nem rasszizmus [-X

Elképzelem ahogy a profi rögbist kiteszik a csapatból, és beraknak egy pusztáról összeszedett valakit, aki csak azért szerepel a csapatban mert fekete. :lol: #-o Eszem megáll.

Ez majdnem olyan mint amikor azokat játszatják akik pénzesek, és nem azokat akik a legtehetségesebbek és legjobb játékosok.
Vagy az amikor a királyi 3.14csa kitalálta hogy ő keményen küzd a női egyenlőségért ezért szigorúan csak NŐKKEL hajlandó dolgozni az esküvőn, bezzeg ha ez fordítva lett volna az már női nem ellenes bűntett.

Falra tudok mászni amúgy ettől a hatalmas kamuliberalizmustól.
Mi lesz még itt? Kitalálják hogy a megkötendő házasságoknak X százalékának azonos neműnek kell lennie, és majd szólnak Katinak meg Ferinek hogy ők nem házasodhatnak össze mert túl magas a hetero arány? #-o

2018.07.17. 10:02:31

Kis érdekesség a Rögbi világából, tudom ez a sportág kevésbé hozza lázba a többséget, de maga az eset szerintem rendkívül tanulságos hova vezet a PC, és témába vág:

A Dél-Afriaki rögbiben történt, ez tudni kell, hogy rendkívül jók, tehát állandó esélyesek:

"Tény, hogy miközben az ország lakosságának alig 10 százaléka fehér, addig a rögbiválogatottban csak elvétve volt színes bőrű játékos. A dél-afrikai kongresszus célul tűzte ki, hogy 2019-re minden nemzeti válogatottban legalább a keretek felét fekete játékosok alkossák. A vb-re készülő válogatottnak most egy 30 százalékos célt kellett teljesítenie, ami a 31 fős keretbe meghívott 8 színes bőrű játékos révén nagyjából megfelelőnek tűnik."

Kellett teljesítenie! Tehát törvényi szinten határozták meg. Kérdem én nem visszás, ha egy válogatottban nem a legjobbak játszanak pusztán faji megkülönböztetésből?

Vagy a rasszizmus definíciójába beletartozik, hogy amit fehérekkel szemben követsz el az nem rasszista?

Lassan az jelenti az egyensúlyt, hogy két véglet van. :roll:

Apartheid, csak most más húzza a rövidebbet.

2018.07.17. 09:18:07

Undorító amit a kormánypropaganda művelt a vb alatt. Nem elég, hogy minden meccs szünetében pofátlanul tolták a gyűlöletpropagandát(hogy van az, hogy a lelátókról ki van tiltva, de a tv stúdiókból nem???), most még a horogkeresztény, fideszes megmondó emberek is "niggereznek", "migránsoznak" meg "bevándorlóválogatottaznak" napok óta a franciák kapcsán. Hánynom kell.

2018.07.17. 07:16:55

Szóval 2-2

2018.07.17. 07:14:06

Azok a játékosok, akik a döntő résztvevői közül nem válogatottjuk országában látták meg a napvilágot.

FRANCIAORSZÁG
Samuel Umtiti (Kamerun)
Steve Mandanda (Kongói DK)

HORVÁTORSZÁG
Ivan Rakitic (Svájc)
Dejan Lovren (Bosznia és Hercegovina - bár ekkor még Jugoszláviának hívták)
Mateo Kovacic (Ausztria)
Vedran Corluka (Bosznia és Hercegovina, ekkor még szintén Jugoszlávia részeként)

2018.07.17. 04:53:29

Gusztustalan,amit kishazánkban a magukat kereszténynek és vallásosnak hazudó emberek egy része beszél. "A bevándorló ország legyőzte a katolikusat"ezt egy szóvivő bírta böfögni.Ez jutott eszébe a vb döntőről. Hrutka Janinak nagy pacsi,hogy szembesítette a hülyeségeivel valamelyik komcsiból lett turbójobber újságokba író trógert. Amúgy a rasszistákat nem zavarja,hogy fekete az árnyékuk?

2018.07.16. 23:10:51

Elég sok helyen megy az “afrikázás”, valahol jogos (bár nagyrészük Franciaországba született) de sose fogom elfelejteni amikor a 36 éves brazil Fradi játékosnak (nem jut eszembe a neve) tolmácson keteszül konyorogtek a Sport TVbe hogy legyen magyar válogatott.

Ez a jövő, a fehérek egyre inkább kisebbségbe lesznek, a feketék meg a muszlimok sok gyereket vállalnak és egyre többen vándorolnak be. Nekem ezzel nincs problémám, a bolygónk mindenkié de csak akkor fog működni ha nincs rasszizmus egyik fél részéről se.

2018.07.16. 22:50:58

MessiNeymarSuarez írta:http://www.origo.hu/nagyvilag/20180716-francia-ngo.html?utm_source=fb&utm_medium=origo&utm_campaign=nagyvilag

Eszem megáll #-o

Szerintem nem kellene arra büszkének lenniük hogy tele van az ország csokikkal, akiknek a legnagyobb részük nyomornegyedben él, és esetleg közülük 1-2 kikerül és sikeres focista lesz.

Jut eszembe miért csak fehér ember lehet rasszista?
[-X

nem tudom te milyen színű vagy, de amit ide írtál az színtiszta rasszizmus. :mrgreen:
az Origo.hu-t amúgy lehet ide idézni?! :D

2018.07.16. 21:49:53

Pogba a horvátok ellen:

- legtöbb sikeres passz
- legtöbb sikeres hosszú passz
- legtöbb megnyert párharc
- legtöbb sikeres szerelés
- legtöbb szerzett labda

2018.07.16. 21:31:34

http://www.origo.hu/nagyvilag/20180716-francia-ngo.html?utm_source=fb&utm_medium=origo&utm_campaign=nagyvilag

Eszem megáll #-o

Legközelebb az izlandiakat is betalálják hogy miért olyan rasszista szemetek amiért mindegyikük kék szemű és szőke? [-X
Szerintem nem kellene arra büszkének lenniük hogy tele van az ország csokikkal, akiknek a legnagyobb részük nyomornegyedben él, és esetleg közülük 1-2 kikerül és sikeres focista lesz.

Jut eszembe miért csak fehér ember lehet rasszista?
Bezzeg ha egy afrikai csapatnak szólna be hogy miért csak barnák vannak a keretben, akkor abból nagyobb botrány lenne és az már egyenesen rasszizmus [-X

2018.07.16. 20:25:35

PCsabi írta:Games: 64
Goals: 169
Set-piece goals: 73
Penalties: 29
Own-goals: 12

Mindezek mellett, nekem ez nem volt egy élvezetes VB. Horvátoknak örülök,és több nagycsapat bőven megérdemelte ezt a pofont, amit kapott ezen a VB-n, viszont igazán szinvonalas meccs kevés volt (talán pont azért, mert hiányoztak a nagycsapatok :mrgreen: )
Kolónia fc meg bőven nem érdemelte meg. Stabilak voltak, tele középszerü játékosokkal, akiknek most nagyon kijött a lépés, mig a horvátoknak meg semmi sem jött be.
Hozzászólás küldése