Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Tetszett az EB?

A szavazás 2021.07.17. 10:16:19-kor befejeződött.

Igen, teljes mértékben
6
29%
Részben
13
62%
Egyáltalán nem
2
10%

Szavazatok száma: 21
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2018.06.27. 17:22:17

Szomorú leszek ha Mexikó kiesik..Már pedig ki fognak ha Hitlerék győznek, a jobb gólarány miatt.
Cestus
Director del Fútbol

2018.06.27. 17:18:44

Svéd tizi

Szerk.: be is lőtték.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
El Sie7e
Jugador d'estrella

2018.06.27. 17:10:43

ideje nekimenni vezetnek a svédek =D>
BarcafanTomee
Director del Fútbol

2018.06.27. 17:01:35

Ter Stegen bár az utolsó csoportmeccset megérdemelte volna.

Egyelőre nem túl meggyőzőek a németek, pedig minden adott volt, hogy simázzák Dél-Koreát. Azt hittem Kroos gólja meghozza majd a lendületet és átszakad a gát. Náluk meg a braziloknál érzem azt, hogy tudnának ennél sokkal jobban játszani, csak valami miatt nem hozzák ki magukból.
visca el barca
Presidente del Barça

2018.06.27. 16:52:01

röhögnék ha a svédek vhogy behúznák vagy dél-korea bekotorna egyet és a führer csapata kiesne
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Stalkyard
Director del Fútbol

2018.06.27. 16:38:08

Nyiri81 írta:Ez a német csapat győztes esélyes? :)
Ez nem. Ozil, Khedira helyett normális játékosokkal lehet.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
El Sie7e
Jugador d'estrella

2018.06.27. 16:37:20

Nyiri81 írta:Ez a német csapat győztes esélyes? :)
ne becsüld le a khöd hatalmát. sima argentin-német döntő :mrgreen:
Nyiri81
Entrenador del Barça

2018.06.27. 16:34:27

Ez a német csapat győztes esélyes? :)
Csak is Puyol
El Sie7e
Jugador d'estrella

2018.06.27. 16:33:49

ahelyett hogy mentek volna a lendülettel a németek visszatették a khöd díszes tagjait és megint nullák.
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2018.06.27. 16:20:10

Neuer lepke incoming :lol:

Nem sokon múlt hogy baj legyen belőle.

Ilyenkor jövök rá, hogy Stegen mekkorát fejlődött, mind teljesítményben, mind megítélésben. 2014-15-ben ő volt a béna lepkekapus akit sokan nem értettek hogy mit keres a Barca kapujában, most meg semleges körökben is igen a toppon van.
visca el barca
Presidente del Barça

2018.06.27. 14:19:02

miro. írta:Szvsz a mai futballban csak a szeleken tudsz az ellenfel moge kerulni.
Mindenki a centrumot vedi,eselyed nincs feltorni.
de ha nincs csak meza/acuna/pavon kalibered, akkor nem tudsz mit csinálni. inkább erőlködnék középen dybalával, mintsem ezeket az fgy-ket játszassam
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Fecooo
Llegenda del Barça

2018.06.27. 14:03:50

Nyiri81 írta:Ebédszünetben a munkahelyen lejátszottam egy VB meccset Argentina-Franciarosszág. Az első félidőben 2-0ra elhúztam úgy éreztem kezemben a meccs, de MBappe bevágott egyett és onnan szétestünk. Semmilyen passz nem jött össze, higany kihagyott mindent le is hoztam. Persze Kunt meg letolta minden védő. Aztán a 82. percben jött megint MBappé és meglett az egyenlítés. Úgy éreztem vége. 3 perc hosszabbítás és nem tudtam már mit kitalálni toltam egy hosszú indítást és mintha a tegnapi Messi gólt másoltam volna le. Gyönyörű átvétel megtolás és a jobbról jobb lábbal a bal alsóba.

Elégedetten mentem újra dolgozni :D Bár idegtépő lenne szívesen aláírnám ezt az eredményt.
vkinek nagyon jól megy... :D
Bezzeg, ha én a laposra felraknám a PS4 remoteplayt, azonnal feltűnne :D
Nyiri81
Entrenador del Barça

2018.06.27. 13:57:17

Ebédszünetben a munkahelyen lejátszottam egy VB meccset Argentina-Franciarosszág. Az első félidőben 2-0ra elhúztam úgy éreztem kezemben a meccs, de MBappe bevágott egyett és onnan szétestünk. Semmilyen passz nem jött össze, higany kihagyott mindent le is hoztam. Persze Kunt meg letolta minden védő. Aztán a 82. percben jött megint MBappé és meglett az egyenlítés. Úgy éreztem vége. 3 perc hosszabbítás és nem tudtam már mit kitalálni toltam egy hosszú indítást és mintha a tegnapi Messi gólt másoltam volna le. Gyönyörű átvétel megtolás és a jobbról jobb lábbal a bal alsóba.

Elégedetten mentem újra dolgozni :D Bár idegtépő lenne szívesen aláírnám ezt az eredményt.
Csak is Puyol
BarcafanTomee
Director del Fútbol

2018.06.27. 13:45:31

Szükség is lenne egy megerősített KP-re, mert különben a franciák ellen párharcot sem fognak nyerni. Kantéék megeszik őket reggelire.

Szerintem is kontrázni kéne, Di Maria, Agüero, Messi azért elég gyorsak. Dybalát nem is mondom, mert őt hiába várjuk, úgy sem fogják betteni, csak úgy mint Lo Celsót. Simeone féle Atletis foci feküdne legjobban az argentínoknak, de azt a játékot már a selejtezőkben el kellett volna kezdeni felépíteni. Ezek még bunkerezni se tudnak masszívan, rossz lesz nézni ahogy Dembouzék szanaszét forgatják Mercadóékat.

Az első francia gólig lesz szoros, utána szétesnek, mint a horvátok ellen, vagy mint tegnap a második félidőben. Előveszik megint, majd azt a taktikát, hogy 6 ember beáll előre 4 meg hátul, és a közöttük lévő 40 méteren nincs egy játékos sem.

Úgy lenne esélyük, ha minden bemenne és minden összejönne nekik. Távoli lövés, vagy szögletből, esetleg egy korai piroslap ilyesmi. Messitől is várhatnánk a csodát, de őt 2-3 francia fogja levenni a pályáról, ahogy a horvátok is tették.
Cestus
Director del Fútbol

2018.06.27. 13:40:52

Fenomeno írta:És az nem működne,hogy a franciák passzolgatnak és argentinok rendezkednek be kontrára? Dybala,Messi,Kun is elég jó lehetne ezek levezénylésében. Amilyen botrányosak voltak a franciák is,egyáltalán nem lepne meg,ha működne így.
Attól függ, jó-e (megbízható-e) a kapus. Caballeroval bekkelni szerintem öngyilkosság lett volna, mert ha megkínálják pár - amúgy fogható - lövéssel, meg elkezdenek a kapuja elé ívelgetni, tuti bevéd valamit. Akkor már inkább legyen náluk a labda, gondolom így gondolhatták.
"It is what it is."

Fenomeno
Barça B

2018.06.27. 13:21:42

Cestus írta:
Fenomeno írta:Ezzel egyetértek,kivéve hogy Higuain helyén előbb játszatnám a wc-s nénit,mint őt. Az az ember vereségre született.
Magyarán inkább Kun,pici,nehéz fejbe rúgni,de a földön is meg kell tudniuk verni a franciákat. Vagy inkább úgy mondom,hogy a levegőben úgysem fogják tudni.
Higany nem volt rossz tegnap a talajon sem. Gólt, gólpasszt tuti nem fog adni, de kell egy erős testalkatú csatár, akire odafigyel a védelem (Icardi jobb lett volna, de őt valószínűleg nem szeretik a csapattársak). Ha Agüero játszana Messi mellett, abból lenne egy ítéletnapig zajló passzolgatás a felállt védelem előtt, majd egy hülye labdavesztésből (amit valószínűleg Mascherano produkálna) jönne a kontra.
És az nem működne,hogy a franciák passzolgatnak és argentinok rendezkednek be kontrára? Dybala,Messi,Kun is elég jó lehetne ezek levezénylésében. Amilyen botrányosak voltak a franciák is,egyáltalán nem lepne meg,ha működne így.
Cestus
Director del Fútbol

2018.06.27. 12:53:47

Fenomeno írta:Ezzel egyetértek,kivéve hogy Higuain helyén előbb játszatnám a wc-s nénit,mint őt. Az az ember vereségre született.
Magyarán inkább Kun,pici,nehéz fejbe rúgni,de a földön is meg kell tudniuk verni a franciákat. Vagy inkább úgy mondom,hogy a levegőben úgysem fogják tudni.
Higany nem volt rossz tegnap a talajon sem. Gólt, gólpasszt tuti nem fog adni, de kell egy erős testalkatú csatár, akire odafigyel a védelem (Icardi jobb lett volna, de őt valószínűleg nem szeretik a csapattársak). Ha Agüero játszana Messi mellett, abból lenne egy ítéletnapig zajló passzolgatás a felállt védelem előtt, majd egy hülye labdavesztésből (amit valószínűleg Mascherano produkálna) jönne a kontra.
"It is what it is."

Fenomeno
Barça B

2018.06.27. 12:16:07

visca el barca írta:dybalát betenném messi mellé, és feladva a szélső csatáros játékot (di maria out), tolnám a karácsonyfa 4-3-2-1-t. 4 védő, előttük banega, masch, lo celso, előttük dybala meg messi, legelöl meg vagy a falábú vagy kun. szélről úgysem tudnak támadásokat vezetni, meza meg pavon csak visszafelé passzolgat
Ezzel egyetértek,kivéve hogy Higuain helyén előbb játszatnám a wc-s nénit,mint őt. Az az ember vereségre született.
miro.
Entrenador del Barça

2018.06.27. 12:14:43

visca el barca írta:dybalát betenném messi mellé, és feladva a szélső csatáros játékot (di maria out), tolnám a karácsonyfa 4-3-2-1-t. 4 védő, előttük banega, masch, lo celso, előttük dybala meg messi, legelöl meg vagy a falábú vagy kun. szélről úgysem tudnak támadásokat vezetni, meza meg pavon csak visszafelé passzolgat
Szvsz a mai futballban csak a szeleken tudsz az ellenfel moge kerulni.
Mindenki a centrumot vedi,eselyed nincs feltorni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan

rmcf
brazilfan
Jugador d'estrella

2018.06.27. 11:34:43

Kell, hogy legyen valamilyen oka annak, hogy Higuain, ez a reménytelenül lomha mozgású, mindenre lassan reagáló és a legtutibb gólhelyzetet is biztosan elrontó „góllövő csatár” végigjátszik egy ennyire fontos meccset. Biztosan van rá magyarázat, mindenesetre engem tegnap este teljesen kiborított.
A másik, amit nem tudtam megemészteni, az volt, hogy ilyen gyakran mutatták a szánalmas ronccsá züllött isteni legendát, ezt a szerencsétlen pojácát. Soha, a pályafutása csúcsán sem volt egy doktor Agy, de mostanra a maradék tartását is elveszítette.
Mindegy, Messi gól előtti labdaátvétele mindenért kárpótolt. Remélem, láthatok még tőle hasonlót.
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2018.06.27. 11:24:04

maradona :mrgreen:
https://twitter.com/EmaChabert/status/1 ... 7840011264" target="_blank

és amugy tényleg messiék diktálnak :D
https://twitter.com/BarcaMediaAcc/statu ... 3264264193" target="_blank

Erről most az jutott eszembe amikor Giggs edzőként beállította magát :lol:

Érdekes jelenet, biztos valami ilyesmi zajlott le:
Sampaoli: Messi! Beállhat Agüero?
Messi: Találd ki, te vagy az edző

Messi szúrós szemmel a meccs után: Miért cserélted be Agüerot az engedélyem nélkül?

:lol:

Ma aztán eldől, hogy lesz-e Brazil-Német a nyolcaddöntőben, remélem igen és elintézik a brazilok őket még azelőtt hogy teljesen összeállna a német gépezet.
visca el barca
Presidente del Barça

2018.06.27. 11:00:47

dybalát betenném messi mellé, és feladva a szélső csatáros játékot (di maria out), tolnám a karácsonyfa 4-3-2-1-t. 4 védő, előttük banega, masch, lo celso, előttük dybala meg messi, legelöl meg vagy a falábú vagy kun. szélről úgysem tudnak támadásokat vezetni, meza meg pavon csak visszafelé passzolgat

maradona :mrgreen:
https://twitter.com/EmaChabert/status/1 ... 7840011264" target="_blank

és amugy tényleg messiék diktálnak :D
https://twitter.com/BarcaMediaAcc/statu ... 3264264193" target="_blank
Kép
Varatrix
Director del Fútbol

2018.06.27. 10:48:09

noname írta: - Banega végre jól játszott, így nem Messire hárult a teljes támadósor irányítása, volt segítsége.
Illetve Messi előrébb játszik azért, így nem is értettem hogy Banega miért nem instant kezdő. Gyakorlatilag ő az egyetlen aki abban a sávban mozog, hogy összekösse a feljebb kúszó Mascheranot Messiékkel.

Az előző két meccsen egyszerűen volt a pályának egy bizonyos része, ahol nem volt ember. A védelem mögé belőtt labdákat nem tudták elcsípni, és nem is próbálkoztak mással. Így középen játszani eleve halálra volt ítélve, ezzel elég volt a szélsőket semlegesíteni a horvátoknak, és Izlandnak.

Banega pedig kezdőből végre hidat képezett az irányítói szerepkörbe kényszerült Maschernao, és a 16-os előterében lévő tömegnyomor között.

Gyakorlatilag csak Banega, és Masch aki támadások során középpályásként játszott. Mindenki más görcsösen próbálkozik a szélen, vagy a tizenhatosnál. Ebben az esetben ugye most nem tudjuk, hogy ez a felállás a játékosok ötlete volt, vagy Paolié, de az, hogy végre Banega kezdett, és Masch ott játszhatott, ahol eddig is játszott, csak a selejt ment a padra, és beraktak egy másik belső védőt. Ez egy valódi reveláció volt. Végre lett középpálya. mert az első két meccsen nem volt, bármit is írtak oda felállásként.
Kép
- Miért nem ünnepelte Torres gólját?
- Mert láttam, hogy Messi bemelegít. - Simeone
Cestus
Director del Fútbol

2018.06.27. 10:36:10

Nero. írta:Sanszos hogy totálra szívta magát az emberünk, ettől függetlenül hatalmas legenda. :D
Remelem a franciák ellen mar megint ott lesz, csak most vékonyabb és rövidebb utcákat húzzon ki. :D
Hát már a meccs alatt is feltűnő volt, hogy akárhányszor felállt tombolni, lefogták a kísérői. :D

Amúgy lehetne keresnivalójuk az argentinoknak a franciák ellen, ha ez a tűz megmaradna bennük, valamint Sampaoli/Messi (amelyikük ténylegesen az edző jelenleg) betenné valahova a csapatba Dybalát, Lo Celsot (Banega, Mercado, Rojo és a többi nemnulla játékos mellé). Mascheranonak meg maximum középhátvédnek szabadna lennie Otamendi mellett, ebben a mélységi irányító szerepkörben rémesen butának tűnik. Viszont talán Armani is megbízhatóbb lesz, mint Caballero.
"It is what it is."

noname
Llegenda del Barça

2018.06.27. 10:14:24

Valamivel jobb volt most Argentína, mint eddig, ami főleg 4 dolognak köszönhető:
- Di Maria a meccs első órájában egész jó volt
- Banega végre jól játszott, így nem Messire hárult a teljes támadósor irányítása, volt segítsége
- Higuain továbbra is használhatatlan, de legalább jó nagy darab, így ha másra nem, arra jó volt h lefoglaljon 1-2 embert, ezzel némileg levegőhöz juttatva Messit és Banegát
- Messi ezúttal sokszor kiment szélre, részben azért is, mert Higuain ott volt középen és lehetett beívelni/passzolni labdákat, még ha nem is lett ezekből gól.

Úgy gondolom h a hátralvő meccseken is így kéne felálljanak. Agüero remek játékos, de nem az a fajta, aki lefoglal 2-3 védőt a fizikai erejével. Ha Agüero játszik, akkor Messit jobban el tudják nyomni. Higuain ugyan garancia a fontos helyzetekben kihagyott ziccerekre (tegnap is sikerült neki - volt is egy VB döntő flashback-em), de legalább amolyan bodyguard szerepet tud játszani, Messinek teremtve némi helyet.

A tegnapi meccsen amúgy sztem kimondottan jól játszott Argentína az egyenlítő gólig. Leszámítva Mascheranot, aki nagyon szétszórt volt, de később összekapta magát.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése