Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.08. 12:25:38

Chino írta:
2021.07.08. 11:37:46
A tizenhatoson belüli szabálytalanság szerintem jelenleg nagyon rosszul működik. Be lehetne vezetni, hogy konkrétan akadályozta-e a támadót vagy sem, ezt azért meg lehetne objektíven ítélni. Ebből lesz a sok homorítás, amikor esélye nincs a támadónak a labdát megjátszani, de egy leheletnyi kontakt volt így elvileg "jogos" a tizenegyes. Nyilván ott is lenne szubjektív nézőpont, de sok minden elkerülhető lenne, az ilyen "dobálások" is megszünhetnének.
Az egyértelműen látszik, hogy mindenben az objektív megítélés irányába tartanak, csak baromi lassan teszik mindezt. Van évente 1-1 szabálymódosítás, valamelyik befürdik, valamelyik nem, de mindenképp csigalépésekben haladunk. A kezetést is ha megnézzük, ez a hónalj alatti téma nevetséges lett, mitől lett egyértelműbb, mint a váll? De a kezetésnél a támaszkodás, leszorított kéz, természetes testtartás, fej felett lévő kéz pl. sztem korrekt, bár ezzel is visszakanyarodunk kicsit a régi "vétlen" irányba - amivel szerintem amúgy sok gond nincs.
Ezekkel a kontaktokkal nem tudom, mit lehetne tenni, nagyon necces. Viszont legalább kézzelfogható. Megy lendületből, eltalálják - 11-es. Lehet cáfolgatni jobbról-balról, meg mondani hogy nem volt elég az eséshez, meg ilyesmi, de akkor is kézzelfogható fizikai tény. Szerintem ha átmennénk olyan irányba, hogy meg kell mondani, hogy a csatár elérte-e volna alabdát, vagy elesett-e volna kontakt nélkül, az pl jóval kevésbé lenne kézzelfogható, és tán még szubjektívebb lenne. Ezeket szerintem sosem fogják tudni kiküszöbölni.
Azt tartanám érdekesnek, hogy a szubjektív döntést minél jobb irányba tereljük, több ember döntene komolyabb versenysorozatokban, neccesebb eseteknél. Lehetne egy nagyobb, páratlan számú ember - hívjuk döntőbíróknak - akik a képanyag áttanulmányozása után, mondjuk a VAR-szobában szavazással eldöntik. Mondjuk 9, vagy 11 ember - van elég lóvé a fociban. Tudom, hogy ez elég utópisztikus, sok pénzbe kerülne ennyi ember, meg minden, de szerintem több ember megítélésével jobb irányba dőlnének el a necces esetek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.08. 11:37:46

Peter írta:
2021.07.08. 00:24:40
bence0330 írta:
2021.07.08. 00:11:30
Így van.
Lesnél, kérdem én, hogyan nézik azt amikor az elrúgás pillanat van? Ahogyan elhagyja a labda a lábat, mozgásban a centik század, ezred másodpercek alatt is változnak. Melyik pillanatban húzzák be azt a vonalat? Az elrúgás pillanata sem állapítható meg szabad szemmel, ha centizgetnek .... mikor állítják meg a kamerát a vonalazáshoz? Ember állítja meg vagy a számítógép?
Itt (is) lehet "csalni" ?
Ezt századmásodpercre ki lehet kockázni. A leshez hasonló az NFL-ben is van, amikor meg kell vizsgálni, hogy a levegőben melyik volt az a pillanat az adott játékhelyzetben, amikor a labda a legtávolabb volt (játékos helyezkedése). Ehhez hozzávéve, hogy mikor súrolta már a térde/könyöke a földet (elrúgás pillanata).
Ott gyakorlatilag sosem tévednek, létezik a technika, ami a szubjektív tényezőt teljesen kizárja. Ráadásul több kameraállás ár rendelkezésükre, mint amennyit a nézők látnak.

A tizenhatoson belüli szabálytalanság szerintem jelenleg nagyon rosszul működik. Be lehetne vezetni, hogy konkrétan akadályozta-e a támadót vagy sem, ezt azért meg lehetne objektíven ítélni. Ebből lesz a sok homorítás, amikor esélye nincs a támadónak a labdát megjátszani, de egy leheletnyi kontakt volt így elvileg "jogos" a tizenegyes. Nyilván ott is lenne szubjektív nézőpont, de sok minden elkerülhető lenne, az ilyen "dobálások" is megszünhetnének.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.08. 11:04:41

Alcantara írta:
2021.07.08. 06:01:28
A Chiellini sztori pont nem volt tizenegyes. Az új szabály szerint, ha a játékos a földön van és megtámasztja a testét a letett kézzel és így ér hozzá a labda, az nem tizenegyes. Az olasz nem nyúlt a labda felé a kezével, tisztán kitámasztott. Régen ez tizi volt, már nem az.
Az angoloké vékonyan volt adható, de a hazai pálya érvényesítette is ezt az elvet.
Na, ezt a kezezést így már értem.
Persze ezen a szabályon is lehet fogást találni (hol, mikor, hogyan támaszkodik, hova és miért teszi a kezét).
A lényeg, a védekező játékosok részéről elkerülni, hogy véleményes szitu alakulhasson ki. Hímes tojás módon viszont nem igazán lehet focizni. A minimum véleményes esetre is éppolyan jogos a tizi, mint akár egy piros lapot is érdemlő szitu után.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.07.08. 10:20:42

Peter írta:
2021.07.08. 00:24:40
Így van.
Lesnél, kérdem én, hogyan nézik azt amikor az elrúgás pillanat van? Ahogyan elhagyja a labda a lábat, mozgásban a centik század, ezred másodpercek alatt is változnak. Melyik pillanatban húzzák be azt a vonalat? Az elrúgás pillanata sem állapítható meg szabad szemmel, ha centizgetnek .... mikor állítják meg a kamerát a vonalazáshoz? Ember állítja meg vagy a számítógép?
Itt (is) lehet "csalni" ?
Ahol olyan hatareset van a lest illetoen, hogy lehet jatszani a framek-kel, akkor allitjak meg, hogy nekik "jo" legyen. Emellett szerintem biztos van olyan funkcio is, hogy 1 masodperc alatt drag and drop - al arrebb lehet rakni egy jatekost, vagy pl a labdat(hosszu inditas rugomozdulatnal visszateszik a rugo labara a labdat mikor az a valsoagban mar feluton lenne, soha nem mondod meg 1-2 lassitas illetve egy allokep utan, hogy nem a valosagot latod).
En annak orulnek, ha nem egy allokepet mutatnanak var eseten, hanem egy lassitott felvetelt az esetrol, amikor pedig a les pillanathoz er a dolog, akkor megallna az egesz es megjelennenek a vonalak.(ezt is biztos el lehetne csalni, de talan kevesbe jutna eszebe az embereknek, mint egy sima allokep eseten)
Valoszinuleg a legnagyobb "csalasok" egyebkent nem is a programmal tortennek, hanem egyszeruen ugy, hogy nem is vizsgaljak meg var-ral. Lattunk erre is mar peldat, nem egyet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.08. 08:19:58

Betolták őket a döntőbe, kamu tizi volt, ha a másik oldalon lett volna, akkor is ezt írnám. Ha minden kontaktot lefújnának a fociban, akkor szabadrúgásokból állna a 90 perc.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.07.08. 07:51:12

Nem láttam a tegnapi meccset és értelmes videót kutatni róla a yt bugyraiban sem egy egyszerű feladat, viszont a mai VAR és egyéb világban, hogy a csudába nem nézték ezt vissza, vagy vissza nézték egyáltalán? 2 labda a pályán.. Még 1 szivárvány zászlós beruhanó hiányzott. :D
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.08. 06:07:40

LG írta:
2021.07.08. 05:55:35
Én egy angol-olasz döntőt teljesen semlegesen néztem volna, de emiatt a hányinger büntető miatt nagyon szurkolok majd az olaszoknak. :evil:
Azért azt ne feledjük, hogy ez nem az angolok hibája.
més que un club
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.07.08. 06:01:28

Peter írta:
2021.07.08. 00:01:29
Bob_Marley írta:
2021.07.07. 23:45:36
Ketten zárták közre, hátulról hozzáertek,
Egyébként, ha nem is tipikus, de ollós zárásra is hajazott a szitu és kontakt is volt mindkét védőtől.
VAR ide vagy oda, sosem lesz minden tizenegyes után egyetértés.
Tegnapi Chiellini sztori szerintem is tiszta tizenegyes volt
A Chiellini sztori pont nem volt tizenegyes. Az új szabály szerint, ha a játékos a földön van és megtámasztja a testét a letett kézzel és így ér hozzá a labda, az nem tizenegyes. Az olasz nem nyúlt a labda felé a kezével, tisztán kitámasztott. Régen ez tizi volt, már nem az.
Az angoloké vékonyan volt adható, de a hazai pálya érvényesítette is ezt az elvet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.08. 05:55:35

Én egy angol-olasz döntőt teljesen semlegesen néztem volna, de emiatt a hányinger büntető miatt nagyon szurkolok majd az olaszoknak. :evil:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.08. 00:24:40

bence0330 írta:
2021.07.08. 00:11:30
Így van.
Lesnél, kérdem én, hogyan nézik azt amikor az elrúgás pillanat van? Ahogyan elhagyja a labda a lábat, mozgásban a centik század, ezred másodpercek alatt is változnak. Melyik pillanatban húzzák be azt a vonalat? Az elrúgás pillanata sem állapítható meg szabad szemmel, ha centizgetnek .... mikor állítják meg a kamerát a vonalazáshoz? Ember állítja meg vagy a számítógép?
Itt (is) lehet "csalni" ?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.08. 00:11:30

Peter írta:
2021.07.08. 00:01:29
Egyébként, ha nem is tipikus, de ollós zárásra is hajazott a szitu és kontakt is volt mindkét védőtől.
VAR ide vagy oda, sosem lesz minden tizenegyes után egyetértés.
Tegnapi Chiellini sztori szerintem is tiszta tizenegyes volt
Elképesztő a foci és a a szubjektív szemüveg, amivel mind nézzük. Minden játékost, csapatot máshogy értékel mindenki, a kicsit is kétesebb szabálytalanságoknál meg mind szentül meg vagyunk győződve a saját igazunkról. Sajna a foci sokkal komplexebb ilyen szempontból, mint pl egy tenisz, ahol a technológia megmutatja, kint vagy bent volt a labda. A varnak köszönhetően kb a lesszabály is könnyen eldönthető lett, szerintem 99%-ban jó a döntés, ott max ilyen "zavarta a kapus rálátását" tjpusú helyzeteknél tud necces lenni a szabály, meg persze nagyon ritkán, mikor miliméterek döntenek. De a kontaktokat egész máshogyan lehet látni, annyi mindentől függ, hogy hihetetlen. Bírói szemszögből pl még olyan tényező is bejön, hogy volt már vagy 3 olyan helyzet a meccsen, ami erősen gyanús volt, úgyhogy a negyediket könnyen befújja. Aztán megvolt a kontakt, de kérdés, dobni akarta-e magát Sterling, és még ha dobni is akarta, semmissé teszi-e ez a buktatást. Vagy a tegnapi kezezésnél: nem volt teste mellett, viszont ha természetes testtartást vesszük figyelembe, akkor esésnél rohadtul természetes, hogy a kezeddel tompítod, és esélytelen vagy bármit tenni az ellen, hogy rárúgják a labdát. Közben persze a kezeddel akadályoztad az akciót, szóval most akkor döntse el a bíró okosan, hogy mit vegyen alapul...
És végeredményben ilyen helyzetben mindenképp szimplán egy emberi dönés, egy judgement call lesz a vége, és az ilyen esetekre nehezen tud mit mondani a var, mivel ők is szubjekíven döntenek több szempontból mérlegelni a szitut, és az mitől lenne jobb, mint az eredeti döntés. Gondolom ezért is van az, hogy a 100%-os esetekben szólnak rá a bíróra, hogy jöjjön ki megnézni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.08. 00:01:29

Bob_Marley írta:
2021.07.07. 23:45:36
Ketten zárták közre, hátulról hozzáertek,
Egyébként, ha nem is tipikus, de ollós zárásra is hajazott a szitu és kontakt is volt mindkét védőtől.
VAR ide vagy oda, sosem lesz minden tizenegyes után egyetértés.
Tegnapi Chiellini sztori szerintem is tiszta tizenegyes volt
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.07.07. 23:45:36

MatyiG írta:
2021.07.07. 23:36:25
Épp ez az, hogy még a kontakt előtt dőlt el. Ha nem érnek hozzá, ugyanúgy elesik, esés közben volt a kontakt.
Ketten zárták közre, hátulról hozzáertek, amitől kibillent aztán esés közben jött a másik. Leegyszerűsítve, melyik védő akarta a labdát megjátszani,én így láttam bebujt közéjük s hozzáertek,esélye nem volt továbbmenni, nálam tiszta büntető.

Dánok előtt le a kalappal a végén,ezt illik megjegyezni.

Ha van csapat, a nemeten kívül akiknek sose tudnék szurkolni az Olaszország. Anglia szimpatikusan,jól játszva jutott be,főleg hazai pályán szerintem favoritok. Fiatal, erős csapat, S szerintem döntő,hogy Kane ihletett formában egész évben,Immobile a tuloldalt pedig egy gyenge ebt produkál. Meglátjuk
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.07. 23:39:18

MatyiG írta:
2021.07.07. 23:36:25
Épp ez az, hogy még a kontakt előtt dőlt el. Ha nem érnek hozzá, ugyanúgy elesik, esés közben volt a kontakt.
Lényeg hogy az angol játékosoknak nem szokásuk esni-kelni színészkedni!




:mrgreen:


Szerintem rettentően túlsztároltak(főleg az angol sajtó által), kezdve ezzel a spagettihajú Fodennel akit már az EB előtt az EB tehetségének állítottak ki és jó ha volt egy értelmes megmozdulása :lol:

Döntőben hajrá olaszok, olasz létükre 10-szer különb focit játszanak ezeknél, a Chiellini-Bonucci páros megérdemelne egy ilyen trófeát, amire minden esélyük meglesz ha nem húzzák magukra az angolokat mint a spanyolokat.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.07. 23:37:45

Mi lett volna sima kontakt? :D :D :D :D
Sterling betolta,es beesett a vedo ele.
Undorito,remelem ezek a mocskok kikapnak az olaszok ellen.
Szanalmas az egesz komolyan.
Ugatjak a futballt.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.07.07. 23:36:25

Épp ez az, hogy még a kontakt előtt dőlt el. Ha nem érnek hozzá, ugyanúgy elesik, esés közben volt a kontakt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.07.07. 23:32:30

MatyiG írta:
2021.07.07. 23:24:39
Bob_Marley írta:
2021.07.07. 23:21:40
Nem értem,ez tiszta kontakt volt. S nem is az első gyanús eset volt. Végig az angolok nyomnak, a dánok még csak kontra lehetőségekhez se ért fel. Teljesen megérdemelt szerintem, fizikálisan, játékban mind mind az angolok a dánok felé kerekedtek.
Ja, tehát ha a tizenhatoson belül hozzáérsz az ellenfélhez, az büntető. Az már nem is számít, hogy akkor esett Sterling, amikor még hozzá sem értek (max minimális kontakt volt, nem akasztották). A labdát meg már nem érte volna el, és homorított egy nagyot. Ezt a mezőnyben sem fújják le, nemhogy egy EB-elődöntő hosszabbításában tizenegyesnek.

Szánalmas ez a VAR.

Mondjuk meglepődtem volna, ha ugyanaz a véleményed, mint a többségnek. :D
Sima kontakt volt,ha szerinted nem,ok. Kibillentettek, hogy elesett az várható volt.


Tegnapi után, örülök az vezet aki többet tesz érte. Anglia a legjobb csapat nálam az Eb-n. 1 gólt kaptak egész végig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.07. 23:26:20

Ezek után a döntőben hajrá olaszok.

Dánok előtt le a kalappal, azt hiszem elfogadták volna előre ezt az eredményt mikor 2 forduló után kiesésre álltak. =D> Eriksennel még előrébb lehettek volna, sajnos most a vezetésnél nagyon elrontották hogy visszavettek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.07.07. 23:24:39

Bob_Marley írta:
2021.07.07. 23:21:40
Nem értem,ez tiszta kontakt volt. S nem is az első gyanús eset volt. Végig az angolok nyomnak, a dánok még csak kontra lehetőségekhez se ért fel. Teljesen megérdemelt szerintem, fizikálisan, játékban mind mind az angolok a dánok felé kerekedtek.
Ja, tehát ha a tizenhatoson belül hozzáérsz az ellenfélhez, az büntető. Az már nem is számít, hogy akkor esett Sterling, amikor még hozzá sem értek (max minimális kontakt volt, nem akasztották). A labdát meg már nem érte volna el, és homorított egy nagyot. Ezt a mezőnyben sem fújják le, nemhogy egy EB-elődöntő hosszabbításában tizenegyesnek.

Szánalmas ez a VAR.

Mondjuk meglepődtem volna, ha ugyanaz a véleményed, mint a többségnek. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.07.07. 23:21:40

Nem értem,ez tiszta kontakt volt. S nem is az első gyanús eset volt. Végig az angolok nyomnak, a dánok még csak kontra lehetőségekhez se ért fel. Teljesen megérdemelt szerintem, fizikálisan, játékban mind mind az angolok a dánok felé kerekedtek.
Kép
Kép
Kép
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.07.07. 23:20:04

Kar, hogy ilyen kamutizivel nyernek, szerintem, ha elobb esik el, akkor esetleg adhato lett volna, de miutan elvitte az elso ember mellett, lazan feldobta magat(eselye nem volt mar elernie a labdat). Olaszoknak nagyon le kell fociznia az angolokat, ha nyerni akarnak vasarnap.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.07. 23:19:37

Titkon reméltem, hogy Braith kis szerencsével lehoz valami jó meccset, és elkel majd valami korrekt pénzért, de ma kb minden megoldása rossz volt. :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.07.07. 23:18:27

Szégyen, hogy hazai pályán egy Dániát csak ekkora kamu 11-essel képesek megverni, ráadásul a hosszabbításban. Ilyet nem lenne szabad engedni, a dánok sokkal jobban megérdemelnék a döntőt. Érthetetlen számomra, minek akkor tényleg a VAR?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.07. 23:16:43

MatyiG írta:
2021.07.07. 23:14:49
Mi értelme a VAR-nak? Oké, les helyzetnél jó, de amúgy értelmetlen. Ezt a műesést nem nézik vissza, tegnap Chiellini kezezését szintén. Bohócok.

Ezt most ha nem fújja be, nem szólnak rá, hogy nézze meg, mert arra sem volt érdemes.
Addig amíg érzésre nézik vissza és ezt mindenféle következmények nélkül megtehetik addig csak rosszabb mintha nem is lenne. Tegnapi kezezést érthetetlen hogy még vissza sem nézik, ez meg akkora medencébe ugrás volt hogy hihetetlen.

Kár érte, de a dánokon látszott hogy elkészültek az energiával


Szegény dánoknak még szerencséjük sincs..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.07.07. 23:14:49

Mi értelme a VAR-nak? Oké, les helyzetnél jó, de amúgy értelmetlen. Ezt a műesést nem nézik vissza, tegnap Chiellini kezezését szintén. Bohócok.

Ezt most ha nem fújja be, nem szólnak rá, hogy nézze meg, mert arra sem volt érdemes.
Válasz küldése