Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.11.09. 08:44:32

A vb-t inkompetens scoutként fogom nézni, kiemelt figyelmet szentelve a jobb hátvédekre. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ennyi csapatban ne lenne, legalább egy olyan játékos az érintett poszton, aki gyors, tud helyezkedni, védekezni, és esetleg beadni,netán előre játékben is használható, és persze megfizethető:) .
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.11.08. 13:19:18

https://index.hu/sport/futball/2022/vb/ ... sag-katar/

A brazilok 26 fős világbajnoki kerete

kapusok: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Weverton (Palmeiras)
hátvédek: Bremer (Juventus), Dani Alves (UNAM), Danilo (Juventus), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Eder Militao (Real Madrid), Thiago Silva (Chelsea), Alex Sandro (Juventus), Alex Telles (Sevilla)
középpályások: Casemiro (Manchester United), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Bruno Guimaraes (Newcastle), Lucas Paquetá (West Ham), Everton Ribeiro (Flamengo)
támadók: Antony (Manchester United), Gabriel Jesus (Arsenal), Gabriel Martinelli (Arsenal), Neymar (Paris Saint-Germain), Pedro (Flamengo), Raphinha (Barcelona), Richarlison (Tottenham Hotspur), Rodrygo (Real Madrid), Vinícius Junior (Real Madrid)


tulzasnak tartom a vedoknel Danit, Sandrot, szerintem helyettuk vihettek volna fiatal vedoket
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.11.08. 11:26:15

A brazil keretbe bekerült Alves mester! Bírnám, ha játszana és VB címmel hagyhatná abba, szerintem ő nagyon megérdemelné.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.10.31. 10:45:51

Nyiri81 írta:
2022.10.31. 10:34:45
Nem tudom ti hogy vagytok vele de ez az első VB amit nem várok egyáltalán. Sőt talán még nyűg is hogy kettévágják a szezont. Így is csapágyasra vannak hajtva a srácok kiváncsi vagyok hány sérültünk lesz. Nem is értem hogy mehetett bele a sok európai liga vezetése ebbe. Az már egy másik dolog hogy a katari VB körül annyi botrányos büntett van már hogy már csak ezért se fogom nézni. Hihetetlen hogy ez a mafia (FIFA) ezt büntetlenül csinálhatja.

Jah és számomra a VB az nyári program. Amikor úgy sincs semmi, lehet szabadban nézni a meccseket tök jó hangulatot hoz. De így télen egyáltlán nem érdekel.

Ettől függetlenül kívánom hogy Messi révbe érjen és megnyerje a VB-t Argentina. Bár nem vagyok Messi fan, de megérdemli.
Én pont így vagyok vele, egyrészt fura ez az egész november december időpont, másrészt meg lesznek meccsek délelőtt 11-kor vagy du 2-kor, azt nem tudom ki fogja tudni nézni pl de a legtöbb ember azért nem novemberben van szabin, vagy suli szüneten :D
Én összefoglalókat fogok nézni, másra nem nagyon van lehetőség.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.31. 10:34:45

Nem tudom ti hogy vagytok vele de ez az első VB amit nem várok egyáltalán. Sőt talán még nyűg is hogy kettévágják a szezont. Így is csapágyasra vannak hajtva a srácok kiváncsi vagyok hány sérültünk lesz. Nem is értem hogy mehetett bele a sok európai liga vezetése ebbe. Az már egy másik dolog hogy a katari VB körül annyi botrányos büntett van már hogy már csak ezért se fogom nézni. Hihetetlen hogy ez a mafia (FIFA) ezt büntetlenül csinálhatja.

Jah és számomra a VB az nyári program. Amikor úgy sincs semmi, lehet szabadban nézni a meccseket tök jó hangulatot hoz. De így télen egyáltlán nem érdekel.

Ettől függetlenül kívánom hogy Messi révbe érjen és megnyerje a VB-t Argentina. Bár nem vagyok Messi fan, de megérdemli.
Csak is Puyol
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.22. 09:13:48

Xavi Simons bekerült a holland válogatott bő vb keretébe. Úgy látszik bejött neki a psg-ből történt távozás.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.09.27. 22:46:10

Hát..... Tényleg utatom a focit :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.27. 21:49:44

grgly50 írta:
2022.09.27. 21:47:44
Elismerem, hogy én csak ugatom a focit. Mégis vannak észrevételeim, kérdéseim.
Tény, hogy a tv képernyőjén csak azt látjuk, amit az operatör meg akar mutatni.
A Portugál-Spanyol meccs csak erősíti kérdésemet: Mit látnak az edzők Ferran Tores játékában?
Mit keres Ferran és Koke a spanyol válogatotban?
Egyébként bűn amit ez a spanyol csapat elkövet. Egy kapura lövés nincs
Ferran az utóbbi évek messze-messze legeredményesebb góllövője, rengeteget vágott - amíg ide nem került hozzánk. Azóta ott is totál homály. Gondolom várják, hogy visszajöjjön a formája, mert nem nagyon van más... Koke megy jó munkás, önmagában tök jó, ha van mellette kreatív játékos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.09.27. 21:47:44

Elismerem, hogy én csak ugatom a focit. Mégis vannak észrevételeim, kérdéseim.
Tény, hogy a tv képernyőjén csak azt látjuk, amit az operatör meg akar mutatni.
A Portugál-Spanyol meccs csak erősíti kérdésemet: Mit látnak az edzők Ferran Tores játékában?
Mit keres Ferran és Koke a spanyol válogatotban?
Egyébként bűn amit ez a spanyol csapat elkövet. Egy kapura lövés nincs
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.09.27. 21:18:27

spanyoloknak nagyon hianyzik egy Lewy, sajna, nem tudnak a kapu elott ervenyesulni
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.26. 09:06:50

Itthon a legnagyobb szokás megmagyarázni a győzelmeket. Én ezt sehol máshol nem látom. Nyilván helyén kell kezelni ezt a ligát, mert ez nem vb, de otthon Anglia nem azért kapott 4 gólt mert viccre vették a meccset, hanem mert azon az estén bőven jobbak voltunk. A németek sem azért kaptak ki mert az ifi játszott, első vereségük volt Flick alatt, hazai pályán, kikapni egyik válogatott sem szeret. És meg sem tehetik, pláne egy Anglia aki nagyon sokat hisz magáról minden torna előtt.


Na de mindegy, én örülök a fejlődésnek, de szerintem győzelmek után nem nekünk kell okokat keresni, hogy hát de csak azért nyertünk, mert. Nem is kell hozzászokni, mert nem biztos hogy egy másik selejtezőben nem kapnánk egy nagy verést egy nagy csapattól, de most itt a küzdés mellett volt normális védekezés, meg taktika is.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2022.09.26. 08:53:44

Nyilván benne van az edzők részéről, hogy még keresgetik a végső csapatukat, de azt nem mondanám, hogy haknira veszik ezeket a meccseket.

Egyrészt azért a játékosoknak nem mindegy, hogy elviszik-e őket vagy sem, másrészt a kvázi fix kerettagok gesztusain is látható, hogy senkinek nincs szüksége egy blamára, ami pl. a média hangulatkeltésére ad lehetőséget.

A mi meccsünkön pl. Müller a huszonvalahányadik percben úgy rohant ki egy bedobásra (ami nem az ő feladata), mintha egy BL döntőn lenne, de Alba góljánál is úgy örültek a spanyolok, mint egy tétmeccsen szokás.

Valahol a kettő között van a megoldás szerintem, nyilván egy sèrülést senki sem szeretne kockáztatni, de azért a lötyögés se fér bele, és egy spanyol, német vagy francia kaliberű csapatnak igenis blama a kisebb játékerejű válogatottaktól elszenvedett vereség, amit igyekeznek elkerülni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.25. 15:32:55

azért ne felejtsük már el, h ez a nemzetek ligája nem egy nagymúltú sorozat, és a komolyabb válogatottak nem itt fogják ellőni a puskaport, gyakorlatilag baráti meccsként kezelik ezeket (muszáj is nekik, külölben az EB-re, VB-ra kifinganának).

minden elismerésem a mi fiainkké, de azért a magyar válogatott jó szereplését is ebben a szellemben értékeljük. komoly meccsen nem valószínű, h megverünk egy Angliát vagy Németországot, még ha most a válogatottunk jó is, a németek meg gyenguszabbak.

a spanyol válogatott meg elég jól szerepelt emlékeim szerint az EB-n most (persze a spanyol válogatott és Barca védjegyévé vált tötymörgés kijön olykor, de az EB-n ezt ügyesen visszaszorították). egy gyilkos gólvágó kell oda, Fati felépülése nekik még fontosabb, mint nekünk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.25. 10:35:46

grgly50 írta:
2022.09.25. 08:34:48
Hát.... Végig néztem a Spanyol-Svájc meccset. Hát.... Svájc lefocizta őket.
Ugyanazokat a problémákat láttam, ami a Barcánál is jelen van még mindíg. Nem csoda, hisz a válogatott tele van barcásokkal. Nem tele, de sokan vannak. Szinte a Barca alkotja a gerincet. S mellettük van a LA LIGA közép mezőnyéhez tartozó csapatok játékosai, plusz egy-két idegen légiós.
Ez a kép hűen tükrözi a jelenlegi válogatott, de a Barca játékának szintjét is.
Sajnos a LA LIGA szinvonalát nem a hazai, hanem a külföldi játékosok emelik oda, ahol van.
Nincs egy kimagasló futballista sem a spanyolok között. A Barcás fiatalok még nagyon rapszódikusan szerepelnek.
Valóban ez lenne a spanyol színvonal?
Az összes bajnokság színvonalát a külföldi játékosok emelik oda, ahova. De ha pár évre visszamegyünk, akkor a Cr-Messi csata hozott sok nézőt a bajnokságnak, egyik sem volt spanyol. Az angol bajnokság is egy ideig Cr-ről szólt, aztán Agüeronak voltak jó évei, most meg mindenki Haalandról beszél. Németországban Lewy vitte a nézőket, a franciáknál is most Mbappén kívül csak légiósok vannak. Érted miről beszélek gondolom.

Értem amit mondasz, és kb egyet is értek ami a válogatottat illeti. Én inkább azt látom problémának(és ezt nem a tegnapi meccsre írom, meg se néztem), hogy a támadósor teljesen átlagos. Egy jó Ansu Fati nagyon hiányzik, de ki tudja, lesz-e még olyan jó mint a sérülések előtt.

Ez is igazából hozzáállás kérdése. Nem rossz a spanyol válogatott, csak nehéz összehasonlítani amikor Xavi volt a kp-n, meg amikor elől Torres és Villa szaladgált, hátul Ramossal vagy egy fiatalabb Piquével. Ilyen az élet, ez a generáció lesz még jobb is, de nem lesznek valószínűleg eb/vb győztesek. Nem lehet minden generáció arany, helyén kell kezelni a dolgokat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.25. 09:45:49

Meg hát egy meccsből kár kiindulni. Az olaszoknak pláne nincsenek kiemelkedő játékosaik, és talán kimodhatjuk, hog igazságosan nyertek EB-t a játék alapján is. A spanyolok is egészen jól mentek egészen jó játékkal. Most meg még harcban vannak egy ilyen nyomi NL csoportelsőségért is. Szemben a németekkel, franciákkal, akik tele vannak kiemelkedő játékosokkal, az EB-n sehol nem voltak, és most sem lehetnek elsők a csoportjukban.

Meg hát tényleg nagyon melegen ajánlom minden spanyol fiatalunknak, hogy ne hajtsák túl magukat ezeken a meccseken ilyen versenynaptár mellett. Szerintem nem is teszik, mint ahogy az angolok, németek, franciák sem. Kár ebből problémákat levonni. Az tény, hogy igazi kiemelkedő szár nincs, csak 1-2 tényleg nagy ígéret.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
boma
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2022.09.23. 11:29:47

2022.09.25. 09:33:28

Cseri írta:
2022.09.25. 08:51:13
grgly50 írta:
2022.09.25. 08:34:48

Nincs egy kimagasló futballista sem a spanyolok között.
A magyar válogatottban sincs, még is jönnek az eredmények, ahogy olvasom. Szerintem a 'nagy' csapatoknak nyűg ez az egész, egy vb-n vagy eb-n nem hiszem, hogy ilyen eredmény, és játék lett volna.

Az oké, hogy mi túlteljesítettünk, és ehhez nem ártott, hogy a németek és az angolok ne vegyék túl komolyan, de az EBken is abszolút helyt álltunk, ezt nem lehet elvitatni a fiúktól. Ez a mostani generáció tud küzdeni, kaparni, sőt helyenként szép jeleneteket felmutatni. Egyáltalán nem olyan szánalmasak, mint a régiek.
1956 1957 1958 1959 1960 1966 1998 2000 2002 2014 2016 2017 2018 2022
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.25. 08:51:13

grgly50 írta:
2022.09.25. 08:34:48

Nincs egy kimagasló futballista sem a spanyolok között.
A magyar válogatottban sincs, még is jönnek az eredmények, ahogy olvasom. Szerintem a 'nagy' csapatoknak nyűg ez az egész, egy vb-n vagy eb-n nem hiszem, hogy ilyen eredmény, és játék lett volna.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.09.25. 08:34:48

Hát.... Végig néztem a Spanyol-Svájc meccset. Hát.... Svájc lefocizta őket.
Ugyanazokat a problémákat láttam, ami a Barcánál is jelen van még mindíg. Nem csoda, hisz a válogatott tele van barcásokkal. Nem tele, de sokan vannak. Szinte a Barca alkotja a gerincet. S mellettük van a LA LIGA közép mezőnyéhez tartozó csapatok játékosai, plusz egy-két idegen légiós.
Ez a kép hűen tükrözi a jelenlegi válogatott, de a Barca játékának szintjét is.
Sajnos a LA LIGA szinvonalát nem a hazai, hanem a külföldi játékosok emelik oda, ahol van.
Nincs egy kimagasló futballista sem a spanyolok között. A Barcás fiatalok még nagyon rapszódikusan szerepelnek.
Valóban ez lenne a spanyol színvonal?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.24. 10:22:10

Várjál, a spanyoljaink még nem játszottak, eddig a fele lesérült, aki pályára lépett. :D Ha jól számolom, 5-en, Baldé, TS, Christensen, Raphinha, Lewa úszta meg eddig 5 sérült/kellemetlenséget érző játékos mellett...

Felkészül Busquets, Garcia, Alba, Gavi, Pedri, Kessié, és a fenti 5 hős, aki még talpon maradt.

Mindezt úgy, hogy már rég nem voltak sérüléseink. Döbbenetes. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, talán az eltérő edzésmódszerek, ritmusból való kiesés, gondolom itt nagyon alaposan meg volt tervezve minden perc, hogy elkerüljük a sérüléseket, de közben jó legyen az erőnlét is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.23. 19:14:42

elfogyunk lassan :(

pedig tök szépen volt forgatva a csapat eddig, semmi nem indokolja, h ilyen fiatal arcok sorra dőljenek ki gyakorlatilag baráti meccseken.

asszem lassan jöhet vissza a kezdőbe Piqué, Alba, Robi :mrgreen:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.09.23. 18:38:27

Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.23. 13:08:40

MessiNeymarSuarez írta:
2022.09.23. 10:55:47
Igen, régen volt egy EB-VB-Copa pár meccsel, most már mindegyiket folyamatosan bővítik + egyre nagyobb selejtezőmennyiség + évközben beszerveznek egy zsáknyi hokimeccset, merthát "miért ne zsákmányoljuk ki a maxig a játékosokat ha megtehetjük" elven. #-o Ez a Nemzetek ligája is kb senkit sem érdekel.
Nem elég, hogy megsérül, még szét is offoljuk szegény Koundé topikját. :)
Amúgy ja, ez a NL volt szerintem az utóbbi évek leggázabb húzása. Mert amíg legalább barátságos meccsek mentek csek 2 hetekre, addig bárkit be lehetett vinni, próbálgatni a fiatalokat, lazábban venni, itt meg azt sem lehet, mert erős csapatok erős csapatokkal játszanak, és még tétje is van a presztízsen túl, nem csak magával a kupával, hanem a plusz EB helyekkel, amikről egy nagy csapat sem tudhatja biztosra, hogy nem kell nekik esetleg. Szóval muszáj hajtaniuk, és elég erős csapatokat feltenni...

A Milant követem még, onnan is elkezdtek hazaszállingózni a játékosok(alapemberek) sérülten. Más csapatot nem figyelek, de gondolom van máshol is ilyen bőven. Egyszerűen hihetetlen, a klubnak kerülnek súlyos milliókba az ilyen esetek, ők a munkáltatók...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.25. 22:53:25

Rivaldo11 írta:
2022.03.25. 12:45:02
Alapvetően a keret képességeit vetettem össze az elért eredménnyel, számomra az csoda. Jóval pihentebbek és harapósabbak voltak a többi válogatottnál, na persze az európai élfociban Verrattin kívül nem is vesznek részt olasz játékosok, a Napoliból meg a Sassuoloból pihentebben lehet egy nagy tornára érkezni.
Amúgy pl a spanyolokat nem múlták felül, épp ellenkezőleg történt, ráadásul az egyenes kieséses szakaszban egyetlen egy darab meccset tudtak nyerni 90perc alatt.
Véleményem szerint az hatalmas meglepetés, hogy kikaptak, az viszont nem, hogy nem lesznek ott a vb-n, igaz, a portugáloktól vártam, hogy t elütik őket a kijutástól.
Nyert világverseny után pedig azért nem csak az olaszok rá jellemző a kipukkadás.
Én is így látom. Az igazi favoirtok gyengén teljesítettek, az olasz csapatot pedig Mancini szépen összerakta a tornára, de bennük ennyi volt.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.25. 16:49:41

Igen, benne volt Donnarumma, egy egészséges vetődéssel azért ez egy védhető lövés lehetett volna. Talán takarta valamennyire a kilátást, hogy ketten is próbáltak blokkolni, de azért ezt mindenképpen fogni kellett volna.
Kíváncsi vagyok hogyan építkeznek majd, középen megvannak, de elöl és hátul azért ki kell találni valamit Mancininek, aki szerintem marad.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.03.25. 16:27:58

Ebben egyetértünk, olaszoknak új védelmet kell építeni. Nekik mindig is ez volt a fő erősségük, ez most a két öreggel tovaszállt. 90. percben állt be Chiellini, ez mindent elmond, már csak taktikai csere.
Egyébként a legnagyobb baj a kapusnál volt, szerintem potyesz gól volt, a lelkén szárad, csakúgy, mint a PSG-Real meccsen a bohóckodása.
Válasz küldése