Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.12.08. 14:26:44

Nem találtak vmi normális edzőt? Mégse albánia kispadjára kerestek vezetőt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.12.08. 13:44:42

Először 2018-ban nevezték ki az ibériai együttes élére, a következő nyáron távozott lánya súlyos betegsége miatt. A kilencéves Xana abban az évben augusztus végén elhunyt csontrákban, Enrique pedig novemberben visszavette a kispadot a csapatot a távolléte alatt irányító Robert Morenótól. Kontraktusa év végéig szólt, a helyét a 61 éves Luis de la Fuente veszi át, aki korábban a többi között volt az Athletic Bilbao vezetőedzője, 2013-tól pedig utánpótlás-válogatottaknál dolgozott, tavaly óta az U23-as együttest irányította.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.12.08. 13:19:12

Nem tudom ki lesz az utód, de váltani kell, vannak tehetséges fiatalok, akikben van még több világverseny is, de a támadósort biztos át kell gondolni, akkor is ha most nem szaladgálnak Torresek, de nem lehet csatár nélkül nyerni hosszú távon.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.12.08. 12:54:31

És időközben, ahogy várható volt, LE-t lapátra is tették. Bárki is lesz az utód, nem lesz egyszerű dolga. Sok kigyomlálnivaló van a csapatban.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.12.08. 07:52:20

Zozzy 5 írta:
2022.12.08. 05:44:34
Szerintem azért érdemelte meg jobban Marokkó, amiért Henrik is méltatta őket: magasabb szinten valósították meg a saját taktikajukat, mint a spanyolok az övèkèt. Borzasztó volt nézni ezt a lassú tilitolit, amit ezek a rém közepes játékosok előadtak. Ezzel nem leszek népszerű, de nekem sajnos Pedri meg Gavi is az egyelőre...Gaviban mèg jobban látom a potenciált az energiája miatt, de attól rosszul vagyok amikor Pedrit "Iniestàzzàk", mikozben Andrèsben fényévekkel több dinamika volt mindig is, sokkal gyorsabban csinált mindent, Pedri meg olyan tempóban fordulgat, mint a nyugdíjas Busquets. Nagy tehetsegek stbstb de az van h egyelőre fontos meccseken a klubcsapataik meg a válogatott is kizugott az általuk alkotott kozeppalyaval. Megspékelve mindez Nico Williamssel, Ferran Torressel, Morataval, Sarabiaval és társaikkal. Örültem is h kiestek, és elszomorít h a Barcaban is a Busquets Gavi Pedri az "alomkozeppalya".
Sajnos egyet kell értsek Pedrivel és Gavival kapcsolatban, bár az életkoruk miatt azért túlzott elvárásaink sem igazán lehetnek feléjük. Szerintem az utóbbi 1-2 év hype-ja a két játékos körül kifejezetten nem tett jót nekik szakmailag. Sajnos laikusként elég nehéz megállapítani, hogy a látszólagos teljesítményükbõl mennyi a saját korlátaikból fakadó hiányosság, illetve mennyi a körülöttük levõ társak által kikényszerített hiba. Nyilván nem mindegy, hogy adott esetben egy Messivel együtt kell támadást építeni vagy egy rutintalan ifistával, esetleg egy kiöregedett középszerū játékossal. Az viszont továbbra is érzõdik náluk, hogy sem a Barcaban, sem a válogatottban nem merik felvállalni a vezér szerepét. A spanyol válogatotton is pontosan ugyanaz érzõdik, mint a Barca-nál: egyik csapatnak sincs vezére.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.12.08. 05:44:34

Szerintem azért érdemelte meg jobban Marokkó, amiért Henrik is méltatta őket: magasabb szinten valósították meg a saját taktikajukat, mint a spanyolok az övèkèt. Borzasztó volt nézni ezt a lassú tilitolit, amit ezek a rém közepes játékosok előadtak. Ezzel nem leszek népszerű, de nekem sajnos Pedri meg Gavi is az egyelőre...Gaviban mèg jobban látom a potenciált az energiája miatt, de attól rosszul vagyok amikor Pedrit "Iniestàzzàk", mikozben Andrèsben fényévekkel több dinamika volt mindig is, sokkal gyorsabban csinált mindent, Pedri meg olyan tempóban fordulgat, mint a nyugdíjas Busquets. Nagy tehetsegek stbstb de az van h egyelőre fontos meccseken a klubcsapataik meg a válogatott is kizugott az általuk alkotott kozeppalyaval. Megspékelve mindez Nico Williamssel, Ferran Torressel, Morataval, Sarabiaval és társaikkal. Örültem is h kiestek, és elszomorít h a Barcaban is a Busquets Gavi Pedri az "alomkozeppalya".
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.07. 21:01:25

NovaProspekt írta:
2022.12.07. 19:14:12
tiki-taka ide vagy oda, jó lenne azért egy B (és egy C) terv a spanyoloknak és a Barcának. Már jó 10 éve nézzük ezt a tegnapi meccset, amikor megy a labdatoszogatás a végtelenségig, de tudjuk, hogy valójában akkor sem lőnnének gólt, ha lenne rá 24 órájuk. Innentől meg ugyanazt a stratégiát erőltetni egyszerűen kreténség. Elég frusztráló már ugyanebbe a folyóba belelépkedni újra meg újra.
A B-tervet Luuk de Jong-nak hívták :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.12.07. 19:51:50

NovaProspekt írta:
2022.12.07. 19:14:12
a social mediában azóta elég tahó módon viselkedik jó pár marokkói játékos is, már ha nem fake-ek a fotók. Azért a helyükben nem kísérteném a sorsot most arcoskodással, nem lettek azért akkora spílerek ők
ez már nem közvetlen a pálya része, ez - finoman fogalmazva - nem igazán szimpatikus emberi tulajdonság, de a pályán nyújtott teljesítményükből kiindulva én bátrabban fogalmaznék, nem feltételes módban kísértik a sorsot, szerintem törvényszerűen késbe fognak szaladni....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.12.07. 19:14:12

tiki-taka ide vagy oda, jó lenne azért egy B (és egy C) terv a spanyoloknak és a Barcának. Már jó 10 éve nézzük ezt a tegnapi meccset, amikor megy a labdatoszogatás a végtelenségig, de tudjuk, hogy valójában akkor sem lőnnének gólt, ha lenne rá 24 órájuk. Innentől meg ugyanazt a stratégiát erőltetni egyszerűen kreténség. Elég frusztráló már ugyanebbe a folyóba belelépkedni újra meg újra.

a marokkóiakkal sem rokonszenvezek ennek ellenére. nyilván eleve a spanyolokkal szimpatizáltam a Barcás kötődés miatt, de a social mediában azóta elég tahó módon viselkedik jó pár marokkói játékos is, már ha nem fake-ek a fotók. Azért a helyükben nem kísérteném a sorsot most arcoskodással, nem lettek azért akkora spílerek ők

Busi kihagyott tizijénél sajnos felröhögtem hangosan, holott pár éve az egyik kedvencem volt. De őt is el kellett volna már egy ideje felejteni.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.12.07. 18:43:56

meg talán az is benne van hogy a spanyol válogatottban egy darab clutch-player van aki a padot rohasztja az egész vb-n. a többi okot már leírtátok
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.12.07. 18:22:53

A fenti "csoportkör szenzációja" szavazásról jut eszembe, hogy a németek kiesése után a japánok és a spanyolok is azonnal kiestek, ráadásul ezt a csoportot kivéve valamennyi csoportelső ott van a 8 között.
Ennyi egyirányú véletlen nem lehet csak úgy véletlenül.... :lol:
bence0330 írta:
2022.12.07. 00:03:52
Hogy Marokkó miért igen, azt nem igazán...
futball nevű játék
pontozás
"sansz" kolléga megírta, hogy legalább 11 méterről tudnak gólt lőni.

Egyébként nekem is, mint sok más Barca szurkolónak a futball nevű játékban az a stílus tetszik, ami a támadó focit jellemzi. Ez stílus kérdés, nyilván teljesen szubjektív.
A támadó és domináns foci ellenszere a vagy méginkább támadóbb és dominánsabb foci, vagy - akár tetszik nekünk, akár nem - a szervezett védekezés, ami igyekszik elrontani illetve megakadályozni a támadó játékot.
Az győz, aki túl tud járni a másik "eszén", aki érvényesíteni képes az akaratát a másikkal szemben. Adott esetben, ha nincs győztes, jönnek a tizik. A fociban éppen ezek miatt nincs pontozás.

Jelen esetben marokkó tehát felülmúlta a spanyolokat saját akaratának érvényesítésében - spanyol gólszerzés megakadályozása - mindenképpen, ezzel kiharcolta a tizenegyesek lehetőségét.
MatyiG írta:
2022.12.06. 20:07:45
Ezt én sem értem soha. Az összes ilyen párharc után ez a szöveg megy, hogy a védekező, "kisebb" csapat jobban megérdemelte. Kérdés, hogy miért.
Ha a védekező, "kisebb" csapat nem kap gólt, az már önmagában azt jelenti, hogy minimum taktikailag felülmúlta a támadó csapatot, nem engedte őket gólt szerezni, képes volt megakadályozni őket a gólszerzésben, a gól elkerülésének akarata érvényesült. A megfelelő védekezés pedig ugyanolyan érdem, mint a megfelelő támadás. A védekező, "kisebb" csapat szemszögéből nézve ezért a döntetlent már érdemként lehet mondani. Ha pedig még ezt a jó védekezést megfejelve gólt is szerez a "kiscsapat" vagy akár tizikkel jut tovább, jöhet a megérdemelt jelző.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.12.07. 07:24:39

Egyik sem érdemelte meg a továbbjutást, nem tudom ez honnan jött hogy örülünk Marokkónak. Meccs előtt tudni lehetett, hogy húzni fogják az időt, lesz max 2 kontrájuk és ennyi. A spanyolok kb minden poszton jobbak (papíron) még sem tudtak helyzetig jutni 90 perc alatt, aztán a 123. percben volt egy ziccer, 1 db, labdabirtoklás ide-vagy oda. Semmilyen veszélyt nem jelentettek a támadások, hiába volt meg a dominancia, semmit nem értek vele.

Jól kezdték a vb-t, aztán jött egy x, majd egy vereség, egyenes kiesésben meg egy szervezett csapat ellen 0 elképzelés volt. Marokkó sem érdemelte meg a legjobb 8-at,de ők megcsinálták amit tudnak ,a spanyolok meg az egyik leggyengébb meccset hozták a vb-n. És jobb is így, mert úgy tűnik a portugálok nem gyengék. Fiatal a keret, lesz még esélyük bizonyítani, de csatár és elképzelés nélkül ez a generáció önmagában halott.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.07. 00:03:52

Ez kb mind igaz, de ez inkább csak azt magyarázza meg, hogy a spanyolok miért nem érdemelték meg a továbbjutást, illetve hogy miér nem játszottak jól. Hogy Marokkó miért igen, azt nem igazán... Eleve mégiscsak a spanyolok próbálkoztak a futball nevű játékkal, és a marokkói bunkertaktika miatt nem jött nekik össze, szóval az nem kérdés ki akart focizni, más kérdés, hogy nem jött össze. Tegyük fel, hogy egy pontozásos százas skálán a két csapat játszott egy 15-14-est, ennyivel azért többet tettek a spanyolok. Csak náluk 80-at várunk el, az afrikaiaktól meg nagyon max azt a 14-et, és így viszonyítgatással, magukhoz képest azt mondjuk, hogy a marokkóiak jobban megérdemelték, ami azért kb egyértelműen nem igaz szerintem sem. Ezt Barca-meccseken is látom, de olyankor is, mikor volt 25 kapuralövésünk, az ellenfélnek meg 0, és 0-0 lett valahogy a vége, mint pl. a Rayo meccs, vagy a Celta, mikor tényleg lőhettek volna még két gólt a meccs végén, de mi is lőhettünk volna még kettőt korábban. Kettős mércével meg kijött a végén, hogy simán jobbak voltak a vigóiak, nekünk meg simán ki kellett volna kapnunk, mert magához képest jobb volt a Celta.

A spanyolokhoz még annyit, hogy nekem az volt kicsit kétségbeejtő, hogy oké, nekik esnek totális focival, azért mégiscsak zsinórban 24 meccsen lőttek vele gólt, szóval annak azért nem sok előjele volt, hogy nem sikerül egyáltalán, azon túl, hogy a jelenlegi spanyol támadók pont ilyenek, tétnél bedöglenek. De amikor már csak 20 perc van vissza, és közük nem volt a kapuhoz, én vártam, hogy legalább egy kétségbeesett ívelgetés legyen, vagy valami ilyesmi, de nem. A Barcában van, aki egyénileg villanjon a 90. percben is ha nem megy a játék, idén sok ilyen volt, itt sajna nincs ehhez fogható játékos.

De ha a jó oldaláról akarjuk megközelíteni, akkor megint sok Barcás hazajön, ha jól számolom, már csak Koundé, Dembélé, De Jong, Depay, Raphinha vannak kint. És azért a franciák és a hollandok továbbjutása sem egy életbiztosítás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.12.06. 23:45:30

MatyiG írta:
2022.12.06. 20:07:45


Ezt én sem értem soha. Az összes ilyen párharc után ez a szöveg megy, hogy a védekező, "kisebb" csapat jobban megérdemelte. Kérdés, hogy miért.
Azért ezt lehet nagyon gyakorlatiasan nézni, ez a spanyol csapat ma nem csak Marokkónak, de talán a legtöbb csapatnak sem tudott volna gólt lőni 130x perc alatt sem,úgy hogy volt három tizenegyes is.
Itt nincs olyan dimenzió,ami alapján a spanyolok érdemelték volna meg. Nem szeretem mikor a védekező csapat nyer, de itt most nem volt alternatíva.
Én sokakat hiányoltam amúgy a spanyol csapatból és az eredmény sem LE-ét igazolta,nem tudom mi volt a terve de szerintem a spanyoloknak most jót tenne egy váltás. LE remek edző és jófej tagnak tűnik, de szerintem a részrehajlás egy nagy hibája. Hiába mondja,hogy a teljesítmény számít, na ne már. Van előnye mikor egy klubcsapatra épít a válogatott, de lássuk be, ez a mostani Barca még úgysem túl meghyőző,hogy a spanyolok mellé bevásároltak drága játékosokat. És ezekután rájuk építi a válogatottat?

Fatit nem tudom miért utálta meg Xavi is és LE is, macskát evett vagy nem tudom, de... Barcában azt mondták,hogy csak féltik,de jó ideje már nem lehet erre fogni. Rossz a hozzáállása, de azt is mondják,hogy edzés itán ő még marad edzeni. Nem olyan,mint régen? Miért legyen olyan,mint régen,ha csak szánalomperceket kap, így senki nem tudna teljesíteni, de közben nálunk ígyis neki van az egyik legjobb statja a percei arányában.
Gavi is olyan,soha nem titkoltam,hogy a mosoly nélküli karaktere engem taszít, de Koeman alatt hozott egy korrekt szintet folyamatosan. Nem extrát,de korrektet.Azóta viszont nagyon hullámzó a teljesítménye. Egyszer olyan,amiért lehet ajnározni joggal,aztán pedig emberhátrány. Oké,ma le lett kapva, de Gavi ezzel a hullámzással csak cserének jó,szerintem spanyolhonban lehetne stabilabb embert találni. Ez lehet,hogy valami pszichés probléma,majd Xaviék megoldják, de addig ez kevés.
Busi meg,mint a csapat motorja, hát ezt ragozni se kell.
ezen a VBn is azért okozott LE csapata kellemes perceket is, az elmúlt években pláne, de kell a váltás. És szerintem nem is tragikus ez a vereség a védekező csapat ellen, jobb,mintha Portugália agyonverte volna őket. Marokkó megérdemelte a győzelmet,mert ugyanúgy nem sok értékelhetőt nyújtott,de legalább 11 méterről tudnak gólt lőni.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.12.06. 22:42:21

Hogy lehet értékelni a Barcas spanyol középpályát ?
volt nemi dejavu érzésem egy ket klub meccsel kapcsolatosan
-
Számomra kicsit csalódás Pedri es Gavi …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.06. 21:56:45

LG írta:
2022.12.06. 21:52:10
Én ezt a Ramos srácot nem ismertem, igaz, Barca meccsen kívül mást alig néztem az elmúlt időszakban. Szép teljesítmény, biztos lesz hype körülötte. A kérdés az, hogy ez majd jó vagy rossz irányba befolyásolja a pályáját. Példát láttunk már mindkettőre.
Már amúgy is elég komoly érdeklődés övezte, a Banfica következő 80-100 millás játékosának tartották Enzo mellett, de az biztos, hogy ez nem segített lejjebb vinni az árát. Mi pl. már le is mondhatunk róla. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.12.06. 21:52:10

Ronaldinho&Barca írta:
2022.12.06. 21:07:26
Érdekes látni, hogy akarva akaratlanul a nagy összevetést látni mindenhol Messi - CR és előbbi szerintem kifejezetten jól focizik, utóbbi pedig hazája válogatottjából is kikerült. Nagyot fordult a világ.
Igaz, de a portugáloknál azért most van egy viszonylag fiatal és agilis mag, akikre lehet építeni, az öreg CR gólokat még mindig tud lőni, de játékban itt már valóban csak kerékkötő.

Az argentinok csapat viszont nagyon gyenge Messi körül, ott neki kell húzni az egészet, ez pedig megy neki, ezt láthattuk már a hanyatló Barcánál mi közelről is. Igaz, a válogatottban később sikerült csak megérnie erre a szerepre, sok-sok éven keresztül maga alatt teljsített a tornákon, én tartom, hogy még 2014-ben is. A Copa-győzelemnél és most viszont tényleg viszi a hátán a csapatot, nekem most ezzel nagyot nőtt is a szememben.

Én ezt a Ramos srácot nem ismertem, igaz, Barca meccsen kívül mást alig néztem az elmúlt időszakban. Szép teljesítmény, biztos lesz hype körülötte. A kérdés az, hogy ez majd jó vagy rossz irányba befolyásolja a pályáját. Példát láttunk már mindkettőre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.06. 21:41:12

Szép edzőmeccsekkel felkészülnek a francia/angol csapatok ellen.
Én mondtam, hogy erősek, de egyébként olyan igazi komoly teszt még nekik sem volt, elődöntő lesz az első.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.12.06. 21:27:05

Simán kicsapjàk Marokkót is. Albán B lenullázva.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.12.06. 21:20:48

Alcantara írta:
2022.12.06. 21:12:44
Na, beállhat ripacskodni, biztos az előny.
Akárki, akármit mond, sokkal jobbak a portugálok, mint a spanyolok voltak... És a meccs is mennyivel élvezhetőbb, mégha a svájciak ennek kevésbé is örülnek!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.12.06. 21:12:44

Na, beállhat ripacskodni, biztos az előny.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.12.06. 21:09:44

MessiNeymarSuarez írta:
2022.12.06. 19:08:00
Igazából ha lett volna 20 ziccerük és minden kimarad lehet mondani hogy pech de a stratégia működik, de valójában semmi más nem történt csak az hogy a spanyolok éltek a 2000 oldalpassz lehetőségével, Marokkó pedig azzal hogy nem hagyja ezt a 16-osuk és közelében és kész a 0-0 receptje..

Iniestáék azért voltak jók mert:
1. új volt a stílus
2. ezt eszméletlen magas szinten, eszméletlen tempóval tették meg
3.párharcokat nyertek, nem kell bemutatni Inestát-Xavit 1-1 1v1-es befűzés kapcsán

Azóta mi lett ebből? Csak az oldalpassz, 0db 1v1, 0db kockázatvállalás, 0 átlövés, 0 sebesség.
Utódjaik a cípőfűzőjüket sem köthetnék be egyénileg sem, és a csapatbeli kivitelezés is annyiból áll hogy 11 ugyanolyan játékos passzolgat és majd lesz valami.

Mikor Busi odament olyan fejjel már tudtam hogy csak a nosztalgiavonat utolsó vagonja fog elmenni, gól nem lesz.
Azért azt tegyük hozzá, hogy amit Marokkó művelt az gusztustalan volt. Nagyon jó játékosok vannak ott, többre is késpesek lettek volna. De mégha kiscsapat ide vagy oda lehet másképp játszani.
Mondjuk ha Japán is ezt csinálta volna, a braziloknak sem lett volna könnyű menet. Idáig szimpatikusak voltak azok a csapatok, mint az USA vagy tegnap Japán, Dél Korea. Fel merték vállalni a játékot. Egy 30 méteren 10 emberrel védekező csapat ellen a többi nagycsapat is megizzadt volna. Nem véletlenül kaptak eddig egy gólt, ami ráadásul öngól volt.
Remélem ezt csiinálják majd a portugálok ellen.
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.12.06. 21:07:26

Érdekes látni, hogy akarva akaratlanul a nagy összevetést látni mindenhol Messi - CR és előbbi szerintem kifejezetten jól focizik, utóbbi pedig hazája válogatottjából is kikerült. Nagyot fordult a világ.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.06. 21:00:09

visca el barca írta:
2022.12.06. 20:40:41
Na a madeirai 6 általánosos parádézhat a padon. Gondolom a masodik felidoben már a technikai zónából fogja osztani az észt :D
Kivették a kerékkötőt a portugáloktól, megy is egyből a játék :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.12.06. 20:42:51

Asensi írta:
2022.12.06. 20:10:59
Most őszintén, lehet olyan csapatnak szurkolni, amelyiknek Pepe a csapatkapitánya?
Ha rajtam múlt volna, kb 15 éve végleg eltiltom a pályák környékéről is.
Lehet őt nem szeretni, másik oldalról viszont elismerésre méltó, hogy ennyi idősen még ilyen szintet hoz.

Egyébként könnyen lehet, hogy kellett most CR kihagyása a gördülékenyebb játékhoz. Nem írnám le őt, lőhet még akár ezen a VB-n is fontos gólt, de állandó kezdőként nem kéne már erőltetni, és ezt neki is be kéne látnia.
Válasz küldése