La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.09. 19:26:14

Én el tudnám képzelni VEB ötletét annyi kiegészítéssel, hogy a rájátszásnál a kiesésért is játszanának. Mondjuk 4 kieső lenne és így 4 feljutó is. Talán így a változatosság is tartható lenne.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.09. 19:23:08

visca el barca írta:
palesz77 írta:de ez a showról szól
úgyis minden a pénz körül forog, a maribor meg a qarag viszont nem hoz pénzt sehova.
Ezért emelték meg pl. az olasz ligából automatikusan BL-be kvalifikáló csapatok számát. Egyébként meg az is a baj egy szuperligával, hogy abszolút értéküket veszítenék a nemzeti bajnokságok, nem lenne idegenbeli szurkolás, stb.
Kép
Avatar
dentomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2017.08.12. 16:30:16

2017.09.09. 19:16:50

visca el barca írta:
palesz77 írta:de ez a showról szól
sokkal inkább néznék egy olyan tornát, ahol van egy

A, real, napoli, bayern, cselzi, mancity, benfica, ajax

B, barca, atleti, juve, bvb, mu, psg, zenit
Szerintem jó ez úgy ahogy van, meg kell adni a lehetőséget a kicsapatoknak is, persze kiesnek nem ők lesznek a favoritok de, ott vannak, küzdenek akarnak.
Egyszer elmentem egy Fradi-Újpestl mérkőzésre, 2 hónap múlva hazaértem, csengettem az asszony kírúgott, ma sem értem miért tette!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.09. 19:09:13

Sinya22 írta:

Szerintem eladhatóbb lenne,ha tényleg csak a legjobb 16 lenne folyton,akkor tele lenne a szezon Barca-Bayern,Real-Bayern,Barca-Psg,Bayern-Psg stb stb meccsekkel.
Igen az is milyen jó volt amikor egy évben 20 Clasicot játszottunk...
Elveszik a varázsa a rangadóknak, és szerintem jobban összefolynának a stílusok. Nem lenne meg a háttere, hogy egy tikitakát játszó csapat most összecsap egy tipikus német atomfocit játszó csapattal. Persze lenne arculata a csapatoknak, de már egy fokkal sterilebb.

Szerintem is jó ez a rendszer így, a kieséses szakaszban nem lehet taktikázgatni, 100%-ot kell adni mindenkinek, mert különben egy apró hiba és kuka az egész.

A Valencianak meg nagy pacsi! Nem panaszkodhatunk, 3 forduló alatt mindkét rivális már elhullajtott 4-4 pontot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.09. 19:03:52

palesz77 írta:de ez a showról szól
miért? az a sóról szól, hogy a mostani bl-ben van kb 5-6 csúcs meccs, a többi meg kb futottak még kategória? úgyis minden a pénz körül forog, a maribor meg a qarag viszont nem hoz pénzt sehova. sőt, még a 16 között is több az érdektelen meccs mint az érdekes. lehetne ezt a szupertornát úgyis megcsinálni ahogy talán matykó írta, két 6-os/7-es csoport, mindenki játszik mindenkivel, aztán az első 2-2 keresztbe egy playoffot és kész. sokkal több meccs nem lenne, helyette viszont kapnánk csúcsfocit, csúcs csapatokkal és a playoff részen lehetne izgulni is. a csoportokat meg lehetne úgy csinálni, hogy azonos nemzetbeliek ne legyenek együtt, max akkor ha több csapat van.

sokkal inkább néznék egy olyan tornát, ahol van egy

A, real, napoli, bayern, cselzi, mancity, benfica, ajax

B, barca, atleti, juve, bvb, mu, psg, zenit

csoport, mindenki játszik mindenkivel oda vissza (12 meccs), aztán az első kettő keresztbe, egy, vagy akár két meccsen, meg lenne egy döntő és szevasz. csapatok se feltétlenül lennének mindig ugyanazok, 3 angol, 3 spanyol, 2 olasz, 2 német, 1-2 francia, 1-2 holland/portugál/orosz. sőt még azt is lehetne kerülni, hogy unalmasak legyenek az "alsóházi" meccsek, mondjuk azzal, hogy csak 1x játszik mindenki mindenkivel (5 meccs), aztán az első 4-4 játszik keresztbe.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.09. 18:21:01

Szerintem elég hamar elvesztené az is a varázsát, minden évben ugyanazokkal játszol, semmi váratlan. Még ha rangadó is lenne, de semmivel se lenne különlegesebb mint egy Atma ellen játszani pár év után, úgy "megszoknád". PSG-t is unjuk már kis túlzással, Cityt szintén. Meg ahogy Sanama is írta, a BL-nek ez a varázsa, hogy nincs számolgatás, egyenes kiesés van, dráma van, fordítások, legendás meccsek és befejezések. Hozol egy 16 csapatos bajnokságot, oda az egész hangulat, nincs meg az a feeling, hogy egy meccsen minden múlhat. Igazságosnak lehet igazságosabb lenne, de ez a showról szól, azt meg ilyen lebonyolításban nehezebb fenntartani. Pool-Milan, MU-Bayern, Dortmund-Pool, Barca-PSG, Barca-Chelsea, vagy akár a Cruyff féle csapat győzelme, Zidane gólja a döntőben, a Real mentése a 93. percben, ezek mind értéküket veszítenék egy bajnoki pontrendszeres sorozatban. Pedig ezektől olyan különleges a BL szerintem.

Arról nem is beszélve, hogy egy időpontban lenne kb 4-5 rangadó ami közül lehet választani a TV nézőknek, ez se éri meg annyira szerintem. Mert gondolom ugyanúgy kedd-szerda lebonyolításban akarnátok, akkor meg nem lehet napközben meccseket nyomni a nézettség miatt..
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.09.09. 18:13:12

Valencia eddig szépen dolgozik, mind a két Madridi nagytól elloptak pontokat. :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.09.09. 17:35:30

Sanama írta: Csak az nem annyira eladható, nem lenne annyira izgalmas a kiesési szakasz hiánya miatt.
Nem lenne olyan hangulatú és körítésű meccs, mint a PSG elleni fordítás, stb.

Szerintem eladhatóbb lenne,ha tényleg csak a legjobb 16 lenne folyton,akkor tele lenne a szezon Barca-Bayern,Real-Bayern,Barca-Psg,Bayern-Psg stb stb meccsekkel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.09.09. 16:40:40

Valencia-Atlético elég jó kis meccs eddig. :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.09.08. 15:39:07

visca el barca írta:
pezZy írta:Lenne 16 csapat és mindenki játszana mindenkivel.
Itt nem lenne szerencsés sorsolás, hülye idegenbeli gól stb.
Szerintem működhetne hosszútávon is..
ennyi. már évek óta ezt kellene csinálni a BL helyett... 14-16 csapat, minden évben két kieső, két feljutó az uefa-kupából és kész.
Csak az nem annyira eladható, nem lenne annyira izgalmas a kiesési szakasz hiánya miatt.
Nem lenne olyan hangulatú és körítésű meccs, mint a PSG elleni fordítás, stb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.08. 14:55:38

pezZy írta:Lenne 16 csapat és mindenki játszana mindenkivel.
Itt nem lenne szerencsés sorsolás, hülye idegenbeli gól stb.
Szerintem működhetne hosszútávon is..
ennyi. már évek óta ezt kellene csinálni a BL helyett... 14-16 csapat, minden évben két kieső, két feljutó az uefa-kupából és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.09.08. 14:26:44

Nem hinném, hogy bármi is lesz ebből. Botrányszámba menne, ha egy csapat szurkolóit megfosztanák a meccsre járás lehetőségétől. Szuperkupát talán egy fokkal több értelme lenne megrendezni más országban, de itt nyilván nem erről van szó, hiszen az nem Tebas hatásköre.
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2017.09.08. 13:13:11

palesz77 írta:F

De én a szuperligával is így vagyok, aztán gondolom az is lesz egy 10-15 éven belül legkésőbb.
Mondjuk én nagyon adnám. Lenne 16 csapat és mindenki játszana mindenkivel.
Itt nem lenne szerencsés sorsolás, hülye idegenbeli gól stb.
Szerintem működhetne hosszútávon is..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.08. 12:48:33

visca el barca írta:gondolom a fórumon mindenkinek van financial times előfizetése :D a fene a jó dolgodat :lol:
Érdekes, reggel még nem volt paywall mögött a cikk. :D

Mindenesetre itt van az egész, ha érdekel valakit:

Spain’s football authorities are making plans that would see FC Barcelona and Real Madrid play competitive league matches in the US and China from next season, as they seek to net greater revenues from international audiences.

La Liga, Spain’s top football league, said it was working on a plan to hold a number of regular season fixtures outside Spain and is set to discuss the proposal with its member clubs.

A similar plan by the English Premier League to host league matches on foreign soil was shelved in 2008 after fierce opposition from fans, politicians and media commentators.

But La Liga believes the concept could help fuel interest in Spain’s league overseas and secure more lucrative broadcasting and sponsorship deals.

“La Liga is global entertainment and we want to grow the international appeal of La Liga,” said its president, Javier Tebas. “As part of that effort we are discussing the option of playing some of the league matches outside of Spain. These discussions are still in early stages, but as La Liga, we support the idea.”

Two people familiar with the discussions said the Spanish league matches could be held overseas as early as next year.

Other sports have found success adopting a similar strategy. The NFL has held games in London for several years, a move credited with expanding the fan base for American football outside the US.

Relevent Sports, a US promoter backed by Stephen Ross, the billionaire owner of NFL team the Miami Dolphins, is among the groups that have been pitching the idea of overseas matches to football leagues across Europe.

Relevent founded the International Champions Cup (ICC) four years ago, a summer tournament of “friendly” matches played in countries including the US and China. This year’s event featured top-tier European clubs, including England’s Manchester United, Germany’s Bayern Munich and France’s Paris Saint-Germain.

Speaking at the Soccerex conference in Manchester this week, Charlie Stillitano, chairman of Relevent, said: “The future [for Relevent] is to do games that are official games in the US, China and other places . . . There are already leagues — and I can’t say [which], because they are confidential conversations — that are talking to us about potentially doing something in the future.”

The Premier League said it has no plans to hold an international round of matches, but chief executive Richard Scudamore told reporters in July that he remains in favour. “I thought it was the right thing to do. I still do,” he said at the time.

One football executive said Germany’s Bundesliga did not support the idea.

La Liga’s interest has grown after this summer’s ICC event in Miami included an El Clásico — the name given to matches between fierce rivals Barcelona and Real Madrid.

The game was played in front of 66,000 fans and gained a strong television audience, suggesting a healthy demand for holding more Spanish club matches abroad, though it is unclear whether interest can be sustained for games between less prestigious teams.

La Liga believes its key selling point is that its competition features many of the world’s best players, such as Lionel Messi and Cristiano Ronaldo.

The English Premier League is the most lucrative in Europe, with clubs generating €4.9bn in revenue in 2015/16 season, according to business consultancy Deloitte. By contrast, Spain’s La Liga generated €2.4bn.
Remélem, semmi nem lesz végül ebből az ötletből...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.08. 10:46:30

Fantasztikus. Remélem BL fordulók heténél lesz majd, csak hogy még jobban kipurcanjanak a srácok. Értem én, hogy globalizáció, meg külföldi piacok, de ezzel szerintem csak a varázsából veszít a sorozat.

De én a szuperligával is így vagyok, aztán gondolom az is lesz egy 10-15 éven belül legkésőbb. Pedig szerintem ezekkel hosszabb távon pont nem azt érik el amit akarnak, csak veszít a különlegességéből a sorozat. PSG-Barca is a könyökünkön jön már ki kb, most egyedül Neymar miatt lesz érdekesebb ha összekerülünk, de amúgy már tavaly is azért imádkoztunk, hogy ne kerüljünk össze velük.. 4 év után egy MU-Barca se lenne olyan különleges, ha ugyanolyan sűrűn látnánk őket mint egy Las Palmast, legalábbis szerintem. De én már csak ilyen régimódi vagyok. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.08. 10:42:28

gondolom a fórumon mindenkinek van financial times előfizetése :D a fene a jó dolgodat :lol:

viccet félretéve, gondolom pont a nagy csapatokkal akarnak kicseszni. nem hinném h kínában vagy az usa-ban bárkit is érdekelne egy girona-eibar
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.09.08. 10:47:04-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.08. 10:09:31

Tebas és a többi fejes elvileg azon ügyködik, hogy a következő szezontól kezdve néhány bajnokit külföldön játsszanak le, pontosabban az Egyesült Államokban és Kínában... :D

“La Liga is global entertainment and we want to grow the international appeal of La Liga,” said its president, Javier Tebas. “As part of that effort we are discussing the option of playing some of the league matches outside of Spain. These discussions are still in early stages, but as La Liga, we support the idea.”

https://www.ft.com/content/16016f64-93c ... 3e61754ec6" target="_blank
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.09.06. 01:21:24

Szeretném azt hinni (pláne hogy nem jött Coutinho), hogy idén nyáron az orvosaink valami csodát tettek vele, esetleg kitaláltak neki valami különleges turmixot amivel a szezon 80%ában bevethető lesz.
Mert ha megint annyit fog bírni mint tavaly, akkor tényleg csak mákkal fogunk tudni címet nyerni. :?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.05. 22:58:57

Azért 0-4-nél igazán el küldhetné már pihenni félidőben...

Remélem nem jön holnap a hír hogy "diszkomfortot" érzett a lábában, ezért kérdéses az Espanyolos rangadó és Juve elleni meccse... :roll:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.05. 22:18:03

palesz77 írta:Lopetugi jó arc, Ini 90 perc muszáj nyilván a Juve és az Espanyol elleni derbik előtt.. Hétvégén tuti offos lesz így. :?
Ez egy vicc, de Iniestat sem értem bakker, h szünetben miért nem szól, mit cseszteti magát a postások ellen, eleve azt se értem, h mit akar még a válogatottban, de gyanítom a vb-re kezdő akar lenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.05. 22:07:44

Lopetugi jó arc, Ini 90 perc muszáj nyilván a Juve és az Espanyol elleni derbik előtt.. Hétvégén tuti offos lesz így. :?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.09.05. 21:08:29

Ötletem nincs, h miért kell ilyen meccsen a 33 éves Iniestanak játszani.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.09.05. 21:03:25

Hát ez hamar eldőlt,szép kis fail volt a hazai kapustól.. :D

Kár hogy Villa meghúzódott,ma simán jutott volna neki egy félidő.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.05. 19:17:07

Ha minden igaz ez lesz a kezdő:
De Gea; Piqué, Ramos, Monreal; Busquets, Iniesta, Thiago, Isco; Silva, Morata y Pedro

Alig várom már, lesz itt foci. Bár Ini tuti nem kezd így a hétvégén, főleg hogy kedden már Juve.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.09.03. 10:08:13

hajnesz írta:
Subinho írta:Villa átutazta a világot, eljött az USA-ból és berakja 2 percre! Azért 3-0-nál csak belefért volna vagy 10-15 perc!
Ez csak a magyaroknál, meg Nikolicsnál divat, hogy méregessük a megtett kilométereket meg a játszott perceket, értelmes helyeken örülnek, ha behivnak :lol:
Azért nem volt semmi, ahogy bemelegitésnél skandálták a nevét. Szerintem is tbbet érdemelt volna 3:0 után.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése