La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.01. 14:00:59

Michut miért nem? Pedig arról volt szó, hogy kerettag lesz :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.01. 13:50:51

Vicente del Bosque kijelölte keretét az Uruguay elleni találkozóra. A 21 fős keretben első fellépésére készülhet Isco és Azpilicueta, valamint visszakerült a keretbe Puyol is, aki ha pályára lép akkor századszor húzhatja magára a La Roja mezét.

Kapusok: Pepe Reina (Liverpool), Víctor Valdés (Barcelona)

Védők: Álvaro Arbeloa (Real Madrid), César Azpilicueta (Chelsea), Sergio Ramos (Real Madrid),Nacho Monreal (Arsenal), Gerard Piqué (Barcelona), Carles Puyol (Barcelona), Jordi Alba (Barcelona)

Középpályások: Xabi Alonso (Real Madrid),Juan Mata (Chelsea), Isco (Málaga), David Silva (Manchester City), Santi Cazorla (Arsenal), Sergio Busquets (Barcelona), Cesc Fabregas (Barcelona), Andrés Iniesta (Barcelona), Xavi Hernández (Barcelona)

Csatárok: Álvaro Negredo (Sevilla), Pedro (Barcelona), David Villa (Barcelona)
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.28. 10:52:20

Kíváncsi vagyok, hogy mikor tud beépülni a válogatottba Isco, Thiago, Michu vagy Carvajal, simán versenyhelyzetet teremthetnének a világ- és európabajnokoknak :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.28. 10:46:55

Elképesztő meccset játszott tegnap a Bilbao, gyakorlatilag szétszedték minden tekintetben a matracosokat. Nagy kár, hogy a Ligában igazán komoly eredményt idén már nem érhetnek el, mert bár 9 pontra vannak az EL-helytől, de ilyen hullámzó teljesítménnyel fognak tudni oda érni. De tény, hogy Bielsa Bilbaoját többnyire öröm nézni, ez főleg a tavalyi idényre igaz, a tegnapi meccs pedig azt a formát idézte.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
maki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.02.05. 04:51:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.28. 00:41:26

lui1698 írta:
Mezner2 írta:Ez itt egy általánosan elterjedt tévképzet,az Atletico erejéről,hogy tulajdonképp Atletico=Falcao.
Ennek azért valahol még is csak lehet alapja, ma kaptak egy hármast a Bilbao-tól.
Azért ma nem csak Falcao hiányzott, az alapcsapatból kb. 4-5-en nem voltak a kezdőben, és a Bilbao is messze a legjobb teljesítményt hozta le a szezonban, legalábbis amit én láttam tőlük.
Apart from a right foot, Rivaldo had everything.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.27. 23:25:12

Mezner2 írta:Ez itt egy általánosan elterjedt tévképzet,az Atletico erejéről,hogy tulajdonképp Atletico=Falcao.
Ennek azért valahol még is csak lehet alapja, ma kaptak egy hármast a Bilbao-tól.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.24. 11:16:27

Sevilla-Zaragoza mérkőzésen:
http://www.youtube.com/watch?v=tVOlBySaiIA :shock:

Kíváncsi vagyok, hány mérkőzést fog kapni a csávó.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.21. 16:30:23

Mezner2 írta:Ez itt egy általánosan elterjedt tévképzet,az Atletico erejéről,hogy tulajdonképp Atletico=Falcao.

Ez nagyon nem így van,és megmutatták ezt az elmúlt fordulók is,ugyanis egy 3-4 játéknap óta visszaesett Falcao teljesítménye,és mégis van,aki meglövi a gólokat,és szépen hozzák is a meccseket.
Arda Turan,Adrian,Koke,Tiago,akármelyikük megtudja teremteni a különbséget.
Lehet, de azért Falcao szintjére még egyikük sem tudott felnőni.
Alapvetően a két vélemény közözz állok valahol, nem mondom, hogy pótolhatatlan a kolumbiai, de a fejemet teszem rá, hogy a következő három hétben nem lesz olyan eredményes az AtMa (szerzett gólok és pontok terén sem), mint volt eddig.
Aztán meglátjuk, mi lesz, lehet, hogy a te elméleted igazolódik be.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.21. 16:23:23

ab1daL írta:Nem biztos, hogy tovább tudnak majd tapadni, ugyanis Falcao megsérült! A bal combjához kapott, és lecserélték! Valószínűleg húzódás, rosszabb esetben beszakadás/szakadás. De valószínű, hogy néhány hétre kiesik a kolumbiai.
Ez itt egy általánosan elterjedt tévképzet,az Atletico erejéről,hogy tulajdonképp Atletico=Falcao.

Ez nagyon nem így van,és megmutatták ezt az elmúlt fordulók is,ugyanis egy 3-4 játéknap óta visszaesett Falcao teljesítménye,és mégis van,aki meglövi a gólokat,és szépen hozzák is a meccseket.
Arda Turan,Adrian,Koke,Tiago,akármelyikük megtudja teremteni a különbséget.
Utálom az én megmondtam kezdetű nótát,de pl. shutternek is löktem a szöveget erről,mikor bizonygatta,hogy nem lesz tényező ez az Atletico hosszú távon,hogy dehogyisnem lesz,nagyon erős,egységes keretük van.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.21. 14:31:11

Nem biztos, hogy tovább tudnak majd tapadni, ugyanis Falcao megsérült! A bal combjához kapott, és lecserélték! Valószínűleg húzódás, rosszabb esetben beszakadás/szakadás. De valószínű, hogy néhány hétre kiesik a kolumbiai.

Szerk.: „A tesztek megmutatták, hogy nincs szakadás" – olvasható az Atlético Madrid rövid, de lényegre törő közleményében. Falcao bal térde sérült meg a Levante elleni bajnokin, ami miatt le is kellett cserélni. Diego Simeone vezetőedző elmondta: legfeljebb három hét kihagyás várhat a gólerős támadóra.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.20. 19:42:33

salas9 írta:32. percben vezet az Atletico Adrian góljával. Elég pofás akció végén lőtte a gólt.
Ezek nem akarnak leszakadni rólunk...hihetetlen,hogy mit produkálnak a matracosok..
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.20. 19:34:57

32. percben vezet az Atletico Adrian góljával. Elég pofás akció végén lőtte a gólt.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.20. 18:22:11

A legjobb spanyol fiatalokból (U23) piaci értékük alapján kialakított álomcsapat.
http://www.transfermarkt.tv/de/die-top- ... start.html
Némettudás nem hátrány hozzá, de nélküle is átjön az alapvető üzenet. :D

Montoya, Alba, Deulofeu, Thiago.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.18. 23:09:42

Valdes topicból
rhynn írta:

Spanyolok kb 3 és fél milliárd euro adóssággal rendelkeznek, s ez folyamatosan nő. Nem véletlen, hogy mindenki adja el a legjobbjait.

Falcaot kivéve igazi klasszis nem is játszik a Barca-Real pároson kívül, ők meg a tv-s pénzek 80%-át viszik, a BL pénzek nagy részét is, így megoldható, hogy a legjobbak ott játszanak. Ráadásul a külföldiek egészen decemberig nagyon kedvező adózást is választhattak, így töredékét fizették az angol/olasz jövedelemadónak.

Angliában is van adósság, csak ott tőkeerős tulajdonosok is, akik ezt leszarják.

Gazdaásgilag egyedül a német liga stabil.

Amúgy a csapatban Messin kívül szinte csak Busquets nélkülözhetetlen.
Pont az előbb olvastam egy cikket(elkezdtem utánanézni,ha már beszélünk róla),hogy a spanyol liga csapatainak 4,65 milliárd,míg az angoloknak 4,45 milliárd az adóssága.
A tőkeerős tulajdonosok gyönyörűen kiveszik a pénzeiket a csapatból szerintem amint komolyan betartatják a pénzügyi fair play-t (rövid távon sem lesz engedélyezett a veszteségesség,ami ugye egy befektetésnél,hááát,necces).
Amit írtam,hogy jobb a helyzet a spanyoloknál,így utána nézve a dolgoknak,annyiban megváltoztatnám,hogy nem rosszabb a helyzet a spanyoloknál.
Angliában is a legjobbak mostmár 3 csapatban játsszanak(City,Chelsea,MU),a többiben a futottak még kategória van,már a világelithez képest..(Arsenal,pool,stb..)
Viszont mind a Real,mind a Barca sokkal eladhatóbb mint a Uniteden kívül akármelyik..
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.18. 23:00:29

Gareth Tello írta: Ő ugyebár csatár, eddig 6 gólnál és 5 gólpassznál jár, sokat adott a csapatnak.
Őt a Rayo II-ből hozták fel a nagycsapathoz. :wink:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.18. 22:51:39

[quote "Valdes topicból"]
Yaya(07-10) írta:a spanyol liga nincs a PL előtt gazdaságilag. sokkal értékesebb az angol bajnokság. több a tehetősebb csapat. a spanyol gazdaság romokban, ez rányomja a bélyegét a focira is előbb utóbb. brutális adótartozásokat halmoztak fel a klubok, az atletinek sincs semmi pénze. valencia, malaga detto. jobban el kellene osztani a tv-s pénzeket, még ha fájni is fog a barcának, mert sokáig nem tartható fent ez az állapot. hiába stabil a barca és a real, ha a többiek teljesen el vannak adósodva, és állandóan értékesíteni kell a legjobb játékosaikat, hogy életben maradjanak. de ez csak találgatás természetesen, remélem csak tévképzet az egész.

valdesről meg annyit, hogy ilyen szintű hálóőrt nem tud venni a barca, de a pótolhatatlant elsősorban házon belül értettem. tehát házon belül nem tudjuk megoldani a hiányát. ők 3-an, és még sergiot is idevenném a mai barca alappillérei.
Ott még a 2stabil csapat sincs,a Manchester,a tavalyi évben volt is róla egy komolyabb cikk,hogy az összeomlás szélén áll anyagilag,karöltve a Liverpoollal.
Egyébként ha tényleg bevezetik a pénzügyi fair play-t(ami miatt ugyebár most a Malagán akarnak példát stautálni)akkor az a sejkek által vezetett 1-2 csapat is kitörölheti,és szélnek eresztheti a legjobbjait.
A Sevilla kifejezetten gazdag klubnak számít,a Bilbao-ról sem hallottam soha,hogy adósságaik lennének,a Malagán és a Valencián kívül konkrétan egy klubot sem tudnék mondani aki kakiban van.
A Barcelona és a Real Madrid is sokkal nagyobb marketingértéket képvisel mint akármelyik angol klub!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.01.13. 19:21:45

Nem is tudtam, h Courtois kölcsönben van Madridban, méghozzá a Chelsea-től, nyáron pedig visszarendelik Londonba, gondolom lassan kiszorítja majd Cech-t.

Pintér mennyit szokott játszani? Ma kezdő, jól és sokat segít rá Falcaora és Costára, bár talán most középen játszik a védelemben. Érdekes, szoktam nézni a válogatott meccseket, de Pintér neve valahogy nincs meg, ennek mi az oka. Nincs vagy vakon vagyok? Szerintem komoly dolog magyarként egy Zaragozában játszani.

Annyi a hosszú hajú játékos az Atleticoban, egyfolytában keverem őket. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.13. 16:01:51

bence-barca írta:Most láttam, hogy a Rayo 6. helyen áll 31 ponttal. Mi történ velük? Tavaly még épp, hogy elkerülték a kiesést, ha jól emlékszem :-k
Nagyon összeálltak, köszönhetően az új edzőnek, valamint Léo Baptistaónak, akit nyáron igazoltak.
Ő ugyebár csatár, eddig 6 gólnál és 5 gólpassznál jár, sokat adott a csapatnak.
Mondjuk vicces, hogy -7-es gólkülönbséggel állnak a hatodik helyen.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.01.13. 14:14:11

bence-barca írta:Most láttam, hogy a Rayo 6. helyen áll 31 ponttal. Mi történ velük? Tavaly még épp, hogy elkerülték a kiesést, ha jól emlékszem :-k
Új edző, gondolom az ő keze jócskán benne van a dologban. Meg ezek a kisebb csapatok képesek arra, hogy egyik másik évben csillognak a bajnokságban is, meg európai szinten is letesznek valamit az asztalra, aztán vagy a pénz vagy a lendület (vagy mindkettő) elfogy és mennek az alsóbb ligákba (sajnos). (Villarreal, Depor pl.)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.13. 14:08:50

Most láttam, hogy a Rayo 6. helyen áll 31 ponttal. Mi történ velük? Tavaly még épp, hogy elkerülték a kiesést, ha jól emlékszem :-k
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.07. 19:41:20

Varatrix írta:Atletico botlott. 1-1 Raúl Garcia vezetést szerzett az Atmának, majd a hajrába Kevin Garcia egyenlített. Egy roppant unalmas meccsen.
Csak ne most induljon a lejtmenet :D
Jó lenne, ha minél tovább húzná az AtMa a második helyen.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.01.07. 12:29:17

Mezner2 írta:Nagyon remélem,hogy az Atletico mostantól nem fog kiengedni,és végig a fenekünkben fognak loholni (legalábbis ebben a távolságban ) mert éhezem egy pontrekordra:lol:,ami csak úgy fog sikerülni,ha valaki versenyre kényszerít minket,nagyon remélem,hogy sikerülni fog!
A veretlenségről még nem merek beszélni,ha a 25.fordulóban is veretlenek leszünk még,akkor fogom elhinni,hogy van rá esély!
Szerintem inkább pihentessünk a bajnokság vége felé, és bukjunk el emiatt pár bajnokit, mint hogy kihajtsuk magunkat a ligában minden meccsen a veretlenségért és pontrekordért, miközben "nem marad erőnk" a BL-re és a kupára.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.01.07. 12:20:17

Mezner2 írta:Nagyon remélem,hogy az Atletico mostantól nem fog kiengedni,és végig a fenekünkben fognak loholni (legalábbis ebben a távolságban ) mert éhezem egy pontrekordra:lol:,ami csak úgy fog sikerülni,ha valaki versenyre kényszerít minket,nagyon remélem,hogy sikerülni fog!
A veretlenségről még nem merek beszélni,ha a 25.fordulóban is veretlenek leszünk még,akkor fogom elhinni,hogy van rá esély!
Én a 25. forduló tájékán sem fogom elhinni a veretlenséget, csak akkor, ha tényleg lesz potens üldözőnk, mert, ha ott vagyunk a bl-ben is a 4 közt, vagy akár utána a döntőben is, akkor pihentetni fogunk egy-két bajnokin, ha azok gyakorlatilag tét nélküliek (lásd 2009), abban az esetben pedig becsúszhat vereség, akárcsak akkor. 2011 más volt, ott a Real a nyomunkban lihegett valamennyire. A pontrekord és a veretlenség együtt nagyon nehéz, az előbbi nehezíti az utóbbi dolgát, ha nincs a nyomunkban senki, mert csökken a motiváció. Ha az Arsenal csodás 2004-es veretlenségére gondolunk, akkor egyből beugrik, hogy az nem volt pontrekord, hiába voltak veretlenek, elég sok döntetlenjük volt (úgy is nagyon szép eredmény persze), mi pedig eddig hogy is állunk, 1 db döntetlen ? :) A magam részéről akkor tudom elképzelni a veretlenséget, ha becsúszik 4-5 döntetlen a félévben, mert akkor melegebb lehet a pite és újra rákapcsolunk. Azért nyugodtabb lennék, ha inkább áprilisig nem vesztenénk csak pár pontot, aztán az utolsó 2-3 fordulóban már tét nélkül kapnánk mondjuk ki. Persze legyen meg a pontrekord és a veretlenség is, csak jelezni akartam, hogy bármennyire furcsa, a kettő együtt nehezíti egymást :)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.07. 11:57:15

Nagyon remélem,hogy az Atletico mostantól nem fog kiengedni,és végig a fenekünkben fognak loholni (legalábbis ebben a távolságban ) mert éhezem egy pontrekordra:lol:,ami csak úgy fog sikerülni,ha valaki versenyre kényszerít minket,nagyon remélem,hogy sikerülni fog!
A veretlenségről még nem merek beszélni,ha a 25.fordulóban is veretlenek leszünk még,akkor fogom elhinni,hogy van rá esély!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.01.06. 23:01:59

Atletico botlott. 1-1 Raúl Garcia vezetést szerzett az Atmának, majd a hajrába Kevin Garcia egyenlített. Egy roppant unalmas meccsen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése