La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
13
72%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
5
28%
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.03. 15:58:19

LG írta:
2024.03.03. 13:50:21
Így van. Én sok PL és Bundesliga meccset nézek ebben a szezonban, és állítom, hogy ilyen szintű gyilkolása a játéknak csak a La Ligában megy. És ezt azért tehetik meg, mert a játékvezetés partner benne. A PL-ben ennél kisebb időhúzásokra mennek 10 perces hosszabbítások.
Ez amúgy abszolút igaz, bár bevallom, nekem a hátam borsódzik, mikor két félidőre együtt 15 percet hosszabbítanak egy amúgy is túlterhelt versenynaptárban. Nincs statom, de érzetre az arab vb óta durvább sérüléshullámok vannak mindenfelé, ott kezdték ezt bevezetni. A fetrengést szerintem máshogy kéne megoldani. Az a baj, hogy büntetni nehéz, mert a világon nincs az az ember, aki megmondja, mennyire fáj a másiknak. Az egyértelmű időhúzásokat (bedobás és társai) lehetne hamarabb.

Ha viszont ekkorákat kell hosszabbítani, legyen 2X 40 perc a játékidő. Max. Bár azért meg kár változtatni, mert a végeredmény ugyanaz lesz kb.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.03. 15:40:13

gránit írta:
2024.03.03. 13:19:47
Tizi rúgás közben lefújhatná a meccset a spori?
Nekifutás közben, még mielőtt hozzáérhetne a labdához a végrehajtó.
Vagy a labda elrúgásának pillanatábán, vagy amikor a labda a gólvonal és tizipont közötti szakaszon halad....
PorSiempre írta:
2024.03.03. 12:05:45
Viszont nem kizárható az, hogy
Nem kizárható, hogy a Napoli ellen éppen ilyen sípszó foszt meg minket a továbbjutástól....nem kizárható, hogy a soron következő meccseink egyikén így vesztünk pontokat.....az sem kizárható, hogy emelt fővel vennénk tudomásul, de az sem kizárható, hogy másként reagálnánk.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.03.03. 15:59:59-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.03. 13:50:21

gránit írta:
2024.03.03. 13:19:47
PorSiempre írta:
2024.03.03. 12:05:45
Ezek után nem nagyon értem, hogy miért van ennyire kiakadva a sok madridista... Igen, az ő esetükben gól lett a vége. Viszont nem kizárható az, hogy az első félidőben meg pont egy Valencia gólt vett el a spori a támadás megszakításával.
Mert keveset hosszabbított ahhoz képest, hogy mennyit állt a játék.

Ez minket is érint, mert a fetrengéseket, időhúzásokat, színészkedéseket a mi ellenfeleinkkel szemben sem torolják meg. Mi is szenvedünk emiatt.

Bár a hosszabbításoknak sincs sok értelme, mert még a hosszabb ráadásoknál is többet áll a játék. Be kellene vezetni a tiszta játékidőt.
Így van. Én sok PL és Bundesliga meccset nézek ebben a szezonban, és állítom, hogy ilyen szintű gyilkolása a játéknak csak a La Ligában megy. És ezt azért tehetik meg, mert a játékvezetés partner benne. A PL-ben ennél kisebb időhúzásokra mennek 10 perces hosszabbítások.

Az első félidőben is Gaya mit csinált!? Minimális kontakt után hosszú percekig fetrengett súlyus nyaksérülést imitálva. Aztán persze csodás gyógyulás történt, amikor a helyzet úgy kívánta, mert a Real támadott. A második félidőben is valamelyik eljátszotta ugyanezt, annak a lába fájt nagyon. Ilyenekért persze semmi büntetés nincs.

Maga alatt vágja a fát ez a Liga, nem véletlenül akar a két nagy menekülni belőle, és ehhez még hajlandóak összefogni is, pedig tudjuk nagyon jól, hogy finoman szólva sem szeretik egymást.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.03. 13:19:47

PorSiempre írta:
2024.03.03. 12:05:45
Ezek után nem nagyon értem, hogy miért van ennyire kiakadva a sok madridista... Igen, az ő esetükben gól lett a vége. Viszont nem kizárható az, hogy az első félidőben meg pont egy Valencia gólt vett el a spori a támadás megszakításával.
Mert keveset hosszabbított ahhoz képest, hogy mennyit állt a játék.

Ez minket is érint, mert a fetrengéseket, időhúzásokat, színészkedéseket a mi ellenfeleinkkel szemben sem torolják meg. Mi is szenvedünk emiatt.

Bár a hosszabbításoknak sincs sok értelme, mert még a hosszabb ráadásoknál is többet áll a játék. Be kellene vezetni a tiszta játékidőt.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.03. 12:55:10

Remelem bellinghamet elmeszelik jo par meccsre...Ma pedig vert kell inni es verni a Bilbaot :!:
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.03.03. 12:05:45

Deluigi írta:
2024.03.03. 10:58:18
PorSiempre írta:
2024.03.03. 10:36:45
Valaki tudna egy videót linkelni ahol az első félidőt fújja le.
Mert már ezer oldalon olvastam, hogy azt is így fújta le.
Persze a fekete balett azt állítja, hogy a saját térfelén volt a Valencia, a haterek még azt, hogy a tizenhatoson belül ment a támadás....

Előre is köszönöm!
https://prnt.sc/Gjr2XP0JwfVa

itt fujta le a spori, egyertelmuen latszik, hogy tamadas kozben volt

Végre ! Köszönöm !

Ezek után nem nagyon értem, hogy miért van ennyire kiakadva a sok madridista... Igen, az ő esetükben gól lett a vége. Viszont nem kizárható az, hogy az első félidőben meg pont egy Valencia gólt vett el a spori a támadás megszakításával.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.03. 10:58:18

PorSiempre írta:
2024.03.03. 10:36:45
Valaki tudna egy videót linkelni ahol az első félidőt fújja le.
Mert már ezer oldalon olvastam, hogy azt is így fújta le.
Persze a fekete balett azt állítja, hogy a saját térfelén volt a Valencia, a haterek még azt, hogy a tizenhatoson belül ment a támadás....

Előre is köszönöm!
https://prnt.sc/Gjr2XP0JwfVa

itt fujta le a spori, egyertelmuen latszik, hogy tamadas kozben volt
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.03.03. 10:36:45

Valaki tudna egy videót linkelni ahol az első félidőt fújja le.
Mert már ezer oldalon olvastam, hogy azt is így fújta le.
Persze a fekete balett azt állítja, hogy a saját térfelén volt a Valencia, a haterek még azt, hogy a tizenhatoson belül ment a támadás....

Előre is köszönöm!
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.03.03. 10:25:33

Sztem is oriasi biroi hiba,de tobb vedo is setal kifele mar,h vege a meccsnek.Gondolom azok vedekeztek meg akik nem hallottak a sipszot.Egyebkent az 1.felido vegen ugyanigy fujta le kb a valencia tamadasat a fogalmatlan.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.03. 10:10:01

ktm írta:
2024.03.03. 08:09:08
A vegen a bironak sippal a szajaban kellett volna varni a szogletet es a tisztazaskor lefujni mikor a levegoben volt a labda(felteve, hogy egy eselyt akart adni meg a realnak), de legkesobb akkor amikor a realos elkezdte kifele vinni a labdat. Beadas pillanataban fujta le, kb. 1-2 tizeddel elotte, ez akkor is sima gol lett volna, ha nincs sipszo, ugy helyezkedtek a Bellingham koruli vedok.
A második felével egyetértek, visszanéztem a szituációt, és bizony próbáltak még védekezni a Valencia játékosok, max. olyanok álltak meg, akiknek alapból közük nem lehetett volna a labdához.

Az első feléhez: Miért kellett volna korábban lefújni? A 7. perc hosszabbítás alapból kevés volt, a horrorsérülésnél állt egy csomót a játék, előtte pedig folyamatosan húzta az időt a Valencia, fetrengésekkel, folyamatos labdaerlrúgásokkal, és egy ilyen szituációnál nem kaptak lapot, a bohóc Manzano partnerük volt. Megjegyezném, hogy a horrorsérülésnél is szabálytalanság történt Tchuameni ellen, csak gondolom a sokk miatt nem reklamált aztán senki. De ott is vakon volt Manzano, ahogy a meccs nagy részében.
A 11-es gyanús szitációnál pedig több mint 2 percig állt a játék, tehát indokolt lett volna ennyit még hozzádni a 7 perchez. Az ugye 9 perc. Erre a barom 8:30-nál, akció közben fújja le a meccset. Ezt kár is magyarázni.
Lehet, hogy itt néhány ember szerint ez jó bíráskodás volt, de azért a legtöbb reakcióból a meccs után nem ez jön le.

Utólag ezt már csak a piroslap eltörlésével és Manzano eltiltásával lehet valamelyest helyrehozni. Ha ezt nem húzza meg a Liga, az komoly kérdéseket vet fel.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.03. 08:47:35

Ha madridista lennék, a belefújás helyett Vinicius ellökését reklamálnám, még 0-0-nál, úgy emlékszem, hogy a 16-oson belül történt.
Viszont, ha korrekt Real-drukker lennék, akkor meg magunkat okolnám, mindkét Valencia-gólt elég ronda labdaeladások előzték meg Valverdétől, majd Carvajaltól, de az első félidőben mások is iszonyúan pontatlanul passzoltak, például Kroos.
Bellingham kiállítása jogos volt, ő amúgy is gyakran szabálytalankodik és sokat szövegel, az egész szezonban sokat tett azért, hogy a bírók megjegyezzék a nevét.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2024.03.03. 08:09:08

A vegen a bironak sippal a szajaban kellett volna varni a szogletet es a tisztazaskor lefujni mikor a levegoben volt a labda(felteve, hogy egy eselyt akart adni meg a realnak), de legkesobb akkor amikor a realos elkezdte kifele vinni a labdat. Beadas pillanataban fujta le, kb. 1-2 tizeddel elotte, ez akkor is sima gol lett volna, ha nincs sipszo, ugy helyezkedtek a Bellingham koruli vedok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.03. 02:56:15

Roppant mulatságos meccs volt, egészen szürreális időhúzásokkal, fetrengésekkel. Ezzel újra nyílt lehet a bajnokság, ha élünk a lehetőséggel. Ennek nagyon örülök, de ha objektívek akarunk lenni, akkor vicc volt ez a játékvezetés. A meccs közben művelt időhúzásokat nem torolta meg a játékvezető. Diakhaby sérülésénél ment el kb 7 perc, a 2. madridi gól VAR-ozásával is peregtek a percek, a büntető VAR-ozásával is, nagyon kevés volt az a 7 perc hosszabbítás. Ennyi holtidőt talán még nem is láttam futballmeccsen. Aztán akció közben lefújja... Életben nem engedném többet meccset vezetni. Ezzel együtt vicces egy meccs volt, ragyogó színészi alakításokkal. Sokszor inkább hasonlított egy színházi előadásra. A hátát ütközik, majd a tarkóját fájlalja, és öt percig fetreng... Ehhez pedig a bírók simán asszisztálnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.03. 01:13:31

sansz írta:
2024.03.03. 00:55:57
Hát nem tudom, nem ugyanazt a jelenetet nézzük. Egy beadás, ahonnan a lepattanó azonnal Real játékoshoz kerül,felszabadításról se beszélhetünk, onnan szinte egyből küldi be, a védők pedig egyáltalán nem mászkáltak el a lefújás miatt..Három aktív védő gyűrűjében ment a fejes. Bármikor történt volna, ez gól.
Amúgy én se tudok konkrét szabályt, hogy mikor (nem) fújhatja le a bíró, de ilyet én még nem láttam. Amikor nyomás alatt van a kapu, pattoghat a labda ide-oda, kivétel nélkül mindig megvárták eddig a bírók míg valaki kibikázta a labdát akármelyik irányba. Még szabadrúgást is gyakorlatilag mindig szoktak engedni, sokszor egy utolsó szögletet is.

Elképesztő sokat árt a bajnokságnak és a focinak, hogy fordulóról fordulóra ilyen nevetséges bírói ügyek vannak. És igazából tökmindegy, hogy most ez valami tippmix csalás, vagy ennyire bénák.. Jó volna, ha a csapatok összefognának és nyomást gyakorolnának a liga vezetésére, ahelyett, hogy egymást vádolnák, hogy kinek kedvez éppen a bíró.
Igen, csak pillanatokra került a labda a Valenciához, de azt már semmiképp sem lehetett támadásnak venni, szerintem ott megszakadt a dolog. Hogy rögtön visszaszerezték, más téma. De persze, ez szubjektív, csak tuti, hogy nem hiba.

https://footyfull.com/la-liga/valencia- ... 2-03-2024/

Ha jól látom a számot, a hatos számú védő már a sípszó után kifelé sétált, mire kb Brahim belerúgott a labdába, métereket tett már meg hátra, mire beért a labda- másik kettő meg intenzitását vesztve nézelődött, mert hallották a sípszót. A Bellinghamet fogó védő is.

Nyilván ettől még lehetett volna gól belőle, kb annyi eséllyel, mint bármelyik másik beadásból. De ha nem fúj bele a sípjába, kb minden játékos máshogy mozog, máshová megy, meg nem mondhatja senki, ki hová, pillangó effektus.

Azzal 100%-ban egyetértek, hogy nem egymásra kéne mutogatni, hanem összefogni, hol ide, hol oda vannak ordas, látványos csalás...nak tűnő dolgok, amik egyszerűen csak annyira béna szituk, hogy tényleg már-már csalásnak tűnnek. Független szervezetnek kéne ellenőriznie a helyzetet, legalább utólag, komoly bírságokat is kiosztva. Ez mondjuk ugye pont egy olyan rikának számító hiba, mikor az on filed bíróról szól a dolog, ezzel sokat nem lehet tenni, pillanatok alatt kell döntést hoznia. A VAR-nak viszont mindig van ideje alapos vizsgálatra, azt kéne helyretenni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.03.03. 00:55:57

bence0330 írta:
2024.03.02. 23:51:26


80. perc körül csatlakoztam be, az első félidőt nem láttam, így önmagában ezt tudom csak megítélni. Szerintem ennek sem lett fatális következménye, még akkor sem, ha hibának feltételezem. Nem lett volna belőle gól. Vagy hát ezt nem lehet kijelenteni, nyilván esély lett volna rá, de ezen a módon nem lett volna gól, megkönnyebbülten sétáltak kifelé a védők. A gól inkább volt ennek az okozata.

Hát nem tudom, nem ugyanazt a jelenetet nézzük. Egy beadás, ahonnan a lepattanó azonnal Real játékoshoz kerül,felszabadításról se beszélhetünk, onnan szinte egyből küldi be, a védők pedig egyáltalán nem mászkáltak el a lefújás miatt..Három aktív védő gyűrűjében ment a fejes. Bármikor történt volna, ez gól.
Amúgy én se tudok konkrét szabályt, hogy mikor (nem) fújhatja le a bíró, de ilyet én még nem láttam. Amikor nyomás alatt van a kapu, pattoghat a labda ide-oda, kivétel nélkül mindig megvárták eddig a bírók míg valaki kibikázta a labdát akármelyik irányba. Még szabadrúgást is gyakorlatilag mindig szoktak engedni, sokszor egy utolsó szögletet is.

Elképesztő sokat árt a bajnokságnak és a focinak, hogy fordulóról fordulóra ilyen nevetséges bírói ügyek vannak. És igazából tökmindegy, hogy most ez valami tippmix csalás, vagy ennyire bénák.. Jó volna, ha a csapatok összefognának és nyomást gyakorolnának a liga vezetésére, ahelyett, hogy egymást vádolnák, hogy kinek kedvez éppen a bíró.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.03. 00:12:12

Véleményes volt ez tiszta sor,de abban egyetértek ha megy a játék és a védők nem kifelé sétálnak,nem valószínű ebből egyáltalán kaluratarto fejes,vagy lövés lett volna. Szerencsétlen helyzet volt ,de nem bírói hiba. Le akarta fújni,így is rátett,ide oda pattogott,pont meg be is adták. Még csak akciónak sem nevezném,mert az előtte elhalt,csak visszapattant Brahim Diaz elé,aki beivelte.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.02. 23:51:26

LG írta:
2024.03.02. 23:45:38
Nem szokták akció közben lefújni a meccset. Ahogy írták előttem, már az első félidőben is eljátszotta ezt, már az is nagy hülyeség volt tőle, csak annak nem volt ennyire fatális következménye. Hogy mikor, hova emelgette a sípót, az is az ő hülyesége volt. Miért nem lehetett megvárni egy valódi felszabadítást, vagy az akció más módon való befejezését? Azért ilyet ezez a szinten nem láttam még.

Valószínű, hogy ő nem így akarta, de ezzel a béka segge alá ásta magát.
80. perc körül csatlakoztam be, az első félidőt nem láttam, így önmagában ezt tudom csak megítélni. Szerintem ennek sem lett fatális következménye, még akkor sem, ha hibának feltételezem. Nem lett volna belőle gól. Vagy hát ezt nem lehet kijelenteni, nyilván esély lett volna rá, de ezen a módon nem lett volna gól, megkönnyebbülten sétáltak kifelé a védők. A gól inkább volt ennek az okozata.

Nem tudom, hogy van a szabály a felszabadításról, asszem ilyen nincs is konkrétan, hanem csak egy vezérelv. Mintha az elemzők így mondták volna még 1-2 éve. Sokan támadáskor is lefújják az akciót. Itt meg a védekező csapathoz került a labda, és elindultak kifelé... még ha nem is jutottak messze. Ezt ott szerintem le kellett fújni. De ha nem is, akkor sem hiba, hogy végül késleltetve megtette. Ezt így nem tudom hibának mondani ilyen módon, de nem ismerem a pontos szabályt.

Mindegy is, 6 pontra zárkózhatunk, ha valami csoda folytán megverjük a Bilbaót idegenben. :) Nekünk ennyi a lényeg. Ott már legalább ilyen nagyon halovány, de reális remények kezdenének éledezni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.02. 23:45:38

bence0330 írta:
2024.03.02. 23:30:55
LG írta:
2024.03.02. 23:17:18
Eleve kevésnek tűnt a 7 perc, a sérülésnél is elment sok idő, azon kívül pedig állandóan húzták az időt a hazaiak a bíró pedig asszisztált hozzá. A VAR végen aztán a hosszabbításban is sokat ált a játék. Ez így botrányos volt.
Igen, azt még el tudom fogadni, hogy rádobott 2 percet, még ha kicsit neccesen is. De attól még mindig ott van az, hogy konkrétan a szájához emelte a sípot, mikor a Valenciához került egy a labda, aztán a Madrid azonnal visszaszerezte, és leengedte. Nonszensz lett volna ha ebből gólt lőnek, kb az év vicce szerintem, ott aztán nem mosta volna le magáról soha, hogy kinek drukkol. Meg tartom, hogy ebből nem lett volna gól, Bellingham mellett megállt a sípszónál a védő, talán többedmagával, mindet nem néztem. Úgy könnyű, azért kapták a gólt, mert lefújták a meccset.
Nem szokták akció közben lefújni a meccset. Ahogy írták előttem, már az első félidőben is eljátszotta ezt, már az is nagy hülyeség volt tőle, csak annak nem volt ennyire fatális következménye. Hogy mikor, hova emelgette a sípót, az is az ő hülyesége volt. Miért nem lehetett megvárni egy valódi felszabadítást, vagy az akció más módon való befejezését? Azért ilyet ezez a szinten nem láttam még.

Valószínű, hogy ő nem így akarta, de ezzel a béka segge alá ásta magát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.02. 23:30:55

LG írta:
2024.03.02. 23:17:18
Eleve kevésnek tűnt a 7 perc, a sérülésnél is elment sok idő, azon kívül pedig állandóan húzták az időt a hazaiak a bíró pedig asszisztált hozzá. A VAR végen aztán a hosszabbításban is sokat ált a játék. Ez így botrányos volt.
Igen, azt még el tudom fogadni, hogy rádobott 2 percet, még ha kicsit neccesen is. De attól még mindig ott van az, hogy konkrétan a szájához emelte a sípot, mikor a Valenciához került egy a labda, aztán a Madrid azonnal visszaszerezte, és leengedte. Nonszensz lett volna ha ebből gólt lőnek, kb az év vicce szerintem, ott aztán nem mosta volna le magáról soha, hogy kinek drukkol. Meg tartom, hogy ebből nem lett volna gól, Bellingham mellett megállt a sípszónál a védő, talán többedmagával, mindet nem néztem. Úgy könnyű, azért kapták a gólt, mert lefújták a meccset.

Szerintem ez így hülyébben nézett ki, mint amennyire hiba volt, igazából még időben észbe kapott és korrigálta a saját hülyeségét, amiért én megdicsérnék egy bírót inkább, nem mindenki képes rá. Nekem amúgy vele már jó ideje semmi gondom ilyen madridi-barcelonai viszonylatban.

Még nincs fent jó minőségű anyag, pont a labda birtoklása nem látszik, de a játékosok mozgásából még így is kikövetkeztethető, hogy a Valenciánál a labda, majd lesz jobb kép is. De már itt is látszik Manzano és a sípja:

https://www.youtube.com/shorts/jWITDkAH6cw Felveszi, visszaszerzi a madrid, leteszi. Végül aztán észbe kap, hogy ez így nem járja. Ugyanitt lehet látni, ahogy sétálnak kifelé a védők a sípszót hallva, és teljesen zavartalanul jöhetett Bellingham, ezért lett a gól.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.02. 23:18:29

LG írta:
2024.03.02. 23:17:18
bence0330 írta:
2024.03.02. 23:07:19
Hű, ez minden szempontból vicces volt. :D Manzano bele akart fújni a sípjába, mikor a Valenciánál volt, aztán visszakerült a Madridhoz, leengedte, aztán mikor minden valenciai elkezdett reklamálni, hogy öreg, ne már, akkor korrigált. Szerintem így nem volt hiba, le akarta fújni már hamarabb. Így is 2 plusz percet engedett a szögletig.

Plusz a síp miatt megálltak benn a védők, lehet látni, jó eséllyel nem lett volna gól, ha nem fúj bele, szerintem itt nem beszélhetünk meccset befolyásoló hibáról, ha annak is vesszük.
Eleve kevésnek tűnt a 7 perc, a sérülésnél is elment sok idő, azon kívül pedig állandóan húzták az időt a hazaiak a bíró pedig asszisztált hozzá. A VAR végen aztán a hosszabbításban is sokat ált a játék. Ez így botrányos volt.
Ha a 8-8,5 percet is kevésnek érzed, akkor hiszek neked és visszaszívom amit írtam. Én csak a 93. perctől néztem, nem láttam h mennyi lett volna indokolt, és a 90.től a 93.ig volt-e még egyéb időhúzás. A 93.tól több mint esedékesnek tűnt a 7 perces extra 99. percben való lefújása.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.02. 23:17:18

bence0330 írta:
2024.03.02. 23:07:19
Hű, ez minden szempontból vicces volt. :D Manzano bele akart fújni a sípjába, mikor a Valenciánál volt, aztán visszakerült a Madridhoz, leengedte, aztán mikor minden valenciai elkezdett reklamálni, hogy öreg, ne már, akkor korrigált. Szerintem így nem volt hiba, le akarta fújni már hamarabb. Így is 2 plusz percet engedett a szögletig.

Plusz a síp miatt megálltak benn a védők, lehet látni, jó eséllyel nem lett volna gól, ha nem fúj bele, szerintem itt nem beszélhetünk meccset befolyásoló hibáról, ha annak is vesszük.
Eleve kevésnek tűnt a 7 perc, a sérülésnél is elment sok idő, azon kívül pedig állandóan húzták az időt a hazaiak a bíró pedig asszisztált hozzá. A VAR végen aztán a hosszabbításban is sokat ált a játék. Ez így botrányos volt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.02. 23:16:07

Tekintve, hogy mindkèt vèdő Madridban volt topon, csak Vini verőemberei lehetnènek😄

Egyèbkènt az első fèlidőt ugyan így fújta le, Manzano, csak akkor a Valencia támadott, már a 16-oson belül voltak. Csak visszaadta a vak Gil
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.02. 23:14:09

Végre szenvednek egy kicsit ők is a bíráskodással, bár nekem nem tűnik igazságtalannak a dolog, csak pechesen jött ki mindenki szemszögéből.

Szvsz Manzano már így is megtett mindent a hosszabbítás hosszabbításával, az a szöglet már eleve időn túli volt. A beadás pedig még el se hagyta a lábát talán a madridinak, mikor már le volt fújva a meccs.

Amit Bence ír, az is érdekes volt, hogy már szájában volt a síp, aztán csak nem fújta még le, mert visszakerült(?) a madridhoz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.03.02. 23:08:35

Kar hogy nincsenek topformaban levo Pepek, Ramosok, kicsit helyretennek ezt a semmirevalo viniciust. 90 percen at csak szajal... remelem egyszer valaki befogja neki...
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.02. 23:08:25

legalabb Bellingham kapott egy pirosat a vegen, az minimum 2 fordulo
Válasz küldése