La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.11. 21:33:22

Nem vagyok biztos benne, hogy a legjobb helyre írom, de úgy érzem a LaLiga kategóriába beleférhet 😅 szóval szeretnék tanácsot kérni tőletek, mivel Március közepe/vége fele tervezek Málagaba menni egy pár napra és mivel még nem voltam soha semmilyen Spanyol meccsen, se városban, így elgondolkoztam, hogy netán mivel relatíve közel van Sevilla esetleg elmennék egy meccsükre. Azonban nem ismerem a spanyol szabályozást, vagy hogy milyen felületekről lehet biztonságosab meccs jegyeket keresni, vagy ez hogyan működik. Van valakinek ilyenben tapasztalata? Mert Barca oldalról hallok olyanokról, hogy a bérletesek adják el egy-egy meccsre a hely jegyüket, de túl sok nálam a kérdőjel 😅 Előre is köszi és remélem maradhat az üzenet 😊
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.11. 18:40:01

superman írta:
2024.02.11. 17:46:41
Chino írta:
2024.02.11. 16:59:52

Két hét kihagyást írnak a ficamra, a Lipcse elleni visszavágóra már teljesen egészséges lesz (ahogy Militao és Courtois is). Az odavágót, a Rayo és a Sevilla elleni meccset hagyja biztosan ki, a Valencia ellen már akár vissza is térhet. Rüdiger már a következő meccsre egészséges. Addig meg van olyan bő a keretük, hogy ilyen meccseket behúzzanak. Egyedül Alaba a hosszabb kieső.
Szóval egy ilyen sérülés szinte semmit nem jelent.
Nem hasonlítható össze a mi helyzetünkkel, főleg a keret mélységével párhuzamban
Egyrészt nem hiszen, hogy Courtouis és Militao visszatérne már márciusban, augusztusban elszakadt a térdszalagjuk, másrészt szerinted milyen formában lesznek ilyen sérülés után? Kizárt, hogy érdemben hozzátegyenek a szezonhoz. Az angol sérülése meg majd kiderül, én többet olvastam, azért szerencsére ott is elég nagyokat tudnak szívni ezekkel a felépülési időkkel, elég bénán kezelik őket. Remélem cclassicon nem lesz, nem kéne megint kettőt rúgatni vele.

De igazából mindez mindegy, a bajnokságot mindig mi akartuk jobban, azért van az a Messi által emlegetett 8 a 11 év alatt. És ezt senki nem veheti el tőlünk. Legalábbis remélem nem derülnek ki olyan dolgok a negreira ügy kqpcsán, hogy csalódnom kelljen a csapatban. Szóval még simán bajnokok lehetünk, Roqueval valószínűleg megindult a ketchupos üveg, jönnek majd a gólok, mással meg nem lesz baj.

Bár szerintem nem csak mi, a Girona, és az Atma is lehet még simán bajnok a madrid mellett. De nekünk kell kihasználni a sérüléseiket!
A Marca, AS és a Mundo is azt írja, hogy legfeljebb 3 hét, a Valencia ellen még nem megkockáztatják az állapotától függetlenül a lipcsei visszavágóra rendben lesz, plusz Nacho és Rüdiger is napokon belül rendben lesz. Militao-t és Courtois-t március elejére jósolják, szóval még ha idő is kell nekik legkésőbb a Bl következő körre biztosan teljes értékűek lesznek.

Nekünk is egy/két hónapos kihagyások után térhetnek vissza a játékosok, míg a Realnál van olyan bő keret, hogy 2-3 játékos kiesését ne érezzék meg annyira. Plusz az idei szezon tapasztalatai alapján bőven lesznek még sérülések.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.11. 18:32:07

superman írta:
2024.02.11. 13:52:09
Bellingham 4-6-8 hétre off, ott is sérült a fél csapat. Még simán lehetünk bajnokok, Roque-val majd bőven jönnek az új impulzusok!
A nyolc pont hátrány ledolgozható (ami jelenleg 11) én is reménykedek benne. De szinte kizárt, a Real túl van az Atleticon és a Gironán is, ha nem lennének sérülések akkor is kevesen lennénk. Amúgy Xavi jól csinálja, hogy kipróbálja a fiatalokat, bár más lehetősége nem is nagyon van. BL-be a Napoli verhető ellenfél ott kell megmutatni mire vagyunk képesek
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.11. 17:46:41

Chino írta:
2024.02.11. 16:59:52
superman írta:
2024.02.11. 13:52:09
Bellingham 4-6-8 hétre off, ott is sérült a fél csapat. Még simán lehetünk bajnokok, Roque-val majd bőven jönnek az új impulzusok!
Két hét kihagyást írnak a ficamra, a Lipcse elleni visszavágóra már teljesen egészséges lesz (ahogy Militao és Courtois is). Az odavágót, a Rayo és a Sevilla elleni meccset hagyja biztosan ki, a Valencia ellen már akár vissza is térhet. Rüdiger már a következő meccsre egészséges. Addig meg van olyan bő a keretük, hogy ilyen meccseket behúzzanak. Egyedül Alaba a hosszabb kieső.
Szóval egy ilyen sérülés szinte semmit nem jelent.
Nem hasonlítható össze a mi helyzetünkkel, főleg a keret mélységével párhuzamban
Egyrészt nem hiszen, hogy Courtouis és Militao visszatérne már márciusban, augusztusban elszakadt a térdszalagjuk, másrészt szerinted milyen formában lesznek ilyen sérülés után? Kizárt, hogy érdemben hozzátegyenek a szezonhoz. Az angol sérülése meg majd kiderül, én többet olvastam, azért szerencsére ott is elég nagyokat tudnak szívni ezekkel a felépülési időkkel, elég bénán kezelik őket. Remélem cclassicon nem lesz, nem kéne megint kettőt rúgatni vele.

De igazából mindez mindegy, a bajnokságot mindig mi akartuk jobban, azért van az a Messi által emlegetett 8 a 11 év alatt. És ezt senki nem veheti el tőlünk. Legalábbis remélem nem derülnek ki olyan dolgok a negreira ügy kqpcsán, hogy csalódnom kelljen a csapatban. Szóval még simán bajnokok lehetünk, Roqueval valószínűleg megindult a ketchupos üveg, jönnek majd a gólok, mással meg nem lesz baj.

Bár szerintem nem csak mi, a Girona, és az Atma is lehet még simán bajnok a madrid mellett. De nekünk kell kihasználni a sérüléseiket!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.11. 16:59:52

superman írta:
2024.02.11. 13:52:09
Bellingham 4-6-8 hétre off, ott is sérült a fél csapat. Még simán lehetünk bajnokok, Roque-val majd bőven jönnek az új impulzusok!
Két hét kihagyást írnak a ficamra, a Lipcse elleni visszavágóra már teljesen egészséges lesz (ahogy Militao és Courtois is). Az odavágót, a Rayo és a Sevilla elleni meccset hagyja biztosan ki, a Valencia ellen már akár vissza is térhet. Rüdiger már a következő meccsre egészséges. Addig meg van olyan bő a keretük, hogy ilyen meccseket behúzzanak. Egyedül Alaba a hosszabb kieső.
Szóval egy ilyen sérülés szinte semmit nem jelent.
Nem hasonlítható össze a mi helyzetünkkel, főleg a keret mélységével párhuzamban
Forca Barca!!!!
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.11. 13:52:09

Bellingham 4-6-8 hétre off, ott is sérült a fél csapat. Még simán lehetünk bajnokok, Roque-val majd bőven jönnek az új impulzusok!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.11. 10:11:38

Kezd olyan érzésem lenni, főleg Xavi bejelentése óta, hogy most sokan nagyítóval keresik a Brighton / Girona / Porto / FC Taskent :D meccseken, hogy az edző milyen hibá(ka)t követ el, hogy le lehessen húzni mindenkit.
Ez lesz az új téma júniusig, hogy adott héten valamelyik csapat kikapott, akkor nyilván az edzője a legnagyobb béna, játékosai közül meg senki még a cserepadon sem ülhetne, utána levő héten ha nyernek akkor meg lám-lám mégis ő a megoldás és könnyű neki azokkal a minőségi játékosokkal?

- Szerintem jó lenne ide Xabi Alonso, de nem azért mondom, mert tegnap épp 3-0ra nyertek, hanem egész évben a mutatott játékuk látványos.
- Jó lehetne itt Michel is, mert egy 2 éve másodosztályú csapatot a 2. helyen tart fél éve, látványos- és támadó játékkal, ezen nem változtat sem az, hogy tegnap 0-4 lett (mondjuk tett érte a bírói testület is az eltiltással) de akkor sem lenne más a véleményem, ha nyertek volna.
- De akár Emery is, aki a BL-ért harcol a PL-ben, mindegy, hogy ma 5-0ra nyer vagy 0-7re kikap.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.11. 02:52:20

Peter írta:
2024.02.10. 19:24:40
Lehet, hogy korai megelőlegezni még 2-0 után is, de nem egy szint a két csapat, szikrányi kétség sem merülhet fel, melyik volt a jobb csapat 45 perc után.
Abszolút. A magam részéről annyit tennék hozzá, hogy az agyonistenített Aleix García nem sokat csinált, bár volt egy szép taktikai faltja, ami egy mélységi középpályástól vészhelyzetben elvárható, és ami nekünk nem nagyon szokott összejönni, amikor éppen ledózerolnak minket. A mélypont egy Yan Couto nevű játékos volt, aki borzasztóan játszott, az operatőr folyamatosan mutatta is az arckifejezéseit egy-egy hiba után. Ilyen rossz teljesítményt a spanyol elsőosztályban talán még soha nem láttam, sorozatban kapták róla a gólokat, a Madrid direkt az ő oldalán vezette folyamatosan a támadásokat, a végére teljesen szétesett az ember, érthetetlen, miért nem cserélték le. Még Rodrygo is áthúzódott a baloldalra, hogy ő is rúgjon egy gólt erről a játékosról. A meccs végén elsírta magát, Vinicius-ék vigasztalták. Hihetetlen, hogy végigjátszotta a meccset, ilyet talán még nem is láttam soha. (Utólag szerk., kutattam az emlékeimben, amikor Klopp nem hozta le Karius-t a 2018-as BL-döntőben, más hasonló esetre nem nagyon emlékszem, amikor ilyen "teljesítménnyel" valaki végigjátszhatott egy meccset)
safranek írta:
2024.02.10. 19:52:01
A realnak nincs belso vedoje egy sem Carvaja jatszik kozepen es igy nyomtak az atma ellen is. Es igy is uraljak a meccseket top csapatok ellen!
Elképesztő, mennyire összeszedett a védelmük. Még ha posztidegen emberek is játszanak ott (például most Tchouameni), látszik, mennyire jól fel vannak készítve. Nem tolják fel ész nélkül a védelmi vonalat, a védők hátul vannak. Nem kerülnek a hátukba, nem kontrázzák szét őket. Nagyon stabilan játszottak.
baas11 írta:
2024.02.10. 21:20:47
Valóban jo ötletnek tűnik eladni De Jongot venni belőle 4 Girona játékost mert milyen kis ügyesek
Mert de Jong aztán nagyon sokat ért, amikor mi kaptunk egy négyest... Mi hányat is kaptunk a Madridtól legutóbb? Csak nem tán négyet ugyanúgy, de Jonggal a fedélzeten? Az ő fizetéséből nem négy Yan Couto fizuja jön ki, hanem több mint három és fél Florian Wirtz...
dingdong írta:
2024.02.09. 14:50:36
Az, hogy szorosabban kapcsolódjon egymáshoz a top20 szerintem alapvető érdeke az egész sportnak. Muszáj a marketing értékét és a hypeját növelni a focinak. Több pénz és nagyobb keret lehetne belőle és jobban ki is tudnának emelkedni játékosok

Nálam annyi a bototm line, hogy nem kéne ennyire a véletlenre bízni, hogy egy szezonban mennyit játszanak egymás ellen a legjobb csapatok.
Ez teljesen így van, a csapatok már két éve összehozták volna a szuperligát, de a szurkolók ellenezték, mert nem akarják feladni, hogy a kedvenc csapatuk folyton nyer. Egy Bayern-szurkoló például búcsút inthetne a feelingnek, hogy mindig övék a trófea. Igaz, jönne helyette egy másik feeling, és hamar ráéreznének arra, hogy inkább veszítsen vagy döntetlenezzen a csapatuk egy kiváló meccsen, mint 1-0-ra nyerni egy unalmas meccsen. Bizonyíték erre, hogy tavaly is folyton panaszkodtak a szurkolók a folyamatos 1-0-ink miatt, nem tette őket boldoggá a sok győzelem a gyenge színvonalú meccseken. Egyértelműen élvezhetőbb a másik feeling, de egyelőre hangosabb az a vonal, hogy maradjunk a kiscsapatok folyamatos legyőzésénél, még ha el is alszunk ezeken a meccseken. Szerintem akkor fog majd megvalósulni, amikor már akkora lesz az olajos nyomás a klubokon, hogy kénytelenek lesznek egy alternatív bajnokságban és rendszerben gondolkodni, akármihez is ragaszkodnak a szurkolók.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.11. 00:01:01

Troym írta:
2024.02.10. 22:14:20
Szerintem igenis nagyot mennek idén tizedakkora pénzügyi és szakmai lehetőségből és még mindig előttünk vannak 6 ponttal.

Ha a Napolin fennakadunk és kiesünk a BL-ből, ezt nem merném ilyen határozottan kijelenteni.
Az elsővel alapból egyetértek, szerintem eleve teljesen értelmetlen 1-2 meccsből bármilyen következtetést levonni, ez 34-0 is lehetett volna, nem változtatott volna semmin. De azért a világ legjobb és világ legjobb edzőjével fémjelzett klub mögötti háttérországból gazdálkodva nem merném kijelenteni azt, hogy olyan szakadék lenne a két csapat között... Még akkor sem, ha a keret értéke közt nyilván nagy a különbség - ez a valóságban mindig jóval kisebb. Szakmailag szintén. Nem tudom, hogy működik az ilyen, de úgy képzelem, hogy a játékosok keresésében és azok megvételében Pepnek és a teamjének is komoly szerepe van.

Én akkor is ki merném. Az előzetes alapvető célt teljesítettük, korrekt. Nem remek, korrekt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.10. 22:14:20

baas11 írta:
2024.02.10. 21:20:47
Valóban jo ötletnek tűnik eladni De Jongot venni belőle 4 Girona játékost mert milyen kis ügyesek es hozzuk Michaelt mert egy csoda amit csinál es ezt bárhol bármikor bármilyen szinten hozza …

Vinicius ma nagyot ment … valszeg ezzel tét nélküli vált a tavaszi Classico !
Most azért kell őket gúnyolni, mert Madridban edzői eltiltás mellett kaptak 4 gólt?
Mi mennyit is kaptunk a Madridtól, vagy épp tőlük legutóbb? Szerintem igenis nagyot mennek idén tizedakkora pénzügyi és szakmai lehetőségből és még mindig előttünk vannak 6 ponttal.
bence0330 írta:
2024.02.10. 19:58:31
A 2. hely, ami nagyon fontos viszont így abszolút lőtávolba kerül, a két csapat formája alapján már inkább raknék magunkra, mint a Gironára. Ha az meglesz, akkor abszolút korrekt szezont zárhatunk.
Ha a Napolin fennakadunk és kiesünk a BL-ből, ezt nem merném ilyen határozottan kijelenteni.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.10. 21:20:47

Valóban jo ötletnek tűnik eladni De Jongot venni belőle 4 Girona játékost mert milyen kis ügyesek es hozzuk Michaelt mert egy csoda amit csinál es ezt bárhol bármikor bármilyen szinten hozza …

Vinicius ma nagyot ment … valszeg ezzel tét nélküli vált a tavaszi Classico !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.10. 21:04:38

Nem láttam a meccset, de nem lep meg az eredmény. Én is úgy gondolom, hogy innen lényegében eldőlt a bajnoki cím sorsa, a 2-5. helyen viszont szépen összerázódott a mezőny.

Magunkkal kapcsolatban nem vagyok annyira optimista, mint pl. Bence. Hosszú még a szezon, nekünk meg sokat kellett futni az eredmény után, ez azért sokat kivehetett a fiúkból. A hajrát pedig hagyományosan rosszul bírjuk. A Girona szerintem is kicsit megtorpant, de azért nem omlott össze, és ott van még az Atletico is, akik csak 2 pont hátrányban vannak hozzánk képest. Szerintem mindhárom csapatnak van esélye az ezüstre.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.02.10. 20:59:53

Kovbal88 írta:
2024.02.10. 20:43:09


Nekünk a döntetlen lett volna jó. A második hely miatt, én nem a Gironától félek, hanem az Atletico és a Bilbao jelent inkább komoly veszélyt. Úgy néz ki, a Real simán bajnok lesz, de nem hiányzik egy 100 pont feletti eredmény.
Szerintem az ezust meg lehet a barcanak. Bar en xavi lemondasaval nem ertettem egyet, pontosabban annak idozitesevel, de a csapat jol reagalt ra.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.10. 20:47:20

Savio nagyon laza volt, latszik, mar a Citys palyafutasa jart az eszeben
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.10. 20:43:09

bence0330 írta:
2024.02.10. 19:58:31
A Girona hetek óta gyenge focit mutat, volt, hogy kiscsapatok focizták le őket. Játékban nagyon komoly lejtmenetük van. Az eredményeket még egész jól tartották, de várható volt, hogy nem lesz ez elég az idei szezonban bombaformában lévő Madrid ellen.

Szerintem nekünk ez lesz a jó eredmény, a Madrid mindenképp befoghatatlan, nagyon jók, ott idénre kalapot kell emelni, bírói döntések ide vagy oda. A 2. hely, ami nagyon fontos viszont így abszolút lőtávolba kerül, a két csapat formája alapján már inkább raknék magunkra, mint a Gironára. Ha az meglesz, akkor abszolút korrekt szezont zárhatunk.

Sőt, legyen ez most 7-0, hadd törjön meg kicsit a Girona.
Nekünk a döntetlen lett volna jó. A második hely miatt, én nem a Gironától félek, hanem az Atletico és a Bilbao jelent inkább komoly veszélyt. Úgy néz ki, a Real simán bajnok lesz, de nem hiányzik egy 100 pont feletti eredmény.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.10. 20:29:57

safranek írta:
2024.02.10. 19:52:01
davi10 írta:
2024.02.10. 19:48:13

Erre is lehetett számítani, kb. Aki lehetett, az "kisárgázódott" a Madrid elleni meccsre, beleértve az edzőt.
Ne vicceljunk mar! A realnak nincs belso vedoje egy sem Carvaja jatszik kozepen es igy nyomtak az atma ellen is. Es igy is uraljak a meccseket top csapatok ellen!
Ki viccelt? A hiányzókkal minimálisra csökkent az esély, hogy szoros legyen ez a meccs. Lehet, hogy velük is ez lett volna a vége.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.10. 19:58:31

A Girona hetek óta gyenge focit mutat, volt, hogy kiscsapatok focizták le őket. Játékban nagyon komoly lejtmenetük van. Az eredményeket még egész jól tartották, de várható volt, hogy nem lesz ez elég az idei szezonban bombaformában lévő Madrid ellen.

Szerintem nekünk ez lesz a jó eredmény, a Madrid mindenképp befoghatatlan, nagyon jók, ott idénre kalapot kell emelni, bírói döntések ide vagy oda. A 2. hely, ami nagyon fontos viszont így abszolút lőtávolba kerül, a két csapat formája alapján már inkább raknék magunkra, mint a Gironára. Ha az meglesz, akkor abszolút korrekt szezont zárhatunk.

Sőt, legyen ez most 7-0, hadd törjön meg kicsit a Girona.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.02.10. 19:52:01

davi10 írta:
2024.02.10. 19:48:13
Peter írta:
2024.02.10. 19:24:40
A második félidőt nem fogom látni, de ebben az első félidőben a Girona semmi komoly akadályt nem volt képes a Real elé állítani.
Erre is lehetett számítani, kb. Aki lehetett, az "kisárgázódott" a Madrid elleni meccsre, beleértve az edzőt.
Ne vicceljunk mar! A realnak nincs belso vedoje egy sem Carvaja jatszik kozepen es igy nyomtak az atma ellen is. Es igy is uraljak a meccseket top csapatok ellen!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.10. 19:48:13

Peter írta:
2024.02.10. 19:24:40
A második félidőt nem fogom látni, de ebben az első félidőben a Girona semmi komoly akadályt nem volt képes a Real elé állítani.
Erre is lehetett számítani, kb. Aki lehetett, az "kisárgázódott" a Madrid elleni meccsre, beleértve az edzőt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.10. 19:24:40

Na, kevés mozgás van fórumon, nagy a nyugalom, ezért meccs közben megtöröm ezt a nyugalmat.

A második félidőt nem fogom látni, de ebben az első félidőben a Girona semmi komoly akadályt nem volt képes a Real elé állítani.
Lehet, hogy korai megelőlegezni még 2-0 után is, de nem egy szint a két csapat, szikrányi kétség sem merülhet fel, melyik volt a jobb csapat 45 perc után.
Mondom, a 2.félidőt nem tudom, milyen lesz, majd kiderül.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.09. 14:50:36

Megjósolhatatlan jelenleg ezeknek a kezdeményezéseknek a realitása és kimenetele. Az, hogy szorosabban kapcsolódjon egymáshoz a top20 szerintem alapvető érdeke az egész sportnak. Muszáj a marketing értékét és a hypeját növelni a focinak. Több pénz és nagyobb keret lehetne belőle és jobban ki is tudnának emelkedni játékosok csak most még ezt nehéz látni. Ha a legjobb játékosok játszanak egymás ellen az sosem laposodik el. Sokan vagyunk úgy, hogy nem követünk más bajnokságot de ha időm engedi egy city arsenalt vagy egy bayern dortmundot szivesen megnézek. Ehhez mérten egy city real vagy egy bayern psg még vonzóbb.

Nálam annyi a bototm line, hogy nem kéne ennyire a véletlenre bízni, hogy egy szezonban mennyit játszanak egymás ellen a legjobb csapatok.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2024.02.09. 10:02:33

Nem olvastam vissza, remélem nem volt még: https://www.goal.com/en-in/lists/real-m ... f674f5a1b7
Szegény Madrid, ellenük dönt a Var, hogyne
94:39 6 - 1
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.08. 16:46:49

bence0330 írta:
2024.02.08. 11:10:02

Hátha beijednek Romerótól és visszavonják másodfokon, csak azért, hogy ne tűnjön csalásnak a Nacho eset miatt. Bár úgy tűnik, rinocéroszbőr van az arcokon már, szakmai felkészítés helyett erre gyúrnak. Tavaly is volt egy olyan meccs, mikor már nagyon csalással vádolta mindenki Gil Manzanot, és lehozott valami derbit úgy, hogy végig nekünk fújt.
Na igen, utánanézni ennek is lusta vagyok, de nagyon vártam a változtatást, hogy hallhatjuk a VAR-t, erre meg szivárogtatásért perelgetnek. Röhej, pont ez volt a lényege. Ha csak azt adják ki, amihez nekik kedvük van, kb nem volt értelme a változtatásnak.
Hát nagyon nem ijedt meg Romerotól.
Gyakorlatilag az interjú fele azzal telt, hogy mennyire gáz lenne a szuperliga és sosem valósul meg, a többi meg hogy nagyon várja, hogy érkezzen Mbappé, jó lett volna ha Messi marad, a Barcának nehéz lesz igazolni stb.

A játékvezetők ítéleteiről annyi, hogy senki sem csalt, csak az újságok kitalációi, és persze jött a Negreia ügy is, hogy a legrosszabb dolog ami csak történt hosszú ideje.

Ennyi volt a nagy balhé, meg hogy majd most kiborul a bili
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.08. 14:32:43

gránit írta:
2024.02.08. 00:22:40
A legfőbb ok az, hogy a fociszurkolók hozzászoktak ahhoz, hogy a kedvenc csapatuk gyakran nyer, és ezt nem akarják feladni.
bence0330 írta:
2024.02.08. 11:10:02
Csak hogy mivel úgy többször látom nyerni a csapatomat, több gólt rúgni, azért élvezem.
Pontosan erről írtam. A fociban az a megszokott, hogy az emberek kedvenc csapatai szinte mindig nyernek, és a szurkolók nem is akarják másképp. Persze gyorsan megváltozna a véleményük, ha sorozatban láthatnának nagy rangadókat. Tavaly is mennyi panaszkodás volt az unalmasnak titulált 1-0-ák miatt. Persze, hogy az emberek inkább néznének nagyobb meccseket. Csak nem ehhez vannak hozzászokva.
bence0330 írta:
2024.02.08. 11:10:02
Nyilván ha puszta izgalomról beszélünk, akkor egy Porto elleni téttel bíró meccs jobb. Csak pont ebből nem akarok rengeteget, mert nem lenne izgalmas.
Miért ne lenne izgalmas? Szerintem a visszavágó a legjobb meccsünk volt ebben a szezonban. Én el tudnám képzelni, ha minden héten lenne egy ilyen.
bence0330 írta:
2024.02.08. 11:10:02
Plusz empatikusabb megközelítés is belejátszik, egy BL-csoportkörben nem csak azért örülök, hogy lesimázunk egy Kijevet, mert gáláztunk, hanem mert pihenhettünk is.
Most komolyan, a BL annyit ér, hogy pihentetni lehet a meccseiken? Ennél ütősebb érv nem is kell a BL ellen. Sok értelme van így.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.08. 11:10:02

Gránit: amikor azt írtam, hogy nagyon szeretem a csapatomat kicsik ellen gálázni látni (még ha mostanság ez ritka is :D ), az nem feltétlenül azt jelenti, hogy jobban szeretem. Csak hogy azt is szeretem. Csak hogy mivel úgy többször látom nyerni a csapatomat, több gólt rúgni, azért élvezem. Nyilván ha puszta izgalomról beszélünk, akkor egy Porto elleni téttel bíró meccs jobb. Csak pont ebből nem akarok rengeteget, mert nem lenne izgalmas. Plusz empatikusabb megközelítés is belejátszik, egy BL-csoportkörben nem csak azért örülök, hogy lesimázunk egy Kijevet, mert gáláztunk, hanem mert pihenhettünk is. Ha 35 fős minőségi keretünk lenne, akkor máshogy tekintenék a dologra, így örülök, hogy megúsztunk egy meccset félgőzzel.
Nyilván te s szuperligát úgy gondolod, hogy kvázi csak az lenne, de szerintem az nem fog megvalósulni, vagy nehezen tudom elképzelni. Más esetben meg tényleg akkora keret kéne már, amit szintén nem tudok elképzelni a valóságban úgy, hogy jelenleg iszonyat mennyiségű top/gazdag csapat közt oszlanak el a játékosok.
Szóval ezt csak úgy tudnám elképzelni, ha kilépnénk a Ligából. Akkor viszont jelentősen visszaesne a meccsek száma, amit pár %-al támogatnék is a terhelés levétele miatt, de amúgy nyilván szeretek sok Barcelona-meccset nézni. Szóval sok ilyen aggályom van, nem látom, egyáltalán hogyan, milyen feltételek mellett lenne ez igazán jó. Biztos van ilyen ideális eset, de oda eljutni ekkora változásokkal...
Chino írta:
2024.02.08. 10:41:35
Az a legviccesebb, hogy lefényképezték utána edzésen a "sérült" lábat és volt rajta egy seb, aztán kiderült, hogy nem is az ő lába volt és jött a magyarázkodás, hogy az övé volt csak éppen a másikat fotózták le.
Ráadásul közvetlenül a sípcsontjánál volt ez a seb, amit a sípcsontvédő egyértelműen takar.
Az az igazság, hogy a VAR nemhogy használ, inkább több csalásra ad esélyt. Egyre több hanganyag kerül napvilágra (még a Getafe ellenit is elővették) és a VAR szobában ülők nagyon befolyásolják az ítéleteket, folyamatosan győzködik a bírót egy-egy ítéletnél. Kihasználják, hogy a kutya sem fog emlékezni arra, hogy ki ült ott fent, mindenki a játékvezetőt fogja elővenni.
Nem véletlenül indított pert a játékvezetői testület a sok kiszivárogatás ellen, a bibi csak az, hogy a szerződésben foglaltak szerint a Mediapro felveheti ezeket a beszélgetéseket is.
Hátha beijednek Romerótól és visszavonják másodfokon, csak azért, hogy ne tűnjön csalásnak a Nacho eset miatt. Bár úgy tűnik, rinocéroszbőr van az arcokon már, szakmai felkészítés helyett erre gyúrnak. Tavaly is volt egy olyan meccs, mikor már nagyon csalással vádolta mindenki Gil Manzanot, és lehozott valami derbit úgy, hogy végig nekünk fújt.
Na igen, utánanézni ennek is lusta vagyok, de nagyon vártam a változtatást, hogy hallhatjuk a VAR-t, erre meg szivárogtatásért perelgetnek. Röhej, pont ez volt a lényege. Ha csak azt adják ki, amihez nekik kedvük van, kb nem volt értelme a változtatásnak.

Ja, hát a VAR egy baromi jó eszköz, amit sajna rosszul használnak. Itt spanyolban mindenképp. Angliában totál más a helyzet, ott is van 1-1 tévedés, de ott tényleg tévedésről beszélhetünk, lásd a Liverpool ellen kiszivárgott hanganyagot, szinte lehetett hallani, ahogy leesik a tantusz, mit néztek el. És ott ez körbejárja az országot, és visszhangja van. Na ebben tán itt is változás van, teljesen fű alatt már nem tévedhetnek agyba főbe, és előbb-utóbb már hatalmas lesz rajtuk a nyomás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése
cron