La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.08. 10:12:29

gránit írta:
2024.02.08. 00:22:40
bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
javíts ki, ha tévedek, de nekem mintha valami olyasmi rémlene több sportból, hogy van egy alapszakasz, és az kb csak az egyeneskiesés rendszer előzményeként szolgál, és onnantól meg kb nem is értem, mi az értelme.
Ez pontosan így van. Sok bajnokságban alapszakasz + rájátszás a rendszer. Az értelme az, hogy nem dől el a bajnokság néhány hónappal a rajt után. Az utolsó meccsig nyílt a bajnokság. A NASCAR-ban is bevezették a rájátszást, mert kimutatható, hogy nagyobb a nézettség, ha az utolsó versenyig nyitott a bajnoki cím. A super bowlt pédául nem nagyon veri egy sportesemény sem nézettségben.
bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
Vagy hogy mitől jobb, mint a BL, ami ugyanez.
gránit írta:
2024.02.08. 00:22:40
Attól jobb, hogy több a meccs. Igazad van, egy NBA-mezőny sem sokkal erősebb, mint egy BL-mezőny. Más okok miatt erősebb (szigorúbb fizetési plafonok, játékosokat nem lehet felvásárolni, csak cserélni, a drafton a gyengébbek választhatnak előbb), de ott is ugyanúgy minden szezonban vannak erősebb és töltelékcsapatok. Attól jobb, hogy több meccset játszanak. Az a vicc, hogy még az NFL-ben is több a meccs, mint a BL-ben, pedig ott aztán iszonyat terhelés van.
bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
Nekem amúgy a legfőbb érvem az egész ellen, hogy én kifejezetten szeretem nézni a kedvenc csapatomat kisebb csapatok ellen.
Ha ez a szurkolók kívánsága, az ellen nyilván nem lehet vitatkozni. Ha a szurkolóknak ez a fontosabb, akkor eleve halott ügy egy komolyabb liga. Számomra szórakoztatóbbak a nagyobb meccsek, a kisebb meccsek gyakran a lötyögés-tötymörgés képét mutatják, de ha a szurkolók a kisebb csapatok elleni meccseket élvezik inkább, akkor nyilván ez fog maradni.
Ez papíron így hangzik, és lehet 2-3 évig így is lenne, de két nagy csapat meccse nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb, szórakoztatóbb lesz. Egyre inkább eltűnik a presztízse, a tétje, a csapatok sem veszik egy idő után olyan komolyan mint egy BL-meccset, főleg a kiesést.
A ligában is sokszor sokkal élvezetesebb két közepes csapat meccse, mint mondjuk egy madridi derbi. Vagy ott volt a Girona ellen, amikor kikaptunk ugyan, de egyáltalán nem játszottunk rosszul, bőven a jobb meccseinkez tartoztak. Sokkal élvezetesebb volt mint pl. a portói, ahol nyertünk, de ha nem is rossz volt nézni, de hogy szórakoztató nem volt az biztos. De van még bőven ilyen, főleg ha nem csak a spanyol liga csapatait nézzük.
Az NBA-t nem igazán követem, de az NFL azért nem teljesen jó példa, mert ott összesen játszanak ennyit, többet nem is bírnának. Van mindenkinek 15 meccse, utána a rájátszás már feleannyi csapatot érint, legfeljebb 2 mérközéssel. (wild cardról Super Bowl döntös nem igazán szokott lenni).
És ha a végső győztest nem is lehet megmondani, túlnyomó részben legfeljebb 3-4 csapat akik közül meg lehet jósolni a végső győztest a 32 csapatos mezőnyben.
Plusz ott van, hogy a csoportmeccsek minden évben ugyanazok és annak a győztesét ugyanúgy meg lehet jósolni, sokkal kevesebb "rangadó" van mint pl. a szintén 32-es Bl-ben.
Viszont a Bl mellett ott van még a bajnokság, sőt a kupa is, amit már csak a csapatok neve miatt sem lehet elhanyagolni. Így pedig már bőven megnő a meccsszám. És ligánként átlagban van 3-4 csapat, akiknek az egymás elleni meccseik valóban rangadók.

gránit írta:
2024.02.08. 00:22:40
A legfőbb ok az, hogy a fociszurkolók hozzászoktak ahhoz, hogy a kedvenc csapatuk gyakran nyer, és ezt nem akarják feladni. Ez persze tavaly is így volt, a téma megítélése számomra azért furcsa most, mert a Ligát nagyon sokan szidják, mégis ragaszkodnak hozzá. Értem, hogy a Liga működését vetik el, nem magát a Ligát, de nem hiszem, hogy a Liga működése érdemben változni fog. Iturralde González például azt mondta, hogy a bírók 90%-a Real Madrid-szurkoló. De hát Spanyolországban ez miért is lenne másképp? Sosem a nemzetiségi csapatnak fognak a legtöbben drukkolni. Mindig több lesz a madridista bíró. Szóval, ezt nem értem én, hogy folyton szidjuk a Ligát, de azért ragaszkodunk hozzá.
De ne felejtsd azt sem el, hogy mi itt "semlegesként" beszélünk, kvázi nem érint minket, de spanyol, angol, olasz stb. országok szurkolóit ez egész másként érinti. Idegenbe nem is valószínű hogy elmennének, ha hétről hétre ilyen csapatok játszanának, sőt egy idő után már hazai terepen sem lenne akkora érdeklődés mint mondjuk akár egy Porto, Napoli,Inter Bl-meccsnél.
Kezdetben lehet, hogy működne és azt hozná, amit előzetesen elképzeltek, de abban biztos vagyok, hogy 2-3 év után szinte visszaesne liga-szintre, ráadásul ezzel még nagyobb szakadékot teremtenének a bajnokság csapatai között.

Persze ez mindenki számára szubjektív, én sem meggyőzni akarlak, ez csupán egy vélemény ami jelen esetben ellentétes a Tiéddel.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.08. 00:22:40

bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
javíts ki, ha tévedek, de nekem mintha valami olyasmi rémlene több sportból, hogy van egy alapszakasz, és az kb csak az egyeneskiesés rendszer előzményeként szolgál, és onnantól meg kb nem is értem, mi az értelme.
Ez pontosan így van. Sok bajnokságban alapszakasz + rájátszás a rendszer. Az értelme az, hogy nem dől el a bajnokság néhány hónappal a rajt után. Az utolsó meccsig nyílt a bajnokság. A NASCAR-ban is bevezették a rájátszást, mert kimutatható, hogy nagyobb a nézettség, ha az utolsó versenyig nyitott a bajnoki cím. A super bowlt pédául nem nagyon veri egy sportesemény sem nézettségben.
bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
Vagy hogy mitől jobb, mint a BL, ami ugyanez.
Attól jobb, hogy több a meccs. Igazad van, egy NBA-mezőny sem sokkal erősebb, mint egy BL-mezőny. Más okok miatt erősebb (szigorúbb fizetési plafonok, játékosokat nem lehet felvásárolni, csak cserélni, a drafton a gyengébbek választhatnak előbb), de ott is ugyanúgy minden szezonban vannak erősebb és töltelékcsapatok. Attól jobb, hogy több meccset játszanak. Az a vicc, hogy még az NFL-ben is több a meccs, mint a BL-ben, pedig ott aztán iszonyat terhelés van.
bence0330 írta:
2024.02.07. 23:46:46
Nekem amúgy a legfőbb érvem az egész ellen, hogy én kifejezetten szeretem nézni a kedvenc csapatomat kisebb csapatok ellen.
Ha ez a szurkolók kívánsága, az ellen nyilván nem lehet vitatkozni. Ha a szurkolóknak ez a fontosabb, akkor eleve halott ügy egy komolyabb liga. Számomra szórakoztatóbbak a nagyobb meccsek, a kisebb meccsek gyakran a lötyögés-tötymörgés képét mutatják, de ha a szurkolók a kisebb csapatok elleni meccseket élvezik inkább, akkor nyilván ez fog maradni.

A legfőbb ok az, hogy a fociszurkolók hozzászoktak ahhoz, hogy a kedvenc csapatuk gyakran nyer, és ezt nem akarják feladni. Ez persze tavaly is így volt, a téma megítélése számomra azért furcsa most, mert a Ligát nagyon sokan szidják, mégis ragaszkodnak hozzá. Értem, hogy a Liga működését vetik el, nem magát a Ligát, de nem hiszem, hogy a Liga működése érdemben változni fog. Iturralde González például azt mondta, hogy a bírók 90%-a Real Madrid-szurkoló. De hát Spanyolországban ez miért is lenne másképp? Sosem a nemzetiségi csapatnak fognak a legtöbben drukkolni. Mindig több lesz a madridista bíró. Szóval, ezt nem értem én, hogy folyton szidjuk a Ligát, de azért ragaszkodunk hozzá.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 23:46:46

gránit írta:
2024.02.07. 23:02:22
Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...

Ezt a témát nyilván nagyon sokszor kiveséztük már, számomra az helyezte "új" megvilágításba, hogy mostanában nagyon sokszor panaszkodnak a szurkolók a részrehajlónak vélt hibás ítéletek miatt a bajnokságban. Ezt látva nem értem, hogy ha a Liga a patás ördög, akkor miért van az, hogy ennek ellenére nagyon ragaszkodunk a Ligához. Felőlem a Liga simán lehetne egy komolyabb terep az utánpótlásnak. Nem mindig ők játszanának ott, de több lehetőséghez jutnának.
A nacionalista erős szó, de mégiscsak egy olyan régió fő sportja, amely sok nációból áll, és ezek mentén alakult ki. A BL pont azért jött létre, hogy legyen egy átfedés is köztük. Én bevallom, annyira nem értékelem, mint a házi bajnokságot. A szuperliga vs BL megítélésében is sokat nyomna a latba nálam, milyen rendszerű lenne. Ha full bajnokság típusú, tetszene. Ha egyenes kieséses, akkor nem annyira, nem csípem ezt a lutrit. És javíts ki, ha tévedek, de nekem mintha valami olyasmi rémlene több sportból, hogy van egy alapszakasz, és az kb csak az egyeneskiesés rendszer előzményeként szolgál, és onnantól meg kb nem is értem, mi az értelme. Vagy hogy mitől jobb, mint a BL, ami ugyanez. Most megnéztem az NBA-t, és tök ugyanez, van pár csoport, páran továbbjutnak, aztán lutriznak egyenesben. Eleve 30 csapat indul, a BL-ben meg 32 (oké. jövőre 36). Ez mitől elitebb? Nem értem a nagy különbséget. Kb annyit látok egyedül, hogy a dán bajnoknál jobb lenne alighanem a PL 6. vagy a spanyol 5, de szerintem ennyi átjárhatóság és színes jelenlét belefér, és van pozitívuma is. De mivel nem nézem, lehet, hogy ez az oka, de amit olvasok róla, az alapján ez egy az egyben a BL.
Nekem amúgy a legfőbb érvem az egész ellen, hogy én kifejezetten szeretem nézni a kedvenc csapatomat kisebb csapatok ellen. Igazából sokszor nagyobb a szórakoztatóereje eleve, több gólt rúgunk, jobban játszunk, stb, én ezt élvezem nagyon. Plusz akkor a nagy meccs a ritkasága miatt jobban várt, mint ahogy Chino is írta. Az máshogy jó, izgalmas, de ha sok van belőle, eltűnik az egész ereje, lásd tavalyi klasszikó, ott a kupavisszavágó/bajnoki visszavágó környékén már alig volt kedvük az embereknek leülni megnézni, nem is tudom, hányadik volt már abban az évben, ha jól rémlik barátságossal együtt a 6.

A La Ligánál meg a vezetőséget és az elveket kéne megreformálni és modernizálni, nem magával a rendszerrel van a bajuk az embereknek. Persze ha ez lehetetlen, akkor tényleg másfelé kell fordulni. De nem a rendszere miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 23:02:22

bence0330 írta:
2024.02.07. 22:24:57
Mondjuk ha a futball "nacionalista", akkor ennyi erővel BL se legyen. A szuperliga ugyanazt a nemzetközi szerepet töltené be, csak jobb lenne. A BEK nagyjából akkor jött létre, amikor más szuperligák más sportágakban. Azok viszont idővel kinőtték magukat, Forma-1-es futamból is csak néhányat rendeztek évente a kezdetekben, mára viszont már egészen sűrű a versenynaptár. A többi szuperliga haladt a korral, és ahogy váltak egyszerűbbé az utazási lehetőségek, úgy sűrűsödtek a versenyek. A BL is gyakorlatilag egy szuperliga, csak leragadt egy nagyon kezdetleges szinten. A FIFA amúgy próbálkozik, az új klubvilágkupa már egy egész nagy torna lesz. Csakhát az is amolyan FIFA-s bénasággal lesz megrendezve, benne az óceániai meg ázsiai bajnokkal...

Ezt a témát nyilván nagyon sokszor kiveséztük már, számomra az helyezte "új" megvilágításba, hogy mostanában nagyon sokszor panaszkodnak a szurkolók a részrehajlónak vélt hibás ítéletek miatt a bajnokságban. Ezt látva nem értem, hogy ha a Liga a patás ördög, akkor miért van az, hogy ennek ellenére nagyon ragaszkodunk a Ligához. Felőlem a Liga simán lehetne egy komolyabb terep az utánpótlásnak. Nem mindig ők játszanának ott, de több lehetőséghez jutnának.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 22:38:58

bence0330 írta:
2024.02.07. 21:57:04
gránit írta:
2024.02.07. 21:27:09
Lehet, hogy ellenzik, de nincs igazuk. Minden sportág akkor hozza ki magából a legtöbbet, ha a top sportolói egy ligában játszanak. Ennek létrehozatala a '40-es '50-es évkben sem okozott gondot, fura, hogy a labdarúgásban ez még mindig vita tárgya.
Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
Nekem két gondom/rossz előérzetem van a szuperligával kapcsolatban.
Az egyik, hogy a bajnokságok, hazai meccsek presztízse teljesen visszaesne. Manapság már a kupának is kb. annyi a lényege, hogy ha a bajnokságot nem tudja behúzni a Real/Barca egy címet legalább fel tudjon mutatni, inkább csak nyűg már a csapatoknak.

A másik hogy a megnövekedett rangadók a nagy csapatok között sokkal jobban ellaposodna. Ezzel nem biztos, hogy színvonalasabb meccseket látnánk. Ugyanez volt, amikor éveken át a Barca és a Real annyira egyeduralkodó lett, hogy egy szezonban öt-hat Klasszikust rendeztek. Míg máskor egy igazi népünnepély volt, minden hangulatát elvesztette. Teljesen más amikor van kettő vagy esetleg három.

Tavaszra a csapatok a heti két meccses terhelést is alig bírják, aki bővebb keretet tudhat magáénak, komolyabb rotációra képes hatalmas előnyre tesz szert.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 22:24:57

gránit írta:
2024.02.07. 22:17:49
Európában is ugyanúgy működnek ezek a szuperligák, lásd a kosárlabdában. A motorsportokban már a '40-es évek végén összehozták ezeket. Itt megint ugyanaz a helyzet, mint a videóbíró esetében. Más sportágakban már rég működött, a labdarúgásban meg fölös viták tárgya volt még akkor is.

Az országok egyébként hogy jönnek ide? Klubok vannak és sportolók. A teniszben a grand slamek már több mint száz éves múltra tekintenek vissza. Képzeld el, ha a teniszben ezt valaki bontani akarná "nemzeti" szintre...
Ja, oké, ezért tettem hozzá, hogy nem követem őket, ha kosárban ez működik, más. De attól még biztos, hogy ez egy nehezítő faktor. Plusz ugye a kosár eleve amerikából jött, gondolom könnyebb úgykövetni az ottani hagyományokat.

Egyéni sportban szerintem teljesen más a helyzet, kisebb (azaz nincs) csapatszellem, a nacionalizmus, sokkal kevesebb ember követi, 1-1 kivétellel nem is játszanának elegen magas szinten stb. (Snookerben pl működne csak helyileg Angliában, de egy magyar snooker-teniszbajnokságot ki nézne meg? Focit meg rengetegen...)

Nem a szuperliga ellen beszélek, mert billegő vagyok véleményben, csak ötletelek, miért nehezebb ez itt, mint mondjuk amerikában. Értem, amit a videóbíróval példázol, szerintem is röhejes (LL-ban még ugye máig nincs gólvonaltechnológia, döbbenet... :D), de azért sok fakad szerintem az USA struktúrájából, és abból, hogy nagyon régi hagyományai vannak a sportágnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 22:17:49

bence0330 írta:
2024.02.07. 21:57:04
gránit írta:
2024.02.07. 21:27:09
Lehet, hogy ellenzik, de nincs igazuk. Minden sportág akkor hozza ki magából a legtöbbet, ha a top sportolói egy ligában játszanak. Ennek létrehozatala a '40-es '50-es évkben sem okozott gondot, fura, hogy a labdarúgásban ez még mindig vita tárgya.
Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
Európában is ugyanúgy működnek ezek a szuperligák, lásd a kosárlabdában. A motorsportokban már a '40-es évek végén összehozták ezeket. Itt megint ugyanaz a helyzet, mint a videóbíró esetében. Más sportágakban már rég működött, a labdarúgásban meg fölös viták tárgya volt még akkor is.

Az országok egyébként hogy jönnek ide? Klubok vannak és sportolók. A teniszben a grand slamek már több mint száz éves múltra tekintenek vissza. Képzeld el, ha a teniszben ezt valaki bontani akarná "nemzeti" szintre...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 21:57:04

gránit írta:
2024.02.07. 21:27:09
Lehet, hogy ellenzik, de nincs igazuk. Minden sportág akkor hozza ki magából a legtöbbet, ha a top sportolói egy ligában játszanak. Ennek létrehozatala a '40-es '50-es évkben sem okozott gondot, fura, hogy a labdarúgásban ez még mindig vita tárgya.
Ne felejtsd el, hogy az USA 1 ország, Észak-Amerika meg kvázi 3. Ha úgy nézne ki a régió, mint Európa, 40-50 országgal, nem tudom, nem lenne-e az ottani sportágak többségében is ugyanaz, mint nálunk a fociban. A nacionalizmus erős tényező.
Egyetlen amerikai sportág sem érdekel, nem követem, szóval belelátásom amúgy nincs, ez csak külső szemlélőként merült bennem fel.
Itt is az a fő bajom, hogy hova a fenébe suvickolnának be egy ilyen sorozatot, mikor a BL-t sem bírják már a játékosok. A nemzeti bajnokságok maradnak. Ha azokat 16 csapatosra csökkentenék pl, mínusz 8 meccsel, akkor már kezdene derengeni valami fény, de nem tudom, hogy a nemzeti ligának ez miért lenne érdeke.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.07. 21:27:09

dingdong írta:
2024.02.07. 14:58:32
Nem tudom a szuperliga ha valaha is megvalósul (nem hiszem) az fog-e segíteni bármin is mert a nemzeti bajnokságot muszáj fenntartani.
A szuperliga mellett működnének ezek a bajnokságok. Így több lehetőséget kaphatnának a pHiAtAlOk, úgyis mindig őket követelik a csapatba. A nemzetközi szint meg jobban pörögne, ez a jelenlegi futballból hiányzik. Amúgy a kosárcsapatunk is játszik egyszerre a spanyol bajnokságban és az EuroLigában is, és ők több meccset játszanak, mint a focisták. Nem lenne ezzel semmi probléma.

Amit én nem értek, hogy mindig szidjuk a Ligát, de elszakadni egy kicsit sem akarunk tőle. Minden rossz ítéletnél részrehajlást kiáltunk, de ahogy felmerül, hogy akkor szervezzünk ehelyett egy sokkal színvonalasabb bajnokságot, a Liga meg maradjon takaréklángon, azonnal visszabújunk a Liga szoknyája alá. Ezért nem hiszem, hogy a szuperliga a közeljövőben megvalósul.
dingdong írta:
2024.02.07. 14:58:32
Viszont ami La Ligával mint termékkel történik az egyszerüen kétségbeejtő. Teljes inkomptencia. Sosem volt merőben másképpen legalábbis én nem emlékszem, hogy valaha a liga presztizse nagyobb lett volna csak nem sokkal ezelőtt
A Messi-CR-korszak végéig szerintem a legnagyobb presztizse volt. Hihetetlen rajongótábora volt a két nagy klubnak. Az érdeklődés esett azóta. De az ezredforduló idején is nagyon beerősítettek a spanyolok, jó 30 évig mindig náluk játszott a mindenkori legjobb játékos.
dingdong írta:
2024.02.07. 14:58:32
Sokan ellenzik a szuperligát is meg az amerikai sport franchise modelleket
Lehet, hogy ellenzik, de nincs igazuk. Minden sportág akkor hozza ki magából a legtöbbet, ha a top sportolói egy ligában játszanak. Ennek létrehozatala a '40-es '50-es évkben sem okozott gondot, fura, hogy a labdarúgásban ez még mindig vita tárgya.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.07. 19:58:34

https://www.eldebate.com/deportes/20240 ... 72778.html
A gyíkemberek köztünk èlnek :)
A Realt károsítja a bírók szövetsège a titkos VAR szobából. Ès lehet Negreira is benne van :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.07. 16:35:22

dingdong írta:
2024.02.07. 14:58:32
Nem tudom a szuperliga ha valaha is megvalósul (nem hiszem) az fog-e segíteni bármin is mert a nemzeti bajnokságot muszáj fenntartani. Az a foci lényege kb.
Viszont ami La Ligával mint termékkel történik az egyszerüen kétségbeejtő. Teljes inkomptencia. Sosem volt merőben másképpen legalábbis én nem emlékszem, hogy valaha a liga presztizse nagyobb lett volna csak nem sokkal ezelőtt Messi Ronaldo Neymar Benzema előtte meg a galaktikusok illetve nálunk Dinho Henry stb vitték a hátukon mert az ő játékuk mindenkit érdekelt a világon. Azért ezt sem Viniről sem Bellinghamről sem Lewandowskiról sem Pedriről stb nem lehet kifejezetten elmondani jelenleg. Nyilván nem lehet a 2-3 nagy csapattal kivételezni, hogy ujra fel legyen pumpálva de jelenleg még én aki minden barca mecset megnézek és fogok is undorodom ettől a laligatol mert csak negativumokat látok. Azt látni, hogy kevésbé nézett sportokban és a spanyol nagy csapatoknak a nyomában sem érő csapatoknak más sportokban milyen marketingje és exposure (láthatóság?) van az felveti a felelősségét annak a rendszernek amiben ők elsősorban szerepelnek. Sokan ellenzik a szuperligát is meg az amerikai sport franchise modelleket de csak az tudná behúzni a fiatalokat és a nem foci bzkat pláne europán kívül is akár. A pl picit előrébb jár és mindig is előrébb járt már csak az angolok foci fanatikussága miatt is de ott sem érzem, hogy érdemben fejlődött volna a "termék"
Ez azért nagyban függ attól, hogy melyik liga milyen játékosokat tud "megszerezni".
Míg a PL-ben egy Spurs is euro százmilliókat költhet, egy Newcastle kezdhet hirtelen nagynevű játékosokat venni, itt egy mondjuk egy Valencia, akik, mint brand nem utolsók, nagy hagyományokkal rendelkeznek, 50-60 milliót is alig költhetnek. Pedig a szurkoló/rajongótáboruk nem sokkal kisebb. És az országon kívül sincs kisebb neve mint mondjuk az említett Spursnek. Persze nem az utóbbi néhány évre igaz, mikor az előbbi eltűnt a térképről, az utóbbit pedig megpumpálták és folyamatos Bl résztvevők.
Nagy különbség van a TV-s jogdíjak elosztásában a két liga között is, ami szintén szakadékot teremt.
Ennek ellenére még most sem igazán értem, hogy tudnak úgy költekezni ott. A Chelseanek volt egy jó éve a közelmúltban, de olyan bevételeket nem hiszem, hogy képesek generálni, amik alapján ilyen vásárlásokba mehetnének bele, még ha hosszútávú szerződéseket is kötnek. Az utóbbi három évben több mint egymilliárd eurot költöttek játékosvásárlásra, aminek csak a töredéke jött vissza eladásból, a marketing, szponzori bevétel sem hozhat vissza annyit, a klub pedig ehhez képest minimálisat törleszthet.

Ráadásul a liga is inkább hátráltatja a klubokat az erősödésben a megszorításaival, mintsem elősegítené a versenyképességet.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.07. 14:58:32

Nem tudom a szuperliga ha valaha is megvalósul (nem hiszem) az fog-e segíteni bármin is mert a nemzeti bajnokságot muszáj fenntartani. Az a foci lényege kb.
Viszont ami La Ligával mint termékkel történik az egyszerüen kétségbeejtő. Teljes inkomptencia. Sosem volt merőben másképpen legalábbis én nem emlékszem, hogy valaha a liga presztizse nagyobb lett volna csak nem sokkal ezelőtt Messi Ronaldo Neymar Benzema előtte meg a galaktikusok illetve nálunk Dinho Henry stb vitték a hátukon mert az ő játékuk mindenkit érdekelt a világon. Azért ezt sem Viniről sem Bellinghamről sem Lewandowskiról sem Pedriről stb nem lehet kifejezetten elmondani jelenleg. Nyilván nem lehet a 2-3 nagy csapattal kivételezni, hogy ujra fel legyen pumpálva de jelenleg még én aki minden barca mecset megnézek és fogok is undorodom ettől a laligatol mert csak negativumokat látok. Azt látni, hogy kevésbé nézett sportokban és a spanyol nagy csapatoknak a nyomában sem érő csapatoknak más sportokban milyen marketingje és exposure (láthatóság?) van az felveti a felelősségét annak a rendszernek amiben ők elsősorban szerepelnek. Sokan ellenzik a szuperligát is meg az amerikai sport franchise modelleket de csak az tudná behúzni a fiatalokat és a nem foci bzkat pláne europán kívül is akár. A pl picit előrébb jár és mindig is előrébb járt már csak az angolok foci fanatikussága miatt is de ott sem érzem, hogy érdemben fejlődött volna a "termék"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.05. 00:29:52

A Reál annyira engem sem érdekel, csont nélkül be fogják húzni náluk is sérült volt a fél csapat és így is kb annyi pontot buktak, mint amennyi most a különbség. Bennünk nincs idén meg az, hogy behúzzunk 7-8 meccset zsinórban, persze cáfoljanak rám a srácok. A Gironát kéne megelőzni, és rendben lenne a szezon. Egy 2. hellyel járó plusz lóvé plusz a szuperkupa nagyon sokat érne. Ez plusz BL-nyolcad/negyeddöntő abszolút korrekt a jelen helyzetben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2024.02.05. 00:14:23

davi10 írta:
2024.02.04. 18:07:18
Nem akarok összeesküvés elméleteket gyáetani, de idén minden arra mutat, hogy a Real-on kívül nem lehet más a bajnok.
Most is megy hozzájuk a Girona, Michel-t pirossal, Blind-et sárgával kiszórtak a padról, egyikük se lesz ott.
Ha a Real az Atleti és a Girona ellen is botlik, max akkor lenne értelme bajnoki címről famtáziálni, de szerintem behúzzák mindkettőt, nekünk meg még idegenben kéne megverni őket.

Nekünk a 2. hely a cél, hogy legyen jövőre is szuperkupa. A Napoli-n meg túl kell jutni, ha szerencsénk van azután is kaphatunk egy könnyebb ellenfelet.
Gazdaságilag mekkora haszna van a szuperkupának? Az anyagiaktól eltekintve, nekem nem hiányozna, ha nem kellene januárban Szaúd-Arábiába menni bohóckodni a kupadöntősökkel és a Reallal. Nyilván hogyha akkora összegről van szó, ami különbséget tehet igazolásoknál, akkor menni kell érte, de maga a presztízs értéke a nullához tendál szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.04. 23:36:51

Troym írta:
2024.02.04. 21:26:50
Sok esélyünk nincs a bajnoki címre (Mondjuk ki, szinte 0), duzzad az önbizalomtól a Real. Az abszolút peremember Brahim jár úgy 4 gólnál, hogy fele annyi időt volt pályán, mint Joao Felix nálunk.
Én nem értem ezt a pesszimizmust. A Real kifejezetten gyenge, Carlo egy dologban jó, mégpedig abban, hogy azt a semmi taktikát bele tudja verni a fejekbe, tisztelik a játékosok és emiatt egy határozott, önbizalommal teli egységes csapatot alkotnak.

Az önbizalom pedig a gólokat eredményezi. Nálunk hagyományosan tele a gatya, de ez nem mostani hiba... Anno, az, hogy senki nem szerette, ha Messi lehordja, mert nem passzol, valahol el tudom fogadni. De annyi év után is még az van, hogy kiszámítható a játékunk, hiába jók a támadók, mert csak 100% ziccerben merünk lőni...
Fati nem volt egy extra klasszis játékos soha, a sérülései előtt sem. Viszont egy fiatalon is fejben nagyon erős srác volt, aki nem gondolkodta túl a dolgot, ha volt esélye a gólra, akkor lőtt... De a Cityben és akkoriban a válogatottban ugyanilyen volt Ferran is, talán Raphinha is...
A Real hónapokat játszott úgy, hogy nem tudott létszámban támadókat beküldeni, illetve Joselu volt a mentő ember... Joselut Xaviék a padra se vettek volna.

De mindennel együtt ez egy gyengécske Real, sok nagyon rossz meccsel. Amúgy szerintem az is rágalom, hogy nekik kedveznek a bírók.. egy csomó meccsen tévedtek a kárukra. Mindenhol tévednek.. A Valencia Almeria meccsen volt 16-on belül egy totál egyértelmű kéz és UTÁNA egy ütközés, ami szintén tök szabályos volt amúgy, majd a VAR jól megszakértette, hogy kifelé szabad lökés miatt.. De mondom, előbb volt a kéz, utána a "lökés", ami amúgy egy szabályos ütközés volt két játékos közt... És ez VAR mellett. Egészen elkeserítő. Vagy szintén ebben a fordulóban a Girona elleni merénylet (amivel igazán a Barca járt legjobban).

Szerintem a VB-n nagyon erősen megtolták az argentin válogatottat, Messiék nem jutottak volna el a döntőig hátszél nélkül. De az ami itt megy, bármennyire is szeretik a szurkolók egyik, vagy másik csapatra fogni, hogy nekik kedveznek a bírók, nem lehet ilyet kijelenteni. De nagyon sok meccsbe nyúlnak bele a bírók, elképesztő módon. Vagy teljes alkalmatlanság van, vagy valamiféle fogadási csalás, amíg mindenki kárára tévednek, addig a csapatok egymásra mutogatnak ahelyett, hogy minden esetet nyilvánosan kielemeznének.

De visszatérve a ligára, én nem értem miért látják sokan olyan sötéten a jövőt. Mintha a győzelemért egy pont járna, kb úgy írtok. Rengeteg meccs van még hátra, ez a Real bizony sok pontot fog még veszteni. Ráadásul a Barca a kiscsapatok ellen ugyanolyan gyengén játszik, mint a nagyok ellen, de utóbbiak ellen jobban felpörögnek többen, így az egyéni villanások jobban kijöhetnek.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.04. 23:09:48

Papiron a pont hátrányuk nem tragikus és a játékunk is biztatóbb de a top5-el még játszanunk kell és azokkal a mecsekkel kapcsolatban nincsenek illúzióim. Nagyon fognak hiányozni az elszort pontok az alsoház ellen. Nem realisztikus a bajnokság max ha mi feljavulunk a real meg összezuhan. Álmodni szabad
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.02.04. 23:00:50

Ha jovo heten kikapna a real,es persze mi hozzuk,szoros lehet.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.04. 22:58:03

Most kár nagyon a Villarreal elleni betliért, kb nyílt lehetne a bajnokság.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.04. 22:55:41

Mintha ezt a meccset már láttam volna párszor. Kimaradt helyzetek 2-3 esés a 16-oson belül, majd a végén jön az egyenlítés. Nekünk most talán ez a legjobb eredmény.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.04. 22:52:16

Remek eredmény lenne nekünk,csak maradjon is igy
Kép
Kép
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.04. 22:45:18

amugy az atleti nagyon zsengen muzsikal
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.02.04. 22:42:11

Jogos volt. Pont olyan eset,mint a Villareal ellen nálunk, mikor Araujut akadályozta lesen lévő játékos.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.04. 22:36:54

Messa írta:
2024.02.04. 22:22:15
Nem látom a meccset de ez legalább tényleg les volt, vagy visszamentek 5 percet megint hogy el lehessen venni a gólt? :lol:
les volt, de a gol vedhetetlen volt, ment mindenki kozep fele, aztan a VAR csilingelt :)

viszont azota kompenzal a biro, mar adhatott volna 2-3 tizit a real javara
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.04. 22:22:15

soadroli írta:
2024.02.04. 22:08:26
var teszi a dolgát megint
Nem látom a meccset de ez legalább tényleg les volt, vagy visszamentek 5 percet megint hogy el lehessen venni a gólt? :lol:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.04. 22:08:26

var teszi a dolgát megint
Kép
Válasz küldése