La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3916
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.02.25. 18:04:11

Nekem is az rémlik, hogy nem tudja letölteni. Ez jó hír nekünk, mert egyébként a gyerek hazai pályán ellenünk mindig életveszély.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.25. 18:01:34

PorSiempre írta:
2024.02.25. 17:12:37
Deluigi írta:
2024.02.25. 17:01:19
az a foldbuta Nico Williams kiallitatta magat, ellenunk nem fog jatszani
Kupában le tudja tölteni, elvileg .

Vagy nem így van ?
Szerintem nem, azt hiszem Yamal is hozott valami eltiltást a kupára még tavalyról, amit nem tudott elégetni a ligában.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 17:48:27

Chino írta:
2024.02.25. 17:47:18
Kicsit el lett kiabálva.
Még csak kicsit! :D A fordításhoz azért két gól kéne emberhátrányban...
Na, közben vége is, 3-1.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.25. 17:47:18

bence0330 írta:
2024.02.25. 17:00:45
Bob_Marley írta:
2024.02.25. 16:31:51
Hophop a régi motoros Avila,akinek bal lábát mi Is jól ismerhetjük az Osasunabol. Vezet a Betis a Bilbao ellen. Nem lenne rossz egy sevillai győzelem, hétközben meg kupameccse is van a baszkoknak.
És 2-0. 8 pontra lennénk tutira a BL-vonal felett, még akkor is, ha valami csoda folytán nem indulhatna az 5. Egyre inkább előrefelé tudunk nézelődni.
Közben ki is állították Nicót, akkor ez így gondolom el is dőlt, 1 félidő alatt emberhátrányban nem fognak fordítani, a Betis nem rossz csapat.
Kicsit el lett kiabálva.
Javítom magam, mostmár 3:1, innen nem valószínű hogy fél óra alatt pont/okat szereznek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.02.25. 17:49:50-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.02.25. 17:12:37

Deluigi írta:
2024.02.25. 17:01:19
az a foldbuta Nico Williams kiallitatta magat, ellenunk nem fog jatszani

plusz egnek is 0-2-re
Kupában le tudja tölteni, elvileg .

Vagy nem így van ?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 17:00:45

Bob_Marley írta:
2024.02.25. 16:31:51
Hophop a régi motoros Avila,akinek bal lábát mi Is jól ismerhetjük az Osasunabol. Vezet a Betis a Bilbao ellen. Nem lenne rossz egy sevillai győzelem, hétközben meg kupameccse is van a baszkoknak.
És 2-0. 8 pontra lennénk tutira a BL-vonal felett, még akkor is, ha valami csoda folytán nem indulhatna az 5. Egyre inkább előrefelé tudunk nézelődni.
Közben ki is állították Nicót, akkor ez így gondolom el is dőlt, 1 félidő alatt emberhátrányban nem fognak fordítani, a Betis nem rossz csapat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.02.25. 17:01:39-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.25. 16:31:51

Hophop a régi motoros Avila,akinek bal lábát mi Is jól ismerhetjük az Osasunabol. Vezet a Betis a Bilbao ellen. Nem lenne rossz egy sevillai győzelem, hétközben meg kupameccse is van a baszkoknak.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.25. 12:14:53

Chino írta:
2024.02.25. 00:44:59
bence0330 írta:
2024.02.24. 23:44:15
Az ATMA döntetlenezett a csontutolsó, de amúgy közkeletűen szimpatikus Almeria ellen. 5 ponttal megyünk előttük. :) Jelenleg egyre jobb esélyekkel nézünk a top2 felé, persze ez fordulhat még többször is.

Ideiglenesen előztük a Gironát, de a Madrid is ugyebár csak 5 pontra van, ha most pontot buknának, elkezdene nyílt-szerű lenni a bajnokság. Bár szerintem nem fognak bukni, nagyon jól játszanak mostanság.
A Girona szerintem legfeljebb a harmadik helyért fog küzdeni. Nagyon kezdenek kifújni. A tavaszi szezonban eddig 2gy-2d-2v nullás gólkülönbséggel. Most relatíve könnyebb meccsek jönnek nekik, de el fogják kezdeni szórni a pontokat. Ha most nem húzzák be a Rayo ellen komoly vesszőfutás fog kezdődni. Ha a Bilbaot sikerül megverni az már 8/11 pontos előny velük szemben a holnapi meccstől függően. (plusz nekik csütörtökön van még egy meccsük az ATMA ellen)
A Madriddal még érdekes lehet versenyfutás. A hétközi Bl-meccs miatt szerencsére nem szenvedünk hátrányt mert nekik is ott lesz az Inter.
A legnehezebb sorsolása tény, hogy nekünk van az első ötösből, ráadásul még ott a BL, ha továbbjutunk nem könnyíti meg a dolgunkat, viszont még bármi lehet ebből, de én a második helyet érzem legreálisabbnak.
Nagyon együtt van a mezőny a 2-5 helyig, és itt még bármi lehet a sorrend. A lényeg, hogy az ötödik hely már szinte megvan. Nekünk, csak arra kell figyelni, hogy hozzuk a meccseinket. Számolgatni még nagyon korai.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.25. 00:44:59

bence0330 írta:
2024.02.24. 23:44:15
Az ATMA döntetlenezett a csontutolsó, de amúgy közkeletűen szimpatikus Almeria ellen. 5 ponttal megyünk előttük. :) Jelenleg egyre jobb esélyekkel nézünk a top2 felé, persze ez fordulhat még többször is.

Ideiglenesen előztük a Gironát, de a Madrid is ugyebár csak 5 pontra van, ha most pontot buknának, elkezdene nyílt-szerű lenni a bajnokság. Bár szerintem nem fognak bukni, nagyon jól játszanak mostanság.
A Girona szerintem legfeljebb a harmadik helyért fog küzdeni. Nagyon kezdenek kifújni. A tavaszi szezonban eddig 2gy-2d-2v nullás gólkülönbséggel. Most relatíve könnyebb meccsek jönnek nekik, de el fogják kezdeni szórni a pontokat. Ha most nem húzzák be a Rayo ellen komoly vesszőfutás fog kezdődni. Ha a Bilbaot sikerül megverni az már 8/11 pontos előny velük szemben a holnapi meccstől függően. (plusz nekik csütörtökön van még egy meccsük az ATMA ellen)
A Madriddal még érdekes lehet versenyfutás. A hétközi Bl-meccs miatt szerencsére nem szenvedünk hátrányt mert nekik is ott lesz az Inter.
A legnehezebb sorsolása tény, hogy nekünk van az első ötösből, ráadásul még ott a BL, ha továbbjutunk nem könnyíti meg a dolgunkat, viszont még bármi lehet ebből, de én a második helyet érzem legreálisabbnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.24. 23:44:15

Az ATMA döntetlenezett a csontutolsó, de amúgy közkeletűen szimpatikus Almeria ellen. 5 ponttal megyünk előttük. :) Jelenleg egyre jobb esélyekkel nézünk a top2 felé, persze ez fordulhat még többször is.

Ideiglenesen előztük a Gironát, de a Madrid is ugyebár csak 5 pontra van, ha most pontot buknának, elkezdene nyílt-szerű lenni a bajnokság. Bár szerintem nem fognak bukni, nagyon jól játszanak mostanság.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.21. 17:20:08

jclayton írta:
2024.02.21. 16:14:32
Nem gondolom, hogy az idei gazdasági jelentés mérvadó, mert Laporta személyiségét és stratégiáját ismerve ha rendben lennének a fő mutatók és kilátásban lenne, hogy a csapat akár igazolni is tud, már röpködnének a hírek a tíz-, ötven- százmilliókat érintő nyári igazolásokról. Pont, mint ahogy két éve.

Ettől függetlenül nem ítélem meg negatívan Laporta kármentési stratégiáját, de leginkább azért, mert fogalmam sincs, pontosan mit csinált az átstrukturálásokal - és mit csinálhatott volna a "leverek" meghúzása helyett. Akárki lett volna az új elnök, hasonló mértékű hiánnyal kellett volna szembenéznie és a csődöt különféle módszerekkel el lehet kerülni. Én is szkeptikus vagyok Font tervével kapcsolatban.

Amit szerintem teljesen máshogy kellett volna lemenedzselni, az a 2022 nyarán zajló nagybevásárlás (150 millió Raphinha-Koundé-Lewandowskira), de legalább itt is értem a Laporta-logikát, sok pénzért releváns akart volna maradni. Csak nem jött be.

Hm, valószínűleg ez a téma már rég nem ebbe a topikba tartozik, de én most még nem viszem át.
Ha idèn profittal tudunk zárni, az jelentős fegyvertèny, amikor alacsony bevétel lesz a stadionból, és valószínűleg a BL szereplés sem fog sokat dobni rajta. Mondhatnánk, hogy ettől csak jobb lehet. Akkor a La Liga is engedhet, ha nem is 1az1-ben, de 70-80% kijöhet belőle. Ha Cancelo ára kijön az apróból(Garcia, Romeu, Dest, Lenglet, Fati, J. Araujo, Todibo 8-10 milliója), Felix a hírek szerint újabb év kölcsön, Aleix Garcia olcsón, csere bhv ingyen vagy az eladások függvényében (Kounde, De Jong, Raphinha, Christensen)egy vkp-s érkezésével, egy új edzővel a jövő év lehet sikeresebb, különösen, ha a fél csapat nem lesz állandóan sérült. Elvileg Novemberben költözik vissza a csapat az új stadionba, ami persze nem fog 100%-os kapacitással működni.

A meghúzott gazdasági karok mellett csakis az egyéb eladás jöhetett számításba. A Barca kereskedelmi egységének 49%-ról írtak, amit nem tudhatunk, nagyobb kiesés lett volna e, mint az említett 40 millió a közvetítési jogdíjakból, ami elvileg visszavásárolható. Hitel az FFP miatt lehetetlen, így maradt volna a klub, vagy a játékosok értékesítése, valószínűleg mindhárom nyomott áron.
Valamennyire csak összejött a húzásuk, mert a klub rekord bevételeket könyvelhetett el 22/23-ban marketing és stadion bevétel terén, és sikerült lecserélni a keretet fiatal játékosokra, azon az áron, hogy Messi, Busquets, Pique, Alba (a húzó nevek) távozott a magas és átütemezett fizetésükkel, és a magas keresetű padozóktól is sikerült szabadulni. A tavalyi szezon teljesítménye alapján versenyképes keretet sikerült kialakítani, de idén mind gazdaságilag, mind sportszakmailag hagy kivetnivalót a szezon.
Jövőre az is elválik, hogy az új edző mit tud kihozni a keretből, mert az valószínűsíthető, hogy még évekig nem tudunk 100 milliókért igazolni a bevételből, csak ha történik jövedelmező játékos eladás.
Èn bizakodó vagyok, egy szervezett csapattal játszhatunk szép és viszonylag eredményes focit, még ha a Real Madriddal nehéz is lesz felvenni a versenyt. Csak legyen a játék szórakoztató.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.21. 16:14:32

FcBarcelona1 írta:
2024.02.21. 15:32:55
Az idei gazdasági jelentés után leszünk okosabbak. Idei szezonra profitot várnak gazdasági karok nélkül. Attól függően lehet kalkulálni, milyen munkát végeztek, mi várható a jövőben, fenntartható-e ez a színvonal. 40 millió mínusz évente, az új stadiontól 150 millió +-t várnak. Ebből a linkelt hírből is kiderül, mi szakadt a nyakukba Bartomeu után. Mi lenne a gazdasági karok nélkül, mert valószínűleg Font sem végezhetett volna jobb munkát, még ha könnyen kritizálja a költségvetési hiányt és a gazdasági karokat. Arról sem lehet megfeledkezni, hogy a La Liga, UEFA FFP-je, jogszabályok korlátoznak, így sem jobb feltételekkel felvett hitellel, sem egyoldalú szerződés bontással nem lehetett volna megakadályozni a kialakult hiányt, ami egymás után 3 gazdasági évet érintett volna, és ezzel jött volna az UEFA közbelépése. 22/23 szezonban: Atletico 365 millió, Milan 385 millió, Dortmund 425 millió bevétel, úgy, hogy ők fix BL indulók. A Bence által felvázolt alternatív univerzumban ha sikerült volna eladni a játékosokat, a BL helyezésekért harcolnánk, 800 milliós bevétel helyett inkább a három említett csapat bevétele felé közelítve, negatív értelemben véve.
Valószínűleg lehetett volna jobban is tevékenykedni, de nekem a fő konkurens Font Messi+ La Masia, befoldozott Camp Nou, gazdasági karok hiánya vonal nagyon nem meggyőző, és főleg kivitelezhetetlen tűnik.
Nem gondolom, hogy az idei gazdasági jelentés mérvadó, mert Laporta személyiségét és stratégiáját ismerve ha rendben lennének a fő mutatók és kilátásban lenne, hogy a csapat akár igazolni is tud, már röpködnének a hírek a tíz-, ötven- százmilliókat érintő nyári igazolásokról. Pont, mint ahogy két éve.

Ettől függetlenül nem ítélem meg negatívan Laporta kármentési stratégiáját, de leginkább azért, mert fogalmam sincs, pontosan mit csinált az átstrukturálásokal - és mit csinálhatott volna a "leverek" meghúzása helyett. Akárki lett volna az új elnök, hasonló mértékű hiánnyal kellett volna szembenéznie és a csődöt különféle módszerekkel el lehet kerülni. Én is szkeptikus vagyok Font tervével kapcsolatban.

Amit szerintem teljesen máshogy kellett volna lemenedzselni, az a 2022 nyarán zajló nagybevásárlás (150 millió Raphinha-Koundé-Lewandowskira), de legalább itt is értem a Laporta-logikát, sok pénzért releváns akart volna maradni. Csak nem jött be.

Hm, valószínűleg ez a téma már rég nem ebbe a topikba tartozik, de én most még nem viszem át.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.21. 16:12:44

jclayton írta:
2024.02.21. 14:17:43
FCBsteve írta:
2024.02.21. 12:47:28

Annyiból nincs igazad, hogy a csúsztatott bérek is LEJÁRNAK hamarosan, a(z alap) gazdálkodás pedig egy elfogadható(bb) szinten megy tovább, az aktív játékosok bérkerete rendezett(ebb)... DeJong 2026-os szerződés lejárta kéne legyen az utolsó előző időszakos tétel az egyenletben... De, ezt csak a klub szakemberei tudják pontosan...
Ez igaz, azzal a kitétellel, hogy a klub által behozott egyszeri pénzügyi injekciók is kiesnek a bevételi oldalon, az eladott tulajdonrészek pedig bevételkiesést generálnak (a tévéügylet például évi mínusz negyvenmilliót, durván populista leegyszerűsítéssel mintha a csapat huszonöt évig fizetne három Lewandovskit, akik nem játszanak). De igen, valószínűleg jobb lenne a pénzügyi helyzet, ha nem lennének elmaradó fizetések és fogalmunk sincs, hogy egy-egy átütemezés mikor fut ki végleg.
Azért ahogy telnek az évek a korábbi meggodnolatlan igazolások is kevesebb terhet fognak jelenteni. Például outinhonak nem tudom hány éves szerződést kínáltunk (úgy emlékszem 6), de ez a 20-25 millió talán már jövőre ikieshet a kötltségvetésből és ha az idei évben is sikerül pozitívan zárni, akkor a 2020/21-es mínuszos évet (azt hiszem ez volt a legutóbbi, de ha valaki tájékozottabb javítson ki) is lassan elhagyjuk amivel nagyobb mozgásterünk lehet.
Az eltolt fizetések összegéről szerintem senki nem tud pontosat, az viszont biztos, hogy komolyan terhelik a klubot, aminek szintén vége lesz a közeljövőben.
De a Nou Camp is biztosan nagyon sok pluszt fog termelni, annak a törlesztője viszont nem terheli az FFP-t ha jól tudom, mivel a stadionfelújításra felvett hitel független az FFP-től. Legalábbis én így tudom. Illetve az évforduló merchandise szempontból kiugró lehet, ha okosan oldják meg.
Plusz még egy elég komoly összeg hibádzik a németektől ami még a bevételi oldalt komolyan megdobja.

Elég gáz a helyzetünk egyelőre és egy-két év még lehet hogy hasonló lesz, de valami fény azért látszik az alagút végén.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.02.21. 16:17:00-kor.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.21. 15:32:55

jclayton írta:
2024.02.21. 14:17:43
Ez igaz, azzal a kitétellel, hogy a klub által behozott egyszeri pénzügyi injekciók is kiesnek a bevételi oldalon, az eladott tulajdonrészek pedig bevételkiesést generálnak (a tévéügylet például évi mínusz negyvenmilliót, durván populista leegyszerűsítéssel mintha a csapat huszonöt évig fizetne három Lewandovskit, akik nem játszanak). De igen, valószínűleg jobb lenne a pénzügyi helyzet, ha nem lennének elmaradó fizetések és fogalmunk sincs, hogy egy-egy átütemezés mikor fut ki végleg.
Az idei gazdasági jelentés után leszünk okosabbak. Idei szezonra profitot várnak gazdasági karok nélkül. Attól függően lehet kalkulálni, milyen munkát végeztek, mi várható a jövőben, fenntartható-e ez a színvonal. 40 millió mínusz évente, az új stadiontól 150 millió +-t várnak. Ebből a linkelt hírből is kiderül, mi szakadt a nyakukba Bartomeu után. Mi lenne a gazdasági karok nélkül, mert valószínűleg Font sem végezhetett volna jobb munkát, még ha könnyen kritizálja a költségvetési hiányt és a gazdasági karokat. Arról sem lehet megfeledkezni, hogy a La Liga, UEFA FFP-je, jogszabályok korlátoznak, így sem jobb feltételekkel felvett hitellel, sem egyoldalú szerződés bontással nem lehetett volna megakadályozni a kialakult hiányt, ami egymás után 3 gazdasági évet érintett volna, és ezzel jött volna az UEFA közbelépése. 22/23 szezonban: Atletico 365 millió, Milan 385 millió, Dortmund 425 millió bevétel, úgy, hogy ők fix BL indulók. A Bence által felvázolt alternatív univerzumban ha sikerült volna eladni a játékosokat, a BL helyezésekért harcolnánk, 800 milliós bevétel helyett inkább a három említett csapat bevétele felé közelítve, negatív értelemben véve.
Valószínűleg lehetett volna jobban is tevékenykedni, de nekem a fő konkurens Font Messi+ La Masia, befoldozott Camp Nou, gazdasági karok hiánya vonal nagyon nem meggyőző, és főleg kivitelezhetetlen tűnik.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.21. 14:17:43

FCBsteve írta:
2024.02.21. 12:47:28

Annyiból nincs igazad, hogy a csúsztatott bérek is LEJÁRNAK hamarosan, a(z alap) gazdálkodás pedig egy elfogadható(bb) szinten megy tovább, az aktív játékosok bérkerete rendezett(ebb)... DeJong 2026-os szerződés lejárta kéne legyen az utolsó előző időszakos tétel az egyenletben... De, ezt csak a klub szakemberei tudják pontosan...
Ez igaz, azzal a kitétellel, hogy a klub által behozott egyszeri pénzügyi injekciók is kiesnek a bevételi oldalon, az eladott tulajdonrészek pedig bevételkiesést generálnak (a tévéügylet például évi mínusz negyvenmilliót, durván populista leegyszerűsítéssel mintha a csapat huszonöt évig fizetne három Lewandovskit, akik nem játszanak). De igen, valószínűleg jobb lenne a pénzügyi helyzet, ha nem lennének elmaradó fizetések és fogalmunk sincs, hogy egy-egy átütemezés mikor fut ki végleg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.21. 13:58:30

FCBsteve írta:
2024.02.21. 12:47:28

Annyiból nincs igazad, hogy a csúsztatott bérek is LEJÁRNAK hamarosan, a(z alap) gazdálkodás pedig egy elfogadható(bb) szinten megy tovább, az aktív játékosok bérkerete rendezett(ebb)... DeJong 2026-os szerződés lejárta kéne legyen az utolsó előző időszakos tétel az egyenletben... De, ezt csak a klub szakemberei tudják pontosan...
Legyen úgy, de én nem vagyok benne biztos, hogy valóban olyan jól állunk a kifejetésekkel. Korábban azért jöttek olyan hírek, hogy még mindig tartozunk exjátékosoknak, edzőknek, csak ugye ezekről Laporta nem szokott beszélni. Azóta már lehet, hogy rendeződött a dolog. Mindenestre úgy gondolom, hogy az elnök egy alternatív valóságot mutat a szurkolók számára, és akik elsősorban az ő információból tajékozódnak, azok lepődtem most meg nagyon. Ebből a szempontból sajnos igaz Andirs hasonlata.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.02.21. 12:47:28

LG írta:
2024.02.21. 12:18:17
jclayton írta:
2024.02.21. 10:20:05
https://swissramble.substack.com/p/barc ... ces-202223

Ez a link ugyan 2023 nyarán zárta az adatokat, de akit érdekelnek bővebben a Barcelona-gazdálkodás részletei, az itt olvashat róluk, különösebb meglepetés nincs. A csapatot a 800 millió eurós, tulajdonrészek értékesítéséből behúzott tőke tartja a víz felett és 2023-ban ezek nélkül 300 millió felett lenne a vesztesége, bevétel ide vagy oda. És igen, valószínűleg a késleltetett bértömeg rúgta be erőteljesen a mínuszt és okozta az alacsony bérsapkát is, a teljes bértömeg pedig nagyon nem ugyanaz, mint az aktív játékoskeretnek kifizetett összegek.
Ennyi, ezt kellene megérteni. Van az a mém, ahol a srác egy botot tesz a biciklije kerekébe, elesik, aztán mást hibáztat érte. Itt pontosan ez megy. Sokan elhiszik, hogy Laporta mágusként a semmiből csinált pénzt, igazolgat, a fizetéséről is mindenki mosolyogva lemond, sőt már lassan a játékosok fizetnek, hogy itt játszanak. A valóság viszont az, hogy az ő intézkedései csak abszolút rövidtávon jutatták levegőhöz a klubot, nem oldotta meg a problémákat, csak elodázta azokat. Ez üt most vissza.
Annyiból nincs igazad, hogy a csúsztatott bérek is LEJÁRNAK hamarosan, a(z alap) gazdálkodás pedig egy elfogadható(bb) szinten megy tovább, az aktív játékosok bérkerete rendezett(ebb)... DeJong 2026-os szerződés lejárta kéne legyen az utolsó előző időszakos tétel az egyenletben... De, ezt csak a klub szakemberei tudják pontosan...
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.21. 12:40:53

LG írta:
2024.02.21. 12:18:17
jclayton írta:
2024.02.21. 10:20:05
https://swissramble.substack.com/p/barc ... ces-202223

Ez a link ugyan 2023 nyarán zárta az adatokat, de akit érdekelnek bővebben a Barcelona-gazdálkodás részletei, az itt olvashat róluk, különösebb meglepetés nincs. A csapatot a 800 millió eurós, tulajdonrészek értékesítéséből behúzott tőke tartja a víz felett és 2023-ban ezek nélkül 300 millió felett lenne a vesztesége, bevétel ide vagy oda. És igen, valószínűleg a késleltetett bértömeg rúgta be erőteljesen a mínuszt és okozta az alacsony bérsapkát is, a teljes bértömeg pedig nagyon nem ugyanaz, mint az aktív játékoskeretnek kifizetett összegek.
Ennyi, ezt kellene megérteni. Van az a mém, ahol a srác egy botot tesz a biciklije kerekébe, elesik, aztán mást hibáztat érte. Itt pontosan ez megy. Sokan elhiszik, hogy Laporta mágusként a semmiből csinált pénzt, igazolgat, a fizetéséről is mindenki mosolyogva lemond, sőt már lassan a játékosok fizetnek, hogy itt játszanak. A valóság viszont az, hogy az ő intézkedései csak abszolút rövidtávon jutatták levegőhöz a klubot, nem oldotta meg a problémákat, csak elodázta azokat. Ez üt most vissza.
Hamarosan nagyon nagy bajok lesznek az 100%. Szerintem egy merő kapkodás ami megy a csapatnál. Pénz az ablakban ,eredmények sehol. Edzőnk sincs, ezt a Barca DNS-t meg haddjuk már. Elcsépelt dolog mint nálunk a Nemzeti kifejezés.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.21. 12:18:17

jclayton írta:
2024.02.21. 10:20:05
https://swissramble.substack.com/p/barc ... ces-202223

Ez a link ugyan 2023 nyarán zárta az adatokat, de akit érdekelnek bővebben a Barcelona-gazdálkodás részletei, az itt olvashat róluk, különösebb meglepetés nincs. A csapatot a 800 millió eurós, tulajdonrészek értékesítéséből behúzott tőke tartja a víz felett és 2023-ban ezek nélkül 300 millió felett lenne a vesztesége, bevétel ide vagy oda. És igen, valószínűleg a késleltetett bértömeg rúgta be erőteljesen a mínuszt és okozta az alacsony bérsapkát is, a teljes bértömeg pedig nagyon nem ugyanaz, mint az aktív játékoskeretnek kifizetett összegek.
Ennyi, ezt kellene megérteni. Van az a mém, ahol a srác egy botot tesz a biciklije kerekébe, elesik, aztán mást hibáztat érte. Itt pontosan ez megy. Sokan elhiszik, hogy Laporta mágusként a semmiből csinált pénzt, igazolgat, a fizetéséről is mindenki mosolyogva lemond, sőt már lassan a játékosok fizetnek, hogy itt játszanak. A valóság viszont az, hogy az ő intézkedései csak abszolút rövidtávon jutatták levegőhöz a klubot, nem oldotta meg a problémákat, csak elodázta azokat. Ez üt most vissza.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.21. 10:20:05

https://swissramble.substack.com/p/barc ... ces-202223

Ez a link ugyan 2023 nyarán zárta az adatokat, de akit érdekelnek bővebben a Barcelona-gazdálkodás részletei, az itt olvashat róluk, különösebb meglepetés nincs. A csapatot a 800 millió eurós, tulajdonrészek értékesítéséből behúzott tőke tartja a víz felett és 2023-ban ezek nélkül 300 millió felett lenne a vesztesége, bevétel ide vagy oda. És igen, valószínűleg a késleltetett bértömeg rúgta be erőteljesen a mínuszt és okozta az alacsony bérsapkát is, a teljes bértömeg pedig nagyon nem ugyanaz, mint az aktív játékoskeretnek kifizetett összegek.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.21. 09:23:00

Most nincs időm utánanézni a pontos számoknak.
2 összeget kell megkülönböztetni. Az egyik az ezzel foglalkozó oldalak számai a focisták fizetéséről(capology) ès a hivatalos bérkeret, amiről általában nincsenek pontos számok, mert nem publikusak. A La Liga jóvoltából a Barca szempontjából könnyebb belőni, mert sok mindent nyilvánosságra hoznak. A hírek szerint a felnőtt csapat bèrtömege jelenleg 400+ millió, amihez hozzáadódik minden egyèb szakág fizetèse, ès egyèb vezetők, dolgozók fizetèse (100+ millió) Más kluboknál nincs ilyen sok szakág, így előnyt élveznek, amikor megállapítják a fizetésekre fordítható összegeket (MC,MU, PSG de még a Realnak sem). Ehhez jönnek a bónuszok, amortizáció, ügynöki díjak, és nálunk sajnos a törlesztések, az átütemezett bérek és az eladott közvetítési jogdíj (500+ millióért 25%, 25 évre, ami jelenleg évi mínusz 40 millió körül alakul)
Az UEFA előírása alapján 70%-a fordítható a bevételnek a bérekre. Így teljesen érthetetlen a Barca 200 és Real 730 megállapított milliója a felnőtt focistákra, amihez jön még minden egyéb dolgozó fizetése.
Elvileg akkor esünk majd az 1-1-es szabály alá, ha ezt előre kalkulálva a következő szezonra, sikerül elérni (pl. 1000 milliós bevételre 700 milliós kiadás bérekre)
A tavalyi szezonban a 200 milliós játékosvásárlás amortizációja is terhelte a bértömeget (pl. 200 millió 4 éves szerződésekkel évi 50 milliót ad ki, és az említett átütemezések Messi, Busquets, Alba stb, amortizáció Griezmann, Ciutinho stb. valamint a kölcsönjátékosok fennmaradó fizetésének része, mint pl. Umtiti, Lenglet stb.)
Így valószínűleg évekig nem tudunk majd több száz milliós értékben igazolni, ha nem szerez a klub nagy befektetőket (Puma), nem lesz nagyobb a stadion bevételből származó összeg, vagy a BL/szuperliga nagyobb bevételei.
Az 1az1 nélkül viszont reménytelen a nagy nevek leigazolása, egyáltalán az új szerződések regisztrálása.

Valószínűleg az lenne a legfontosabb, hogy a tehetségekre már fiatal korukban felfigyeljen a klub (sportigazgató, megfigyelők), és egy olyan edző kiválasztása, aki csapatot tud kialakítani a tehetségekből és a fiatalokra építeni. Valószínűleg a Barca DNS-ből is engedni kell, a játékosok minősége kapcsán, ha nem nevelünk ki Messit, Iniestat, Xavit. Lehet a játék rendszer megreformálására, a szervezettség kialakítására nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni, mint a pozíciós játék, vagy a dominancia erőltetésére megfelelő minőség nélkül.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2442
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.20. 22:39:34

Az biztos, hogy kamu. A la ligás hír nem tudom, komoly-e, mert nagyon irreális. A Marca is lehozta, a Forbes is. Nagyon durva lenne, ha nyárra tényleg ez lenne az érvényes. Akkor a klubvezetésnek valamit tennie kell.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.02.20. 22:22:59

gránit írta:
2024.02.20. 21:08:35

A teljes keret valóban kb 639 millió euró (+ a többi szakosztály). A Real Madridnak milyen 200 milliója van ezzel összevetve? A Real Madrid teljes kerete (más szakosztályok nélkül) 984 millió euró, a PSG-é kb 926 millió euró. Nem mi vagyunk a legnagyobb költők, az egyik legnagyobb költők vagyunk (a bevételeink is hatalmasak), de néhányan előttünk vannak.
Csak azt írtam, ami a bejegyzésben szerepelt - nem én állítottam össze a listát
2023 wage bill:
Barca 639m | PSG 617m | City 554m | RM 453m €

RM majd 200m-val kevesebbet költött
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2442
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.20. 21:08:35

FCBsteve írta:
2024.02.20. 17:43:51
2 napja volt Barca Universal-on cikk, hogy Barca még mindig a legnagyobb költő - 639m € wage bill 2023-ban... PSG MBappe-val is kevesebb ennél vmivel, RM kb 200m-val!!!
A teljes keret valóban kb 639 millió euró (+ a többi szakosztály). A Real Madridnak milyen 200 milliója van ezzel összevetve? A Real Madrid teljes kerete (más szakosztályok nélkül) 984 millió euró, a PSG-é kb 926 millió euró. Nem mi vagyunk a legnagyobb költők, az egyik legnagyobb költők vagyunk (a bevételeink is hatalmasak), de néhányan előttünk vannak.

Ha ez a 204 millió vs 727 millió tényleg komoly (ez nyilván az egy éves fizetésekre vonatkozik, ez a felnőtt férfi focicsapatunkban kb 214 millió euró most), akkor a vezetőségnek valamit lépnie kell. Az már korábban is felmerült, még az elszakadási népszavazás idején, hogy a Barcelona a francia bajnoksághoz csatlakozna, a francia szövetség örömmel látná is a csapatot. Az UEFA lehet, hogy nem akarná megengedni, hiszen ezzel komoly mozgások vehetnék kezdetüket, egyik ligából a másikba. Az UEFA viszont már elvesztett egy pert az európai bíróságon, ami kimondta, hogy az UEFA nem sajátíthatja ki a labdarúgást, más nemzetközi szervezet is csinálhat bajnokságot rajtuk kívül. Ezt az ügyet is az európai bíróság elé kellene vinni, hogy a klubbal szemben a La Liga diszkriminatívan jár el, és a klub kaphasson menedékjogon bármelyik másik bajnokságba, amit az UEFA kénytelen lenne elismerni.

Persze nem minden francia klub örülne ennek, hiszen bár a nemzetközi porondon a franciáknak nagyon nem megy, otthon véget érne valamelyik csapatuk kiskirálykodása, könnyebb lenne kiesni is egy erős csapat érkezésével. De valamelyik másik bajnokság felé kellene venni az irányt, vagy egy katalán bajnokságot kellene elismertetni, ami szintén nem menne könnyen, hiszen az is egy komoly lavinát indítana el, további nemzetiségi, regionáls bajnokságok alakulásával. De valamit tenni kell.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.20. 18:24:21

Az anyagi helyzetünk olyan amilyen. Az amibe Bartomeuek belesodortak a klubot az katasztrofa. Talán már féllábbal kint vagyunk. Talán. Ez egy dolog amiben a ligának is van felelőssége. Azt viszont nem értem, hogy kinek és miért kedvező, hogy egy ilyen isten komplexusos következetlen ember mint Tebas megállás nélkül a kedve szerint mond/tesz bármit. Nem vagyok járatos más ligák szervezőinek felügyelőinek a körében de nem hallottam olyanról, hogy az FA vagy a PL elnöke specifikus csapatok specifikus átigazolási PLETYKÁIROL illetve azok anyagi hátteréről nyilvánosan nyilatkozzon. Ahogyan azt tette többször is Mbappeval. Ez pl a másik oldalon perezéknek oké? Az ő alkupoziciojukat nem befolyásolja? Mert az összeségében a liga tekintetében vérlázító, hogy miközbe a la liga mint brand egy fityinget nem ér ő fegyőrt játszik vagy éppen kivételezik. Ha kell összevissza változtatják a szabályokat egyik naprol a másikra. Ha kell akkor maguktól átirják egy játékosunk fizetését az adataikban mert véleményük szerint nem realisztikus.... Ez máshol is van?
Válasz küldése