Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.04.19. 09:39:33

Na ezzel lenne vége számomra végérvényesen a presztízsének. Kapásból egy Atalanta,vagy Leicester jobb futballt produkál mint a listán szereplő azonos országbeli társai. Olyan nevelő klubbok mint Ajax, Psv? De mondhatnám a franciákat is,Lyon, Marseille? Mire kell ez, így is nagy a szakadék, ezzel behozhatatlan lenne a különbség. Hol van már az az idő,mikor egy Zvezda,Steaua, Porto, Marseille verte le az összeset? S így esély se marad. Már az nevetséges hogy negyedikek,vagy adott esetben 5ik is indul egy BAJNOKOK ligájában.

Szomorú olvasni ezt az egészet, kizárást jogosnak tartanám, nagyon rossz irány.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 09:37:48

csababarca írta:
2021.04.19. 09:02:56

Szerintem most inkább a játékosok és csapatok vannak pozícióban.

teszem azt, kit érdekelne egy topcsapatok nélküli bl, vagy topjátékosok nélküli VB?
A BL-lel még talán egyetértek, de a vb-t így is baromi sokan néznék.
Szerintem ha 2016-ban végigmentél volna a nagykörúton az ünneplő tömegbe, a 90% 1 db magyar játékost nem tudott volna mondani. Najó talán Dzsudzsákot vagy Gerát. Maximum a nyugat-európai országokban lenne kisebb a nézettség szerintem, a kisebb országok, meg a dél-amerikaiak ugyanúgy néznék.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 09:26:59

Mi folyik itt Gyöngyösön :lol:

Én megnyugodtam, ahogy látom lenne egyenes kieséses szakasz is, sokáig az volt a hírekben hogy csak bajnoksági lebonyolítás lenne ami azért valljuk be, 100-szor unalmasabb és kevesebb katarzist hoz magával mint egy egyenes kieséses párharc, pont ezt szeretik a szurkolók benne.

Innentől a klubok vannak előnyben, szerintem az UEFA lejjebb fogja adni az anyagi igényeit és meggyőzi majd a topklubokat hogy az átvariált BL-be szerepeljenek jobb pénzért. Mert itt a pénztől van szó, nem arról hogy a klubok minden évben Bayern-Real-Barca-Liverpool-City-PSG rangadókat akarnak kizárólag, mert az az UEFA változtatásai alapján 2024-től a BL-ben is így lesz a megváltozott csoportkörnek köszönhetően.

Az UEFA is fenyegetőzhet most a kizárással, de azzal méginkább maguk alatt vágnák a fát ha az EB-VB-n konkrétan a topjátékosok 70%-a nem játszhatna.
A játékosok részéről: Szerintem ők szívesebben játszanak a Bayern, PSG és társai ellen, minthogy Moszkvába repüljenek -20 fokba hozni a szenvedős 3 pontot.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 09:17:27

https://www.nemzetisport.hu/bajnokok_li ... at-2821639

Meredek, számomra abszurd dolog ez. Ránéztem azért a naptárra, de nem, nincs Április 1....
Egyrészt teljesen igaz az is, hogy a FIFA/UEFA egy nagyon furcsa, és nem jó irányba ment az utóbbi időben, a túlságosan bonyolult és mindenkinek mindenáron lehetőséget biztosító rendszerével. Elvesztik a varázsukat a rangos kupák, miközben a rengeteg plusz meccs kizsigereli a játékosokat.

Másrészt az is egyértelmű, hogy ez a szuperliga kizárólag anyagi érdekek mentén jött létre, és semmivel sem lesz jobb hosszú távon. Sikerült ezzel kialakítani a másik végletet így első ránézésre. Végtelenül szomorú ami most itt történik...
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.04.19. 09:09:22

Akik azt írják, hogy a játékosok nem mennek bele mire alapozzák? Tegyük fel tényleg kizárnak minden résztvevő csapatot akkor most a játékosok Spanyolországban átigazolnak a Granada-ba, angoloknál meg Newcastle-be? Miből fizetik a fizetéseket akkor azok a klubok? Juventus sem bírja már Ronaldo-ét például.
Itt előnyben a klubok vannak, ők adnak mindent az adott sorozathoz. Ezt a korrupt fifa/uefa bandát egy percig nem tudom sajnálni, egyék meg amit főztek. A Szuperliga lebonyolítása nekem sem tetszik, de ha azon tudnának változtatni akkor nem szomorkodnék ha nem BL lesz hanem Szuperliga.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.19. 09:02:56

davi10 írta:
2021.04.19. 08:43:56
Én sem támogatom, elvesztik így az ünnepi jellegüket a rangadók.
Szerintem nem is lesz ebből semmi, ha ennyire bekeményít a FIFA meg az UEFA, a legtöbb játékos nem menne bele, hogy nem játszhat a válogatottban.
Szerintem most inkább a játékosok és csapatok vannak pozícióban.

teszem azt, kit érdekelne egy topcsapatok nélküli bl, vagy topjátékosok nélküli VB?

meglátjuk mi lesz, érdekes a koncepció, nem is feltétlen értek vele egyet.
de az uefa, fifa ezzel a folyamatos bővítésekkel már elbagatellizálták az EB-t, VB-t, meg ez a nemzetek ligája...aztán tapsolunk, hogy milyen válogatottsági rekordok dőlnek meg, persze mivel 2-3szor annyi meccs van egy évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.19. 08:43:56

Én sem támogatom, elvesztik így az ünnepi jellegüket a rangadók.
Szerintem nem is lesz ebből semmi, ha ennyire bekeményít a FIFA meg az UEFA, a legtöbb játékos nem menne bele, hogy nem játszhat a válogatottban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.19. 08:41:10

bunga írta:
2021.04.19. 08:20:06
Nem tudom, hová vezet ez a fejlemény. Egy előnye viszont lenne. Megszűnne a katalán identitás kontra spanyol szövetség közötti ősi ellentét.
Szerintem ez soha nem szűnik meg, mivel nem a fociból fakad. A fejekből nem törlik ki.
Rejtély, hogy mi lesz a vége. Számos remek klub van még ezeken kívül, akik nem jelentkeztek.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.19. 08:20:06

Nem tudom, hová vezet ez a fejlemény. Egy előnye viszont lenne. Megszűnne a katalán identitás kontra spanyol szövetség közötti ősi ellentét.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.04.19. 06:41:10

Wow, megvan a hivatalos bejelentés a klubok részéről: AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid és Tottenham Hotspur.

Rajtuk kívül még lesz 3 alapító tag, a 15 mellé pedig évente bekerülhet 5-5 csapat az előző szezon teljesítménye alapján.

A nemzeti bajnokságokban továbbra is játszanának, de nem lenne több BL nekik. A Szuperliga elnöke Florentino Perez.
més que un club
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2021.04.18. 22:46:33

grgly50 írta:
2021.04.18. 19:46:56
SZUPERLIGA
Most olvasom a bejegyzést: REAGÁLT AZ UEFA: KIZÁRJA A SZUPERLIGÁHOZ CSATLAKOZÓ KLUBOKAT.
Nem tudom, kinek mi a véleménye, de engem elszomorít az a tény, hogy már eddig is nem a sport, hanem a gátlástalan pénzügyi világ a meghatározó a labdarúgásban is. És az éheseknek ez sem elég. Még nagyobb befektetés, még nagyobb haszon reményében teszik teljesen tönkre ezt a közkedvelt sportot. A játékosok, szinte mint gladiátorok hajszolják túl magukat az anyagi javakért, s ennek nem hogy gátat szabnának, hanem egy bizonyos csoport tovább zsigereli őket.
A FIFA és az UEFA megpróbál szembe helyezkedni ezen törekvésekkel, amit én is támogatok, de félem, hogy a "disznófejű nagy úr" bedarálja őket.
Nektek mi a véleményetek?
https://index.hu/sport/futball/2021/04/ ... tottenham/
Azért szerintem itt jóval árnyaltabbak a szerepek, és a FIFA meg az UEFA egy szemmel nem jobbak mint a klubbok vezetői. A pénzről szól ezeknél a szervezeteknél is minden, nyilván félnek, hogy a hatáskörükből kikerülnek a legzsírosabb klubbok.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.18. 19:46:56

SZUPERLIGA
Most olvasom a bejegyzést: REAGÁLT AZ UEFA: KIZÁRJA A SZUPERLIGÁHOZ CSATLAKOZÓ KLUBOKAT.
Nem tudom, kinek mi a véleménye, de engem elszomorít az a tény, hogy már eddig is nem a sport, hanem a gátlástalan pénzügyi világ a meghatározó a labdarúgásban is. És az éheseknek ez sem elég. Még nagyobb befektetés, még nagyobb haszon reményében teszik teljesen tönkre ezt a közkedvelt sportot. A játékosok, szinte mint gladiátorok hajszolják túl magukat az anyagi javakért, s ennek nem hogy gátat szabnának, hanem egy bizonyos csoport tovább zsigereli őket.
A FIFA és az UEFA megpróbál szembe helyezkedni ezen törekvésekkel, amit én is támogatok, de félem, hogy a "disznófejű nagy úr" bedarálja őket.
Nektek mi a véleményetek?
https://index.hu/sport/futball/2021/04/ ... tottenham/
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.04.04. 12:37:36

nekünk olyan ember kell akinek a futball a prioritás. akire 1-2 Messi mellett eltöltött tanulóév után a post-Leo érában ráépíthetjük a csapatot. Aki fejben egy állat és maximálisan a saját és a csapata fejlődésére koncentrál. Flikkflakkozó, komplexusos, rózsaszíncipős hülyegyerekek nem kellenek. Emellett nehezen hiszem hogy Koeman csapatába illene. Depayt is ezek miatt emészteném meg nehezen, de ingyen jönne és holland, a mester De Jongra is jó hatással van.
A brazil és a neoafrikai piacot meg engedjük el, az elmúlt 5 év bebizonyította hogy óriási pénztemető és zsákutca.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.04. 12:27:04

miro. írta:
2021.04.04. 10:46:08
Igazabol a teljesitmenye nem romlott szerintem,vagy egyaltalan nem sokat.
Viszont amit tudni lehetett,a francia ligabol,ahhoz hogy te a vilag top 3 jatekosa kozott legyel,egy barcelonai teljesitmeny utan,kb a duplajat kell letenned.
Minden masra azt lehet mondani,hogy jo oke,de ez a francia liga,a konnyebbe lubickol.
Plusz jottek ugye a serulesei.
Szerintem a teljesítménye is romlott, igaz, hogy már a Barcelonában elkezdődött. Ő 2015-ben volt a csúcson, aztán már 2016-ban jöttek a problémák, frusztráció, görcsölés a pályán, a focin kívül egyéb dolgokkal való foglalkozás, stb. Messze nem olyan látványos volt ez a visszaesés, mint pl. anno Ronaldinhonál, de Neymarnál kb. azóta érződik, hogy fejben nem százalékos, és ez sokszor visszaüt a pályán.

Ehhez még hozzájött, hogy Párizs sem a legmegfelelőbb környezet, hogy kihozza magából a maximumot. Lehet, hogy ha eligazolna, jót tenne neki, ha fejben összerakná magát, még néhány klasszis szezon benne lehet. De én akkor sem látnám szívesen. Egyrészt egyszer már beintett nekünk, másrészt van szerethető, fiatal csapatunk, ő pedig már nem fiatal, nem is szerethető.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.04.04. 10:46:08

Igazabol a teljesitmenye nem romlott szerintem,vagy egyaltalan nem sokat.
Viszont amit tudni lehetett,a francia ligabol,ahhoz hogy te a vilag top 3 jatekosa kozott legyel,egy barcelonai teljesitmeny utan,kb a duplajat kell letenned.
Minden masra azt lehet mondani,hogy jo oke,de ez a francia liga,a konnyebbe lubickol.
Plusz jottek ugye a serulesei.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.04. 10:23:50

LG írta:
2021.04.04. 10:20:27


Ebben sem vagyok biztos. Az utolsó szezonjában vele is nagyon gyengén muzsikáltunk. Aztán Valverde első szezonjában egyértelműen jobb volt nélküle, pl. Alba nagyon látványosan feljavult. Sokan elfelejtetik, de a vége felé a legtöbb meccsen ő is szenvedett, rengeteget (állandóan) keresték, de sokszor labdatemető volt. Erre főként azoknak hívnák fel a figyelmet, akik szerint Dembelé mennyire béna, bezzeg Nemyarral minden szép és jó lenne.
azért írtam oda a "lehet" szót, nem 100%.

és igen, mondjuk nem hasonlítanám a kettőt össze, egyikkel csak nyertünk BL-t aminek tevékeny részese volt, plusz baromi látványos focit tettek le Messivel-Lajossal 2016ig, Dembelé meg sajna eddig nem közelíti ezt a szintet, mondjuk a savat sem érdemli meg, legalább nem alibizik:D

De tény, hogy Neymar egy tapodtat se mozdult előre sőt, megkockáztatom, hogy visszafejlődött.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.04. 10:20:27

csababarca írta:
2021.04.04. 10:07:58


Ha nem ment volna el, akkor most lehet 1-2 BL-el nekünk is meg neki is több lenne. De ugye telebeszélték a fejét, hogy neki váltani kell, mert aranylabda, stb. Na azóta olyan messze került az aranylabdától, hogy csak na.
Ebben sem vagyok biztos. Az utolsó szezonjában vele is nagyon gyengén muzsikáltunk. Aztán Valverde első szezonjában egyértelműen jobb volt nélküle, pl. Alba nagyon látványosan feljavult. Sokan elfelejtetik, de a vége felé a legtöbb meccsen ő is szenvedett, rengeteget (állandóan) keresték, de sokszor labdatemető volt. Erre főként azoknak hívnák fel a figyelmet, akik szerint Dembelé mennyire béna, bezzeg Nemyarral minden szép és jó lenne.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.04. 10:07:58

Messi nélkül félkarú óriás ő is.
Hiába volt az a mantra, hogy Messi nélkül tudna kiteljesedni, valójában Messi miatt érte el azt a szintet, amiből az következett, hogy talán Messi nélkül még jobb lenne. Szemfényvesztés.
Bocsánat, nem csak Messi miatt, így nem igaz a történet, volt ott neki egy Lajos, Iniesta, prime Rakitic, stb. játékosok.

Ha nem ment volna el, akkor most lehet 1-2 BL-el nekünk is meg neki is több lenne. De ugye telebeszélték a fejét, hogy neki váltani kell, mert aranylabda, stb. Na azóta olyan messze került az aranylabdától, hogy csak na.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.04. 09:51:06

Sinya22 írta:
2021.04.04. 09:21:01
A nagy Neymar.. azóta is egy nagyra nőtt gyerek,mióta elment,és az is marad.
Ez az. Nem hogy előre nem tudott lépni mióta elment, de még azt a szintet sem tudja hozni, amit nálunk. Évről-évre megbukik. És még vannak, akik visszasírnák? :lol: Szó sem lehet róla. Mbappé haverjával együtt maradjanak csak Párizsban.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.04. 09:21:01

A nagy Neymar.. azóta is egy nagyra nőtt gyerek,mióta elment,és az is marad.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.04. 00:07:32

Titinho írta:
2021.04.04. 00:01:06
Én kb ennyit fogtam fel ebből a hírből hogy vissza akarna térni:
Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla mert úgy tudja Messi marad a Barcában bla bla bla bla bla bla bla bla bla.

Remélem is hogy ennyi igaz belőle. :wink:

Fun fact: Neymar idei utolsó 14 bajnoki meccsét tekintve, ma kapta a 3. piros lapját. =D>
Egy szavaddal sem vitatkozom, de ahogy - a magatartásbeli problémákat kivéve - Cou, Dembi, Gríz nem találja a helyét nálunk, ez detto igaz Neymarra Páriszban.
Messinek pedig nincs játszótársa.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.04.04. 00:01:06

Én kb ennyit fogtam fel ebből a hírből hogy vissza akarna térni:
Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla mert úgy tudja Messi marad a Barcában bla bla bla bla bla bla bla bla bla.

Remélem is hogy ennyi igaz belőle. :wink:

Fun fact: Neymar idei utolsó 14 bajnoki meccsét tekintve, ma kapta a 3. piros lapját. =D>
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.03. 23:36:07

Szerintem csak végig kell pörgetni fejben, hogy a jelenlegi aktív labdarúgókból kit lehet elképzelni Messi társának, akivel körömpasszokkal és zsonglőrködésekkel egy teli buszon képesek átverekedni magukat együtt, összejátszva és gólokkal befejezve. Nem néha néha, hanem általában, folyamatosan, stabilan.... :mrgreen:
Visszajön vagy sem, fegyelmezett lenne vagy sem, azt nem tudhatjuk, de nincs rajta kívül ilyen játékos, ez szerintem tény.
Aki találna rajta kívül ilyen játszótársat Messinek, az hívja fel vagy írjon mailt Laportának.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.04.03. 23:27:07

Ha nem lenne állandóan sérült és nem lenne fejben ennyire gyenge Dembele helyére bármikor szó nélkül hoznám. Viszont a PSG nekünk 200-ért sem adná el, így maradna jövőre ingyen. Addigra betölti a 30-at, ami brazilként nem egy életbiztosítás, főleg a fizujával. Egyébként szerintem meg kacsa ez a hír, bár megnézném mit kezdene a PSG jövőre lejáró szerződésű Neymar és Mbappéval.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.03. 23:05:47

Nero. írta:
2021.04.03. 22:44:57
Neymar has stopped negotiating his contract renewal with PSG and wants to return to Barça as he assumes that Messi will continue at the club. [Diari ARA]
Tegyük fel igaz (50-50), nem tudom...

Még mindig inkább választanám őt mint Mbappét vagy Haalandot, de ugye már lassan 30. Balszélre ott lesz Fati (bár kitudja mi lesz vele a sérülése útán), ettől függetlenül szívesen látnám, csak szerintem nem engedhetjük meg magunknak.

Csak ismételni tudom magam: Nem kellett volna eligazolni.
Jövőre lejár a szerződése, ingyen még talán elférne itt Fati időhúzó cseréjének :mrgreen:

Szerintem a szokásos kacsa, de azért kíváncsi lennék hogy mennyiért adná oda a PSG így hogy jövő nyáron ingyen távozhatna.
Az meg már megint más kérdés hogy mennyire lenne hasznos, vajon a PSG-beli megbukott énjét hozná vagy utolsó nagy durranási lehetőségként összekapná magát így 29 éves korára? Mindkét esetre elég sok példa van miután közeget váltott egy játékos.

Ha eltekintünk attól hogy hogyan ment el, ha a 33 éves Agüero ingyen jó üzlet(márpedig az!) akkor a 30 éves Neymar ingyen üzletnek is lehetne racionalitása, de ahhoz nagyon szigorú feltételeket kellene az elnöknek kötnie(kezdve azzal hogy sérülten sincs tesóval bulikázás) hogy összeszedje magát
Válasz küldése