Egykori és jelenlegi magyar játékosok

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.06.30. 14:36:51

Lisztest se felejtsuk.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.06.30. 14:28:23

Gera kiemelkedett a magyar mezőnyből, valódi karriert futott be Angliában, a Fulhammel EL-döntőt játszott, és a szurkolók is abszolút elfogadták. A világbajnok Olaszország elleni játéka, illetve a Man. Unitednek lőtt gólja (és általában az ollózós góljai) élményszámba mentek.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.06.30. 14:04:37

Magyar mércével mérve szerintem nem volt rossz 2008 és 2012 között, meg igazából elég sikeres karriert futott be külföldön. De Hajnal vagy Huszti ugyanez a kategória.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.06.30. 13:21:09

Vanczák és a jó játékos egy mondatban? :mrgreen:
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.06.30. 12:04:10

Nero. írta: Az elmult 20-25 ev egyetlen valamire valo magyar jatekosa.
Azért ezt nem jelenteném ki. Király, Juhász és Vanczák elég jó, ismert játékosok voltak fénykorukban. Mostani keretből meg Kádár.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.06.30. 07:00:07

Nero. írta:
Merthogy boven ismertebb mint mondjuk Hosszu
ezt mivel mérted le?

bírom ezeket a magasztos következtetéseket, hogy bőven ismertebb...nincs erre mérőszám.
én mondjuk láttam 2 hete NY-ban Hosszú plakátot, nem tudom 10 éve mondjuk láthattam e volna Gera plakátot. Lehet igen, ezért meghagyom annak, hogy döntetlen.
De a táborban a gyerekek is tudják a nevét Katinkának, pláne a lifeguardosok, úszóedzők.

Szóval engedjük már el ezeket a beböfögéseket.
Egy Gerát kutya nem ismer kishazánk, Anglia, meg néhány európai országon kívül.

De ha igen, akkor se hasonlítsuk már össze őket.
Nagy focista volt, tényleg a 2000es évek egyik legjobb magyar játékosa, de mint magyar sportoló van előtte 25 másik, akik eredményeket is elértek.


Mindemellett respect neki, és külön díjazom, hogy abba tudta hagyni időben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.06.30. 00:33:21

Gera visszavonulasa nem hir?
Az elmult 20-25 ev egyetlen valamire valo magyar jatekosa. Ha lenne jelenleg 4-5 prime Gerank, akkor valoszinuleg most kint lennenk a VBn mi is.

https://www.youtube.com/watch?v=f60bSXDxm4Y" target="_blank

=D> =D> =D>

Kommentek kozt akad egy par hozzaszolas kulfoldrol is, itt kezdodik az amikor valaki "nemzetkozileg is ismert", es az jelent valamit. Merthogy boven ismertebb mint mondjuk Hosszu vagy Erdei, ezert vagyok meglepve hogy senki nem elitette itt a forumon.

Tobbszor kifejtettem mar az oszinte velemenyem a magyar focirol, hogy 3 forintot nem er az egesz, de ha volt valami feny akkor az Gera Zoli volt, es aki jo azt el kell ismerni, plane ha kishazankat "dicsoiti"
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.08.11. 15:14:45

Gulácsi marad a kezdőkapus Lipcsében :) Szvsz a legmagasabban jegyzett magyar játékos jelenleg, további sok sikert!

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... aign=nsofb
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.25. 19:02:28

http://24.hu/sport/foci/2016/10/25/andy ... arrierjet/" target="_blank

Az a bizonyos magyar edzőtársadalom. :?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.06. 19:57:41

Na mondjuk tőle tanulhat is, ha olyan szintűre fejleszti a kreativitását, ő is viheti BL induló csapatig akár.. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.06. 19:28:41

Friss Nagy Ádám-interjú: http://index.hu/sport/futball/2016/10/0 ... a_interju/" target="_blank

Ezt palesz kedvéért külön kiemelném... :mrgreen:
- Ki az a játékos, aki csapattársként vagy ellenfélként eddig a legnagyobb hatást tette rád a pályán?
- Idáig Jorginho volt az, a Napoliból, aki mélységi irányítóként a legnagyobb hatást gyakorolta rám, persze ettől még nem ő az ideálom vagy a kedvencem, de tetszett, ahogy ezen a poszton játszott.
(szerk.: Lehet, hogy a Serie A-topikban jobb helye lett volna ennek - ez esetben elnézést. :D )
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.09.10. 12:50:28

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... do-2524995" target="_blank

Újabb fiatal tehetség külföldön. Hála égnek. Elég jó számai vannak. Az meg megint egy bohózat, hogy a Fradi nem engedte külföldre :S Nyílván, ha megfelelő képzés és lehetőség lenne, nem akarnának kimenni, de addig meg ne gördítsünk már akadályt eléjük.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.04. 16:57:20

recrea írta:
Bob, azt honnan veszed, h ez az EB hatása? Akiket felsorolsz, röhögve eladták magukat az EB előtt. Most vagy elfogadod azt, amit a szakértő mond, vagy vitázhatunk róla tovább. Erős túlzás, h az említett játékosoknak kiváló EB-jük volt.
Azt nem vitatom, hogy nyaralnak, s annyit sem nyom latba mint amennyit az ember nagyon remélt volna magyar szempontból, de dobni dob a megítélésen. Eladták volna, de így nagyobbak a lehetőségeik. Az egyértelmű, hogy ha lenne fix EL csapatunk akkor köztudatban lenne a magyar foci és nem két-három hétre csak, amivel nehéz "tárgyalni" és eladni embereket.

Már ha csak annyi, hogy az emberek kicsit jobban nyitottak lettek a magyar futballra már hatás, arról nem beszélve hogy anyagilag is dobott az EB vendéglátás terén, ez szerintem vitathatatlan. És valóban ez egy hosszabb folyamat, de pont ez hogy sok fiatalt lehetett magyar mezben látni, hiszem hogy több gyerek fog elkezdeni focizni és mi ez ha nem hatás?

Többet vártam eligazolás terén, de nem adom fel és hiszek benne továbbra is hogy ellehet indulni felfelé, mert a tehetség megvan a magyar futballban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.09.04. 15:20:48

csababarca írta:Bob, Te az eb előtt a magyarokra hegyezted ez tki, hogy mekkora hatása lesz ennek, eligazolások stb...semmi nem lett, mondom, Nagy Ádámot amúgy is vitték volna el. Dzsudzsu meg amúgy is kurválkodott volna tovább.

Payet meg rossz példa, előtte is hype volt körülötte már, AB nem dobott rajta sokat.
Milik talán aki esetleg jó példa, Morata szóra sem érdemes...jó EB-je volt :mrgreen:

Recrea, lehet én is írtam, nem emlékszem pontosan, de ez az EB kijutás is csak arra volt jó,hogy akik eddig megzedték magukat a fociból,azok még jobban megszedik, meg mondjuk a köznép berúgott párszor, ami legalább tényleg pozitívum.
Nyilván nem megy ez egyik napról a másikra, hogy nyolc kezdőnk a válogatottban elitligás csapathoz igazol majd, ezt még Bob sem állította. Azt viszont igen, hogy ez esély arra, hogy legalább a nevek bekerüljenek a köztudatba az elérhető egy relatíve jobb EB-vel. Szerintem ez megtörtént, de hogy valóban maradjanak is a köztudatban egy VB szereplés sem ártana. Remélem kijutnak, bár kevés esélyt adnék nekik.
Szóval csak annyit, hogy elkezdték, de folytatni is kell(ene) a térképen maradást.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.04. 15:03:42

Bob, Te az eb előtt a magyarokra hegyezted ez tki, hogy mekkora hatása lesz ennek, eligazolások stb...semmi nem lett, mondom, Nagy Ádámot amúgy is vitték volna el. Dzsudzsu meg amúgy is kurválkodott volna tovább.

Payet meg rossz példa, előtte is hype volt körülötte már, AB nem dobott rajta sokat.
Milik talán aki esetleg jó példa, Morata szóra sem érdemes...jó EB-je volt :mrgreen:

Recrea, lehet én is írtam, nem emlékszem pontosan, de ez az EB kijutás is csak arra volt jó,hogy akik eddig megzedték magukat a fociból,azok még jobban megszedik, meg mondjuk a köznép berúgott párszor, ami legalább tényleg pozitívum.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.04. 14:56:27

csababarca írta:
recrea írta:
A lényeg: állítása szerint a kutyát nem érdekli az EB (kutyát az EB :D ), senki nem figyeli, nyaralnak a megfigyelők, mindenki a szezon alapján igazol, amiben szintén lehet igazság, mert se magyar, se egyéb hatalmas igazolás nem volt EB után.
ezzel én tisztában vagyok/voltam, csak volt itt 1-2 ember, akik ezt mantrázták a kijutás óta,hogy ezzel nyílik meg a piac a magyar játékosoknak külföldre, meg berobbanhatnak...nah ehhez képest viszonylag jó EB-vel sem történt semmi,csak ami amúgy is lett volna.
Szóval erről ennyit.

Osztom az ismerősöd véleményét,és osztottam az EB előtt is ezt.
Értem, és ez pontosan így van.

Valaki, vagy lehet, h te (nem emlékszem) írt pontos és jó dolgokat Dzsudzsákról, szóval valaki tudja/érti/látja...azt, h azért nem igazol senki magyar focistát, mert nem elég jó, azért nem elég jó, mert pocsék az utánpótlás. A tao pénzekből a vezetők házakat építenek, az utánpótlás edzőknek meg késik a 80 -100 ezres (!) fizetése emiatt, pont azon edzők, akik megadnák az alapokat a játékosoknak. Mekkora vicc. És itt jön a korrupció, ha otthon várna a gyerek engem meg a 80 ezres edzői fizumat, gondolkodás nélkül elfogadnám Kovács apuka 40 ezrét, h játszon a béna gyereke az ügyesebb helyett. És így el lehet jutni NB1ig, az alá meg bőven.

Másik barátom Debrecenben focizott, azt mondta gyerekkora óta brutálisan kiemelkedett Balázs a többiek közül, tudták, h nagy karrierje lesz, őstehetség. Elért, amit elért (én azonnal cserélnék vele), nézőpont kérdése, egy dolog viszont nem, ebből az országból indulva ez a maximum.

Bob, azt honnan veszed, h ez az EB hatása? Akiket felsorolsz, röhögve eladták magukat az EB előtt. Most vagy elfogadod azt, amit a szakértő mond, vagy vitázhatunk róla tovább. Erős túlzás, h az említett játékosoknak kiváló EB-jük volt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.09.04. 14:52:42

Azért volt pár emberke, akinek bejött egy-egy jó EB, akár most is lehetne mondani, hogy Payet iránt mekkora érdeklődés lett hirtelen, Sissoko az angol másodosztályból lett szintén sok csapatnál felmerülő játékos. Milik? Morataért ha igazak a pletykák elég sokan nem kevés összeget adtak volna, mert többek között kiváló EB.je volt. Tehát az hogy ne érdekelné őket azt kétlem, egy VB-nél ksiebb befolyással bír ezt tagadhatatlan. Sajnos nem úgy jött ki a lépés magyar részről. Ebben benne lehet az is mint pl Ádám eligazolása esetében is volt, hogy nincs akkor befolyása a menedzsereknek, hogy jó áron eladhassanak játékosokat.

Guzmicsot sajnálom hogy végül nem lett olasz házasság.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.04. 14:23:02

recrea írta:
A lényeg: állítása szerint a kutyát nem érdekli az EB (kutyát az EB :D ), senki nem figyeli, nyaralnak a megfigyelők, mindenki a szezon alapján igazol, amiben szintén lehet igazság, mert se magyar, se egyéb hatalmas igazolás nem volt EB után.
ezzel én tisztában vagyok/voltam, csak volt itt 1-2 ember, akik ezt mantrázták a kijutás óta,hogy ezzel nyílik meg a piac a magyar játékosoknak külföldre, meg berobbanhatnak...nah ehhez képest viszonylag jó EB-vel sem történt semmi,csak ami amúgy is lett volna.
Szóval erről ennyit.

Osztom az ismerősöd véleményét,és osztottam az EB előtt is ezt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.04. 14:16:00

csababarca írta:Ez a Nagy Ádám az egyedüli akinek bejött az EB ténylegesen, nem csak rámondva.
Bár szerintem anélkül is elvitték volna külföldre a fertőből.

Hajrá, ő az egyedüli a válogatottból (meg talán Kádár és Lang), akikből lehet valami.
Egyik legjobb barátom beszélgetett egy magyar játékosmenedzserrel, gondolom ért hozzá, mert 2 nappal Dzsudzsák igazolása előtt megmondta, h ebbe az arab csapatba fog igazolni. Semmilyen hír nem volt róla, csak annyit mondott, h figyeljük a híreket, 3 napon belül jelentik. Balázzsal kapcsolatban sok mindent mondott, ami világosítja az ő karrierjét, amiről annyi okosságot lehet olvasni hozzáértő szurkolóktól, közben fogalmuk nincs.

A lényeg: állítása szerint a kutyát nem érdekli az EB (kutyát az EB :D ), senki nem figyeli, nyaralnak a megfigyelők, mindenki a szezon alapján igazol, amiben szintén lehet igazság, mert se magyar, se egyéb hatalmas igazolás nem volt EB után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.09.04. 13:47:44

Ez a Nagy Ádám az egyedüli akinek bejött az EB ténylegesen, nem csak rámondva.
Bár szerintem anélkül is elvitték volna külföldre a fertőből.

Hajrá, ő az egyedüli a válogatottból (meg talán Kádár és Lang), akikből lehet valami.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.09.04. 13:00:35

Érdemes elolvasni. http://www.nemzetisport.hu/legiosok/leg ... el-2523975" target="_blank
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.26. 18:37:57

Isten nyugosztalja.:-(
http://m.sport365.hu/magyar-foci,labdar ... noka,91031" target="_blank
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.23. 15:17:05

Napoli will have to go head-to-head with Hull City to sign striker Nemanja Nikolic, 28, from Legia Warsaw according to ESPN.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.23. 14:14:07

messideco írta:Komolyan, most Fiola az MB2-ben tolja a Gyakadémia színeiben? :(
Azt nem tudom mi, de igen a másodosztályban van a Puskásnál. EB-re is a másodosztályból ment már. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.08.23. 11:15:39

Komolyan, most Fiola az MB2-ben tolja a Gyakadémia színeiben? :(
"And my heart will leave you never."
Lezárt