NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.09.25. 23:35:52

el fuero írta:Aki szereti a csapatát az el tud intézni egy szabad napot magának. :wink: Na mind1. Jövő héten DERBY!
Hát igen, de ez a nagy baj a Pénteki meccsekkel...Ilyenkor általában kevesebb is a néző. :roll:
el fuero
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2006.02.08. 08:55:48
Tartózkodási hely: IX. Ferencváros Üllői út. 129

2009.09.25. 23:34:23

Aki szereti a csapatát az el tud intézni egy szabad napot magának. :wink: Na mind1. Jövő héten DERBY!
Forza Lazio!
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.09.25. 23:29:16

el fuero írta:
kamaj írta: Am az átlagnézőszám 5000 Debrecenben :wink:
Az lehet.

Fociláz:
Kép
Elárulom neked, hogy Debrecen-Kaposvár 420 km ami kocsival olyan 4-4 és fél óra út, ami azt jelenti, hogy aki meccsre akart menni annak 12:30 körül el kellett indulnia. És mint tudjuk, vannak olyan emberek akik dolgoznak ilyenkor...
el fuero
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2006.02.08. 08:55:48
Tartózkodási hely: IX. Ferencváros Üllői út. 129

2009.09.25. 23:21:54

kamaj írta: Am az átlagnézőszám 5000 Debrecenben :wink:
Az lehet.

Fociláz:
Kép
Forza Lazio!
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.24. 23:34:16

Szerintem azzal van a legnagyobb gond, hogy az elfogadott, hogy emberek a meccsel nem is törődve másokat szidnak és lényegében azért mennek ki, hogy balhé legyen.

Elítélem mindazokat akik a meccsen szidták a másik tábort (ebben sokkal erősebb volt a Fradi tábor), de elítélem azokat is akik másokat támadnak meg csak azért, mert másnak drukkol vagy más nézetet vall.
Szégyen mindkettő és mindkettőtől meg kéne szabadulnia a magyar csapatoknak. Egyszerűen ilyen emberekre nincs szükség. Sokkal inkább legyen egy "elit" szurkolótábor, mint egy ilyen.

Szerintem.

Ez az én véleményem és úgy gondolom, ha mernének ez ellen tenni sokkal kultúráltabb keretek között lehetne meccsre járni. Persze ez nem azzal jár, hogy ne legyen Ultras csak azokat az egyéneket kéne kiszűrni akik csak a balhé miatt mennek ki és keltik a feszültséget.

Debrecenben azért jönnek ki az emberek, mert, imádják a focit és szeretik a Lokit látni élőben, ahogy játszanak. Az emberek nem a balhé miatt mennek ki és ez nagy különbség.

Ha van jó foci lesznek nézők is akik a foci miatt és nem csak a közösség, miatt mennek ki a meccsre és ezt Debrcenben lehet a legjobban látni, hisz nemrég még egy (enyhe túlzással élve) 0 km-es csapat volt aki nemrég felkerült az NB1-be most meg a Bl csoportkörében játszanak a Liverpool, Lyon, Fiorentina ellen és kiverték a bolgár, észt és svéd bajnokot is, úgy, hogy egyiknél se a véletlen miatt mentek tovább, hanem azért, mert egyszerűen jobbak voltak.

Am az átlagnézőszám 5000 Debrecenben :wink:
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.09.24. 21:32:47

Mikor volt legutóbb Újpest-Ferencváros rangadó? Azt hiszem nagyon rég.
Régen minden este a balhékkal volt tele a TV. :D
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.24. 21:30:02

el fuero írta:Na a sok megmondó. Honnan tudjátok, hogy kik képezik a Ferencváros táborát? Mindenki dolgozik vagy iskolába jár. Tisztességesen keresik a pénzt, hogy hétvégén elmehessenek a kedvenc csapatuk meccsére.


Én tom kik alkotják mert én is bele tartozom. :D Mindenki sírt hogy miket énekelt a tábor én most nem mentem el de a haverom mesélte hogy mi történt meccs után, hogy be támadtak minket.De erről persze senki se tud csak a Fradit szidni megint mi voltunk a rosszak a debreceniek meg az ártatlanok.
el fuero
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2006.02.08. 08:55:48
Tartózkodási hely: IX. Ferencváros Üllői út. 129

2009.09.24. 21:20:52

Na a sok megmondó. Honnan tudjátok, hogy kik képezik a Ferencváros táborát? Mindenki dolgozik vagy iskolába jár. Tisztességesen keresik a pénzt, hogy hétvégén elmehessenek a kedvenc csapatuk meccsére. Nekem ne mondja senki h balhéért megyek ki. Annyira [auto_cenzúra] a focink, hogy én már régóta csak a társaság, a barátok miatt járok minden héten otthon és idegenben egyaránt meccsre.

Nagy foci láz van debrecenben. Idén mikor voltatok ennyien bajnokin? Ez sem a Fradi miatt van...Pakson ötvenen voltatok. Átlag nézőszem max. 3 ezer. Mikor fogtok az üllőire ennyien eljönni mint mi lákilendbe?

Apropó balhé. Kik támadták be a Fradistákat a Hódos mögött?(Igaz, hogy cigányok módjára dobálóztak, de többen csúsztak itt is ott is) Jah, hogy erről nem is tudtok, mert otthon a gép elől jártatjátok a szátokat.
Vasárnap direkt szídtunk végig titeket. Ezt érdemlitek. Kár, hogy 800an leszurkoltuk az "elit béel" szurkolókat.
Forza Lazio!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2009.09.20. 20:28:22

Sziasztok!
Ha szeretitek a focit és van rám 2 percetek akkor kattintsatok légyszíves a linkre és töltsétek ki a kérdőívemet. Sokat segítenétek vele a szakdolgozatom megírásában! Köszönöm!
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=C ... vh7g_3d_3d
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.09.20. 19:57:20

martin120 írta:Persze tudom miről beszélsz.Ha valaki normális akkor biztos nem viszi ki a gyerekeit vagy ha nyugodtan akar haza érni .De szerintem több embert érdekel a balhé mint a meccs.Szerinted ki kíváncsi erre a focira??
Teljesen jogos a kérdésed, ezt aláírom.
De valahol el kell kezdeni javítani a dolgokat. Mind a fociutánpótlás szintjén, mind a szurkolók szintjén.
Előbb-utóbb el lehet érni, hogy normális foci és normális emberek (gyerekek is sokan!) legyen a stadionokban.
Mindig örömmel tölt el, amikor pl. egy Barca meccsen csomó lányt látok, vagy idős hölgyeket is, vagy 5-6 éves kissrácokat... a "focinézésnek" valahol egy családi szórakozásnak kellene lennie.
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.20. 19:50:42

Csak nézd meg a Debrecen hazai meccseit és rájössz hány ember. Ha van foci, van drukker is és igenis ebben a pici országban is lehetne jó foci és vannak is olyan helyek, ahol ez meg tud valósulni.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.20. 19:48:45

Mikaos írta:azt hittem, hogy focimeccsre azért mennek ki az emberek, hogy focit nézzenek, és biztassák csapatukat... :lol:
Ha nézem az elsőosztályú angol meccseket, akkor azt látom, hogy a szurkolók 3 méterre vannak a pályától, kerítés nélkül és valahogy kibírják, hogy ne balhézzanak. Ők is hozzátartoznak az általad említett "mindenki"-nek nevezett szurkolókhoz? Ahogy írtad: "mindenki a balhéért megy ki". Lehet, hogy itt még igen, de remélem, nem sokáig.

Biztos vagyok benne, hogy jó páran nem mennek ki a meccsekre emiatt az állatok miatt. Mondom, eleinte biztos alig lenne közönség, ha minden csapattól elvonnák ezt a nagyjából 500-1000 fős réteget, de előbb-utóbb megtérülne a dolog, mert később ennek köszönhetően többen látogatnák a meccseket.
Normális ember nem akar disznókkal együtt vacsorázni! - ha érted mire gondolok.


Persze tudom miről beszélsz.Ha valaki normális akkor biztos nem viszi ki a gyerekeit vagy ha nyugodtan akar haza érni .De szerintem több embert érdekel a balhé mint a meccs.Szerinted ki kíváncsi erre a focira??
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.09.20. 19:36:59

martin120 írta:Nem tudom mért van mindenki ennyire ellenére ami a magyar stadionokban folyik?Ha a kemény magot ki tiltanák a stadionokból lennének pár százan kint a meccseken, mindenki a balhéért megy ki!
Ja, én azt hittem, hogy focimeccsre azért mennek ki az emberek, hogy focit nézzenek, és biztassák csapatukat... :lol:
Ha nézem az elsőosztályú angol meccseket, akkor azt látom, hogy a szurkolók 3 méterre vannak a pályától, kerítés nélkül és valahogy kibírják, hogy ne balhézzanak. Ők is hozzátartoznak az általad említett "mindenki"-nek nevezett szurkolókhoz? Ahogy írtad: "mindenki a balhéért megy ki". Lehet, hogy itt még igen, de remélem, nem sokáig.

Biztos vagyok benne, hogy jó páran nem mennek ki meccsekre emiatt az állatok miatt. Mondom, eleinte biztos alig lenne közönség, ha minden csapattól elvonnák ezt a nagyjából 500-1000 fős réteget, de előbb-utóbb megtérülne a dolog, mert később ennek köszönhetően többen látogatnák a meccseket.
Normális ember nem akar disznókkal együtt vacsorázni! - ha érted mire gondolok.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2009.09.20. 19:34:10

martin120 írta:Hát nálunk 2-3 emberből áll az ultras.És az idegbeteg Fradistákról csak annyit hogy még nem láttad mi van a hazai meccsek után!Mint az mtk meccs után amit a metró kapott!
Azok elég betegek. Biztos nálunk is vannak ilyen szurkolók de akiket én ismerek azok 1általán nem ilyenek. Max jól berúgnak mint pl a kupadöntő után pesten.. Akkor én is nagyon szomorű voltam hogy nem tudnak 11-est lőni :evil:
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.20. 19:30:55

kamaj írta:Nekem semmi bajom a normális Fradistákkal csak azokkal akik mindent és mindenkit szidnak függetlenül a meccs állásától. Ismerek rendes Fradi drukkereket és nem hatalmas az a tömeg akik ilyen elmebetegek mint akik most kint voltak a Nagyerdőn a Fradinak "drukkolva". Szánalmas amit műveltek, és ilyen embereknek nem szabadna ott lenniük a pálya mellett! A Debreceni Ultrák pedig ahhoz képest amit kaptak a Fradistáktól igencsak visszafogottak voltak! GRT Nekik, hogy nem mentek rá a szitkozódásokra.

Ja és igen: szerinted a kemény mag az több ezer ember legalábbis Debrecenben? Vannak vagy 800 max meccsenként a többiek nem Ultras tagok. Most 10000 ember volt kint és az átlag is 4000-5000 szokott lenni...


Hát nálunk 2-3 emberből áll az ultras.És az idegbeteg Fradistákról csak annyit hogy még nem láttad mi van a hazai meccsek után!Mint az mtk meccs után amit a metró kapott!
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.20. 19:25:22

Nekem semmi bajom a normális Fradistákkal csak azokkal akik mindent és mindenkit szidnak függetlenül a meccs állásától. Ismerek rendes Fradi drukkereket és nem hatalmas az a tömeg akik ilyen elmebetegek mint akik most kint voltak a Nagyerdőn a Fradinak "drukkolva". Szánalmas amit műveltek, és ilyen embereknek nem szabadna ott lenniük a pálya mellett! A Debreceni Ultrák pedig ahhoz képest amit kaptak a Fradistáktól igencsak visszafogottak voltak! GRT Nekik, hogy nem mentek rá a szitkozódásokra.

Ja és igen: szerinted a kemény mag az több ezer ember legalábbis Debrecenben? Vannak vagy 800 max meccsenként a többiek nem Ultras tagok. Most 10000 ember volt kint és az átlag is 4000-5000 szokott lenni...

SZERK: Épp eleget láttam 2003 május 30.án a Fradisták őrültségéből és utána mit tettek az illetékesek? SEMMI! Hihetetlen...
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára kamaj 2009.09.20. 19:36:02-kor.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2009.09.20. 19:22:41

Majdnem!!! Nembaj NYERT A LOKI! Áááá de sajnálom hogy nem lehettem kint :cry: :cry: :cry:
Avatar
martin120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:55
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.20. 19:21:33

kamaj írta:Minden szurkolótábornál így van nem különben náluk is és szerintem a tévés felvételekkel simán ki lehetne szűrni a problémás egyéneket. Csak nem akarnak cselekedni hisz ők alkotják a Fradi aktív szurkolóinak nagy részét. Mindenki tudja kik azok csak cselekedni nem akarnak/mernek. És ez a legelszomorítóbb :cry:!!!
Közben 1:1 az állás!!!
Hajrá LOKI!!!!!


Nem tudom mért van mindenki ennyire ellenére ami a magyar stadionokban folyik?Ha a kemény magot ki tiltanák a stadionokból lennének pár százan kint a meccseken, mindenki a balhéért megy ki! Mi az hogy nálatok?Hagyjad már a szívtiprók ultrast :lol: 800-an leénekeljün őket!Olvastam hogy a sok Nyíregyházi meg Debreceni hogy őrül a Debrecen győzelmének.Erre csak azt tudom mondani amit tirpákiában is énekeltünk MIKOR JÖTTÖK BUDAPEST-RE?HEJJ!HEJJ!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2009.09.20. 19:18:45

Rettenetesen szégyellem magamat hogy nem mentem ki a meccsre pedig nagyon ki akartam menni csak ez a rohadt betegség :evil: :evil: . Teljes szívemből szurkolok a Lokinak és reméem hogy 2-1 marad az állás. Legutóbb 3-1 re vertük asszem a Fradit azthittem msot is így lesz.
Hajrá LOKI!!!!

Aztaaaaaa
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.09.20. 19:02:29

Úgy van Kuli :D :D :D

Tettő-ed :D :D
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.09.20. 18:58:12

Így van, el kell takarítani a piszkos elemeket a stadionokból.
Nyilván 1 évre csökkenne a nézettség, de szerintem fokozatosan a normális emberek is kijárnának a meccsekre (pláne, ha fejlődne közben a foci minősége is).

Természetesen gyökerénél kellene elkezdeni a problémát: bérletes rendszer és kamerázás, illetve kemény büntetések.
Amely részemről súlyos pénzügyi büntetés lenne, és emellett közmunkára kéne fogni őket. A börtön nem megoldás, mert az én pénzemből etetik azokat a neandervölgyi kinézetűeket, ráadásul legtöbbször csak leteszik az óvadékot simán, ha lehetőségként szerepel.
Az meg külön vicc (bár lehet, hogy egyszer mondtam már), hogy kb. ugyanannyi büntetést kap a rosszul parkoló ember egy belvárosban, mint az, aki köveket dobál rendőrökre, vagy szurkolótársait dobálja a stadionban, magyarul életveszélyt idéz elő. VICC.

(Mindenesetre amíg nincs megoldás, addig egy pár gumibot nem árt a fejükre. Bár lehet, hogy hiába ütik, mert tök üres.)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.09.20. 18:43:47

kamaj írta:Miért ne lehetne?
A főszurkolónak van a legnagyobb hatása a szurkolótábornak akit vakon követnek a "kemény magosok". Minden szurkolótábornál így van nem különben náluk is és szerintem a tévés felvételekkel simán ki lehetne szűrni a problémás egyéneket. Csak nem akarnak cselekedni hisz ők alkotják a Fradi aktív szurkolóinak nagy részét. Mindenki tudja kik azok csak cselekedni nem akarnak/mernek. És ez a legelszomorítóbb :cry:!!!

Közben 1:1 az állás!!!
Hajrá LOKI!!!!!
Igen, mondjuk nem minden sportvezetőnek van annyi vér abban a bizonyos testrészében, mint Laportának. Ő hidegvérűen kitiltotta a Boixos Nois-t a stadionból. Igaz azóta olyan a Nou Camp mint egy színház, szurkolás, betanult rigmusok nem igazán vannak, de legalább most már csak a normális rész jár ki meccsre.

Szerk: Nagyon szimpatikus volt amikor Komlósi és Ashmoore a komolynak tűnő összeszólalkozása után a sárgalapok felmutatását követően lepacsiztak... Ritkán látni ilyen jelenetet magyar pályán =D>
Kép
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.20. 18:40:45

Miért ne lehetne?
A főszurkolónak van a legnagyobb hatása a szurkolótábornak akit vakon követnek a "kemény magosok". Minden szurkolótábornál így van nem különben náluk is és szerintem a tévés felvételekkel simán ki lehetne szűrni a problémás egyéneket. Csak nem akarnak cselekedni hisz ők alkotják a Fradi aktív szurkolóinak nagy részét. Mindenki tudja kik azok csak cselekedni nem akarnak/mernek. És ez a legelszomorítóbb :cry:!!!

Közben 1:1 az állás!!!
Hajrá LOKI!!!!!
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.09.20. 18:36:44

Komolyan modnom mostantól szurkolni fogok a Fradi bajnoki címéért és BL szerepléséért, mert akkor az angolok tuti hogy felépítik az új stadiont. Abban tuti hogy lesz beléptető rendszer, amivel ki tudják szűrni a huligánokat. Amíg a Fradi az Üllői úton házal, addig itt nem lesz semmilyen változás. Egyszerűen nem tudják megoldani ezeknek a majmoknak a kiválasztását, mert nincsenek meg hozzá a körülmények.

Szerk: A másik dolog. Biztos hogy van jelentősége ennek is. Hogy várjuk el hogy a gyerekek megszeressék a focit, ha nem járnak meccsre? Ha nekem gyerekem lesz, nem valószinű hogy ki fogom vinni egy Szpari-Fradi meccsre, mert nem akarom hogy a fiam a meccsen tanuljon meg káromkodni. És ezzel szerintem sok szülő van így. Ha azt látja a gyerek hogy emberek vandálkodnak, szétverik a stadiont, akkor az biztos jó hatással lesz rá. Arról már nem is beszélek, hogy vagy hazajutunk biztonságosan, vagy nem....



Közben hála Istennek egyenlített a Loki. Mondom ezt nyíregyházi léttemre :lol: :lol: :lol: Vicces :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2009.09.20. 18:44:18-kor.
Kép
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.20. 18:31:36

Ez az, miért nem lehet az ilyen embereket eltiltani a meccstől???
Miért nem lépnek az illetékesek azért, hogy tisztességes keretek között lehessen szurkolni, meccsre kijárni???
Elképesztő amit ők neveznek úgymond szurkolásnak. Sok csapatnak van kemény magja ami néha egy kicsit "erősebben" szurkolnak, na de a Fradinak van az a kemény magja amit soha többé nem szabadna meccs közelébe engedni!
A kérdésem pedig szerintem még sokáig fent fog állni sajnos: Miért nem cselekednek ez ellen?
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Válasz küldése