Bundesliga / DFB Pokal

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:22:12-kor befejeződött.

Bayern München
5
83%
Más csapat
1
17%
 
Szavazatok száma: 6
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.13. 18:14:43

A Bayern nem bízta a véletlenre. 4:0-ra lelépte a Nürnberget. A teljes fakóval játszott, egyedül Ribery volt kezdő. Az egész szezonban a kispadon jegelt Rafinha (jobbhátvéd) két gólt is vágott. Elnézegettem a kezdőjüket, volt akinek a neve sehogy sem akart beugrani.

A Dortmund kicsit erősebb kezdővel, a Fürth nevű harmatgyenge társaságot "vágta haza" idegenben, egy 1:6-os eredménnyel. Szegény Varga Józsika egy félidő után cserébe ment.

Így pihennek a Bundesligában. :)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.07. 10:40:16

Alcantara írta:A Dortmund nem biztos, hogy megragad Európa élmezőnyében.
Nagy esély van arra, hogy "szétkapják" a csapatot. A két lengyel egyike biztos távozik, Hummels jövetelét csak remélem(hozzánk), Reuss is óriási játékos, többen vinnék. Mondjuk utóbbi kinyilatkozta, hogy maradni akar, de lehet van az a pénz, amiért meggondolja magát ő is és a Dortmund is. :wink:
Igen, több mint valószínű, hogy jó pár kulcsember távozni fog nyáron, ugyanakkor az értük kapott nem kevés pénzből jócskán bevásárolhatnak és ha ezt okosan teszik és továbbra is a jelenlegi filozófia mellett dolgoznak Kloppék, akkor bizony számolni kell velük az élmezőnyben. Én legalábbis nagyon remélem!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.04.07. 10:04:14

A Dortmund nem biztos, hogy megragad Európa élmezőnyében.
Nagy esély van arra, hogy "szétkapják" a csapatot. A két lengyel egyike biztos távozik, Hummels jövetelét csak remélem(hozzánk), Reuss is óriási játékos, többen vinnék. Mondjuk utóbbi kinyilatkozta, hogy maradni akar, de lehet van az a pénz, amiért meggondolja magát ő is és a Dortmund is. :wink:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.06. 18:43:12

Bajnok a Bayern! :? A Bundesliga történetében még egy csapat sem nyerte meg ilyen korán a salátástálat. Jár a gratuláció, abszolút megérdemelten nyertek, káprázatos játék, iszonyatosan kevés kapott gól stb. Végig gázoltak idén Németországon, ami egyébként várható volt, hogy nem hagyják annyiban azt, hogy a Dortmund 2 évig "uralkodott".

Bár még van hátra 6 forduló, de valószínűleg meglesz a 2. hely Kloppéknak. Szvsz elég jóra sikerült az idény, még ha a bajnoki címer nem is sikerült megvédeni és a kupából is kiestek. Már az eddigi BL szereplés is kárpótolja ezért a dortmundiakat és még koránt sincs vége. Meg ragadhatnak az elkövetkezendő években Európa közvetlen élmezőnyében.

A kieső helyeken: A Fürth már készülődhet a 2. osztályra és remélem az Augsburg társul hozzá, a Hoffenheim pedig bent marad.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.06. 16:17:15

Félidőben Frankfurt-Bayern 0-0, Dortmund-Augsburg 1-2. Jelen állás szerint bajnokok a bajorok.
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.04.06. 15:49:43

Németországban már ma bajnok lehet a Bayern ha nyerni tud Frankfurtban. A Dortmundnak a második hely nem nagyon forog veszélyben és örülök neki, hogy a BL-re koncentrálnak. Mai kezdőjük: Langerak - Grosskreutz, Subotic, Santana, Schmelzer - Bender, Sahin - Leitner, Bittencourt, Hofmann - Schieber.

Piszczek, Lewandowski, Götze, Gündogan, Kehl is csak a kispadon, míg Reus, Weidenfeller még ott sincs :!:

Szerk.: Schieber góljával vezetnek a méhecskék :wink: A Münchenieknél Alaba 11-esből a kapufát találta telibe :twisted:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.04.05. 16:32:42

Barcaman14 írta:Ez így akárki akármit mond nagy kihívás lesz Pepnek. Ezt a bajnoki idényt nehéz lesz fölülmúlni, a kupát is nagy valószínűséggel behúzzák idén. A BL azért még nehéz terep.
De tény, hogy idén az egyik legjobb csapat a Bayern, szinte minden klappol. És ebbe jövőre akár nagyon bele is bukhat Pep.
Ebből a szempontból valóban komoly kihívás a Bayern, hisz nagyok lesznek az elvárások Peptől. A bajnokság abszolút kötelező, + egyéb hazai kupákat is illene behúznia, de BL-ben is mindenki vmi szép eredményt fog várni. Kérdéses persze, hogy az idei csapat milyen magasra teszi számára a lécet, eddig úgy néz ki, eléggé magasra. Talán segíthetne Pepnek, ha idén behúzná a Bayern a BL-t, hisz már nagyon ki vannak éhezve a bajorok rá, és ha idén sem jön össze, akkor Peptől fogják várni a megváltást.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.31. 12:11:42

Alcantara írta:Lehet én tudom rosszul, de Jupp Heynckes esetében nem emlékszem, hogy ő nem akart volna hosszabbítani. Az igaz, hogy lejár a szerződése, de nem is ajánlottak hosszabbítást neki.
Hangsúlyozom, lehet én nem vagyok jól informált.
Én emlékszem arra, hogy amikor a Bayernhez érkezett, Ő már akkor leszögezte, hogy 2 éves szerződést köt, és azt nem áll szándékában meghosszabbítani. Nyilván ez az oka, hogy nem is ajánlottak neki.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.03.31. 11:08:00

Adler védte a Hamburg kapuját, szegényt sajnálom, pedig jó kapusnak tartom. Ebből a gombócból nem kér repetát szerintem :roll:
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.31. 10:58:50

Ez így akárki akármit mond nagy kihívás lesz Pepnek. Ezt a bajnoki idényt nehéz lesz fölülmúlni, a kupát is nagy valószínűséggel behúzzák idén. A BL azért még nehéz terep.
De tény, hogy idén az egyik legjobb csapat a Bayern, szinte minden klappol. És ebbe jövőre akár nagyon bele is bukhat Pep.

A Juvénak pedig nem hiszem, hogy félnie kéne. Oké, tönkreverték a Hamburgot, szinte minden a hálóban kötött ki. De azt hiszem nem kell hangsúlyozni, hogy egy olasz csapatról beszélünk, ráadásul a jelenlegi legjobb olasz csapatról. Nagyon meg szenvedni a Bayern, abszolút kiegyenlített párharcot várok.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.31. 10:22:08

Lehet én tudom rosszul, de Jupp Heynckes esetében nem emlékszem, hogy ő nem akart volna hosszabbítani. Az igaz, hogy lejár a szerződése, de nem is ajánlottak hosszabbítást neki.
Hangsúlyozom, lehet én nem vagyok jól informált.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.31. 08:47:27

Initom írta:lassan egyre nagyon jelentősége lesz ennek a kérdésnek:

Kell e ide egyáltalán Guardiola?
Egyrészt nem hosszabbít a német, tehát kell egy edző.

Másrészt x éve nem nyertek BL-t, gondolom már nagyon szeretnének. Teszem hozzá, szerintem idén sem fognak, mert van náluk jobb csapat. Szép eredmény a 9-2, nem épp a mi tegnapi teljesítményünkre hajaz. Bár a Hamburgot mindig tönkre verik.

A Juve más kategória, szerintem nagyon szoros párharc lesz, igazi focicsemege.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.30. 21:08:09

Heynkesnek a szezon végén lejár a szerződése, amit nem szándékozik meghosszabbítani. Nyilván ő a művét már nem tudja továbbvinni, érkezőnek meg Pep volt gondolom a legszimpatikusabb. Ez az oka a cserének. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.03.30. 21:00:24

Initom írta:lassan egyre nagyon jelentősége lesz ennek a kérdésnek:

Kell e ide egyáltalán Guardiola? :?


Ez a csapat teljesen egyben van,a játékosok megtalálták az edzővel a harmóniát. Torony magasan verik a Bundesliga mezőnyét,és a Bl ben is ott vannak. A játékukat pedig élmény nézni.

A bayern vezetői kezdhetnek izzadni,mert ha megnyerik a BL-t akkor...hogy is mondjam finoman...valószínűleg sem a játékosok,sem a szurkolók sem fogják szívélyesen fogadni az edzőcserét.
Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott akkor, amikor bejelentették az érkezését. Elnézve őket nehéz lesz elfogadtatni a szurkolókkal, ha más játékrend lesz jövőre, főleg, ha kezdetben döcögni fog a szekér.

Nem is a mai eredményt nézve, de igazából nagyon toppon van a Bayern ebben a szezonban, nem véletlen, hogy már tavaly is döntőt játszott a BL-ben.
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.03.30. 20:41:50

lui1698 írta:
shawn írta:9-2 a vége :shock: :shock:
Szegény juve :lol:
Arsenal azért majdnem kivágta őket a retekbe, szóval ne sajnáljuk a Juvét előre én azt mondom. :wink:
Egyáltalán nem sajnálom, smiley is mutatja :) am nyilván jobb a juve védelme, mint 1 hamburgé persze, de az arsenal elleni visszavágó előtt sztem alaposan elbízta magát a bayern
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.03.30. 20:39:30

lassan egyre nagyon jelentősége lesz ennek a kérdésnek:

Kell e ide egyáltalán Guardiola? :?


Ez a csapat teljesen egyben van,a játékosok megtalálták az edzővel a harmóniát. Torony magasan verik a Bundesliga mezőnyét,és a Bl ben is ott vannak. A játékukat pedig élmény nézni.

A bayern vezetői kezdhetnek izzadni,mert ha megnyerik a BL-t akkor...hogy is mondjam finoman...valószínűleg sem a játékosok,sem a szurkolók sem fogják szívélyesen fogadni az edzőcserét.
Abi & Tito
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.30. 20:37:40

shawn írta:9-2 a vége :shock: :shock:
Szegény juve :lol:
Arsenal azért majdnem kivágta őket a retekbe, szóval ne sajnáljuk a Juvét előre én azt mondom. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.03.30. 20:35:11

9-2 a vége :shock: :shock:
Szegény juve :lol:
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.03.30. 20:16:50

ozsimiki írta:Nehéz helyzetben vagyok, mert ősidőkre nyúlik vissza az unszimpátiám a bőrgatyások irányába, de lehet,h az új szezonban több meccsüket megnézem Pep miatt,de az biztos,h egy Dortmund ellen sosem fogok nekik drukkolni, max egy Milan,Real ellen :D

az tény,h amit most játszanak, szerethetőbb,és már nem sok olyan playa van a keretükben,akiket nem bírtam,de azért a hagyományokat őrzöm D:
Pedig ha jól tudom az előszezonban játszunk velük egy Ulli Hoennes kupa alkalmával! :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.03.30. 20:09:57

A Juvésok biztos nem örülnek, kisebb fajta erő demonstráció megy Münchenben: 81. percben 9-1 a Bayernnek a Hamburg ellen!!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.30. 15:37:54

Szalai Ádám első percben szerzett góljával vezet a Mainz :!: Ha jól tudom, a Dortmund ha nem nyer a Bayern viszont igen, akkor a bajorok már ma bajnoki címet nyerhetnek :evil:

Szerk.: Közben Piszczek góljával vezet a Dortmund Stuttgártban :twisted: :D
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.02.28. 20:51:21

Nehéz helyzetben vagyok, mert ősidőkre nyúlik vissza az unszimpátiám a bőrgatyások irányába, de lehet,h az új szezonban több meccsüket megnézem Pep miatt,de az biztos,h egy Dortmund ellen sosem fogok nekik drukkolni, max egy Milan,Real ellen :D

az tény,h amit most játszanak, szerethetőbb,és már nem sok olyan playa van a keretükben,akiket nem bírtam,de azért a hagyományokat őrzöm D:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.02.28. 19:25:48

Én speciel Guardiolanál egyiket se tudom elképzelni...Se Mandzukicot se Gomezt.Kérdés persze mit akar játszatni.Ha nem akarja erőltetni ezt a Barca style-t akkor a horvát marad,de Gomez szerintem megy a lapátra a nyáron.És egy Lewandowski féle játékos meg simán jó a Bajoroknak.
Kép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.28. 18:36:31

Barcaman14 írta: "A bajorok részéről Franz Beckenbauer a héten úgy nyilatkozott, a Bayernnek nincs szüksége Lewandowskira."-az nso-s cikkben legalábbis ez szerepel.

Nem is lenne nagyon helye, 2 gólerős támadó is van a bajoroknál.
Egyelőre. Most ugye úgy néz ki a dolog, hogy Mandžukić, Gómez, Pizarro; ebben a sorrendben. Pizarronak nyáron már le is jár a szerződése és még ha azt esetleg meg is hosszabbítanák (amit kétlek), akkor is pakolna 2014-ben.
Akkor pedig marad Gómez és Mandžukić, akik közül momentán az utóbbit favorizálja Heynckes.
Aztán persze kérdés, hogy Guardiola hogy dönt, de nem tartom elképzelhetlennek azt a forgatókönyvet, hogy a következő szezon végén a Gómez-Mandžukić páros egyike (feltehetően Gómez) távozik, és Lewandowski érkezik.
albicelesteX írta:Kövezzetek meg,de ha a Barca kiesik a BL-ből én a Bayern győzelméért szorítok!Nagyon megérdemelnék!!!
Kb. én is. Bayern és Dortmund, kicsit Juventus. Persze emellett örülnék annak is, ha a Malaga minél messzebb jutna, de a legjobb persze az lenne, ha szeretett csapatunk összekapná magát...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.02.28. 18:33:17

Kövezzetek meg,de ha a Barca kiesik a BL-ből én a Bayern győzelméért szorítok!Nagyon megérdemelnék!!!
Kép
Válasz küldése