Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.09. 19:58:56

HAJRÁ MAGYAROK!

elég sok néző is van, hangulat nem lesz rossz.

eurosport+m2
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.10.07. 20:11:21

Saviola írta:Nem semmi,amit a fiúk tegnap véghez vittek.Hatalmas teljesítmény és gratulálok nekik.Remélem megszorongatjuk az olaszokat. :wink:
Megszorongatni? Szerintem leverjük őket.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.10.07. 20:05:36

Tényleg fantasztikus volt a magyarok teljesítménye. Játékban kicsivel gyengébbek voltunk, mint a csehek, de agyban erősebbek.
Gulácsi nagy ász volt, és a középpályás-sorral is elégedett voltam -az első meccshez képest- .
Németh K egy kicsit csalódás, olyan flegmán rúgta a 11-est, hogy ilyet senki nem engedhet meg magának. Neki viszont pont mentálisan kell rendbe tennie magát, mert lehet, hogy kissé elszállt. Amúgy jó gyerek, nincs vele baj, és tehetséges is (ez egyértelműen látszik a megmozdulásaiból), de azt hiszem, nem mindig koncentrál maximálisan.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2009.10.07. 14:57:47

Ha valaki még nem értesült volna: http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... t-2002469/
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2009.10.07. 13:15:50

Nem semmi,amit a fiúk tegnap véghez vittek.Hatalmas teljesítmény és gratulálok nekik.Remélem megszorongatjuk az olaszokat. :wink:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.07. 11:54:05

Még mindig a siker hatása alatt vagyok, fantasztikus, hogy a világ legjobb 8 csapata között vagyunk!
Az a megérzésem, hogy Németh valami nagyot játszik majd az olaszok ellen. Nem az a tipus, aki annyiban hagyná, nyilatkozta is hogy így nem akar hazamenni, hogy egy kihagyott tizi maradjon meg róla
Én bízom benne is.
Más kérdés, hogy olyannak nem szabad elvállalni a büntetőt, aki a szívéhez kap a párbaj közben...
Legutóbb 1996-ban lett volna sansz kialakítani egy jó szellemű, tehetséges játékosokból álló, összeszokott felnőttválogatottat, de akkor nem éltünk az eséllyel.
Most megint itt a sansz...
Lujo: Az argentinok-Messi ide vagy oda-sajnos most felnőttszinten sincsenek a legjobb 8 között. Persze a vb-n ettől még robbanthatnak-ha kijut velük Diego...
Ebben a korosztályban pedig jelenleg nem tudtak villantani.
Rivaldo-A Legnagyobb.
socio66

2009.10.07. 09:24:11

Nagyon jó érzés látni ezeket a fiúkat a világ elitjében,de azért ne felejtsük el,hogy ez a korosztály még csak a 'felnőtt' futball 'előszobája'.
Nagyon szép dolog,hogy itt megelőzzük az Angolokat,vagy a Spanyolokat mondjuk,ám mégis 4-5 év múlva ezek az országok elhúznak mellettünk.
A kulcs szerintem az lehet,ha minden játékos külföldön edződik,profi körülmények közt,ahogyan azt Gulácsi,Koman,Futács,vagy Németh is teszi. Félek,hogy ha ezek a fiúk itthon maradnak,idővel felveszik az NB1 ritmusát,és elszürkülnek.
Ezt nem szabad hagyni!
Látjuk,hogy tehetségben még mindig a világ elitjében vagyunk,csak rajtunk múlik,hogy mit hozunk ki ezekből a srácokból.
Büszke vagyok a fiúkra,mutassuk meg,hogy mi vagyunk a legjobbak!
Avatar
Lujo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:35:41
Tartózkodási hely: Marcali

2009.10.07. 07:48:05

Rivaldo11 írta:
Rivaldo11 írta:Jól van, ezt vártam a srácoktól, bíztam bennük. Az uccsó derbit innen már behúzzuk, a fejeket ez a siker helyretette!
Továbbmegyünk, sőt, onnan már min. a 8-ba várom a csapatot.
Ezt a Dél Afrika elleni derbi után írtam, úgyhogy a magam részéről már elégedett vagyok-legyen bármi.
Azért élénken emlékszem, hogy az olaszok ellen milyen meccset vesztettünk el (simán jobbak voltunk, de minden kimaradt, egy nyamvadt góllal kikaptunk), most lehetőség adódik a nemes bosszúra! A véleményem az egyébként, hogy e korosztályban a legjobb 8 csapat között ott van még Spanyolország, és a Csehek is, de hát ilyen a futball, és a sorsolás. Csak a rend kedvéért, szerintem ide még Magyarország, Németország, Brazilia, Ghana, Olaszország, és talán Uruguay, esetleg Nigéria tartozik. Azaz, Európában továbbra is a legjobb 4-5 csapat tagja a Magyar!
És ez nagyszerű dolog.

De azért az argentínokat kifelejtetted.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.10.07. 06:51:04

Óriási meccs volt tegnap. Gratulálok a fiúknak! Németh büntetője után aggódtam.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
van Bommel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2005.12.07. 15:42:36
Tartózkodási hely: Szarvas,Szeged

2009.10.07. 04:59:49

Ehhez a fiatal csapathoz hozzá kellene adni Juhászt, Husztit, Dzsudzsákot, Vargát, Szalait, Gerát és Hajnalt, hogy legyen egy kis rutinjuk, de lassan át kell venniük a stafétabotot. Ha ezekből se lesz semmi, akkor nem tudom, hogy mit csinálok. Bár Hamar Pista is 2/4-el indult a válogatottba :D
Láb a lábé, kar a karé, láb a karé, KARALÁBÉ
Hajrá CSABACSÜD!!!
Adamik-Varga,Kis,Gombár,Viszkok-Virág,Szilágyi,Steigler,Borgulya-Gulyás,Gazsó
www.csabacsudse.gportal.hu
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.10.07. 00:04:33

Ha jól emlékszem akkor valami ilyesmit mondott Koman:

"Hogy lehet ilyen kib aszott rosszul rúgni egy büntetőt b azdmeg" :)

Nagyjából ilyesmire emlékszem de lehetséges,h lemaradt egy kicsi az elejéről. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.10.07. 00:01:23

ÓRIÁSI GRT!

Félszemmel tudtam követni 11eseket,de így is jó volt.

olaszok ellen bármi lehet,persze nem kell elszállni, de vmiért úgy érzem,h meglesz. legyen igazam.

SZÉP VOLT & HAJRÁ MAGYAROK!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.06. 23:57:42

Rivaldo11 írta:Jól van, ezt vártam a srácoktól, bíztam bennük. Az uccsó derbit innen már behúzzuk, a fejeket ez a siker helyretette!
Továbbmegyünk, sőt, onnan már min. a 8-ba várom a csapatot.
Ezt a Dél Afrika elleni derbi után írtam, úgyhogy a magam részéről már elégedett vagyok-legyen bármi.
Azért élénken emlékszem, hogy az olaszok ellen milyen meccset vesztettünk el (simán jobbak voltunk, de minden kimaradt, egy nyamvadt góllal kikaptunk), most lehetőség adódik a nemes bosszúra! A véleményem az egyébként, hogy e korosztályban a legjobb 8 csapat között ott van még Spanyolország, és a Csehek is, de hát ilyen a futball, és a sorsolás. Csak a rend kedvéért, szerintem ide még Magyarország, Németország, Brazilia, Ghana, Olaszország, és talán Uruguay, esetleg Nigéria tartozik. Azaz, Európában továbbra is a legjobb 4-5 csapat tagja a Magyar!
És ez nagyszerű dolog.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.06. 23:53:26

t.henry5511 írta:Nekemis küldje el vki hogy mit mondott
Mértnem lehet ide berakni?

külön engedélyt kaptok, ha káromkodni kell esetleg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.10.06. 23:52:35

Az első meccs után már már temettem a csapatot(bár bíztam egy jobb fojtatásban és szurkoltam) amiért elnézést kell kérnem tőlük :) de most igencsak tudok örülni az eredménynek.

Azért igen jó érzés magyar csapatnak szurkolni egy foci VB-n. :)

Egyébként egészen jó volt,h a játékosok szinte minden szavát lehetett hallani a pályáról...nem csak Koman mondott cifrát azért a mai napon. :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2009.10.06. 23:48:20

Azért nem volt olyan egetrengető, amit Koman mondott.
Kb. ez volt: káromkodás, káromkodás, káromkodás, káromkodás, hogy lehet egy 11-est így rúgni, káromkodás...

:D
Rivaldo11 írta:Arról meg tényleg ne essen szó, hogy Dudás messze nem jobbhátvéd...
Sajnos ez látszott is, mindkét gól előtt az ő oldaláról érkezett a beadás.


Amúgy mikor játszunk az olaszokkal?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2009.10.06. 23:53:12-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.06. 23:44:19

Rivaldo11 írta:Olyan játékosok, akiknek a cél mindig, mindenkor a győzelem.
Csak döntsenek jól azok, akiknek dönteniük kell. Vállaljunk be egy-két sikertelen évet, hogy aztán lehessen "szüretelni".
Ezzel teljesen egyetértek, de van egy hatalmas probléma, aminek köszönhetően ez nem tud jelenleg megvalósulni: ha becsúszik 1-1 gyengébb meccs, akkor egyből repül a szövetségi kapitány, akkor meg jön egy olyan, aki eredményt ígér és nem a csapatépítéssel foglalkozik, inkább a jelenlegi helyzetből próbálja a legtöbbet kihozni, ami nem is olyan kevés, csak idővel elfelejtik a játékosok, hogy hogy hozta ki belőlük az új edző azt, amire képesek, ezért hosszú távon gyengék vagyunk egyelőre. Fiatalítani kellene, de akkor jön egy új valaki, aki lerombolja azt. Jelenleg nem a szövetségi kapitányokat kellene leváltogatni... :roll:
Avatar
t.henry5511
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009.01.10. 15:16:40

2009.10.06. 23:37:47

Nekemis küldje el vki hogy mit mondott
BraunA
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009.06.17. 18:51:11
Tartózkodási hely: magamon kívül, mint mindíg

2009.10.06. 23:34:14

de most miért? annyival jobbak a többiek? kik?

svédország egy utolsó utáni percben fülről bepattant góllal? 2-1.
a sztárokkal teli portugália? egy góllal? végig szenvedve? 1-0.

ez nem szégyen, meg nem beetetés. lett volna esélyünk, volt is. alig - alig múltak felül. most legalább helytálltunk, sok év után.

a "kicsiknek" meg grat, hatalmas gólokat lőttek, voltak szép támadásaink, gulácsinak meg respect.[/quote]

Nos, arra értettem, hogy REÁLIS esélyünk van továbbjutni... - mert minden fejes azt hangoztatta. A svédek egy góllal nyertek 21105. percben lőtt góllal (sajnos), Lehetett volna x is, talán (biztos) az lett volna az igazságosabb, de nem lett. Én azt mondom, hogy a meccs előtt ha pártatlanul kellett volna eredményt mondani, 10/9 svéd sikert mondanak. Valamint szerintem ezek a csoportmeccsek jók lettek arra, hogy a kötelezőt behúzzuk - szeressük, lássunk esélyt a nagy dobásra... És ezt az mlsz kegyetlenül kihasználta, már - már megtévesztően...( A portugálok pedig annyit játszottak szerintem amennyit kellett, semmivel se többet.
Azonban függetlenül, hogy a nagycsapatos "dolgokról", hogy vélekedem , továbbra is szurkolni fokok neki tiszta szívemből és ha tehetem élőben nézem meg őket.
De ebben a szerintem megtévesztésben egy pozitívum mindenképpen van, a magyar foci szerető ember, megszerette a csapatot, hisz a két meccs előtt minden fórumon (szerintem még a nőklapjában is beszéltek a fociról) és ennek örülök.
Barca més que un club
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.06. 23:26:08

kristop írta:
Azt hiszem a "nagyválogatott" "nagy" menetelése egy beetetés volt
de most miért? annyival jobbak a többiek? kik?

svédország egy utolsó utáni percben fülről bepattant góllal? 2-1.
a sztárokkal teli portugália? egy góllal? végig szenvedve? 1-0.

ez nem szégyen, meg nem beetetés. lett volna esélyünk, volt is. alig - alig múltak felül. most legalább helytálltunk, sok év után.

a "kicsiknek" meg grat, hatalmas gólokat lőttek, voltak szép támadásaink, gulácsinak meg respect.
Nem beetetés, de aki elhitte egy percig is, hogy van sansz kijutni...
Nem véletlen, hogy az "utolsó utáni percben fülről bepattant" labdákkal nem mi nyerjük meg a meccseket, akár csak "végig szenvedve, egy góllal".
Már 14 éve nem mi nyerjük meg-komoly csapat ellen tétmeccsen. Ez nem véletlen. A helytállás már unalmas. A vanczákvilik, hajnaltomik , torghellesanyik korszaka lejárhatna már. Nem rossz srácok ők, de hiányzik belőlük valami piszkosul. Az átütőerő, és a győztes mentalitás. A magukba, a társakba, a győzelembe vetett hit.
Most megint itt a sansz, hogy egy bátor húzással olyan válogatottunk legyen, ami a hazai futball helyzetéhez mérten nagy eredményekre képes.
Sokkal jobb, mint azt a viszonyaink alapján várni lehetne. olyan, amely bárki ellen, bárhol nyerhet. Amelyben olyan játékosok játszanak, akik nem a Be*sz.aráshoz, meg a tisztes helytálláshoz vannak szokva. Olyan játékosok, akiknek a cél mindig, mindenkor a győzelem.
Csak döntsenek jól azok, akiknek dönteniük kell. Vállaljunk be egy-két sikertelen évet, hogy aztán lehessen "szüretelni".
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
nicandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2006.05.21. 13:06:04

2009.10.06. 23:25:27

ElBartimaeus írta:Eléggé védekező csapat volt most a cseh U20-s válogatott. Ennek köszönhetően elég nehéz volt jól támadnunk, főleg, hogy mi is inkább a biztonságra játszottunk, aminek köszönhetően kevés támogatást kaptak a csatárok.

Ami még talán fontos lehet, hogy az erőnket nem nagyon tudtuk kihasználni, mert abban vertek, a fejjátékunk is 0 volt az övékhez képest, földön lehettek volna verhetők, csak hát ott meg mi nem jeleskedtünk annyira. Több mozgás kellene, de még nincsenek 21-k sem... :)

A szélső védőkel én sem voltam elégedett, gyakran lerázták őket, a passzaik meg pontatlanok voltak. Oda kéne majd néhány új emberke. :D


Már most elégedett vagyok a csapattal, mostantól kezdve minden lépés csak "ajándék". De ha véletlenül kikapunk úgy, hogy erősebbek voltunk, akkor nem fogok vigyorogni utána. :D


Ezúton szeretnék elnézést kérni Egerváritól, hisz jól muzsikál a csapat, gólerősebb, de mezőnyben sztem akkor is gyengültünk tavalyhoz képest. De az eredmény megvan, tehát nem rossz edző. Remélem még marad sokáig. :)

szerk.:
Sanama írta:
Mihu írta:Valaki privátban megírná hogy mit mondott Koman mikor Németh kihagyta a 11-est? :D Thx.
Az jöhetne nekem is, köszi :)
Nekem is. :D
Az ide is jöhetne:D
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2009.10.06. 23:17:01

Grat a csapatnak,nagyot küzdöttek!Kicsit féltem a tizenegyesektől,mert Gulácsi elég bizonytalan volt a meccs alatt egy-két stituban,de csak kijött,hogy nem véletlenül tartják Liverpoolban is óriási tehetségnek!Hajrá Magyarok,csak így tovább! :D :D

Koman szavait nekem is elküldhetné valaki,kiváncsi lettem!Köszi!;)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2009.10.06. 23:11:33

Azt hiszem a "nagyválogatott" "nagy" menetelése egy beetetés volt
de most miért? annyival jobbak a többiek? kik?

svédország egy utolsó utáni percben fülről bepattant góllal? 2-1.
a sztárokkal teli portugália? egy góllal? végig szenvedve? 1-0.

ez nem szégyen, meg nem beetetés. lett volna esélyünk, volt is. alig - alig múltak felül. most legalább helytálltunk, sok év után.

a "kicsiknek" meg grat, hatalmas gólokat lőttek, voltak szép támadásaink, gulácsinak meg respect.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.06. 23:08:37

Eléggé védekező csapat volt most a cseh U20-s válogatott. Ennek köszönhetően elég nehéz volt jól támadnunk, főleg, hogy mi is inkább a biztonságra játszottunk, aminek köszönhetően kevés támogatást kaptak a csatárok.

Ami még talán fontos lehet, hogy az erőnket nem nagyon tudtuk kihasználni, mert abban vertek, a fejjátékunk is 0 volt az övékhez képest, földön lehettek volna verhetők, csak hát ott meg mi nem jeleskedtünk annyira. Több mozgás kellene, de még nincsenek 21-k sem... :)

A szélső védőkel én sem voltam elégedett, gyakran lerázták őket, a passzaik meg pontatlanok voltak. Oda kéne majd néhány új emberke. :D


Már most elégedett vagyok a csapattal, mostantól kezdve minden lépés csak "ajándék". De ha véletlenül kikapunk úgy, hogy erősebbek voltunk, akkor nem fogok vigyorogni utána. :D


Ezúton szeretnék elnézést kérni Egerváritól, hisz jól muzsikál a csapat, gólerősebb, de mezőnyben sztem akkor is gyengültünk tavalyhoz képest. De az eredmény megvan, tehát nem rossz edző. Remélem még marad sokáig. :)

szerk.:
Sanama írta:
Mihu írta:Valaki privátban megírná hogy mit mondott Koman mikor Németh kihagyta a 11-est? :D Thx.
Az jöhetne nekem is, köszi :)
Nekem is. :D
BraunA
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009.06.17. 18:51:11
Tartózkodási hely: magamon kívül, mint mindíg

2009.10.06. 23:06:51

Végre van egy olyan eredmény aminek, igazán, szívből lehet örülni a magyar fociban (na meg persze a Loki csoportköre).
Azt hiszem a "nagyválogatott" "nagy" menetelése egy beetetés volt, lényeges eredmény nélkül (bár úgy, h azt már a sorsoláson látni lehetett, csak tiszteletemet tettem a hazai meccseken 8) )
A fiúk eredménye, még ha nehezen is és talán egy jobb csapat ellen számomra gyönyörű. Rég nem kiabáltam így a tv előtt (utoljára ha jól emlékszem a BL döntő volt 100 "cimbora" és 100 manus társaságában). Jók voltak ezek a csehek amit előzőlegesen az eurosportos kommentár is mondott, hogy a széleket fogják megjátszani, az úgy is volt, szerencse is kellett, remélem nem hiába tartja magát a mondás, hogy jó csapatnak van szerencséje. Legyen az a digók ellen is, bár nagyon nehéz lesz a sok eltiltott és talán sérültek miatt (Dudás, Németh ha minden igaz Korcsmár és Debreceni helyrejönnek - nagy szükség is lesz rájuk.
Na de egy a lényeg;
HAJRÁ MAGYAROK!
Barca més que un club
Válasz küldése