Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2009.10.20. 16:41:23

bati1989 írta:http://www.fifa.com/u20worldcup/awards/index.html

Pedig én azt hittem a torna kapusa Gulácsi lesz... :(
Nagyon sajnálom pedig még a Wattsban is benne volt h mekkorát védett a helyosztón :( :(
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
bati1989
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2007.07.11. 11:44:11
Tartózkodási hely: Hernád, Gyál

2009.10.20. 13:09:50

http://www.fifa.com/u20worldcup/awards/index.html

Pedig én azt hittem a torna kapusa Gulácsi lesz... :(
Kép
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.10.20. 11:18:07

albicelesteX írta:Üdv!Valaki nem tudná nekem megadni a bronzérmes csapat keret listáját?Csak a játékosok nevei érdekelnének!
A magyar U20-as válogatott kerete:
Kapusok:
Gulácsi Péter (Liverpool FC)
Megyeri Balázs (FTC)
Kovácsik Ádám (Reggina Calcio)
Védők:
Debreceni András (Budapest Honvéd)
Korcsmár Zsolt (Újpest FC)
Szekeres Adrián (MTK Budapest)
Szabó János (Paks)
Zámbó Bence (Győri ETO FC)
Présinger Ádám (Videoton FC)
Középpályások:
Dudás Ádám (Győri ETO FC)
Tóth Bence (FTC)
Takács Péter (DVTK)
Koman Vladimir (AS Bari)
Simon Ádám (Szombathelyi Haladás)
Varga Roland (Brescia Calcio)
Kiss Máté (Győri ETO FC)
Csatárok:
Németh Krisztián (Liverpool FC)
Simon András (Cordoba FC)
Gosztonyi András (MTK Budapest)
Balajti Ádám (DVTK)
Futács Márkó (Werder Bremen)
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2009.10.20. 11:14:39

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.10.20. 11:12:19

Üdv!Valaki nem tudná nekem megadni a bronzérmes csapat keret listáját?Csak a játékosok nevei érdekelnének!
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 19:59:01

Ki szerint nem szimpatikus ez a csapat?!

1.: Remélem Koeman behívja Komant, több szempontból is jó lenne... :D A középpályásnak meg tuti siekürl beverekednie magát a csapatba, nagyon meglepődnék, ha nem menne.

2.: Gulácsi igazán kaphatna több szerepet a Poolban. :roll: Elég jó reflexei vannak, a testalkata is nagyon jó, szinte már csak rutin kell neki, meg talán kicsit jobban kéne helyezkednie, de ezeket inkább a nagy csapatban tudja megkapni... Én szorítok neki! :)

Bár a cikk nem az egész csapatról szól, azért sztem nem jellemző a nagyképűség a a csapatra, de rájuk kettejükre tuti nem...
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.10.17. 19:22:19

mondjuk ebben a korosztályban tényleg van fantázia. ami elgondolkodtató: most szabó, egy 20 éves srác játszon Juhász mellett a nagyválogatottba, szinte nuku rutinnal? más országokban ritkán lenne az igen a válasz, de itt, nálunk, ahol Roland mellett favágók és kőtuskók váltják egymást, egyértelmű, hogy megértünk a váltásra. hasonló a balhátvéd posztja, ahol présinger végig jó volt, de ha egy emberre kellene kenni az elődöntőbeli bukást, az sajna ő lenne. mert fiatal és rutintalan, de így is jobb, mint bármelyik jelenlegi válaogatott balhátvéd. és ott van még a sanyink. mindenki sanyija. azzal válogatott, hogy küzdd. na, ezt simon andrás is lehozza, szóval akkor már inkább ő legyen ott. arról nem is beszélve, hogy németh már most hasznosabb. de ezt majd az Erwin eldönti. habár én nem bízok ebben a hollandusban...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.10.17. 14:03:06

Egyet értek az előttem szólókkal :!: :!: A mostani nagy válogatottból én max4 embert tartanék meg hírmondónak és jöjjenek a fiatalok.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 12:59:22

Én meg azt mondom, hogy a nagy válogatottal már úgyse érünk el semmit, akkor meg minek erőltetni őket? Néhányukat érdemes megtartani, hogy a rutin is meglegyen a csapatban, de aztán ki kéne dobni az egészet és hozni a fiatalokat. Lehet, hogy az elején szétvernének minket, de ha a nagy csapatnak nincs esélye, akkor adjuk meg a lehetőséget válogatott szinten is fejlődni a fiatal csapatnak, meg hadd szerezzenek rutint. Legyenek még erősebb CSAPAT, maradjon meg az összeszokottság, sőt lépjen egy magasabb szintre. Érezzék a nagyobb ritmust, legyen részük benne és akkor tudnak majd fejlődni! Ha nálad sokkal erősebbek közé kerülsz, akkor jobban tudsz fejlődni, ezt vegyétek figyelembe! Épp ezért hagyjuk a jelent és most egy kicsit a jövőre koncentráljunk, hogy néhány éven belül legyen erős csapatunk, ne most akarjunk mindent megnyerni. A jövő pedig ezekben a játékosokban van, a jelen meg a mostani hulladékban, amivel úgyse megyünk semmire, tehát legyen jobb a "jövő". :idea:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 12:56:04

Már korábban leírtam mit gondolok erről. Egy tehetséges generációt már sikerült elszürkíteni azzal, hogy túl sokáig lettek jegelve. Ne kövessük el még egyszer ezt a hibát. Azt hiszitek a mostani fenőtt garnítúrával van esély bármire is? Mire várnánk? Ugyan...Szánjuk rá a tanulásra, erősödésre azt a pár évet, amíg elkezdődnek a selejtezők a 2014-es vb-re. Addig meg minél több válogatott meccset a srácoknak, szokják csak a tempót. Eleinte jönnének a zakók, de egyre szorosabb meccsek lennének, majd fordulhatna a kocka. Persze ehhez még egy dolog feltétlenül kellene, ami nélkül nem megy mindez: Az, hogy rendszeresen játszanak a klubjaikban a fiúk. És én inkább itt látok problémát. A tartalékbajnokik nem készítenek fel kellőképpen a válogatottra. Itt kell tehát változás.
Nyílván a frissités áldozatokkal is árna, de a jelenlegi felnőttekért nem kár.
Normális esetben én is azt mondanám, várjunk pár évet, csakhogy nincs mire várni, esetünkben az a 2-3 év elvesztegetett időnek számítana. Ahelyett, hogy csatáznánk a 4. helyért, legyünk ötödikek, de tegyünk három lépést előre a jövő érdekében.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.10.17. 12:47:15

sjd írta:
stef.lev írta:SZerinted mit érne ez a fiatalokból ákkó csapat a felnőttek ellen. Kb 30 percig bírnák az iramot és utána felörlődne az egészc sapat és uyganugy kikapunk mint ahogy most.Semmi értelme őket még a nagyválogatotba rakni.
Az lenne nekik a jó ha mind elkerülne külföldre mondjuk egy másodosztályú csapathoz ami erösebb mint a maygar nb1 és nem kajlódnak el. Majd 2-3 évmúlva pedig bekerülhetnek a válogatotba amikor lesz már kondijuk.
Csak a magyar srácok vannak olyan [auto_cenzúra] kondiban, h ne bírják az iramot?
Bojan, Rooney, az összes nagy sztár 17-18 évesen már válogatott volt
20 évesen már nemtom hova kéne kondizni...
És szerintem nem járnánk rosszul ha egy évek óta semmit nem mutató Hajnal helyén egy rossz kondijú Koman játszana. De a most lelépett Gera és Babos helyére simán beférne Gosztonyi és Gulácsi
Én inkább az első véleménnyel értek egyet. Azért azt is vedd figyelembe, h Bojan meg Rooney 17 éves koruk óta a legerősebb bajnokságokban edződnek, és hozzájuk hasolnló tehetség nagyon kevés van. Ráadásul más 1-2 fiatalt beépiteni, mint ha az egész csapat kölkökből állna :roll:
vicky.girl
Jugador del Barça
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2007.09.02. 15:08:05
Tartózkodási hely: Galánta (Szlovákia)
Kapcsolat:

2009.10.17. 12:05:14

Hát engem a mai napig nem nagyon érdekel, hogy drága szlovák honfitársaim kijutottak a vb-re... Mert hogy már a torna kezdete óta inkább ezt a fiatal magyar csapatot figyeltem, és szurkoltam nekik tiszta szívből a családommal... A Ghána elleni meccs után sírtunk, tegnap pedig valósággal tomboltunk. :lol: Nem találok szavakat, remélem pár év múlva ott folytatják a felnőtt válogatottban, ahol tegnap abbahagyták. Hajrá magyarok! :wink:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.10.17. 11:45:58

Tegnap nem igen volt alkalmam, hogy gratuláljak a fiúknak a bronzhoz. Nagyszerű teljesítmény, főleg úgy, hogy csak a csoportból való továbbjutás volt a kitűzött feladat. A Honduras ellen lejátszott meccs után én úgy gondoltam ez is egy amolyan szedett-vetett társaság, mint az 'A' válogatott, de NEM. Őket még nem fertőzte meg a pénz, a nagyképűség. Bennük van a győzni akarás, ami nagyon hiányzik a felnőtt csapatból. Remélem 2-3 év és ezeknek a játékosoknak a zöme beépül. Gulácsi nagyon nagy kapus lehet idővel, de ahhoz lassan már komolyabb csapatban is kéne védenie, mint a Liverpool Reserve-ben szerintem. A nagy csapathoz nincs sok köze sajnos egyenlőre. Némethnek nagyon jót tett, hogy elfogadta az AEK szerződését. A védelemből még kiemelném Szabó János teljesítményét. Szerintem a VB egyik legjobb védője volt. A középpályán egyértelműen Koman Vlagyimir aki rettentően sokat tett azért, hogy ide jusson ez a korosztály ahova. Úgy tudom a Bariban kölcsönben van, ha visszatér a Samphoz akár be is épülhet ezzel a mutatott teljesítménnyel. A csatársor szinte minden tagja egyaránt hihetetlen tehetséges. Németh, ha egészséges lett volna akár a gólkirályi címért is harcba szállhatott volna, Simon: fantasztikusan lát a pályán, erőszakos, jó csatár lesz belőle, remélem Európa szinten is, Futács és Balajti is elég jól játszott, mikor játszott. Gólt, gólokat is lőttek. Ez kell.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.10.17. 11:17:46

Ja igen, én mondtam rosszat, bocs.
6ot megfogott, és 1kapufa.
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.10.17. 11:16:44

Sanama írta:Tegnap mondták,hogy Gulácsi 10 büntetőből 7et megfogott a torna során.

Hát csak néztem, nem semmi.
Általában 10ből 7megy be , nem annyi marad ki :D
Nem 6-ot fogott meg? Legalábbis NSO azt írja, http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... o-2003452/ :)

Na mind1, ez mindenhogy fantasztikus eredmény. :D
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.10.17. 11:07:29

Tegnap mondták,hogy Gulácsi 10 büntetőből 7et megfogott a torna során.

Hát csak néztem, nem semmi.
Általában 10ből 7megy be , nem annyi marad ki :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2009.10.17. 11:03:09

stef.lev írta:SZerinted mit érne ez a fiatalokból ákkó csapat a felnőttek ellen. Kb 30 percig bírnák az iramot és utána felörlődne az egészc sapat és uyganugy kikapunk mint ahogy most.Semmi értelme őket még a nagyválogatotba rakni.
Az lenne nekik a jó ha mind elkerülne külföldre mondjuk egy másodosztályú csapathoz ami erösebb mint a maygar nb1 és nem kajlódnak el. Majd 2-3 évmúlva pedig bekerülhetnek a válogatotba amikor lesz már kondijuk.
Csak a magyar srácok vannak olyan [auto_cenzúra] kondiban, h ne bírják az iramot?
Bojan, Rooney, az összes nagy sztár 17-18 évesen már válogatott volt
20 évesen már nemtom hova kéne kondizni...
És szerintem nem járnánk rosszul ha egy évek óta semmit nem mutató Hajnal helyén egy rossz kondijú Koman játszana. De a most lelépett Gera és Babos helyére simán beférne Gosztonyi és Gulácsi
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.10.17. 10:32:56

The10 írta:Végre egy magyar válogatott, amit nem a kishitűség, hanem az elszántság és a győzniakarás jellemez. Remélem nem utoljára láttam magyar focista nyakában világbajnoki érmet!
Az igazság az, hogy nem szeretném, ha az U20-as csapat legjobbjait beépítenék a nagyválogatottba.
Azt szeretném, ha a nagyválogatott néhány győztes mentalitású játékosa (Juhász, Dzsudzsák, Rudolf) kerülne be az U20-as csapatba, és holnaptól ők lennének a nagycsapat.
Bár Koemanban a kétcsatáros játékhoz sincs bátorság, nemhogy ehhez a forradalmi változtatáshoz. :roll:
SZerinted mit érne ez a fiatalokból ákkó csapat a felnőttek ellen. Kb 30 percig bírnák az iramot és utána felörlődne az egészc sapat és uyganugy kikapunk mint ahogy most.Semmi értelme őket még a nagyválogatotba rakni.
Az lenne nekik a jó ha mind elkerülne külföldre mondjuk egy másodosztályú csapathoz ami erösebb mint a maygar nb1 és nem kajlódnak el. Majd 2-3 évmúlva pedig bekerülhetnek a válogatotba amikor lesz már kondijuk.
The10
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2007.06.03. 09:40:30
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 10:21:41

Végre egy magyar válogatott, amit nem a kishitűség, hanem az elszántság és a győzniakarás jellemez. Remélem nem utoljára láttam magyar focista nyakában világbajnoki érmet!
Az igazság az, hogy nem szeretném, ha az U20-as csapat legjobbjait beépítenék a nagyválogatottba.
Azt szeretném, ha a nagyválogatott néhány győztes mentalitású játékosa (Juhász, Dzsudzsák, Rudolf) kerülne be az U20-as csapatba, és holnaptól ők lennének a nagycsapat.
Bár Koemanban a kétcsatáros játékhoz sincs bátorság, nemhogy ehhez a forradalmi változtatáshoz. :roll:
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.10.17. 10:08:50

Fantasztikus. Nekem a brutal, total néven elhíresült spanyol rádióközvetítő Iniesta cselzi elleni gólöröme jutott eszembe, hasonló érzések uralkodtak bennem. Ahogy láttam ezt a csapatot ünnepelni, és felfogtam mit vittek véghez bekönnyeztem 20 éves létemre. Megérdemelnek minden dicséretet, szeretetet és hálát. KÖSZÖNJÜK NEKTEK AZ EGÉSZ TORNÁT!!!!

Nem tudom még most se leírni mit érzek, hihetetlen örömöt. Imádom a Barcát, de végre átélhettem, hogy saját válogatottnak szurkolni mégis egészen más, felemelő, brutális. HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 09:45:48

Szerintem is óriási tettet vittek véghez a srácok, főleg úgy, hogy a nagycsapat már 1986 óta a közelében sincs a világversenyeknek. Nekem személyszerint nagyon-nagy örömet okoztak. Sajnos én sem tudtam megnézni a meccset (pálinkát főzettünk épp :lol: ), de telefonon közvetítették nekem, úgy is rommáizgultam magam :) .
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.17. 02:04:02

Bányász írta:Szerintem meg nem tudhatjuk,h ott abban a pillanatban mi játszódott le benne...sejtésünk se lehet,h miért úgy és oda rúgta a büntetőt.

Nem hiszem,h ezért pálcát kellene törni felette...
Ott a pont. ;)


Ez úton szeretnék gratulálni az egész CSAPATNAK a Vb bronz érméhez, hatalmas sikert vittek véghez, egy álmot teljesítettek, érmet szereztünk világversenyen és jól játszottunk, megérdemelten voltunk ott, ahol. :D Sajnos nem tudtam végigizgulni az utolsó meccsüket a TV előtt, mert gólyabálon voltam szervező, de amikor a bemondó bemondta, hogy megnyertük a meccset, akkor az egész suli felrobbant!!! Az is nagy élmény volt. Köszönöm a srácoknak a lehetőséget, hogy így szorítsak és izguljak egy magyar csapatért, értük és hogy olyat szereztek, amire lehet büszkének lenni!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.10.17. 01:48:23

Szerintem meg nem tudhatjuk,h ott abban a pillanatban mi játszódott le benne...sejtésünk se lehet,h miért úgy és oda rúgta a büntetőt.

Nem hiszem,h ezért pálcát kellene törni felette...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.10.17. 00:43:57

Rivaldo11 írta:
CFirpo3 írta:Nem tudom mire fel "nagyarcavannémethnek"-eznek itt sokan.
Igaz, a nyilatkozatait nem szoktam olvasni, és nem ismerem személyesen, de a pályán nekem egyáltalán nem tűnik nagyarcúnak.
:roll:
Valaki felvilágosítana arról, hogy miért is jött divatba mostanság Némethet szidni?
Ezt kérdeztem én is többedmagammal. Mit cselekedett Németh, hogy nagyarcúzzák? Tán az a baj, hogy elvitte a Pool? Vagy mi? Mert egy nyilatkozatot, egy olyan utalást nem hallani tőle, ami ezt alátámasztaná.
Kifejezetten idegesítő kezd lenni, ezért megkérnék mindenkit aki nagyarcúzza, hogy most már támassza is alá.
A csehek ellen lőtt egy olyan siralmas 11-est, hogy a nagyanyám hátrakötött sarokkal, kötőtűkkel a kezében és egy kendővel a fején különbül elrúgja. Ezek után nem jöttem, és nem írtam, hogy nagy arca lenne. Próbálta elegánsan megoldani, mindegy. A következő 11-es párbajban lőtt egy ugyanolyat. Na ez már nagy arc. Ilyen flegmán belőni a 11-est a nagyon nagyok tudják. Nem hiszem, hogy U20-ban hozzájuk kéne mérnie magát. Érdekes, miután újralövették vele (megjegyzem én nem tettem volna, hiszen amilyen gáz volt, a kapus úgyis kivédte volna, ha nem mozdul be előbb, akkor is), akkor már sikerült erősen, jól elhelyezni... :roll: Egyszer nem sikerült, jó. Másodszor álljon oda, és törje ketté a kapufát, lője ki a kapust, de ne flegmázza el.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.10.16. 23:35:58

Hm. Akor mégsem mvp-t osztottak, pedig azt hittem. Mindegy. Giuliano akkor sem érdemelt díjat úgy, hogy Koman nem kap...
Szerk: a fifa.com-on a torna góljára lehet szavazni azt hiszem 20.-ig. Jelenleg Kiss Máté találata vezet, a csehek elleni 35 méteres zsinóron húzott bomba. Segítsük egy klikkel, legyen övé a legszebb találat-ha már lenyúlták az egyéni elismeréseket előlünk...
Meg amúgy valóban szenzációs gól volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése