Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.07. 15:41:55

Én már úgy vagyok vele, hogy mindegy :D Sztem nem kérdés hogy Messinek kéne kapni, mert ahogy lejjebb is írták, nemhogy visszaesett volna az aranylabdás éve után, hanem még1 lapáttal rátett, sőt...embertelen. Xavi nagyon jó, világbajnok, meg is érdemli tényleg, de 1xerűen Messi kell hogy kapja. Ha Iniesta nyeri, akkor az azt jelenti, hogy továbbra sem ér sokat ez a díj, mert egy VB-döntő eldöntéséért aranylabda nem járhat(na). De hát majd meglátjuk.

Csapaton belüli viszályt kétlem amúgy, nem olyanok ők. Ini tudja is, hogy nem volt ő olyan jó most, Xavi is tudja, hogy Messit nem lehet felülmúlni, és Messi is tudja, hogy rossz volt a VB-je, és Xavinak ez az utolsó esélye. Ahogy tavaly Messi nekik ajánlotta a sajátját, most ha Xavi-Ini nyeri, ők is megemlítik Messit. Mert tudják, hogy egymásnak köszönhetik.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.12.07. 15:33:48

kanty írta:
ElBartimaeus írta: Amúgy elnézve a hsz-eket már remélem, hogy nem Iniesta kapja, mert viszonylag nagy ellenszenvvel kellene szembenéznie, amit nem biztos, hogy el tudna rendesen viselni. :roll:
Szerintem Iniesta nem olvassa a fórumot. :P
Nem lenne szerintem sem ellenszenv. Barcás kapja és az a lényeg, én Xavinak adnám, de ha Iniesta vagy Messi kapja akkor is örülni fogok. Iniesta is megérdemelné, tett ő is anniyt, mint 2006-ban Cannavaro, sőt...
:wink:
Csapaton belül viszont lehet viszály. Az természetes hogy mindhárman nyerni szeretnének, de csak 1 nyerhet. Ini szerintem túltenné magát rajta ha nem nyerne, tudja hogy a másik kettő dobogós azért többet tett le az asztalra. Messi és Xavi viszont nagyon csalódottak lehetnek, bármelyikük is marad majd alul. Arról nem is beszélve hogy csapaton belül is sok játékos drukkol mondjuk Xavinak, sőt szerintem Pep is. De lehet akár fordítva is. Szóval ezen is majd túl kell tenni magukat.

más: Messihez még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem idén jobban megérdemli az aranylabdát, mint tavaly. A teljesítménye csak javult és ilyet nem sok aranylabdás mondhat el magáról. A világ legjobbja volt, ő erre rá tett még egy lapáttal.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.07. 15:13:26

lui1698 írta:Azt tudjuk már ugye, hogy 3 játékos volt már dobogón egy csapatból, de 3 saját nevelés is volt már?
Az tuti nem...Milanból 3 holland volt a jelölt, ergó nem saját nevelés.
Ehhez is csak Barca ért! :twisted: :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.12.07. 15:09:04

Azt tudjuk már ugye, hogy 3 játékos volt már dobogón egy csapatból, de 3 saját nevelés is volt már?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.07. 14:53:02

KépKép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.12.07. 13:37:17

ElBartimaeus írta: Amúgy elnézve a hsz-eket már remélem, hogy nem Iniesta kapja, mert viszonylag nagy ellenszenvvel kellene szembenéznie, amit nem biztos, hogy el tudna rendesen viselni. :roll:
Szerintem Iniesta nem olvassa a fórumot. :P
Nem lenne szerintem sem ellenszenv. Barcás kapja és az a lényeg, én Xavinak adnám, de ha Iniesta vagy Messi kapja akkor is örülni fogok. Iniesta is megérdemelné, tett ő is anniyt, mint 2006-ban Cannavaro, sőt...
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.12.07. 09:37:52

ElBartimaeus írta:
Andris írta:Andrés már istentudja mióta a személyes kiskedvencem, azóta már nagykedvenc lett tulajdonképp, de azért akkoris Xavi.
Messi már kapta, és még fogja, és a VB amúgy is jelent azért valamit.
Iniesta pedig lehet hogy gyorsabb, látványosabb, univerzálisabb, és ugyanolyan zseniálisan jó, de kettejük közül hosszútávon tuti Xavi hiányát szenvedné meg a válogatott és a Barca is.
Egyetértek az utolsó mondatoddal. Xavi állandó teljesítményt nyújt, amolyan kevésbé látványos, kevésbé váratlant. Ő az olaj. Iniesta meg hasonló dolgokra képes, meg váratlanabbakra is, de mégsem az a helyzet. Messi meg Messi. :)

Én nem tudok dönteni, mind a hárman megérdemelnék. Amúgy elnézve a hsz-eket már remélem, hogy nem Iniesta kapja, mert viszonylag nagy ellenszenvvel kellene szembenéznie, amit nem biztos, hogy el tudna rendesen viselni. :roll:
Nagy ellenszenv... miről beszélsz??? Örüljünk, hogy Barcás kapja, ezen belül már baromira nem érdekel, hogy ki, ugyanúgy örülni fogok.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.12.07. 07:08:20

Ronaldinho&Barca írta:Háát srácok, ez a három ember az a helyzet, nyugodt szívvel megkaphatná, mind a három.

Messi a világ legjobbja, korszakos zseni, egyéniség, nincs hozzá fogható, örülök, hogy megélhetem és láthatom játszani.

Iniesta a világ legjobb kp.-ja, ha valaki ő tudja mit jelent a fontos gól kifejezés, piszok cseleket tud, Xavivval a világ legjobb csapatának középpályáját alkotja.

Xavi, a világ legjobb karmestere, évek óta világklasszis teljesítményt nyújt, meccseket dönt el passzaival, egyszerűen nekem ő a námbör ván középpályás.

Most őszintén, elfogult voltam? Szerintem ez a realitás, ennyi. Ha valaki, kapja Xavi, Messi ynerhet még 20-t, Iniesta 10-t, Xavi viszont már 30, nagyon megérdemli, de bármelyikőjük kapja, teljesen megérdemelt.

És nem mint csak sportolók, de mint emberek is példaértékűek.
Abszolút adom,nagyon megérdemli mind3.

Messi,hát ő Messi.
Xavi,a tanári passzaival simán megérdemli,+ neki az utolsó esélyek egyike.
Iniesta,ha valaki,ő tudja mikor kell gólt lőni.Piszok jók neki is a passzai,cselei.

Én ha bármelyik nyeri akkor sem leszek csalódott.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2010.12.06. 22:47:16

Háát srácok, ez a három ember az a helyzet, nyugodt szívvel megkaphatná, mind a három.

Messi a világ legjobbja, korszakos zseni, egyéniség, nincs hozzá fogható, örülök, hogy megélhetem és láthatom játszani.

Iniesta a világ legjobb kp.-ja, ha valaki ő tudja mit jelent a fontos gól kifejezés, piszok cseleket tud, Xavivval a világ legjobb csapatának középpályáját alkotja.

Xavi, a világ legjobb karmestere, évek óta világklasszis teljesítményt nyújt, meccseket dönt el passzaival, egyszerűen nekem ő a námbör ván középpályás.

Most őszintén, elfogult voltam? Szerintem ez a realitás, ennyi. Ha valaki, kapja Xavi, Messi ynerhet még 20-t, Iniesta 10-t, Xavi viszont már 30, nagyon megérdemli, de bármelyikőjük kapja, teljesen megérdemelt.

És nem mint csak sportolók, de mint emberek is példaértékűek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.06. 21:33:41

Andris írta:Andrés már istentudja mióta a személyes kiskedvencem, azóta már nagykedvenc lett tulajdonképp, de azért akkoris Xavi.
Messi már kapta, és még fogja, és a VB amúgy is jelent azért valamit.
Iniesta pedig lehet hogy gyorsabb, látványosabb, univerzálisabb, és ugyanolyan zseniálisan jó, de kettejük közül hosszútávon tuti Xavi hiányát szenvedné meg a válogatott és a Barca is.
Egyetértek az utolsó mondatoddal. Xavi állandó teljesítményt nyújt, amolyan kevésbé látványos, kevésbé váratlant. Ő az olaj. Iniesta meg hasonló dolgokra képes, meg váratlanabbakra is, de mégsem az a helyzet. Messi meg Messi. :)

Én nem tudok dönteni, mind a hárman megérdemelnék. Amúgy elnézve a hsz-eket már remélem, hogy nem Iniesta kapja, mert viszonylag nagy ellenszenvvel kellene szembenéznie, amit nem biztos, hogy el tudna rendesen viselni. :roll:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.06. 18:15:03

Andrés már istentudja mióta a személyes kiskedvencem, azóta már nagykedvenc lett tulajdonképp, de azért akkoris Xavi.
Messi már kapta, és még fogja, és a VB amúgy is jelent azért valamit.
Iniesta pedig lehet hogy gyorsabb, látványosabb, univerzálisabb, és ugyanolyan zseniálisan jó, de kettejük közül hosszútávon tuti Xavi hiányát szenvedné meg a válogatott és a Barca is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.12.06. 18:03:18

bence-barca írta:
Remélem az nem sejtet semmit, h Ini van középen... :roll:
Ja, lehet úgy lesznek mint a dobogónál szoktak a sportolók. :)
Akkor Ini az első a második Messi mert ő van a jobb oldalt, Xavi meg a 3. :mrgreen:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.06. 17:58:50

Remélem az nem sejtet semmit, h Ini van középen... :roll:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.06. 17:49:40

http://www.youtube.com/watch?v=dNofNdj4eX0


8)

Xavira tettem a voksot vvííííííí
KépKép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.12.06. 17:44:52

Mondjuk nem értem miért sírnak Sneijderért. Nyert Bajnokságot, BL-t és kupát. Xavi nyert bajnokságot és VB-t nehogy már az olasz kupa legyen a mérleg nyelve meg egy elvesztett döntő egy Aranylabda szavazáson. Ahogy Sneijder úgy Xavi is jól játszott a csapatában és ha a két játékost össze kéne hasonlítani akkor egyértelmű ki érdemelné meg jobban az Aranylabdát.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2010.12.06. 17:38:57

igaz ami igaz az a lényeg hogy nincs real madridos a jelöltek közt.. és hogy barca nevelés nyeri meg ez is mutatja milyen jó a La Masía....csak az edzőknél mourinho aki reálos de szerintem ő nyeri meg mert nem kis tettet vitt véghez
Csak a Barça
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.06. 17:28:19

Logan10 írta:szerintem a vb-győzelmet érő gól sokat nyom ugyhogy inire szavaztam.de xavi fogja kapni :D
Azért egy gólból ne induljunk ki. 2006-ban Materazzi :twisted: sem kapott Aranylabdát.
Jó, hülye példa volt, de szerintem egy gólnak nem szabadna ekkora fajsúlya legyen, még akkor sem, ha a világbajnokságot dönti el. :wink:
"And my heart will leave you never."
Lesy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2007.08.23. 21:50:38
Tartózkodási hely: Liberty City

2010.12.06. 17:28:06

Hát skacok, engem innentől kezdve nem igazán izgat, ki kapja az aranylasztit. Ennél nagyobb elismerés nem igazán kell egy klubnak. Számomra teljesen mind1 melyikőjük nyeri, mind3an megérdemlik.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.06. 17:27:56

Capon írta:Nélküle sem a Barca sem a Spanyol válogatott nem lenne ott ahol.
Na igen, ezért kell Xavinak kapnia! Részemről is ment egy szavazat a karmesterre! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.12.06. 17:25:15

Xavira szavaztam.
Ha az egész éves teljesítményt nézem akkor Messi érdemli meg. Ő a legjobb játékos, ő játszik a legjobb formában és fossa a gólokat zsák számra.
Xavi bár nem volt különösebben kiemelkedő formában, de hozta a tőle elvárt mesteri produkciót egész évben. Nélküle sem a Barca sem a Spanyol válogatott nem lenne ott ahol.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.12.06. 17:21:14

Rivaldinho írta:Nem tudom miért mondjátok. Legesélyesebb Del Bosque szerintem. VB győzelemig vezetett, egy még soha Világbajnokságot nem nyerő csapatot és Európa-bajnokságot is csak 1x nyerő gárdát a csúcson tarott.
2x nyertek ebt.

Ám szerintem Pep-Mű csata lesz.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2010.12.06. 17:18:26

szerintem a vb-győzelmet érő gól sokat nyom ugyhogy inire szavaztam.de xavi fogja kapni :D
Csak a Barça
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.06. 17:17:11

Mi cinkek mennek majd az öltözőben egymás közt... :D nagyon durva helyzet tényleg. Pláne, hogy mind3 saját nevelés...áááá :D Amúgy én nem tudok dönteni Xavi és Messi között...a spanyol a vb-győzelemmel van előrébb, de Messi ilyen szezonnal...tavasz is, ősz is fenomenális...sőt, szavak sincsenek rá...a VB nem sikerült, ez tény. Meg persze Xavinak ez amolyan életműdíj is lehetne, bár remélem még játszik 4-5 évet. Nem a gyorsaság az erénye, a technika meg nem vész el... :) Na mind1, szóval én nem tudok dönteni, az biztos, hogy Iniesta nem kapná meg jogosan, egy gólért nem szabadna...
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.06. 17:17:05

fcbarca0827 írta:Mivel az a kérdés, hogy ki érdemelné meg legjobban, ezért Messire szavaztam. Amúgy Xavinak adnám, de szerintem Iniesta kapja. :D
Ez nagyon jó :D
Szívesen egyet értenék vele, de a 2. mondatodat inkább módosítom. "Amúgy Xavinak adnám és sztem meg is kapja."
:D
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.12.06. 17:14:47

A klub-foci alapján simán Messi kellene h kapja, de a VB miatt csak Xavi v Iniesta lehet! A VB döntő gól miatt tuti Ini kapja! De nemtom, h volt-e már ilyen h az első három ugyanabból a klubból legyen! Ez nagyon nagy elsimerés! És aki kérdi h hol van Sneijder, én mondom, h nézze meg mit csinált eddig Sneijder az ősszel. teljesítménye=0! És kb. ugyanez van Forlánnal! De legyünk büszkék a jelöltekre!
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
Válasz küldése