Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.06. 14:08:25

Ilúvatar írta: 1. Iniesta
2. Xavi
3. Messi

Szívem szerint:
1. Xavi
2. Messi
3. Iniesta
Én is mind2t ugyanígy gondolom.
Bármennyire érdekes én azért szomorú lennék, ha nem Xavi kapná, az aranylasztit :? Hiába kapná Ini, aszívem mélyén egy tüske maradna... :?
Avatar
Sztilo
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2009.05.18. 21:49:05
Tartózkodási hely: Pápa

2010.12.06. 14:05:48

Üdv!
Nekem mind1 melyik nyeri meg mer mindegyik megérdemelné és egy már biztos hogy a 3rom legjobb van ott :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.06. 13:48:01

Ez de kemééény :) Első három helyezett: BARCELONA!

Szerintem a végeredmény így nézne ki:

1. Iniesta
2. Xavi
3. Messi

Szívem szerint:
1. Xavi
2. Messi
3. Iniesta

Bár az utolsó kettőn vacilláltam sokat, mivel VB sokat nyom a latba. De nem kérdéses hogy Messi nem kis dolgot mutatott fel ebben az évben... Csak egyetlen nagy gond van: A VB -je. Ez jelentősen lehúzza őt.
Iniesta meg megnyerte a VB -jét, tehát meg kellene előznie Messit, VISZONT a szezon során Messi jobb volt nála szerintem.

Érdekes lesz... De szerintem Iniesta fogja megkapni, de Xavinak kellene hogy megkapnia!!!
KépKép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.06. 13:37:32

Ezt már ezerszer átvettük de azért én is elmondom a "rangsorom"
1.Xavi
2.Messi
3.Sneijder
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.06. 13:27:25

albicelesteX írta:Ami biztos,hogy ismét Aranylabdása lesz a csapatnak.A kérdés a ki?Én személy szerint és szerintem nem csak én vagyok így vele Xavinak adnám,akkor lennék boldog,ha odakerülne hozzá.A másik kettő is megérdemli szó se róla,de idén Xavinak kell nyernie.Az Nso-n olvastam a kommenteket a cikk alatt,hát nem akarok véleményt írni,de némelyik annyira szánalmas ökör,hogy gyorsan ki is nyomtam!
tudom, h nem szép dolog idézni másik fórumból, de ez most nagyon ütős lett, remélem nem haragszanak meg a modik ezért ;) (NSO)

"rég áraztak be ilyen látványosan egy BL-győzelmet :D "
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.12.06. 13:23:30

Ami biztos,hogy ismét Aranylabdása lesz a csapatnak.A kérdés a ki?Én személy szerint és szerintem nem csak én vagyok így vele Xavinak adnám,akkor lennék boldog,ha odakerülne hozzá.A másik kettő is megérdemli szó se róla,de idén Xavinak kell nyernie.Az Nso-n olvastam a kommenteket a cikk alatt,hát nem akarok véleményt írni,de némelyik annyira szánalmas ökör,hogy gyorsan ki is nyomtam!
Kép
barcafan1988
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.05.03. 01:50:15
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.12.06. 13:19:01

1 biztosan eldőlt, hogy jó helyre fog kerülini! :) Meg h Ők nem fognak összeveszni rajta! :D Úgyis egymásnak és a csapatnak ajánlják majd! Ráadásul ez nem gyenge eredmény a Barcának, sztem Rosellék már pezsgőznek!:D
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.12.06. 13:18:21

Game90 írta:Nekem kicsit meglepő, hogy Sneijder nincs az első háromban. Ok, hogy a mostani idényben nem játszik jól, de az Inter húzóembere volt, triplázott + VB 2. :roll:
Hát igen. Igaza lehet noname-nek.

Szerintem nem érdemes komolyan venni ezt az egészet, de akkora a hype körülötte, hogy nehéz nem foglalkozni a kérdéssel. :D
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.12.06. 13:17:28

Ezek a "kiszivárgott információk" áltzalában a végén igaznak bizonyulnak (mármint az Aranylabdával kapcsolatban). Bár remélem, hogy most nem így lesz, mert (szemét megfogalmazás, tudom, de) hármójuk közül pepill Iniesta érdemelné meg legkevésbbé a díjat. Ugyanakkor talán 2000 óta most először nem teljesen egyértelmű a dolog...

Nálam így nézne ki a dolog:
1. Xavi
2. Messi
3. Iniesta

Ugyanakkor, ha az a kérdés, hogy ki a világ legjobb játékosa, akkor egyrészt teljesen reális a dobogó, másrészt akkor ez lenne a sorrend:
1. Messi
2. Xavi-Iniesta holtverseny

Ugyanakkor nekem az az érzésem, hogy ezt már Iniestának fogják adni...
Várom hogy mit nyilatkozik utána, ugyanis ő az az ember, aki tényleg annyira szerény, hogy simán mondhatja azt, hogy ő ezt nem érdemelte meg (azt biztos fogja mondani, h Xavi v Messi jobban megérdemelték volna)...

Továbbá arra is kiváncsi leszek, hogy Mourinho mennyire fogja sérelmezni az Inter mellőzését...
Megjegyszem, szvsz az nem gáz, hogy Sneijder nincs a dobogón, az sokkal gázabb, hogy Milito nincs a legjobb 23-ban.

szerk.: És ugye tavaly Messi minden idők legnagyobb különbségével nyert. Idén viszont nem tartom kizártnak, hogy minden idők legkisebb különbsége lesz hármójuk közt.

Utánalestem, 1996-ban Sammer 1 ponttal verte Ronaldot...kemény 8)

1991-ben pedig hármas holtverseny volt a második helyen Savićević, Pančev és Matthäus közt
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2010.12.06. 13:25:20-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2010.12.06. 13:13:18

Nem tudom feltűnt-e valakinek, de a topic címét nem kellene megváltoztatni FIFA-Aranylabdára? Mivel idéntől így hívjak a díjat a két előző összeolvadásából...
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2010.12.06. 13:10:09

noname, nálad az igazság.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2010.12.06. 13:08:34

Lassan két Aranylabdát kell kiosztani...egyiket a Barcások, másikat a többiek között :)

Remélem Xavi nyer.

Nekem kicsit meglepő, hogy Sneijder nincs az első háromban. Ok, hogy a mostani idényben nem játszik jól, de az Inter húzóembere volt, triplázott + VB 2. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2010.12.06. 13:11:20-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.12.06. 13:07:10

Ha Xavinak jobban sikerül a VB, akkor nem volna kérdéses a dolog. Így is jó volt, de szerintem Ini ott kiemelkedőbbet alkotott. Cannavaro aranylabdája után nem lenne meglepő, ha a VB-t most is súlyozottan vennék figyelembe.

Az a vicc, hogy Messi is megérdemelné egyébként. :D

Nálam:
1. Xavi
2. Iniesta
3. Messi
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.06. 13:05:50

csdewl írta:Hivatalos: Messi,Xavi,Iniesta
Edzök: Guardiola, Del Bosque, Mourinho
nagyon nem értenék egyet azzal, ha Ini nyerné... örülni örülnék neki, de meg se közelítette a tavalyi idényét... :roll:
mindenesetre a bl-legjobbjai választáson meg olyan szintű inter győzelmet hoztak ki, mint előtte nagyon régen, szóval az interesek már ott megkapták a jutalmukat...


nézzük a tényt, aminek biztos örülhetünk: most tényleg elismerték a legjobbjainkat és az aranybogyó nem hagyja el Barcelonát :D
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2010.12.06. 12:54:02

Hivatalos: Messi,Xavi,Iniesta
Edzök: Guardiola, Del Bosque, Mourinho
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.12.06. 12:52:27

http://www.fifa.com/ballondor/media/new ... index.html

Azért az milyen . 3 barcás az aranylabda esélyese. hihetetlen. nagyon nagy tisztelet nekik. Xavinak kell most szerintem adni, bár azért amit Messi csinál.. Ini meg szintén fantasztikus.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.12.06. 12:38:08

Ennek örülök, az én listám sorrendben: Xavi, Messi, Iniesta. Nem fogok bánkódni, bármelyikük is kapja. Ettől függetlenül Xavinak örülnék a legeslegjobban.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.06. 12:36:02

Van Isten.. :)

Remélem idén Xavi kapja, jövőre Messi, aztán EB évében Iniesta :D
Kép
szeg
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2008.04.09. 17:10:59

2010.12.06. 12:28:17

Friss: Iniesta, Messi és Xavi között fog eldőlni..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.06. 10:57:51

Amúgy örülnék ha Iniesta kapná, de Xavi jobban megérdemli.
Snejder nem fogja megkani, mert a VB cím számít annyit mint minden más együttvéve, klubszinten pedig mi is elég sikeresek voltunk, azonkívül ne feledjük h Snejder az utóbbi időben szenved, a mi hármasunk pedig szárnyal.
A reális ez lenne:
1.Xavi
2.Snejder
3.Messi
4.Iniesta

Viszont egyáltalán nem lepne meg ha a mi hármasunk végezne az élen. Miért?
Nos, először is a VB, de ami úgyszintén nem mellékes, hogy jelenleg mi vagyunk a legnagyobb futballnagyhatalom és sok pénzt jelentene nekünk, ha a mi 3asunk végezne az élen, még híresebbé válna ez a generáció. Emiatt sokan fognak amellett lobbizni. Nem szép dolog, de így van.
Nah meglátjuk mi lesz.
Igazságos vagy sem, én örülni fogok, ha a mi 3asunk végez az élen. Még így is sokkal reálisabb lenne a dolog, mint amikor Cannavaro nyert azért, mert volt egy jó VBje. Xavi és Ini klubszinten is nagyon jók voltak és most is azok, míg az olasz csak szenvedett.

UI: Mikorra derül ki a szűkített lista?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.06. 10:47:27

OvaMind írta:.............
Tökéletesen egyet értek!Én alapból nem is szeretem ezeket a szavazásokat, mert egy csapatsportban, nem lehet egyéni díjat osztani, ez a véleményem!Persze vannak kiemelkedőbb tudású focisták, de a sok befolyásoló tényező van, hogy kiteljesedjen eredményekben is a tehetség!Lsd Messi az argentin válogatottban nem lövöldözi úgy a gólokat, mint nálunk, de tudását nem kell bemutatni!Én speciel Sneijdernek adnám, mert alapvetően, nem a legerősebb csapatban nyújtott kiemelkedőt, s vezette győzelemre csapatait, meg hát Barcást nem is mondhatok, mert minden szentnek maga felé hajlik a keze
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.06. 10:41:25

Az Aranylabdát régebben csak európai játékos kaphatta, emiatt nincs Pelének egy Maradoná-nak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.12.06. 10:36:32

Az aranylabda-szavazás banalitását jól jelzi, hogy a futballtörténelem két legjobbnak tartott játékosa (Maradona, Pelé) nem kapta meg az elismerést.

A Gazzetta értesülései szerint idén Iniesta fogja kapni. Egyrészt örvendetes, hiszen az egyik kedvenc játékosomról van szó, és valóban a világ egyik legjobbja. Ugyanakkor felmerül a kérdés: a VB-n ugyan jó formában játszó, és döntő gólt vágó játékos vajon megérdemli-e úgy az elismerést, hogy a fél idényben sérüléssel bajlódott?

A kérdés költői, és egyelőre vegyük sorra a többi nagy esélyest:

Sneijder tulajdonképpen agyonnyerte magát klubszinten (triplázás), és a holland válogatottal is VB-döntőt játszott. Ugyan technikai képzettsége jelentősen elmarad a többi jelölttől, azonban kár lenne vitatni, hogy a válogatottjában és az Interben is egyértelműen csapata vezére volt. A kiváló rúgótechnikájú, és nagy játékintelligenciával rendelkező hollandus az év végére ugyan igencsak „kipukkadt”, kár lenne vitatni, hogy amennyiben az eredmények alapján kellene döntenünk, akkor ő lenne az idei aranylabdás.

Xavi esetében nem csak az elfogultság szól belőlem, amikor azt mondom, hogy a legstabilabb teljesítményt ő nyújtotta a 2010. évben, és ez különösen igaz a barcelonai munkásságára. Már a hatkupás évben szenzációsan játszott, és Iniesta hiányában kettőzött erővel osztogatott az idei év első felében, míg a közelmúltban ismét folytatta parádéját. A VB-n nem ő volt a spanyol válogatott legjobbja, passzainak pontossága persze ezen a tornán is 90-95% körül mozgott (no comment!). A világbajnok csapatnak ugyanakkor tagja volt ő is, és összességében ő az, aki eredményességben hasonlót nyújtott (ha nem is ugyanannyit), bár a VB-cím az VB-cím), mint Sneijder, zsenialitása vitathatatlan volt az egész idény során, hasznos munkát végzett csapatai számára, és a formaidőzítése is kiváló volt.

Ha azt nézzük, hogy ki parádézott leginkább idén, akkor Lionel Messit is az esélyesek közé sorolnánk. Az argentin zseni még rá is tett egy lapáttal a tavalyi teljesítményére, ugyanakkor a VB-n csúfondáros kudarcot vallott az argentin válogatottal. Utóbbi 66 Barca-meccsén szerzett 66 gólja ugyanakkor önmagáért beszél, és kár lenne vitatni, hogy ő a világ jelenlegi legjobbja.

Meg kell még említenünk Cristiano Ronaldót is, aki a Realba jól beilleszkedett, rúgdossa a gólokat, ugyanakkor semmit nem nyert csapatával vagy a portugál válogatottal. Ha Messit el kell felejtenünk a szavazáskor, akkor Ronaldót még inkább.

Összesítve én Xavinak adnám az aranylabdát, mert ő VB-t nyert, bajnok lett a Barcával, és szenzációs volt egész évben. Az eredmények alapján Sneijder érdemelné meg, de a holland közel nincs akkora játékos, mint Xavi. Ettől függetlenül az ő győzelme esetén sem nagyon reklamálhatunk a fent említett okok miatt.

Iniesta győzelmének jogosságát ugyanakkor annyiban vitatnám, hogy a fél idényben sérült volt, és a VB-n muattott jó játéka, ill. döntőbeli gólja egy ilyen évben kevés kellene, hogy legyen az üdvösséghez. Azt viszont tény, hogy a hatkupás évben szinte Messinél is jobb volt a kis spanyol, és akkor méltatlanul elfeledték az érdemeit.

Örülnék Xavi vagy Iniesta győzelmének, de utóbbi jogossága megkérdőjelezhető lenne objektív érvek alapján. Azt viszont tudjuk, hogy objektivitás híján van a szavazóbizottság, ezt jelzi Diego Milito kihagyása is a jelöltek névsorából. Remélem, hogy Barcás fog nyerni.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.06. 09:05:47

Ma leszűkítik a listát 3 főre és én már akkor is mérhetetlenül boldog lennék, ha a 3 Barcás lenne a dobogós. Ha így alakul, akkor valószínűleg nem fogok siránkozni, ha hármójuk közül nem az kapja, akinek én szurkolok. És sztem nekik is mind1 lenne ebben az esetben.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.12.06. 08:45:46

barcafan0911 írta:Nem értem az embereket. Ha szigorúan csak a teljesítményt vesszük figyelembe, akkor Messinek toronymagasan nyernie kellene. Ostobaság azért Ininek aranylasztit adni, mert vb győztes gólt lőtt. Ha ramos lövi, akkor ő is esélyes lenne? Igaz, jól játszott Xavi és Ini is, meg sokan mások, de Messi mindenkit lepipált. Sajnos már sokszor bebizonyosodott ,pláne vb idején, hogy nem a leghozzáértőbbek kezében van a döntés. Persze nem fogok szomorkodni ha Xavi kapja meg a labdát, Messi helyett. Az pedig hatalmas siker lenne ha 3 Barcás végezne az első három helyen. Ilyen nem is tudom volt e a football történelmében, hogy az első 3 helyezett, 1 klubból került ki. :)
azthiszem abból kellene kiindulni, hogy mindhárom jelölt RÁSZOLGÁLT,HOGY MEGKAPJA!
gondolom, minden szavazó keres valami plusszt ami a másik kettő fölé emel egyet!mire gondolnék én?: Messi adottságait és a tényleges teljesítményét tekintve is kiemelkedő, befejező csatárként és még középpályás ként is! tehát N0 1. Xavi a saját posztján a világ legjobbja, de
itt vége is, viszont kiemelkedő a stabilitása, VB szereplése. Iniesta képességeit tekintve szintén zseni ténylegesen a világ egyik legjobb középpályása, de bevethető csatárként is és képes meccseket eldöntő gólokat lőni,sőt ezt meg is tette a VB-n.
még csak annyit, hogy volt egy legutóbbi díjosztás ahol leplezetlenül a BL szereplést állították a megmérettetés középpontjába, nem lepne meg ha itt most aVB. venné át ugyanezt a szerepet, és akkor bizony Iniesta a befutó
Válasz küldése