Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.12.06. 17:04:17

Mivel az a kérdés, hogy ki érdemelné meg legjobban, ezért Messire szavaztam. Amúgy Xavinak adnám, de szerintem Iniesta kapja. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.06. 16:59:02

:O
meglepett, hogy egyedül csak én szavaztam Inire.
Szvsz. igazatok van, nagyon kevés szorzót adnának Xavi sikerére.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.12.06. 16:53:50

kanty írta:Kényelmes helyzetben vagyunk, hiszen azon kell "vitázni", h melyik Barcelona játékos kapja meg az Aranylabdát :)

Ha a hatékonyságot és számokat vesszük alapnak akkor egyértlemű, h Messi érdemelné meg a legjobban. Elképesztő szezonja van, de a VB nem jött össze, és mint tudjuk az eléggé fontos volt idén.
Ha az eszemre hallgatok akkor azt mondom, h Messi, ha a szivemre akkor Xavi :) . Nem kedvelem jobban a spanyolt, de ahogy már többen is mondták neki ez az utolsó lehetősége és ilyen szezonnal reális esélye van, h nyerjen. Iniesta érdekes. A tavasz nem volt kiemelkedő, a VB-n nem volt rossz, de a döntő lőtt gólja lehet, h elég lesz. Ha lehet ilyent mondani akkor hármuk közül ő érdemli meg a legkevésbé. :P
Az én sorrendem:
1. Xavi
2. Messi
3. Iniesta
:wink:
csatlakozom :)
Ini egy félévre...hát... :)
megegyezik a sorrendünk 8)
Abi & Tito
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.12.06. 16:52:20

Kényelmes helyzetben vagyunk, hiszen azon kell "vitázni", h melyik Barcelona játékos kapja meg az Aranylabdát :)

Ha a hatékonyságot és számokat vesszük alapnak akkor egyértlemű, h Messi érdemelné meg a legjobban. Elképesztő szezonja van, de a VB nem jött össze, és mint tudjuk az eléggé fontos volt idén.
Ha az eszemre hallgatok akkor azt mondom, h Messi, ha a szivemre akkor Xavi :) . Nem kedvelem jobban a spanyolt, de ahogy már többen is mondták neki ez az utolsó lehetősége és ilyen szezonnal reális esélye van, h nyerjen. Iniesta érdekes. A tavasz nem volt kiemelkedő, a VB-n nem volt rossz, de a döntő lőtt gólja lehet, h elég lesz. Ha lehet ilyent mondani akkor hármuk közül ő érdemli meg a legkevésbé. :P
Az én sorrendem:
1. Xavi
2. Messi
3. Iniesta
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
BarcaBaku
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:39:23

2010.12.06. 16:46:41

Én azt mondom kapja Xavi, egész évben a Barcában is és a válogatottban is klasszis volt már évek óta.
Messinek már van, Iniestának meg lesz! :)

Az edzői címet úgyis az a Műringyó kapja...mindenki úgy bele van buzulva..
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.06. 16:45:10

Edzők: Múúú esetleg egy ötöst kap az idei teljesítményére, de nem lasztit :lol:

Szerk.: am érdekes ez az idei rendszer...ugyebár most nem csak a kipipált serlegeket nézik, hanem a szakmai részt is. Ini helyett Sneijder talán jobban odaférhetne Xavi és Messi mögé a dobogóra :?

Szerk. 2.:szavazat: XAVI 8)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2010.12.06. 16:51:57-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2010.12.06. 16:39:08

Arany időszakot élünk!!! 8)
Erre azért nem gondoltam volna, hogy három törpe között dől el az aranylaszti.
Én személy szerint Xavinak adnám és egyáltalán nem elvakultságból mondom, de egész évben zseniálisan játszott (hozzá teszem évek óta világklasszis teljesítményt nyújt). Messi vb-n nem csillogott (igaz ott sem játszott rosszul csak a csapata nem ment úgy). Ininek meg fél szezonra nem adnám oda semmikép.
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2010.12.06. 16:28:08

Nem tudom miért mondjátok. Legesélyesebb Del Bosque szerintem. VB győzelemig vezetett, egy még soha Világbajnokságot nem nyerő csapatot és Európa-bajnokságot is csak 1x nyerő gárdát a csúcson tarott.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.06. 16:22:27

Mourinho, simán. A tripla sokat nyom a latba...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.12.06. 16:20:15

S.Agüero írta:
Initom írta:olyan topic tudtommal nincs de szerintetek ki lesz a legjobb edző?
nélam Del B. nem esélyes ...inkább Pep és Mou - szoros lesz :)
Szívem szerint Pepet választanám, de szvsz José nyeri.
:)
igen..sajnos :)
bár pep nm esélytelen egyáltalán :)
Abi & Tito
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.12.06. 16:19:36

Initom írta:olyan topic tudtommal nincs de szerintetek ki lesz a legjobb edző?
nélam Del B. nem esélyes ...inkább Pep és Mou - szoros lesz :)
Szívem szerint Pepet választanám, de szvsz José nyeri.
:)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.12.06. 16:18:35

olyan topic tudtommal nincs de szerintetek ki lesz a legjobb edző?
nélam Del B. nem esélyes ...inkább Pep és Mou - szoros lesz :)
Abi & Tito
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.12.06. 16:07:09

Szvsz Messi a legjobb játékos a világon, de olyan nincsen, h Xavi ne kapjon aranylabdát pályafutása során.
Messi: világ legjobbja
Xavi: nem lesz több esélye ezt már megkapni + világbajnok
Ini: világbajnok lett és ő lőtte a győztes gólt a döntőben
Ezeket az érveket lehet alátámasztani a játékosoknál.
én Xavinak adnám, de nem lennék szomorú ha Messi kapná.
Iniesta szerintem még nem érdemelné meg. Egyébként szvsz ő a legesélyesebb a győzelemre, mert vb döntőben lőtt egy gólt.
Szóval nálam:
Xavi
Messi
Iniesta
De ez lesz:
Iniesta
Xavi
Messi
:wink: :)

Szerk.: szerintem mindenkinek jól jönne egy szavazás, hogy kinek adnád oda az aranybogyót! :wink: :) Gondoltam szólok. :)
socio66

2010.12.06. 16:06:02

ferninho írta:most Xavi jobban megérdemli, mint Iniesta és hát azért sztem neki már nem lesz több esélye nyerni.
igazából szerintem egyiküknek sem lesz több lehetőségük megkapni,mégpedig azért mert messit egyikük sem múlja felül.
most a vébé bekavart messinek,de ha az nincs,kb. ki sem kellene írni a szavazást,annyira egyértelmű lenne hogy övé a labda.
nálunk egyértelműen ő a vezér,ő lövi a gólokat,rá van építve az egész rendszer. adhat xavi száz gólpasszt is egy évben,meg kioszthat iniesta akármennyi kötényt egy meccsen,mindig messi lesz az aki első sorban meghatározza a csapat játékát és ő lesz a sikerek fő letéteményese is.
kb. mint a triplázó évben,ott is zseniális volt xavi,legalább annyira mint idén,mégis szóba sem jött a neve,mert csapaton belül nem ő az első ember.
ez ugyanígy van a madridnál,ott sem lesz mondjuk dimaria,vagy özil aranylabdás,mert ronaldo a vezér,ha siker lesz,akkor ő lesz kiemelve.
szóval most a vébé sanszot adott a két középpályásunknak,ami amúgy nem lett volna meg,éppen ezért kell valamelyiküknek most megnyerni,utána meg jöhet megint messi.
:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára socio66 2010.12.06. 16:07:55-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.12.06. 16:04:35

LG írta:Most azonban: Messi, Xavi, Iniesta, Sneijder, Forlán, Diego Milito, Müller, Sweinsteiger, C. Ronaldo :arrow: Mind nagyon nagyot játszottak.
Én innen kivenném Bastit, s inkább betenném a helyére Robbent .

De a többi szent igaz! :wink:
més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.06. 15:58:10

A VB után még Sneijdernak adtam volna, de most, ilyen gyenge ősz után, nem érdemli meg! Xavi és Messi jogosan vannak ott, ez nem kérdés, DE Iniestát én nem tenném oda, hisz neki is csak FÉL jó szezonja volt. Ettől függetlenül persze nem bánnom, h ott van, legyen 3.
Az első helyet én Messinek adnám, hiába a VB, klubszinten annyira jó szezonja volt, és annyi gólt lőtt, h szvsz még a gyenge VB-t is kompenzálja nálam. Ilyen kiváló szezont már nagyon rég játszott vki!
Amúgy ez az év nagyon különleges, mert számtalan kiváló egyéni teljesítmény volt. Anno Cannavaro azért kaphatta meg, mert abban a szezonban nem, voltak annyira jó teljesítmények, R10 nagyon magas szinten játszott, május közepéig.
Most azonban: Messi, Xavi, Iniesta, Sneijder, Forlán, Diego Milito, Müller, Sweinsteiger, C. Ronaldo :arrow: Mind nagyon nagyot játszottak.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.12.06. 15:57:25

HIHETETLEN! Álmomban nem gondoltam volna,hogy ki alakul ez a helyzet!

GRATULA!
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2010.12.06. 15:56:57

matador írta:
Taibi írta: Ember, miről beszélsz?
A kilencvenes évek végi Barca nagyon erős volt, tele pazar játékosokkal, de még abból a közegből is magasan kiemelkedett Rivaldo, aki igazi vezér volt és akkoriban folyamatosan termelte a gólokat is!
Nála jobban kevesen érdemeltek Aranylabdát!
A MU pedig még erősebb volt akkor, Beckham pedig szintúgy vezére volt a MU-nak. UEFA-legjobb stb. Ráadásul ugye triplázott is.

Tehát... nem, Rivaldo rohadtul nem érdemelte meg akkor, lehetett bármekkora játékos :D
Ja, igaz, csak Rivaldo és Beckham futballtudása között kb akkora volt a különbség, mint most Messi és Di María közt. :D

Amúgy idén remélem, hogy Xavi kapja, hatalmas tanár.
Bár kétségtelen, akármi lesz a sorrend, szomorú nem leszek. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Taibi 2010.12.06. 15:57:52-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.12.06. 15:54:01

Na, ez igen, nagyon tudok most ennek örülni, az aranylabda marad Katalóniában. Viszont én azért Sneijdert feltettem volna a dobogóra teljesítményt nézve, de ez az ősz, még a dobogóban is elbizonytalanított. Sokan mondtatok, a La Gazetta dello Sport is, hogy Iniesta kéne megkapja. Én viszont Xavinak örülnék nagyon, ő fantasztikus, vele (az ő szériájával) indultak meg a mostani sikerek (még 2005-ban) , ő segítségével épült fel a csapat előtte 3 évvel kezdődően. Tehát én XAVInak adnám az arany-lasztit,
més que un club
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.06. 15:50:06

ferninho írta:a futball szégyene lett volna ha az a holland labdamágus kapta volna ezt meg... :lol:
szépen Xavi megkapja, mert szvsz most Xavi jobban megérdemli, mint Iniesta és hát azért sztem neki már nem lesz több esélye nyerni.
amúgy harmadik azért tényleg lehetne Wesley... mindent megnyert, csak egy hosszabításban elbukott VB döntöje van... szóval azért Messinek szerintem most nem lenne helye a legjobb háromban, de így legalább Sneijder tuti nem kapja.
ezeket a sorokat most minden elfogultság nélkül, semleges futballszeretö emberként írtam, :)
látszik druszám... :D
egyébként csak magamat ismétlem: az interesek megkaptak mindent a BL-legjobbjai szavazáson, legyen nekik elég...
ha a BL-legjobb játékosai nem Sznájder lett, hanem Milito és Milito nem fért a 23-as listára, akkor milyen jogon kellett volna a hollandnak kapnia? :D
akárhogy is nézzük, hibádzott volna az egész... :D

annyi történt, h egy egyszezonos iparossal nem égeti magát tovább a FIFA... :D (Ini sem érdemli meg MOST, de az ő esetében lehet azt mondani, h világbajnok és zseni is közben...)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2010.12.06. 15:46:49

a futball szégyene lett volna ha az a holland labdamágus kapta volna ezt meg... :lol:
szépen Xavi megkapja, mert szvsz most Xavi jobban megérdemli, mint Iniesta és hát azért sztem neki már nem lesz több esélye nyerni.
amúgy harmadik azért tényleg lehetne Wesley... mindent megnyert, csak egy hosszabításban elbukott VB döntöje van... szóval azért Messinek szerintem most nem lenne helye a legjobb háromban, de így legalább Sneijder tuti nem kapja.
ezeket a sorokat most minden elfogultság nélkül, semleges futballszeretö emberként írtam :)
madridista
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.12.06. 15:43:35

Álmomban sem mertem elképzelni hogy 3 Barca-játékos küzd majd az Aranylabdáért!De örülök,hogy most ez a helyzet van. :D.Remélem,hogy Xavi kapja,mert már nagyon megérdemli,Iniesta a VB-n alkotott,és a mostani szezonban Messi pedig a VB-n magához képest rossz volt na de a klubszezon..és nem hangzana rosszul,hogy 23 éves,és van 2 Aranylabdája..

Majd eldől,ki nyeri de a lényeg:Barcelonában marad az Aranylabda! :D
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2010.12.06. 15:37:57

Taibi írta: Ember, miről beszélsz?
A kilencvenes évek végi Barca nagyon erős volt, tele pazar játékosokkal, de még abból a közegből is magasan kiemelkedett Rivaldo, aki igazi vezér volt és akkoriban folyamatosan termelte a gólokat is!
Nála jobban kevesen érdemeltek Aranylabdát!
A MU pedig még erősebb volt akkor, Beckham pedig szintúgy vezére volt a MU-nak. UEFA-legjobb stb. Ráadásul ugye triplázott is.

Tehát... nem, Rivaldo rohadtul nem érdemelte meg akkor, lehetett bármekkora játékos :D
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.12.06. 15:36:49

Nagyon helyes. Elfogultság nélkül állítom, hogy a jelenlegi helyzet a valóságot tükrözi. Nincs ember, aki e 3 játékos közelébe férkőzne jelenleg... akkor sem, ha valakinek volt egy jó félszezonja és nyert BL-t (Sneijder).

Tudom, hogy ez nem életműdíj, de engem annyira nem érdekel, hogy ilyen tiszavirág életű Sneijder-ek mit csinálnak 1 félévben. Ugyanaz lenne, mint Cannavaro esetében is...arra meg nincs szükség, hogy megint a fél világ nevessen egy ilyen címen.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.12.06. 15:34:07

:shock: El sem hiszem, 3 Barcás küzd az aranylabdáért! 8) Remélem Messi kapja, bár sok játékos a Barcából utalt rá, hogy idén Xavi vagy Ini kapja meg. A lényeg az, idén is Barcás kézbe kerül az aranylaszti. A reál meg idegbajt kap, hisz nyáron megint nem tud aranylabdást venni. :twisted:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Válasz küldése