Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.11.18. 08:07:31

wuwu írta:
BlauGranaGroc írta:
daffy írta:messi kap még aranylabdát,nem is egyet,de xavi nem biztos hogy kerül még ilyen közel hozzá valaha is. a labdarúgás egyik szégyenfoltja lenne,ha e díj nélkül vonulna vissza.
bármennyire is jó Messi, neki is bl győzelem vagy vb győzelem kell az aranylasztihoz
szerintem cr hamarabb lesz 2x-es aranylabdás
Megnyeri a VB-t?
a BL talán esélyesebb, de sztem csak vicc volt. :?:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.11.18. 06:18:50

BlauGranaGroc írta:
daffy írta:messi kap még aranylabdát,nem is egyet,de xavi nem biztos hogy kerül még ilyen közel hozzá valaha is. a labdarúgás egyik szégyenfoltja lenne,ha e díj nélkül vonulna vissza.
bármennyire is jó Messi, neki is bl győzelem vagy vb győzelem kell az aranylasztihoz
szerintem cr hamarabb lesz 2x-es aranylabdás
Megnyeri a VB-t?
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.11.18. 06:07:50

daffy írta:messi kap még aranylabdát,nem is egyet,de xavi nem biztos hogy kerül még ilyen közel hozzá valaha is. a labdarúgás egyik szégyenfoltja lenne,ha e díj nélkül vonulna vissza.
bármennyire is jó Messi, neki is bl győzelem vagy vb győzelem kell az aranylasztihoz
szerintem cr hamarabb lesz 2x-es aranylabdás
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.18. 02:23:40

Én is örülnék neki ha Xavi kapna aranylabdát de nem fog sajnos. Ha igen akkor örömömben össze fosom a bokámat. Szerintem szinte mind ilyen életműdíjként adnánk oda neki a lasztit(ami nem ezért lett kitalálva) ami tök jó lenne, de voltak nála jobbak idén(is) :( Különben sem ő lesz az egyetlen nagy játékos aki enélkül fog visszavonulni és ez nem is von le semmit az érdemeiből ahogy a többiekéből sem.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.11.17. 23:11:07

daffy írta:
detabarca írta:Ezen még nagyon sokáig megy majd a vita. Én azon az állásponton vagyok, mint a többség, hogy Xavi érdemelné. Oké, hogy Messi még mindig a világ legjobbja és jelenleg is ő van a legjobb formában, de a VB sokat számít és ott sajnos nem tudott kiemelkedőt nyújtani. (nem az ő hibája, de jelen esetben ez mind1) Xavi viszont a bajnokságban (win), a BL-ben (elődöntő) és a VB-n (win) is csapata vezéregyénisége volt, ha esett, ha fújt, ha egészséges volt, ha sérült. És ezt a formát 30 évesen szinten tudja tartani a világ egyik, ha nem a legjobb csapatában. Iniestának a tavasz nem volt olyan penge ezért nem tartom esélyesnek a győzelemre, de a dobogóra odaérhet.
messi kap még aranylabdát,nem is egyet,de xavi nem biztos hogy kerül még ilyen közel hozzá valaha is. a labdarúgás egyik szégyenfoltja lenne,ha e díj nélkül vonulna vissza.
iszom szavaidat :wink:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.17. 23:07:36

detabarca írta:Ezen még nagyon sokáig megy majd a vita. Én azon az állásponton vagyok, mint a többség, hogy Xavi érdemelné. Oké, hogy Messi még mindig a világ legjobbja és jelenleg is ő van a legjobb formában, de a VB sokat számít és ott sajnos nem tudott kiemelkedőt nyújtani. (nem az ő hibája, de jelen esetben ez mind1) Xavi viszont a bajnokságban (win), a BL-ben (elődöntő) és a VB-n (win) is csapata vezéregyénisége volt, ha esett, ha fújt, ha egészséges volt, ha sérült. És ezt a formát 30 évesen szinten tudja tartani a világ egyik, ha nem a legjobb csapatában. Iniestának a tavasz nem volt olyan penge ezért nem tartom esélyesnek a győzelemre, de a dobogóra odaérhet.
messi kap még aranylabdát,nem is egyet,de xavi nem biztos hogy kerül még ilyen közel hozzá valaha is. a labdarúgás egyik szégyenfoltja lenne,ha e díj nélkül vonulna vissza.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.11.17. 23:04:20

Ezen még nagyon sokáig megy majd a vita. Én azon az állásponton vagyok, mint a többség, hogy Xavi érdemelné. Oké, hogy Messi még mindig a világ legjobbja és jelenleg is ő van a legjobb formában, de a VB sokat számít és ott sajnos nem tudott kiemelkedőt nyújtani. (nem az ő hibája, de jelen esetben ez mind1) Xavi viszont a bajnokságban (win), a BL-ben (elődöntő) és a VB-n (win) is csapata vezéregyénisége volt, ha esett, ha fújt, ha egészséges volt, ha sérült. És ezt a formát 30 évesen szinten tudja tartani a világ egyik, ha nem a legjobb csapatában. Iniestának a tavasz nem volt olyan penge ezért nem tartom esélyesnek a győzelemre, de a dobogóra odaérhet.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.17. 22:02:05

Szerintem pedig Xavi játéka a maga nemében legalább annyira kiemelkedik az európai klubfutballból, mint a vetélytársaié. Igaz Messi picit más kategória, konkrétan csak a játék miatt megérdemelné, de itt címekről is szó van. Xavinak és Ininek ( az ő győzelmét én sem tartanám megérdemeltnek, de az esélyesek közt emlegetik, ezért írom őt is) valóban volt pár gyengébb meccse, amit elsősorban a rövid felkészülés számlájára írnék az ő esetükben. Ettől függetlenül sokkal láthatatlanabbul, de rengeteget hozzátesznek csapataik sikeréhez. Főképp Xavi a láthatatlan tekintetében. Ezt jól tudjátok. hisz, ha csak a látványos játék számítana, akkor védőket nevezni sem lehetne. A maga posztján Xavinak ma nincs párja. Sem Sneijder, sem Fabregas, sem Özil nem az a kategória. Init azért nem veszem ide, mert ők együtt játszanak, így más a szerepkörük. Épp ezért abszolút nem lenne érdemtelen játéktudásban sem, nem lebecsülve Messi képességeit. Klubszinten voltak Xavinál jobban teljesítők? Ki? Milito, Sneijder? Maximum Messi, más nem. Az Internél a Mou gépezet működött, de Xavi kategóriájú játékosuk nem igazán van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.17. 21:18:46

Kalap1988 írta:
LG írta:Különben én most már úgy gondolom, h a gyenge VB-vel együtt is Messi érdemelné meg leginkább. Anno R10-nek elment a VB miatt, de ő ősszel sem játszott kimagaslóan. Messi viszont fantasztikus. Ha belevesszük, h a riválisai pedig nem olyan jók ősszel, akkor sztem nem lehetne kérdés.
Te Xavi őszi teljesítményét, vagy Iniét gyengébbnek ítéled? :shock: Azt hiszem, akkor más Barcelonát néztünk :) Szerintem Xavi érdemelné meg a legjobban, azért a heroikus küzdelemért, amit bemutatott tavasszal és nyáron sérülten. Ősszel sem rossz a teljesítménye, sőt.
Messiéhez képest mindenképp. Különben meg Iniestának volt ősszel is elég sok gyenge meccse is, most már jobban megy neki, de én eleve nem tenném őt az Aranylabda esélyesei közé. Ok, h ő döntötte el a VB döntőt, de tavasszal hol volt? Sehol.
Xaviról meg annyit, h a VB-n is voltak nála sokkal jobb teljesítménynek, meg klubszinten is. Az Aranylabda pedig még mindig nem életműdíj, hanem elméletileg annak kéne megkapnia, aki a legjobb volt a szezonban. Ez nem mindig jön össze, és ha Xavi kapja, akkor elmondhatjuk, h megint nem jött össze. :roll:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.17. 21:11:39

Kalap1988 írta:
LG írta:Különben én most már úgy gondolom, h a gyenge VB-vel együtt is Messi érdemelné meg leginkább. Anno R10-nek elment a VB miatt, de ő ősszel sem játszott kimagaslóan. Messi viszont fantasztikus. Ha belevesszük, h a riválisai pedig nem olyan jók ősszel, akkor sztem nem lehetne kérdés.
Te Xavi őszi teljesítményét, vagy Iniét gyengébbnek ítéled? :shock: Azt hiszem, akkor más Barcelonát néztünk :) Szerintem Xavi érdemelné meg a legjobban, azért a heroikus küzdelemért, amit bemutatott tavasszal és nyáron sérülten. Ősszel sem rossz a teljesítménye, sőt.
ebben én is lg-vel értek egyet,abban viszont nem,hogy nem xavi érdemelné meg jobban. messi ősze egészen egyedülálló. a srácot nem lehet felborítani,ötletet és lendületet visz a játékba és zsákszámra vágja a gólokat. épphogy csak nem véd büntetőket...egyszerűen tökéleteset produkál. nálam a vb miatt nem kaphatja meg és ezért kell xavinak adni.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.17. 21:08:02

LG írta:Különben én most már úgy gondolom, h a gyenge VB-vel együtt is Messi érdemelné meg leginkább. Anno R10-nek elment a VB miatt, de ő ősszel sem játszott kimagaslóan. Messi viszont fantasztikus. Ha belevesszük, h a riválisai pedig nem olyan jók ősszel, akkor sztem nem lehetne kérdés.
Te Xavi őszi teljesítményét, vagy Iniét gyengébbnek ítéled? :shock: Azt hiszem, akkor más Barcelonát néztünk :) Szerintem Xavi érdemelné meg a legjobban, azért a heroikus küzdelemért, amit bemutatott tavasszal és nyáron sérülten. Ősszel sem rossz a teljesítménye, sőt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.17. 20:59:37

Különben én most már úgy gondolom, h a gyenge VB-vel együtt is Messi érdemelné meg leginkább. Anno R10-nek elment a VB miatt, de ő ősszel sem játszott kimagaslóan. Messi viszont fantasztikus. Ha belevesszük, h a riválisai pedig nem olyan jók ősszel, akkor sztem nem lehetne kérdés.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.17. 10:16:14

Lionel85 írta:
P.U.Y.O.L. írta:Én Xavinak adnám, remélem ő is fogja kapni. Messi viszont borzalmasan megbonyolítja a helyzetet. Szerintem vitathatatlanul a világ jelenlegi legjobb labdarúgója. Tény, hogy (elsősorban) a VB évében szinte sosem az kapta az Aranylabdát, aki talán a legjobban megérdemelte volna, viszont az is biztos, hogy soha senki nem tett le ennyit az asztalra úgy, hogy közben a VB nem igazán sikerült neki. Embertelen mennyiségű gól, hihetetlen szép játékkal és ami talán a legfontosabb: különösebb hullámvölgy nélkül...(azért nem lennék benne biztos, hogy esélytelen a címre, főleg úgy, hogy összevonták a 2 díjat)
Persze ettől függetlenül Xavinak szorítok, de nagyon...
Tehát mondhatjuk úgy is, hogy Maradona vette el Messitől az Aranylabdát hülye taktikájával?
Vagy mondhatjuk úgy, hogy Maradona megteremtette a lehetőséget Xavinak, hogy amolyan nagyon megérdemelt életműdíjként megkapja. Én örülök neki, ha nem Messi kapja. Hihetetlen fiatal, rengeteget kaphat még és végre egy olyan játékos is megkapná, aki nem a franchise játékosa a csapatának, viszont az egyik legtöbbet ő tette le a Barcelona és Spanyolország sikerei érdekében az asztalra. Elég itt csak a sérülésére gondolni. Ilyen alapon pedig még hálás is vagyok Maradonának. Félre ne értsetek, természetesen imádom Messit, de ez kijárna Xavinak, ráadásul az argentin, ha idén nem kap, akkor is biztos vagyok benne, hogy nem egyet fog még pályafutása során. Erre a képességei és a hozzáállása predesztinálják.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.17. 10:07:45

P.U.Y.O.L. írta:Én Xavinak adnám, remélem ő is fogja kapni. Messi viszont borzalmasan megbonyolítja a helyzetet. Szerintem vitathatatlanul a világ jelenlegi legjobb labdarúgója. Tény, hogy (elsősorban) a VB évében szinte sosem az kapta az Aranylabdát, aki talán a legjobban megérdemelte volna, viszont az is biztos, hogy soha senki nem tett le ennyit az asztalra úgy, hogy közben a VB nem igazán sikerült neki. Embertelen mennyiségű gól, hihetetlen szép játékkal és ami talán a legfontosabb: különösebb hullámvölgy nélkül...(azért nem lennék benne biztos, hogy esélytelen a címre, főleg úgy, hogy összevonták a 2 díjat)
Persze ettől függetlenül Xavinak szorítok, de nagyon...
Tehát mondhatjuk úgy is, hogy Maradona vette el Messitől az Aranylabdát hülye taktikájával?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.17. 09:05:41

MessiFan írta:Egyébként teljesen mind1 hogy ki kapja csak igazságos legyen :)
Egyébként mikor lesz az átadás?
teljesen mind1 ki kapja,feltéve h az aranybogyó nem hagyja el Barcelonát ;)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.17. 08:52:57

Én Xavinak adnám, remélem ő is fogja kapni. Messi viszont borzalmasan megbonyolítja a helyzetet. Szerintem vitathatatlanul a világ jelenlegi legjobb labdarúgója. Tény, hogy (elsősorban) a VB évében szinte sosem az kapta az Aranylabdát, aki talán a legjobban megérdemelte volna, viszont az is biztos, hogy soha senki nem tett le ennyit az asztalra úgy, hogy közben a VB nem igazán sikerült neki. Embertelen mennyiségű gól, hihetetlen szép játékkal és ami talán a legfontosabb: különösebb hullámvölgy nélkül...(azért nem lennék benne biztos, hogy esélytelen a címre, főleg úgy, hogy összevonták a 2 díjat)
Persze ettől függetlenül Xavinak szorítok, de nagyon...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.16. 20:44:09

Kidb írta:Nem is értem Forlanról miért nem esik szó. EL győztes, Európai Szuperkupa győztes, VB Aranylabda... Ezek alapján akár ő is kaphatná. De reálisan mégis Sneijdernek van a legtöbb esélye rá. Xavi a vb-n szerintem nem hozta azt a fergeteges formát mint tavaly egész évben, Iniestának pedig "egy gólért" csak nem adnám oda.
Hát azért Xavi a vb-én is jól játszott. Sneijder pedig rúgott 2-3 gólt, de messze rosszabbul játszott (mint ahogy egész szezonban), mint a katalán. Mivel van nálatok előrébb Sneijder? Egy olasz kupával? Ne vicceljetek már. Bajnokok lettek mindketten hazájukban, ráadásul a spanyol bajnokság inkább elismert. Bl-t nyert Sneijder, Xavi meg vb-ét és mindkétszer egymás ütötték el a sikertől. ( Bayernt nem lebecsülve, de na :D ). Egy nyamvadt olasz kupa. mindez úgy, hogy Xavi ma már elismerten a világ legjobb irányítója (Sneijderrel ellentétben) aki fergeteges szezont produkált és a végén sérülten, beinjekciózva küzdött. Idén pedig eddig Xavi igenis jól játszik, főleg az utolsó 6-7 meccsen. Zseniális labdákat ad. Ellentétben a vereséget, vereségre halmozó Interes hollanddal... Ezek objektív érvek, még akkor is, ha elfogult vagyok. Remélem majd Daffy megerősít :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.16. 20:42:18

Barca_10 írta:
MessiFan írta: Egyébként mikor lesz az átadás?
Január 10-ike környékén.
január 10-én, Zürichben
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.16. 20:41:49

daffy írta:én nem vagyok elfogult,de én is xavinak adnám és ő is fogja kapni. sneijder csak jókor volt jó helyen,míg xavinak sokat köszönhet mind a barca,mind a spanyol válogatott
A második mondattal nem értek egyet. Szerintem azért több volt Sneijder, mint "jókor volt jó helyen", mert ő volt a vezére az Internek. Lehet, hogy Xavi többet ad a Barçának, de a maga taktikájában, a maga mivoltában Sneijder is van olyan fontos láncszeme az Internek. De ez inkább a Mourinho-féle Interre volt igaz, bár a mostaniban is fontos szerepe van. És az, hogy a holland válogatott is sokat köszönhet Snijdernek, talán nem is kell ecsetelnem, főleg akkor nem, ha nézted a vb-t. :)
Kép
Kép
Kép
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.11.16. 20:41:22

MessiFan írta: Egyébként mikor lesz az átadás?
Január 10-ike környékén.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2010.11.16. 20:38:48

Ha 2006-ban Cannavaro meg tudta nyerni (szvsz az Aranylabda szavazás legnagyobb szégyene), akkor egyértelmű, hogy most Xavi kapja. Messi a világ legjobb játékosa, ezen kár lenne vitatkozni, de sajnos a VB nagyon befolyásolja a díj kimenetelét. Állítom, ha nem Maradona lett volna a szövetségi kapitány, akkor Messié lenne most ismét. Ilyen gólérzékeny játékost nem lehet Mascherano előtt játszatni 5 méterrel. Ezzel a döntéssel vette el Messi Aranylabdáját!
Avatar
Kidb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2010.11.07. 16:22:21

2010.11.16. 20:36:10

Nem is értem Forlanról miért nem esik szó. EL győztes, Európai Szuperkupa győztes, VB Aranylabda... Ezek alapján akár ő is kaphatná. De reálisan mégis Sneijdernek van a legtöbb esélye rá. Xavi a vb-n szerintem nem hozta azt a fergeteges formát mint tavaly egész évben, Iniestának pedig "egy gólért" csak nem adnám oda.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.16. 20:32:34

Lionel85 írta:Persze, ha elfogult lennék, én is a Barçásokra tennék, de ha reálisan nézem is, akkor is mondjuk nálam is Xavi nyerne. Viszont az Interrel triplázás Sneijdernek kedvez. De mégegyszer írom, ha vb a mérvadó, akkor Barçás győztes lesz és ha már az biztos, hogy a katalánoktól kerül ki az Aranylabdás, akkor mindegy, hogy Xavi vagy Ini kapja. :P

Kicsit kusza lett remélem érthető. :D
én nem vagyok elfogult,de én is xavinak adnám és ő is fogja kapni. sneijder csak jókor volt jó helyen,míg xavinak sokat köszönhet mind a barca,mind a spanyol válogatott
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.11.16. 20:31:38

Egyébként teljesen mind1 hogy ki kapja csak igazságos legyen :)
Egyébként mikor lesz az átadás?
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.16. 20:30:10

Subinho írta:Ha a szívemre hallgatok, akkor az első 3: Messi, Xavi, Ini, de sajnos nem ez lesz a vége....
Messi sajna nem lesz szerintem dobogón, mert tényleg teljesítménye alapján első is lehetne, de sajnos nem a gólkirályi címre adják az Aranylabdát. CR nem tom hogy jön ide, se klubcsapat, se vb nem volt idén. A dobogón Xavi, Iniesta és Sneijder lehetnek. Nagy meglepetés kéne ahhoz, hogy ne ezen három játékos egyike legyen a győztes. De még az is nagy meglepi lenne, ha nem ez a 3 középpályás lenne a dobogón.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése