Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.16. 20:25:10

nagyon nehéz idén ezt eldönteni! a világ legjobbja egyértelműen Messi, de a VB-je nem sikerült jól, így nem lesz 1.
Sneijder fantasztikusan játszott tavasszal és a VB-n, de ősszel nem annyira.
Xavi ugyanez, csak ő sérülés miatt.
Iniesta most pazar formában van, közel Messi szintjén, de a tavasz a sérülések miatt gyengébb volt!!!
CR jól nyomja, de max. 5.-ként jöhet szóba ebben a listában!!!
Ha a VB-t vesszük figyelembe, akkor Messi sajnos csak 4. lehet, pedig tudjuk: Ő a világ legkobbja!!!
Ha a szívemre hallgatok, akkor az első 3: Messi, Xavi, Ini, de sajnos nem ez lesz a vége....
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.16. 20:23:59

Persze, ha elfogult lennék, én is a Barçásokra tennék, de ha reálisan nézem is, akkor is mondjuk nálam is Xavi nyerne. Viszont az Interrel triplázás Sneijdernek kedvez. De mégegyszer írom, ha vb a mérvadó, akkor Barçás győztes lesz és ha már az biztos, hogy a katalánoktól kerül ki az Aranylabdás, akkor mindegy, hogy Xavi vagy Ini kapja. :P

Kicsit kusza lett remélem érthető. :D
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.16. 20:01:57

Lionel85 írta:
S.Agüero írta:Én is így gondolom, viszont szerintem ettől függetlenül nem ő fogja kapni hanem Sneijder.
:?
Ha következetesek a szavazók és idén is a vb fog mérvadó lenni, akkor Sneijder a 2-3. helyen végez majd. Viszont idén ugye már összevont Aranylabda lesz, így nem tudni, hogy végül mi is lesz az igazán mérvadó.
Szerintem, ha összevontan nézzük, minden címet és nem csak a bl-t, akkor sem megy el annyira Sneijder. Olyan egál szagú. Hisz a bl-ben a siker kapujában Sneijder csapata nyert (az elődöntő és a jó játék nem lebőgés a barca részéről), míg a vb-én Xavi csapata. A két játékos közti különbség pedig zongorázható. Ha nem lett volna vb, akkor beszélhetnénk a hollandról, de felesleges fikciókról beszélgetni. Szóval én azt gondolom, hogy elért címekben egál kb (mert azért az olasz kupát ne emeljük szerintem a piadesztárra), míg játékban Xavi. Ezért nyerné nálam az elfogultság mellett a katalán irányító. Talán egy elfogulatlan szurkoló is így gondolja (kivéve talán a Real és az Inter szurkolókat :D ). Messit csak a vb miatt venném ki, Iniesta gólja pedig nem érhet annyit, hogy az egész szezont végigjátszó, a finisben félig sérült Xavi heroikus küzdelmét felülmúlja. Iniestanak talán az eb évében lehet esélye, mert, ha ezen a szinten teljesítünk tovább és senki sem sérült, akkor, ha nincs vb vagy eb, úgy mindig Messi lesz tőlünk a favorit.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.11.16. 19:53:49

Szerintem is vagy Xavi vagy Ini.

Xavinak amolyan életműdíjként is funkcionálna, míg Ini a győztes gólja(i) miatt, meg az egyébként szintén magas teljesítményéért kaphatná meg. Inkább Xavira szavaznék, ha választanom kellene, pedig Iniesta nagy kedvenc. :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.16. 19:44:16

S.Agüero írta:Én is így gondolom, viszont szerintem ettől függetlenül nem ő fogja kapni hanem Sneijder.
:?
Ha következetesek a szavazók és idén is a vb fog mérvadó lenni, akkor Sneijder a 2-3. helyen végez majd. Viszont idén ugye már összevont Aranylabda lesz, így nem tudni, hogy végül mi is lesz az igazán mérvadó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.11.16. 18:59:23

Barca_10 írta:
S.Agüero írta:[
Én is így gondolom, viszont szerintem ettől függetlenül nem ő fogja kapni hanem Sneijder.
:?
Ha Xavi helyett Sneijder fogja megkapni akkor ez a díj nálam elvesztette jelentőségét.Sneijder be sem köthetné az Aranylabdások cipőfűzőjét,nehogy már pont ő csatlakozzon Platinihez,Van Bastenhez,Ronaldohoz,vagy akár Messihez.
Vagy akár Shevchenkohoz, Owenhez, Nedvedhez, Cannavarrohoz... :roll: Ezek közül szerintem Sneijder szezonja, még mindig kiemelkedik. Ha behúzták volna a hollandok a VB döntőt, akkor nem lenne kérdés, hogy ki viszi az aranybogyeszt. Így, viszont biztos vagyok benne, hogy nem nyerhet Wesley. Egyértelmű, hogy egy spanyol kapja meg. Szerintem Xavi és Iniesta között fog eldőlni. A Világbajnokságról döntő gól miatt, szerintem Andres kapja.

Egyébként nálam is egyértelmű, hogy Xavi kapná. :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.11.16. 18:52:56

S.Agüero írta:
MessiFan írta:Aranylabdára visszatérve biztos vagyok benne, hogy Xavi kapja meg az aranylabdát.
Azért kapja meg ő mert Messinek hiába volt 47 gólos szezonja és most is ontja a gólokat nem fogja egymás után 2x megkapni a lasztit.
Sneijder hiába volt Hollandia és az Inter meghatározó játékosa a VB-n és az Olasz bajnokságban nem ért a teljesítménye aranylabdát.
Xavi pedig már nagyon régóta a legfontosabb tagja a Barcának és szinte minden évben 100%os teljesítményt nyújt.
30 éves és alighanem nem lesz több esélye az aranylabdára szóval ezért szvsz ő kapja meg.
Én is így gondolom, viszont szerintem ettől függetlenül nem ő fogja kapni hanem Sneijder.
:?
Ha Xavi helyett Sneijder fogja megkapni akkor ez a díj nálam elvesztette jelentőségét.Sneijder be sem köthetné az Aranylabdások cipőfűzőjét,nehogy már pont ő csatlakozzon Platinihez,Van Bastenhez,Ronaldohoz,vagy akár Messihez.Volt egy jó szezonja és kész.Láthatjuk mit csinál idén.Xavi pedig 100%-ot nyújt régóta ahogy MessiFan azt már leírta.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.11.16. 18:46:43

MessiFan írta:Aranylabdára visszatérve biztos vagyok benne, hogy Xavi kapja meg az aranylabdát.
Azért kapja meg ő mert Messinek hiába volt 47 gólos szezonja és most is ontja a gólokat nem fogja egymás után 2x megkapni a lasztit.
Sneijder hiába volt Hollandia és az Inter meghatározó játékosa a VB-n és az Olasz bajnokságban nem ért a teljesítménye aranylabdát.
Xavi pedig már nagyon régóta a legfontosabb tagja a Barcának és szinte minden évben 100%os teljesítményt nyújt.
30 éves és alighanem nem lesz több esélye az aranylabdára szóval ezért szvsz ő kapja meg.
Én is így gondolom, viszont szerintem ettől függetlenül nem ő fogja kapni hanem Sneijder.
:?
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.11.16. 18:41:55

Aranylabdára visszatérve biztos vagyok benne, hogy Xavi kapja meg az aranylabdát.
Azért kapja meg ő mert Messinek hiába volt 47 gólos szezonja és most is ontja a gólokat nem fogja egymás után 2x megkapni a lasztit.
Sneijder hiába volt Hollandia és az Inter meghatározó játékosa a VB-n és az Olasz bajnokságban nem ért a teljesítménye aranylabdát.
Xavi pedig már nagyon régóta a legfontosabb tagja a Barcának és szinte minden évben 100%os teljesítményt nyújt.
30 éves és alighanem nem lesz több esélye az aranylabdára szóval ezért szvsz ő kapja meg.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.11.16. 18:30:49

S.Agüero írta:Gio-nak adnám, de szvsz Robben-Messi kettősből nyer az egyik a neve miatt.
Messinek pl Zaragoza elleni góljai nagyobbak voltak vagy az Arsenal, akár a Stuttgart elleni is. :)
Nem hiszem h a nevet fogják nézni.Tavaly is egy bomba gól nyert idén is ezt a kategóriát fogják szerintem előnyben részesíteni.Ebben a kategóriában pedig egyértelmű h Gio-é a legszebb és szerintem az összes közül az övé a leglátványosabb
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.11.16. 18:20:56

Gio-nak adnám, de szvsz Robben-Messi kettősből nyer az egyik a neve miatt.
Messinek pl Zaragoza elleni góljai nagyobbak voltak vagy az Arsenal, akár a Stuttgart elleni is. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.11.16. 17:16:38

Barca_10 írta:Van Bronckhorsté a legszebb,de úgy értem,hogy már csak a neve miatt is Messi vagy Robben fogja megkapni..


Ettől én is tartok...
Nem szeretném, hogy arra menjenek, hogy kinek a neve mutat jól a gála V.I.P listáján.
Bár ez nem feltétlen szól Gio ellen.
messideco írta:Bár most épp offolunk, én is beleszólok :D
Szerintem is Gioé kell legyen a díj. A tavaly le volt zsírozva, szép, hogy Real Madridos kellett megnyerje...
Méé nem Fradi? :lol:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.16. 17:15:52

Bár most épp offolunk, én is beleszólok :D
Szerintem is Gioé kell legyen a díj. A tavaly le volt zsírozva, szép, hogy Real Madridos kellett megnyerje...
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.11.16. 17:13:12

Varatrix írta:Nálam Van Bronckhorst a befutó...
Vannak nagy szólók utáni gólok, bombák, de ajánlom figyelmetekbe, Burrows gólját, nem akármilyen, ettől függetlenük én is Gionak adnám, de talán esélyes még Altintop is.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.11.16. 17:13:11

Azért van Bronckhorst góljához mázli is kellett nem kevés. Persze nem lekicsinyleni akarom,de ha még tízszer lő,nem jönne össze neki, de a többi játékosnak (persze mázli ide is kell) a cselezési készségét csillogtatta meg, amihez azért kell tudás. (többre becsülök egy szép egyéni akciót,mint egy távoli bombát)
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.11.16. 17:13:04

Van Bronckhorsté a legszebb,de úgy értem,hogy már csak a neve miatt is Messi vagy Robben fogja megkapni..
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.11.16. 17:10:25

Nálam Van Bronckhorst a befutó...
Aranylabdán szerintem Snejder bármennyire is szeretném, hogy Barcelonába maradjon.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.11.16. 17:09:25

bence-barca írta:http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... k-2053025/

Ide rakom a Puskás-dí jelöltjeit, remélem nem baj :oops:

Messinek és Robbennek is volt szebb találata is, de ők tudják... :roll:
Meg sem nézem őket. Én már Június óta biztos vagyok abban hogy Gio kapja. Nem elég hogy a gól szép de, itt nézik a meccs tétjét is :arrow: VB elődöntő ,mi kell még?
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.11.16. 17:03:53

Messi a gyenge VB miatt, és amiatt,hogy tavaly ő nyert, esélytelen (lásd ROnaldinho 2006)
Xavi a legesélyesebb, 2.helyre Snejder, 3. helyre Iniesta 4. Casillas az esélyes. (Ini még nincs annyi ideje a köztudatban, mint Xavi, Casillas meg mégiscsak kapus, és a Reallal nem nyert semmit)
A többieknek nem adnék esélyt.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.11.16. 17:01:41

Van pár Brutális, nem tudnék választani közülük
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.16. 16:56:40

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... k-2053025/

Ide rakom a Puskás-dí jelöltjeit, remélem nem baj :oops:

Messinek és Robbennek is volt szebb találata is, de ők tudják... :roll:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.07. 09:25:57

Forlan OK, de egy jó VB sztem nem elég... Kapus nem fog kapni Aranylabdát!!! Robben és Rooney??? Esetleg a 10-be beférnek... Ennyi erővel Ribery is beférne... és ha a 10-et nézzük: Eto'o, Milito...
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.11.07. 09:24:07

Rooney nálam semmiképp, volt egy jó tavasza. A VB-n hatalmas bőgés, ősszel meg játszott egyátalán? C-t szerintem egyik sem előzné meg..Casillasnak is volt már jobb szezonja, bár most a VB..kitudja.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.07. 09:18:33

Subinho írta:Érdekes lehet az idei aranylabda!!! Csak gondoljátok végig:
Messi: fantasztikus szezonja volt, de a VB-je gyenge
Xavi: fantasztikus szezon és VB, de ősszel sok sérülés, kevesebb játék
Iniesta: tavasszal sérülések, de jó VB és most is az egyik legjobb
Sneijder: fantasztikus tavasz és VB, de most formán kívül
C.R.: gyenge VB, de most formában van
Más nem igazán jöhet szóba az első 5-be, de mi lesz a sorrend??????? Szívem szerint ezt a sorrendet állítanám... de nem ez lesz!!!
Forlán, Robben + ((Rooney, Casillas))
Ők hol vannak? Sztem CR-t mindannyian megelőzhetnék :)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.07. 09:10:00

Érdekes lehet az idei aranylabda!!! Csak gondoljátok végig:
Messi: fantasztikus szezonja volt, de a VB-je gyenge
Xavi: fantasztikus szezon és VB, de ősszel sok sérülés, kevesebb játék
Iniesta: tavasszal sérülések, de jó VB és most is az egyik legjobb
Sneijder: fantasztikus tavasz és VB, de most formán kívül
C.R.: gyenge VB, de most formában van
Más nem igazán jöhet szóba az első 5-be, de mi lesz a sorrend??????? Szívem szerint ezt a sorrendet állítanám... de nem ez lesz!!!
Válasz küldése