Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.31. 23:18:09

Troym írta:
2023.10.31. 23:01:45
Nem értem ezt a tábor vs ellentábor logikádat, mert ebben a kontextusban ugye tudod hogy az általad "2010-es ellentábornak" minősített emberek között is iszonyú sok a Barca drukker?
Az ellentábor alatt az elvakult Messi-gyűlölőket értem, akiknek csak egy a lényeg, a fikázás, ami elhomályosítja a józan ítélőképességüket, ezért bonyolódnak ellentmondásokba.

Ettől még nem kötelező egyetérteni a 2010-es aranylabdájával. Én sem állítom, hogy a 2010-es aranylabdája megkérdőjelezhetetlen. Ettől még nem vagyok ellene, csak az ember törekszik az objektivitásra. Én azokról írtam, akik nem törekednek rá, és csak simán fikázzák őt, bármi is történik.

Én egyébként 2010-ben is neki adtam volna, akkora űrszezont tolt akkor is, de teljesen védhetőnek tartom azt is, ha valaki Iniestának adta volna, mert a vb tényleg egy nagy plusz volt az ő pályázatában. Teljesen elfogadom, ha valaki neki adta volna.

Szerk: Elnézést a két egymást követő hozzászólásért, Troym kollégának volt a kettő között egy hozzászólása, amit már nem látok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.31. 20:15:01

LG írta:
2023.10.31. 19:59:11
gránit írta:
2023.10.31. 19:54:56
A Messi-ellenes tábornak egy szava sem lehet. 2010-ben azt mondták, nem Messinek járt volna az Aranylabda, mert a világbajnokságon nem ő mente a legnagyobbat. A saját mondókájuk csapdájába estek. Ha a vb a mérvadó, akkor az előző szezonra egyértelműen Messinek jár az Aranylabda
2010-ben is Messi kapta. Szóval szerintem ezért támadható, mert mást néztek akkor, és mást most.
Az ellentábor viszont most nem szólhat egy szót sem, mert most pont az alapján kapta Messi az Aranylabdát, amit 2010-ben ők maguk követeltek.

Az sem támadható, hogy mást néztek akkor és most, mert nem ugyanazok az emberek szavaztak. Ha ugyanazok az emberek szavaznának, akkor lenne támadható ez a következetlenség, de mivel cserélődik a zsűri, így senkit nem kötelezi az elődje döntése.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.10.31. 20:13:57

gerobarcaa írta:
2023.10.31. 16:09:43
Sajnálom,de nem érdemelte meg idén Messi .
Meg is indoklom .Volt egy közepes szezonja a PSG-ben ,ahol inkább Mbappe volt a húzó ember.
Aztán a VB-n tényleg fantasztikus volt ,de ott is a Francia felvette vele a versenyt,igaz egy jóval erősebb csapattal.
Azután pedig elment haknizni,ami minden csak nem komolyan vehető egy aranylabda szavazáson.
A vbert megkapta a neki járó díjat.Az aranylabdanak az egész évet kellene néznie.
Haaland,Mbappe,és Rodri is előtte volt számomra a sorban,de évek óta nem komolyan vehető az aranylabda.Semmi több mint egy marketing.
Messi többszörösen bebizonyította, hogy a kiemelkedő tudása mellett eszményi csapatjátékos is. Mbappe és Haaland esetében is ez utóbbi tulajdonság sajnos hiányzik, így valóban az arra legérdemesebb kapta most is az aranylabdát.
A szakemberek nem beszéltek össze, egymástól függetlenül állították össze a maguk listáját, az összesített végeredményt már ismerjük, kár lenne vitatni!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.31. 20:07:05

lehet tudni, hogy mekkora szazalekokkal foglaltak el ezeket a helyeket?

sehol nem talaltam, csak a vegso listat (helyezest)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.31. 19:59:11

daffy írta:
2023.10.31. 12:14:39
bali 15 írta:
2023.10.31. 11:17:46
VB-n nyújtott teljesítményért ott van a VB legjobb játékosa díj. Egy csapat, amelyik elmenetel egy VB döntőig játszik összesen 7 meccset. Komolyan ez alapján ítélik meg egy díj odaadását? Szerintem ez már iszonyatosan kínos...8 aranylabda. Vicc.
Ezt osztom én is.
Meg hogy olyan szinten hagy hidegen az aranylabda,mint maga a foci sajnos. Ettől még ugyanúgy fel kell kelni reggel dolgozni,tehát nincs rám hatással. Messi nekem jobb,mint CR. Az,hogy az aranylabda 8-5,szerintem a világ vicce. Nem azért,mert nincs ekkora különbség,hanem mert 2 játékos képes uralni a világ legnépszerűbb sportágát 15 évig. Nekem ez a pohár félig üres,mert nem úgy nézem,hogy ők hogy kiemelkedtek,hanem hogy mennyire silány volt a többi.
Szerintem pont ezért csalóka ez a statisztika, mert az utolsó mondatod nem igaz. Voltak rajtuk kívül még bőven korszakos játékosok. Pl. Xavi kulcsember volt mind a Pep-ére Barca sikereiben, mind a spanyol válogatott aranykorában. 0 Aranylabdája van. Ha bármilyen indokkal Messinek vagy CR-nek lehetett adni a díjat, oda is adták nekik. Kivétel 2018. De ott is érdekes módon akkor erősödött fel a Modric-kampány, amikor már tudni lehetett, hogy CR lép a Realból. Meg ő is eladható volt, mint a szegény családból érkező horvát fiú, aki sokra vitte. Ha pl. szerb lett volna, szerintem egy nyugati gyökér nem szavazatt volna rá. De ez a díj ilyen. Sokszor téma volt már, mi a baj vele, nem is pazarolnám rá tovább a karaktereket.

Az idei Messi siker indokolható, ugyanakkor még néhány játékos győzelme szintén az lett volna. Szerintem őt magát amúgy sokkal kevésbé érdekli, mint néhány fanatikus drukkerét vagy ellendrukkerét, a viselkedéséből és nyilatkozatából is ez jött le. Ő a VB-t akarta mindenáron, amikor az összejött, már teljes volt a karrierje, ez az Aranylanbda már nem osztott-szorzott igazán. Nyilván örül neki, de ha nem kapja meg, akkor sem dőlt volna kardjába.
A Messi-ellenes tábornak egy szava sem lehet. 2010-ben azt mondták, nem Messinek járt volna az Aranylabda, mert a világbajnokságon nem ő mente a legnagyobbat. A saját mondókájuk csapdájába estek. Ha a vb a mérvadó, akkor az előző szezonra egyértelműen Messinek jár az Aranylabda
2010-ben is Messi kapta. Szóval szerintem ezért támadható, mert mást néztek akkor, és mást most.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.31. 19:54:56

A Messi-ellenes tábornak egy szava sem lehet. 2010-ben azt mondták, nem Messinek járt volna az Aranylabda, mert a világbajnokságon nem ő mente a legnagyobbat. A saját mondókájuk csapdájába estek. Ha a vb a mérvadó, akkor az előző szezonra egyértelműen Messinek jár az Aranylabda. Ha viszont nem a világbajnokság a mérvadó, hogy Messi kapja az Aranylabdát, akkor ezek szerint 2010-ben beszéltek hülyeséget. Ez sehogy se jó a részükről, és a saját, ellentmondásos mondókájukba gabalyodtak bele.

Ráadásul ott sújtott le Messi, ahol a leginkább fájt az ellentábornak, a válogatottban. Eddig abba kapaszkodott bele az ellentábor mondókája, hogy a válogatottban Messi nem nyújtott kiemelkedőt. Hozzáteszem, szerintem ez sem igaz, mert 2014-ben azért elvitte Argentinát a döntőig, és egy vb-ezüstéremmel visszavonulni is nagyszerű dolog. Cristiano Ronaldo sosem jutott el a vb-döntőig. Ez nagyon is alulértékelt része Messi pályafutásának, ezelőtt is volt már egy vb-érme. Mostanra viszont behúzta a Copát és a világbajnokságot is, az erőlködő ellentábor mondókája meg összeomlott, nem mintha eddig szilárd lábakon állt volna.
Avatar
elbandi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008.06.22. 20:52:33
Tartózkodási hely: itt-ott

2023.10.31. 17:01:19

gerobarcaa írta:
2023.10.31. 16:09:43
Sajnálom,de nem érdemelte meg idén Messi .
Meg is indoklom .Volt egy közepes szezonja a PSG-ben ,ahol inkább Mbappe volt a húzó ember.
Aztán a VB-n tényleg fantasztikus volt ,de ott is a Francia felvette vele a versenyt,igaz egy jóval erősebb csapattal.
Azután pedig elment haknizni,ami minden csak nem komolyan vehető egy aranylabda szavazáson.
A vbert megkapta a neki járó díjat.Az aranylabdanak az egész évet kellene néznie.
Haaland,Mbappe,és Rodri is előtte volt számomra a sorban,de évek óta nem komolyan vehető az aranylabda.Semmi több mint egy marketing.
Az aranylabdát már szezonra adják nem évre,nem tudom miért lenne releváns,hogy "elment haknizni".
Aki szerint Mbappe jobban megérdemelte volna,az valószínűleg 1 Psg meccset sem látott :roll:
Hattrick:Manchester.City.
Barcelona és City mindörökre...:)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.31. 16:48:04

gerobarcaa írta:
2023.10.31. 16:09:43
Azután pedig elment haknizni,ami minden csak nem komolyan vehető egy aranylabda szavazáson.
azutan ment haknizni, miutan lejart a szezon

kb szeptembertol juniusig tart a szezon, azt veszik figyelembe, nem a naptari evet
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2023.10.31. 16:09:43

Sajnálom,de nem érdemelte meg idén Messi .
Meg is indoklom .Volt egy közepes szezonja a PSG-ben ,ahol inkább Mbappe volt a húzó ember.
Aztán a VB-n tényleg fantasztikus volt ,de ott is a Francia felvette vele a versenyt,igaz egy jóval erősebb csapattal.
Azután pedig elment haknizni,ami minden csak nem komolyan vehető egy aranylabda szavazáson.
A vbert megkapta a neki járó díjat.Az aranylabdanak az egész évet kellene néznie.
Haaland,Mbappe,és Rodri is előtte volt számomra a sorban,de évek óta nem komolyan vehető az aranylabda.Semmi több mint egy marketing.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.31. 14:26:18

BL érdemi részére is ott az UEFA év játékosa díj, ennyi erővel.
ott is lényegében 4-5 meccsen elég jónak lenni (Haaland pont a végére fogyott el btw), és megnyered, majd jöhet az aranylabda.

Ez sose lesz objektív.
Ahhoz szorzók, pontok, súlyozások kellenének.
De amikor azt kitalálod, hogy mire hogyan adsz pontot, hogyan súlyozol, az megint csak szubjektív.
Nekem aztán tök mindegy ki kapta most, de ebbe Messinél pont nem igazán lehet belekötni. Mint ahogy ugyanezt mondtam volna, ha Haaland nyeri, az is megérdemelt lett volna.

Mostmár viszont meg lehet nyugodni, jöhet az MBappé, Bellingham, Haaland éra.

szerk.: még talán ki lehetne jelenteni, hogy a feltétel a bl győzelem, vagy VB évében az. És akkor onnantól meg lehet azon acsarkodni, hogy melyik a nehezebb.
MQuCsabi írta:
2023.10.31. 14:22:06
A Golden boy ès a Kopa trophy miben különböznek egymástól?
A Kopa a france football által létrehozott díj, a Golden boy meg olaszok által alapított díj (tutto sport?).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.31. 14:22:06

A Golden boy ès a Kopa trophy miben különböznek egymástól?
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.31. 14:02:49

bali 15 írta:
2023.10.31. 11:17:46
Rivaldo11 írta:
2023.10.31. 09:42:04
Vb évében sajnos nem triplaztunk soha, de a mindig is nagyonnagy szerepe volt egy világbajnokságnak. 2010, és 2014, mikor nem. De ezeken az esztendőkön kívül szinte mindig a vb döntött.
VB-n nyújtott teljesítményért ott van a VB legjobb játékosa díj. Egy csapat, amelyik elmenetel egy VB döntőig játszik összesen 7 meccset. Komolyan ez alapján ítélik meg egy díj odaadását? Szerintem ez már iszonyatosan kínos...8 aranylabda. Vicc.
Paolo Rossi konkrétan 3 meccsre kapta, és lett legenda. Belanov 4 meccsre. Hriszto a vb negyeddöntőben talalt be utoljára, és lettek negyedikek. Es így tovább. Amióta futball a futball, a vb döntő jelentőségű. Akár tetszik akár nem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.10.31. 12:14:39

bali 15 írta:
2023.10.31. 11:17:46
VB-n nyújtott teljesítményért ott van a VB legjobb játékosa díj. Egy csapat, amelyik elmenetel egy VB döntőig játszik összesen 7 meccset. Komolyan ez alapján ítélik meg egy díj odaadását? Szerintem ez már iszonyatosan kínos...8 aranylabda. Vicc.
Ezt osztom én is.
Meg hogy olyan szinten hagy hidegen az aranylabda,mint maga a foci sajnos. Ettől még ugyanúgy fel kell kelni reggel dolgozni,tehát nincs rám hatással. Messi nekem jobb,mint CR. Az,hogy az aranylabda 8-5,szerintem a világ vicce. Nem azért,mert nincs ekkora különbség,hanem mert 2 játékos képes uralni a világ legnépszerűbb sportágát 15 évig. Nekem ez a pohár félig üres,mert nem úgy nézem,hogy ők hogy kiemelkedtek,hanem hogy mennyire silány volt a többi.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.31. 11:22:08

nekem érthetetlen és követhetetlen az értékelés milyen alapú.
Messi a világ legjobbja, de max 5-6 aranylabda volt jogos az esetében, CR-nél meg 2-3 lett volna. Mellette nem kapott aranylabdát olyan korszakos játékos, mint Xavi / Iniesta 2010-ben, Ribery 2013-ban, Van Dijk 2019-ben, Lewandowski 2020-ban.
Alapból azt sem értem hogyan lehet összehasonlítani egy középhátvéd Van Dijk, vagy Cannavaro teljesítményét egy középpályás Modricéval, vagy a támadó Messiével.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2023.10.31. 11:17:46

Rivaldo11 írta:
2023.10.31. 09:42:04
Vb évében sajnos nem triplaztunk soha, de a mindig is nagyonnagy szerepe volt egy világbajnokságnak. 2010, és 2014, mikor nem. De ezeken az esztendőkön kívül szinte mindig a vb döntött.
VB-n nyújtott teljesítményért ott van a VB legjobb játékosa díj. Egy csapat, amelyik elmenetel egy VB döntőig játszik összesen 7 meccset. Komolyan ez alapján ítélik meg egy díj odaadását? Szerintem ez már iszonyatosan kínos...8 aranylabda. Vicc.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.31. 09:59:58

Nem tudom, mennyire szimpátiaszavazás. Azért az emberek csak az általuk teljesítménynek vélt dolgokat díjazzák szavazattal inkább. Ettől függetlenül nem gond az, ha sokan mást gondolnak arról, hogy ki érdemelné meg. Régen sokszor belementem ebbe a vitába, de valójában az van, hogy ha mindenkinek egyet kéne érteni, magát a díjat nem szavazással kellene eldönteni. A többség ítélete előtt fejet kell hajtani, sport mvp terén ritkán téved a többségi ítélet.

Én alapvetően azt gondolom, hogy Mbappé volt a legjobb, pedig nagyon nem szimpatizálok vele. Messi közeli második, és ezeket nagyjából igyekszem is a következőkben megindokolni.
Én mindig egyéni teljesítmény elismeréseként szerettem volna gondolkodni a foci elsőszámú egyni díja kapcsán, és ez eleve egy szubjektív kategória. Sose tetszett, hogy szempont a csapatban megszerzett díjak száma, se az, hogy a megszerzett gólok száma. Persze egy általánosan eredményes szezon fontos, nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni a csapatjáték mivoltát a dolognak. Egy játékos egyéni kvalitásainak, és csapatra, játékra, eredményekre gyakorolt hatásának a legmagasabb szinteken, pl elődöntőkben, döntőkben, rangadókon kell megmutatkoznia. Így lehet csak a legjobbakat a legjobbakhoz hasonlítani, még ha szubjektív is a kérdéskör.
Viszont szerintem senkinek nem kell VB-t nyerni, csak ott lenni a legjobb pár csapatban. Ugyanez érvényes a BLre, vagy épp a tényre, hogy adott évben bajnok lett-e a csapat. Gólkirályi címekre szintén.

Gavi és Bellingham kapcsán már a napokban előkerült, hogy szerintem kb ugyanazon a szinten volt a teljesítményük, ami a saját csapatukra való hatást és fontosságot illeti az elmúlt 1,5 hónap eredményeiben.
Ugyanezt gondolom az aranylabda kapcsán is a fontos kritériumnak, az a lényeg, hogy egy top szinten versenyző csapat tagja (ne pedig feltétlen a győztes csapat tagja) legyél, és neked legyen a legerősebb hatásod a játékra és az eredményre (amik messze nem függetlenek egymástól, ezért nem csak a gólok számítanak, sőt).
Ennek szerintem Messi és Mbappé is megfelelt idén. Mbappé szerintem egy hajszállal nagyobb hatással volt mind a PSG, mind a saját válogatottja játékára, de tényleg hajszállal csak. És ezt a nagyon nagyon keveset a személyes szimpátiám már valszeg átbillentette volna, ha lett volna szavazatom.

Ugyanakkor Haaland játéka szerintem nem felel meg az általam leírt legfontosabb szempontnak. Elképesztő a fizikuma, a góllövő képessége, és még sorolhatnánk, de nem gondolom, hogy van akkora hatással a játékra, mint pl Messi vagy Ronaldo volt bármikor, mikor sok gólt lőttek a legmagasabb szinten.
Szerinem a city játéka és az eredményei is sokkal inkább függnek Rodritól, adott esetben Bernardotól, ha egészséges akkor De Bruynétől, mint Haalandtól. A zseni középpályások nélkül is lőne gólokat Haaland, de a City nem lenne abszolút top csapat. Fordított esetben lehet nem nyertek volna ismét BLt, de továbbra is ők lennének a legjobbak. Haaland lehetett a hiányzó kirakós darabka a BL serleghez, de nem ő a csapata legjobbja. Ha meg valaki a csapatában sem a legjobb játékos, akkor aligha lehet a világ legjobbja ugyanabban az időszakban.

Szóval nekem elégtétel amúgy Messi győzelme. Szerintem egy picit kiénekelték Mbappé szájából a sajtot már jó előre, pedig ő volt egyénileg a legnagyobb hatású játékos a legmagasabb szinteken, de volt ez ugyanígy már korábban Messivel is. Anno egy Iniesta aranylasztit is hiányoltam, ott talán Messi vitte el, de szerintem minimum két év volt, amikor meg Messinek kellett volna kapni Ronaldo helyett. (Megint csak a fent leírt kritérium alapján, ami nálam mindent visz.)

PS: egy hasonlatszerűség - tavaly bajnokok lettünk, Lewa meg gólkirály is lett. Ő volt a legjobbja a spanyol bajnokságnak? Messzebb nem is járhatnánk az igazságtól. Még a Barcában sem ő volt a legjobb. Nem mindig van így, sőt lehet, hogy ez egy ritka eset, de mégis előfordul, és nem csak húsz évente. A bajnok csapat gólirálya egyáltalán nem törvényszerűen a legjobb játékosa.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.31. 09:42:04

Vb évében sajnos nem triplaztunk soha, de a mindig is nagyonnagy szerepe volt egy világbajnokságnak. 2010, és 2014, mikor nem. De ezeken az esztendőkön kívül szinte mindig a vb döntött.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.10.31. 08:16:47

nem sok jelentoseget tulajdonitok ennek a szimpatia szavasnak, de valljuk be volt olyan is - ha jol emlekszem - hogy vb évében mi tripláztunk és messi kapta. én simán haalandnak adtam volna, de azert nem sírok...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.10.31. 08:01:10

Aitana Bonmatí is úgy nyerte el az Aranylabdát, ahogyan Alexia Putellas szokta: spanyol bajnok, BL-győztes és világbajnok.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.10.30. 23:35:42

Gratulálok Messinek,vb nálam is minden esetben mindent visz. Legfontosabb trófea a vilagon. Ha franciák nyertek volna akkor Mbappe,így egyértelmű volt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.30. 23:21:59

Teljesen megérdemelt!
A valaha volt legnagyobb!!!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.10.30. 22:59:50

A legnagyobb!!8 nezegetnem meg barca mezben:/ maradnak a regi felvetelek:)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.30. 22:54:10

Ah, nekem még mindig a szívem szakad meg, hogy játszik, de nem nálunk...

8 - erre nincs jelző. Nagyon szerencsés vagyok, hogy az elejétől láttam az összes barcás meccsét. Szerintem még a 4 / 5 is olyan, hogy elérhetetlen, de ez a 8....
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.10.30. 22:44:29

bence0330 írta:
2023.10.30. 22:33:16
Esküszöm azt láttam az arcán, hogy már unja... :D
Azon agyal hova rakja. :)
Arra lennék kíváncsi,hogy ő hogyan látja magát? Tisztában van vele, hogy gyakorlatilag a világ legnépszerűbb sportjának a legnagyobb alakja?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.30. 22:33:16

Esküszöm azt láttam az arcán, hogy már unja... :D
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése