Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.10.25. 17:40:10

Mondjuk kérdéses hogy ennél az új "rendszernél" mi fogja kapni a nagyobb hangsúlyt az egész éves forma vagy a legtöbb, legértékesebb kupa.
Nálam ez a TOP 4 (nem sorrendben):
Messi, Villa, Forlán, Snejder
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.25. 17:35:11

wuwu írta:
Fernando írta:...
Gerard??????????????????
Mennyiben fogadunk, hogy ott lesz az 50-ben? Mindig ott van, mégha semmit se csinál, ugyanúgy mint Kaká.

Amúgy Gerrard nem? Gerard az más játékos. Ő nálunk volt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.10.25. 17:33:04

Fecooo írta:ha a reményeid beigazolódnak, akkor Messi kéne, h kapja, de mivel nem így lesz nagy eséllyel, így a következetesség sem elvetendő... remélem érted...
én értem, és tudom, hogy sajnos több esély van arra, hogy maradnak ennél a rendszernél, de ha valamikor akkor most lenne lehetőség ezen változtatni. persze örülnék, ha barca játékos kapná, de mégse érezném teljesen jogosnak, ha nem messi az.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.25. 17:30:37

lebronbacsii írta:
Capon írta:Casillas-nak semmi keresnivalója ezeken a top-5 ös listákon. A spanyol válogatottból bárki rajta lehetne ennyi erővel aki kezdőként szerepelt a VB-n a csapatban. Én csípem és elismerem Casillas-t , de most nincs helye a top 5- ös listán.
Hát lényegében ja...
Sajnos olyan nincs a fociban ,hogy kapus nyerné az aranylabdát ,természetesen most nem is szolgált volna rá ,ezt csak úgy általánosan jegyeztem meg.
Ugye persze védőjátékosnál is nagyon-nagyon ritka ,már-már iratlan szabálynak tekintik a "nagyok" ,hogy egy támadó kapja ,ami elkeserítő számomra...
Védő szerintem még jó, hogy nem kapja meg, mert sokkal inkább függ ott az összeszokottság sokszor, mint máshol a pályán. A kapus jó teljesítménye meg nem annyira kimutatható, gólt így is, úgy is kap, ahhoz hogy igazán jól kimutatható legyen a teljesítménye, kell a védelem, ami meg akkor már nem teljesen az ő érdeme. Épp ezért nagyon ritka, hogy kapus, vagy védő nyer.

A mostani top5-be én várom Forlánt, Messit, Iniestát, (mert idény vége felé már játszogatott és ugye egész évre, nem idényre adják) Xavit és talán Ronaldot. (Nem nyert semmit, vb-n leégett, de ettől még egy jó játékos.) Bár Sneijder is ott lesz szerintem a sok kupa miatt, pedig szerintem akkor sem érdemli meg.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.25. 17:20:18

kristop írta: ne legyenek következetesek a hülyeségben(cannavaro, owen), hanem azzal, hogy összevonták a két díjat kezdjenek egy új irányvonalat, amiben csak az adott évben leadott teljesítmény számítson. ne adjanak életműdíjat, ne adjanak vébé döntőre vagy kupák számára aranylabdát, csak a tiszta teljesítmény számítson. én ebben reménykedek.
ha a reményeid beigazolódnak, akkor Messi kéne, h kapja, de mivel nem így lesz nagy eséllyel, így a következetesség sem elvetendő... remélem érted...

szerk: levproff, ment egy pm...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.10.25. 17:18:01

Fecooo írta:Cannavaro megkapta 2006-ban (te még akkor focit se néztél valszeg...), pedig utána nagyon gáz volt... ennyi erővel csk-ként ő is esélyes(ha következetesek...)
félreértés ne essék, szeretném, ha "itthon" maradna az aranybogyó, de inkább látnám Casillasnál, mint Sznájdernél...
ne legyenek következetesek a hülyeségben(cannavaro, owen), hanem azzal, hogy összevonták a két díjat kezdjenek egy új irányvonalat, amiben csak az adott évben leadott teljesítmény számítson. ne adjanak életműdíjat, ne adjanak vébé döntőre vagy kupák számára aranylabdát, csak a tiszta teljesítmény számítson. én ebben reménykedek.
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2010.10.25. 17:12:46

Fecooo írta:
blaugrana!? írta:

ember most komolyan kérdezzem mi a fenét csinált Casillas ??? Valdes az elmult 2 évben jobban védett nála ...... ennyi erővel vágjuk oda a labdát Torresnek csak mert jó játékos......
sztem nem kéne folyamatosan bizonyítanod, h gőzöd sincs a fociról... már bevallottad, h évente váltottad a csapataid, így óvatosabban kéne...ha vmihez nem értesz, maradj csöndben és tanulj, gyerek vagy még ;)
Pedig most nem is mondott akkora baromságot.
Kapusok amúgy is eléggé esélytelenek, ráadásul Cassillas-nak nem épp volt meggyőző ősze. TOP10-be beférne VB miatt, nade aranylabda...kicsit erős. Szerintem volt jobb éve is, amikor nem kapott aranylabdát.

(az meghogy gyerek?naés?) :roll:
ja, igaz. semmi gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára levproff 2010.10.25. 17:22:20-kor.
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
lebronbacsii
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.09.21. 15:42:53
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

2010.10.25. 17:05:31

Capon írta:Casillas-nak semmi keresnivalója ezeken a top-5 ös listákon. A spanyol válogatottból bárki rajta lehetne ennyi erővel aki kezdőként szerepelt a VB-n a csapatban. Én csípem és elismerem Casillas-t , de most nincs helye a top 5- ös listán.
Hát lényegében ja...
Sajnos olyan nincs a fociban ,hogy kapus nyerné az aranylabdát ,természetesen most nem is szolgált volna rá ,ezt csak úgy általánosan jegyeztem meg.
Ugye persze védőjátékosnál is nagyon-nagyon ritka ,már-már iratlan szabálynak tekintik a "nagyok" ,hogy egy támadó kapja ,ami elkeserítő számomra...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.25. 17:03:47

blaugrana!? írta:

ember most komolyan kérdezzem mi a fenét csinált Casillas ??? Valdes az elmult 2 évben jobban védett nála ...... ennyi erővel vágjuk oda a labdát Torresnek csak mert jó játékos......
már bocs, de sztem nem kéne folyamatosan bizonyítanod, h gőzöd sincs a fociról... már bevallottad, h évente váltottad a csapataid, így óvatosabban kéne...ha vmihez nem értesz, maradj csöndben és tanulj, gyerek vagy még ;)

Cannavaro megkapta 2006-ban (te még akkor focit se néztél valszeg...), pedig utána nagyon gáz volt... ennyi erővel csk-ként Iker is esélyes(ha következetesek...)
félreértés ne essék, szeretném, ha "itthon" maradna az aranybogyó, de inkább látnám Casillasnál, mint Sznájdernél...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.10.25. 17:12:54-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.10.25. 17:01:26

Casillas-nak semmi keresnivalója ezeken a top-5 ös listákon. A spanyol válogatottból bárki rajta lehetne ennyi erővel aki kezdőként szerepelt a VB-n a csapatban. Én csípem és elismerem Casillas-t , de most nincs helye a top 5- ös listán.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.25. 16:54:54

blaugrana!? írta:Valdes csak azért kapta a zamora dijjat mert jó védőősor volt elötte.... én személyszerint valdest kedvelem a legkevésbé a barcában tehát nem azért mondom hogy jobb volt hanem mert egyszerűen jobb formáában védett mint ő tavaly is pillangot vadászot nem egysszer Casillas az tény hogy sokkal jobb mint valdes de tavaly valdes volt jobb formában.
Így is van, de csak a VB-ig... Már nem emlékeztek miket védett a VB-n? A döntőben nagyon fontos szerepe volt, hogy Robben ne lőjön legalább 2 gólt... :roll: Megértem, hogy tavaly volt egy huzamosabb rossz szériája Casillasnak, de ebből nem kéne általánosítani... A VB-óta ismét klasszis formában van, így a mostani szezonból két meccs jut eszembe, a Bayern ellenni Beckenbauer meccs amin 3-4 11-est védett, jó pár bravúr mellett, és a Milan elleni ahol Pirlo szép szabiját tolta a felső lécre...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.10.25. 16:51:04

a vébén azért újra láthattuk azt az igazi casillast, meg eddig ebben az évben se lehet rá egy szava senkinek. ettől függetlenül az előtte lévő egy - másfél év nem az övé volt. gondolom a csapat vette el a magabiztosságát, és azért nem volt annyira jó, azért hibázott sokat, dehát ez benne van. számomra ettől még ugyanolyan nevetséges lenne az ő győzelme, mintha iniesta nyerné.

és természetesen a félreértések elkerülése végett én is leírom, hogy ez nem azt jelenti, hogy valdes jobb kapus. csak annyit, hogy jobb formában volt. casillas képességeit senki nem vitatja.
lebronbacsii
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.09.21. 15:42:53
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

2010.10.25. 16:46:46

blaugrana!? írta:Valdes csak azért kapta a zamora dijjat mert jó védőősor volt elötte.... én személyszerint valdest kedvelem a legkevésbé a barcában tehát nem azért mondom hogy jobb volt hanem mert egyszerűen jobb formáában védett mint ő tavaly is pillangot vadászot nem egysszer Casillas az tény hogy sokkal jobb mint valdes de tavaly valdes volt jobb formában.
Abszolút ,én nem is említettem ,hogy nem volt olyan ,hogy Valdes ne lett volna jobb formában ,mert nincs sok különbség a két kapus között ,csak számomra azért az egy kicsit erős volt ,hogy 2 éve. :wink:
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2010.10.25. 16:37:20

Valdes csak azért kapta a zamora dijjat mert jó védőősor volt elötte.... én személyszerint valdest kedvelem a legkevésbé a barcában tehát nem azért mondom hogy jobb volt hanem mert egyszerűen jobb formáában védett mint ő tavaly is pillangot vadászot nem egysszer Casillas az tény hogy sokkal jobb mint valdes de tavaly valdes volt jobb formában.
Kép
lebronbacsii
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.09.21. 15:42:53
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

2010.10.25. 16:35:48

csabooo írta:haszi, szerintem akinek van szeme, az látta hogy az elmúlt 2 évben ki volt a jobb... személy szerint Valdés, és ebbe most nem játszik közre az hogy Barca fann vagyok.Ha Casillas védett volna jobban, talán nem Valdés kapta volna a Zamora díjakat...TUDOM ez semmit sem mond el nektek, de akkor az a pár potya meg baki az talán igen :)
Te tudod mi az a Zamora-díj?
Az nyeri aki a legkeveseb gólt kapja és hát ilyen védősor mellett...
Potyákat???
Valdes potyáira már nem emlékszel? :D
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2010.10.25. 16:31:18

haszi, szerintem akinek van szeme, az látta hogy az elmúlt 2 évben ki volt a jobb... személy szerint Valdés, és ebbe most nem játszik közre az hogy Barca fann vagyok.Ha Casillas védett volna jobban, talán nem Valdés kapta volna a Zamora díjakat...TUDOM ez semmit sem mond el nektek, de akkor az a pár potya meg baki az talán igen :)
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2010.10.25. 16:25:27

blaugrana!? írta:
9Dave írta:Az én listám:
1. Casillas
2. Messi
3. Xavi
4. Forlán
5. Villa

ember most komolyan kérdezzem mi a fenét csinált Casillas ??? Valdes az elmult 2 évben jobban védett nála ...... ennyi erővel vágjuk oda a labdát Torresnek csak mert jó játékos......
Istenem... Ez már no comment.... :lol:


Én remélem, hogy Forlán, Xavi, Iniesta és Casillas is azért ott lesz az első 5-ben, 3-ban...
Inkább közülük kerüljön ki a győztes, mint ilyen Sneijderek közül... :evil:
Pfejjj... rá gondolni is rossz, hogy egy Sneijder típusú játékos, akinek az olasznál komolyabb spanyol bajnokságba beletört a bicskája, aranylabda esélyes... :(
lebronbacsii
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.09.21. 15:42:53
Tartózkodási hely: Szirmabesenyő

2010.10.25. 16:19:56

"ember most komolyan kérdezzem mi a fenét csinált Casillas ??? Valdes az elmult 2 évben jobban védett nála ...... ennyi erővel vágjuk oda a labdát Torresnek csak mert jó játékos......"
Ezzel tudnék vitatkozni ,de nem szeretném növelni a két klub közötti ellentétet ,tény ,hogy az elmúlt években a Barca szinte kivétel nélkül az összes ponton verte a Real-t ,de ennyire nem kéne elfogultnak lenni ,hogy még Valdes-t hozod fel példának...
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2010.10.25. 15:32:24

9Dave írta:Az én listám:
1. Casillas
2. Messi
3. Xavi
4. Forlán
5. Villa

ember most komolyan kérdezzem mi a fenét csinált Casillas ??? Valdes az elmult 2 évben jobban védett nála ...... ennyi erővel vágjuk oda a labdát Torresnek csak mert jó játékos......
Kép
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2010.10.25. 15:29:03

Az én listám:
1. Casillas
2. Messi
3. Xavi
4. Forlán
5. Villa
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.10.25. 14:20:50

Fernando írta:Az én 50-as listám:

Barcelona: Messi, Alves, Piqué, Puyol, Xavi, Iniesta, Villa
Real Madrid: Casillas, Ronaldo, Higuaín, Özil
Inter: Júlio César, Maicon, Cambiasso, Snejder, Milito, Eto'o
Bayern München: Müller, Schweinsteiger, Olic, Robben
Chelsea: Lampard, Malouda, Drogba
Man. Utd.: Vidic, Rooney
Liverpool: Gerrard
Atlético Madrid: Forlán
Ajax: Suárez
Milan: Ibrahimovic, Pato
Wolfsburg: Dzeko
Sevilla: Luis Fabiano
Roma: Vucinic
Sunderland: Asamoah Gyan

Többet nem írok úgyis elenyésző.
Gerard??????????????????
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
nahjolvan
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:48:39

2010.10.25. 13:46:31

Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.10.17. 16:55:20

Az én 50-as listám:

Barcelona: Messi, Alves, Piqué, Puyol, Xavi, Iniesta, Villa
Real Madrid: Casillas, Ronaldo, Higuaín, Özil
Inter: Júlio César, Maicon, Cambiasso, Snejder, Milito, Eto'o
Bayern München: Müller, Schweinsteiger, Olic, Robben
Chelsea: Lampard, Malouda, Drogba
Man. Utd.: Vidic, Rooney
Liverpool: Gerrard
Atlético Madrid: Forlán
Ajax: Suárez
Milan: Ibrahimovic, Pato
Wolfsburg: Dzeko
Sevilla: Luis Fabiano
Roma: Vucinic
Sunderland: Asamoah Gyan

Többet nem írok úgyis elenyésző.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.10.17. 16:25:44

30-as listának egy ilyet el tudok képzelni.

Barcelona: Xavi, Iniesta, Messi, Piqué, Puyol, Villa
Inter: Sneijder, Maicon, Milito, Julio Cesar, Eto'o, Lúcio, (Cambiasso, Zanetti ?)
Bayern München: Robben, Lahm, Müller, Schweinsteiger
Real Madrid: Casillas, Ramos, Ronaldo, Higuain, Özil
Chelsea: Lampard, Drogba
Manchester United: Rooney
Arsenal: Fabregas, (Arshavin ?)
Liverpool: Gerrard
Atletico Madrid: Forlán

Megmondom őszintén, hogy a listámból csak 3-ba kételkedem. :roll:

Ezzel a végeredménnyel:
fcbarca0827 írta:Az én sorrendem:
Xavi
Sneijder
Messi
Iniesta
Casillas

A FIFA sorrendje :D :
Iniesta
Sneijder
Messi
Xavi
Milito
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.10.17. 14:34:35

Köszi fcbarca0827! Ha jól emlékeztem, akkor már a tavaly is 30-as volt. Így már más...De akkor viszont nehezebb lesz kiválasztani azt a 30-at...
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése