Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 17:23:33

Remélem a sérülése nem fogja Leo formáját visszavenni, és ott tudja folytatni, ahogy abbahagyta. Azt kezdem érezni, hogy meglepetésgyőztes lesz valaki, a tippem Müller lehet, de ne legyen igazam...
"And my heart will leave you never."
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2010.09.22. 17:23:00

LG írta: És az nem zavar, h R10 hatalmasat égett az agyonfavorizált brazilokkal a VB-n, és az őszi szezonja is hagyott kívánni valót maga után?
r10 formája visszaesett ősszel, de azért decemberig 12-15gólt csak berámolt (nem fogom megnézni a pontos számokat)

a hozzászólásom lényege az volt egyébként hogy elméletileg a VB a domináns a szavazáskor! Legalábbis Cannavaro esetében az volt, mert a juventussal csak 1 bajnokságot nyert amit a bundabotrány miatt elvettek tőlük!

az olasz válogatottnak meg volt annyira hasznos tagja mint Xavi a spanyolnak! :arrow: tuti Xavi a favorit

iniesta csak azért nem kapja meg mert szerintem nem akarják neki Xavi előtt odaadni! ez az én meglátásom, majd a decemberben meglátom igazam lett-e!
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2010.09.22. 17:20:21

Azt gondolom idén két ember érdemli meg az aranylabdát: Messi és Snijder.

A Barca a a világ (egyik) legjobb és legszebben játszó csapata. Ennek a klubnak vezére Leo Messi, aki többek közt olyanokat hajtott végre, mint 4 gól a BL-ben az Arsenalnak, spanyol gólkirály lett, stb...

A triplázó (most már 4 kupás) Inter vezére Snijder volt. Az Inter a Barca ellen is bizonyította, remekül tud támadni, ám nem erre van berendezkedve. Gyors, sokszor szép támadásokat vezetett az Inter, Snijder pedig hatalmas labdákat adott, gólokat lőtt, gólpasszokat adott, védekezésben is besegített.

A VB-n Argentína leszerepelt, Messi gólt sem szerzett a tornán...

Snijder majdnem a torna gólkirálya lett, egyik legjobbja volt, vezére az ezüstérmes holland csapatnak.

Az új idényben eddig Messinek eléggé mentek a dolgok, most megsérült, de ha így folytatja remek idénye lehet.

Snijdernek és a csapatának már kevésbé megy a szekere idén, Benitezzel...

Azt gondolom, hogy ez egy egyéni elismerés és egyénileg Messi nyújtotta az évben a legtöbbet. Snijder, ha megnyeri nem fogok hisztizni, megérdemelné, csak azt gondolom Messi egy kicsit jobban.

Szerintem Xavinak volt már jobb idénye, a VB-n sem volt olyan jó, és ugyan a világ legjobbja posztján, idén én maximum a harmadik helyre tenném.

Forlan jöhet még szóba, aki az EL-győztes Atletico vezére és a szimpatikus (és VB elődöntős!) Uruguay vezére volt, de nálam ő is csak maximum a harmadik lehet...

A többieknek azt remélem nem lesz beleszólása a versenybe (ini, Müller, Diego Milito - neki tán még lehet is, de azért az előző négyes sztem jobb volt...).

Fontos, hogy ez egy vélemény, és ismerve a díjazókat, leginkább Xavi és Snijder lehet jelölt (esetleg Forlan), mert nem akarják megint Leonak adni és mindig felértékelik a VB-t sztem.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 17:03:16

Társgólkirály, de a németnek több volt az asszisztja asszem...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2010.09.22. 16:48:51

Müller lett... Messi meg a Bl gólkirálya.
Xavi már egy ideje megérdemli a Aranylasztit. Többet tett le mint az a,.... :oops:
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.09.22. 16:43:08

Sneijder hol volt gólkirály?
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.09.22. 16:32:55

mademan írta:
thierryhenry írta:Én szerintem Sneijdernek kéne kapnia az aranylasztit.Inter, Hollandia vezére volt.
ha ez alapján döntenének allor szemen is köphetik magukat a díjra szavazók! ha 2006-ban r10 helyett aki bajnokságot és bl-t is nyert cannavaro kapta meg, akkor idén nem kaphatja csak spanyol és barcelonai:
XAVI
És az nem zavar, h R10 hatalmasat égett az agyonfavorizált brazilokkal a VB-n, és az őszi szezonja is hagyott kívánni valót maga után?
Inkább Messi jár most hasonló cipőben mint R10, de neki nem vetette vissza a rossz VB a teljesítményét, mert most ősszel is nagyon bekezdett. De azt hiszem, h már ez a teljesítmény sem lesz elég a címvédéshez, a VB nagyon lehúzza szegényt.
Xavinak lehet esélye, de én is Sneijdert mondanám. Igaz, h Xavi VB-t nyert, a holland pedig csak 2. lett, de Sneijder gólkirály lett.
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2010.09.19. 12:51:32

thierryhenry írta:Én szerintem Sneijdernek kéne kapnia az aranylasztit.Inter, Hollandia vezére volt.
ha ez alapján döntenének allor szemen is köphetik magukat a díjra szavazók! ha 2006-ban r10 helyett aki bajnokságot és bl-t is nyert cannavaro kapta meg, akkor idén nem kaphatja csak spanyol és barcelonai:
XAVI
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
thierryhenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2008.05.13. 14:39:35
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.09.19. 12:37:13

Én szerintem Sneijdernek kéne kapnia az aranylasztit.Inter, Hollandia vezére volt.
2. helyre Xavit, sorolnám, VB-aranyával, egész éves pazar teljesítményével.
Továbbá ott lesznek még:
-Forlán(leginkább a VB-n nyújtott produkciója miatt, bár nem tudom ez mennyire lesz elég)
-Messi(Messi)
-D.Milito(a triplázó Inter alapembere)
-Iniesta(sajnálom, hogy ennyit volt sérült :? VB-győztes gól)

Úgy gondolom, ők azok akik leginkább megérdemelnék.

de a 10-ben valószínűleg ott lesz Rooney, és CR is.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.19. 12:01:38

Hosszas kivárás után én is írok egy listyát...
Az első hely ugye a leglényegesebb. Ebben a pozicióban az lenne a tökéletes, ha valaki megnyerte volna a Világbajnokságot és a Bl-t is. Anno 2006-ban Cannavaro is emlékszünk hogyan szerezte meg... Szvsz a világbajnokságok évében a világbajnoki arany 70%-ot tesz ki a végső sikerben.
Szóval Xavi és Sneijder, esetleg Messi között fog eldőlni a cím sorsa.
Xavi világbajnok lett, folyamatosan jó teljesítményt nyújtott klubjában is.
Sneijder a triplázó Inter vezére volt, a Vb-n is 5 gólt szerzett, valamint szinte egyedül röpítette Hollandiát az arany felé.
Messi sziporkázó tavaszt produkált, de a vébé nem alakult a terve(ink) között. Az ősz különösen fontos lesz a megítélésében, mindenesetre ott folytatja, ahol abbahagyta a nyáron.

Esélyek: Xavi 1-4,Sneijder 1-4,Messi 1-5.
A top10-be beférhet még:
Iniesta
Diego Milito
CR(a neve miatt is)
Villa
Higuain
Forlán
Müller
"And my heart will leave you never."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.09.19. 11:46:56

Fernando írta:BL gólkirály nem Milito lett?
Az Messi lett, ő csak a Bl legjobb támadója lett.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.09.19. 11:46:26

Fernando írta:BL gólkirály nem Milito lett?
Nagyon nem.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.09.19. 11:44:04

BL gólkirály nem Milito lett?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.09.19. 11:23:07

daffy írta:én xavinak adnám. nem az idei évért,hanem a pályafutásáért. évek óta kiemelkedő alakja a focinak és egyenletesen jó teljesítményt nyújt. messi és ini si fog kapni aranylabdát,de most xavi érdemli meg a legjobban. sneijder lesz a 2.,nem a tudása miatt,hanem mert remek évet zárhat. a 3. messi,no comment.
Én is úgy gondolom hogy Xavinak kéne adni de viszont a második hely elég nyűgös. Igaz hogy Sneijder jó szezont tudhat maga után de Messi is. Messi Gólkirály lett a bajnokságban 34 góllal a BL-ben pedig 9-el. Szórta a mesterhármasokat és szinte végig remek formában játszott. Igaz hogy Sneijder más poszton játszott de akkor is :D
Egyébként meg teljesen mind1 hogy ki a második és a harmadik. Csak gondoltam leírom a véleményem.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.09.07. 20:31:32

Kalap1988 írta: Nem számít a vb, ellenben a bajnoki szezon eredményei ennyire számítsanak? Ez még szánalmasabb lenne, mint a mostani vb orientáltság.
nem, nem ezt mondtam. amúgy nem csak a bajnoki szezon, ott van azért a béel ugye, meg a szuperkupa, klubvébé is. és azért, hogy máshogy mérnéd le egy játékos éves teljesítményét, ha nem egy olyan sorozatban, ami végigmegy az évben és végig kiegyensúlyozott teljesítményt kell nyújtani? nem mondtam, hogy ne számítson a vébé, mivel nyilván ez a legnagyobb válogatott esemény. csak azért mégis nevetséges, hogy a világ legjobbja, aki egész évben a legjobb volt, azért ne kaphassa meg a díjat, mert a vébén nem emelkedett úgy ki mint az év folyamán, hanem hozott egy átlagosat. főleg, ha az idény elejét is olyan formában folytatja, ahogy elkezdte.

ha a tavalyit megkapta volt xavi, azt mondom megérdemli, de nálam ez az év egyszerűen nem kérdés. xavi életműdíjat kaphat, sneijder a sok kupája miatt(ami ugyanúgy megvan maiconnak, eto'onak, cambiassonak, militonak stb. nem érzem korrektnek, hogyha az előzőek csapata jut be a döntőben, akkor most sneijder neve helyett ők lettek volna említve. ha brazília két meccsel többet nyer, akkor maicon lett volna helyette? ennyin múlna az aranylabda esélyesség - sneijder - és hogy alig említi valaki a nevét az esélyesek között - maicon - ? ), iniesta meg a vébédöntőben lőtt gólja miatt.

meg ilyenkor ugrik be, hogy vébé előtt kik voltak az esélyesek, kiket emlegetett a sajtó, meg a fórumok. rooney, drogba, messi, robben. akik kiemelkedtek a csapatukból. ezeket a neveket márcsak elvétve látom, és végülis EZ ami nem tetszik. hogy csak a végére emlékszünk, mint általában a szurkoló. casillas, iniesta péel. utóbbiról már leírtam a véleményem(és mindezt úgy, hogyha választani kéne a jelenlegi barcából hogy ki a kedvenc, akkor iniesta lenne), előbbi pedig most komolyan? képességekben a világ legjobb kapusa, de basszus, váldes már lassan két idény óta jobb formában véd.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.07. 20:21:58

daffy írta:én xavinak adnám. nem az idei évért,hanem a pályafutásáért.
Canna is azért kapta. Amolyan életmű-díjként. Utána már nem is volt világklasszis-szinten. Xavi viszont még most is a csúcson van és a csapattal még 2-3 évig lehet, mert a társak húzzák magukkal. Sosem lehet tudni. De tény, hogy ha valamikor, hát most van a legnagyobb esélye erre.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.07. 14:31:50

én xavinak adnám. nem az idei évért,hanem a pályafutásáért. évek óta kiemelkedő alakja a focinak és egyenletesen jó teljesítményt nyújt. messi és ini si fog kapni aranylabdát,de most xavi érdemli meg a legjobban. sneijder lesz a 2.,nem a tudása miatt,hanem mert remek évet zárhat. a 3. messi,no comment.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.07. 14:23:38

kristop írta:tényleg én vagyok az egyetlen, aki leszarja cannavarót és egyáltalán nem ért egyet azzal, hogy vébé ilyen szinten számítson egy egyéni díjban, amit évre adnak?

és pont ezért nem értem, hogy xavi idén miért érdemelné meg, meg iniesta.
barca99 írta:Zidane 2006-ben gyakorlatilag semmit nem csinált, a VB kieséses szakaszában játszott jól, a döntőn kiállítatta magát, majd visszavonult. Ronaldinho előtt végzett.
ez addig számít, amíg valaki azt írja le, hogy szerinte nem ez lenne a sorrend, de úgyis következetlenül adják az aranylabdát, aminek ez lesz a sorrendje..

de amikor az, hogy szerinte ennek kellene lenni, akkor már azért érthetetlen.
Nem számít a vb, ellenben a bajnoki szezon eredményei ennyire számítsanak? Ez még szánalmasabb lenne, mint a mostani vb orientáltság. Sneijder és Xavi eredményekben elég közel vannak egymáshoz, hiszen a bl-ben az elődöntőben egy vitatott meccsen egyikük diadalmaskodott ( Sneijder), míg a vb-én a döntőben vitathatatlanul a másik (Xavi) és csapata bizonyult jobbnak. Tehát a kétfelvonásos "külön háborújuk" eredménye 1-1. Egyébként pedig Sneijder egy elég gyenge olasz kupával ért el több eredményt. Miről is beszélünk akkor? Játékban pedig Xavi sokkal többet mutatott az idényben (nem becsülöm le Sneijdert, de összehasonlíthatatlan a két futballista). Szóval nem olyan egyértelmű a dolog. Elfogadnám, ha Sneijder nyerné, nem lenne érdemtelen, de Xavié sem lenne az, ez teljesen egyértelmű. Mind játékban, mind megnyert trófeák tekintetében. Iniesta szerintem sem érdemelné meg, de az 5-ben ott lehet és az elkövetkező években Messivel karöltve sztem ők lesznek a fő esélyesek, ha nem lesz sokat sérült. Pl az eb évében tarolhat ;) Bár az sosem számít annyira bele.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.09.07. 14:15:23

Idén valahogy nincsen egyértelmű esélyese az aranylabdának.
Az őszt általában sosem számították bele annyira. De szerintem most az fog dönteni. :-k
Szerk: Ja és akár tetszik akár nem Mourinhonak igaza van abban hogy Iniesta nem kaphatja meg.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.09.07. 13:58:33

tényleg én vagyok az egyetlen, aki leszarja cannavarót és egyáltalán nem ért egyet azzal, hogy vébé ilyen szinten számítson egy egyéni díjban, amit évre adnak?

és pont ezért nem értem, hogy xavi idén miért érdemelné meg, meg iniesta.
barca99 írta:Zidane 2006-ben gyakorlatilag semmit nem csinált, a VB kieséses szakaszában játszott jól, a döntőn kiállítatta magát, majd visszavonult. Ronaldinho előtt végzett.
ez addig számít, amíg valaki azt írja le, hogy szerinte nem ez lenne a sorrend, de úgyis következetlenül adják az aranylabdát, aminek ez lesz a sorrendje..

de amikor az, hogy szerinte ennek kellene lenni, akkor már azért érthetetlen.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2010.09.07. 09:52:49

Szerintem ez az ősz fogja eldönteni, hogy ki kapja, mert ha Sneijder ott fojtatja, ahol a szuperkupán és az első bajnokin abbahagyta, búcsút inthet az aranylabdának .... A Top10 (első 5 sorrendben)

1Xavi
2Sneijder
3Robben
4Iniesta
5Messi
-Forlán
-Milito (Diego)
-Maicon
-Ronaldo
-Schweinsteiger
més que un club
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.09.07. 09:41:26

2 fő esélyes van a lasztira: Xavi és Sneijder. Előbbi a teljesítménye, és VB győzelme miatt, utóbbi pedig a triplázás, és a néha kiemelkedő játéka miatt.
Iniesta sokat volt sérült, alig játszott a tavaszon, VB győztes gólja volt, de 2010-hez még kevés. Messi pedig szenzációs a klub színeiben, 47 gólt lőtt a szezonban, de Argentínával leszerepelt, és ez egy VB-s évben sajnos meghatározó.

TOP10: (Első 3 sorrendben)
Xavi
Sneijder
Messi
Iniesta
Milito
Forlán
Villa
Robben
Ronaldo
Maicon

Am érdekes, hogy Céer hogy visszaesett játékban. Tvaaly a gólokat lőtte legalaább, de messze volt a régi MU klasszistól.

SZERK: 3000. HSZ 8)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.09.07. 09:35:55

albicelesteX írta:.Nem akarom Sneijdert bántani,de azért,mert tavaly nyert három kupát amihez gratulálok és tényleg igazán nagy dolog,főleg a BL arany,de valahogy nem érezném igazságosnak,egy jó év után előtte meg semmi,se kupába se formába nem volt sehol a tavalyi idényéhez képest.Xavinak kell kapnia.Ő érdemli meg a legjobban és hangsúlyozom nem csak az ez évi sikerei miatt.Hajrá Xavi!!!
Ezt a dijat egy idényre adják, nem számit, h az előző évben, h teljesitett valaki.

A többivel egyetértek. Xavi az aki tényleg megérdemelné. Egész idényben egyenletesen és nagyon magas szinvonalon játszott.
DE már sok olyan játékos volt aki nagyon megérdemelte volna és megse kapta meg(Henry, Raul, Totti).

Sneijder teljesitményét én is elismerem, de valahogy csalódott lennék ha ő kapná meg a dijat. Jó szezonja volt, de a VB-n is volt jópár szerencsés gólja. Nekem az ő stilusa nem annyira jön be.
Meglássuk, h mi lesz...
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.09.07. 08:01:46

ozsimiki írta:nagyon bízok benne,h Xavi kapja, nagyon kijárna neki, Iniesta és Messi előtt még rengeteg lehetőség lesz. Xavi nem biztos hogy nyer még VB-t, márpedig más siker (Bl,bajnokság,stb) esetén ott lesz Messi is,akkor pedig nem hiszem,h a katalán kaphatná.

Ha van igazság és következetesség,akkor Xavi kapja (VB kiemelkedően számít ugye, lásd Cannavaro...) ha nincs akkor Sneijder is bőven megkaphatja. Viszont így hogy összevonták a két díjat (Aranylaszti+Fifa év játékosa) lehetséges hogy tényleg normálisabb sorrend alakul ki, mint azt megszokhattuk.
Sziasztok!Ezzel nagyon egyetértek!Hasonlóan gondolom én is.A folyamatos,éveken keresztüli kiváló játéknak most meg kell hoznia a gyümölcsét.Nem akarom Sneijdert bántani,de azért,mert tavaly nyert három kupát amihez gratulálok és tényleg igazán nagy dolog,főleg a BL arany,de valahogy nem érezném igazságosnak,egy jó év után előtte meg semmi,se kupába se formába nem volt sehol a tavalyi idényéhez képest.Xavinak kell kapnia.Ő érdemli meg a legjobban és hangsúlyozom nem csak az ez évi sikerei miatt.Hajrá Xavi!!!
Kép
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.09.07. 07:54:26

Nálam nem kérdés Xavi győzelme, de a foci legnagyobb állatkertjében születtek már érdekes döntések....
Forlánt mindenképp 5-be várom, mert kétség kívül ő nyerte meg az Atleticonak az EL-t, a VB legjobbját se lehet elvitatni tőle és azóta már az Európai Szuperkupát is elhozta az Inter elől.

sztem:

1.Xavi
2.Messi
3.Sneijder
4.Forlan
5.-CéR-a neve miatt odakerülhet
5.-Milito-a BL elég hangsúlyos, nem lepődnék meg
5.-Iniesta-Hiába a sérülések, mert Bajnoki cím, Bl elődöntő, Vb remeklés-ott lehet a legjobbak között

Utóbbi hármat nehéz lenne megtippelni hova kerülhet, nálam mindenesetre csak az 5. hely elérhető számukra.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Válasz küldése